Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

DS415+ boldog tulajdonosa lettem :))
Egy nagyon alap kérdésem lenne :) LAN-on SMB share-en keresztül tökéletesen elérem a megosztásokat, Windows 7-en "Z" meghajtónak felcsatlakoztattam a "\\192.168.1.10\" hálózati megosztást.
Ez a része szerintem teljesen korrekt :) A problémám, hogy szeretném a megosztásokat távolról (internetről) elérni szintén úgy, hogy a "Z" meghajtó ikonjára kattintok.
Ehhez kellene a Webdav? Vagy egy teljesen más szolgáltatással keverem? Feltételezem, hogy ott cseszem el, hogy a hálózati meghajtó felcsatlakozásakor belsős IP címet adok meg...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#13202) ggg666 válasza Immy (#13201) üzenetére


ggg666
őstag

Próbáld ki a total commandert pl. web dav pluginnel, én is úgy használom.

(#13203) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

Kiprobaltam a ketlepcsos azonositast de nem jott be ezert kikapcsoltam a felhasznaloi beallitasokban es le is toroltem a telorol a google authenticatort. Erre meg mindig a 6 jegyu koddal akar csak beengedni.
Na ilyenkor mi van? :Y

(#13204) eric.cartman válasza bigdady (#13203) üzenetére


eric.cartman
senior tag

passz: én használom és hibátlan, így nem kellett még kikapcsolnom, de ha jól emlékszem kért egy "backup" email címet arra az esetre, ha resetleni kellene a dolgot.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#13205) t0m_


t0m_
tag

sziasztok,

mac-en szeretnék belépni a megosztott mappámba a finder-ben a kapcsolódás szerverre... opcióval, és a problémám, hogy ftp kapcsolattal beenged, de smb-vel nem. (ftp://xxx.synology.me ok, smb://xxx.synology.me nem ok) márpedig úgy szeretnék böngészni a mappákban, mintha a saját gépemen böngésznék, az ftp kapcsolatnál pedig csak letölteni tudok. nem tudjátok mi lehet a baj?

köszi

(#13206) Patice válasza t0m_ (#13205) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mac megosztås be van kapcsolva?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13207) bigdady válasza eric.cartman (#13204) üzenetére


bigdady
nagyúr

A nas felulet nem ad lehetoseget email megadására. Igy most nem tudok belepni sem holott ki van kapcsolva a ketlepcsos azonositas. Ekkora bug létezik?

[ Szerkesztve ]

(#13208) eric.cartman válasza bigdady (#13207) üzenetére


eric.cartman
senior tag

nem hinném...

DS finder mit mond?

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#13209) bigdady válasza eric.cartman (#13208) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az is kéri. :W

(#13210) bigdady


bigdady
nagyúr

Visszaallitottam a telomat a tegnapi allapotra igy meg lett a google authenticator igy bejutottam.
Viszont a felhasznalok beallitasokban spec fulon ki van kapcsolva a ketlepcsos szoval nem ertem miert csak igy lephetek be.
Hol kell még kikapcsolni?

(#13211) mesehabbal válasza Hausmeister (#12972) üzenetére


mesehabbal
tag

Szia,
Nekem a Transmission elsőre felment és azóta is hibátlanul működik.
Én amit csináltam:
-Létrehoztam a gyökérbe egy Transmission nevű mappát,(azon belül egy incoming és egy Download mappát) amelynek teljes jogosultságot adtam mindenki (everyone) számára. (Mappa -> jobb klikk->Everonye-> Szerkesztés->Típus engedélyezés és az adminisztráción kívül minden engedélyt megadtam.
-Ezek után feltelepítettem a TM-et, telepítés közben kért felhasználónevet és jelszót (olyat adtam meg, ami nem szerepel DSM userek között), és kért még egy "figyelő" (incoming) könyvtárat és egy letöltés (download) mappát.
-Telepítés kész, már csak a portok engedélyezésére van szükség. Itt nem elég a routerben átirányítani a 9091-es portot, hanem a DSM vezérlő pulton belül lévő tűzfalon is engedélyezni kell, mert különben nem fog működni.
-Ezek után feltettem a Remote GUI-t, ahova beírtam az autentikációs fülre a telepítés közben megadott login/password párost és kész.
Rövid ennyit tettem, és minden hibátlanul müködik.
Szép napot!

No. Végre megint van időm foglalkozni a nassal. Szóval lekaptam mindent. Transmissont a Nasról, a mappáit és a gépről a gui-t is. Elkezdtem elölről beállítani a leírtak alapján, lépésről lépésre. Most per pillanat ott vagyok megint, hogy berakok egy torrentet a figyelő mappába, majd pár másodperc múlva permission denied-al megáll az egész. Mappákra jogok-mindenki- beállítva, webes gui elérhető, tűzfalon átengedve amit át kell...

(#13212) mesehabbal


mesehabbal
tag

Nah, nehéz szülés volt, de működik. Mint kiderült, néha a NAS-nál is megold minden problémát egy reboot, basszus.

(#13213) Patice válasza kaloz01 (#13193) üzenetére


Patice
Topikgazda

Először is üdv. a tulajok körében! :C
Másodszor meg boldog karácsonyt!

A kérdéseidre a válaszaim:

1. Így (USB-vel) nem tudsz egy NAS-t TV-re kötni. Az összes NAS arra van kitalálva, hogy hálózaton keresztül érd el. Ha az adott eszközön (esetedben a TV-den) nincs hálózati csati és nincs hálózati kommunikációs képesség, akkor nem fog menni az adatok elérése. Ehhez egy külső hálózatos eszközre (pl. médialejátszóra) lesz szükséged.

2. Ha a médiaszervert felrakod, akkor az fogja létrehozni az alapértelmezett média könyvtárakat (music, photo, video). Ha ide rakod a sajátjaidat és az indexelést megcsinálod, akkor a DLNA-s, hálózati eszközök is látni fogják az ide rakott tartalmakat. További könyvtárakat az indexelés alatt tudsz felvenni. Amúgy tényleg feleslegesen volt felrakva, mert az előző kérdésben tárgyaltak szerint még nincs olyan eszközözd, ami hálóképe lenne a médiafogyasztáshoz.

3. Lásd az előző kérdésre adott válaszom. DSM 5.1-ben a Műsortár alatt lesz az indexelés. Itt kell felvenned a további könyvtárakat és bepipálhatod, hogy miket tartalmaznak.

(#13194) kaloz01:

Ezt passzolom. Kompatibilitási gondnak tűnik. USB2-es eszközöknek is kellene menniük USB3-as csatikon. Pláne külső vinyóknak.

USB portra szerintem lehet rakni Y elosztót, csak a vinyók akkor legyenek külön táposak, hogy biztos legyen a tápellátásuk.

(#13195) noklika:

Ez jó volt. :C

Mindenkinek boldog karácsonyt!

(#13201) Immy:

Neked is: üdv. a klubban! :C

(#13212) mesehabbal:

Királyság! :C Csak így tovább. :K

Mindenkinek egy kis kedvesség a Linn Records-tól

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13214) poirot válasza tobias40 (#13192) üzenetére


poirot
senior tag

Nekem is ez a gondom.

Vezérlőpult / Külső hozzáférés / DDNS -nél az állapot le van tiltva.

Akkor, ha jól vettem ki a szavaidból, beléptél a MyDS Center -nél a fiókodba, és ott törölted a NAS-od adatait ?

Utána lehet simán a DDNS -nél frissíteni ugyanazokkal az adatokkal?

Csak azért kérdezem ilyen részletesen, mert nekem ez a NAS néha olyan "kinaiul" van.

Köszi előre is a részletes választ. :)

(#13215) poirot válasza poirot (#13214) üzenetére


poirot
senior tag

Csak nem bírtam ki, közben neki álltam;

Frissítettem a legújabb DSM verzióra, majd töröltem a MyDs center oldalán a regisztrált DS-emet, előtte azért felírtam a sorozatszámot, hogy ne kelljen "elővenni" a NAS-t. Regisztráltam egy új terméket a sorozatszámmal, majd a vezérlőpultnál a külső hozzáférés / DDNS a régi beállításoknál elég volt egy frissítés, és most már nálam is megy total commanderrel a különféle fiókok elérése.

:)

(#13216) bigdady válasza bigdady (#13210) üzenetére


bigdady
nagyúr

Valakinek van ötlete hogy kapcsoljam ki a kétlépcsös azonositást azon kivül hogy felhasználok speciális fülön ki van?

(#13217) bigdady válasza bigdady (#13216) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vhol ahol a kódot vagy vonalkódot kidobta de itt nem találok ilyesmit. Köszi

(#13218) Patice válasza bigdady (#13216) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hátsó gombos reset?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13219) bigdady válasza Patice (#13218) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem akarok semmi beallitast elvesziteni.

(#13220) devil-k válasza bigdady (#13216) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért kapcsoltad be?

- mozi bolondéria -

(#13221) bigdady válasza devil-k (#13220) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kipróbáltam de pár nap után meggondoltam magam ezért kikapcsoltam csak syno nem akarja tudomásul venni :)

[ Szerkesztve ]

(#13222) Patice válasza bigdady (#13219) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem szoktad menteni a konfigurációs fájlt?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13223) bigdady válasza Patice (#13222) üzenetére


bigdady
nagyúr

De igen asszem meg van pár hetes, de előző fw alóli

(#13224) bigdady válasza bigdady (#13221) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sikerült :C
A felhasználón belül is kellett nyomni egy kétlépcsős azonosítás visszaállítását, nem volt elég csak kikapcsolni a spec fülön. Újra jó. Köszi

(#13225) Patice válasza bigdady (#13224) üzenetére


Patice
Topikgazda

Királyság.

Köszönjük a tapasztalat megosztást! :R

Hasznos lesz, ha esetleg más is hasonló problémába ütközik. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13226) nlq válasza t0m_ (#13133) üzenetére


nlq
aktív tag

a leirasodbol az nem tiszta hogy a belso halozatodbol vagy kivulrol szeretned elerni...

ha belulrol: vezerlopult fajlszolgaltatasok mac fajlszolgaltatas bekapcsolasa

utana a finderbol: afp://synologynev.local vagy smb://synologynev -el probalkozz... (vagy az ip cimet ird be a nev helyett

ha kivulrol akarod elerni, akkor VPN + finder vagy WEBDAV-ot ajanlom

nem atomtudomány, mindez le van irva a DSM sugóban
(belépsz webes feluleten megnyitod a DSM sugót és ott körülnézel keress ezekre: afp smb vpn webdav

torrent lassusag: nem art beengedni a dl stationnak a 16881 tcp/udp portot igy passziv helyett aktiv kapcsolatod lesz es tobben tudnak toled letolteni
a 213j modelnel a legfontosabb, hogy mindent csak módjával ha 30 torrentet tolsz vele ne csodalkozz ha belassul mint file szerver es vica versa (persze vannak erre is kedvező áru megoldasok de ezt inkabb privatban)

NLQ

(#13227) Parson


Parson
addikt

sziasztok, egy kérdés:
2 Disktation (mindkettő DS212j) között milyen módon érdemes nagymértékű, egyirányú adatmozgatást interneten keresztül (tehát nem intraneten) végezni? Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#13228) samuki


samuki
tag

Békés karácsonyt mindenkinek. Szeretnék egy kis segítséget kérni a nagyérdemű közösségtől.
Kaptam a mikulástól egy DS115j-t és egy RED 3T vinyót. Beraktam, elindítottam, frissített és minden szép és jó, most a smart teszt fut és még futni is fog. Gondoltam megejtem addig az alapbeállításokat + ismerkedem a rendszerrel. Na itt jött a baj. Azt sem tudom hol kezdjem...(zyxel-220 volt az előd, alap felhasználás, kölcsönző + filmnézés).
Mi az amit mindenképpen be kell állítani a biztonság, letöltés és kívülről való eléréshez? Értem itt a portokat (forward), négyzetek bepipálása + ami ilyenkor fontos.
Címszavakban is elég!? :) valahogy csak elbíbelődöm vele (vagyis mint egy 2 évesnek).
Előre is köszönöm.

(#13229) Elemental válasza samuki (#13228) üzenetére


Elemental
addikt

Gratula az ajándékhoz!

[link]

[link]

TM

Érdemes az alap portokat megváltoztatni.

Ennyi jut eszembe.

Ja, az automatikus blokkolást is érdemes belőni. Nálam 3 próbálkozás 15 perc alatt után tilt.

[ Szerkesztve ]

(#13230) cdl válasza samuki (#13228) üzenetére


cdl
senior tag

Itt kezd:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#13231) samuki


samuki
tag

Köszönöm-köszönöm. Olvasom és tanulom, ha kérdés van akkor jelentkezem. Még egyszer köszi. :) :R

(#13232) Bobbacsi


Bobbacsi
veterán

Fiuk a segitségeteket szeretném kérni !
Valamit nagyon elszúrtam :W
A hálózat beállitásnál kipipáltam a HTTP kapcsolatok automatikus átírányitása a kővetkezöre : (Web Station
és Photo Station kivételével )
A Tanusitvány oldalon importálhat tanusitványokat <---Na ez az amit nem csináltam meg !
Azóta nem tudok beléni a NAS-ba
Ezt az üzenetet kapom :

Mit tudok tenni ?

[ Szerkesztve ]

(#13233) Patice válasza Bobbacsi (#13232) üzenetére


Patice
Topikgazda

Menj tovább....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13234) Bobbacsi válasza Patice (#13233) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ezt kifejtenéd egy kicsit bövebben is ? :) Nem tudok belépni !

(#13235) Bobbacsi válasza Bobbacsi (#13234) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Sikerült megoldanom ! ! ! :)
IE-vel be tudtam lépni (hisztizett egy kicsit ,hogy nem megbízható a hely de eröltettem )
Kivettem a pipát,és már firefoxal is be tudtam lépni !
Nagyon megkönnyebbültem.

(#13236) Doky586 válasza Parson (#13227) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a Download Station. Itt lehet válogatni: torrent, ftp, webes...

(#13237) Patice válasza Bobbacsi (#13234) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, arra gondoltam, hogy pár böngészőben van lehetőség arra, hogy a figyelmeztetés ellenére továbblépj a szerinte nem biztonságos oldalra.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13238) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

uj NAS tulaj vagyok. (ds215j)

tudnatok segiteni, hogyan tudnambeallitnai a tavoli elerest? sokat dolgozunk "videkrol" es fontos lenne az elerhetosege mindenhonnan.
illetve azt honnan tudom meg, hogy fix ip cime van e a nas -nak beallitva?

a routerem elvileg nem synology tmaogatott. asus rt-n18u
de kinyitottam a portokat amit hasznalna. de a regisztalt myds fiokon levo gazdanevem: tbmc-nas.synology.me nem akar mukodni :(

tovabba ftp hozzaferest is szeretnek de ezt sem tudom, hogyan lehetne elerni. (tavolrol!)

elore is koszonom!

:R

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#13239) XZoli válasza TBMC (#13238) üzenetére


XZoli
aktív tag

a szolgáltató routeres modemet adott?

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#13240) TBMC válasza XZoli (#13239) üzenetére


TBMC
addikt

igy igaz. speedport w 724v -t

+ melle vettem egy asus rt-n18u routert mert amit a szolgaltato adott egy nagy rakas kaki.

:R

markbellus.hu 

(#13241) devil-k válasza TBMC (#13238) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ettől azért jobban védd a hálózati adataidat!

- mozi bolondéria -

(#13242) TBMC válasza devil-k (#13241) üzenetére


TBMC
addikt

vedenem en, csak azert raktam fel hatha vegre valaki segitene beallitnai mert nalam mar totalisan megallt a tudomany es jo lenne megcsinalni :(

ezert kertem volna segitseget

markbellus.hu 

(#13243) Bobbacsi válasza TBMC (#13242) üzenetére


Bobbacsi
veterán

A NAS-on megpróbáltad elindítani az EZ-internet beállítót ?
Nekem is ugyanilyen tipusu NAS-om van és egy régi Linksys EA 3500-tipusu routerem.
A routeren én is csak a port forwanding-ot állitottam be (5000-5001 port )
Mást nem csináltam.(ugy emlékszem )

(#13244) TBMC válasza Bobbacsi (#13243) üzenetére


TBMC
addikt

igy igaz azt is probaltam.

de ugye nem tamogatott a router a listan. ezert manualisan allitottam be a port forwardingot.

quickconnect az mukodik(a qucikconnect.to-s cimen),de az altalam letrehozott DDNS nem mukodik.

:U :F

markbellus.hu 

(#13245) t0m_


t0m_
tag

sziasztok,

d213j nasom van, és netről töltenék le róla filmet, de tök lassú kb 1MB/s-kel tudom tölteni a 20Mbit-es netkapcsolattal. Sebességkorlátozás sehol nincs beállítva. Hogy lehetne ezt hatékonyabbá tenni?

köszi a segítséget!

(#13246) Patice válasza t0m_ (#13245) üzenetére


Patice
Topikgazda

20 Mbit a feltöltésed?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13247) t0m_ válasza nlq (#13226) üzenetére


t0m_
tag

köszi!

(#13248) t0m_ válasza Patice (#13246) üzenetére


t0m_
tag

igen

(#13249) Bobbacsi válasza TBMC (#13244) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Az én routerem sincs a támogatási listán.
Melyik szolgáltatónál vagy ? (én UPC-s )
A router fix IP-cimet oszt ki a NAS-nak xxx.xxx.x.145 ( nálam)
Lehet hogy túl új a routered és azért nincs a támogatási listában ?

[ Szerkesztve ]

(#13250) Patice válasza t0m_ (#13248) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha https-sel léptél be akkor a titkosítás miatt lehet ennyi. WebDAV esetleg?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.