Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) nilrem


nilrem
tag

Sziasztok,

Elég lesz erőforrásban DS215J az alábbi max kihasználtásghoz?
5-10 torrenthez és max 2 user nézne Full HD filmet (WD Live és Ipaden)

Köszi.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#13752) Magnat válasza nilrem (#13751) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

ha nem ezerrel hasít a torrent akkor igen, de azt meg le tudod korlátozni ... illetve a full hd stream nem tudom mennyire lesz stabil wifin.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13753) nilrem válasza Magnat (#13752) üzenetére


nilrem
tag

Router az combosabb Asus RT-68UC (wifi 5Ghz). Biztos legyen a jövő inkább DS214?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#13754) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Chrys_, Süvi!

Félreértettetek, vagy én írtam érthetetlenül.
Nem torrentezni akarok.
Hanem ha pl valami ingyenes filehosting oldalra feltettek egy pár gigás rar-t ahonnan max 200K val tudom szedni, akkor nem a gépet járatnám órákat, hanem a NAS leszedné.
:R

[ Szerkesztve ]

(#13755) kokr válasza kokr (#13739) üzenetére


kokr
tag

Erre valaki?
Főleg film,es zene megosztására lenne otthon.Plussz még esetleg egy kis torrent:egyszerre max 10-20 film.

(#13756) redwhite78 válasza Digital (#13746) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Köszi. Akkor inkább a sima 214 felé hajlok, a különbségből majdnem megvan egy HDD ára.

És ha jól értem a PLAY akkor kell, ha pl. a Telóm kijelzőjén wifin akarom nézni a NAS-on lévő filmet? Ekkor átkódolja a Teló felbontására. De gondolom ezt megtehetem valamilyen mindenevő mediaplayer app-al is amit a telón futtatok. Ehhez nem feltétlen kell a PLAY, ha jól gondolom.

never go full retard

(#13757) Süvi válasza redwhite78 (#13756) üzenetére


Süvi
őstag

Inkább akkor jó a play, ha vannak mobileszközök pl IOS termékek és arra szeretnél transzkódolni.
Mi is ezért vettünk itthonra ilyet.

(Ha nem otthon vagy, hanem bárhol a világon, akkor is tudsz filmet nézni a NAS-ról, mert elvileg képes a sávszélességnek megfelelő bitrátára lekódolni valós időben. )

AndrewTdi : Sajnos még nem értek ennyire a készülékhez, ebben nem tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#13758) Elemental válasza AndrewTdi (#13754) üzenetére


Elemental
addikt

Erre jó a download station.

(#13759) crissprivat válasza kokr (#13755) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hát én az újabbikat venném.
ds215j

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13760) redwhite78 válasza Süvi (#13757) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Köszi. Értem, akkor nekem elég a sima 214, nem elsődleges a mobilon tévézés.

Van egyébként valamilyen ajánlható bolt a vásárlásra, vagy olyan amelyik kerülendő? Főleg arra gondolok, hogy egy esetleges garanciális ügyintézés könnyen menjen.

never go full retard

(#13761) nilrem válasza Süvi (#13757) üzenetére


nilrem
tag

Ez nagyon ott van ha ez a gyakorlatban is valóban működik és semmi szaggatás:

"(Ha nem otthon vagy, hanem bárhol a világon, akkor is tudsz filmet nézni a NAS-ról, mert elvileg képes a sávszélességnek megfelelő bitrátára lekódolni valós időben. )"

Gyakorlati tapasztalat milyen? Idegen wifit használva ipaden tudod élvezhetően nézni NAS-on tárolt filmet?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#13762) Arolotifar válasza nilrem (#13761) üzenetére


Arolotifar
őstag

Én múlt héten szállodai wifit használva néztem meg egy filmet a tabletemen, szaggatás nélkül ment :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#13763) Süvi válasza nilrem (#13761) üzenetére


Süvi
őstag

Eddig még csak 720p-s filmet volt szerencsém nézni, de azzal nem volt gond, mondjuk stabil volt a wifi, de fogom jobban próbálgatni.
Nem régi még nekem se a NAS.

(#13764) nilrem válasza Süvi (#13763) üzenetére


nilrem
tag

Köszönöm a válaszotokat! Én még csak szemezek a cuccal.
DTS-t hangsávot nem konvertál ahogy én látom. Ez igaz?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#13765) redwhite78 válasza Arolotifar (#13762) üzenetére


redwhite78
aktív tag

És ez csak a Play-el lehetséges, vagy menne sima DS 214-el is?

never go full retard

(#13766) Arolotifar válasza redwhite78 (#13765) üzenetére


Arolotifar
őstag

Elvileg kellene, hogy menjen :)

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#13767) crissprivat válasza redwhite78 (#13765) üzenetére


crissprivat
senior tag

Telón és tableten is az MX Player-t használom. A nasom 214+
Minden gond nélkül megy minden film,minden formátumban. Bárhonnan. Csakis a neten múlik.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13768) Arolotifar válasza crissprivat (#13767) üzenetére


Arolotifar
őstag

DTS codec nálad is telepítve van? :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#13769) crissprivat válasza Arolotifar (#13768) üzenetére


crissprivat
senior tag

Amit kért,letöltöttem mellé. Most meg nem mondom :B

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13770) kokr válasza crissprivat (#13759) üzenetére


kokr
tag

Köszi szépen a választ!
Még annyit kérdeznék,hogy ha veszek NAS-t,és belepakolok 2 itthon lévő HDD-t,akkor azt mindenképp formatálja?Mert akkor le kell másolnom róluk a filmjeimet.

(#13771) AndrewTdi válasza kokr (#13770) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Igen.

(#13772) crissprivat válasza kokr (#13770) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen,ahogy elöttem is írták. Minden fontos anyagot le kell menteni.
Utána ha belerakod öket,jó pár órát (mérettöl függöen) el fog majd velük dolgozni.
Nem kell majd megijedni ;)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13773) AndrewTdi válasza Elemental (#13758) üzenetére


AndrewTdi
addikt

baaasszuuus. tényleg. Nem is tudtam, hoyg ez jó erre is. köszi

(#13774) kokr


kokr
tag

Köszönöm az eddigi tanácsokat!
Honnan érdemesebb inkább venni?:
emag 57900- 36hó gari(gondolom bolti)
hivatalos magyar boltból 59700- 24hó gari(magyar)

(#13775) redwhite78 válasza kokr (#13774) üzenetére


redwhite78
aktív tag

EMAG román bolt, román garival Bukarestben. Elvileg viszik hozzák, de ha valamit intézni kell akkor...

Az viszont engem is érdekelne, hogy melyik magyar bolttal van valakinek pozitiv garanciális tapasztalata. Szeretném ilyen boltból venni, még akkor is ha kicsit drágább, mint a magyar áfat megspóroló online külföldi boltok.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#13776) gombi1967 válasza redwhite78 (#13775) üzenetére


gombi1967
csendes tag

Én a lejátszo.hu oldalrol szoktam vásárolni./azon belül a Szegedi üzletükből/.Eddig 2 popcorn médialejátszót.és nyáron egy nas-t vettem tőlük.Ja és mikor a médialejátszókat vettem.akkor egy 2 tb-os vinyóval vettem őket.A megbeszélt időre mire mentem belerakták a vinyókat.programokat feltelepítették rá.
A nas-nál is így volt.Az első samsung vinyót gariztattam velük./nem bírta a 0-24-et./ekkor mondták.hogy vegyek egy nas-t.Egyszóval le a kalappal előttük..

(#13777) gbors


gbors
nagyúr

Synology-ék bejelentették a DS115-öt - gyakorlatilag a DS215j egylemezes változata, kiegészítve egy eSATA porttal. ehhez képest érdekes módon magasabb kategóriába sorolják, mint a 215j-t :F
árat még nem tudunk.

ja, és a magasabb kategóriából kifolyólag fekete :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13778) Batyuska01


Batyuska01
újonc

Üdv Mindenkinek !

Synology ds215j beállítási gondon van!

A net beállításnál ez az opció piros:
"Hálózati környezet ellenőrzése"
Letölteni tudok.
Feltöltésnél aktív az állapot,tracker címnél a letöltők
láthatóak,viszont a csomópontok üres,nem tölt fel.
Ha feltöltök a torrent oldalon a feltöltés aktívat jelez,de nem megy a feltöltés
10 feltöltésből 5 nem áll be seedbe!

(#13779) muranyig


muranyig
tag

sziasztok, Synology ds213j-m van, ,illetve t-home-os CiscoEPC3925 router. Létezik, hogy nincs rajta gigabit? :((
nas-gép között 10MB-al másol..., vagy lehet vmit be kéne állítani? Köszi a segítséget... :))

(#13780) iBoli


iBoli
tag

Sziasztok!

Látom már több hasonló kérdés is volt, de megpróbálom, hátha valaki találkozott már valami infóval:
Az érdekelne, hogy esetleg találkozott-e valaki olyan tesztel, vagy leírással, ahol a különböző Synology típusok (vagy Synoban használt proci típusok) maximális Internet letöltési sebességét írták le?
Olvastam itt korábbi leírásokban pl, hogy a DS213j max 10-11MB/s sebességgel tölt, azaz már egy 120-as netet nem tud kihasználni....
Ha esetleg ilyesmi adattal találkoztatok már, akkor légyszíves osszátok meg. Ha csak egy típus max sebességét ismeritek, az is érdekes lehet.
Köszi előre is!

(#13781) iBoli válasza muranyig (#13779) üzenetére


iBoli
tag

A Cisco EPC3925 az GigaBites LAN portokkal rendelkezik. Ott valami beállítási gond lesz.

(#13782) muranyig válasza iBoli (#13781) üzenetére


muranyig
tag

reéltem, hogy nem ezt írod, most nyomozhatok... Szerinted hol kezdjem? esetleg a kábel?

(#13783) Magnat válasza nilrem (#13753) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Én a 215j-t venném, transzkódra mondjuk lehet, h kevés de másra sztem elég. Nekem a 212j torrent esetében letöltéskor 50mb körül még tud letölteni, bár akkor már eléggé le van terhelve. Persze a 214 is jó választás, de ár-érték arányban jobb lehet a 215j szvsz.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13784) iBoli válasza muranyig (#13782) üzenetére


iBoli
tag

Végig kéne rágni hogy nez ki nálad a hálózat. A Cisco az egyetlen routered? A PC és a NAS is ide van kötve? Mindkettő kábelen? Kábel minősége milyen? Cat5E vagy Cat6? Kábelhossz? Részletesen kéne tudni hogy néz ki a hálózatod....

(#13785) muranyig válasza iBoli (#13784) üzenetére


muranyig
tag

Este, ha hazaérek megnézem a kábeleket, (cat5e-6), hogy tudom lecsekkolni? :)) számíthat a sebesség miatt?de azt tudom, hogy csak a Cisco van, és anyák egyik pontja a Pc a másik a nas. Köszi a segítséget mégegyszer előre is!

(#13786) Multibit válasza muranyig (#13785) üzenetére


Multibit
veterán

A Cisco minden portja gigabites? Ez nem triviális! Vannak olyan szolgáltatói eszkozök (pl. Digis ONT), ahol nem minden port gigabites. Elvileg CAT5e alatt nem megfelelő a kábel, gyakorlatilag viszont a CAT5 is jó, ha nem túl hosszú. A számítógéped LAN portja gigabites? Sajnos ez még ma sem alap!

(#13787) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Ebbe a problémába már futott bele más is?

A Download Station nem tudja értelmezni ha magyar ékezetes, Á, é, stb. karakterek vannak a torrent fájlban leírt letöltendő fájl(ok) nevében. Már a fájlok között is ákombákom neve van ezeknek. Ennek ellenére, méretében letölti látszólag, de nem teszi be abba a mappába, ahová kellene, ha pedig manuálisan választom ki a fájllistából a letöltések között, és próbálom másolni, akkor a "@ ákombákom fájl másolása sikertelen" üzenetet kapom.

Mit lehet ezzel kezdeni?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#13788) MrCsiT válasza pkocsis (#13719) üzenetére


MrCsiT
addikt

Elvileg elég a Cat5e de azért nekem cat7 van, hadd rohangáljanak a bitek :DDD

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#13789) crissprivat válasza MrCsiT (#13787) üzenetére


crissprivat
senior tag

Ez elég egyedi gondnak tűnik. Nem nagyon hallottam még mástól.
Ha újratelepítenéd a DS-t ? Próbáltad már?

Most néztem,mondjuk nálam nincsenek ékezetes torrentek. Lehet nálam is csinálná,de most nem tudom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#13790) muranyig válasza Multibit (#13786) üzenetére


muranyig
tag

a gép az tuti gigabites, a catxy az rá van írva a kábelre? köszi :R

(#13791) muranyig válasza Multibit (#13786) üzenetére


muranyig
tag

megnéztem a kábeleket, cat5e van a nas és router közt megszakítás nélkül, viszont a router és a pc között szintén cat 5e van, de megvan szakítva, mert a t-home onnan ágazott le a telefonhoz 2 érrel, és onnan a routerhez már cat5 stp megy. lehet itt a gond? csatolok képet ( a fekete-sárga a cat5 stp)

[ Szerkesztve ]

(#13792) Tido válasza MrCsiT (#13787) üzenetére


Tido
aktív tag

Állitsd be a nason az UTF8 kódlap használatát.. Ne kérdezd hol, mert érgen csináltam, de elején én is ezzel szenvedtem vagy 2,5 éve :)

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#13793) Süvi válasza muranyig (#13791) üzenetére


Süvi
őstag

Nekem a hálózatos topicban azt mondták, hogy ilyen csatolások esetében elvész a Gigabit.
Viszont a neten ettől vannak komolyabb csatik, ahol talán nem megy el.
Sztem érdemes a kábellel együtt azt is kicserélni.

(#13794) Magnat válasza Süvi (#13793) üzenetére


Magnat
veterán

Valszeg igen, mert ilyenkor fele madzagon a telefon jele megy és a maradék csak 100mb-tel fog összelinkelni. Mondjuk fura, h ez a telefon leág nem a router előtt van.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13795) Multibit válasza muranyig (#13791) üzenetére


Multibit
veterán

Ez a megszakítós mutatvány a router és a pc között durva! Ezt a router előtt kellene művelni, mert így LAN-on belül lassú lesz a másolás PC-ről/PC-re.

(#13796) Mauzes válasza Chrys_ (#13742) üzenetére


Mauzes
őstag

Én felvettem, frissítettem, de tök üres. Ez miért lehet?

KÉP

(#13797) Chrys_ válasza Mauzes (#13796) üzenetére


Chrys_
addikt

Passz. Most megnéztem: ha csak 1x klikkelek a "Közösség"-re, akkor nekem is ezt az ikont rakta az ablak közepére. 2-ra viszont megjelentek a csomagok.

(#13798) ZeroCool válasza TBMC (#13702) üzenetére


ZeroCool
csendes tag

Sikerült megoldást találni a problémára?

[ Szerkesztve ]

(#13799) nlq válasza muranyig (#13791) üzenetére


nlq
aktív tag

kell egy extra kabel a gép es a router kozé azt szevasz...

a telekom valoszinuleg azert csinalta igy mert abban a szobaban ahol a pc van ott jon be a telefon es nem volt hely/idő/kábel hogy behuzza a telkabelt a routerig...
igy a meglevo kabelt hasznaltak fel x eve amikor neked vagy az elozo tulajnak meg nem volt igenye a gigabitre...

(#13800) Sanya


Sanya
nagyúr

A legutóbbi frissítés óta konszolidáltabb a memóriafoglalása a DS214-emnek. A korábbi 60%-ról 35%-ra esett.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.