Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) Arolotifar válasza Rengete (#13046) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nekem Syno 214play-em van. Azt nem tudom, hogy a 240-es netet kihajtaná vagy sem, mivel csak 120/10-es UPC-s van. De azt simán kihasználja és nem megy 100%-on a proci :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#13052) Patice válasza Sefter (#13049) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem. Nagyobbra cserélés előtt csinálj egy teljes biztonsági mentést és azt akkor vissza tudod állítani, és a végére ugyan azt látod majd, mint ami most is van, csak nagyobb HDD-vel alatta.

Nem lesz túl gyors, 1-2 nap alatt megoldja a Syno. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13053) Sefter válasza Mezga Aladár (#13050) üzenetére


Sefter
veterán

Azért az vicc, hogy a saját maga formázta lemezt (mostani rendszer) nem ismeri meg a saját usb-jéről.. :Y

Patice:
Lehet félre érthető voltam..nem a teljes rendszert akarom átrakni, csak pár filmet..

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#13054) Patice válasza Sefter (#13053) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az mindegy. Adat adat. Ugyan az az eljárás. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13055) Rengete válasza Arolotifar (#13051) üzenetére


Rengete
aktív tag

Szia! A play az mit takar, illetve miben különbözik a plustól? Árban nagyjából megegyezik a kettő. Illetve miben kevesebb ezektől a sima 214?

(#13056) Multibit válasza Rengete (#13055) üzenetére


Multibit
veterán

Te is össze tudnád hasonlítani őket ;]
[link]

(#13057) Arolotifar válasza Rengete (#13055) üzenetére


Arolotifar
őstag

Itt az összehasonlítás :) [link]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#13058) Rengete válasza Arolotifar (#13057) üzenetére


Rengete
aktív tag

Hááát! Azt látom, hogy több mint háromszorosába kerül mint a Zyxel NSA 325v2 Hogy tud is e annyival többet azt inkább talán az tudná megmondani akinek volt mindkettő. ?

(#13059) devil-k válasza Rengete (#13058) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kissé más liga a két márka. :)

- mozi bolondéria -

(#13060) yossarian14


yossarian14
tag

Egy új hibába futottam bele. A NAS-t beállítottam, hogy minden reggel pontban 7-kor induljon el. Amikor áram alatt van abban az időpontban, akkor szépen teszi is a dolgát.

A gond, akkor van ha nincs áram alatt. Ha mondjuk 7:20-kor kap áramot, akkor rögtön el is indul. Viszont minden alkalommal, amikor így késve indul el, akkor a NAS-nak nincs internet kapcsolata. Nem működik a Download Station, a vezérlőpultban az állapota disconnected és például frissítésre se tud rákeresni. Ilyenkor csak az újraindítás segít.

Nincs valami a beállításokban, amivel be lehet állítani, hogy bizonyos időközönként ellenőrizze az internet-kapcsolatot és csatlakozzon, hogy csak emiatt ne kelljen újraindítani?

(#13061) Grougon válasza Rengete (#13058) üzenetére


Grougon
tag

Sokkal többet tud a synology, kb mint egy trabant-ferrari. Ha csak alap dolgokra kell(otthon tárolni cuccokat, filmet lejátszani róla) akkor jó a zyxel de egyébként felejtős. Egyik haverom most vett kettőt ilyen célokra, arra megfelelő. Én viszont sok fájlt osztok meg róla külsősökkel meg ilyesmik, arra alkalmatlan a zyxel szerintem.

214 120/10-en nincs kihajtva. Szerintem 240-et is bírná.

(#13062) Tibiajax válasza Patice (#13002) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

no, bent van a második red is a syno-ben. látja, minden klappol, most kellene akkor majd megmondanom a nasnak, mit szeretnék vele csinálni. semmilyen raid nem kell, pontosan mit kell majd válasszak? nem nagyon merek egyelőre még kóklereskedni magamtól, nehogy törölje nekem valamelyik kötetet, mert akkor falnak megyek. mondjuk az új az üres, nyilván

(#13063) kokosmith


kokosmith
tag

Sziasztok!

Az alábbi funkció megoldható Synology-ban?

- külföldön élő barátaimtól szeretném elveszett fotóimat megszerezni olyan módon, hogy ők távolról elérjék a NAS-on létrehozott 1 adott mappát, és oda viszonylag egyszerűen, külön fiók létrehozása és a saját userem megosztása nélkül tudjanak másolni, mondjuk ftp-vel, vagy ilyesmi módon? Nem igazán tudom hogyan kellene erre rákeresni. Van erre valami egyszerű, bejáratott módszer?

- illetve édesanyám is rendszeresen mentené a nagyon fontos adatait a NAS-omra, hasonló módszerrel.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#13064) Patice válasza Tibiajax (#13062) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem kell parázni, nem olyan vészes az. Véletlenül nem fog törölni, ha meg olyan műveletet választasz ki, ami törölné, előtte rákérdez és figyelmeztet, hogy törlődik a lemez. Ilyenkor még lehet visszakozni.

DMS-be lépj be --> Tároláskezelő

Itt már mutatnia kell majd, hogy van benne egy második lemez, de még nincs formázva. Katt rá és akkor aktív lesz fent a "Manage" gomb, vagy valami hasonló. Katt --> és itt tudod majd állítani, hogy mire formázza. Indítsd el, mert pár órát el tud szüttyögni az inicializálással. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13065) Tibiajax válasza Patice (#13064) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

kössz,
most egyébként amikor az üres 3terrásat beraktam -mint első lemezt a synoba- olyan nagyon nem csinált semmit sokáig.. egyből felkínálta az új DS-t, azt lekapta aztán türelmet kért a lemez előkészítéséhez. ez volt olyan kb max 10perc. aztán már meg is volt, a szokásos előre definiált könyvtárakkal. azóta már fel is dobtam rá a 2és fél terra anyagomat és most raktam akkor be a második, 1terrás red-emet..
remélem, nem fog ezzel sem elszöszölni óráig majd

(#13066) Patice válasza kokosmith (#13063) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én ezt úgy oldanám meg, hogy a haveroknak létrehozol (akár külön-külön) felhasználókat. user+ pass-t elküldöd nekik. DSM-ben minden usernek lesz 'home' mappája (ha ezt engedélyezted a user létrehozásakor).

A saját home mappájukba lesz kapásból joguk feltölteni adatot.

A többi megosztást pedig úgy kell beállítani, hogy azok ne látszódjanak a jogosulatlanoknak (egy pipa) és az új usereknek egyik megosztáshoz sem adsz jogot, csak a 'home' mappájukhoz.

Alkalmazások közül is max. a File Station-t engedélyezném nekik.

Akár létre is hozhatsz nekik egy csoportot és a csoport jogosultságokat csak egyszer kell beállítanod és csak ebbe a csoportba teszed be őket és a csoportengedélyeket alkalmazod rájuk.

A csoportnak akár kvótát is beállíthatsz, hogy mennyi tárhelyet engedsz nekik max.

Anyukádnak hasonlóan adhatsz jogot + tárhelyet + kvótát.

Természetesen a távoli elérést engedélyezned kell nekik.

Így a haverok belépnek majd a DSM-be, de a FileStation-ön kívül nem tudnak majd mást elindítani, megnézni + a File Station-ben is csak az engedélyezett mappákat látják majd, mert ugye a többit elrejtetted előlük.

Lehet kicsit bonyolultnak hangzik, de nem az. :K

(#13065) Tibiajax:

Azért nem mókolt sokáig az elsővel, mert lemezellenőrzés nélkül formáztad meg. Lemezellenőrzéssel sokkal tovább tartana. Az ördög nem alszik, én első használat és adatok áthelyezése előtt inkább végigvártam az ellenőrzést. Ha lett volna valamilyen lemezhiba, akkor azt az elején így kiszúrható.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13067) Multibit válasza kokosmith (#13063) üzenetére


Multibit
veterán

Ftp(s)

(#13068) Tido válasza Multibit (#13067) üzenetére


Tido
aktív tag

Az csak a jelszavakat titkosítja le, magát az file átvitelt nem. Akkor már inkább SFTP, ami végig titkosít, bár igényel kis utánajárást Total Commanderben. De azt hiszem a Filezilla támogatja.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#13069) Tibiajax válasza Patice (#13066) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

sehol nem találom, amit írtál..
itt vagyok a lemezkezelőben.[link]

(#13070) Tibiajax válasza Tibiajax (#13069) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

a másik meg, miért teker a proci folyamatosan fullon??..[link] a hülye konvertálást leállítottam, semmi másolás nem megy már percek óta, volt már egy restart is, és ugyanúgy tekeri a cpu-t.. nagyon nem jó ez így

ezt látom most a taskban[link]

[ Szerkesztve ]

(#13071) nlq


nlq
aktív tag

Sziasztok!

belefutottam egy DS414 el az alabbi hibaba:
a cucc rendben bekonfiguralva mukodik, majd egyszer csak sipolgat azt hittem egy winyo döglődik...
de nem, azt irja a konfiguráció elveszett es telepitsem ujra

ujratelepitem nehany perc hasznalat utan ujra elkezd sipolni es ujra azt mondja a syno assistantban hogy a konfig elveszett
webfelulet azt mondja a dsm az eszkozén alaphelyzetbe lett allitva ezert ujra kell telepiteni a DSM programot...

tettem be masik 3 szuz diszket hogy azzal mit csinal, de az eredmeny ugyanaz

valaki talalkozott már ilyennel???

Udv
NLQ

(#13072) pkocsis válasza devil-k (#13004) üzenetére


pkocsis
tag

Sajna eddig senkinek semmi ötlete! :-(

(#13073) Tido válasza nlq (#13071) üzenetére


Tido
aktív tag

Szerintem sürgősen gariztasd, valószínű alaplap hiba.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#13074) nlq válasza Tido (#13073) üzenetére


nlq
aktív tag

köszi, en is erre gondolok,
mindjart megyek le a muhelybe, nyomok meg a hatuljan egy resetet hatha az segit valamit...

ha nem akkor megy gariban vissza

[ Szerkesztve ]

(#13075) TheProb


TheProb
veterán

Mi számít amúgy átlag/jó átviteli sebességnek LAN-on? Mert nálam csak 20mega/s a max, akkor ha 1db nagy fájlt másolok, most cseréltem gigás routerre de így se másabb a helyzet... Ezek szerint akkor a benne lévő HDD lehet ilyen lassú v wtf? :F

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#13076) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

ha valaki tud segíteni, írja már meg, miután beraktam a 2. merevlemezt, mit és hogyan kell keresnem és csinálnom, h végre használhassam is. egyelőre csak látja, de "nincs inicializálva"

most itt állok és nem tudok tovább lépni
köszi!

(#13077) hegyimorc válasza TheProb (#13075) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Hálókártyadriver?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#13078) Mezga Aladár válasza Tibiajax (#13076) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tároláskezelő? :U

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13079) Tibiajax válasza Mezga Aladár (#13078) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ennél sokkal bonyolultabb és komplexebb volt, sajnos...
de legalább már megvan, előző gazda teamw segítsége kellett hozzá, és még neki se ment elsőre. nesze neked ultra user friendly nas
tény, nagyon jo a syno, de ha nem akarod az erőltetett rédet, kicsit szenvedni kell vele
lényeg, h végre megy a 2-es és létre lett hozva rajta a shared path

[ Szerkesztve ]

(#13080) Tibiajax válasza TheProb (#13075) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nálam 40-50Mb/s tartósan. - nagy fileokkal persze
gigabit minden, 214se nas

[ Szerkesztve ]

(#13081) gbors válasza TheProb (#13075) üzenetére


gbors
nagyúr

nekem a NAS -> router-> PC vonalon 90-100MB/sec-et olvas ideális körülmények között. milyen a HDD? ill. milyen a hálózati kábel - CAT 5 v. CAT 5e v. CAT 6 ?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13082) TheProb válasza gbors (#13081) üzenetére


TheProb
veterán

Vmi nem oké itt...
A 20megát a rádugott USB-s külső vinyóról mértem, most próbáltam egy filmet áthúzni a gépre és 1-15 mega között ingadozott, de nagyon durván, olyan volt a grafikon, mint a hullámvasút... Ha közvetlen gépre dugom akkor 40megával olvas.

Ha a belső HDD-ről másolom akkor se jobb a helyzet (20-22). Nem tudom sajnos milyen a benne lévő HDD, vmilyen régi seagate, még évekkel ezelőtt vettem. Megnézni meg asszem nem lehet NAS-ból a típusát.
WD5000AAKS ennyit tudtam meg egyelőre

Megnéztem és azt hittem, hogy a gép és a router között is cat5e van, de csak sima 5-ös, bár az is 100megáig tud elvileg, szal nem annak kéne lennie a szűk keresztmetszetnek sztem. Ami még érdekes, hogy a vadi új, gigás routerhez is csak cat5-ös kábelt adtak...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#13083) Elemental válasza TheProb (#13082) üzenetére


Elemental
addikt

Cat5 tudtomal 100 megabit.

(#13084) devil-k válasza Elemental (#13083) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jól tudod!

[link]

- mozi bolondéria -

(#13085) TheProb válasza Elemental (#13083) üzenetére


TheProb
veterán

ah, tényleg. MB ként gondoltam hírtelen és nem Mbit-ként, jogos. viszont akkor nemtom, hogy jöhet 20mega/s, valamint eddig, mint kiderült a TV volt rákötve a routerre egy cat5e-s kábellel, kicseréltem őket de így is érdekes, mert ha a csatolt HDD-ről másolok akkor csak ~10megával másol, viszont a belső hdd-ről már 30-40el jön, persze ezt is keveslem

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#13086) Sonja válasza TheProb (#13082) üzenetére


Sonja
veterán

A WD5000AAKS egy Western Digital (WD) Blue 500GB-os 7200rpm-es HDD. Ilyen van nekem is az asztali gépemben.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#13087) Patice válasza Tibiajax (#13069) üzenetére


Patice
Topikgazda

Tároláskezelőben ne a HDD/SSD alatt keresd, hanem a Kötet alatt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13088) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Vettem egy Synology DS215J NAS-t. Beletettem a merevlemezt, csatlakoztattam a hálózathoz. Elvileg a router szerint kap is IP címet, de nem tudok rá csatlakozni.

Mit kell első lépésként csinálni egy NAS-sal? Van valahol lépésről, lépésre tutorial? De sejtem, hogy elvileg simán kéne tudnom most is legalább elérni... nem talál semmit a find.synology.com és a diskstation:5000 sem.

Lehet a hálózatommal van a baj? A modem egy switch-re csatalkozik. Ebbe van kötve a NAS és a router is. A PC pedig a routerről látja a hálózatot. Net megy, tehát router és switch is jó...

Nas status led narancssárgán villog. LAN zölden.

Ha valami tippetek van, megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#13089) gbors válasza TheProb (#13085) üzenetére


gbors
nagyúr

router és NAS közötti kábel 5e?

ill. pár dolog, amit érdemes figyelembe venni:
- a CAT5 kábel nincs limitálva 100Mbit-nél, csak a Gbithez már kevés, ezért ajánlják 100-ig. 20-30MB/sec simán átmehet rajta.
- a 115J-n nincs USB3-as port, ezért 30MB/sec-nél nem fogsz tudni gyorsabban olvasni külső HDD-ről. mondjuk a 10MB nagyon kevés.
- csinál még valamit a NAS, miközben méred a másolás sebességét? ha megy más is, ami a HDD-t terheli, akkor a sok fejmozgás miatt nagyon lecsökkenhet a sebesség, akkor is, ha a többi task sávszélesség-igénye minimális.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13090) #29810560 válasza Rederik (#13088) üzenetére


#29810560
törölt tag

Próbáld a http://NAS LAN IP:5000 címet beírni a böngésző címsorába!

NAS LAN IP = a NAS IP címe a LAN-on

[ Szerkesztve ]

(#13091) genndy válasza Rederik (#13088) üzenetére


genndy
addikt

Azt az IP-t írd be, amit a routered mutat hogy adott neki.
<IP-cím>:5000 ez a kiindulás
Status led gondolom a formázatlan vinyó miatt villog.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#13092) TheProb válasza gbors (#13089) üzenetére


TheProb
veterán

a gyári syno kábelt van a router-nas között, az pedig cat5e
Eddig 20mega volt a max, ha 30megát hozta volna akkor nem sopánkodnék :/
Hát torrent kliensek mennek, lehet az szopta le akkor a sebességet.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#13093) hegyimorc válasza TheProb (#13092) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Akkor újból megkérdezem: a hálókártya drivert ellenőrizted?

Nekem az baszta meg a sebességet anno. Valahogy a gyári, rendes driver helyett egy általános driverrel ment a net. Ez kb mindenféle hálókártyát meghajt, csak messze nem optimálisan.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#13094) Patice válasza Rederik (#13088) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mivel még tök új a nas (gondolom), ezért még dsm sincs rajta, persze, hogy nem találod a belső hálón. Synology Assistant-ot rakd fel pc-re kerestesd meg velel a hálózaton a nast és telepítsd a dsm-et.

Ha ez megvolt, akkor restartol majd, aztán már elérhető lesz az admin felülete böngészőből. Ezután a dsm felületén a Tároláskezelőben elindíthatod a lemezek formázását.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13095) TheProb válasza hegyimorc (#13093) üzenetére


TheProb
veterán

jah bocs, azt hittem válaszoltam már rá, ezek szerint csak akartam :D

Igen, feltettem most a legújabb realtek drivert, semmi változás

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#13096) hegyimorc válasza TheProb (#13095) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Akkor ez kizárva. :(

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#13097) Barohawk válasza Multibit (#12799) üzenetére


Barohawk
aktív tag

Próbálom ezt beállítani de problémába ütközöm mert mintha töltené az oldalt de nem történik semmi.
Vajon mi lehet a gond?
Lefagy a NAS , nehezen hinném még semmi nincs rajta

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#13098) gbors válasza TheProb (#13092) üzenetére


gbors
nagyúr

mérd le úgy, hogy minden más áll, és valami jó nagy file-t másolsz a NAS-ról a gépre. a külső disknek akkor kell hoznia 30MB-t, a belsőnek meg valahol 60 és 100 között.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13099) bmw320d4


bmw320d4
csendes tag

Sziasztok

Vásároltam Ds2014 play NAS -t, Hogy tudnék úgy merevlemezt bele rakni hogy ne akarja leformázni mert van rajta, 1,7 Tb adat amit nem szeretnék törölni és nem is tudom hova menteni.

Köszönöm a válaszokat.

(#13100) Arolotifar válasza bmw320d4 (#13099) üzenetére


Arolotifar
őstag

Mindenképpen formázni fogja, ahogy nálam is tette :)

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.