Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) TBMC válasza Bobbacsi (#13249) üzenetére


TBMC
addikt

t-homenal vagyok.

viszont a nas beallitasainal halopzatnal csak helyi halozatos ip cimet latok neki.
192.168....

s ezt ezaltal igy gondolom nem fogom tudni sehogy sem elerni a tavolbol?

- lehet tul uj meg s azert nincs a tamogatasi listaban, de gondolom etotl fuggetlenul mukodnie kellene hisz a port forwardokat beallitottam, de van egy gyanum, hogy az ip cim resszel nem stimmel valami :S

:U :F

markbellus.hu 

(#13252) Bobbacsi válasza TBMC (#13251) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Igen,mert a külsö IP címet kéne látnod : 80.98.xx.xxx (nálam)
De az a kép amit belinkeltél ott a külsö IP címed van !

(#13238) TBMC
A NAS -tüzfalát átnézted ? nincs valami letiltva ?

[ Szerkesztve ]

(#13253) TBMC válasza Bobbacsi (#13252) üzenetére


TBMC
addikt

igen viszont azt magatol allitotta be a DDNS, oda en nem irtam semmit.
s ha helyi halozatrol probalom elerni azt a kulso ip cimet, akkor automatikusan a tonline router belepeset kinalja fel, a speedport fooldala jon be.

ha pedig mas halozatrol, pl telrooll 3g probalnam elerni azt a kulso ip cimet, nem csinal semmit. szimplan nem elerheto a weboldal.

:R

szerk: a nas tuzfalon belul nincs is beallitva semmi :S

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#13254) Bobbacsi válasza TBMC (#13253) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Sajnos én többet nem tudok segíteni,annyira nem értek már hozzá :( Majd valaki biztos tud okosabbat mondani.
Én letöltöttem a telómra (iPhone 6 ) Synology-s appokat (DS photo, DS videó,DS audió...)ezek mennek Wi-Fi-n,
belsö IP-vel és LTE-n is külső IP-vel.
Esetleg még egy kósza ötlet az nem lehet hogy a NAS neveben van egy kötöjel ? és nem csipi valami

[ Szerkesztve ]

(#13255) Doky586 válasza TBMC (#13253) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A portszámot a router portforward résznél ugye helyesen írtad be mindkét helyre ?
böngészőbe ugye beírtad a :portszám-ot?
ugye nem tévesztetted el a http/https-t?

(#13256) muranyig


muranyig
tag

Sziasztok! Tapasztalt versenyzők segítségét kérném kezdő synology 213j tulajként.
Alapvető dilemmám lenne, még be sem kapcsoltam a nast, és mielőtt ezt megteszem, gondoltam beírok ide, hátha valaki tud tippet adni.
Van 3 db HDD-m. 2db 1tb-os HD103sj samsung, illetve 1db 640gb samsung. A 2 db 1 tb-os közül csak egyet használok, amin vannak a családi képek, céges adatok, stb (film, zene...szóval minden), a 640-es volt a rendszer/torrent. (viszont a rendszer átköltözött ssd-re, és ott már torrent sem megy).
Gondolkoztam sok megoldáson:
1.: berakom a 2 1tb-osat a nasba, és tükrözöm őket. Így az adatok kétszer meglesznek, viszont helyem nem sok marad, mert majdnem tele van az 1 tb, pl torrent így nem az igazi, de legalább biztonság van... A 640-est berakom a gépbe az ssd mellé, és kész.
2.: berakom a nasba a 640GB-ost, és az 1tb-ost, nincs tükör, de veszek egy 3,5 usb házat, és rákötöm usb-n a nas-ra, beállítom, hogy pl. hetente csináljon automatikusan biztonsági mentést. Így lesz helyem (640gb) torrentezni.
3.: Adódott a lehetőség, hogy tudok venni holnap 2 db wd red 3tb-os nas hdd-t olcsón, amit idén júniusban vettek az iponban, de csak gari papír van hozzájuk, számla nincs. Elvileg 100/100-asok. Kérdezném, hogy merjek-e ilyet venni? (elvileg van rájuk még 2,5 év gari) Ha ez lenne ,akkor mennének a nasba, tükör, rámásolok mindent, van helyem is torrentre, stb..de ugye használtan vinyót... :F , utána eladom a 2 db 1tb-ost, és a 640-el meg lesz vmi.
Ki mit ajánlana, ha fontos az adataim védelme, viszont torrentre is kéne, illetve médiaszerveként is funkcionálna?

Köszi szépen előre is a szakértő segítségeteket!
Kicsit megkésve, de még időben, mindenkinek boldog karácsonyt kívánok!

(#13257) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

Hogyan lehet a music mappában lévő fájlokat újraindexeltetni és törölni a korábbi indexelést? Valamiért benne maradtak olyan fájlok, amiket már átmásoltam, vagy töröltem.
A videókat és a képeket jó lenne érintetlenül hagyni, mert akkor 2 hétig csak melózna a nas...

Köszi!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#13258) TBMC válasza Doky586 (#13255) üzenetére


TBMC
addikt

szia! koszi! igen, igy igaz, de ezt fentebb lathatod is a kepen.

https://tbmcnas.synology.me:5001

ezzel probaltam csatlakozni de nem megy a fenenek sem :/ :(

(kozben valtoztattam a DDNSen is)

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#13259) Doky586 válasza TBMC (#13258) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Látni látom, csakhogy a képen mást látok..

(#13260) XZoli


XZoli
aktív tag

a szolgáltatótól kapott routeren adjál fix IP címet a a saját routerednek és rakd DMZ-be

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#13261) TBMC válasza XZoli (#13260) üzenetére


TBMC
addikt

s ezt hogyan tudom megtenni? :( :O

markbellus.hu 

(#13262) Tido


Tido
aktív tag

Utolsó update DS214se egy munkahelyen, végig csinálta a frissítést, 10 perc lement, utána írta, hogy keressek rá Assistanttal, amikor meg ráfrissítettem simán beengedett... Monstanság nem tetszik a synology udpate, régen sokkal simábban ment :W

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#13263) Multibit válasza Tido (#13262) üzenetére


Multibit
veterán

Jó lenne, ha valaki hozzáértő ki tudna deríteni, hogy mi okozza ezeket az anomáliákat!
Főleg az bosszantó, hogy nem következetesen jelentkező hibáról van szó. Nálam meg egyszer sem jelentkezett ilyesmi. Tudom, ez senkit nem vigasztal az érintettek közül. Viszont én is járhatok így.

(#13264) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Azt nem tudjátok be lehet állítani, hogy ha a photo stationról akarok letölteni képeket akkor ne konvertált képet töltsön le, hanem az eredetit?

Mert így csak úgy tudom, ha a file stationból töltöm le, amúgy nem egyezik a mérete, és rosszabb a mínősége.

(#13265) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

5.1-5021 Update 2

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13266) campers


campers
tag

Sziasztok. Van egy 213j-m Budapesten. Jelenleg vidéken vagyok, és a DsFile app segítségével szeretnék egy 500Mb-os fájlt a tabletemre lehúzni. BP. -en 120Megas a net, itthon 10Megas. Igaz, hogy wifin lógok otthon, de a letoltes irgalmatlan lassú. Pár kb/s. Mi lehet a probléma?

(#13267) Brumi válasza campers (#13266) üzenetére


Brumi
senior tag

Ha a pesti 120 megás net UPC-s, akkor lehet, hogy az kavart be. Ma a 240-es netem tudott 4-et le, 0-t fel. Nem tudom mi lehet gond náluk, de mostanában állandóan haldoklik. Elvileg most már jó.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#13268) Elemental válasza Mezga Aladár (#13265) üzenetére


Elemental
addikt

Feltéve. 212j kívül belül elérhető.

(#13269) samuki


samuki
tag

Sziasztok. Elkélne nekem egy kis segítség. Küzdök a videostationnal. Hogyan tudnám azt megcsinálni, hogy ne mindent ömlesztve lássak? Létre szeretnék hozni a filmek mappában több almappát ( sorozat, mesefilm, stb.). Ha létrehozom akkor is ömlesztve van minden és van amit nem is látni.
Ha van egy sorozat ami pl.: xy 1-4 évad és az évadok is külön mappában vannak azt hogyan lehetne megoldani, hogy csak a főmappa kapjon metaadatot ( meg esetleg az évadokat tartalmazó mappa ), de a részeknek ne keljen külön beállítani. Van erre megoldás vagy :Y sájensz fiksön :Y amit akarok. :))
Ha tudtok ötletet kipróbálom és köszönöm előre is. :R

(#13270) Doky586 válasza samuki (#13269) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerencsére NFS(smb)+Médialejátszó esetén nincsenek ilyen problémák. :K

(#13271) samuki válasza Doky586 (#13270) üzenetére


samuki
tag

Pedig ott még nem is tartok (médiaplayer), csak a telefon és a tv vezérlés. De már a hajam kihullik, és az indexelés miatt full csiga a gép ( ja meg másolok ezerrel). :C
Szóval akkor nincs esélyem, azt mondod? :O

(#13272) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

Van ötlet arra, hogy tudnék lemezt illeszteni a rendszerbe anélkül, hogy a rajta lévő adatok elvesznének :F
Látja a rendszer "nincs inicializálva" -ként (így ugye nem férek hozzá)...

Psn ID: sefter_hun

(#13273) nlq válasza Sefter (#13272) üzenetére


nlq
aktív tag

radugod USB-n

(#13274) Sefter válasza nlq (#13273) üzenetére


Sefter
veterán

Akkor is "nincs inicializálva"

Psn ID: sefter_hun

(#13275) Patice válasza Sefter (#13274) üzenetére


Patice
Topikgazda

Milyen fájlrendszerrel van formázva?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13276) Reachie válasza próbakocka (#13044) üzenetére


Reachie
csendes tag

Itt jártál már, mielőtt kérdeztél?
[link]

(#13277) Mezga Aladár válasza Reachie (#13276) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez teljesen lényegtelen. Minden normális router müxik. A szolgáltatói szutykok, nem ide tartoznak.
Ha nincs a listán akkor csak azt jelenti nem megfelelően müxik az upnp.
De az upnp nem ajánlott, inkább a manuális port továbbítás.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13278) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Ha fontolgatom a szolgáltatómnál, hogy feljebb lépjek sebességben, de sanszos, hogy akkor rám akarják majd erőltetni a szaros modem+router eszközüket, akkor szerintetek azt muszáj elfogadnom? (most 30, 120/240mbps lenne)

Köszi!

ui: nekem nem tetszik személy szerint az, hogy a UPC velem akarja/szeretné építeni a Wi-Free szolgáltatását!

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#13279) Multibit válasza eric.cartman (#13278) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nincs lehetőséged Digire váltani (náluk van a legnagyobb szabadság), akkor kénytelen vagy elfogadni a szolgáltató szutyok eszközeit.

(#13280) nlq válasza eric.cartman (#13278) üzenetére


nlq
aktív tag

atkapcsolod bridge modba azt szeva!
a szolgaltatonal pedig leiratkozhatsz a wifree halozatrol is...

[ Szerkesztve ]

(#13281) eric.cartman válasza nlq (#13280) üzenetére


eric.cartman
senior tag

tehát tud "csak modem" módban működni?

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#13282) TBMC


TBMC
addikt

segitsegeteket szeretnem kerni!

mitol nem seedel vissza a download stationom?
ds215j

niytva van a port amit hasznal, kinyitottam mindket routeremen, mert sajnos 2 router van tovabbra is a rendszerbe hala a tonlinenak. - mert nem lehet a tonline routert sima modme vagy bridge vagy ac kent beallitani, sehogy..
tehatt vana tonline speedport + van az suss routerem. mindketton kivannak nyitogatva a portok, a NAS iphez hozzarendelve, de a fenenek sem akart vissza seedelni :F

(a tavoli eleres tovabbra sem mukodik :( csak es kizarolag quickconnect el tudok kapcsolodni neten keresztul a nas hoz.)
:R

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#13283) Doky586 válasza TBMC (#13282) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A szolgáltató routerén a te routered külső IP-címét tedd DMZ-be.
Ezután a szolgáltató routerén semmi portforwardot nem kell többé konfigurálnod..
A te routered külső és belső címtartománya nem eshet egy tartományba.

[ Szerkesztve ]

(#13284) TBMC válasza Doky586 (#13283) üzenetére


TBMC
addikt

koszonom valaszod!

a szolgaltato routeren megtalaltam a dmz beallitasat, DE az en routerem kulso ip cime 2.1 re vegzodik. s itt a szolgaéltatonal csak az utolso tartomanyt engedi atirni, nekem pedig az utolso elottit 2-re kellene modositanom :S

markbellus.hu 

(#13285) Bobbacsi válasza TBMC (#13284) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Enable DMZ-t kipipálod akkor sem engedi ?

(#13286) TBMC válasza Bobbacsi (#13285) üzenetére


TBMC
addikt

nem sajna, az volt az elso, hogy kiprobaltam. :U :F

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#13287) coreska válasza TBMC (#13282) üzenetére


coreska
aktív tag

Nem vagyok a témának a szakértője, de nálam is hasonló a szituáció, és én így oldottam meg mikor megkaptam a speedportot.

Az Asus RT-N66U routeremet acces point üzemmódba raktam és a Speedport W 724V-ben állitottam be az IP cimeket és a portforwardot.
A Wifi továbbra is az ASUS-ról él.
Lehet hogy nem így kellett volna megoldanom, de így minden üzemel ( a távoli elérés is amit még az ASUS-al hoztam létre, és a DS is tölt )

(#13288) Doky586 válasza TBMC (#13284) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így már nyilvánvaló hogy miért nem jött össze a manuális duplaforwardod se..
Teljesen át kell szervezned a címeket és a maszkot - (legalább) a saját routereden - hogy eredményre juss. Ezt csak te tudod megtenni annak ismeretében hogy mit hova dugtál, milyen a hálózatod topológiája. (de előtte mentsd el a beállításaidat, ha vissza kellene állítani)

(#13289) TBMC válasza Doky586 (#13288) üzenetére


TBMC
addikt

huu nem hangzik tul biztatoan :(

a topologiam a kovetkezo:

tonline speedport w724v hibrid router: DSLen keresztul jon az internet, innen utpn keresztul a lan1 portba dugva van osszekotve az asus rt-n18u router wan portjaba. (igy jon a net-az asuson is)

a nas vezeteken keresztul van bedugva az asusba, illetve jelenleg az imac is (de ezt nagyreszt wifirol hasznalom cska most akonfiguralasig van kabelre dugva) minden mas eszkoz az asushoz csatlakozik wifin.

(mertt a speedport wifije 1 botrany az egesz)

:R

markbellus.hu 

(#13290) ggg666


ggg666
őstag

(#13291) Doky586 válasza TBMC (#13289) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A speedport hogy osztja a netet: saját ip-je? maszk? dhcp ki/be?
Az asus hogy várja a netet? (wan porton) StatikusIP? vagy dhcp-kliens?
Az asus hogy osztja a netet? (lan porton) saját ip-je? maszk? dhcp ki/be?

(#13292) Bobbacsi válasza ggg666 (#13290) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Erre gondoltál ? Itt a :
Konvertálási beállitások

[ Szerkesztve ]

(#13293) TBMC válasza Doky586 (#13291) üzenetére


TBMC
addikt

bocsi picit nem vagyok kepben, DE a dhcp mindket eszkozon be van kapcsolva. :B :B

markbellus.hu 

(#13294) bosa válasza TBMC (#13289) üzenetére


bosa
tag

Én a Te helyedben így állítanám be:

T-online router lan 1 portba asus routeren wan
A t-online routeren bridge mode az asus router wan címe 192.168.0.2 ezt a címet dmz-be rakod a t-online routeren. Az asus router dhcp bekapcs ott pedig állítsd be hogy a lan része 192.168.1.100-192.168.1.199. így mennie kell és csak az asuson kell a portforwardokat beállítani. Természetesen a nasnak is fix ip-t kell adni az asus configban. De nem értem minek kell neked illetve még egy pár embernek 2 router ha egyet se tudtok beállítani??

szerk.: t-online routeren dhcp off

[ Szerkesztve ]

(#13295) ggg666 válasza Bobbacsi (#13292) üzenetére


ggg666
őstag

Szia, így is kipróbáltam , de volt aminek nem csinált bélyegképet és volt aminek ugyanúgy a konvertált képet tudtam letölteni.

(#13296) TBMC válasza bosa (#13294) üzenetére


TBMC
addikt

koszonom valaszod!

elsokent erre valaszolva: "De nem értem minek kell neked illetve még egy pár embernek 2 router ha egyet se tudtok beállítani??"

- semnmi szuksegem nincs a tonline routerre, orulnek ha nem is lenne mert 1 rakas szar. ha jo lenne tokeletesen megfelelne de ahogy kilepek aszobabol a 30megas netbol csak 2mbos net lesz, hala a jo kis wifijenek. ezert kellett beruhaznom az asus routerre, es vegre tokeletes a sebesseg s a lefedettseg.

tovabbiakban:

- a tonline routert tovabbra sem tudom se AP kent se bridgekent beallitani, ez a fo problemam ezert is irtam ide, a tonlinet is kerdeztem s kozoltek, hogy ez a hibrid routerjukon nem lehetseges semmikepp sem (speedport w724v) DE nekem nem is kellene ez a buzi hibrid router ok adtak, mert a telefon s az internet is ezen a speedport routeren jon...

tehat a megoldason 2. lepesenel mar elakadtam, mert nem lehet ugy beallitani sajna :/

:U :F

markbellus.hu 

(#13297) bosa válasza TBMC (#13296) üzenetére


bosa
tag

Akkor a hagyd a t-online routert úgy ahogy van és folytasd amit írtam. Annyi hogy akkor dhcp off a t-online routeren. ha nem megy az se baj csak akkor adj fix ip-t az asus-nak mac alapján a t-online router felé így azt adod meg dmz-be. Akkor a wan port az asuson dinamikus ip kérés.

[ Szerkesztve ]

(#13298) bosa


bosa
tag

Szia ilyen mód van a t-online routerben? "pppoe passthrough" mert elvileg így az asussal pppoe kapcsolatot tárcsázol be.

(#13299) TBMC válasza bosa (#13298) üzenetére


TBMC
addikt

olyan sincs sajna. :(

markbellus.hu 

(#13300) bosa válasza TBMC (#13299) üzenetére


bosa
tag

Ezt az adsl kapcsolatnál kell hogy találd elvileg, Ahol megadod a betárcsázáshoz a felh.név és jelszó párost is megadod

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.