Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) Multibit válasza Ghost84 (#10250) üzenetére


Multibit
veterán

Biztos vagy benne, hogy csak az az egy IC sérült? Attól, hogy nincsenek külsérelmi nyomok, még elszállhatott más is. A villámcsapás ritán szemel ki egyetlen alkatrészt az áramköri lapon.

(#10252) Ghost84 válasza Multibit (#10251) üzenetére


Ghost84
aktív tag

90%-ig biztos vagyok benne egy Műszerész barátom kimért minden alkatrészt és az értékek alapján jónak mutatkozik minden más.

[ Szerkesztve ]

(#10253) Multibit válasza Ghost84 (#10252) üzenetére


Multibit
veterán

Úgy legyen! :K

(#10254) Ghost84 válasza Multibit (#10253) üzenetére


Ghost84
aktív tag

bízom benne mert az adatok kellenének de jelenleg nincs 66000 Másik nasra :(

Remélem valaki tud majd segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#10255) Rick4 válasza Ghost84 (#10254) üzenetére


Rick4
félisten

[link] [link] És ami neked kell: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10256) Patice válasza Rick4 (#10255) üzenetére


Patice
Topikgazda

:C

Kíváncsi lennék ezt a kérdést a hivatalos fórumban mennyi idő alatt válaszolták volna meg. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10257) Rick4 válasza Patice (#10256) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem időben ugyanennyi, csak tömören annyi lett volna, hogy olvass vissza, volt már róla szó. :D
Amúgy egészen konkrétan annyi van, hogy ez az én nasom volt, így éreztem némi plusz késztetést segítségre, és elkövettem a legegyszerűbb dolgot, beírtam a google-be, hogy: ds212j, a képeknél ez meg kb a 15. volt. ;) Tarthatott talán 3 percig.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10258) Doky586 válasza Rick4 (#10255) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem úgy néz ki mintha ezt a "8 lábú IC"t keresné. ez nem 8 lábú hanem 2...

(#10259) Doky586 válasza Doky586 (#10258) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ebből pedig nem látszik...

[ Szerkesztve ]

(#10260) Rick4 válasza Doky586 (#10258) üzenetére


Rick4
félisten

Igazad van, benéztem, annyi oldalt megnéztem már, hogy végül nem a jót tettem be. Sajnos azonban nem találok olyan lelőhelyet, ahol lenne erről egy kép, talán van valakinek ilyenje, és szétkapja 3 perc alatt, nem nagy ügy.
Segítségül ez a sarok lenne:

Amúgy most már vagy fél órája keresem, nincs kép, nincs sematikus rajt, viszont olyan infó van, hogy ha ez pukk, akkor esélyes, hogy az is halott, ami nincs égve...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10261) Doky586 válasza Ghost84 (#10250) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha raid1 vagy SHR volt akkor linux live pendrive-al olvasható az ext4fs dinamikus kötet (nem sima partíció). Ha élnek még a hddk..

(#10262) Rick4 válasza Doky586 (#10261) üzenetére


Rick4
félisten

Ezt próbáltad is? Anno nekem egy ilyen kivett HDD-t semmivel sem sikerült olvasni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10263) AiRLAC válasza Rick4 (#10262) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hogyan állíthatom vissza a DiskStation-ról származó adatokat egy számítógép segítségével?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#10264) Chrys_ válasza Rick4 (#10262) üzenetére


Chrys_
addikt

Érdekes megoldás. Te csak 1HDD-t használtál a kötetben, amivel próbáltad?

Syno NAS gondolom nem tud boot-olni USB drive-ról. Ez csak PC-vel megy?

(#10265) Ghost84 válasza AiRLAC (#10263) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Igen már mindent próbáltam a linkelt oldal leírását is de sajnos nem jártam sikerrel a rendszer partícióz tudtam olvasni de amin az adatok vannak azt nem :(

Abban bízok, hogy valaki meg tudja nekem mondani ennek az IC-nek a számét mert a mérések alapján a többi alkatrész nem hibásodott.

[ Szerkesztve ]

(#10266) Doky586 válasza Ghost84 (#10265) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"már mindent próbáltam"
Ha ez igaz akkor nincs mit tenni.. gyors és érzékeny búcsú az adatoktól.
Ha ez nem igaz akkor visszaszerezhetők az adatok, csak hallgatni kell mások tanácsára.

Ha bekapcsoltad a titkosítást akkor szintén jól megszivattad magad. Keresd elő a külön hdd-n levő mentést az asztalfiókból.

"a mérések alapján a többi alkatrész nem hibásodott"
Valószínű a százlábúak is tönkrementek. szerintem
Azt hogy mértéte ki a barátod hogy a beforrasztott proci és ram stb nincs meghibásodva? :F

[ Szerkesztve ]

(#10267) allein válasza Intelligencs (#10161) üzenetére


allein
addikt

Szia. Visszatérve a témára, jelenleg nem fut torrent a szerveren, leállítottam őket és mindet töröltem. Ennek ellenére mégis sok idő kell amire sikerült elérnem távolról. Ezt mivel lehet magyarázni? :U

Jelenleg így néz ki a szerver és mégis van lag:

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10268) Ghost84 válasza Doky586 (#10266) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Hát majd meglátjuk egy próbát megérne mert pár forint csak az a kis alkatrész azt hogy mit hogy mért ki azt nem tudom én nem értek hozzá de még ha nem is jó a többi alkatrész akkor is megér egy próbát csak legyen valaki aki meg tudja mondani a számát mert addig semmi esély :(

A HDD meg elindul mert átraktuk egy 213j nasba ott ment de PC-vel nem férek az adatokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#10269) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Valaki le tudná írni, hogy hogyan tudom a nasban lévő vinyót (elég csak a megosztott mappa is) hálózati meghajtóként felcsatolni win7 alá? Újra tettem a rendszert és nem emléxem hogy sikerült.

lol.közben sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#10270) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Lenne egy backup kérdésem:

Létezik olyan csomag a Synology NASokhoz, ami esetleg betömöríti a kijelölt könyvtárakat? Esetleg verziókövetést kezel?

Jelenleg megcsináltam, hogy NASon belül is van mentés, külső HDDre is, cloudba is (gdrive, dropbox),illetve BtSync-en keresztül egy Cubieboardra. Viszont a BtSync egy esetleges Synolockerhez hasonló támadás esetén f*szán átszinkronizálná a hibás fileokat is a jókra (sőt így belegondolva a SyncCloud is a rosszat töltené fel a felhőbe).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#10271) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

DS213j-n való Transmission, Flexget, miniDLNA, OpenVPN használatról tudna valaki nyilatkozni?

Üdv

(#10272) Rick4 válasza AiRLAC (#10263) üzenetére


Rick4
félisten

Ez korrekt, viszont nekem anno 2012-ben, mikor szükségem lett volna erre, ezt senki se mutatta meg. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10273) V.Stryker válasza stickermajom (#10271) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Inkább beszéljünk arról, hogy mire akarod használni. Mert pl a transmission tök felesleges, mert a saját download station programja minden igényt kielégít. De Transmission is van rá és sokan megelégedettséggel használják.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#10274) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Nekem pl a gyári download station nem volt szimpi. Egy csomószor nem láttam MAGon, hogy mit seedelek és nem is számolta sem az időt, sem az adatot. Transmissionnél nnics ilyen gondom.

(#10275) Chrys_ válasza AndrewTdi (#10274) üzenetére


Chrys_
addikt

A gyári számomra egy fos. Transmission viszont nagyon jól használható. A webes felület miatt jó hozzá PC-n és android készüléken is a kliens.

(#10276) Ghost84 válasza Chrys_ (#10275) üzenetére


Ghost84
aktív tag

A Transmission progit honnan lehet leszedni synology nasra?

(#10277) Rick4 válasza Ghost84 (#10276) üzenetére


Rick4
félisten

Fél éve fent van: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10278) stickermajom válasza V.Stryker (#10273) üzenetére


stickermajom
addikt

Amire hasznalni szeretnem: torrentek futtatasa, RSS-sel megtamogatva (sorozatokra szurve, illetve egyeni RSS-sel), es ezeket szeretnem megtekinteni a TV-n is. Ha jol tudom, akkor a beepitett letoltokozpont limitalva van 10 egyideju futtatott torrentre. A miniDLNA azert lenne fontos, hogy kivaltsam a mostani medialejatszot, es ne share szinten erjem el a mediafajlokat, illetve ha jol tudom a kulso .srt fajlokat is kezeli.

A VPN pedig azert kene, hogy mindenhonnan szabadon netezhessek gyarkolatilag a NAS-on keresztul. :)

(#10279) poirot


poirot
senior tag

"Öröm, et bódottá!"

Nos, megoldódott a problémám.

Hogy hogyan, nem tudom biztosan, de leírom, hogy hogyan volt, mikor nem ment és jelenleg.

A router (Tp-link 1043ND V2-es) 192.168.0.100-ra pozicionálta be a Synology NAS-t.

A Synology Ez-internet konfiguráló programja is elfogadta, végülis belefér, habár a V1-es a 103-ra rakta.

A V1-es-nél a Forwarding/UpnP-nél a Transmission így volt;

Transmission at 51413 External port: 51413 Protocol: TCP Internal Port: 51413
IP Adress: 192.168.1.103 Satus: Enabled

A V2-nél a Forwarding/UpnP-nél a Transmission így van;

upnpclient:9091 9091 TCP 9091 192.168.0.102 Enabled
upnpclient:9091 9091 UDP 9091 192.168.0.102 Enabled

A 9091-es a Transmissioné.

Az 51413-as port itt nem volt.

A Forwarding/Virtual Servers-ben:

Engedélyeztem a 51413-as portot TCP/UTP a 192.168.0.100 esetében továbbra sem müködött.

A DHCP/Adress Reservation-ban lefoglaltam a 192.168.0.100 portot a a TP-link 1043ND V2 MAC cimére,
utána ismét ráeresztettem a Synology EZ-internet konfigurálóját, gondolom a router, miután átrakta a 102-es portra,
akkor a progi azt fogadta el, és minden portot, ami neki kell, már úgy rakott uPnP listába.

A Forwarding/Virtual Servers-nél engedélyeztem az 51413-as portot, és természetesen a többi portot is ami itt volt, átírtam a megfelelőre.

Utána port forward jó volt.

Ennyi. Hogy ezek összesége, vagy vali más is még, nem tudom, de a lényeg, hogy most mentem, azonnal bin-be is meg képbe is.

(#10280) Intelligencs válasza allein (#10267) üzenetére

Jó kérdés. Honnét akarsz pontosan hozzáférni a NAS-hoz? Munkahelyedről? Valami céges policy nem kavarhat be? Minden lassú, vagy csak amíg megtalálja az oldalt? Nem lehet, hogy a névfeloldással van baj? Próbáld meg úgy, hogy nem az xxx.synology.me:port paranccsal lépsz be, hanem a külső IP cím:port paranccsal, és akkor kizárjuk a névfeloldásból keletkező esetleges hibaforrást.

Utána nézd meg a router logját, hogy van-e valami egyéb kifele menő forgalom, pl. az asztali gépedről. :F (Apáméknál pl. pont a múlt héten irtottam le egy csomó kártevőt a gépről, amik iszonyatosan foglalták a fel irányú sávszélt.)

@CactuS: Szerintem a sima (beépített) Backup & Replication is verziózható, és tömöríteni is tud. Valamint azt is be lehet állítani, hogy a célhelyen akkor se törölje ki a fájlt, ha a forrásból már kitörölték.

@poirot: Szerintem az tök alap, hogy fix IP-t adsz a NAS-nak a routerben. Ezzel kellett volna kezdeni. :DDD Illetve én kézzel állítok be minden port forwardot a routeren, nem a NAS-ból túrom. Mert mi van akkor, ha nem tudja rendesen menedzselni? Le is van azt hiszem írva, hogy nem minden routert tud jól beállítani. Egyébként ügyes vagy, hogy magadtól megoldottad! (Bár ez szerintem ez színtisztán hálózati kérdéskör, az most mellékes, hogy a NAS volt az áldozat, ami nem ment.)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#10281) Doky586 válasza stickermajom (#10278) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én meg pont azért használom a beépített DS-t mert jól kezelte és ma is jól kezeli az RSS-t, a Transmission pedig ebből gyenge volt (azóta talán? fejlődött). Az nem igaz hogy csak 10-et tud a DS, ezt a rémhírt a tudatlanok vagy az irigyei keltik. Egyedüli hátránya hogy a letöltött file és a seed alatt levő file (rejtett könyvtárban) máshol van (egymás másolatai) így dupla helyet foglalnak. Persze ez pozitívum is: a letöltött cucc átnevezhető, átmozgatható máshola a seed zavarása nélkül, sőt a becsomagolt fileokat kibontva rakja a letöltés könyvtárba.

(#10282) Elemental válasza stickermajom (#10278) üzenetére


Elemental
addikt

Az aktív letöltés van korlátozva 30-ra, vagy 50-re, modelltől függően. A seed az több száz is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#10283) stickermajom válasza Doky586 (#10281) üzenetére


stickermajom
addikt

Transmission egyaltalan nem tud RSS-t meg a mai napig, ha jol tudom. Ezert erdekelt a Flexget telepitesi lehetoseg, mert nagyon szepen le lehetett scriptelni, hogy mi kell.
A gyari download stationben lehet elegge finomitani az RSS-t? Gondolok itt nyelv, minoseg beallitasra sorozatoknal. Amolyan uTorrent szeruen mukodik? 4 RSS feedet kene kezelnie egyszerre, ebbol egyet kulon mappaba toltson mindig.

(#10282) noklika, az ugy tokeletes, a konyvek miatt sok csak az egyideju seed, egyszerre max 1-2 dolgot szoktam tolteni.

A DLNA alapbol kezel kulso feliratot? Philips TV-n neznem.

[ Szerkesztve ]

(#10284) Rick4 válasza stickermajom (#10283) üzenetére


Rick4
félisten

A gyári DS egy transmission alapú progi, picit továbbfejlesztve, pár funkcióval kibővítve..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10285) stickermajom válasza Rick4 (#10284) üzenetére


stickermajom
addikt

Azt tudtam, hogy Transmission alapu, csak hallottam a 10 torrentes remhireket. Ha az RSS eleg jol hasznalhato, akkor nekem tokeletesen megfelel a gyari download station is. Mar csak a DLNA a kerdes :)

(#10286) Rick4 válasza stickermajom (#10285) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem a dlna-val sem lesz probléma, nem tudom, hogy a philipsed smart tv-e, és lehet-e tenni rá pl plexet, mint a samsungokra, de a feliratkezelés nem csak a dlna-n műlik, hanem a lejátszó eszköz- szoftver képességein is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10287) Doky586 válasza stickermajom (#10283) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen finomítottan is tud(na) szűrőzve RSS-ből tölteni, de nem túl jól dokumentált az hogy hogyan és mit kell beírkálni, a hivatalos magyar supportra meg ne számíts ezügyben. Engem nem érdekelt mert szűrés nélkül manuálisan adom hozzá az egyéni rsseimet..

DLNA-t nem használok, szerintem nagyon buta egy valami az. Médiaplayerem van ami NFS-el csatlakozik a NAS-ra..

[ Szerkesztve ]

(#10288) Tido válasza Doky586 (#10281) üzenetére


Tido
aktív tag

Azt azért zárójelben megjegyezném, hogy nem dupláz, csak hivatkozik a filera... De ez már itt párszor le volt írva. Ez tényleg annyiban jó, hogyha ne adj isten letörlöd, de benne van a seedben, akkor csak a hivatkozás törlődik, nem a seed. De amint kitörlöd a seedből, akkor eltűnik fizikálisan is...

Jól néznénk ki, hogy 100 Gb helyett 200at foglalna el egy nagyobb torrentnél.

Egyébként jópár esetben amikor a Magon nem látszódott változás, az nem a Transmission hibája volt, hanem az oldalon nem volt kerek az elszámolás..

Pont most jött nekem ez jól, hogy átmozgattam a fileokat netbookra, hogy elhozhassam. Így filerendszerből eltűnt, és látom mi másolódott át, de amíg nem osztom vissza őket, addig megmarad ténylegesen. Amint visszaosztottam törlőm a torrentet, és így fizikailag is fel fog szabadulni a hely

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#10289) stickermajom válasza Doky586 (#10287) üzenetére


stickermajom
addikt

En pont szeretnem lecserelni a medialejatszot, de a NAS mellett nem fer bele egy uj komolyabb :( Igy atmenetileg maradna a DLNA.

(#10290) Tido válasza stickermajom (#10289) üzenetére


Tido
aktív tag

Akkor miért nem veszel komolytalant :)
Viccet félretéve, egyébként használtan 12-13ért kapsz Asus O'play-t, de azért az is rengeteg dolgot elvisz, csak a magas bitrátájú filmek fognak ki rajta. Átlagos FullHD videó nem igazán probléma (a 'szemcsés' anime videóknál néha akad tizedmásodperceket), és még ez is mérföldekkel jobb, mint a DLNA.. Bár új Samuk lejátszója egész jó - de pl tekerni nem igazán lehet benne hálózati lejátszásnál..

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#10291) devil-k válasza stickermajom (#10289) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha nem kell BD 3D, akkor WD Live Stream jó lesz neked. Kb. 25.000 Ft. Ha fontos a BD 3D, akkor Med600X3D, az kb. 43.000 Ft. Viszont itt 5 év garancia van, Jukebox, folyamatos FW frissítés...stb.

- mozi bolondéria -

(#10292) V.Stryker válasza Tido (#10290) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Soha!!!!!!!!!!!!!! Kérlek ne ajánld senkinek az Asus O'Play-t. Nekem volt. Elméletileg jó kéne legyen, de annál egy szemét sitteb szart a világon nem raktak még össze! WD Live Streaming ha jót akartok...

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#10293) stickermajom válasza devil-k (#10291) üzenetére


stickermajom
addikt

WDTV Live-ot hasznalok jelenleg, de az ujabb kodolasu anyagokkal ugy nez ki, meggyulik a baja sajnos. Valamikor ha lesz idom osszerakok sample-kbol egy tesztcsomagot.

(#10294) devil-k válasza stickermajom (#10293) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor pedig a Med600X3D. Vagy HTPC, de az sem jön ki 43.000 Ft-ból.

- mozi bolondéria -

(#10295) Doky586 válasza Tido (#10288) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nem dupláz, csak hivatkozik a filera"
Ezt bizonyítani is tudod? Főleg hogy amit seedelni kell az 30db rar file a letöltés könyvtárban pedig 1db ISO van.. Tudtommal mindig másol, és nincs linuxban *.lnk file és az ntfs hardlink funkció helyettesét se használja.

De majd kipróbálom hogy ha a megosztott mappában hexeditorral megszerkesztek egy pár GB-os filet azt vajon hibásan seedeli-e tovább. Ha nem hibásan akkor dupláz. Dupla helyet foglal.

[ Szerkesztve ]

(#10296) Rick4 válasza Doky586 (#10295) üzenetére


Rick4
félisten

Főleg hogy amit seedelni kell az 30db rar file a letöltés könyvtárban pedig 1db ISO van Az nem lehet, hogy be van állítva az auto kicsomagolás?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10297) Doky586 válasza Rick4 (#10296) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

NE tereld el a szót! természetesen be van állítva. Várom a bizonyítékot! (hogy a DS dupláz vagy nem dupláz)

(#10298) Rick4 válasza Doky586 (#10297) üzenetére


Rick4
félisten

Tereltem? te beteg vagy. :D Csak kérdeztem valamit, segítve a megoldást. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10299) Elemental válasza Doky586 (#10297) üzenetére


Elemental
addikt

Azt is kitárgyaltuk, hogy akkor nem dupláz, ha ugyanazon a köteten van a célmappa (letöltések helye), és a DS-ben beállított ideiglenes hely.
Nálam külön köteten van, így dupláz.

(#10300) Jackie_Chan válasza stickermajom (#10289) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Vagy esetleg ha szánsz rá annyit vegyél 1 jó kis Popcorn C 200-at!
Tudok is épp egyet. :R

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.