Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) tobias40


tobias40
veterán

A telefonomról a böngészővel akarnék belépni a NAS-ra de nem enged be!
Miért?
A un/pw az uanaz mint amikor a laptopról lépek be... :F

(#10952) tobias40 válasza tobias40 (#10951) üzenetére


tobias40
veterán

Végképp nem értem mert a tab-omról meg simán beenged,uanúgy androidos! :W

Mi a gond a telómmal???

(#10953) Magnat válasza tobias40 (#10951) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Mi az üzenet?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10954) Möhe válasza tobias40 (#10951) üzenetére


Möhe
addikt

Nekem sem megy napok óta. De a céges gépről és telefonról transmissionnal be tudok. DS File-al nem megy.

(#10955) tobias40 válasza Magnat (#10953) üzenetére


tobias40
veterán

Hogy nincs jogosultság! :(

(#10956) Magnat válasza tobias40 (#10955) üzenetére


Magnat
veterán

Nincs blokkolva az ip? Próbáltad másik böngészőből?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10957) tobias40 válasza Magnat (#10956) üzenetére


tobias40
veterán

Ha blokkolva van azt hol is látom? :)
Hmm az es file explorrel benged.a böngészőn meg nem. :(

Nem enged be a DS cam és a DS dowload-al sem!(csak ha a hálózaton kívülről megyek be)

[ Szerkesztve ]

(#10958) Magnat válasza tobias40 (#10957) üzenetére


Magnat
veterán

Sajna nem tudom fejből és megnézni sem, de ha rákeresel itt a fórumban, biztos megtalálod... el van mentve a jelszó a böngészőben?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10959) tobias40 válasza Magnat (#10958) üzenetére


tobias40
veterán

Nincs elmentve,most írtam be.
Az ip ha blokkolva lenne akkor nem engedne be a file explorellel sem,sztem..

Most jelenleg a kamera képét szeretném nézni ezért nem elég a az ES.-el belépnem!

[ Szerkesztve ]

(#10960) megyestibor


megyestibor
csendes tag

Sziasztok!

DS214SE vagy DS213J?

Otthon felhasználás, cloud kell, torrent nem lesz, 1080p videostrem WD TV Live-ra wifin keresztül.
A 213 procija 1,2 GHz-es (vs. 214se 800 MHz), a RAM pont duplája a 214-nek, az ára meg 1,5x-e. Indokolt a nagyobb, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#10961) Möhe válasza megyestibor (#10960) üzenetére


Möhe
addikt

A wifi lesz a gyenge pontod az 1080p-filmeknél. Ha akadna az átvitel akkor azt kell "elővenni". Az olcsóbbikat venném ebben az esetben.

(#10962) Elemental válasza tobias40 (#10959) üzenetére


Elemental
addikt

Azért szerintem nézd meg, hogy mi van blokkolva.
Vezérlőpult - biztonság - automata blokkolás - megengedő/blokkoló lista.

MINDENKINEK:
Elég sűrűn olvasom, hogy ez meg az hol van a dsm-ben. Van egy hasznos kis dolog, a dsm súgó. Egyszerűen be kell írni, a keresett szolgáltatást, és már ki is adja a találatot.
Most annyit írtam, hogy "blokkol", az első találat volt az automata blokkolás.

[ Szerkesztve ]

(#10963) tobias40 válasza Elemental (#10962) üzenetére


tobias40
veterán

Bakker igazad volt,blokkolva volt az ip... :W

De azért nem gondoltam erre mert a file exploreller meg beengedett,tehát ha le van tiltva az ip akkor ott sem kellene hogy beengedjen,nem?? :Y

Tényleg minden xart végig kell nézni mire tutira megy minden... :R

(#10964) Elemental válasza tobias40 (#10963) üzenetére


Elemental
addikt

Valószínű, hogy az es-ben a domain volt elmentve, a böngészőben pedig a belső ip-t írtad, vagy fordítva.

(#10965) tobias40 válasza Elemental (#10964) üzenetére


tobias40
veterán

Az ES-ben is az ip. van elmentve meg a böngészőbe is azt írtam be,ezért nem értem a dolgot.
Mind1,mindent végig kell zongorázni ha nem műxik vmi.. :K

(#10966) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Még nincs meg a kiszemelt nasom de felmerült bennem egy kérdés :

A beépített torrent klienst mennyire lehet "testre" szabni ?

Gondolok itt :
- protokoll titkosítás ( kikapcs, bekapcs, eröltetve )
- DHT hálózat ( ki , be )
és hasonlók.

Nem szeretnék lebukni ha a NAS kliensével torrentezem mert itt németben ezt komolyan veszik !

Van aki esetleg németben van és ilyen módon szerzi be a "napi betevőt" ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#10967) allein


allein
addikt

Srácok, erre tudtok mondani valamit? :U
Lanon akkor jó a sebesség ha közvetlenül a gépre kötöm, TV is lanon van összekötve routerrel, ebben az esetben is kevesebbet mérek mint korábban.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10968) Multibit válasza Elemental (#10962) üzenetére


Multibit
veterán

Van egy hasznos kis dolog, a dsm súgó.
+1
Ehhez még hozzátenném, hogy itt a fórumon is van egy hasznos dolog, a jobb felső sarokban lévő kereső :K
A másik dolog, hogy bármilyen kellemetlen, bármennyire nehéz belátni, a problámák többsége user error miatt van. Félre kéne tenni az önhittséget, és az állandó siránkozás helyett önkritikát gyakorolni! Saját tapasztalatból beszélek, vagyis magamból indulok ki.

(#10969) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Szeretnem a segitsegeteket kerni az alabbi problemaban.
Van egy Synology DS212j-m, egy 2, es egy 3T HDD-vel. A 3T-set kivettem belole, ez nem okozott semmi fennakadast. (Kesobb szeretnem visszarakni a helyere.) A 2T-s HDD-n van a home, meg miegymas. Ez szeretnem kicserelni egy 4T-sre. Az a gondom, hogy nem tudom, hogy tudnam ugy atmasolni az adatokat, hogy a NAS-on ne kelljen mindent ujra beallitgatni.
Koszi a segitseget elore is! Udv, Tomi

Bocs! Latom mar, a DSM sugoban... Asszem...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10970) Intelligencs válasza Borisz76 (#10966) üzenetére

Elég jól testre szabható. Viszont nem tudom, hogy ez elég-e ahhoz, hogy merj torrentezni Németországban. Nekem egy haverom ott lakik, aki nem mer ott torrentezni, mert több ezer eurós büntetéseket szokott az internetszolgáltató kiszabni torrentezésért, ezért ő az én NAS-omra tölt. Kapott egy limitált usert (csak a saját dolgait látja), egy 100 gigás mappát, és ide tölt. Aztán éjszakánként SSH-n átmásolja magának a cuccot, és az internetszolgáltatónak fogalma sincs róla, hogy mi megy a tunnelben. Ha én esetleg külföldre megyek dolgozni, akkor is itthon fogom hagyni a NAS-t, és ide fogok tölteni, aztán én is SSH-n fogom magamnak átmásolni.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#10971) tvamos válasza tvamos (#10969) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem sikerult megsem a lemezcsere.

Probaltam ezt a leirast kovetni, de megakadtam ott, hogy:
A kötet állapotának a következőnek kell lennie: Csökkent.
Nekem ez normal...

Raadasul a Synology support mindig ezt valaszolja:
Sajnáljuk, túl sok visszajelzést kaptunk öntől az utóbbi időben. Kérjük, próbálja meg újra 30 perc múlva.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10972) tvamos válasza tvamos (#10971) üzenetére


tvamos
nagyúr

Most eltavolitottam a kotetet, (amit 2 napon keresztul inicializalt...) es most mar van "kotet/kezeles", de ott csak "A kotet bovitese merevlemezek hozzaadasaval" menupont aktiv. Mi a jo megoldas ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10973) Borisz76 válasza Intelligencs (#10970) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm szépen a kimerítő választ.

Könnyen lehet , hogy a letöltéseket továbbra is a pc-n fogom intézni és ha lejött akkor a NAS-on pedig tárolni.
Bár a német letöltésekkel kapcsolatban annyit tudok, hogy kerülni kell a nyílt oldalakat !
Érdemes zárt, regisztrációhoz kötött oldalról tölteni és a klienst is jól be kell állítani.
Eddig 2 éve használom...szó szerint non-stop megy a le és feltöltés de eddig nem jött semmi ! kop-kop-kop :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#10974) Magnat válasza Intelligencs (#10970) üzenetére


Magnat
veterán

Vannak kimondottan erre kitalált vpn szolgáltatók is ... nemrég pont itt a PH!-n volt is egy blogbejegyzés erről, persze most nem találom ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10975) Mezga Aladár válasza Magnat (#10974) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#10976) tvamos válasza tvamos (#10972) üzenetére


tvamos
nagyúr

Megnyomtatm a kotet boviteset. (Valasz hijan.) Majdcsak lesz valami alapon.
Majd kivancsi leszek, hogyan tavolitom el a regit, es mennyi lesz az adatvesztes... Kiderul...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10977) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Na egy fogós. Openvpn fut, konfig a kliensen hogyan hogy, a netbios nevek működjenek?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#10978) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy ipad. Mivel tudom megtenni azt, hogy elérjem és lejátszam a médiatartalmakat vele a synology nasról? Mondjuk ha lehet, akkor dlna nélkül?

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#10979) Tony39 válasza RoryBreaker (#10978) üzenetére


Tony39
csendes tag

Pl. nPLayer

(#10980) peterit


peterit
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy akinek nem play modellje van, az milyen sikerrel tud otthon wifin streamelni videókat és ipadon megnézni?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#10981) Sanya válasza peterit (#10980) üzenetére


Sanya
nagyúr

nekem nagyon jól összejön. 214 sima

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10982) Süvi válasza Sanya (#10981) üzenetére


Süvi
őstag

Értem, akkor jó wifi mellett nincs szükség a play-ra a transzkódolás miatt.
És úgy is próbáltad, hogy nem vagy otthon?
Milyen alkalmazással szoktad nézni és milyen kiterjesztésű filmeket?
Köszönöm

(#10983) cdl válasza Sanya (#10981) üzenetére


cdl
senior tag

Milyen progival?
Nekem nagy bitrátáju filmeknél szaggat.

(#10984) Ear001 válasza RoryBreaker (#10978) üzenetére


Ear001
addikt

A Synology saját programjaival például?

(#10985) Borisz76 válasza tvamos (#10976) üzenetére


Borisz76
veterán

Hali !

Hogyan állsz a kötetbővítéssel ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#10986) tvamos válasza Borisz76 (#10985) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sehogy. Illetve sz@r lett. Nem volt hajlando lecsatolni a regit, meg a 4TB-os HDD-n nem lehetett kesobb kivalasztani, hogy lassa az egeszet, csak kiszurkitett menupontok.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10987) Sanya válasza cdl (#10983) üzenetére


Sanya
nagyúr

videostation
6 megabit a feltöltésem, a filmjeimet azon bárhova tudom steamelni.

Filmjeim: ált a legkisebb x264 vagy ennek xvid testvére.
A fullos, 8-10 gigás filmek tényleg szaggatnának. Nem bírná a feltöltésem.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10988) peterit válasza Sanya (#10987) üzenetére


peterit
csendes tag

cdl, Sanya: Köszönöm a válaszokat.

Akkor ha 720p vagy 1080i-s anyagokat néznék wifin (Asus ac66u) vagy az otthontól távól (50/30-as net), akkor inkább érdemes a play modell?
Köszönöm

(#10989) RoryBreaker válasza Ear001 (#10984) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

És azok melyek pl.?

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#10990) Patice válasza RoryBreaker (#10989) üzenetére


Patice
Topikgazda

DS Video, DS Audio, DS Photo

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10991) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy ilyen, NAS-t vásárolni, és csak torrentezésre használnám. 20Mb-es netem van, alkalmas lenne erre a feladatra? Kapna egy 2 terrás HDD-t. Későbbiekben nagyobb, 60-70-100Mb-es sávszélességgel is megbirkózik?
A beépített kliens jó, vagy érdemesebb transmissiont tenni rá?
Még soha nem torrenteztem, távoli elérés nem fontos.
Nem akarom az asztali gépet járatni, meg ez sokkal csendesebb is.

Köszönöm a válaszokat!

(#10992) Patice válasza DjKoxi (#10991) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem jó lesz. Későbbi nagyobb sávszéllel is valószínűleg meg fog tudni majd bírkózni, ha nagyon nem használod másra. Max. korlátozod kicsit a sebességeket.

Beépített kliens is egy Transmission klón, szóval az is és a TM is teljesen jól fut rajtuk.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10993) DjKoxi válasza Patice (#10992) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszi a választ! Csak a letöltés lesz a dolga, van egy HP NAS-om, az elvégzi a többit. Legfeljebb leállítom a töltést, míg leszedem róla a cuccot.

Írok is a közeli boltosnak, milyen áron tudja beszerezni nekem. Vagy ezeknek szabott ára van?

(#10994) RoryBreaker válasza Patice (#10990) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

ok, köszi

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#10995) Patice válasza DjKoxi (#10993) üzenetére


Patice
Topikgazda

Van egy ajánlott fogyasztói áruk a hivatalos kereskedőknél (pl). Ettől több bolt eltérhet felfelé és lefelé is. Árgép és gugli a barátod. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10996) Madwe


Madwe
nagyúr

Sziasztok, megérett a csere a nasomnál, syno lesz természetesen megint... BD50 3d anyagok lejátszását kell megoldja gigabiten összekötött popcorn hour a400-al, ezt melyik tipus veszi már zökkenőmentesen? ilyenkor csak a hdd i/o értéke számít, proci nem is? ezen kívül sok erőforrásigényes dolgot nem fogok futtatni rajta, torrent, vpn s hasonló apróságok :)

De ha a bd50 3d-s adatmennyiséget mindegyik átviszi, akkor lehet elég lesz egy olcsóbb változat is, pl a 214se? a között s a sima 214 között vacilálok igazából, nem tudom se bírja e?
BD50 lejátszásával egyhuzamban azért fontos h mehessen a torrent, vpn, ha az esetleg jobban fogná a procit s határon van...

Köszi!

(#10997) Patice válasza Madwe (#10996) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azért a 214se és a sima 214 nem egy kategória, főleg prociban. Ha teheted, akkor sima 214 a jövőre való tekintettel.

Nálam nem játszik a 3D, de BD50 előfordul médialejátszóra streamelés formájában + minden közben megy a torrent 24/7 és akár mindeközben a hálózati másolgatás, stb. Eddig nem volt gondom ezzel, bírta a NAS (DS213), nem szaggatott semmi.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10998) Madwe válasza Patice (#10997) üzenetére


Madwe
nagyúr

tudom hogy nem egy kategória, de árban sem, ezért is kérdeztem :) Igazából nem tudok elképzelni okot, ami miatt kéne egy erősebb proci, mint ami a bd50et át tudja játszani: 2, max 3 felhasználó lesz rajta otthon, 4k-t nem tervezek manapság :D transcode-olni nem akarom ios eszközökre a tartalmat, uh kb tényleg a vpn+torrent+bd50 lejátszás egyedül a cél, s ez a jövőben se hiszem hogy bővülne bármivel is... Ha erre elég a 214se is, akkor egyrészt fele annyiból kijön, másrészt kicsit csendesebb s kevesebbet fogyasztó eszközt vettem...

[ Szerkesztve ]

(#10999) Patice válasza Madwe (#10998) üzenetére


Patice
Topikgazda

Erre már csak azt tudom mondani, hogy próbáld ki.

Lehet, hogy pont elég lesz az se, max. kicsit korlátozod a letöltési sebességeket és akkor ámen. A szoftver ugyan az, mint a nagyobbak esetében. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11000) Madwe válasza Patice (#10999) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hol tudnám kipróbálni :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.