Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) Elemental válasza Zjunior (#10500) üzenetére


Elemental
addikt

(#10502) Zjunior


Zjunior
veterán

Mgcsinálva!:Y:)

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#10503) Patice válasza Elemental (#10501) üzenetére


Patice
Topikgazda

:D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10504) Zjunior


Zjunior
veterán

Bár a ddns-hez nem tudok kapcsolodni amit a syno oldalan csinaltam, de az appokon mobilról (ipad)tudok quick connect nick-nevvel igen...(kivéve a ds cloudhoz)!
Mi lehet a gond?:/

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#10505) Möhe


Möhe
addikt

TM-el kapcsolatban kérdés:

Torrentet költöztettem át 1-ről a 3-as lemezre,de nem a Transmissonban ahogy az "adat hely beállítása" fülnél,hanem a NAS felelületén a File Stationben. Szóval ha a TM-ben megadom a helyet megadom akkor újra átmásolja azaz duplikálja nekem?
Illetve így ebben az esetben csak átírom az elérési utat volume1/Torrent-ről volume3/Torrent-re? és beellenőrzés után seedel is ?

(#10506) bosa válasza Möhe (#10505) üzenetére


bosa
tag

Áthelyezés után tmben a torrenten jobb klikk "adat hely beállítása..." Átírod "/volume3/torrent" de a pipát vedd ki a "A torrent adatok mozgatása új helyre" Ha ezekkel megvagy akkor torrenten indítás és már seedbe áll.
Elvileg így nem fogja duplázni, ha nem veszed ki a pipát akkor viszont ki fog fagyni a tm!

(#10507) Süvi válasza Multibit (#10499) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a választ.
Nekünk itthon 50/30-as digi a szüleimnek 30/3-as UPC van.

Hol érdemes i213j-t vásárolni, mert lassan elkezdek gyűjteni.
Köszönöm

(#10508) Multibit válasza Süvi (#10507) üzenetére


Multibit
veterán

Ebben az esetben 30 Mbit/s elméleti maximummal számolhatsz a videofájlok átvitele esetén. Azaz, ha a videónak ezt meghaladja a bitrátája, akkor szaggatás lesz belőle. Ezt is csak akkor lehet átvinni, ha mással nem terhelitek a vonalat!

(#10509) Zjunior


Zjunior
veterán

Mit b*sztam el ha a ddns syno címrét ha beírom, akkor a router beállítások jönnek be otthon, kívűlről meg semmi:(?

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#10510) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

A transmission remote gui beállításával szenvedek, sehogy sem akar sikerülni a csatlakozás.

Beállítom a DS IP címét, portnak megadom a 9091-es, beírom a felhasználói nevet és a jelszót.

Mindig elutasítja a kapcsolatot: Connection refused.

Valamit kell állítanom, ill. engedélyeznem a DSM-be is hozzá?

(#10511) Patice válasza Zjunior (#10509) üzenetére


Patice
Topikgazda

DDNS cím után beírtad azt a portot, amit a DSM kezelőfelületéhez állítottál be (egyedi port)?

Alap esetben 5000, vagy 5001.

Netán ezek a portok forwardolva is vannak a NAS (lehetőleg) statikus IP címére?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10512) Zjunior válasza Patice (#10511) üzenetére


Zjunior
veterán

Forward be van állítva, szerintem a statikus ip vel lesz a gond...:O
Egyedi port...

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#10513) gpista001


gpista001
csendes tag

Sziasztok!

Nem vagyok nagy számítógép guru, de azért nem vagyok teljesen elveszve sem.
Mindenesetre szeretném kikérni a véleményetek.
Készülök egy NAS rendszerre beruházni.
Alapvetően fotózáshoz kellene, hogy mindenhonnan hozzáférhető legyen, meg tudjak osztani másokkal is fájlokat, backupolni tudjak MacBook, iMac, iPhone és Galaxy-ról is.
Valamint azt szeretném kérdezni, hogy a jelenleg már megvásárolt kb 6-7Tb külső vinyókat valahogy rá lehetne- e kötni a rendszerre. Borzasztó ez a keresgetés rajtuk (külön-külön)..

Prioritások:

- bárhonnan elérhető legyen
- backup telefonról és más gépekről
- gyors
- kb 6tb tudjon kezelni

Szóval mit javasolnátok és ez kb mennyibe kerülne.

Köszönöm

(#10514) Patice válasza gpista001 (#10513) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mivel ez egy Synology topik, ezért leginkább ettől a gyártótól fognak itt ajánlani neked.

Szerintem erre a feladatra egy 213j már elég, vagy erősebb (pl. DS214), pénztárcától függően.

Az ár vinyók nélkül értendőek.

Hozzájuk WD RED vinyókat ajánlok. Jejelnleg a 3 TB-osak vannak a legjobb ár/TB arányban. A 4, 5, 6 TB-osak még drágák a kapacitásukhoz képest. Bár a 6 TB-os ára már elkezdett normalizálódni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10515) bigdady válasza Zjunior (#10509) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pedig forward gondnak tünik

(#10516) Zjunior


Zjunior
veterán

Meg most samban van megosztva, jobb lenne nfs megosztassal?
Ha igen miert?
Bocsi, de elso nas-om meg csak zoldfulu vagyok:O..

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#10517) devil-k válasza Patice (#10514) üzenetére


devil-k
nagyúr

A DS213J megbirkózik a 6TB-os HDD-vel?

Igen. Látom a leírásnál. [link]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#10518) AiRLAC válasza gpista001 (#10513) üzenetére


AiRLAC
addikt

2 diszkes Synot a megadott adatmennyiséget nézve lehet hamar kinőnéd. 4 diszkest javasonék mondjuk 4x3TB WD Red-del.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#10519) ggg666 válasza gpista001 (#10513) üzenetére


ggg666
őstag

"jelenleg már megvásárolt kb 6-7Tb külső vinyókat valahogy rá lehetne- e kötni a rendszerre."

Nálam sajnos nem látja a 3TB-os HDD-ket amik windows alatt gpt-s ntfs-re vannak formázva.

Külső usb-s eszközként.

Synology ds214play a nas.

(#10520) Multibit válasza ggg666 (#10519) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudom, hogy ez mitől függ (talán az USB-s háztól), de nálam látja a Syno a Windows alatt GPT NTFS-re formázott HDD-ket (WD 3TB, Seagate 4TB).

(#10521) ggg666 válasza Multibit (#10520) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem még esatán sem látja.
És volna kb 28 darab 3 illetve 4TB-os.

Lehet rákérdezek, nem-e hibás benne az usb-s elektronika a synology-ban.

[ Szerkesztve ]

(#10522) Multibit válasza ggg666 (#10521) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem a WD Sharkoon eSATA házban van, a Seagate-ek meg LC-POWER USB 3.0 házban. Jól működik mindegyik.

(#10523) ggg666 válasza Multibit (#10522) üzenetére


ggg666
őstag

Én directbe próbáltam, tápegység és sata-esata kábel, úgy se ment, nincs semmi elektronika közötte, lehet hibás a synology.

A laptopomra egy usb kábelen rá van kötve mind a 28 winyó, ennek meg egy se tetszik sem esata-n sem
usb 2-ön se usb 3-on.

(#10524) Doky586 válasza ggg666 (#10521) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nézd meg az USB ház leírását. A régebbi vagy olcsóbb házak max 2TB-ot támogatnak. Új házat/dokkolót kéne venned szerintem. :K

ui: akkor passz, de nálad a hiba..

[ Szerkesztve ]

(#10525) ggg666 válasza Doky586 (#10524) üzenetére


ggg666
őstag

Laptop tökéletesen látja, synology meg egyesével sem elektronika nélkül sem.

[ Szerkesztve ]

(#10526) gpista001 válasza Patice (#10514) üzenetére


gpista001
csendes tag

Köszönöm a válaszod.
Szerintem a DS414 lesz az ajánlott 3TB tárakkal.
Most már csak ember kell majd aki beépíti a rendszerbe (mindent csatlakoztat hozzá stb)

(#10527) Doky586 válasza ggg666 (#10525) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom miből, milyen programból ollóztad össze a képet, ezért semmit se mond nekem.. :N
Nem lehet hogy azt mutatja a képed hogy NEM partíciót hanem dinamikus kötetet használsz? mert azt nem is fogja mutatni külső meghajtóként...

(#10528) ggg666 válasza Doky586 (#10527) üzenetére


ggg666
őstag

Mindegyik külön önálló partíció gpt-ként egyben megformázva windows 7 alatt, alapértelmezett beállításként.
4 gépen használtam idáig többféle mobilrackkel illetve annélkül, mindegyik felismerte csak a nas nem.

[ Szerkesztve ]

(#10529) Patice válasza gpista001 (#10526) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nincs mit. (Jó választás, a jövőre nézve főleg!)

Amúgy a beszerelés sem olyan vészes. Szerintem elég egyértelmű, ha valaha raktál már össze PC-t. Ha nem, akkor sem tartanám bonyolultnak. Persze azt is megértem, ha nem akarsz ezzel foglalkozni, mert másra kell az idő.

Ha lesz kérdésed, akkor jöhetsz ide velük. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10530) Tyler Durden

Sziasztok,

Én is NAS vásárlás előtt állok, a következő kérdésem lenne. 2 lemezesben gondolkozom, szigorúan otthoni felhasználásra 214 és 214+ között vacilálok /nemtudom nekem megérné e a + a felárat/.
Viszont néztem, hogy most jönnek ki az idei modellek. Érdemes várnom az újakra, vagy nyugodtan vegyem a régit?/itt az is kérdés, hogy az újak mennyire fogják/szokták lenyomni a régiek árait/

Válaszokat előre is köszönöm.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#10531) Patice válasza Tyler Durden (#10530) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az "idei" modellek akkor jönnek ki, amikor a Synology úgy dönt, hogy frissíti-e az adott termékvonalat.

Nem egyszerre frissülnek, random, hogy melyikből lesz új. Általában a 2 és 4 lemezeseket szokták azért szinte évente, de új termékvonalak is megjelenhetnek, pl. 2014-ben a 214se, vagy a 'play' széria.

Ha a kétlemezeseket nézzük csak, akkor azok frissítéséről annyi tapasztalatom van, hogy kb. év vége felé (Október-November) jelenik meg a frissített változat, azaz nemsokára várható lesz egy DS215-ös. Az új változat általában az erősebb, "+"-os verzió hardverét örökli, azaz valószínűsíthető, hogy a DS215-ös a DS214+ hardverét kapja, csak olcsóbban, mert esetleg változik a körítés (kártyaolvasó, USB3.0 portok száma, nem hot-swap rekeszek lesznek benne, stb.)

Viszont egyáltalán nem biztos, hogy ez így lesz, csak találgatok a saját megfigyelések alapján.

A 'play' vonal új termékszéria, ott a 2 és 4 lemezes hardvere ugyan az (kétmagos Intel Atom), csak a több HDD helyben különbözik.

Szerintem 2015-ben ezt még nem fogják frissíteni, azaz marad a DS214play és a DS415play.

Az újak nem szokták lenyomni a régiek árát, sőt, néha picit drágább is az új változat, ami mérséklődhet a későbbiekben. A jövőre nézve azt mondanám, hogy vedd az erősebbet, mert ahogy a DSM is fejlődik egyre erősebb vas kell alá (általában 4-5 évig tart ki a vas, addig frissíthető a DSM, utána már nem). Pénztárca ügyileg azt mondanám, hogy egy mostani vas is elég jó már és nagyjából ugyan ilyen árban lesznek az újak, vagy ugye picit drágábban is, az újdonság miatt.

Ha tárhely szempontjából nézem a dolgot, akkor egy NAS esetén nagyon fontos, hogy hány HDD-t tudsz belerakni. Ha már akár 214+ is szóba került, akkor én egy 414j-n is elgondolkodnék. Hasonló árban vannak, igaz, hogy a 214+ erősebb vas, de a 414j HW-e kb. ugyan az, mint a DS214-é de két lemezzel több hely lenne benne (legalább is teljesítményre, DS214: Marvell Armada XP, 414j: MindSpeed Comcerto2000).

És használhatod az elején a 414j-t akár két lemezzel is és később bővítheted. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10532) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Meg lehet valahogy oldani azt, hogy távolról böngészőből meg lehessen nyitni távolról a NASon lévő fileokat anélkül hogy belépne a kezelőfelületbe és/vagy FTP-zni kellene?

(#10533) Patice válasza AndrewTdi (#10532) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha csak egyes file-okat akarsz megnyitni/letölteni, akkor lehet.

Ha bármelyiket, akkor arra nincs ötletem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10534) Doky586 válasza AndrewTdi (#10532) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kétféleképpen is lehet:
1.-hozzáadsz egy új portot amit csak a webes felületű FileStation használ

Itt nem jön be a DSM fő kezelőfelülete (mint az 5001-esen), csak a FS...

2.-Elkezdel WebDAV-ot használni...(minden oprendszerre van kliens, nemcsak a Syno által javasolt pár mobilos alkalmazás)

[ Szerkesztve ]

(#10535) Süvi


Süvi
őstag

Dokumentumokat szeretnék majd tárolni a NAS-on. Azonban szeretnem, ha ezek közül 4-5mappa offline is elérhető lenne az ipad-ön es ha változik valami a NAS-on az megjelenjen majd az ipadon is, különböző bűvészkedesek nélkül.
Érdeklődnek, hogy erre van alkalmazás?

A dsphoto alkalmazásával tudom majd az ipad dal a fényképeket rendezgetni, áthelyezni, stb.?

Szeretnem, ha a nagyszüleim is meg tudnának nézni fényképeket. Meg tudok velük osztani mappakat, úgy hogy ne kelljen nekik letölteni, csak pl. Nézegetni tudjak, mint onedrive eseteben?

Köszönöm

(#10536) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

DSM 5-nél hol kell elhelyezni a startup scriptet hogy automatikusan induljon? Utorrentet szeretném használni kész is az utorrent script csak nem tudom hová másoljam hogy automatikusan induljon.

(Debian 7 alapon írtam ott az /etc/init.d alól indul.)

Valakinek ötlete??

Előre is köszi!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#10537) Tyler Durden válasza Patice (#10531) üzenetére

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ! (: Csak filmek tárolására használnám, és ott is a 2x3TB-n kényelmesen elférek, így a 4 lemezest kihagynám, asszem a 214+ lesz az én választásom. Köszi még 1x :R

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#10538) Patice válasza Tyler Durden (#10537) üzenetére


Patice
Topikgazda

Jó választás, de csak filmekre kicsit overkill, de ahogy megismered majd szerintem fogod azt még másra is használni. :K

(#10535) Süvi:

Az igényeidet szerintem teljesíti a Synology NAS + DS Cloud alkalmazás iPad-en.

Fényképek rendezgetéséhez ideális a DS Photo alklamazás. Ha adsz jogosultságot hozzá, akkor simán lehet mindent csinálgatni iPad-en is. Nagyszülőknek is mehet webes felületen a képnézegetés és ehhez csak a webes felületre kell belépniük, nem kell letölteni semmit. :K (Csak legyen jó a neted feltöltési sebessége.)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10539) Süvi válasza Patice (#10538) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm szépen.

(#10540) AndrewTdi válasza Doky586 (#10534) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Leírnád, hogy az 1-est hogyan tudnám beállítani?

(#10541) Rick4 válasza AndrewTdi (#10532) üzenetére


Rick4
félisten

Az alkalmazáskezelőben külön portot adsz a filestation-nek, és a címsorba az ip:port- ot beírva rögtön oda jutsz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10542) AndrewTdi válasza Rick4 (#10541) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Tökjó, köszönöm.
Akkor már még egy ha ennyire kenitek vágjátok.
mi van akkor ha nem az egész FS-t akaro megosztani, hanem csak 1 mappát?

(#10543) Doky586 válasza AndrewTdi (#10540) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"hanem csak 1 mappát?"
FS - jobbegérgomb a kiválasztott mappán - Letöltési link...

(#10544) Rick4 válasza AndrewTdi (#10542) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor annak a valakinek csinálsz egy felhasználónevet, és csak azt az egy mappát adod neki láthatónak, a többihez nem férhet hozzá, leszűröd, hogy csak ezt az egy alkalmazást tudja használni. Szerintem menni fog a jogosultságbeállítás programokra és mappákra is. Elsőre bonyolultnak hangzik, de amúgy nem nagy ügy.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10545) allein


allein
addikt

Van valami különbség ami a csatlakozást illeti, quickconnect vs. synolgy? :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10546) allein


allein
addikt

Routert resetelnem kell, tudja valaki linkelni azt a részt a synology oldalról ahol azok a portok vannak amiket be kell állítani ami a forward részét illeti? Köszönöm előre is.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10547) poirot válasza allein (#10546) üzenetére


poirot
senior tag

Bocsesz, hogy csak így adja ki, de "mankónak" biztos jó lesz.

---------------------------------------------------------------------------------------------

A NAS-ok szolgáltatásaihoz tartozó portok

[2013/01/10]

A különböző gyárilag telepített szolgáltatások, segédprogramok, mobil appok az alábbi portokon érhetőek el, illetve ezeket használják. Ha tehát interneten keresztül is el akarod érni valamelyiket, a megfelelő portokat a routerben forward-olni kell a NAS IP-címére (amit érdemes ezért fixnek beállítani):

Segédprogramok

Szolgáltatás, alkalmazás Portszám Protokoll

Synology Assistant 9999, 9998, 9997 UDP
Biztonsági mentés
Szolgáltatás, alkalmazás Portszám Protokoll
Data Replicator, Data Replicator II, Data Replicator III 9999, 9998, 9997, 137, 138, 139, 445 TCP
Network Backup 873 (adat), 3260 (iSCSI LUN) TCP
Encrypted Network Backup (Remote Time Backup) 22 TCP
Letöltés
Szolgáltatás, alkalmazás Portszám Protokoll
eMule 4662 (TCP), 4672 (UDP) TCP/UDP
BT 6890 ~ 6999 (v2.0.1-3.0401-nél régebbi firmware esetén);
16881 (DSM v2.0.1 és újabb) TCP/UDP
Webes alkalmazások
Szolgáltatás, alkalmazás Portszám Protokoll
DSM 5000 (HTTP), 5001 (HTTPS) TCP
Download Station 5000 TCP
Photo Station, Web Station 80 (egyéb port is választható), 443 (HTTPS) TCP
Mail Station 80 (HTTP), 443 (HTTPS) TCP
Audio Station 5000 (HTTP, egyéb port is választható), 5001 (HTTPS, egyéb port is választható), 5353 (Bonjour), 6001-6010(AirPlay vezérlés/idpzítés) TCP/UDP
File Station 5000 (HTTP, egyéb port is választható), 5001 (HTTPS, egyéb port is választható) TCP
Surveillance Station 9900 (HTTP), 9901(HTTPS) TCP
Media Server 1900 (UPnP), 50001 (tartalom böngészése), 50002 (tartalom streamelése) TCP/UDP
Video Station 5000 (HTTP), 5001 (HTTPS), 9006 TCP
Mail-szerver
Szolgáltatás, alkalmazás Portszám Protokoll
SMTP 25 TCP
POP3 110 TCP
IMAP 143 TCP
IMAP over SSL/TLS 993 TCP
POP3 over SSL/TLS 995 TCP
Fájltranszfer
Szolgáltatás, alkalmazás Portszám Protokoll
FTP, FTP over SSL, FTP over TLS 21 (parancs), 20 (adatkapcsolat aktív módban), 55536-55663 (adatkapcsolat passzív módban) TCP
AFP 548 TCP
CIFS smbd: 139 (netbios-ssn), 445 (microsoft-ds) TCP/UDP
Nmbd: 137, 138 UDP
NFS 111, 892, 2049 TCP/UDP
WebDAV, CalDAV 5005, 5006 (HTTPS) TCP
iSCSI 3260 TCP
Csomagok
Szolgáltatás, alkalmazás Portszám Protokoll
Cloud Station 6690 TCP
VPN Server (OpenVPN) 1194 UDP
VPN Server (PPTP) 1723 TCP
Syslog Server 514 (egyéb port is választható) TCP/UDP
iTunes Server 3689 TCP
Directory Server 389 (LDAP), 636 (LDAP SSL-lel) TCP
DHCP Server 67, 68 UDP
Mobil alkalmazások
Szolgáltatás, alkalmazás Portszám Protokoll
DS photo+ 80, 443 (HTTPS) TCP
DS audio 5000, 5001 (HTTPS) TCP
DS cam 5000 TCP
DS file 5005, 5006 (HTTPS) TCP
DS finder 5000 (HTTP), 5001 (HTTPS) TCP
DS video 5000 (HTTP), 5001 (HTTPS) TCP
DS download 5000 (HTTP), 5001 (HTTPS) TCP
Nyomtatók, UPS és egyéb periféria
Szolgáltatás, alkalmazás Portszám Protokoll
LPR 515 UDP
Network Printer (IPP)/CUPS 631 TCP
Bonjour 5353 UDP
Network MFP 3240-3259 TCP
UPS 3493 TCP
Rendszer
Szolgáltatás, alkalmazás Portszám Protokoll
SSH/SFTP 22 TCP
Telnet 23 TCP
Resource Monitor/SNMP 161 TCP/UDP
MySQL 3306 TCP
LDAP 389, 636 (SLAPD) TCP

(#10548) Spy89


Spy89
aktív tag

Sziasztok!

4.4.3 androidról próbálnék a ds file-al leszedni a nasról file-okat. A kijelölöm, majd megkeresem a helyet ahová raknám és azt írja ki, hogy a könyvtár vagy file nem található.
Mi lehet a probléma, vagy mit ronthatok el?

[ Szerkesztve ]

Jön még boardosra lavina! :D

(#10549) allein válasza poirot (#10547) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10550) Patice válasza Spy89 (#10548) üzenetére


Patice
Topikgazda

Amivel beléptél a DS File-ba, annak a felhasználónak van olvasási joga az adott könyvtáron?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.