Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) bosa válasza RoryBreaker (#10744) üzenetére


bosa
tag

Van olyan gép ahova hálózati meghajtónak van csatolva? Mert én arra gondolok hogy az a gép fertőzött ugyanis a nas linux alapú amin igen nehéz vírust bekapni a futtatási és hozzáférési jogok miatt.

tobias40:

Neked nem a VPN kell? Ha igen akkor itt a fórumon már írtam a telepítésről egy leírást keresd meg.

[ Szerkesztve ]

(#10752) RoryBreaker válasza bosa (#10751) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Ahogy már írtam, csak az imac van és a WDTV live.

Semmi más.

Az imac ugye Apple File Protocollt használ, és osx-en amúgy sem találkoztam vírussal, most sincs.

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#10753) Zjunior


Zjunior
veterán

Transmissiont hozzaadtam a csomagkezeloben, de nem talalom a csomagok kozott az egyeb menupontot, vagy hol keressem?:)
Ds213j dm 5 latest update.
Koszonom aki segit!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#10754) pentium4


pentium4
senior tag

Hali!

nekem hardveres kérdésem lenne!
van egy DS212j nasom amibe ugye 256mb memória van, ami elég kevés, bőviteni sajnos nem lehet mert rávan forrasztva az alaplapra a memória.
Kérdésem az lenne hogy ha leforrasztjuk a memóriát a lapról és ráforrasztunk egy 512 vagy 1024-es memóriát akkor működni fog e a NAS??
nem itthoni kókány forrasztgatásról lenne szó, hanem preciziósról gyárban ahogy a lapokat is gyártják!
köszi

P4

(#10755) Lala6 válasza Zjunior (#10753) üzenetére


Lala6
őstag

Töröld le és tedd fel újra. Mással nekem is volt ilyen.

(#10756) pentium4 válasza pentium4 (#10754) üzenetére


pentium4
senior tag

illetve hogy a DSM 5-t fel lehet e varázsolni PC re valahogy?

P4

(#10757) Patice válasza pentium4 (#10756) üzenetére


Patice
Topikgazda

Fel: [link] :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10758) bosa válasza pentium4 (#10754) üzenetére


bosa
tag

Áruld már el mire használod a nast hogy nem elég a 256 MB. Nálam több száz torrent-el fut tm és rtorrent+rutternt, php, mysql, PS, DS, AS, Btsync, Cloudsync, VPN szerver és még soha nem ment a ram használat 65% fölé... Ez nem e-penis verseny kinek van több nagyobb. Ha nem elég a va vegyél nagyobbat.

(#10759) pentium4 válasza bosa (#10758) üzenetére


pentium4
senior tag

megeszem a kalapom ha most igazat mondtál!
nekem csak az rtorrent megy vagy 10 torrenttel, de szinte az összes pirossal van hogy nem tud memót foglalni, továbbá lassu a gépezet, egy ujraindexelés is megfekteti pedig nem 20.000db 1kb-os fájlt kell ujraindexelni hanem 150db 4-8gigásat!
az ha meg megy a felhő stb. ne is beszéljünk!
továbbá megnézném a szervereket ha csak 256mb-val szerelnék mert hát ugyna már 65 fölé ugyse megy, megroskadna az egész net!

P4

(#10760) bosa válasza pentium4 (#10759) üzenetére


bosa
tag

Ha elkezdesz utánna olvasni az rtorrent az ram zabáló én is csak rss miatt használom az leszedi amit kell utánna ahogy időm engedi rakom át tm-be. Ott nincs probléma. Rtorrentnél nem a ram kevés hanem a cache ami sajnos nem állítható így ha sok torrent kerül bele egyszerre letöltésre akkor nálam is írási problémák forulnak elő, pl már lent van a cucc a letöltött méret egyenlő a torrent méretével de a % még csak 50% körül jár ha nyomok egy refresh akkor csak az addig letárolt 50%-tól tölti mert a maradék elveszett. Ilyen a többi kliensnél nincs igaz azok leterhelik a procit de nem érdekel azért van hogy menjen... próbáld ki Te is hogy a sima álatalad hozzáadott torrenteket pl tm-el szedd le ott nincs ilyen probléma, beállítod hogy egyszerre 5 torit szedjen és szépen fog hasítani.

(#10761) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok, most megyek az új routerért.

Asus RT-N16 a router.Hogyan érdemes a beállításokat végezni router cserénél?

(#10762) Patice válasza ggg666 (#10761) üzenetére


Patice
Topikgazda

Jegyezd fel, hogy a jelenlegiben milyen fix portokat adtál az eszközeidnek + milyen portok vannak nyitva.

Ugyan ezeket be kell majd állítanod az újban is.

Szerintem szimplán ennyi.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10763) ggg666 válasza Patice (#10762) üzenetére


ggg666
őstag

Valami teljesen új telepítés nincs esetleg, mert nem kizárt, hogy hibás volt a régi, nem minden úgy működött ahogyan kell.

És ráadásul valami olcsó gagyi volt, még akkor vettem mikor még nem volt nasom.

(#10764) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Próbáltam nyomon követni a fórumot és köszönöm az eddigi segítséget.

Ha jól értem a készüléken lévő fényképeket a szüleim meg tudják majd nézni maguknál, pl. egy mappába rendezett fényképalbum esetében úgy, hogy küldök nekik egy linket, amit ők internetböngészővel csak simán megnyitnak.

Ha esetleg valaki betenne egy pár képet egy mappába, amit megosztana velem, hogy meg tudjam nézni... :D

Már alig várom, hogy meglegyen a Syno, már csak utolsó információszerzések vannak hátra.

3d bd50 iso--k nézése (MED600), Ipad-os fényképnézegetés (2 készülékre) használnám. Már csak abban vagyok bizonytalan, hogy 213j elég lesz-e, vagy 214 ill. hogy érdemes-e várni a 213j utódjára?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#10765) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok.

Megjött az új router, Asus RT-N16, de az ez internet varázslóval sehogy se jutok tovább, mindig azt írja, hogy a külső ip cím lekérdezése sikertelen.Valamit a routerben be kell még állítani?

A másik routernél egyből mindent be tudott állítani magától.

A másik, hogy ugyanolyan lassan másol a gépre mint az előző, pedig ez már gigabites router.

[ Szerkesztve ]

(#10766) Multibit válasza ggg666 (#10765) üzenetére


Multibit
veterán

A másik, hogy ugyanolyan lassan másol a gépre mint az előző, pedig ez már gigabites router.
Ugye kábelen kapcsolódik a routerre a gép? Ha wifi-n kínlódsz, nincs jelentősége a gigabites portoknak. Ha pedig a gép hálókártyája 100 Mbit/s sebességre képes maximum, akkor is hiábavaló a router gigabit képessége.

(#10767) Patice válasza Süvi (#10764) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem próbáld ki a Live Demo-t. :K

Photos Station tudni fogja amire használnád.

213j elég lesz 214 meg biztosan. Ezt már te döntsd el, hogy melyiket tudod kifizetni.

Az utódok random jelennek meg. Nem nagyon van rendszer benne. Lutri.

Jövőre nézve: egy erősebb vas valószínűleg tovább meg fog bírkózni az egyre hardverigényesebb DSM-mel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10768) Süvi válasza Patice (#10767) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm

(#10769) ggg666 válasza Multibit (#10766) üzenetére


ggg666
őstag

Igen kábelen, pont ez a lényeg.

(#10770) Curtis666


Curtis666
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék venni egy 2 diskes nast.

Ami kell:
- Jó hűtés, mivel a helységben nincs klíma (az előző nas megfőzte a vinyókat!)
- own dropbox (úgy tudom hogy az újabb pédányok támogatják)
- 2TB raid1 kapacitás
- Jó lenne ha nem lenne bazihangos

1 Melyik típust ajánljátok, honnan érdemes beszerezni?

2 Az "owncloud"-nál mi történik ha az egyik kliens benyel egy vírust, és felülvág egy rakás file-t - ami körbeszinkronizálódik? (Be lehet állítani hogy hány verziót tartson meg egy fileból??)

Thx!

(#10771) Sanya válasza Curtis666 (#10770) üzenetére


Sanya
nagyúr

- Jó hűtés, mivel a helységben nincs klíma (az előző nas megfőzte a vinyókat!)

mekkora a hőmérséklete a helységnek? állandó, vagy változik?

- own dropbox (úgy tudom hogy az újabb pédányok támogatják)

ez mi? az egész nas egy Own dropbox.

- 2TB raid1 kapacitás

ezt mindegyik tudjra 2db 2tb-os merevlemezzel :)

Jó lenne ha nem lenne bazihangos

lásd első kérdés.

Szóval pontosan írd körbe és megválaszolja valaki. Így ez pongyola

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10772) Doky586 válasza Curtis666 (#10770) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A jó hűtés és bazihangos kérdésre csak annyi hogy 5400-es hdd-t kell venni bele.
(mert a 7200-sek hangosabbak lehetnek és több hőt termelnek (nagyobb a fogyasztásuk))

(#10773) Mezga Aladár válasza ggg666 (#10769) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

jumbo frame?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#10774) Curtis666 válasza Sanya (#10771) üzenetére


Curtis666
csendes tag

Tényleg nem voltam egzakt:

- A helység egy sima családiház egyik szobája, nyáron előfordulhat ~30-32 fok is. Az előző iomega IX2 NAS-ban egy kics/gyenge ventillátor működött az is bénán volt elhelyezve, ezért most kifejezetten olyan NAS-t keresek amelyben nagyobb/erősebb ventillátor van, és tényleg odafigyeltek a levegő megfelelő áramoltatására a tervezésnél. Természetesen a hűtés fontosabb mint a zajszint...

- Az own dropbox a Synology CloudStation - csak nem jutott eszembe a neve:)
Van aki használta már? Mik a tapasztalatok?
http://arstechnica.com/gadgets/2014/04/synology-offers-a-dropbox-substitute-meet-the-personal-cloud/

Thx

(#10775) Ear001 válasza Curtis666 (#10774) üzenetére


Ear001
addikt

A nyári kánikulát bármelyik Synology lekezeli.

Használom, működik. Mi a kérdés?

(#10776) Sanya válasza Curtis666 (#10774) üzenetére


Sanya
nagyúr

nekem DS 214 van.
2 állásban lehet állítani a ventillátort: csendes és hűvös. nekem csendesen van, a merevlemezek a 24-26 fokos lakásban 26-38 fokosak.
Nekem 2db 1tb-os 5400-es notebook merevlemez van benne.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10777) ggg666 válasza Multibit (#10766) üzenetére


ggg666
őstag

Köszi, most jut eszembe a laptopon használom most az nem gigabites, de a másik dolog még mindig fenn áll, hogy az ez internet varázslóval nem jutok tovább.

(#10778) Rick4 válasza Curtis666 (#10774) üzenetére


Rick4
félisten

Én a nagyobb nas árának egy részét inkább klímabeszerelésre költeném. Egy szerverhotelben se a ventilátorokkal próbálnak meg jobb helyzetbe kerülni...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10779) spider23 válasza Curtis666 (#10774) üzenetére


spider23
aktív tag

Én a Cloud Station -t használnám a telefonommal, de természetesen azt a klienst nem csinálták meg Windows Phone -ra. :( :(
Úgyhogy így nekem semmit sem ér...

(#10780) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok.

Megjött az új router, Asus RT-N16, de az ez internet varázslóval sehogy se jutok tovább, mindig azt írja, hogy a külső ip cím lekérdezése sikertelen.Valamit a routerben be kell még állítani?

A másik routernél egyből mindent be tudott állítani magától.

(#10781) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Újra vírusos a nas.

Valaki múltkor mondta, hogy nézzem meg milyen tulajdonságai vannak a vírusos fájlnak.:

most pl egy media.rar

482 kb,
jogok: Mindenki - írás olvasás
Ismeretlen - írás/olvasás

most már elegem van ebből, de nem tudom mit csináljak.

Szerk.:

Közben nézem a naplófájlt:

guest: CIFS client from (ip cím) accessed the shared folder downloads

Ez a baj, de mit csináljak ellene???

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#10782) AiRLAC válasza RoryBreaker (#10781) üzenetére


AiRLAC
addikt

ip cím az külső vagy belső?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#10783) RoryBreaker válasza AiRLAC (#10782) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

külső

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#10784) RoryBreaker válasza AiRLAC (#10782) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

ez egy nagykanizsai Digikábeles ip cím azt találtam. Én is kanizsai vagyok és a diginél vagyok. most ez mi?

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#10785) Sanya válasza RoryBreaker (#10784) üzenetére


Sanya
nagyúr

hát ez így nehéz lesz. kellene a routered beállításáról valami információ, milyen megosztások vannak a nason, kinek engeded böngészni a nas tartalmát, valamint milyen progik vannak arra a nasra telepítve? hány felhasználó van a nason, te adminnal lépsz be, vagy mással? milyen hosszúságú a jelszó, vagy 1234? tudjunk már meg valamit, ne csak azt, hogy nem működik.

ilyen alapon nem indul a 92-es zsigám, mi lehet a baj?????

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10786) RoryBreaker válasza Sanya (#10785) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

A Nason van 1 db transmission, a routerben egy forward port van átengedve a transmissionnak.

A nason 1db downloads mappa és 1 db media mappa.

Csak az asztali gépemmel használom adminként jelentkezek be.

Használok még 1 WDTV Live -ot, azt hiszem, az guestként jelentkezett be, de most a guest-nek a nas beállításoknál letiltottam az írás/olvasás jogát, ennyit tettem.

Routerben én mást nem csináltam.

A NAS jelszó bonyolult, van benne szám, kis és nagybetű, kötőjel is.

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#10787) Elemental válasza RoryBreaker (#10786) üzenetére


Elemental
addikt

Te csak lanon jelentkezel be a nasra, net felől sosem?
Upnp engedélyezve van a routeren?
Szerintem megérett egy jelszócsere. Az autoblock is legyen belőve.
Az admin felhasználót is lecserélhetnéd, ha még nem tetted meg. Én a guest-et is lecseréltem.

Én is wdtv live-val használom, írás-olvasás engedélyezve.

[ Szerkesztve ]

(#10788) RoryBreaker válasza Elemental (#10787) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Néha net felől is. De akkor
Nem az a gáz, hogy a guest létezik? Lehet azt törölni? Wdtv- nek muszály a guest, vagy adminnal lépjek be?

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#10789) Elemental válasza RoryBreaker (#10788) üzenetére


Elemental
addikt

A net felől akkor hogyan, ha csak a tm van forwardolva? Valami akkor csak engedve van.

(#10790) Mezga Aladár válasza RoryBreaker (#10781) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Guest felhasználót tiltani kéne.
Admin jelszót átállítani az alapértelmezettről, majd magát az admin felhasználót is tiltani.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#10791) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Erre valaki??

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#10792) Rick4 válasza ggg666 (#10780) üzenetére


Rick4
félisten

Nyilvánvaló, hogy eddig sem a routerrel volt a gond.
Írd már le egyben, alaposan hogy melyik szolgáltatótól milyen szolgáltatást kapsz, mit szeretnél a routerrel, mit csináltál, aztán megoldjuk pikkpakk.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10793) ggg666 válasza Rick4 (#10792) üzenetére


ggg666
őstag

Visszaraktam a régit, ismét egyből megy minden.Tehát valami beállítást kell szerintem az új routeren módosítani, mert net van.

A routeren csak a wifi és az adminisztrátor és az adsl jelszót állítottam, máshoz nem nyúltam.

[ Szerkesztve ]

(#10794) Rick4 válasza ggg666 (#10793) üzenetére


Rick4
félisten

Ez oké, csak ettől még nem érthető a probléma, hogy mi megy és mi nem, mi működik, és mi nem. Azonos beállítások kellenek, és menni fog. De ez igaz pl a mélyebb beállításoknál akár a portforwardra, akár a tűzfal beállításokra is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10795) ggg666 válasza Rick4 (#10794) üzenetére


ggg666
őstag

Nem látja a routert a nas, nem tudja lekérni a külső ip címet.

(#10796) Rick4 válasza ggg666 (#10795) üzenetére


Rick4
félisten

A nasban van beállítva fix ip?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10797) ggg666 válasza Rick4 (#10796) üzenetére


ggg666
őstag

Igen, a régi routerral megy is gond nélkül.Az újnál lekéri a címeket a synology asistant, látja is aztán az ez internet varázsló nem megy tovább nem tudja lekérni a külső ip-t.

Pedig a router fenn a van a nas kompatibilitási listán és a legújabb firmware is fenn van.

[ Szerkesztve ]

(#10798) Rick4 válasza ggg666 (#10797) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem nem értetted, mit kérdeztem, és innentől nyilvánvaló, hogy Te nem csinálsz jól valamit... Minek a synology assistant?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10799) ggg666 válasza Rick4 (#10798) üzenetére


ggg666
őstag

Lekéri az ip címet utána megnyitom a kezelőfelületet, elindítom az internet varázslót és nem tud továbblépni, nem tudja lekérni a külső ip címet, A másik routernél ez egyből így ment utána beállítottam a portokat és mindenhez hozzáfértem.

(#10800) fPApi válasza ggg666 (#10799) üzenetére


fPApi
őstag

Lehet esetleg az is gond, hogy a hálód 192.168.0.x-es, míg az új router alapbeállítása 192.168,.1.x (vagy fordítva).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.