Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) Moon_Walker


Moon_Walker
tag

Sziasztok,

hátha valakai számontartja:

Örömmel konstatáltam, hogy a

APC BackUPS ES BE550G-GR 550VA szünetmentes plug-and-play a
DS110j-vel :K

Üdv
A

(nem kötelező megadni)

(#10552) Intelligencs

Használja valaki a Time Backupot? Elkezdtem nyomkodni, és eléggé zavaró korlátai vannak, pl. nem lehet a destination-t (mentési célt) NTFS lemezre rakni, EXT4-re (vagy EXT3-ra) kell formázni a lemezt, illetve forrásként csak komplett shared foldereket (megosztott mappákat) lehet kijelölni, azon belül már nem lehet csak meghatározott almappákat kijelölni, ami elég nagy szívás. Ezeket pedig mind tudja a sima beépített backup alkalmazás. Viszont a Time Backupnál sokkal jobban paraméterezhető, hogy milyen rendszerességgel mentsen (akár óránként), illetve hogyan kezelje visszamenőlegesen a verziókat. Kérdés megéri-e ez a finom paraméterezhetőség, hogy elfogadjam a korlátait. :F

Egyébként találtam a Time Backupról egy elég jó videót, németül van, úgyhogy csak azok kattintsanak, akik ettől nem esnek kétségbe. ;)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#10553) Spy89


Spy89
aktív tag

Szia! Igen írás/olvasás joga van. Azért írtam le az droid verziót is mert változott a kötetkezelése és esetleg nem-e ez is beleszólhat.

Jön még boardosra lavina! :D

(#10554) Patice válasza Spy89 (#10553) üzenetére


Patice
Topikgazda

És a Droidban nem változott véletlenül a könyvtárak helye? Szerintem akár még az is lehet.

Vagy valamilyen engedély esetleg még kell a Synology-ban, a letöltéshez.

Passz sajnos. Csak tippelgetek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10555) Chrys_ válasza Moon_Walker (#10551) üzenetére


Chrys_
addikt

Szerintem az egész sorozat megy vele, én most vettem meg ezt APC Back UPS ES 700VA BE700G-GR a NAS-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#10556) Cyrin válasza Moon_Walker (#10551) üzenetére


Cyrin
addikt

nekem is ilyen van, ez alap, hogy megy.

(#10557) Sanya válasza Chrys_ (#10555) üzenetére


Sanya
nagyúr

Jó lenne egy ilyen a mostani helyett

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10558) Chrys_ válasza Sanya (#10557) üzenetére


Chrys_
addikt

43 percet bír 100%-n: Synology NAS 412+, MAX! Cube LAN-Gateway, ASUS RT-AC66U és Fritz!Box Router lóg rajta.

(#10559) Sanya válasza Chrys_ (#10558) üzenetére


Sanya
nagyúr

A mostanimnak csak sotos portja van és nem ismeri fel semmi

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10560) Chrys_ válasza Sanya (#10559) üzenetére


Chrys_
addikt

Ennek 1 Data portja van, ami RJ-csatlakozós. A hozzá adott kábel másik vége USB, de ezen a porton keresztül ismeri az RS232 protokollt is.

(#10561) allein válasza allein (#10546) üzenetére


allein
addikt

Routeren belül, forwarding menün belül, virtual servers vagy port triggering, melyikben kell hozzáadni a portokat? EGy portot már hozzáadtam, jó lesz így? Javítsatok ki ha nem jó :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10562) Rick4 válasza Sanya (#10559) üzenetére


Rick4
félisten

Egy PL2303-as usb- serial átalakítóval csináld meg, itt: [link] vannak hozzá a driverek is.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#10563) allein válasza allein (#10561) üzenetére


allein
addikt

Elvileg eddig jó mert mobil internetről elérem a szerevrt. Olyat is olvastam, hogy az 5000-es port helyett meg leht adni valami más portot is, ezt tudja valaki hogyan kell?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10564) Rick4 válasza allein (#10563) üzenetére


Rick4
félisten

Úgy nézem, ez egy tp- link router. A routerben van port triggering rész, vagyis a bemenő port lesz pl a 14567, de belső hálón visszapakolja az 5000-esre. A portforwardnál eleve így kell kitülteni, kétszer írod be a portokat. Ennél szerintem egyszerűbb a nasban a http kapcsolatnál beállítani egy spéci, magadtól kitalált portot, és azt forwardolni a routerben is. A nasban ez a vezérlőpult- dsm beállítások- http szolgáltatásnál tudod megtenni, de akár az is megoldható, hogy belülről és kívülről más más portokon lehessen kapcsolódni. Ezt a következő fülnél (router port) tudod beállítani, ekkor a routeren nem kell triggerelés, elég csak a második választott portot forwardolni, és ezt a portot a nasba beírni.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#10565) allein válasza Rick4 (#10564) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen. Olyan jellegű gondom is akadt, hogy nem tudok új fájlt hozzáadni a DS-hez, gondolom valami NAS beáálítás lesz de nem tudom pontosan mi is kellene állítani :N

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10567) Rick4 válasza Elemental (#10566) üzenetére


Rick4
félisten

Neked is javaslom, én már pár éve így írkálok, a kérdés az egy dolog, de egy a témában fontos hozzászólást úgy célszerű megfogalmazni, hogy a kulcsszavak is benne legyenek, vagyis a kereső dobja ki találatként. Korrekt a képes illusztráció, de a kereső ebből semmit se fog látni, ha beírod, hogy torrent, DS, download station, stb...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#10568) allein válasza Elemental (#10566) üzenetére


allein
addikt

Nagyon köszönöm :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10569) allein válasza Rick4 (#10564) üzenetére


allein
addikt

Forwarding, virtual servers menüben megadtam kettő általam kitatalált portot és működik is távolról, nem itthoni hálüzatról hanem mobil internettel elérem távolról a szevert :C Van más jellegű teendőm ami a beállításokat illeti?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10570) Rick4 válasza allein (#10565) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem a nas egyik mappája volt megadva letöltési mappának, pakolja csak oda a cuccokat, nem kell az SSD-re nyomni mindent. A DS beállításai között van egy olyan rész, hogy figyelt mappa. Én beállítottam ezt a mappát, ha letöltöttem oda egy trackert, akkor beolvasta, és indult a letöltés, amint elindult, törölte is a letöltöt fájlt a mappából. Tessék:

Először is csinálsz egy megosztott mappát:

Majd a DS-ben megadod ezt a mappát:

És már meg is van.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#10571) Rick4 válasza allein (#10569) üzenetére


Rick4
félisten

Leginkább elővigyázatosság tekintetében lépj, jó hosszú legyen a jelszó, célszerű 3-4 próbálkozás után legalább 15 percre kicsukni az adott ip-ről próbálkozót. Ezt a vezérlőpult- automata blokkolás menüpont alatt tudod megtenni. A 80-as portod ne legyen nyitva, de a szokásos ftp- ssh portokat is zárnám a helyeben. Ezzel: [link] meg tudod nézni, kívülről milyen portok vannak nálad nyitva. Ami nem kell, azt zárd, jellemzően a 10000 alatti portokat szkenneli, tehát efölött, egészen 65000-ig olyat adsz, ami neked szimpi... Ezzel nagyjából mindent megtettél.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#10572) Elemental válasza Rick4 (#10567) üzenetére


Elemental
addikt

Igaz.

(#10573) Zjunior válasza Rick4 (#10571) üzenetére


Zjunior
veterán

Én nekem a web server van openen a tobbi timed out!
Akkor johogy nem erem el kinntrol?
Mobilrol elerem az itthonit az alkalmazassal....
Webre beirva nem?
Mi a teendom?
Koszonom szepen!:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#10574) allein válasza Rick4 (#10571) üzenetére


allein
addikt

Jelszó jó hosszú és kétlépéses ellenőrzés ON van :C 5 számjegyű beállított porton elérem kívülről is. Vezérlőpult, DSM-beállításokon belül csak a HTTP port van beállítva, elég ez nem de? HTTPS engedélyezése pipa nincs. Kell ez is?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10575) Rick4 válasza Zjunior (#10573) üzenetére


Rick4
félisten

Próbáld meg kívülről, nem tudom a syno tud-e még valami vpn- szerűséget társítani a dyndns-éhez, vagy az csak egy sima dyndns, mint a többi.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#10576) Rick4 válasza allein (#10574) üzenetére


Rick4
félisten

HTTPS nem kell, hacsak nincs valamiféle tanúsítványod amit bemutatsz neki. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#10577) Mezga Aladár válasza Rick4 (#10576) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor tanulmányozd kicsit a dsm-et.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#10578) Rick4 válasza Mezga Aladár (#10577) üzenetére


Rick4
félisten

Ha tudsz valamit, mondd el, kioktatás nem kérek.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#10579) schumi


schumi
aktív tag

hali

usb station 2 tulajok (remélem van itt :) )
Nálatok mennyivel megy a hálózati másolás kábelen pcről syno vinyóra? Nekem 1mb/sec, ami több mint gyanúsan lassú :). Próbálok majd kábelcserét esetleg (bár drága "tesztelt" gigabites lan kábel van). Annyi ami kicsit gyanús lehet, hogy a pc-mhez jövő kábel meg van toldva egy hosszabbító csatlakozóval, de ezt azért nem hinném h para, mert letöltések stb. akár 10mb/sec-el jönnek...

Létezik h 1mb a max sebessége usb station2nek ?? (kötve hiszem)

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#10580) Magnat válasza Rick4 (#10578) üzenetére


Magnat
veterán

Azt jelenti, h a dsm-et elérheti https-en is, szóval jobb bekapcsolni és használni, plusz a http átirányítást is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10581) Sanya válasza Rick4 (#10576) üzenetére


Sanya
nagyúr

Https titkosított, mig a http eseten a jelszavak meg minden csak úgy pucéran, bárki által elkaphatóak. Pl ha belépsz a dsm-re egy free, jelszó nélküli wifiről, ott egy firefox addon segitsegevel bárki láthat minden jelszavadat, amit a free wifin beléptél http-re.
Ezért forszírozza mindenki a https-t, pl googlere csak ez van, facebook és dsm külső eléréskor

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10582) Sanya válasza schumi (#10579) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ne használj kábel toldót, ne teszteld wifis gépen.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10583) Mezga Aladár válasza Rick4 (#10578) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"HTTPS nem kell, hacsak nincs valamiféle tanúsítványod amit bemutatsz neki"
Van saját tanúsítvány alapból a dsm-ben, de készíthetsz a saját kedved szerint is.

"kioktatás nem kérek"
Nem éreztem kioktatásnak, csak felhívtam a figyelmedet.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#10584) Rick4


Rick4
félisten

Na látjátok. Nem szégyen bevallani, hogy utánaolvasás nélkül nem tudtam volna megmondani egészen konkrétan, a https hogy működik, és az a dsm-nél működik-e csuklóból.... Írhattam volna 5 perccel később, miután kigugliztam, de az egész dsm-et átnézni elég nagy falat lett volna. Szerintem keverhettem valami mással, amihez viszont tényleg tanúsítványt kell letölteni valahonnan.
Mégza Aladár. Ha is volt kioktatás, akkor én kérek elnézést, kissé "megmondósnak" jött le, konkrét infók nélkül.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#10585) allein


allein
addikt

Akkor https pipa ON :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10586) Patice


Patice
Topikgazda

Ma kaptam e-mailben, gondoltam megosztom, hátha valaki nem kapta meg.

"Dear Synology users,

We have released an update with several important enhancements for the DiskStation Manager (DSM) 5.0-4493. It is available for download on your DSM: Control Panel > Update & Restore. It is always recommended that you install the latest update to obtain an even smoother user experience. Should you encounter any issues, please do not hesitate to contact our expert support team.
If you haven't upgraded to DSM 5.0-4493, it can be found at our Download Center.

Sincerely,

Synology Development Team

Version: 5.0-4493 Update 4

Fixed Issues:

1.Upgraded OpenSSL to Version 1.0.1i to fix multiple security issues (CVE-2014-3505, CVE-2014-3506, CVE-2014-3507, CVE-2014-3508, CVE-2014-3509, CVE-2014-3510, CVE-2014-3511, CVE-2014-3512, and CVE-2014-5139).

2. Implemented fixes for Kerberos 5 to address multiple security issues that allow remote attackers to cause a denial of service (CVE-2012-1013, CVE-2014-4341, CVE-2014-4342, CVE-2014-4344).

3.Fixed an issue where files with ACL attributes could become inaccessible after being loaded in large batches when DiskStation acts as an NFS server.

4.Fixed an issue where the restore might not be successful when containing multiple subfolders in Time Backup.

5.Fixed an issue where DHCP server service does not map to the correct VLAN interface if the service started before VLAN is enabled."

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10587) Intelligencs válasza Patice (#10586) üzenetére

Érdekes, hogy mindig jó pár nappal később jön a levél, mint a frissítés. Most néztem, én már 8 napja frissítettem az összes NAS-t.

The Amiga, Born a Champion

(#10588) Sanya válasza Intelligencs (#10587) üzenetére


Sanya
nagyúr

mert akkor elég feliratkozni a levelezőlistára, hogy megtudd milyen hibák vannak a még nem frissített nasokon. Idáig meg elvileg már mindenki frissített és figyelmeztetik a ritkán nasolókat.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10589) Rick4 válasza Intelligencs (#10587) üzenetére


Rick4
félisten

Gondolom ezért is írja a levélben, múlt időben, hogy kijött már a frissítés. Gyaníthatólag azok képezik a célcsoportot, akik egy hét után sem frissítettek. Szimpla emlékeztető levél.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#10590) schumi válasza schumi (#10579) üzenetére


schumi
aktív tag

Kis fejlemeny... Ugyanarrol a kabelrol feltoltes laptoppal 10szer gyorsabb, valami az alaplapi lannal lesz :o

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#10591) Moon_Walker válasza Cyrin (#10556) üzenetére


Moon_Walker
tag

:-D
Nekem nem volt az, inkább paráztam... :-D
Mostmár meg nem.

(nem kötelező megadni)

(#10592) schumi válasza schumi (#10590) üzenetére


schumi
aktív tag

driver update és rögtön az 1mb feltöltésből lett 10mb/sec :C

ezzel most hirtelen elégedett vagyok 1 mb után, 10mb/s az normálisnak mondható usb station 2-nél (evés közben jön meg az étvágy :D ) ?

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#10593) Heraldry


Heraldry
tag

Sziasztok!
Kifutottam a szabad USB portokból a 213j-n. (UPS, nyomtató, tuner, időnként hdd kell)
Valaki próbálkozott már aktív vagy passzív USB hub-al?

Nincs olyan hogy "felhő" csak olyan van, hogy valaki másnak a számítógépe... - "I love the way the Earth rotates... It really makes my day."

(#10594) AiRLAC válasza Heraldry (#10593) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nekem UPS, nyomtató, hangkártya és BT adapter ment egy passzív hubról csont nélkül

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#10595) Tido válasza schumi (#10592) üzenetére


Tido
aktív tag

Nekem ennyi szokott lenni a szülőknél, csak mivel mostanság nem megyek le, nem írtam, mert nem tudom ellenőrizni, hogy most is annyi-e :)

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#10596) allein válasza Patice (#10586) üzenetére


allein
addikt

Köszönjük szépen, én is frissítettem már napokkal ezelőtt erre a verzíóra :C

HTTPS pipa ON, ida be kell írnom egy portot, előbb ezt a portot meg kell adnom a routerben a forwarding menüben, jól gondolom?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#10597) Heraldry válasza AiRLAC (#10594) üzenetére


Heraldry
tag

Ez érdekes. Mit csinált a Synology a hangkártáyával?

Nincs olyan hogy "felhő" csak olyan van, hogy valaki másnak a számítógépe... - "I love the way the Earth rotates... It really makes my day."

(#10598) Patice válasza Heraldry (#10597) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha minden jól megy akkor felismeri és mondjuk az Audio Station kiemeti eszköze is lehet.

Nálam is a NAS egyik USB portján lóg egy USB-s hangkártya. És szépen teszi a dolgát. :K Azaz hálózati zenelejátszóként is használható a NAS.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10599) AiRLAC válasza Heraldry (#10597) üzenetére


AiRLAC
addikt

Synology Remote volt rajta, ami egy USB hub+USB hangkártya+rádiós távirányító vevőegység egyben.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#10600) Mezga Aladár válasza Patice (#10598) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Nálam is a NAS egyik USB portján lóg egy USB-s hangkártya. És szépen teszi a dolgát. :K Azaz hálózati zenelejátszóként is használható a NAS."

És azon kívül mit használsz zenére?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.