Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) TokLac


TokLac
senior tag

Ezek közül fogok választani ez már tuti! Várom a véleményeket! [kép]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#502) peterszky válasza bandus (#500) üzenetére


peterszky
őstag

Nekem meg szinte csak a kerek számlapos órák tetszenek :)

TokLac:
Strandra órát minek? Oda max egy törcsi kell :D
Bőrszíjtól nem kell félni, a Rakétámon (majd teszek fel képet) is az van, nagyon kényelmes viselet a fémszíjas Tissot után. Nem nehéz, nem szúr.

mod: szvsz bal közép, ahogy már korábban is írtam.

[Szerkesztve]

What else you gonna do on a Saturday?

(#503) TokLac válasza peterszky (#502) üzenetére


TokLac
senior tag

Korrekt válasz! :R

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#504) TokLac válasza TokLac (#501) üzenetére


TokLac
senior tag

Újra a kép mert kilóg. Bocsi! [kép]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#505) TokLac válasza TokLac (#504) üzenetére


TokLac
senior tag

[kép]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#506) peterszky válasza TokLac (#504) üzenetére


peterszky
őstag

Legközelebb elég egy link is, akkor nem lesz probléma a kilógással.

What else you gonna do on a Saturday?

(#507) TokLac válasza TokLac (#505) üzenetére


TokLac
senior tag

Itt van nagyban. Segítsetek! :R [link]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#508) TokLac válasza TokLac (#489) üzenetére


TokLac
senior tag

Na és ebből a fekete vagy a kék? [kép]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#509) TokLac válasza TokLac (#508) üzenetére


TokLac
senior tag

vs [kép]
Annyi gond van vele hogy csak csepp álló.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#510) ToBeY


ToBeY
nagyúr

TokLac : Légyszi ne rakd tele képpel a topicot,inkább linkeld azokat! Gondoljunk azokra akik nem 100Mbit-el neteznek!

(#511) bandus válasza TokLac (#507) üzenetére


bandus
veterán

Így már más a helyzet :D

Két sorrendet állítanék fel:
Elegáns, öltönyhöz
1.: f19081_6
2.: f6728_2
3.: f6728_1

Hétköznapibb:
1.: uccsó sor, jobbról a második
2.: f6729_3
3.: f6728_3

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#512) TokLac válasza ToBeY (#510) üzenetére


TokLac
senior tag

Oké, bocsánat!

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#513) TokLac válasza bandus (#511) üzenetére


TokLac
senior tag

Korrekt!

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#514) TokLac válasza bandus (#511) üzenetére


TokLac
senior tag

Na és a 6725-ös sorozat?

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#515) Racecam válasza TokLac (#512) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

(Néha egy-két kép belefér, de az ilyen sokat egymás után kerüljük!!)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#516) TokLac válasza Racecam (#515) üzenetére


TokLac
senior tag

Oké, megértettem! :R

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#517) bandus válasza TokLac (#514) üzenetére


bandus
veterán

Az nem tetszik egyáltalán.. Az oldschool casio órákra hajaz szerintem :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#518) TokLac válasza bandus (#517) üzenetére


TokLac
senior tag

A Casio nemis óra! :DDD

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#519) TokLac


TokLac
senior tag

Olyan kell amire ha ránéznek meg akadjon rajta a tekintet. Hogy hú wazze! Tudom ez hülyeség, nekem kell hogy tetszen, de akkor is.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#520) TokLac


TokLac
senior tag

Egyébként a többi svájci márkához mérten miért jóval olcsóbb a festina? Olcsó János?

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#521) TokLac válasza TokLac (#488) üzenetére


TokLac
senior tag

Erősen erre hajlok, ezek a vonalak nagyon- nagyon tetszenek! És amúgyis kéket és fém szíjast akarok. Valamint vízállót. Jó drága. Mit gondoltok?

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#522) kp78 válasza TokLac (#520) üzenetére


kp78
addikt

Állítólag a Festina-k szerkezete nem akkora nagy szám. De nem vagyok órás, biztos jön majd vki, aki megerősíti, vagy megcáfolja amit írtam.
Nekem amúgy egy Certina-m van, amit nagyon szeretek. De sajnos nem szögletes, hanem kerek. De azért nagyon tetszik. :))

Jó tanács a fórumozáshoz: 5 percen belül ne írj két hsz-t, hanem használd a ''mod'' gombot a postod módosításhoz.

[Szerkesztve]

(#523) TokLac


TokLac
senior tag

Ez is kafa: [kép]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#524) TokLac


TokLac
senior tag

Na és a Fossil milyen márka? Ez az óra csudaszép: [kép]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#525) ToBeY válasza TokLac (#524) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Lett szólva hogy a képeket inkább linkeld a topicba... :F
Hidd el,úgy is mefogja nézni akit érdekel.

(#526) bandus válasza kp78 (#522) üzenetére


bandus
veterán

Télleg, tesómnak nem festina van, hanem certina. Összekevertem :B Nekem meg egyszer remélem Longines lesz :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#527) TokLac válasza bandus (#526) üzenetére


TokLac
senior tag

Legalább kicsit feldobtam a témát. Holnap autóba ülök és ami majd a kezemen jól áll az is döntő tényező lessz. A többi márkát nemtudom megfizetni, jóval drágábbak. Talán még Tissot.

[Szerkesztve]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#528) Racecam válasza TokLac (#527) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ja és ha 5 percen belül vagy, akkor még szerkesztheted az előző postodat.

Egyébként is, ez a Svájci órák topicja, ezért nem ide való az én órám képe sem:

[kép]


:D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#529) TokLac


TokLac
senior tag

Valaki megnézhetné Festina-ból a Toronto-t hogy mekkora darab. Mindenhol csak rendelik a környékemen. Ha vékony csuklón nem jó akkor nem veszem meg. :F

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#530) TokLac válasza Racecam (#528) üzenetére


TokLac
senior tag

Tudom hogy szerkeszthetem. Ez a Citizen nagyon szép. Szeretem őket, nekem is van egy automatám. Az Eco-Drive jó találmány.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#531) TokLac


TokLac
senior tag

Mostmár tag vagyok remélem! Elnézést a nyüglődésemért! Végignéztem a Festina-kat amiket linkeltem. Óriási nagyok az én vékony csuklómnak! Hú, gyerek kezem van nagyon. Viszont megláttam egy gyönyörű Candino-t! Ráadásul leárazva 95ezer forintról 45ezer forintra! Érdekessége az órának hogy az óra és a perc mutató egymástól külön állítható, még ilyet nem láttam. Először azt hittem rossz. Szóval az óra szerelem első látásra! Nagyon igényes darab! Ő az: [kép]

[Szerkesztve]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#532) djane


djane
csendes tag

swatch, 6 éves korom óta:) szép számú gyűjteményem van, az egészen extrémtől a sima feketéig. ''olcsó'' - sportos - elegáns - variálható... komoly boltom van otthon:) hehe, persze vágyom komolyabbra is de most ez tökéletes :))

...djane...

(#533) Killdog


Killdog
csendes tag

[link]

itt van egy szép :U

(#534) TokLac


TokLac
senior tag

60 éves múlt, 50 éve Bázelben: ez a Candino
1947-ben Adolf Flury alapította az akkor még kis családi vállalkozást a svájci Herbertswilben az óragyártás hagyományos központjában. A legidősebb fiú Kurt Flury hamarosan átvette apja örökségét, majd a család másik sarja Armin is csatlakozott hozzájuk, és Bielben megnyitotta új irodájukat. A svájci hagyománytiszteletre jellemzően a Candino székhelye azóta is ebben az épületben található, a gyárat Herbertswilben viszont 1989-ben teljesen automatizálták, és jelentősen megnagyobbították, hogy mára már a 21. század minden követelményének meg tudjon felelni.
2002 óta a Candino már a FESTINA csoport tagja, és elmondhatjuk, hogy ez a fúzió mindkét fél részére nagyon gyümölcsöző előnyökkel járt, a márka értékesítési számai kimagaslóan megnőttek, a logisztikai és gyártási folyamatok összehangoltabbak lettek. Az új tulajdonos csoport számára pedig a ''Swiss Made'' márka tradicionális múltja és naprakész műszaki szintje szintén nagy előrelépést jelentett.
A bázeli vásár mindig is nagyon fontos volt a Candino számára, ezt az is jelzi, hogy idén ünnepelhette 50. részvételét a márka a legrangosabb nemzetközi szakmai seregszemlén. A Candino új nagykövete, - aki a 2006/2007 évben a Miss Svájc szépségverseny győztese volt - szintén a helyszínen megjelenve emelte a hölgyeknek és a fiataloknak is sok újdonsággal megjelenő Candino elismertségét.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#535) Dr.F.E.R.I. válasza TokLac (#509) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Bőrszíj és bőrszíj közt is van különbség, azonban a gyengém mégis a KÉK szíj. A fekete szvsz öltönyhöz való, elegáns, de abszolúte nem hétköznapi szín; a barna inkább öreguras, mint fiatalos, minden más (fehér, narancs,stb) pedig vagy túl feminim, vagy igénytelenül csiricsáré, bóvli hatású. A mélykék szíjak viszont önmagukban képesek harmóniát sugározni, a csupasz bőrön is nagyon jól mutatnak, megfelelőek az alkalmi, és a hétköznapi viseletre is. Leginkább drága presztízsórákon láttam (pl. IWC Portugeser ~2M Ft), ebben az alsó kategóriában még nem találkoztam vele. Dícséretes viszont, persze, hogy gondoltak az egyszeri emberre is. Ennek az órának ráadásul a tokozása, és a számlapja is a helyén van. Nincsenek hatalmas, egymásra zsúfolt számjegyek, mindent eltakaró mutatók, ráadásul a stopper is nagyon könnyen átlátható, a napmutató ötletes, és rendkívül jól pozícionált (bentről kifelé mutat és nem fordítva, ami nagyon zavaró lenne). Utóbbi erősen hajaz a Zenith órák járástartalék-kijelzőjének dizájnjára, ami szintén nagyon gyilkos a maga kategóriájában, sztem. A dátum pedig szinte észrevétlenül búvik meg az alszámlapok közt. Röviden: ez egy tiszta, jól megszerkesztett óra, ha nem sajnálod rá a pénzt, ebben a kategóriában az egyik legkiválóbb vétel lehet.

''Annyi gond van vele hogy csak csepp álló''. Bőrszíjas órákat amúgy sem szoktak víz közelébe vinni, én a vízállóakat sem nagyon.

Üdv, jó vadászatot!

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#536) TokLac válasza Dr.F.E.R.I. (#535) üzenetére


TokLac
senior tag

Köszi! De amint látod beleszerettem a fenti Candino-ba! Nagyon- nagyon tetszik! Az asszonypajtás megdícsért a választásért! :)

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#537) peterszky


peterszky
őstag

Itt vannak a beígért Rakéta fotók :)
[link] front
[link] back
[link] szerkezet

mod: modemeseknek nem javaslom :B

[Szerkesztve]

What else you gonna do on a Saturday?

(#538) lenox válasza Dr.F.E.R.I. (#535) üzenetére


lenox
veterán

Csak kar, hogy quartz...

(#539) koxx


koxx
MODERÁTOR

üdv.

Erről az óráról/márkáról tud vki vmi bővebb infót? megéri-e ennyiért? [link]

köszi

(#540) lenox


lenox
veterán

Itt egy jo kis link, igazi svajci orakrol.

[link]

(#541) peterszky válasza lenox (#540) üzenetére


peterszky
őstag

Philippe Dufour -> róla volt a Spektrumon egy nagyon jó órás műsor

What else you gonna do on a Saturday?

(#542) TokLac


TokLac
senior tag

Jó kis nézegetni való oldal! [link]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#543) TokLac


TokLac
senior tag

Megrendeltem az órámhoz egy gyári eredeti bőrszíjjat. Svájcból hozzák, egy hónap az átfutása. Szállítással együtt 10ezer ft. Öltönyhöz mégis csak a bőrszíj dukál! Már kíváncsian várom! :B

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#544) TokLac


TokLac
senior tag

Kolegám megvette a Festina 2006 Limited Edition órát. Narancs sárgában. Nem semmi minőség azért, nagyon szép robosztus óra! Az biztos hogy még egy igazi Sválci mechanikus automata órát fogok venni valamikor. Most az Óra évkönyvre fáj a fogam. Meg van valakinek?

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#545) Killdog válasza lenox (#540) üzenetére


Killdog
csendes tag

Téleg jók :C

(#546) TokLac


TokLac
senior tag

Megvettem a 2007-es óra katalógust. Nem gyenge! Igényes, rengeteg adattal. Eléggé luxus órákkal van tele. A ''kissebb'' márkák hiányoznak. De nagyon jó könyv. Rajongóknak kötelező!
Az Alexandria-ból érdemes online.

[Szerkesztve]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#547) lenox válasza TokLac (#546) üzenetére


lenox
veterán

Melyik kissebb marka hianyzik? Nem lehet, hogy azert, mert nem gyartanak sajat orat, csak tokoznak, abban meg semmi erdekes nincs? A 2007-es nekem talan nincs meg, de van egy par korabbi, meg kulfoldiek is, benne szoktak lenni a fontosabb markak.

(#548) TokLac válasza lenox (#547) üzenetére


TokLac
senior tag

Nos, nagyon kevés márka gyárt saját szerkezetet! Mint tudjuk, legnagyobb rész ETA szerkezet! Például Omega, Tissot. A katalógusból minden kiderül! Példáúl a 60 éves eredeti Svájci Candino márka is hiányzik a könyvből, inkább ez lett volna mint a Seiko! A Candino is Swiss Made minősítésű, az órámban a pecsét. Olvastam egy helyen hogy kevésbé ismert, de nem gyengébb minőségű márka. Végülis jóljártam, féláron vettem újonnan. A Seiko-nak van most egy 50 köves órája, nem semmi!

[Szerkesztve]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#549) lenox válasza TokLac (#548) üzenetére


lenox
veterán

Az omega gyart sajat szerkezetet, es van nekik eleg sok okossaguk, raadasul pl. a cosc minositett orakban a 3. legtobb orat gyartok, szal oket egy valamire valo orakatalogusbol nem illik kihagyni. A seiko megint eleg erdekes innovaciokat csinal, oket se igen lehet kihagyni. A Candino mirol hires? Amennyire en tudom az olcso, megbizhato orakrol. Na de mi az erdekes benne, amitol inkabb ez kerulne be valami mas helyett? Nekem nem jut eszembe semmi, de nem is ismerem olyan nagyon, az igaz, mindenesetre az tuti, hogy az Omegat, Seikot biztos nem hagynam ki a Candino miatt. A Tissot is 150 eves, es folyamatosan jelen van a piacon, egy igazi peldaja a svajci oragyartasnak, azt sem hiszem, hogy az uj fiu miatt kihagynam... Szal gondolom igy gondolkodtak ok is. Amugy en sokkal inkabb az olyan kis cegeket raknam be a Candino helyett, akik erdekes orakat csinalnak, meg ha evi 20-30-at is, es ezek is vannak szep szammal.

(#550) TokLac válasza lenox (#549) üzenetére


TokLac
senior tag

Ez is egy nézőpont! Az biztos hogy ebben a katalógusban olyan órák vannak hogy csak lestem! Nagyon jó! De sok 2007-es modell a katalógus után jött ki, sajnos! Nade hogy elmélkedjünk picit. Én az összes Swiss Made minősítésű márkát beleraktam volna! Mert mégha olcsó is mint az én 90ezer ft-os órám azért az jelent valamit! Hangsújozom, én 45-ért vettem! 70ezer ft-tól többet nem adnék érte! Szívem vágya egy automata svájci.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.