Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) ponti_ak válasza ToRR3nt3 (#147) üzenetére


ponti_ak
addikt

ToRR3nt3: haveromnak van egy Doxa órája, a diplomaosztójára kapta.
Nagyon királyul néz ki (nem emléxem a pontos típusra), csak 1 hibája van: önfelhúzós (önműködő :F nemtom hogy mondják..), és emiatt a srác szerint nem pontos, mert nem mindegy, hogy egész nap hordod, (és így folyton lengeted a kezed, amitől ugye folyamatosan töltődik), vagy állni hagyod 1-2 napig..

Amúgy tényleg tuti kis vekker, azt mondta, hogy egyszer teljesen leállt neki. Kipróbálta, hogy csak felemelte, majd letette az asztalra... erre elindult, és ment vagy fél óráig.. :C

Ha valakinek más tapasztalata van, vagy nem ért 1et, gyugodtan cáfolja meg a sztorit, mert nekem is csak mesélték (és érdekel, hogy tényleg igaz lehet-e? :) )

(#152) ToRR3nt3 válasza ponti_ak (#151) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Nekem Doxa Sapphire Chrystal volt. (legalábbis ez volt a hátlapra írva) Gyönyörű fekete számlappal. A menyasszonyomtól kaptam eljegyzésünkre. Azóta a csajjal szakítottam és lehet h a sors akarta h ''eltünjön'' az óra. A mostani barátnőm tuti nem tűrné meg rajtam azt az órát. A doboza meg a papírjai megvannak valahol.
Most karácsonyra párban akarunk órát venni, én ragaszkodnék a Doxához, de a párom sajnálja rá a pénzt.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#153) lenox válasza ponti_ak (#151) üzenetére


lenox
veterán

onfelhuzos: ezt hivjak automatanak. Eleg sok fejlesztes van, ami pont arra vonatkozik, hogy a felhuzas kulonbozo fazisaiban ugyanugy jarjon az ora. Masreszt ez alapjan egy kezi felhuzasi ora se ugyanugy jarna a nap elejen, mint vegen, szal ez biztos, hogy nem az automatak jellemzoje. Marmint lehet, hogy az o oraja rosszul volt beallitva, de altalaban ez nincs igy. Van ugye ez a COSC bizonylat, ami arrol szol, hogy barhogy is csurod-csavarod, az orad napi jaraselterese 5 masodpercnel nem lehet tobb (ennel sokkal tobbet jelent, meg sok kriterium van, de elso kozelitesnek jo). Ennel pontosabb nem kell, de a Rolexeket pl. altalaban be lehet ugy allitani, hogy napi 1 sec legyen kb. az elteres. Azt meg nem gondolnam, hogy eszreveszed, vagy legalabbis nem lenyeges, ha az elso nap 1 sec-et siet, a masodik nap meg felet...

Pl. az en oram 'onfelhuzoja':

[kép]

(#154) lenox válasza ToRR3nt3 (#152) üzenetére


lenox
veterán

Hat en azt ajanlanam, hogy nezz szet azert mas gyartoknal is, mindenesetre a doxa (bar ezt biztos tudod) www.doxawatches.com vagy www.doxa.ch. Es szerintem magatoknak valasszatok mindenkepp, ne ajanlasra... De pl. Omega Seamaster Aqua Terra, nalunk ezt kapja az asszony karacsonyra (nyilvan csak a noit):

[kép]

[kép]

(#155) ToRR3nt3 válasza lenox (#154) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Az omega se rossz márka. Meg azt ő is szereti. Majd Doxát jegyajándéknak kérek. Újra... :DDD

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#156) Yaye válasza adalbert1 (#148) üzenetére


Yaye
őstag

Ez nem a Swatch sajátossága. Szerintem a mezei kvarcszerkezetű óráknál egyszerűen nem gazdaságos a javítás, egyszerűbb cserélni. Faterom Cetinájának akadt a naptárja, néha nem váltott, és a javítás itt is komplett szerkezetcserét jelentett, és nem is került sokba, pedig tulajdonképpen a tok és a számlap kivételével tulajdonképpen az egész órát kicserélték. Ezek az egyszerű óraszerkezetek gondolom elég olcsó cuccok, még ha svájci óráról van szó, akkor is.

(#157) ponti_ak válasza lenox (#153) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hi lenox,
köszi az infókat, meg a képet is... valami ilyesminek képzeltem én is, (józan paraszt ésszel), valami lend-kererekes megoldásra tippeltem... az a nagyobb aranyszínű alkatrész az, vagy legalábbis alatta van, ugye?

(#158) lenox válasza ponti_ak (#157) üzenetére


lenox
veterán

Aha, az az. Rotornak hivjak amugy ;). Ha jol megnezed, ra van irva, hogy 21k - ez tehat 21 karatos arany, a kulso feher femre meg hogy platin - az meg platina.

(#159) ponti_ak válasza lenox (#158) üzenetére


ponti_ak
addikt

Valóban!
Hmm, ma is tanultam valamit.
Köszi! ;)

(#160) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Most volt a szülinapom és kaptam egy ilyen Swatch-ot [link]

(#161) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Most voltam órásnál kivetettni a szíjból mert túl nagy volt.Mondott 1-2 érdekességet az órával kapcsoltban, a plexije nagyon könnyen bereped,a gombokat ne nyomogasam túl sűrűn mert az is könnyen elromlik.Azt mondja sajna ez típus hiba,javítani nem nagyon lehet,vagy nekem nem érné meg a javítás.Azért egy 30k órától ezt nem várnám.... :( :O

[Szerkesztve]

(#162) peterszky válasza ToBeY (#160) üzenetére


peterszky
őstag

szép kis óra
bátyámnak is swatch van, azisilyen kronográf féle
alumínium csat és ház
pillekönnyű

What else you gonna do on a Saturday?

(#163) peterszky válasza ToBeY (#161) üzenetére


peterszky
őstag

ez tényleg elég bosszantó
mondjuk bratyó órája már vagy 3-4 éves és csak elemcsere volt
csak az üveg karcos egy kicsit

What else you gonna do on a Saturday?

(#164) lenox válasza ToBeY (#161) üzenetére


lenox
veterán

Sztem biztos ki lehet cserelni zafirra az uveget, es akkor nem karcolodik/reped.

(#165) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hát nem akarom én azt elhinni hogy olyan könnyen berepedne/ betörne egy 30k swatch plexije.Nekem volt egy olyan 3k ''piaci'' órám az kb 2m-ről lesett a betonra,és semmi baja nem lett karcos lett csak.Ez pedig olyan masszívnak tűnik van vagy fél kg tutira(edzet rosdamentes acél az egész).Lehet csak be akart valamit szólni az órás....

[Szerkesztve]

(#166) peterszky válasza lenox (#164) üzenetére


peterszky
őstag

bátyámnak azt mondták, hogy a swatch órákban nem lehet az üveget cserélni, mert vmi furcsa módon vannak rögzítve a tokhoz

What else you gonna do on a Saturday?

(#167) peterszky válasza ToBeY (#165) üzenetére


peterszky
őstag

fél kg biztos nincs, az én órám is hasonló anyag, fém teljesen és kb 130g

What else you gonna do on a Saturday?

(#168) ToBeY válasza peterszky (#167) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Csak úgy mondtam hogy fél kg sacra:D Én nem mértem le de nagyon nehéz szokni kell.2-3 napig furcsa volt hogy húzza a kezem.
Én láttam a swatch oldalán ami zafir üveges ez különlegesség, vagy esetleg minden swatchban az van, vagy kamu?:D

(#169) peterszky válasza ToBeY (#168) üzenetére


peterszky
őstag

minden swatchben biztosan nincsen :D

What else you gonna do on a Saturday?

(#170) ToBeY válasza peterszky (#169) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Aham akkor az valami extra darab lehetett.....

(#171) KMan


KMan
őstag

Hali!

Amikor anno apukam erettsegizett, kapott egy Doxat, amit most megorokoltem, mivel tavaly erettsegiztem. Szval majdnem 50 eves a kicsike :) Tisztara old school, meg nagyon durvan le van robbanva, majd dobok fel rola kepet. Meg kene csinaltatnom. Majd szetnezek, hogy hol meg mennyiert lehetne... Egyebkent ez a legjobb ebben, hogy nem szarodik el benne a mechanika, tehat meg mindig pontosan jar, igy majd enis a sracomnak adhatom :DD mikor 18lesz. Annyira azert nem surgos, mivel van egy uj Doxam is amit eppen hordok, de a regi nagyon LOL! :D

[Szerkesztve]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#172) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Azt szeretném kérdezni hogy mi is az a Chronograph ésTachometer?Ugyan tudja az órám de fogalmam sincs mik ezek:DDD

(#173) Kephamos válasza ToBeY (#172) üzenetére


Kephamos
addikt

Tachometer[link]

(#174) lenox válasza ToBeY (#172) üzenetére


lenox
veterán

Chronograph az stopper. Biztos van szep definicioja is, szal lehet, hogy reszletesebben le lehet irni, de lenyegeben stopper. Szokott lenni legalabb masodperc es percmutato. Pl. Omega Speedmaster Proffessional (ugye az ora, ami eloszor jart a Holdon - de legalabbis amit ezzel hirdetnek):

[link]

Itt elvileg egy kis java alkalmazas toltodik le, amin a gombokat is lehet nyomogatni. Ugye felso gombbal elinditod/leallitod, alsoval nullazod. A nagy masodpercmutato, a jobb oldali kis percmutato es az also ora mutato tartozik a stopperhez. Na ez a chronograph. Kivul a Tachymetre, a szamskala, lasd fent.

(#175) Kephamos


Kephamos
addikt

debrecenben állítólag van egy bolt, ahol 50-70%-os kedvezménnyel :Y lehet órát vásárolni.

(#176) ToBeY válasza Kephamos (#175) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Azon nagyon megérné persze ha tényleg új és eredeti márkás órákról van szó,és nem replikáról:))

(#177) Kephamos válasza ToBeY (#176) üzenetére


Kephamos
addikt

Majd utánnanézek, hogy mi is ez, mert haver mondta, hogy van ez, mert ő kapott valami szórólapo, s azt majd ideadja nekem.

(#178) Kephamos


Kephamos
addikt

Ezt ajánlja valaki:[link] Megbízható, érdemes rászánni a pénzt (kb. 25k számításaim szerint)?
Kb meddig bírja egy ilyen?

(#179) Kephamos


Kephamos
addikt

Valaki nem tuna egy linket adni, ahol árak után érdeklődhenék.

(#180) ToBeY válasza Kephamos (#179) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én most kaptam szülinapomra swatch-ot nem tudom meddig bírja meg mennyire strapabíró.Ha swatch-ot akarsz és BP-i vagy én a swatch oldalán lévő swtach store-t hívtam fe, jó sok órájuk van.Az enyém aszem 28.900 volt

(#181) lenox válasza Kephamos (#178) üzenetére


lenox
veterán

De hat ez gagyi quartzora... Sztem inkabb vegyel egy mechanikust...

(#182) ToBeY válasza lenox (#181) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen egy ez a gagyi quartz óra kb 25-30k egy mechanikus meg 60-tól indúl.Én is először Doxa-t vagy Tissot akartam csak hát az egyik 65k volt a másik 85k ami tetszett.Ehez képest a swatch-ot meg 30k megkaptam.

(#183) Kephamos válasza lorcsi (#45) üzenetére


Kephamos
addikt

És mi a tapasztalatod?(Jacques Lemans) Van valakinek esetleg tapasztalata?

[Szerkesztve]

(#184) Kephamos


Kephamos
addikt

up.

(#185) ToBeY válasza Kephamos (#184) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én nem is ismerem azt a márkát :U

(#186) Kephamos válasza Kephamos (#183) üzenetére


Kephamos
addikt

UP!

(#187) Snake!


Snake!
csendes tag

Én kinéztem magamnak karácsonyra ezt a cool darabot....

[link]

:))

Pssssz.........!

(#188) Kephamos válasza Snake! (#187) üzenetére


Kephamos
addikt

Ez komoly?...
Ha igen akkor ez mutaja az időt is??? ;)

(#189) neduddki válasza Snake! (#187) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Atja Ur EG!!!!!!!!!!!:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#190) Doviziozo válasza Snake! (#187) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Star Trek rajongó vagy? :DDD

Forza Rossoneri!

(#191) peterszky válasza Snake! (#187) üzenetére


peterszky
őstag

moudjuk így: érdekes :D

What else you gonna do on a Saturday?

(#192) Kephamos


Kephamos
addikt

Valaki esetkeg tudna segíteni? [link]
Fontos lenne, mert sürget az idő.

(#193) Kephamos


Kephamos
addikt

UP!

(#194) ToBeY válasza Snake! (#187) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez képes normális óraként is funkcionálni? :U

(#195) Kephamos válasza ToBeY (#194) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem úgy néz ki...
------------------------
Valaki segítsen már! Jacques Lemans órát érdemes-e venni?

(#196) lenox válasza Kephamos (#195) üzenetére


lenox
veterán

Sajna ehhez nem ertek, nezz utana a neten. En azt latom, hogy eleg sok quartzot gyartanak, azt semmikepp nem vennek... Amugy milyen arban gondolkozol?

(#197) Kephamos válasza lenox (#196) üzenetére


Kephamos
addikt

Minnél alacsonyabban. Ahogy nézegettem a legalapabb autómata Doxa 60-nál kezdődik, nekem, meg alig van rá pénzem, szóval valami jó kvarcot kéne nekem találni...

(#198) lenox válasza Kephamos (#197) üzenetére


lenox
veterán

En egy rokonnak pont most vettem egy Tissot-t. Kb 60 volt, automata, es hatul is belatni a szerkezetbe, nagyon szep. Vegyel inkabb egy ilyet, sokkal tobb oromod lesz benne, mint egy quartz oraban...

(#199) Nicky Nygaro válasza lenox (#198) üzenetére


Nicky Nygaro
tag

Nem emlékszel a pontos típusára? Érdekelne.

(#200) lenox válasza Nicky Nygaro (#199) üzenetére


lenox
veterán

Oszinten szolva nem, talan Le Locle volt, de nem biztos. Viszont ha bemesz egy oras boltba, es mondod, hogy Tissot mechanikus orat keresel, akkor majdnem biztos, hogy lesz ilyenjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.