Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) seiko válasza nRu3 (#900) üzenetére


seiko
senior tag

Akkor tedd azt!
Válaszd ki azt az órát, amelyik legjobben tetszene a megajándékozottnak.
Lényeges különbség nincs köztük.

(#902) werttzui válasza seiko (#901) üzenetére


werttzui
őstag

Kíváncsi lennék szerinted (most ár nem számít) melyik 3 márka az amit az első három helyre tennél no.1 no.2 és no.3 ?Tehát mi az órák királya? :)

PENTAX

(#903) seiko válasza werttzui (#902) üzenetére


seiko
senior tag

Nagyon nehéz erre a kérdésre megfelelően válaszolni!
Ha hármat kellene kiemelnem a sok jó manufaktúra közül, akkor ezek lennének azok: Breguet; Patek Philippe; Rolex. (bár ez utóbbi csak azért került dobogós helyre, mert a kedvencem) :K

(#904) seiko válasza werttzui (#902) üzenetére


seiko
senior tag

És még lehetne sorolni:
A.Lange&Söhne, Parmigiani, Blancpain, Jaeger-LeCoultre, Audemars Piguet, Glashütte Original, Girard Perregaux, Vasheron Constantin, stb-stb.
Mostanában érdekes szerkezetei vannak a Panerai-nak és a Seiko-nak is például!

(#905) werttzui válasza seiko (#903) üzenetére


werttzui
őstag

Köcce :)

PENTAX

(#906) nRu3 válasza seiko (#903) üzenetére


nRu3
addikt

inkább veszek még olcsoban neki rolexet vagy patek philippet pár ezerért, azal még virithat is , melesleg nagyon gázok ezek a másolatok? amiket pl: teszveszen lehet venni? :D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#907) seiko válasza nRu3 (#906) üzenetére


seiko
senior tag

Hamisítványt sosem vennék fel, nem is érdekelnek.
A BTK. is bünteti, és lopni, csalni, gyilkolni sem vagyok hajlandó.
A témához nem szólok hozzá.

(#908) Palika71 válasza seiko (#907) üzenetére


Palika71
őstag

Olyan izé vagy.
Az nem hamisítvány, hanem replika! :)
Az embernek ne azért legyen a kezén ÓRA, hogy mások láthassák, hanem mert annyira olyan jól esik! :)
Na meg azért az esetek 90%-ban látszik egy emberen, hogy óra van-e a kezén, vagy csak órának látszó tárgy.
Nem?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#909) Pinya007


Pinya007
tag

Én úgy döntöttem, hogy boltban veszem meg a Tissot PR50 Automata-t. Láttam Vatera-n 42k-ért is, de tartok tőle, hogy ott valami nem kóser. Tissot hivatalos honlapján dealer-ek közt találtam két veszprémi boltot, ezek így számomra bizalomgerjesztőbbek.

Boltok közt árban mekkora a szórás? Ez abszolút boltfüggő? Vagy meg vannak határozva az árak nagyjából és azokhoz kell tartsák mgukat a boltok? Eddig interneten, csak egy boltban láttam olcsóbb árat feltüntetve, de az is pont áfa értékével volt kevesebb, így lehet, hogy nettó árat írták ki, ezzel csalogatva a vevőket. :)

Bőrszíjjal 58500.- Fém szíjjal 60500.- itt
itt például 2k-val drágább mindkét verzió. Kíváncsi leszek Veszprémben milyenek az árak.

Nekem a fekete bőrszíj + fehér számlap kombináció tetszik a legjobban.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#910) Aladdin válasza Pinya007 (#909) üzenetére


Aladdin
senior tag

Az órák forrása ugyanaz, csak az egyiken sokkal kisebb az árrés.
Ennyi benne a "nem kóserság".

(#911) Pinya007 válasza Aladdin (#910) üzenetére


Pinya007
tag

Én mondjuk alapvetően elég bizalmatlan vagyok. Meg ha magam hozom el a boltból, biztosabban hazaér, mintha a postára bízom. :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#912) tomcsi23 válasza Pinya007 (#909) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hm, azért egy óráért mindenképp érdemes utazni, Pesten is már nagyobb a választék, nyugatabbra meg pláne.
Ez hogy tetszik?
Sajnos, az igaz (Budapesten legalábbis), hogy a legtöbb órából csak egy-egy darab van az üzletben. Az is előfordulhat, hogy egy konkrét típust csak egyetlen helyen látsz meg (mint én is), mert azért fontos, hogy megnézd, felpróbáld élőben is, ne csak katalógból válassz. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#913) seiko válasza Palika71 (#908) üzenetére


seiko
senior tag

Inkább hordok egy EREDETI műanyag Casio-t, mint egy HAMIS tutijó Rolexet. Én így gondolkodom.
Ez viszont egy EREDETI REPLIKA, amit a Longines cég a saját régi órája alapján napjainkban gyártott.

(#914) seiko válasza Pinya007 (#909) üzenetére


seiko
senior tag

Vannak a Vaterán olyan eladók, akik minimális haszonnal dolgoznak, teljesen hivatalos forrásból.
Számlát mondjuk nem, de érvényes garanciajegyet kapsz az órához tőlük.
Nem tartanak fent üzletet, nincs alkalmazottjuk, emiatt kicsi a rezsijük. Így tudnak olcsóak lenni.

(#915) werttzui válasza seiko (#914) üzenetére


werttzui
őstag

Ott csak az a gáz ha valaki nem tudja megkülönböztetni az eredetit a hamisítványtól és a legrosszabb ha mindezt majdnem teljes áron kínálják :(

PENTAX

(#916) Pinya007 válasza tomcsi23 (#912) üzenetére


Pinya007
tag

Ez nem tetszik. Csütörtökön körbenézek Veszprémben, nem tudni mikor kerülök fel Bp-re.

seiko: gondolom vannak ott is becsületes emberek és logikus, hogy így olcsóbban jönnek ki, mint akik szép óraszalonokat tartanak fenn eladókkal.
Csak úgy vagyok vele mint werttzui is mondta. Én valószínűleg nem fogom tudni megkülönböztetni az eredetit a hamisítványtól. Meg a szállításkor is keletkezhet kár az automata szerkezetben, ha a postás, vagy futár focilabdának nézi a csomagot (ezt valahol egy órás cikkben olvastam :) ).
Nekem a vásárlással kapcsolatban az ad biztonságérzetet, hogy ha a bolt a Tissot hivatalos honalpján megtalálható a Dealer-ek között.

Bolt nélküli vállalkozók felveszik a kapcsolatot Tissot képviselettel szerződést kötnek és árulnak ahogy akarnak?

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#917) Palika71 válasza Pinya007 (#916) üzenetére


Palika71
őstag

Vagy behozzák az USA-ból, ahol felével-harmadával olcsóbb, mint itthon...

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#918) tomcsi23 válasza Pinya007 (#916) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ok.
Nem szabad elkapkodni, feltéve, ha nem akarod hetente váltogatni. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#919) Pinya007 válasza Palika71 (#917) üzenetére


Pinya007
tag

Igen, ott valóban. Néztem is Tissot honlapján online boltot, de: "US shipping only"! :( Meglátom mit látok csütörtökön!

tomcsi23 Egyetértek! Nem szabad kapkodni, amúgy se vagyok egy kapkodós típus! :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#920) seiko válasza Pinya007 (#916) üzenetére


seiko
senior tag

OK, ott veszel órát, ahol megbízol az eredetben.
A Te pénzed, ott költöd el, ahol akarod! :)
Viszont a vaterás vásárlásoknál sem kötelező a postai szállítás, meg lehet beszélni személyes találkozót. Mondjuk néhányezer forintért valóban nem érdemes kockáztatni, nagyobb árkülönbözetért már talán igen!

(#921) Pinya007 válasza seiko (#920) üzenetére


Pinya007
tag

Körbenéztem ma Veszprémben, a két helyen 60500 volt a bőrszíjas PR50 Automata. Így erősen gondolkozom Vatera-s rendelésen, ott a fémszíjas 42k, a bőr gondolom kicsit olcsóbb. Tissot hivatalos oldalán található webshop-ban megtalálható modellek árát átszámolva, megkapom azt az árat mint amennyiért kínálja óráit az egyik eladó (Bp-i).

Garanciajegyet ki kell töltenie az eladónak? Vagy azt érvényesíteni kell/lehet egy hivatalos Tissot márkaképviseletnél? Szállítást is meg tudom oldani egy Bp-en dolgozó baráttal. :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#922) Aladdin válasza Pinya007 (#921) üzenetére


Aladdin
senior tag

Ki fogja tölteni az orrod előtt. Le is pecsételi. Ő is csak egy órabolt, csak jó árakon.

(#923) seiko válasza Pinya007 (#921) üzenetére


seiko
senior tag

http://www.vatera.hu/tissot_pr50_automata_karora_eredeti_uj_y78_52567175.html

Tőle eredeti, érvényes garanciát kapsz!

(#924) Pinya007 válasza seiko (#923) üzenetére


Pinya007
tag

Köszi, őt néztem ki! :R Bp-en dolgozik cimborám, ő hazahozza nekem, ha meg tudja rendelni srác a megfelelő típust!

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#925) seiko válasza Pinya007 (#924) üzenetére


seiko
senior tag

Szurkolok neked, hogy meg tudd szerezni a kiválasztott karórát!

(#926) Pinya007 válasza seiko (#925) üzenetére


Pinya007
tag

Köszi! :) Előző linkeden látható az üzenetekben, hogy sajna az a modell jelenleg nincs ami nekem kellene és sajna eladó megmondani sem tudja, hogy mikorra várható. Azon gondolkozom, hogy az indexes számlapúhoz veszek egy bőrszíjat, az majdnem ugyanaz, mint amit kinéztem. 20k-ért el tudok tekinteni az arab 12 és 6-os számtól a számlapon.
Mennyibe kerül egy Tissot bőrszíj PR50-hez?

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#927) seiko válasza Pinya007 (#926) üzenetére


seiko
senior tag

Nehogy "gyári" bőrszíjat vegyél az órádhoz! Drága, és az égvilágon semmi köze a Tissot-hoz, max. a csaton van egy ilyen felirat!
Ha hordod, úgyis le kell cserélned 1-1,5 év múlva, mert az izzadtságtól megbüdösödik.
Javasolnám, hogy nézz körül a Hirsch cég kínálatában, Pesten több üzletben is beszerezhető.

(#928) lenox válasza Palika71 (#908) üzenetére


lenox
veterán

Ha az eredeti ora neve van felirva az orara, akkor az nem replika, hanem hamisitvany...

(#929) Palika71 válasza lenox (#928) üzenetére


Palika71
őstag

Igazad van. Akkor sehogy nem lehet fényesíteni a dolgon.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#930) Palika71 válasza Pinya007 (#926) üzenetére


Palika71
őstag

A meleg hónapokra felteszed a fém csattot, a ősztől tavaszig meg mehet a bőr. Így a bőr jóval tovább kibírja.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#931) Pinya007 válasza seiko (#927) üzenetére


Pinya007
tag

Most beszéltem az egyik veszprémi bolttal, 7900.- az eredeti bőrszíj. A pillangó csatos, meg +7000.- szal olyan 15k küröl. :)
Azt hiszem megrendelem ezt az órát és veszek hozzá egy jó kis bőrszíjat, ígyis jól járok, mert max 50k-ból lesz egy órám két szíjjal. Megkérdezem majd ezt a Hirsch szíjat, Bp-re nem tudom mikor kerülök fel.

Köszi a tippeket a többieknek is! :R

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#932) seiko válasza Pinya007 (#931) üzenetére


seiko
senior tag

Sajnos úgy tűnik, ehhez az órához csak az úgynevezett integrált "gyári" csatok-szíjak passzolnak. :-(

(#933) Pinya007 válasza seiko (#932) üzenetére


Pinya007
tag

A bőrszíjas és a fémszíjasnak is ugyanaz a háza, ahogy én láttam. Arra gondolsz, hogy amit gyárilag fémszíjjal szereltek, arra nem lehet bőrszíjat tetetni?

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#934) Pinya007 válasza Pinya007 (#933) üzenetére


Pinya007
tag

Kiderítettem a kérdésemre a választ. Bőrszíj gond nélkül szerelhető rá.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#935) seiko válasza Pinya007 (#933) üzenetére


seiko
senior tag

Én úgy láttam a képen, hogy a fémcsat csatlakozásánál a középső szem mintha kissé belelógna a tokba.
Sok óra esetében a tokok és a csatok egyedi kialakításúak, maradék nélkül csak a gyári csatok-szíjak illeszkednek az óratokhoz. Ezek az integrált szíjak.
Ha nem jól láttam, akkor bocsika! ;-)

(#936) Pinya007 válasza seiko (#935) üzenetére


Pinya007
tag

Igen, csalóka, én is néztem pár órát, ahol jól látható volt, hogy csak az eredeti fémszíjjal használható. De ezesetben szerencsére nem így van! :) Itt a látszat csal, a fém és bőrszíjasnak is ugyanaz a háza, így kompatibilis mindkét szíjjal.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#937) seiko válasza Pinya007 (#936) üzenetére


seiko
senior tag

Akkor érdemesebb egy "noname" bőrszíjat venni hozzá, de egy teljesen egyszerű kaucsuk sem néz ki rosszul!

(#938) seiko válasza Pinya007 (#936) üzenetére


seiko
senior tag

A franc sem érti, én ezen a tokon is látok egy kis "bevágást" a tokfülek között!

(#939) Pinya007 válasza seiko (#938) üzenetére


Pinya007
tag

Itt egy példa olyan órára, amelyre nem szerelhető bőrszíj, mivel nem teszi lehetővé a tok kialakítása.
Egyébként ez az óra nekem nagyon szimpatikus, ennyi pénzért automata...
Csak nekem feltétel volt, hogy svájci legyen és bőrszíjas. :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#940) seiko válasza Pinya007 (#939) üzenetére


seiko
senior tag

Tudom mi az integrált csat, de a Tissot esetében is eléggé speciális a kialakítás. Szerintem látszik a képen is, hogy tökéletesen csak a fémcsat passzol a tokhoz. De majd kiderül, ha majd megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#941) Pinya007 válasza seiko (#940) üzenetére


Pinya007
tag

Ha minden jól megy hétvégén meglesz, lefényképezem az eredeti fémszíjjal, aztán ha veszek hozzá bőrt, akkor azzal is. Így fog a legjobban látszani! A fehér számlapot jobban kiemeli a fekete bőrszíj szerintem. A fémszíjas meg fekete számlappal mutat jobban kicsit.

Látom, hogy tisztában vagy az órákkal. Példának csak azért hoztam fel mert ezen is integrált megoldás található. Véletlenül találtam rá és tetszett, hogy ennyiért is kínálnak már automatát (ráadásul nem egy piacos márkáról van szó). :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#942) seiko válasza Pinya007 (#941) üzenetére


seiko
senior tag

Nem túl feltűnő (nekem kicsit furcsa), de itt is látszik a fémcsat "helye".

:F

(#943) tomcsi23 válasza seiko (#942) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nyílván nem csinálnak bőrhöz is és fémcsathoz is külön tokot. :B

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#944) Ghost-


Ghost-
újonc

Sziasztok!

Segítséget szertnék kérni, hogy szerintetek a Festina vagy a Citizen órák e a jobbak?
60-70Ezer forintos kategóriára gondoltam.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#945) Palika71 válasza Ghost- (#944) üzenetére


Palika71
őstag

Szerintem a Citizen.
De szigorúan azt válaszd, amelyik jobban tetszik!

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#946) seiko válasza tomcsi23 (#943) üzenetére


seiko
senior tag

Nem mondod! :Y

(#947) seiko válasza Ghost- (#944) üzenetére


seiko
senior tag

Szerintem is inkább a Citizen.

(#948) Ghost-


Ghost-
újonc

Köszönöm szépen a válaszokat, de most lenne még egy pár kérdésem!
Nézelődtem és most már inkább egy Tissot PRC200-as tetszik nagyon! Erről kérnék vélemények, vagy tapasztalatokat.
A másik kérdésem pedig az lenne hogy számít e hogy hol veszem az órát? És ha veszek órát pl. ez a Tissot akkor kapok e hozzá valamilyen eredetiséget igazoló papírt. Vagy ilyen nincs??? Vagy esetleg van e valami tuti ismertető??? Lehet hogy nagyon hülyéket kérdezek, de manapság már mindent hamisítank! És nem szeretnék 70-80E-t a semmiért kifizetni!
Köszönöm előre a mihamarabbi válaszokat! (Elég sűrgős lenne)

(#949) Aladdin válasza Ghost- (#948) üzenetére


Aladdin
senior tag

Megbízható, jó óra. Ezért a pénzért kapsz egy zafírüveges, vízálló, elég jó tokozású svájci órát. A benne lévő ETA G10.211-es szerkezetet rengeteg órába beépítik.
Ha ez a fajta felépítés tetszik, nézd még meg a Certinát is. Árban ugyanaz, csak picit más dizájn.
Ebből nem nagyon van hamisítvány. Ha itthon veszel boltban, vagy a Vateráról, akkor az valódi lesz, nem beszélve a hozzá adott doboz, papírok, garanciáról.

(#950) seiko válasza Ghost- (#948) üzenetére


seiko
senior tag

Egyetértek az előttem szólóval. Egy erős-vízzáró tokba, zafírüveggel borítva beépítettek egy kiforrott kvarcszerkezetet. Kellő karbantartás mellett akár évtizedekig is kifogástalanul működhet. Sajnos a szerkezet nem szerelhető, esetleges hiba előfordulásakor sajnos cserélni kell az egészet. :-(
Hamisítványról ezesetben még nem hallottam, de ha létezik ilyen,. akkor szabad szemmel simán megkülönböztethető az eredetitől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.