Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Troy. válasza peterszky (#250) üzenetére


Troy.
addikt

de figyi. olvasom a használati utasítáast.

idézek: *a naptárt állítani tilos este 8 és hajnali 4 óra között :Y




'''ilyen már velem is előfordult, rossz időpontban lett átállítva a dátum (legalábbis nelem ez volt a probléma)'''

ezt nem értem :))

[Szerkesztve]

.

(#252) peterszky válasza Troy. (#251) üzenetére


peterszky
őstag

''ilyen már velem is előfordult, rossz időpontban lett átállítva a dátum (legalábbis nelem ez volt a probléma)'''
nelem = nálam :)
az a lényeg, hogy nekem sem éjfélkor váltott a naptár, hanem délben

a naptárt állítani tilos este 8 és hajnali 4 óra között
gondolom ez a megoldás, lehet, hogy egy ilyen időpontban állítottad át

What else you gonna do on a Saturday?

(#253) Troy. válasza peterszky (#252) üzenetére


Troy.
addikt

nem!!!! eddig még soha nem álitottam. !

:U mit tegyek ,hogy normális legyen?

.

(#254) Aladdin válasza Troy. (#251) üzenetére


Aladdin
senior tag

Azért nem szabad állítani a naptárt este 8 és hajnal 4 között, mert az óraszerkezet éjfél +/- 2 óra körül kezdi el a fogaskerekeken keresztűl mozgatni a naptárkorongot. Azért írták a 8-4 közötti időpontot, mert 10000%, hogy ezen belül vált.
Nekem egy Seiko-m ezért kötött ki az órásnál, mert naptárváltás közben állítgattam, és így simára daráltam egy fogaskereket.

(#255) Aladdin válasza Troy. (#253) üzenetére


Aladdin
senior tag

Úgy tudod megoldani, hogy az órán előretekersz 12 órát.

(#256) Troy. válasza Aladdin (#255) üzenetére


Troy.
addikt

várjá ! ezt még nem fogtam fel :U :B :D

.

(#257) Esvány válasza Troy. (#256) üzenetére


Esvány
csendes tag

Annyi a lényeg, hogy mondjuk hajnal 4 óra után előre tekered az órádat 12 órával, így onnantól kezdve éjfélkor fog dátumot váltani. Megvan?

(#258) Troy. válasza Esvány (#257) üzenetére


Troy.
addikt

nincs. :D
és most isd előretekerhetem? :F (ezt most annyira nem értem)

.

(#259) Esvány válasza Troy. (#258) üzenetére


Esvány
csendes tag

Persze, ezzel nem ártasz semmit. Olyan mintha beállítanád, mert 12 órát késik. Aztán ha megvan, mindneképp maradj fenn éjfélig, hogy tudd ellenőrizni, sikerült-e a művelet. :D

(#260) Troy. válasza Esvány (#259) üzenetére


Troy.
addikt

és akkor biztos ,hogy éjfélkor fog váltani? :F 10000000000000% ? :))

[Szerkesztve]

szerk: ird már le a lényegét ,hogy miért jo ,hogy előre állitom 12 órával.. nem értem? :F :P

[Szerkesztve]


szerk: most elsejét mutat. állitsam át másodikára, és aztán pörgessem 12 órával?

[Szerkesztve]

.

(#261) Esvány válasza Troy. (#260) üzenetére


Esvány
csendes tag

Azt hittem, hogy csak viccelsz, de ezek szerint tényleg nem érted. Azt mondtad, hogy délben vált. Akkor hogyan lehet, hogy már most elsejét mutat? Ezek szerint egy napot siet...
Pörgesd előre az órád 12 órával. Így nem délben, hanem éjfélkor fog dátumot váltani. Az előrepörgetés során nyilván át fog ugrani másodikára, igaz? Ezért majd a dátumbeállítót is át kell pörgetni egy teljes hónappal, tehát azt állítsd elsejére, így mindent megoldasz.

(#262) Troy. válasza Esvány (#261) üzenetére


Troy.
addikt

én nem irtam ,hogy délben vált ! de még beállithatom

ha érteném, akkor nem ide irkálnék :U

[Szerkesztve]

.

(#263) Esvány válasza Troy. (#262) üzenetére


Esvány
csendes tag

Ne haragudj, akkor én voltam figyelmetlen. Most néztem vissza, hogy mit írtál...
Az enyém sem pontban éjfélkor vált, hanem eltelik néhány perc, talán max. 3, de több biztosan nem. Akkor felejtsd el a 12 órás előretekerést, valszeg ezért írtuk mindnyájan azt, mert nem pontosan olvastuk el, amit írtál, mégeccer elnézést (nem csoda, hogy nem értetted). :R
Szerintem ne csinálj semmit, az a lényeg, hogy vált, nem? Biztosan nem véletlenül így csinálja. Gondolom, nem órákkal éjfél után megy előre, ugye?

(#264) Troy. válasza Esvány (#263) üzenetére


Troy.
addikt

pontosan19 órával :O :O

segitsetek. :( igy nem tudom használni!

[Szerkesztve]

.

(#265) Troy. válasza Troy. (#264) üzenetére


Troy.
addikt

tehát este 7 körül :( :( :( :(

.

(#266) Esvány válasza Troy. (#265) üzenetére


Esvány
csendes tag

Én ilyet még nem is hallottam. Ez abszolút meghaladja a képeségeimet sajnos :O
Szervízt nem kérdezted még?

(#267) Troy. válasza Esvány (#266) üzenetére


Troy.
addikt

HÉ: nem lehet, hogy azért vált hétkor? mert én multkor 7 kor álitottam át a naptárat? :D

van egy ötletem !

délben pontosan pörgetni fogom 12 két orát ! és akkor jo lessz,nem, :F

.

(#268) Troy. válasza Troy. (#267) üzenetére


Troy.
addikt

most váltott :Y :C

.

(#269) peterszky válasza Troy. (#268) üzenetére


peterszky
őstag

akkor lassan jó lesz :C

What else you gonna do on a Saturday?

(#270) Troy. válasza peterszky (#269) üzenetére


Troy.
addikt

elm életileg , mostmár éjfélkor fog váltani.. :)) (nem fogok addig fenntmaradni)

.

(#271) Esvány válasza Troy. (#270) üzenetére


Esvány
csendes tag

:C

:R

pedig már sikerült majdnem teljesen összezavarnom Téged... :)

(#272) Troy. válasza Esvány (#271) üzenetére


Troy.
addikt

nagyon ajnálom ,hogy éjfél körül váltson a naptár :o ;)

.

(#273) emvy


emvy
nagyúr

Vegyen nekem valaki ilyet.

[kép]

while (!sleep) sheep++;

(#274) Esvány válasza Troy. (#272) üzenetére


Esvány
csendes tag

No mi lett? Váltott?

(#275) peterszky válasza emvy (#273) üzenetére


peterszky
őstag

nekem meg ennek a chronos változatát :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#276) lenox válasza Nicky Nygaro (#248) üzenetére


lenox
veterán

Ezekbol tudtommal mind van chronometer tanusitvanyu ora, szal be lehet oket jol allitani. Sztem a 7750 tul vastag, de attol meg sokaknak tetszik. Barmelyiket veheted szerintem, bar szerintem a 7750-essel dragabbak az orak, mint 100k, de lehet, hogy van olyan...

(#277) lenox válasza Troy. (#249) üzenetére


lenox
veterán

Hat az ora maga nem mechanikus? Vagyis hogy nem aram szamolja benne az idot, hanem fogaskerek...

Sok ora nem pontban ejfelkor valt, van olyan is, aminek tobb percbe telik, mig atforgatja a szamokat. Ez szerkezet kerdese...

(#278) lenox válasza peterszky (#252) üzenetére


lenox
veterán

Szal itt kevertek tobb dolgot. Ugye egyik problema: 12 oras a szamlap, tehat nem tudod, hogy este van-e vagy nappal. Nyilvan ejszaka valt a datum. Masik, hogy nem egy pillanat alatt valt az ora, mint irtam fentebb (legalabbis legtobbszor), hanem hosszabb ido alatt. A mechanika a valtasi procedurat hamarabb megkezdi, es ez alatt mar nem illik atvaltani kezzel az idot, mert megserulhet. Ezert irjak, hogy este 8 es reggel 4 kozott ne tekergesd.

(#279) Nicky Nygaro


Nicky Nygaro
tag

Ha egy mechanikus óra siet mondjuk 5 percet, akkor a mutatókat visszaállítani a járási iránnyal ellentétesen szabad-e? Durva lenne, ha emiatt körbe kellene tekergetni az órát, de már hallottam ilyet.

(#280) peterszky válasza Nicky Nygaro (#279) üzenetére


peterszky
őstag

nekem azt mondták, hogy egyik órának sem tesz jót, ha visszafelé tekerve állítjuk az időt
előretekeréssel meg kb + 30 mp :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#281) Troy. válasza Esvány (#274) üzenetére


Troy.
addikt

minden nap a helyes apot mutatja. :C :P THX ;)

.

(#282) Nicky Nygaro válasza peterszky (#280) üzenetére


Nicky Nygaro
tag

Lehet, hogy rosszul gondolom, de ha előretekerem, akkor 24-szer kell körbetekerni a percmutatót, nem? Utána meg még 30-szor a dátumot, mert akkor meg már az is átfordul... Jól gondolom? Mindezt 5 perc sietés miatt... Sztem így többet kopik a szerkezet, mintha egy picit visszafelé tekernék rajta... Valaki elmagyarázná az elméleti alapjaát, hogy visszafelé miért nem lehet tekerni a mutatókat?

(#283) lenox válasza Nicky Nygaro (#282) üzenetére


lenox
veterán

Kulonben legtobb ora megall, ha kihuzod a koronak, es igy eleg annyit varni, amennyit siet, nem kell tekergetni... Amugy gondolom azert nem szokas visszatekerni, mert biztos volt olyan szerkezet ami ettol serult. Sztem a legtobb mai nem ilyen...

(#284) Zebu


Zebu
addikt

Látom leült a topik fiatalok!:)

Áhh országomat adnám egy automata kronográfért ami persze min wr100as és zavír üveges.

Amúgy megfigyeltétek, hogy a Certina szinte csak quartz órákat gyárt? Tiszta vicc! Nem értem őket.

(#285) Esvány válasza Zebu (#284) üzenetére


Esvány
csendes tag

Csak arra vigyázz, hogy ne bőrszíjast vegyél, mert akkor a wr100 nem sokat ér :)

Nekem a Monza előtt egy Certina DS-em volt, azt még a gimis ballagásra kaptam. Most sincs az ég világon semmi baja, és szerintem ha 3-szor kellett benne elemet cserélni, akkor sokat mondok. 12 évig használtam nap mint nap, csak a bőrszíjak bírták nehezen a kiképzést. Nagyon szép óra volt, tök egyszerű, alul a dátumot írta, felül meg a napot (nem rövidítve, angolul). Illetve még mindig szép, csak nem használom. Azért egy Calibre 36 mégiscsak jobb :)

(#286) Zebu válasza Esvány (#285) üzenetére


Zebu
addikt

Jah vágom, hogy a bőrszíj nem egy úszó megoldás:)

Viszont van egy bőrszíjas Certina óra, ami vízben is király. Nem is bőr inkább valami gumis szíja van. Nem találok most sehol hirtelen képet róla.

Tag Heuer azért más kategória.....

[Szerkesztve]

(#287) peterszky


peterszky
őstag

bratyónak most szakadt el a swatch órájának a szíja, elvitte, hogy mennyi lenne a javíítás: 8000FT. azt mondták, hogy mindenképpen újat kell rendelni hozzá. bratyó mondta hogy akkor inkább gyűjt egy jobb órára :D

What else you gonna do on a Saturday?

(#288) Razor1


Razor1
aktív tag

Van itt vki aki ért a régi zsebórákhoz? Kaptam nagypapitól egy arany Omega zsebórát, amit az 1900as párizsi világkiállításra csináltak, limitált széria. Érekelne h ez mekkora durranásnak számít és h kb mennyit ér...

(#289) peterszky válasza Razor1 (#288) üzenetére


peterszky
őstag

nekem lövésem sincs mennyit érhet, valószínűleg sokat :)
sztem ez már a több milliós kategória

What else you gonna do on a Saturday?

(#290) Razor1 válasza peterszky (#289) üzenetére


Razor1
aktív tag

Végülis mind1, úgyse akarom eladni, csak kíváncsi vagyok. Felrakok pár képet, hátha érdekel vkit:

[kép]

[kép]

[kép]

[kép]

(#291) peterszky válasza Razor1 (#290) üzenetére


peterszky
őstag

hát,ez megfizethetettlen :)
ha érdekel az ára vidd el vhova felbecsültetni, de aztán hazafelé futás, nehogy vki kövessen :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#292) Razor1 válasza peterszky (#291) üzenetére


Razor1
aktív tag

Az a poén h 106 év után is halál pontosan jár :)) Ráférne egy tisztítás, de el nem vinném sehová, elvégre Magyarországon vagyunk... Inkább neten érdeklődöm. Lehet kéne írni az Omega gyárnak, hátha ők tudnának pár hasznos infóval szolgálni.

(#293) peterszky válasza Razor1 (#292) üzenetére


peterszky
őstag

sztem írj nyugodtan az omega gyárnak, hátha meghívnak Svájcba és a vállaikon visznek körbe :)
biztos örülnének neki, hogy előkerül egy ilyen óra és infót is biztosan adnak róla
sima órásnak ezt a kezébe sem adnám, még az omega szervíznek is csak úgy hogy a szmem láttára pucolják :D

[Szerkesztve]

What else you gonna do on a Saturday?

(#294) Razor1 válasza peterszky (#293) üzenetére


Razor1
aktív tag

Regisztráltam az Omega oldalra, de nem találja a rendszer a szám alapján az órát. Az kiderült h a 6 gravírozott érem a hátoldalán valójában 3 díjat takar, amit amiket a gyár a genfi, brüsszeli és párizsi kiállításokon nyert. A Grand Prix Paris 1900 díjat kizárólag 1 darab kézzel gyártott ''The Greek Temple'' névre keresztelt Omega óra nyerte, ami a cég múzeumában látható. Ez a garvírozás tehát semmi plusz értéket nem jelent, mivel a gyár majdnem az összes 1904 és 1940 között gyártott ezüst, illetve arany zsebórát ezzel a motívummal díszítette. A honlapon van egy táblázat amiből ki lehet bogarászni hány éves lehet kb az óra: eszerint 3.000.000-val 1902-től kezdődött a tokok számozása, 4.000.000-val pedig 1907-től, szal ezt kb 1905-6-ban csinálhatták. Ami nekem gyanús h a tok számán kívül nincs benne semmi, pedig magán az óraszerkezeten is kellene h legyen egy 7-8 számjegyű ''movement number'' vagy a szerkezet típusát jelző 2-4 számjegyű ''caliber number'', bár lehet h ezeket a jelöléseket csak később vezették be, nemtom. Lehet h átverték dédnagypapit? :F Bár nem tudom akkoriban mennyire volt divat hamisítani, de tegyük fel mégis eredeti Omega, akkor is egy tök átlagos arany zsebóra, szal inkább az eszmei értéke nagy, pláne ha úgy vesszük h egy kb. 100 éves családi ereklye :)) Írtam a gyárnak, de azt írják a közeljövőben nem tudnak válaszolni, annyi kérdés fut be, viszont folyamatosan teszik fel a netre a gyári adatbázist, ami alapján talán majd rá lehet bukkanni a referencia szám alapján...

(#295) peterszky válasza Razor1 (#294) üzenetére


peterszky
őstag

a fejleményekről mindenképpen számolj be! egyébként nem hiszem hogy hamisítvány lenne, ahhoz túl szép

What else you gonna do on a Saturday?

(#296) Kephamos válasza peterszky (#295) üzenetére


Kephamos
addikt

Osztom a véleményed! Aki ilyen jó hamisítványt tudna csinálni, az nem foglalkozik hamisítással, mert már saját cége van. :)

(#297) peterszky


peterszky
őstag

a képeket sima linkként majd be tudnád tenni újra? mert én már nem látom őket

What else you gonna do on a Saturday?

(#298) Razor1 válasza peterszky (#297) üzenetére


Razor1
aktív tag

(#299) peterszky válasza Razor1 (#298) üzenetére


peterszky
őstag

köszi!

What else you gonna do on a Saturday?

(#300) Razor1 válasza peterszky (#287) üzenetére


Razor1
aktív tag

szíjakkal tényleg nagyon meg lehet szívni. nekem egy kb 35ezres citizen titaniumom van, egyszer leestem a lépcsőn és eltört a szíja. mivel ez olyan olyan óra h csak az eredeti fém szíjjal lehet hordani, meg kellett rendelni japánból 20k-ért :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.