Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) seiko válasza bigct (#1847) üzenetére


seiko
senior tag

én pedig eredeti Rolex DeepSea-t. :C

(#1852) seiko válasza Markgx10 (#1848) üzenetére


seiko
senior tag

a Longines ma már csak egyike a számtalan tokozónak.
nagyon kevés karóra tartja az árát, még kevesebbnek emelkedik az értéke.

(#1853) Markgx10 válasza seiko (#1852) üzenetére


Markgx10
őstag

Persze, nem is azért vettem, hanem azért mert az egyik álmom volt, csak meglepett, hogy kb az egyharmadát éri. :U A következő lépés álmaimban egy Omega Seamaster lett volna (szintén a sima quartz szerkezeteset néztem ki, automatára esély nem lett volna), a Longinens megvétele után még egy évig spóroltam is rá, de aztán nem igazán úgy alakultak az anyagiak, az addig félretettet meg felemésztette, hogy új lakásba költöztem :D Nagy valószínűséggel ez már örökre csak álom marad. :U Mondjuk mindegy, már ezt sem merem felvenni, azt még megnézni sem merném :DDD

(#1854) seiko válasza Markgx10 (#1853) üzenetére


seiko
senior tag

volt egy SMP kvarcom, de mivel nem tetszett a midsize méret, eladtam.
jó kis kütyü volt pedig.

(#1855) Kopa válasza Markgx10 (#1853) üzenetére


Kopa
csendes tag

Hát nekem most az álmom egy Omega Seamaster Planet ocean fekete v narancssárga kaucsuk szíjjal, de szerintem még jó sok évig el leszek a Tissot Le Locle automatámmal.

Gondoltam, hogy valami nem stimmel abban az oldalban, főleg a Vacheron Constantin platina tokozású szúrt szemet, alapból maga a platina drágább mint a 300$-os óra.

(#1856) Aladdin válasza Dzsez_ (#1849) üzenetére


Aladdin
senior tag

Akkor ezt mond meg a 5-10-15 éves Breitling Aerospace-nek is, mert annak az ára valahogy stabil.
De az én Omega Constellation Perpetual Calendarom is remekül tartja az árát, legyen 3 vagy 10 éves.

(#1857) busman válasza Kopa (#1855) üzenetére


busman
addikt

Ez tényleg nagyon szép..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1858) seiko válasza Aladdin (#1856) üzenetére


seiko
senior tag

Én már tudtam volna venni két éves Aerospace-t 170 ezer Ft-ért, tuti nem lopott példányt! :U

(#1859) seiko válasza Aladdin (#1856) üzenetére


seiko
senior tag

mennyi egy ilyen Omega újonnan, mert találtam egyet 265ezer Ft-ért, ami szerintem nem túl magas ár. az óra hét éves, 12 hónap garanciát adnak rá.

(#1860) seiko válasza seiko (#1859) üzenetére


seiko
senior tag

nyolc éves, mert 2001-es vásárlás.

(#1861) Dzsez_ válasza Aladdin (#1856) üzenetére


Dzsez_
tag

Félreértesz. Én nem szurkolok annak, hogy essenek a svájci órák áraiu. Annál is inkább, mert nekem is van 'párdarab'. És bár nem akarom eladni őket, de azért jobb tudni, hogy 'érnek valamit'.
Más gondolatban vagyok. Nézem mit csinál az autópiaccal, mit az ingatlanpiaccal, stb. Elsőre megjósolható módon viselkedtek. Az órapiac viszont ellenáll. Ez több mint érdekes, -nem?

Vagy erről itt nem szabad beszélgetni?

http://szabadforum.com/

(#1862) Zebu


Zebu
addikt

Sajna a Tissot két típusnak is elég rendesen felnyomta az árát az elmúlt 5 évben.

Az egyik az általam már belinkel Heritage sorozat, a másik a MotoGP.

A MotoGP órák kb 3-4x annyiba kerülnek mint pár évvel ezelőtt. Kérdeztem egyik órás cimborámat, hogy miként lehet ez. Ő azt mondta, hogy sokkal kevesebbet gyártanak belőle, mint az elején amikor elkezdték, így eléggé fel tudták srófolni ezen tipusok árait.

Érdekes üzlet politika, viszont úgy néz ki beválik nekik.

(#1863) Kopa válasza Zebu (#1862) üzenetére


Kopa
csendes tag

MotoGP-ből is meg Heritageből is nagyon sok limited edition darabot gyártott a Tissot amiknek a nagy része már el is fogyott, azoknak az értéke biztos feljebb ment mint mikor vette az ember. A Heritageből meg eddig se gyártottak túl sokat szerintem.

(#1864) Márklár válasza Dzsez_ (#1861) üzenetére


Márklár
tag

mert nekem is van 'párdarab'.

Kíváncsivá tettél, igazán csinálhatnál néhány képet a gyüjteményedben szereplő órákról!

Köszi:

Márklár

(#1865) Dzsez_ válasza Márklár (#1864) üzenetére


Dzsez_
tag

Autóim, ékszereim, ingatlanjaim is vannak. Azokról sem csinálok képet.

Mi lenne, ha irígykedés nélkül, egyszerűen csak beszélgetnénk itt az órákról?

http://szabadforum.com/

(#1866) Márklár válasza Dzsez_ (#1865) üzenetére


Márklár
tag

Ezt határozottan kikérem magamnak! Azért, mert kíváncsi vagyok valakinek a gyűjteményére az nem azt jelenti, hogy irígy vagyok! Nem kell mindig magadból kiindulni, mert téves következtetésre jutsz.

Egy közmondás jutott az eszembe veled kapcsolatban: a hazug emberről, meg a sánta kutyáról szól.....

Márklár

(#1867) ruci


ruci
csendes tag

Sziasztok!
Én is bekapcsolódnék a pár nappal ezelőtti vitába, mert látom mennyire más elvárások vannak egy órával szemben. Azzal én is egyetértek, hogy egy órának legyen stílusa, szép legyen és valamennyire tükrözze a viselőjének az egyéniségét. Ne felejtsük el viszont, hogy egy óra elsődleges feladata mégiscsak a pontos idő jelzése. Sokak számára a mechanikus óráknál teljesen elfogadható a nap 12-20 mp-es eltérés. Egy 10ezer Ft-os óránál igen, de egy sokkal drágábbnál, netán egy többszázezer Ft-osnál teljesen elfogadhatatlan akár néhány mp-es eltérés naponta. 1761-62-ben John Harrison H4-es óráját 3 hajóútra vitték próbára: az első 81 napig tartott és az óra 5 mp-t késett, a másodikon 147 nap alatt 114,5 mp-t késett, a harmadikon 156 nap alatt 54 mp-t sietett az óra. A legrosszabb esetben is napi 1 mp-nél kevesebb volt az eltérés. Azóta több, mint 250 év telt el és jogos az igény, hogy a mai órák is legalább ilyen pontosak legyenek, különben mi az, amit megfizetsz? Én csak egy feliratért nem fizetek 200ezer Ft-ot.

(#1868) lenox válasza ruci (#1867) üzenetére


lenox
veterán

A karora az ekszer, a pontos idot egy csomo mas ora is jelzi, azert nem kell karorat venni, meg se eri. A hajoorakat nem hordod a kezeden mindenfele pozicioban, ugyhogy azok mar akkor is pontosabbak voltak, ha ugy hadonasznal veluk, mint egy karoraval, akkor azok se lennenek olyan pontosak. 200k-t egy idojelzo nem erhet, csak egy ekszer, ekszernek meg lehet markaja. Te nem adnal ezert 200k-t, ok, mas meg lehet, hogy igen, az elet eleg sok teruleten vannak hasznalati meg luxuscikkek, az orak tipikusan ilyenek.

(#1869) wombation


wombation
tag

Hát ez kész! :D

[link]

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#1870) Markgx10


Markgx10
őstag

Én viszont csináltam képet egyetlen órámról, amit említettem vagy két napja:

[link]
[link]
[link]
[link]

Amatőr képek, gyenge minőségben, de azért látszik valamennyire.

Igazából nem is ez az egyetlen órám, de másikat csak hétköznapi használatra vettem (ebay), az egy Newton & Sons, bár az a félgagyi típus :D , az ok amiért azt vettem, hogy nagyon komoly súlyra (bőven 200gr felett van) és nagyságra is, ami jobban illik az alkatomhoz :B :D Egyébként nagyon szeretem. :K

(#1871) wombation válasza Markgx10 (#1870) üzenetére


wombation
tag

Ha már ilyen szép órád van....nem adnád-E nekem? :D

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#1872) ruci válasza lenox (#1868) üzenetére


ruci
csendes tag

A H4 már nem hajóóra volt hanem egy zsebóra, igaz nagyra nőtt zsebóra, mert 12 cm volt az átmérője és kb másfél kg-ot nyomott. Abban az időben már voltak nagyon pontos órák, - főként ingaórák - de ezeket nem lehetett megmozdítani.

Ha ékszert akarok venni, akkor veszek egy karkötőt. Az legalább nemesfémből van, és sokkal értékállóbb.

(#1873) seiko válasza ruci (#1867) üzenetére


seiko
senior tag

volt már nem is egy olyan aránylag olcsó svájci automata karórám, melyeknek a napi járáseltérése 1-2" volt. hordva mínuszban, letéve pluszban.
a helyes pozíciókat kiismerve időszámítás váltástól váltásig az időt nem kellett korrigálni rajtuk, csak a dátumot.
szerettem játszadozni velük, de beleuntam.
ezért döntöttem egy kvarcóra mellett a napi használatra.
viszont mechanikus óra nélkül "nem tudnék élni", ezért is vannak orosz kézihúzósaim, és vekkereim. imádom a hangjukat, és még most is lenyűgöz a billegő látványa.

(#1874) Dzsez_ válasza Márklár (#1866) üzenetére


Dzsez_
tag

"hazug emberről, meg a sánta kutyáról szól"

Ezaz, még szemtelenkedj is. Ez a hosszú élet titka felétek?

Nincs gyűjteményem. Egyszerűene kőgazdag vagyok.

http://szabadforum.com/

(#1875) Dzsez_ válasza ruci (#1867) üzenetére


Dzsez_
tag

"Sokak számára a mechanikus óráknál teljesen elfogadható a nap 12-20 mp-es eltérés. Egy 10ezer Ft-os óránál igen, de egy sokkal drágábbnál, netán egy többszázezer Ft-osnál teljesen elfogadhatatlan akár néhány mp-es eltérés naponta."

Pedig a legdrágább mechanikusok sem tudnak többet napi +-2 sec-nél. Már az sem mindegy, hogy éjjelre a lapjára vagy az aljára, setleg a szálapjára teszed le az éjeliszekrényre. Ez van. Elavult technika, de nagyon lehet őket szeretni... :K

Szerintem azok amiket belinkelte nemrég Casio rádiós órák, zafírüveggel, szép designnel és 50-60e Ft alatti árral, már teljesítik azt az elvárást amit te is megfogalmaztál.

http://szabadforum.com/

(#1876) Dzsez_ válasza lenox (#1868) üzenetére


Dzsez_
tag

"A karora az ekszer,"

Frászt! Az a karlánc. Nekem is van, csak azt a jobbkezemen hordom.

Egyáltalán tudja itt valaki, hogy a zsebórából miért lett karóra? Az autó. Az hozta el. A kormányt fogva kényelmesebb és biztonságosabb volt nézni rajta az időt, mint a zsebórán. Csakhoygmanapság nincs az az olcsó új autó amiben ne lenne gyárilag fedélzeti óra.A szükség hota, a szükségtelenség viszi majd el a karórát. :K

http://szabadforum.com/

(#1877) lenox válasza ruci (#1872) üzenetére


lenox
veterán

Nem tudom, nekem az a hajoora, amit azert keszitenek, hogy jelezze a hajon a pontos idot, foldrajzi hosszusag meghatarozasa celjabol, ugyhogy a H4 definico szerint hajoora. Zsebora formaju, az igaz, csak nagyobb.

Ora is van nemesfembol ugyebar, de ha nem akarsz orat venni, ne vegyel.

(#1878) ruci válasza Dzsez_ (#1875) üzenetére


ruci
csendes tag

Azt akarod mondani, hogy nincs olyan mechanikus karóra, ami legalább olyan pontos lenne, mint a 257< éve épített H4-es? Ez nagyon elszomorít. :O

A Casio annyira megtetszett, hogy 1 hete vettem is egy ilyet:

(#1879) ruci válasza seiko (#1873) üzenetére


ruci
csendes tag

Szia!
Hallottál a vostok (BOCTOK) karórákról valamit? Esetleg valami tapasztalat?
Van-e valami köze ennek a vostok-europe-hoz?
Lehet, hogy beteg vagyok, de nekem ezek nagyon bejönnek.

(#1880) lenox válasza Dzsez_ (#1876) üzenetére


lenox
veterán

Megkerdeztunk egy szakertot... Te inkabb gondold at, hogy mennyire eletszeru az a mondas, hogy valaki bevagja a 'nyitottszives' valodi patekjet a fiokba, kozben a casiokra lesi a zafiruveget, es aktualis kedvenc oraja 35k-ba kerul.

(#1881) Aladdin válasza seiko (#1858) üzenetére


Aladdin
senior tag

Az jó ár. Én ennyiért még nem láttam.
De a lényeg az, hogy az értéke beáll egy szintre, oszt ott meg is áll.

(#1882) Aladdin válasza seiko (#1859) üzenetére


Aladdin
senior tag

Azt tudom, hogy a nem aranyozott verzió, ami nekem is van, az újonnan 350e körül volt. Én 180-ért hozzájutottam az ebayről és az akkor egy nagyon jó ár volt.

(#1883) Aladdin válasza Dzsez_ (#1861) üzenetére


Aladdin
senior tag

Nemrég vettem egy Casio CA-901-es számológépes órát. Az akkortájt (82-84) 70-80 dollár volt. Most az ebayen egy szebb példány 150-200 usd. Nekem sikerült 120-ért elhoznom egy tényleg szép példányt. De pár hónapja fönn volt egy CASIO AX-250. Emlékszem, hogy annak idején ('85) 100 usd-ért majdnem rendeltem egyet, most 400 dollárért ment el. És csak egy egyszerű kvarc.
Tehát ha olyan órád van, ami szép és esetleg ritkább darab, nem kell, hogy feltétlen neves svájci legyen, igenis érhet valamit.
Szerintem az Omegámat bármikor eladom annyiért amennyiért vettem. Pláne, hogy vigyázok is rá.

(#1884) PMT válasza seiko (#1828) üzenetére


PMT
csendes tag

Üdv!

Megtennéd, hogy leírod a (#1820) hsz.-edben linkelt képen látható óra márkáját, típusát és ha tudsz vételi lehetőséget és esetleg közelítő árat, akkor azt?

Köszönöm!

(#1885) lenox válasza PMT (#1884) üzenetére


lenox
veterán

Fortis Spacematic GMT, ha tenyleg a 1820-as erdekel, ujonnan 350k, hasznaltan feleert mar lattam.

(#1886) busman válasza Dzsez_ (#1874) üzenetére


busman
addikt

Na ezt nem kellene:"Egyszerűene kőgazdag vagyok.".
Én ebben az esetben nem casiokra gerjednék,illetve hadd lássa mindenki,hogy milyen óráim vannak.Ez szerintem nem rongyrázás....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1887) busman


busman
addikt

Anúgy nem vagyok Casio ellenes,de azért egy automata az automata,
Egy ilyet el tudnék képzeli mindennapi használatra,,,

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1888) seiko válasza ruci (#1879) üzenetére


seiko
senior tag

Volt már Vostok Europe Rocket-em.
2416-os gyönyörűen dekorált 31 köves Vostok szerkezet volt benne.
Számomra tűrhetetlenül pontatlan volt, napi 30" eltérés alá az Istennek sem tudták beszabályozni.
Másoktól is hasonló eltéréseket hallok, bár mint minden szovjet-orosz termék esetében ezek között is vannak elnyűhetetlen, hibátlan darabok.
Ha valóban sok pénzem lenne, vennék egy VE Mriya karórát, és a tokot véve modellnek, megcsináltatnám azt rózsaaranyból. maga az óra irtóra tetszik, csak hát PVD bevonatos a tok, ami megkopva eléggé randa! :-)

(#1889) seiko válasza lenox (#1880) üzenetére


seiko
senior tag

Te is biztosan a Q&Q-kat nézegeted, miközben a L&S-éd a fiókodban porosodik! ;]

(#1890) busman válasza seiko (#1888) üzenetére


busman
addikt

Napi 30 másodperc?Az tényleg nagyon sok... :D

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1891) seiko válasza Aladdin (#1882) üzenetére


seiko
senior tag

nem aranyozott, arany betétes. tudtommal.

(#1892) seiko válasza busman (#1890) üzenetére


seiko
senior tag

egy kézihúzós óra esetében, amit úgyis minden reggel felhúzok, ez nekem nem okoz problémát. beállítom, oszt annyi.
de egy koronazáras automatánál már zavar, főképpen a menetek elhasználódása miatt.

(#1893) seiko válasza busman (#1886) üzenetére


seiko
senior tag

az, hogy ki mit állít magáról, az egy dolog.
az, hogy mi a valóság, az egy másik.

(#1894) Dzsez_ válasza ruci (#1878) üzenetére


Dzsez_
tag

Akkor kérdeznéák is valamit tőled:

-Mennyire jól látható az LCD-je?
-Világításnál csak a számlapot, vagy az LCD-t is megvilágítja?
- Van-e az LCD-nek hónap-nap állása?

http://szabadforum.com/

(#1895) Dzsez_ válasza Aladdin (#1883) üzenetére


Dzsez_
tag

Én nem adok el órát. Soha nem is adtam el egyet sem. Igaz, mostanában már nem is szándékozom venni. Legalábbis mechanikust biztosan nem. Viszont egy rádiós óra a mindennapokra nagyon jól fog jönni.

http://szabadforum.com/

(#1896) Dzsez_ válasza busman (#1886) üzenetére


Dzsez_
tag

Örököltem. Most akkor mit kéne csinálnom? Tagadjam le? Hazudjak? Vagy akkor mostmár nem írhatok ide a kiscsokik közé? Megúnom, elmegyek. Ezt akarjátok? Miért? Mi a f@sznak kell irígykedni? Jobban érzitek tőle magatokat, ha basztathattok valakit a gazdagsága miatt?

http://szabadforum.com/

(#1897) Dzsez_ válasza busman (#1887) üzenetére


Dzsez_
tag

Én meg nem. Picike naptár, amit hó végén nekem kell b@sztatni, ha el nem felejtem ugye. És pontatlan működés. Útálom a bib-bippel a rádió és az én órám egészen mást mutat. De való igaz, a szerkezetek szeretete nálam is megvan. Csak már nem tudnak a varázsukba keríteni úgy mint mondjuk 20 évvel ezelőtt.

http://szabadforum.com/

(#1898) busman válasza Dzsez_ (#1896) üzenetére


busman
addikt

Akkor dobj egy képet a fiókban porosodó Patekedről,szerintem után mindenki kalapot emel majd.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1899) seiko válasza busman (#1898) üzenetére


seiko
senior tag

ilyesmire gondolsz? ;]

(#1900) Dzsez_ válasza busman (#1898) üzenetére


Dzsez_
tag

Haggyá-má' ezekkel a nemhiszemel dolgokkal! vedd má észre magad csórikám! Lesz@rom a hitetlenkedésed!

http://szabadforum.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.