Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) TokLac


TokLac
senior tag

Most ez az óra tetszik nagyon- nagyon! Bár szerintem Francia. De gyönyörű! [kép]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#602) PELLE


PELLE
tag

Nekem tetszik a Panerai,csak vékony a csuklóm.Ja meg drága. :)

(#603) lenox válasza TokLac (#600) üzenetére


lenox
veterán

Nekem spec nem jott le, de vilagosits fel.

(#604) lenox válasza TokLac (#601) üzenetére


lenox
veterán

Svajci. Bar ott tudtommal a francia is hivatalos nyelv. Egyike a viszonylag regi cegeknek, 1791-ig vezetik vissza magukat. Es nem mellesleg majdnem ha nem minden werkjuket maguk gyartjak, nem mastol veszik, szal igazi gyartok, nem csak tokozok.

(#605) TokLac válasza lenox (#604) üzenetére


TokLac
senior tag

Jól néznek ki. Gondolom az áruk sem gyenge.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#606) TokLac válasza lenox (#603) üzenetére


TokLac
senior tag

Tudod Te. A swiss made garantálásáról szól, és arról hogy sok a hamisítvány ami mind selejt. Röviden ennyi.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#607) TokLac


TokLac
senior tag

Nagyon várom már az órám bőr szíjját, kíváncsi vagyok. :))

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#608) TokLac válasza TokLac (#607) üzenetére


TokLac
senior tag

Ilyen lessz, csak fekete varrással.


[kép]

[Szerkesztve]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#609) lenox válasza TokLac (#606) üzenetére


lenox
veterán

Na ezert nem ertem, mert amit linkeltem, azon is rajta van, hogy swiss made, valodi svajci (ETA) bele van, egyaltalan nem selejt, sot, es megis hamisitvany. Szal a swiss made felirat nem garancia semmire, mert amugy ezek igenyes hamisitvanyok, mukodnek, pontosak, viszont vannak 20 dollarosok is, es azokon is rajta van/lehet, hogy swiss made... Szerintem az a garancia, hogy a boltban kell venni, utana kell nezni, hogy az adott bolt hivatalosan arulja-e az adott markat.

(#610) busman


busman
addikt

Na megtaláltam:[link]
Ő lesz az...

[Szerkesztve]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#611) TokLac válasza lenox (#609) üzenetére


TokLac
senior tag

Nem hamisítványokról van szó, nelégy már fafejű! Nem sértésként! Szaküzletben vásárolt eredeti swiss made óra igenis egyfajta garancia a minőségre! Értsd már meg hogy nem csak a több százezer forintos és milliós órákból áll a világ! Wazze! :)

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#612) lenox válasza TokLac (#611) üzenetére


lenox
veterán

Te hulye vagy baze. Nem serteskent! A swiss made alatt is akkora a szoras, de ha neked a leggagyibb is minoseg, tolem ok. En azert nem fogom egy sosem hallott marka sosem hallott modeljere rafogni, hogy minosegi, mert ra van irva, hogy swiss made. Attol az meg barmi lehet. Akar hamisitvany is, az en szemem meg nem annyira van kikepezve, hogy ranezesre megmondja, melyik az, melyik nem. A tied biztos jobb. Amugy is te irtad ezt:

A swiss made garantálásáról szól, és arról hogy sok a hamisítvány ami mind selejt

Most akkor szo van hamisitvanyrol vagy nincs? Egyszer ezt irod, egyszer azt, fene se erti, hogy mit akarsz mondani...

De megegyszer, a 'swiss made' felirat onmagaban nem garancia semmire. Japan belu 30 dollaros gagyi orara is ra van irva, hogy swiss made. Csak nem az.

Es nem emlitettem tobb szazezer vagy millio forintot, neked ez valami fobiad, ugy latszik.

(#613) PELLE válasza lenox (#612) üzenetére


PELLE
tag

Teljesen igaz, nem szabad egykalap alá venni minden svájci márkát,ezért is van olyan javaslat hogy az eddigi 50%-ról 80%-ra emeljék a svájci részt, amitől rá lehetne írni hogy swiss made.Drágább is lesz jobb is.Lesz is galiba, amit a kis és gyenge cégek nem fognak tudni teljesiteni,de nem mindenki ragaszkodik hogy svájci legyen,lehet német,japán.

(#614) busman


busman
addikt

Nekem meg van egy ilyenem:[kép]
Egy böszmenagy réz zsebóra...

[Szerkesztve]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#615) seiko válasza busman (#614) üzenetére


seiko
senior tag

Ezt már legalább órának lehet nevezni! ;-)

(#616) Loha


Loha
veterán

Mi a véleményetek a Vostok Europe óráiról? [link]
Tudom, hogy nem svájci, de legalább mechanikus :)
Nekem pl ez nagyon megtettszett:
[kép]

Mechanikus órákhoz képest elég barátságos áraik vannak sztem...

[Szerkesztve]

(#617) busman


busman
addikt

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
Én meg vettem egy ilyet,habár ez sem svájci...

[Szerkesztve]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#618) bandus


bandus
veterán

én is nézelődtem, aztán mondtam is anyunak, hogy ilyet szeretnék majdan diplomaosztómra, vagy hasonlót: [link] bár legjobb esetben is még 5 év, de így idejében elkezdhet spórolni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#619) Loha válasza busman (#617) üzenetére


Loha
veterán

Nekem tetszik :C , de a márkáját nem látom :B

bandus: Nekem nem az esetem, sztem nem elég férfias... :U

[Szerkesztve]

(#620) bandus válasza Loha (#619) üzenetére


bandus
veterán

nekem nem tettszenek igazán a kerek órák, inkább a lágyabb, kisebb darabokat kedvelem.. [link] ő lenne az álom, ha pedig már kerek, akkr ő: [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#621) oris válasza Loha (#616) üzenetére


oris
aktív tag

Volt pont ilyen órám, nagyon meg voltam vele elégedve. Ár-érték aránya teljesen rendben van.

Egy bűne volt: nem zafíros.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#622) Loha válasza bandus (#620) üzenetére


Loha
veterán

Nem a szögletességével van bajom, mondjuk az tény, hogy személy szerint a kerek számlapos órákat kedvelem, hanem túl keskeny mint egy női óra, de a második szögletes amit mutattál már sokkal jobban bejön, csak nagyon durva az ára ;]

oris: Ezt jó, hogy mondtad, mert elkerülte a figyelmemet, mondjuk nem mindennapi használatra szánnám (mondjuk ha nagyon a szívemhez nő még akár az is lehet ;] ), de eddig sem karcolódtak meg az óráim üvegei mindennapi használat közben sem.
Neked karcolódott rendesen vagy nem volt vele probléma?

[Szerkesztve]

(#623) busman válasza Loha (#622) üzenetére


busman
addikt

Seiko...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#624) lenox válasza bandus (#620) üzenetére


lenox
veterán

Ezeket nezted?

[link]

[Szerkesztve]

(#625) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Emberek!!

Csak úgy kérdezem, nem lenne jobb, ha a topic címét átírnánk simán csak ''Márkás karórák topicja''-ra, vagy ''Karórák topicja''-ra?
Csak azért kérdezem, mert egyre több hozzászólásban nem csak svájci órák szerepelnek..

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#626) Racecam válasza Loha (#616) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Aztán miért annyira jó, hogy mechanikus?
Hagyománytisztelő vagy? :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#627) lenox válasza Racecam (#626) üzenetére


lenox
veterán

Errol mar sokszor volt szo, azert, mert quartzorahoz nem kell nagy tudas, akarsz oroknaptarat, veszel egy chipet, es tudja. Vagy stoppert? Azt is tudja. Csinalj fogaskerekbol oroknaptarat, az muveszet. Na ezert. Persze ez igaz, hogy az olcso mechanikus orak altalaban ugyanugy tomegtermekek, de az illuziot azokkal is megkapod. Ha meg tobb penzt tudsz raszanni, akkor tenyleg lehet venni kezzel keszitett orat, ami muveszet, illetve ha sokkal tobbet, akkor meg vehetsz fogaskerekbol oroknaptarat, de az mar eleg draga.
Amugy meg vannak meg mas elonyei is a mechanikus oraknak, de az nem gyakorlati szempont, mindenesetre egy jo mechanikus ora tovabb tart, mint egy quartz, illetve nem fogy ki belole az elem. Persze az olaj kifogy...
Ha csak idomerokent nezed az orat, akkor valoszinuleg mind1, illetve sok szempontbol jobb a quartz.
De ha ekszerkent (marpedig ferfiember ekszere az ora), akkor egy mechanikusnak sokkal nagyobb a presztizse, ahhoz tudnam hasonlitani, hogy a cirkon is ugy nez ki, mint a gyemant, megis vesznek az emberek gyemanttal diszitett gyurut...


Amugy ha nem erted, akkor lehet, hogy teged nem erdekel annyira a tema, eggyel kevesebb dologra koltod el a penzt. Mindenesetre hobbinak ez is van olyan jo, mint barmely masik.

(#628) Racecam válasza lenox (#627) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Dehogynem értem.
Azért tettem oda smiley-t a végére. ;)

Mondjuk én tényleg nem a presztízs miatt veszem az óráimat, legalábbis nem elsősorban, mert akkor valami messziről is láthatóan drága, ''presztízsórát'' vennék. Inkább a szépség és a funkcionalitás a meghatározó számomra.
Ezért magamnak már régen, 4 fontos tételt állítottam fel, amit egy órának tudnia kell, hogy komolyan érdeklődjek utána.
1./ Könnyű legyen.
2./ Mindig pontos legyen.
3./ Soha ne kelljen bele elem.
4./ Karcálló legyen.

Ezért most éppen ezt nézegetem, de nagyon:

[kép]

(Úgyhogy én nagyon jól elvagyok a quartz órákkal, de csodálattal adózom az elképesztő emberi tudást, ügyességet, gondosságot és precizítást felvonultató, bonyolult mechanikus szerkezetű órák és alkotóik előtt. :R )

mod #629: Done!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#629) lenox válasza Racecam (#625) üzenetére


lenox
veterán

Hat a 'markas' biztos nem lenne jo, egyesek itt nagyon fujnak a draga orak miatt, de szerintem akkor mar legyen Svajci es egyeb orak topikja, csak hogy a svajci megmaradjon. Es szerintem nem muszaj csak a karorakra szoritkozni, volt mar zsebora is, meg szerintem a faliorak is jo tema, pl.:

[link]

(#630) lenox válasza Racecam (#628) üzenetére


lenox
veterán

Nade varjal. A presztizs nekem nem azt jelenti, hogy hivalkodni kell az oraval. Szerintem pont eleg, ha az ember sajat maga orul az orajanak, nem kell masnak is feltunjon. A feltunoskodes csak maradjon meg a seggfejeknek :).

Amugy jo uton jarsz, en is jartam itt, eloszor casio, aztan citizen, eltelik par ev, es ha minden jol megy 'beleszeretsz' valami szep mechanikusba, egy rolexbe, vagy omega speedmasterbe, vagy valami masba. De az is lehet, hogy nem...

(#631) Racecam válasza lenox (#630) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem nem, én már nem szeretek bele az ilyesmikbe, mert én már 25 éve ezen az úton járok. :)
Egyébként, ha nálad azt jelenti, akkor rendben van, de sajnos van olyan ismerősöm, akinen a presztízs az, hogy mindenki láthatja már az órájára nézve is, hogy kicsoda, micsoda. Én is látom, hogy ő micsoda, ezért is csak az ismerősöm. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#632) Loha válasza Racecam (#626) üzenetére


Loha
veterán

Egy ilyen Casiom van most:
[kép]
Ez mindennapi használatra tökéletes, mert nagyon pontos, minőségi kivitelű óra (árához képest), és eddig nagyon jól bírja a strapát, vmint a digitális rész miatt a stoppere is jobban használható, mint az analóg megoldások és örök naptára is van, szóval egy praktikus óra. Ami nekem még szintén szempont volt, hogy ne legyen túl hivalkodó vagy feltünő, mert nem szeretném, ha vki lerángatná rólam vmi züllöttebb környéken, vagy hogy még többen próbáljanak meg letarhálni útközben ;]

Másrészről viszont jobban kedvelem a bőrszíjas órákat, csak a bórszíj gyorsan tönkremegy, nem szereti a vizet, meg ha sokat izzadsz bele, elég rossz szaga tud lenni :DDD Szóval először arra gondoltam, hogy veszek egy drágább órát, amit hordok majd bőr és fémszíjjal is, de aztán ésszerűbb megoldásnak tűnt, hogy a drágább óra árából veszek 2 olcsóbbat, egy bőr és egy fémszíjasat, és akkor nem kell cserélgetni a szíjat :)
De mivel elsősorban a fémet fogom hordani a mindennapokban a fentebb vázolt praktikussági okok miatt, ezért a bőrszíjas óra lehet kicsit hivalkodóbb, meg nem baj, ha nem teljesen pontos, meg nincsenek hasznos funkciói, szóval egy egyszerú mechanikus is megfelel ezeknek az elvárásoknak.

Miért jó, hogy mechanikus? Ha már csak az időt mutatja akkor tudjon egy kis extrát is nem? :) Kegyegjen, ''éljen'' az óra :) Konkrétan ez a Vostok üveg hátlapos, tehát jól el lehet nézegetni a hátlapon keresztül az óraszerkezetet működés közben, ha például vmi unalmas rendezvényen van az ember, vagy figyelni a másodpercmutatót ahogy folyamatosan siklik a számlap felett :) Kérkedni is jobban lehet vele ;) :D

[Szerkesztve]

(#633) _seth_ válasza Loha (#632) üzenetére


_seth_
veterán

Ez hasonlít az enyémre:
[kép][link]

Tud mindent ami nekem kell sőt még sokat is...

Kényelmes, szép, tökéletes (nekem).

Remélem sokáig nem lesz gond vele.

(Ez a harmadik casio órám, az első a klasszikus fw91 volt, a második egy analóg-digit óra volt de műanyag, nem volt csúnya de egy idő után nem tetszett és nem is hordtam majd eladtam, a jelenlegit lassan már fél éve vettem és nagyon szeretem.)

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#634) Loha válasza _seth_ (#633) üzenetére


Loha
veterán

Ebben az órában ami tetszik az a 10 éves elemélettartam, szóval gyakorlatilag nem kell benne elemet cserélni, mert mire lemerül az elem, az óra is kb. tönkremegy, vagy leamortizálódik külsőleg.

(#635) _seth_ válasza Loha (#634) üzenetére


_seth_
veterán

Pontosan, én is úgy számoltam, hogy megveszem és addig használom amíg külsőre szép marad :)

Ebben a 10 évben csak az a rossz, hogy ráírták a számlapra :D Jobban tetszene ha nem lenne odaírva ugyanakkor ahhoz éppen elég kicsi betűvel írták rá, hogy ne legyen zavaró.

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#636) seiko válasza Racecam (#628) üzenetére


seiko
senior tag

Azért azt ne gondold, hogy a kiválasztott órában nem kell cserélni nagyritkán az energiatároló egységet (akksi vagy kondi) !

(#637) csibor


csibor
őstag

A következő órám [link]vagy ez[link]lesz.

(#638) oris válasza Loha (#622) üzenetére


oris
aktív tag

Amíg nálam volt, addig nem karcoltam meg, de nálam ez csak szerencse kérdése.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#639) Racecam válasza Loha (#632) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ok.
Megértettem. :)

Nekem most ez van:

[kép]


De azt hiszem ezt már linkeltem régebben.

- Titaniun tokozás és csat
- Eco-Drive szerkezet
- Rádióvezérelt
- Zafír kristályüveg

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#640) seiko válasza Racecam (#639) üzenetére


seiko
senior tag

Jelenleg talán a legkomolyabb, leghasználhatóbb Citizen a piacon. Nekem is nagyon tetszik! ;-)

(#641) bandus válasza lenox (#624) üzenetére


bandus
veterán

erről a márkáról még nem hallottam, de nagyonnagyon szépek az órák :) mennyit kérnek el ezekért?
a lépcsőt én is végig fogom járni, jelenleg a citizennél tartok :) drágáttab még nem engedhetek meg :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#642) Loha válasza Racecam (#639) üzenetére


Loha
veterán

Nekem is tetszik, de számomra kicsit túlbonyolítottnak tűnik a számlapja, vagy csak fogalmam sincs, hogy mi mire jó :D

(#643) seiko válasza bandus (#641) üzenetére


seiko
senior tag

A legolcsóbb (női) órájuk is majdnem 3ezer Euro! És innentől a csillagos ég!

(#644) bandus válasza seiko (#643) üzenetére


bandus
veterán

az igen :) az egyik autós topikban volt róla szó, pont lenox írta, hogy figyeljünk a helyes arányra a házunk és az autónk ára között.. namost ez szerintem órára is igaz, az már érdekes lehet, ha az órám többe kerül mint a kocsim :) a longines még talán elérhető, ha viszont bejön az élet, akkor egy ilyet is szeretnék majd magamnak. ha van á lehetőség, akkor én azt mondom, hogy szemüvegen és órán nem szabad spórolni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#645) seiko válasza bandus (#644) üzenetére


seiko
senior tag

A szemüvegen is lehet, az órán is. ;-)
Milyen aránynak kéne lennie a házunk-autónk-óránk között?! Mindegyik mondjuk az előző 10%-a legyen? És hol a többi cucc: audio-video-photo-stb?! :O

(#646) bandus válasza seiko (#645) üzenetére


bandus
veterán

úgy értettem, hogy sokaknak nincs helyes értékrendjük, vagy csak nem így gondolkodnak. egy sarkított példa, asszem ott is ilyesmit olvastam: az emberke a 10. emeleti panelban lakott, de a lépcsőház előtt az a8-as audi várta :) ha megtehetném először a házam legyen meg, autóm, és utána jöhet az óra.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#647) seiko válasza bandus (#646) üzenetére


seiko
senior tag

Persze, értem.
De van, akinek a kocsi fontosabb, mint a ház. Az ő nézőpontjukat is el tudom fogadni, max. nem követem.
Nekem van egy 3,7 milliós kocsim (újkori ár), de az óráim összértéke nincs 370ezer Ft. :)

(#648) Loha válasza seiko (#647) üzenetére


Loha
veterán

Azért arra is érdemes odafigyelni, hogy mi mennyire tartja az árát, mennyire jó befektetés.

Egy kicsi vagy közepes lakás, vagy egy kisebb ház nemhogy jól tartja az árárt, hanem még pénzbefektetésnek sem utolsó, és mellesleg lakni is lehet benne :), míg egy kocsi rengeteget veszít az árából, akár használjuk akár nem, de ha még sokat is használjuk, akkor egy kisebb lakás havi költségét is simán rá lehet költeni havonta az értékvesztésen túl. Az viszont tény, hogy a kocsival sokkal könyebb villogni ;]

Márkás drága óra meg olyan mint az ékszerek, nagyjából értéktartó, és konvertibilis :D

Mint a legtöbb terméknél az óráknál is képesek pofátlan összegeket elkérni egyes márkákért, amik igazából semmilyen gyakorlati előnyt nem nyújtanak, csak a nevet, marketinget, és azt kell megfizetni, hogy másnak ne legyen ilyen ;] Pl. ha a Rolex vagy Omega órákat 30-50k környékén osztogatnák, akkor sztem egyből más lenne a róluk kialakult kép, annak ellenére is ha ugyan azokat az órákat adnák 50k-ért amik most 500k-ba kerülnek.

[Szerkesztve]

(#649) _seth_


_seth_
veterán

[link] + [link]

Rendben van így vagy gondok vannak az értékrendemmel? ;]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#650) lenox válasza bandus (#641) üzenetére


lenox
veterán

Gondolom kb. 1 milla az acel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.