Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) marsu válasza Zozzant (#850) üzenetére


marsu
addikt

Ez nagyon jól néz ki!

Gratu hozzá .....

Én meg jól elbújhatok a gagyi DOXA órámmal ...

:( :(((

Press any key to continue ...

(#852) seiko válasza marsu (#851) üzenetére


seiko
senior tag

Szerinted miért "jobb" a másik? :-O

(#853) tomcsi23 válasza seiko (#852) üzenetére


tomcsi23
veterán

Annak nyolc másodpercmutatója van. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#854) seiko válasza tomcsi23 (#853) üzenetére


seiko
senior tag

Ami annak centrálisan van, az a stopper mutatója!
A valódi másodpercmutató(ka)t (9óránál) én nem tudom megszámolni! :DD

(#855) Zozzant válasza marsu (#851) üzenetére


Zozzant
addikt

Kösz, de nem hinném hogy a Doxa elbújhatna az enyém mellett... inkább fordítva. :K 8 másodperc körüli idővel exponáltam a képet, és az a stopper másodperc mutatója ami 8 példányban látszik.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#856) seiko válasza Zozzant (#855) üzenetére


seiko
senior tag

Egyiknek sem kell elbújnia a másik mellett.
Az egyik kronográf-acéltokos-minerálos, a másik "sima"-titánium-zafíros.
Kategóriakülönbség nincs köztük, napi használatra mindkettő megfelel.
1-2 elemcserényi időt biztosan kibír mindkettő!

(#857) tomcsi23 válasza seiko (#854) üzenetére


tomcsi23
veterán

Valóban arra gondoltam én is, de a 9 óránál levőből is 8 van. :)
1-2 elemcserényi időt biztosan kibír mindkettő! :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#858) seiko válasza tomcsi23 (#857) üzenetére


seiko
senior tag

Sajnos el kell fogadni, hogy az ilyen "olcsó" kvarcórák nem az örökkévalóságnak készülnek. :-(

(#859) Palika71 válasza seiko (#858) üzenetére


Palika71
őstag

Persze, sokat nem szabad várni tőlük, de nekem van egy Seiko kvarcom (mutatós), amit 24 éve kaptam, és azóta szépen teszi a dolgát. :R
Most anyám hordja, mert imádja.
Én aruló módon elfordultam a sváci mechanikusok felé. :B

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#860) seiko válasza Palika71 (#859) üzenetére


seiko
senior tag

Az én birtokomban is van huszonéves analóg, és harmincéves digitális kvarcóra, de azért nem ez a jellemző rájuk. Egy Casio márkaszervízes ismerősöm szerint ~10 évre tervezik ezeket az órákat. A mechanikusok kellő karbantartás mellett sok évtizedet is gond nélkül teljesíthetnek. Bár ugyanez a csúcsminőségű kavrcokról is elmondható, már ha biztosítanak hozzájuk cserealkatrészeket is.

(#861) Traxx válasza seiko (#860) üzenetére


Traxx
őstag

Szóval ezek szerint az én elemes PR50-emet pár elemcsere után dobhatom a kukába? :O :(

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#862) seiko válasza Traxx (#861) üzenetére


seiko
senior tag

Ezt én így nem jelentettem ki.
De a kvarcórákat nem több évtizedre tervezték (tisztelet a kivételnek), sokuk szerkezete egyszerűen nem is javítható.
Hiba esetén vagy a komlett szerkezetet kell cserélni (ami sok esetben nem gazdaságos), vagy el kell dobni az órát.

(#863) Traxx válasza seiko (#862) üzenetére


Traxx
őstag

Tudom, hogy nem, csak így értelmeztem :R Akkor még viselem ezt az elemest vagy fél évig, utána elpasszolom, és cirka 10 K ráfizetéssel benevezek egy automata PR50-re :D A szülinapomra éppen jó lesz :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#864) seiko válasza Traxx (#863) üzenetére


seiko
senior tag

Egy mai ETA szerkezetes automata karóra a kellő szervizelés (~5évente tisztítás-olajozás-esetleg tömítéscserék) mellett akár évtizedekig is kifogástalanul tud működni.

(#865) marsu válasza seiko (#852) üzenetére


marsu
addikt

Izlések és pofonok ....

Nekem ez jobban megy a saját stílusomhoz. Persze nekem is több óra is tetszett / tetszik, de nincs annyi kezem, hogy mindet hordani tudjam ... Legalábis egyszerre. Annyira meg nem szeretnék olyan sok órát, hogy mindennap másik legyen rajtam. Inkább legyen csak egy, amit szivesen hordok.

;)

Press any key to continue ...

(#866) seiko válasza marsu (#865) üzenetére


seiko
senior tag

Én csak arra voltam kíváncsi, hogy szerinted miért gagyibb a Doxa, mint a Lorus?!

(#867) marsu válasza seiko (#866) üzenetére


marsu
addikt

Na jó, csak vicceltem ...

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#868) seiko válasza marsu (#867) üzenetére


seiko
senior tag

OK, megértettem! :C

(#869) Makaveli


Makaveli
senior tag

Ha kicsit bebüdösödik az óra bőr része és kicsit a fémrésze is, mi a teendő? Mivel lehet megakadályozni, esetleg elkerülni?

Nem annyira büdös, hogy elviselhetetlen, hanem amikor az orromhoz emelm, lehet érezni.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#870) ócskás válasza Makaveli (#869) üzenetére


ócskás
aktív tag

megoldás: ne hordj börszíjjas órát :D

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#871) Latzycha


Latzycha
csendes tag

Sziasztok!

Egy Casio DBC-61 típusú órához keresnek használható tokot.
Az enyémen sajnos elszakadt a fólia. Ha valakinek van és szeretne tőle megválni, azt hiszem tudok segíteni :)

(#872) Morpheus00


Morpheus00
csendes tag

Sziasztok két márka érdekelne igazán 1ik a Doxa másik a Certina melyik a megbizhatób pontosabb óragyártó. van 2 kiszemeltem Certina DS Podium 80.000 körüli áron http://www.europastar.com/europastar/photos/04_2005/magazine_305/gall_certina305.jpg
és a Doxa Trofeo http://www.europastar.com/europastar/photos/03_2006/magazine206/spotlight_doxa206_0.jpg
88.000 körüli áron ami bőrcsatos Tudásuk egyforma mindkét órának ami doxa mellet szól hogy már őt láttam és volt a kezemene :DD de 43mm el méretes darab a Certinat meg nem láttam és ő 40 mm es :) de ami késik nem múlik
szóval egy kis vélemény érdekelne az óráról és a két márkáról
Előre is köszi

(#873) Morpheus00


Morpheus00
csendes tag

Ugynéz ki linkelni se tudok már :)
http://www.europastar.com/europastar/photos/03_2006/magazine206/spotlight_doxa206_0.jpg

http://www.ora.bolt.hu/certina/DS%20Podium%20Chrono.jpg

(#874) seiko válasza Makaveli (#869) üzenetére


seiko
senior tag

Hozzá kell szokni a gondolathoz, hogy a bőrszíjakat 1-1,5 évente cserélni kell, ha használják őket! :-(

(#875) seiko válasza Morpheus00 (#873) üzenetére


seiko
senior tag

Nagyon hasonló kategória a kettő, de a Certina megbízhatóbb márka. A Doxa nevet mostanában varázsolták elő ismét a cilinderből, és kelet-Európát célozták meg vele. Mindkét órában sajnos egy nem javítható kvarcszerkezet van, amik addig működnek, amíg egyszer el nem romlanak. És akkor már nem gazdaságos a szerkezetek cseréje. Mehet az egész óra a kukába.

(#876) Morpheus00


Morpheus00
csendes tag

Köszike a vállaszt de most még igazábol nem adnák ki kb 3 szor ennyit egy automata vagy egy mechanikus óráért pedig nálam is meg szerintem a legtöbb órát szerető embernél ezek jelentik az " Órát " nemakarok megsérteni senkit ezzel a kijelentéssel.
De nekem marad most a kvarc. Bőrszij csere nemtéma veszek én másfél évente akár.
Jobban bejön nekem a bőrszíj jobban kiemeli magát az órát én ugygondolom.
De igazából azon is gondolkodtam hogy megveszem a Doxát fém csattal (+10e) meg majd hozzá bőrszij a nyári hónapokra.Jah és én igazából nem hallottam arról hogy a Kvarcok meghibásodnak.Amugy ha megveszem bármelyiket is ugye alap hogy 2 év gari + kis tárolo doboza pappirok stb.

(#877) seiko válasza Morpheus00 (#876) üzenetére


seiko
senior tag

"Ami elromolhat, az el is fog romlani!" ;-)
De amíg egy mechanika aránylag könnyen javítható, addig az elektronika nem igazán. Főleg, ha már eleve nem úgy építik fel!
Biztos, hogy fogod használni az óra kronográf részét, vagy csak egyszerűen az tetszik jobban?!

(#878) Morpheus00


Morpheus00
csendes tag

Természetessen tetszenek a konográf os orák ezért is vacilálok ezek között de ha van valami szép és megfizethető árú óra ( 100e ) amit ajánlanál megnézhetem vevő vagyok rá :) amugy nemhasználnám ki a konográf részt de jól mutat.

(#879) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#823) üzenetére


tomcsi23
veterán

No, hogy ne csak mindig OFF-oljak. :B

Külön szép, hogy pont annyi barázda van, amennyit a másodpercmutató jár.

Most 3 hét alatt siet 10 másodpercet úgy, hogy napi egy-egy másodpercet összeszed hétvégén (amikor nincs a kezemen), az 5 hétköznap (fél napig hordom, este leteszem) nem igazán tapasztalható eltérés, talán még (vissza)késik is picit. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#880) seiko válasza tomcsi23 (#879) üzenetére


seiko
senior tag

Ez gyönyörű, és nagyon pontos is!

(#881) seiko válasza Morpheus00 (#878) üzenetére


seiko
senior tag

Nem tudom milyen fazonú órára gondolsz, de 100ezerért már sokféle jó minőségű karórát lehet kapni. Nagyon jók vannak a Certina-Tissot kínálatában. A Vaterán ki lehet fogni újakat-jó áron. Csakhogy a mechanikus órákat ~5évente tisztíttatni kell, ami ~20-40ezer Ft között van az óra bonyolultságától függően!

(#882) Zebu


Zebu
addikt

Tervez valaki most óra vásárlást?

(#883) Morpheus00


Morpheus00
csendes tag

Igen én ! :)) Nagyon szép ez a Longines. Hát az az igazság én is mint legtöbb órát szerető ember a mechanikus felé húz a szívem nah de ebben az árkategóriában (100e) nem találtam olyan automatát am tettszene. Szóval most marad a Doxa Trofeo bőr (79e) vagy acélszijal (88e).
http://www.europastar.com/europastar/photos/03_2006/magazine206/spotlight_doxa206_0.jpg

(#884) Zebu válasza Morpheus00 (#883) üzenetére


Zebu
addikt

Dobtam üzit, lehet tudok neked segíteni, ha érdekel....

(#885) Morpheus00


Morpheus00
csendes tag

Hát nemtom hova "dobtad " az üzit de nincs meg :)
irj e-mail címemre az a tuti. Érdekel minden jó ajánlat :K

(#886) lajo


lajo
senior tag

Nekem egy ilyenem van, bár nem ez a kategória a téma a fórumban ahogy észrevettem. :)
[link]

(#887) Zebu


Zebu
addikt

Nekem Ő nagyon tetszik: [DS Pilot] Be kell szereznem egyet! :) Egész jó áron van ahhoz képest, hogy auto Chrono.

Bár a legjobban mégis a Tissot Heritage modellek, de ehhhhh kicsit drágák :(
[Tissot Heritage]

[ Szerkesztve ]

(#888) bnss válasza Zebu (#887) üzenetére


bnss
veterán

Azta mindenit, nem kcisit drágák. hirtelen oylan érzésem támadt, hogy ezekhez képest kis 'kínai" órám van (Swatch Irony). :B

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#889) Zebu válasza bnss (#888) üzenetére


Zebu
addikt

Swatch órával az a gond, hogy tudtommal nem javítható :(

(#890) seiko válasza bnss (#888) üzenetére


seiko
senior tag

Nem a legdrágább helyen kell nézni, bár máshol sem kimondottan olcsóak! :-(

(#891) Palika71 válasza Zebu (#887) üzenetére


Palika71
őstag

Ennek a Tissotnak az értéke, a platina tok. Mert az ember 1M-et nem ad ETA-ért, meg plexi "üvegért", meg 30m vízállóságért...
Az a DS Pilot szerintem úgy 20x jobb ár-értéket képvisel.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#892) seiko válasza Palika71 (#891) üzenetére


seiko
senior tag

Ezeknél a nemesfém tokozású óráknál "kissé" túlárazzák az alapanyagot! :-)
Az IWC BigPilot acéltokkal ~10,5ezer Euro, egy tökugyanilyen fehérarany tokos változat ~21ezer Euro. Az aranytok jóval kényesebb, mint az acél, a két óra ezen kívül tejesen azonos. Ha kiszámolnánk az óratokban lévő arany grammsúlyát, érdekes számot kapnánk!!!! ;-)

(#893) Pinya007


Pinya007
tag

Graf von Sponheim, ez az óra milyen gyártmány? A nevére keresve nem találtam információkat.
"Szerkezet: 21 köves távolkeleti" - ez aggasztó.
Amúgy tetszik kinézetre és ára is nagyon jó.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#894) Pinya007 válasza Pinya007 (#893) üzenetére


Pinya007
tag

SwissStar
Erről sem találtam hivatalos info-t a barátom Google segítségével. :(
Nem lehet egy nagy márka ezek szerint. Csak próbálják eladni ezeket az órákat naiv vásárlókra várva? :F

Lehet inkább várok és gyűjtök egy Tissot PR50 Automatic-ra. Erre jutottam ahogy a topic-ot végigolvastam. :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#895) tomcsi23 válasza Pinya007 (#894) üzenetére


tomcsi23
veterán

Minden bizonnyal, Te ne legyél ilyen naív.
Pejacon is lehet kapni kronokat 3-5ezerért. :B

Inkább gyűjtsél, tényleg - ha másra nem, maradjon egy alap Tissot. ;) Az olyan 50-60e környéke.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#896) seiko válasza Pinya007 (#894) üzenetére


seiko
senior tag

Mindkét órában kínai szerkezet van, akár még sokáig működhetnek is! :-)

(#897) bnss válasza Zebu (#889) üzenetére


bnss
veterán

Nem zavar, ha nem kell javíttatni. :P

(#890) seiko: ennyi pénzem nincs egy karórára, a Swatch kiszolgál szépen.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#898) nRu3


nRu3
addikt

melyik márkát célszerübb ajándékozni egy 25éves embernek? TOMMY HILFIGER, FESTINA, SKAGEN?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#899) seiko válasza nRu3 (#898) üzenetére


seiko
senior tag

Végülis ha szigorúan ebből a három márkából akarsz választani, akkor az illető életvitelének megfelelő fazont kell kiszúrni.
Én inkább a Certina---Tissot vonalat javasolnám, azok megbízható svájci gyártók.

(#900) nRu3 válasza seiko (#899) üzenetére


nRu3
addikt

ezeket tudom olcsoban megvenni, 1-1 modeljét, a magyar embör pedig inkább vesz olcsoban és azal virit.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.