Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) seiko válasza WISHENSEN (#1150) üzenetére


seiko
senior tag

Itt találsz szakembereket:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9161338

Szerintem az Omegát csak akkor érdemes restauráltatni, ha lelkileg nagyon kötődsz hozzá, mivel a felújítás többe kerülhet, mint amennyiért később el lehetne adni az órát.
A női karóra tokja 100%, hogy 14karátos arany. Többet róla talán a linkelt topikon tudhatsz meg. De a szerkezetről kellene egy jó kép! .

(#1152) Makaveli


Makaveli
senior tag

Az miért van, hogy elállítódik az óra? Vagyis, nem jó kifejezés, hanem pl. múlt héten amikor beállítottam óra 45-re (ekkor van a kicsengetés), ezen a héten már csak 46-kor van. Miért lehet?

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#1153) tomcsi23 válasza Makaveli (#1152) üzenetére


tomcsi23
veterán

Aztán lehet, hogy az iskolai óra mászik el, erre nem gondoltál? :B
Javasolt egy rádióvezérelt pontos órához nézni, vagy ha más nincs, akkor m1 teletext vagy pl ez az oldal is szóba jöhet. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1154) seiko válasza Makaveli (#1152) üzenetére


seiko
senior tag

Milyen óráról van szó egyáltalán!?

A mechanikus órák nap járáseltérése akár +-30" is lehet, ami egy egyszerűbb szerkezet esetnében nem is lehet korrigálni.
A normál kvarcórák havonta elmászhatnak akár fél percet is, nekem volt egy eredeti TagHeuer-em, ami egy percet sietett havonta.

(#1155) busman


busman
addikt

Nekem egy ilyen van,csak sajna nem zafíros.....[link]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1156) WISHENSEN válasza seiko (#1151) üzenetére


WISHENSEN
csendes tag

:C Koszi a segitseget, megyek erdeklodni majd a forumra. igazabol a szerkezeten semmilyen jelzes nem volt, azon kivul hogy mukodik :D

(Omega oranak az arat ebayen es mas oldalalok olyan 100-105e Ft dollar. Remelem a restauralas nem ennyibe fog kerulni.)

De szamomra ez a noi ora egy rejtely. Vajon milyen marka lehet.... Majd kiderul.

Egy, ket, ha irany a BME nemzetkozi gazdalkodas vagy BCE gazdinfo. tuduuuutuududududuu

(#1157) seiko válasza busman (#1155) üzenetére


seiko
senior tag

Ne dörzsöld a falhoz, akkor a Hardlex fog megkarcolódni! :-)

(#1158) seiko válasza WISHENSEN (#1156) üzenetére


seiko
senior tag

Azért az Omegáért ennyit ne remélj, én úgy láttam, elég ramaty állapotban van.
Még makulátlan állapotában sem ér ennyit, főleg nem Magyarországon.
Ha eladni akarod, akkor inkább hozzá se kezdj, de a másik fórumon okosabb válaszokat fogsz kapni.
Ott vannak olyan szakemberek, akik egy jó fotó alapján akár be is tudják azonosítani a női óra szerkezetét, és a zsebórapiaccal is tisztában vannak.
Lehet, hogy a női csak egy átlagos szerkezet egyedi aranytokban, de ez csak feltételezés.

(#1159) WISHENSEN válasza seiko (#1158) üzenetére


WISHENSEN
csendes tag

Felujitas miatt kerdezem :B Eladni maximum talan a noi karorat.

De istenem ki az az ember aki aranytokba tesz egy szimpla szerkezetet :W :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy, ket, ha irany a BME nemzetkozi gazdalkodas vagy BCE gazdinfo. tuduuuutuududududuu

(#1160) seiko válasza WISHENSEN (#1159) üzenetére


seiko
senior tag

Én elvinném az Omegát Havadtői órásmesterhez (Nádor utca 19.), megbeszélni a lehetséges felújítást.
A női órának lehet, hogy csak aranyértéke van, de ezt kérdezd meg "odaát"!
Nagyon sok aranytokban tucatszerkezet van, Breilingek, Omegák, TagHeuerek , stb. készülnek így. Én legjobban a platinatokos-gyémántberakásos kvarcórákat "szeretem" a legjobban.

(#1161) peterszky válasza seiko (#1160) üzenetére


peterszky
őstag

Azok tényleg nagyon "jók" :DDD

Sikerült tegnap vennem egy mechanikus, duplanaptáras Rakétát, igaz felújításra szorul. Alkatrész pótlás kell bele, eladó szerint ez 6000 Ft-ból megoldható. Én új tokot is szeretnék hozzá, mert a mostani elég ramaty állapotban van. Kb. mennyibe fájhat egy új tokozás? Hova lenne érdemes elvinni?

What else you gonna do on a Saturday?

(#1162) seiko válasza peterszky (#1161) üzenetére


seiko
senior tag

Már meg ne haragudj, de egy duplanaptáras Rakéta még kifogástalan-hibátlan állapotban sem ér többet 6ezer Forintnál, nemhogy a javítása! :-O

(#1163) Palika71 válasza seiko (#1160) üzenetére


Palika71
őstag

Sokan kizárólag ékszerként hordanak órát, (főleg a hölgyek)és alakalmanként veszik csak fel.
A feleségem is szereti az órákat, de csak mint ékszert, és a hideg is kirázza attól, hogy mikor néha felvenne egy ékszerórát, azzal kellene kezdenie, hogy beállítja a pontos időt.

A kitétek:
- az időmérés eszköze
- legyen megbízható
- piszkosul jól mutasson a kézen

Ez a három tétel emberenként változhat.

Szerintem az óraviselők iszonyatosan kicsi százalékát teszik ki azok, akik egy gyögyörűen megépített mechanikus szerkezet előtt üllve, hosszú-hosszú perceket tudnak eltölteni, tisztelettel, csodálattal, és soha ki nem elégülő birtoklási vággyal eltelítődve.

Én attól háborgok, mikor a Panerai-Ferrari órákba, ETA-t tesznek, és adják 1-2M -ért.
Vagy a Breitling. Addig volt csak a kedvencem, ameddig nem foglalkoztam egy kicsit jobban az órákkal.
De a gyémántkirakásos Submarinertől is feláll a szőr a hátamon. :Y

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1164) seiko válasza Palika71 (#1163) üzenetére


seiko
senior tag

Én annak örülök, hogy egyre többen szeretik a mechanikus órákat is, bár semmi bajom nincs a kvarcórákkal sem! Szememben azoknak is megvan a helyük, akár a csuklómon is.
Nincs bajom az ETA tokozáspkkal sem, ha normális áron kínálják azokat.
Sőt, a kínai szerkezeteket sem gyűlölöm, csak ne akarjanak másnak látszani, mint amik!
:U

(#1165) peterszky válasza seiko (#1162) üzenetére


peterszky
őstag

Nem haragszom. De a kérdésem még minidig áll :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#1166) seiko válasza peterszky (#1165) üzenetére


seiko
senior tag

Új tokot nem fogsz találni, max. a régit tudod felújíttatni!
Havadtői mester szerintem elvállalná, a szerkezet javításával együtt.
Bár egy ilyen kategóriájú óra esetében a nagyszervíz többe kerülhet, mint amennyit az óra ér. :-O
www.orasmester.hu

(#1167) peterszky válasza seiko (#1166) üzenetére


peterszky
őstag

Köszönöm szépen :R

What else you gonna do on a Saturday?

(#1168) GabenHUN


GabenHUN
csendes tag

azt honnan lehet bizosan tudni, hogy egy órának "csavaros", vagy "pattintós" a hátlapja? pl. ennek?

kamionmentes.hu

(#1169) seiko válasza GabenHUN (#1168) üzenetére


seiko
senior tag

Mivel tisztán kivehető a hátlap fém peremén a körmös hátlapleszedőhöz illeszkedő bemélyedés-sor, 100%-osan kijelenthető, hogy a hátlap csavaros. Legalábbis ennek a Certinának az esetében!

(#1170) GabenHUN válasza seiko (#1169) üzenetére


GabenHUN
csendes tag

köszönöm! :R

és még egy kérdés: azt vajon honnan lehet tudni, hogy a hátlap zafír-kristály-e? vagy ha a számlapot fedő az, akkor ez is? :F

kamionmentes.hu

(#1171) seiko válasza GabenHUN (#1170) üzenetére


seiko
senior tag

Azt sajnos csak az óra leírásából tudod meg. A hátlap nem fontos hogy zafír legyen, hiszen az csak akkor karcolódhat, ha a gazdi sz@rul rakja le a vekkerét. Ha odafigyel, akkor a büdös életben nem fog megkaristolódni.

(#1172) GabenHUN válasza seiko (#1171) üzenetére


GabenHUN
csendes tag

OK, hogy nem szükségszerű. Én sem dörzspapíron tartom. :)) :)) Csak kíváncsi voltam. ;)

kamionmentes.hu

(#1173) seiko válasza GabenHUN (#1172) üzenetére


seiko
senior tag

Ha kinézted az óra pontos típusát, akkor a neten utána lehet nézni a paramétereinek.
Lehetőleg a gyártó honlapján!

(#1174) Dr.F.E.R.I. válasza GabenHUN (#1172) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Jobb helyeken rágravírozzák az órák hátlapjára a fontosabb adatokat (angolul), így azt is, ha zafír üveggel szerelik, tehát csak ezért még a neten sem kell turkálnod. A zafír üveg megléte már csak azért is lehet kívánatos, mert eleve a minőségibb (legalábbis nem az übergagyi) órákba szerelik be, így egyfajta jelzésértéke (is) van szvsz.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1175) seiko válasza Dr.F.E.R.I. (#1174) üzenetére


seiko
senior tag

A Patek Philpppe szerintem semmit sem gravíroz az óráiba, mégsem "rosszabb hely".
Már lehet 17ezer Ft-ért zafíros Casio-t venni, és van "hesalitglas"-al készült félmilliós Longines. A Seiko a legtöbb óráját "hardlex crystal"-al szereli, mégsem nevezhető gagyi márkának. Egy szabványméretű zafír"üveg" már ötezer Ft körül simán beszerezhető, csak néhány cég kér magas felárat emiatt (Citizen-Fortis-Zeno-stb.)

(#1176) seiko válasza seiko (#1175) üzenetére


seiko
senior tag

Bocsánat, már a nevet is elrontottam, természetesen Patek Philippe akart lenni!
Példának okáért, egy a sok közül:

(#1177) Dr.F.E.R.I. válasza seiko (#1176) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Aki egy közép/felsőkategóriás autó árát kívánja leszurkolni egy karóráért, annak a gyártók is feleslegesnek tartják vsz az alapadatok begravírozását. Megnéztem a képeimen a Lange órákat (nekem jobban bejönnek a Patekoknál, nem annyira puritának), azokon sincs ilyesmi, és az egyedi órákra sem jellemző. De nem is erre a kategóriára gondoltam, és szerintem a kolléga sem. Ha meg a zafír olyan olcsó, miért lenne felesleges ezzel szerelt órát venni/gyártani? :F

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1178) Dr.F.E.R.I. válasza seiko (#1176) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

/off/ Nekem amúgy a Patek Nautilus sorozata egyáltalán nem jön be, mint dizájn :Y /on/

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1179) seiko válasza Dr.F.E.R.I. (#1177) üzenetére


seiko
senior tag

Én csak arra céloztam, hogy a zafírüveg nem jelent minőséget, és a hátlap feliratozása sem. Pont.

(#1180) GabenHUN válasza Dr.F.E.R.I. (#1174) üzenetére


GabenHUN
csendes tag

igen. bele van gravírozva a hátlapba, hogy zafír.
csakhogy pont az volt a kérdés ugye (áttételesen), hogy ez a hátlap anyagát (is) jelöli-e, vagy csak az "előüveget".
de mindegy is, túl lett beszélve, azt hiszem. utána nézek majd a neten, bár ez már egy régebbi darab (3 éves), nem biztos, hogy egyszerű lesz.

kamionmentes.hu

(#1181) seiko válasza GabenHUN (#1180) üzenetére


seiko
senior tag

ÁLTALÁBANcsak az előlapot szokta jelenteni. Ha a hátlap is zafír, akkor azt is fel szokták tüntetni. De lehet, hogy csak valóban a teljes leírásban fog szerepelni. Ha megírod a pontos referenciaszámot, talán tudunk segíteni!

(#1182) GabenHUN válasza seiko (#1181) üzenetére


GabenHUN
csendes tag

Köszönöm, előre is. Certina 674.7059.42.26

kamionmentes.hu

(#1183) seiko válasza GabenHUN (#1182) üzenetére


seiko
senior tag

Az importőr szerint minerálüveg a hátlap.
De hidd el, valóban nehéz megkarcolni.
Max. ha rosszul rakod le, vagy a gyerek toligálja a betonon. :-)

(#1184) GabenHUN válasza seiko (#1183) üzenetére


GabenHUN
csendes tag

:)
Nagyon-nagy THX!

kamionmentes.hu

(#1185) lenox válasza Dr.F.E.R.I. (#1177) üzenetére


lenox
veterán

Hat a Langematik Perpetualomon azert rajta van, hogy hany rubin, meg hogy a rotor melyik resze mibol van, meg hogy 4 allasban van beszabalyozva, szal azert amit lenyegesnek tartanak, azt rairtak. Szerintem ez a zafir/nem zafir mar nem volt a tobbihez kepest lenyeges, ezert nincs rajta...
Nekem egyebkent nem a puritansag jut eszembe a Patek kapcsan, sot, en pl. azert nem valasztottam Pateket, mert a Patek oroknaptaras orait tul zsufoltnak talaltam, a Lange meg olyan szepen kiegyensulyozott.
Amugy en a kerek szamlapot szeretem, a Nautilus sokaig nekem se tetszett, de ujabban egyre jobban bejon.

(#1186) seiko válasza lenox (#1185) üzenetére


seiko
senior tag

Ráírták hogy tudd, mire adtál ki ennyi pénzt! ;-)
De nem ettől lesz az az óra olyan, amilyen.

(#1187) Dr.F.E.R.I. válasza lenox (#1185) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Igen, tudom, hogy a rotorra (vagy ha nincs a csapágylemezre) ált. rágravírozzák a szerkezet néhány paraméterét, de az üvegezésről szóló infót - ami a kérdés volt - én eddig csak tokon láttam, megjegyzem logikusabb is, mert sokféle/fajta kivitelű óra is készülhet uazzal a szerkezettel. Ez a Patekra és a Langéra természetesen nem vonatkozik.

A Langék iszonyat bejönnek, sugárzik belőlük az "élet", a Patekok hozzájuk képest hűvösnek hatnak (de hát sokan meg azt szeretik :O ).

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1188) Palika71 válasza seiko (#1186) üzenetére


Palika71
őstag

Meg hogy az órás tudjon árajánlatot adni a karbantartásra. :)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1189) bandus válasza lenox (#1185) üzenetére


bandus
veterán

Számomra ez a lehető legtökéletesebb óra:

ha jól tudom ez is öröknaptáras? :F remélem egyszer pénz is lesz rá :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1190) Palika71 válasza bandus (#1189) üzenetére


Palika71
őstag

Á, nem jó az. Mikor murénákra vadásznék az óceánba, nem lehetne a kezemen, és pofánvágnák a benszülöttek... ;)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1191) seiko válasza Palika71 (#1190) üzenetére


seiko
senior tag

A benszülötteknek fingjuk sincs arról., hogy a "civilizált" világban ennek a kis vacaknak mekkora értéket tulajdonítanak! :))

(#1192) Palika71 válasza seiko (#1191) üzenetére


Palika71
őstag

Mé? AZ üveggyöngyre is rácuppannak... :)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1193) Dr.F.E.R.I. válasza seiko (#1191) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Addig jó, míg nem tudják, addig maradsz életben... ;]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1194) seiko válasza Palika71 (#1192) üzenetére


seiko
senior tag

Ebből is látszik, hogy van ízlésük! :)

(#1195) Makaveli


Makaveli
senior tag

Ha megkarcolódik az órámnak az üveg része (valami kriástályból van), kakor azt illik visszavinni? Mármint megcsinálják? Adnak egy másikat, mi a teendő?

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#1196) seiko válasza Makaveli (#1195) üzenetére


seiko
senior tag

Általában polírozássak kevesen foglalkoznak, de optikusoknál érdeklődhetsz.
Vagy kicserélteted a márkaszervízben gyárira. Persze ez nem garanciális hiba!

(#1197) seiko válasza Makaveli (#1195) üzenetére


seiko
senior tag

Az üvegcsiszoló címe: WALLER JÓZSEFNÉ óraüveg csiszoló (1051. Hercegprímás u. 2., tel: 06 1 1372208)

(#1198) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Sikerült beszereznem egy a.lange&söhne flyback karórát(replika).
Szép meg pontos, viszont a hónapot és a napot enyhén szólva rosszul mutatja sőt, nem vált át magától naptári napot csak akkor ha én megnyomok egy gombot, akkor ugrik a következő napra. Ez így biztos, hogy jó?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1199) peterszky válasza BITBOYS (#1198) üzenetére


peterszky
őstag

Replika órától nem is várnék többet :)
Apukám talált az utcán egy replika Breitlingget, az volt hasonló. A stopper mutatói csak akkor ugrottak egyet (kb 20 mp-et), ha megnyomtam az egyik gombot :DDD

What else you gonna do on a Saturday?

(#1200) Makaveli válasza seiko (#1197) üzenetére


Makaveli
senior tag

Ez mennyi üveg "vesztéssel" jár? És kb. mennyire fájna ez pénzben?

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.