Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) lenox válasza TokLac (#550) üzenetére


lenox
veterán

Szerintem az osszeshez kicsi a katalogus...

Amugy melyik oratol lestel?

[Szerkesztve]

(#552) TokLac válasza lenox (#551) üzenetére


TokLac
senior tag

Rengeteg olyan óra volt ami nem semmi. Platina tokozás és egyébb nyalánkságok!

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#553) lenox válasza TokLac (#552) üzenetére


lenox
veterán

Ja azt hittem, valami tourbillon skeletalt gyemantos millio dollaros csodarol van szo. Platina oroknaptaras nekem is van. Na jo, ez azert valszeg annyira nem altalanos.

(#554) TokLac válasza lenox (#553) üzenetére


TokLac
senior tag

Ha már itt vagyunk. Kíváncsi lennék kinek milyen órája van!

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#555) lenox válasza TokLac (#554) üzenetére


lenox
veterán

En ezt a kettot szoktam hordani:

[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#556) TokLac válasza lenox (#555) üzenetére


TokLac
senior tag

Szépek! A második különösen! Nemlátom jól, az egy Patek? Szép nagyon! Most telóval nem linkelek. Visszább már linkeltem. Nekem is kettő van. Egy 21-köves Citizen automata, nagyon szeretem. És az új vételem a már emlegetett Candino. Ez utóbbi bőr szíjjal még karakteresebb lessz szerintem! :)

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#557) lenox válasza TokLac (#556) üzenetére


lenox
veterán

Langematik Perpetual a masodik. Itt a siteja: [link]



[Szerkesztve]

(#558) lenox


lenox
veterán

Az asszonynak ilyen van:

[link]
[link]

(#559) TokLac válasza lenox (#557) üzenetére


TokLac
senior tag

Német igaz? Jó karakteres óra! Mennyibe kerül?

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#560) lenox válasza TokLac (#559) üzenetére


lenox
veterán

Nemet. Forintban 8 szamjegyu ara van.

(#561) lorcsi válasza lenox (#555) üzenetére


lorcsi
veterán

a második óra tényleg jól néz ki, de az elsőben semmi fantázia nincs ránézésre. gondolom azért mindkettőnek meg volt az ára :U

feleségedében arany van? vagy milyen fém?

[Szerkesztve]

(#562) lenox válasza lorcsi (#561) üzenetére


lenox
veterán

Hmm, kivancsi vagyok, milyen az, amiben szerinted van fantazia, remelem nem egy giccsparade. Ez egy tok klasszikus ora, 1945 ota gyartjak aprobb valtoztatasokkal, szerintem ritka letisztult design, nekem nagyon bejott es azota is bejon.

Igen, sarga es rozsaszin. A 'fantaziatlan' oramban meg feher arany van.

[Szerkesztve]

(#563) lorcsi válasza lenox (#562) üzenetére


lorcsi
veterán

nekem valamiért tetszenek azok, amikben van még 3 kisebb 'óra' mint a Perpetual-odban
persze teljesen szubjektív kinek mi tetszik :)
az órámat már linkeltem a 45.hsz-ben

(#564) lenox válasza lorcsi (#563) üzenetére


lenox
veterán

Ja ertem, szal a centralis 3 mutatoval rendelkezo orak akkor automatikusan fantaziatlanok szamodra. Azert ennel tobb reszlet van.

(#565) Phantom Lord válasza lenox (#557) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Szép nagyon ez az óra. Én nem is merném hordani.

Nekem ez az egyik kedvencem: [link]

(#566) Egon válasza lenox (#562) üzenetére


Egon
nagyúr

Az ember meglehetősen szubjektív állat. Őszintén szólva, nekem sem bejövősek az óráid (pláne az áruk tükrében: pl. egy lakás árát akkor sem szánnám órára, ha évi 100 millát keresnék, de ez megint csak egyéni szocproblem).
Ami nekem tetszik pl. (csak sajna lemaradtam róla):
[kép]

Szerk.: amennyibe ez kerül, kb. a max. amit órára szánnék (jelen anyagi helyzetemben legalábbis). Ennyiért titán + zafír üveges nem nagyon van (ráadásul csak 38 mm-es, nekem meg kis kezem van). Ha valaki tud hasonló paraméterekkel rendelkező alternatívát, ne tartsa magában...:)

[Szerkesztve]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#567) lorcsi válasza lenox (#564) üzenetére


lorcsi
veterán

nem, nem a mutatói száma miatt. hanem a túlságosan letisztult forma nem tetszik.
jobb ha kissé sportosabb meg villanat is valamicskét
a belső szerkezet sem utólsó, de nekem annyira nem fontos, inkább a karcállóság

(#568) lenox válasza Phantom Lord (#565) üzenetére


lenox
veterán

Igen, en is gondolkodtam mar, hogy felveszem a csavoval a kapcsolatot, mert szeretnek egy skelettalt orat, de gyarit nem talaltam, ami tetszene, o meg csinal egyedileg, pl. ez is amit itt mutatsz. Bar nekem ez nagyon a Breguet-t juttatja eszembe (mint irjak is), meg az Urban Jurghensen und Sonner-t, legalabbis a szamlap miatt. Kar, hogy csak a hatoldala van skelettalva.

Ez lenne a Benzinger website, ha mast is erdekel:
[link]

Ez meg egy UJS ref 8. leiras:
[link]

Ha mar szoba jott ez az oldal, akkor itt van a fooldala, nekem is tetszett, hatha masnak is:
[link]


(#569) lenox válasza lorcsi (#567) üzenetére


lenox
veterán

Az mit jelent, hogy villant valamicsket?

(#570) Geryson


Geryson
addikt

Hahó Hölgyek/Urak!

Anno már írtam, hogy egy boldog Tissot PRS200 tulajdonos vagyok, de kéremszépen időközben kerek 30 lettem és megvan álmai órája egy Tag Heuer Aquaracer cronograph autómata óra. Jaaaaj, nagyon szép. :) Az ezüstöt kaptam/vettem meg.

Baziboldog vagyok...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#571) TokLac válasza Geryson (#570) üzenetére


TokLac
senior tag

Gratula! Képet nyomhatnál! Most vettem asszonypajtásnak ajándékba egy Festina Classic-ot.
:DDD [link]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#572) TokLac


TokLac
senior tag

Mit szóltok ehez a sztorihoz? Lehet hogy volt már: [link]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#573) TokLac


TokLac
senior tag

Na ezt lessétek! :Y
[link]
[link]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#574) TokLac válasza TokLac (#573) üzenetére


TokLac
senior tag

meg ezt! [link]
[link]
[link] :Y :R :DDD

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#575) peterszky válasza TokLac (#574) üzenetére


peterszky
őstag

Kb. 5 perc alatt sikerült rájönnöm, hogyan mutatja ez az időt :DDD (korán van még)

What else you gonna do on a Saturday?

(#576) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Nekem egy 2004-es Tour de France órám van. Nagyon bejön ez a márka. [link]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#577) TokLac válasza tupacamaru (#576) üzenetére


TokLac
senior tag

Sokkal szebb mint az új modellek!

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#578) TokLac


TokLac
senior tag

Azta! A 2005-ös Bázeli renezvényen mennyi márka volt! [link]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#579) TokLac


TokLac
senior tag

PDF magazin: [link]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#580) tupacamaru válasza TokLac (#577) üzenetére


tupacamaru
veterán

Igen, szerintem is. A mostaniak már kezdenek rossz irányba elmenni. :(

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#581) lenox válasza tupacamaru (#580) üzenetére


lenox
veterán

Szerintem meg ami quartz, az eleve gagyi. Csak a mechanikus svajci _a_ svajci. Nem mintha nem lenne nemely quartz oraban is mernoki tudas, mert ugye abbol is vannak a super precision high-tech cuccok, de az akkor is masfajta tudas. Kezzel fogaskerekekbol oroknaptart csinalni, az tudas. Ugyanezt microkontrollerbe programozni, amikor egy gyar ontja millios tetelben a mikrokontrollert, az lofasz. Szerintem...

(#582) TokLac válasza lenox (#581) üzenetére


TokLac
senior tag

Ez azért enyhén sértő és nagyképű hozzászólás! Aláírom hogy egy mechanikus svájci az igazi! De nem mindenki engedheti meg magának! Nemkéne ennyire lenézni a másikat! A Festina is nagyon jó és elég nagy márka. Aránylag olcsó, valakinek csak ez jut! Ráadásul megvették a spanyolok! És? Attól még szerethető!

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#583) lenox válasza TokLac (#582) üzenetére


lenox
veterán

Nem ertelek, szal egyetertesz, hogy a mechanikus svajci az igazi. Akkor mi a serto, plane nagykepu? Mitol jobb egy muanyag tokba preselt quartzora az agy mellett az idot mutato, reggel radiot bekapcsolo quartzoratol? Es mitol jobb, ha ugyanez femtokban van? A millios sorozatban gyartott femtok a tudas? Szerintem egyik sem. A mechanikus ora, az a tudas. Es ebben semmi masik lenezese nincs. A quartzorat, azt lenezem. Es van is miert. Es a Festina gyart mechanikus orat, szal ennek meg csak a markahoz sincs semmi koze. Mechanikus orabol is lehet kapni viszonylag olcsot. Valo igaz, hogy 2000 Ft-ert is van quartzora, de errol nem en tehetek, meg arrol se, hogy mechanikus orat nem kapsz ennyiert, de a tied se annyiba kerult...

(#584) TokLac válasza lenox (#583) üzenetére


TokLac
senior tag

Csak részben értek veled egyet! Az oké hogy a mechanikus svájci az igazi! De hogy minden quartz óra gagyi az erős túlzás! Te is tudod nagyon jól hogy rengeteg minőségi quartz óra van! Nem a műanyag Casio-ra gondoltam! Az olcsó mechanikus svájci órák nemhinném hogy hú de pontosak! Vannak nagyon jók, igen, de nem átlag 80ezer ft-os fizetéshez képest! Örültem mint majom a farkának hogy féláron lehetett végre egy szar quartz svájci órám! Miért kell más kedvét elvenni? Többet erről nem vitatkozok!

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#585) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Rolex-en kívűl ki gyárt még aranyból órát valaki, és az is 2millánál kezdődik?Csak úgy felvetődött bennem ez a kérdés.Amúgy tök elégedett vagyok a kis swatch-om al :))

[Szerkesztve]

(#586) lenox válasza ToBeY (#585) üzenetére


lenox
veterán

Hmm, szerintem az uj arany Rolexek sem 2-nel kezdodnek, hanem 3.5-4-nel. Az arany/acel kombinaciok a 2 milka koruliek.

Tok sokan gyartanak aranybol orat, gyakorlatilag azt mondanam majdnem mindenki, felsorolni nem mernem vallalni. De pl. Omega, Breitling, IWC, Chopard, Patek stb.

(#587) lenox válasza TokLac (#584) üzenetére


lenox
veterán

Igen, ott is van tudas, nemelyikben, nem a tucatorakban, es azok is kerulhetnek tobb 100k-ba. Es igazad van, pontositanek, mert pl. a tokja egy olcso mechanikus es egy hasonlo aru quartz oranak kb. egyforma minosegu is lehet, szal az egesz orara talan tulzas mondani. A werk, az gagyi. Szerintem mar te is tudod, hogy sokszor elofordul, hogy az olcso mechanikus oraban ugyanaz a werk van, mint egy millios dragabban. Sajnos. Vagy masik oldalrol szerencsere, mert az olcso is tudja pontossagban ugyanazt. Amugy is nem hinnem, hogy barkinek szamitana napi 5-10 masodperc, erre a legtobb orat be lehet allitani.

Amugy csak megkerdeznem, hogy most a japan belu spanyol tulajdonu gyar altal gyartott orat miert tartod svajcinak? Nem mintha az en kedvenc oram (a fenti lange) svajci lenne, ez, mint te is mondtad, nemet.

(#588) TokLac válasza lenox (#587) üzenetére


TokLac
senior tag

Na, csak ki egyezünk! Ezzel a hozzászólással egyet értek! A Festina-t nem tartom svájcinak, csak svájci eredetűnek! Azér nem rossz márka, olcsón minőségi szerintem. Van automata órám, egy 21 köves Cityzen, aránylag pontos, hajlamos a sietésre. Gondolom hogy egy svájci automata sokkal pontosabb. De ott van pl a Seiko, vannak jó óráik, meg van technológia. De én meg valahogy ezt a márkát nemnézem túlsokba. Egy szó mint száz, mindenki a saját igényei és lehetőségei döntsön! Lehet egy márkát szeretni és útálni is.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#589) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Amelyik óránál oda van írva arany tónusú acél, az le szokott kopni, vagy el szokott színeződni?

(#590) PELLE válasza TokLac (#588) üzenetére


PELLE
tag

ÜDV! Azért a Seikot ne nézd le,nagyon komoly technológiát és minőséget tud felmutatni, főleg a legújabbak.Annál sokkal jobb mint gondolod,főleg a Citizen órádnál.
Összemérhető,egyenrangú a nagyon jó svájci vonallal.

[Szerkesztve]

(#591) PELLE válasza ToBeY (#589) üzenetére


PELLE
tag

Le.Inkább vegyél acél,vagy arany órát,ne olyat ami úgy néz ki.

(#592) TokLac válasza PELLE (#590) üzenetére


TokLac
senior tag

Nem nézem le, csak nekem olyan bazári a márka csengése. Mint anno a Miyoko. A Citizen-em épp meg akarnák venni, de el nem adnám semmi pénzért! Szeretem nagyon, sok emlék kötődik hozzá!

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#593) PELLE válasza TokLac (#592) üzenetére


PELLE
tag

Ha mégis eladod vegyél egy jobb Seiko-t, még a Seiko5 se rossz de van jobb pl:Spring Drive,csak nagyon drága. :))
http://www.timezone.com/library/rdnotebook/200509073623

[Szerkesztve]

(#594) TokLac válasza PELLE (#593) üzenetére


TokLac
senior tag

Nem rossz, de nem az én stílusom.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#595) TokLac


TokLac
senior tag

Ezt az újságcikket ajánlom minden óra rajongónak, én nem rajongónak! Nekem nagyon tetszett! :R :R :R [link]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#596) Nippon


Nippon
őstag

Csak annyit mondok, hogy Panerai Luminor GMT......
Hogyhogy kimaradt a Panerai????

(#597) TokLac válasza Nippon (#596) üzenetére


TokLac
senior tag

[link] :))

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#598) TokLac


TokLac
senior tag

[kép]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#599) lenox válasza TokLac (#598) üzenetére


lenox
veterán

Ez is swiss made, csak hamisitvany...

[link]

(#600) TokLac válasza lenox (#599) üzenetére


TokLac
senior tag

Ezektől tekintsünk el, tudjuk hogy a cikk mit akar sugalni! :Y :R

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.