Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97301) Astery válasza sharkypeti (#97299) üzenetére


Astery
senior tag

Ajánlott darab - minél nagyobb méretben ... amennyi a keretbe belefér. Én 2 hete vettem a 48 colosat ennyiért pedig én sem akartam akkorát, de nem bántam meg.

(#97302) Flashget válasza PuMbA (#97251) üzenetére


Flashget
félisten

rájöttem miért van ez a ficsőr benne!
hogy igazolva legyen mennyire szükségtelen az energia felhasználási mutatónak kijelzése az info gomb megnyomása után! ugyanis ha sport módban nyomja meg az ember kitakarja egy másik felugró ablak :DDD
góndolom itt már erősen mínuszos értéket kellene mutatnia azt meg nem lehet mert akkor minek a sport mód? ördögi kör. ;]

Realme GT Master Edition

(#97303) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Szerintetek ez normális? 10-15 cm-enként a teljes szélességben világos, 4-5 cm széles csíkok. Nem tudom, mennyire adja vissza a fotó, de már egyre jobban zavar. 55"-os JU7000-es TV-ről van szó:
1
2
3
4
5.

A képbeállítások úgy vannak belőve, ahogy az 1-es hozzászólásban van megadva. USB-ről nyitom meg a 3840x2160-as felbontású JPG-t (PS-ban készítve), 100%-os telítettségű színeknél ez nem jelentkezik, csak halványabb színeknél. Ugyan ez a jelenség, ha HDMI-vel van számítógépre kötve. Telefonnal fotóztam, a peremsötétedést stb. ne nézzétek.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#97304) dethroner válasza warezxts (#97297) üzenetére


dethroner
veterán

Amíg nem nézel gyors jelenetet, vagy olyat ahol a kamera mozgásával ellentétesen mozgó tárgyak vannak a képen, nagyon szép és jó az egész. De ha ragaszkodsz a szappanoperás folyamatossághoz, akkor csalódni fogsz picit, mert a tévé nálam sem tudja tökéletesen ezt. Szerintem ez a középkategória ára.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97305) Flashget válasza Anubis_9 (#97303) üzenetére


Flashget
félisten

írd be topic keresőbe "banding" és mindent megtudsz róla.

Realme GT Master Edition

(#97306) warezxts válasza dethroner (#97304) üzenetére


warezxts
senior tag

ahhhh..... :(
ezt gondolom az efeletti kategória (200/240 real Hz) tudja csak zökkenőmentesen.
Egyébként ilyen 1080p-s sample-t tud valaki honnan tudnék letölteni? (kamera+ellentétes mozgás)
Köszi!

(#97307) janagawa22


janagawa22
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám van hogy vettem egy Samsung ue60J6200-as tv-t és az eladó biztosított hogy tudok rajta nézni online tv-t, konkrétan meglepő módon az EB-t szeretném nézni rajta de persze egyetlen egy stream-et sem találtam eddig amit lejátszana. Silverlightot nem enged telepíteni, flash-t úgy szintén.

BÁRMILYEN megoldás érdekelne!!!!
kivéve a vegyek hozzá még plusz tabletet vagy telefont ami megossza neki az adást. Kivagyok hogy 300.000-ért nemtud egy online tv-t lejátszani!

Köszönöm!

(#97308) zoltan6 válasza janagawa22 (#97307) üzenetére


zoltan6
őstag

Ne a böngészőbe keresd,hanem az alkalmazások/videó kategóriában,de többnyire csak külföldiek vannak,még olyan lehetőség van még hogy előfizetsz valahol,aztán annak a cégnek az appját használod,de nem értem amúgy :F okos tv-d van és nincs rá tv előfizetésed?
vagy kiraksz az ablakba egy antennát,aztán az ingyenes dvb-t mindig tv-t fogod,amivel bejön az m4 is.

(#97309) monti0222w


monti0222w
addikt

Sziasztok, szerintetek ez, SAMSUNG UE40J5500, milyen lehet, nem értek hozzá ezért is kérem a segítségeteket, az ára 122e.

(#97310) monti0222w válasza monti0222w (#97309) üzenetére


monti0222w
addikt

Itt a [link] hozzá. Köszönőm. :K

(#97311) tjnet válasza janagawa22 (#97307) üzenetére


tjnet
aktív tag

SS-IP TV ezt a programot keresd meg a neten és telepítsd fel a tv-re. Van hozzá leírás is. Ne ijedj meg az orosztól.
Utána már csak az ip stream-ek kellenek. Fogsz azt is találni ha keresel.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#97312) dethroner válasza warezxts (#97306) üzenetére


dethroner
veterán

Nem olyan botrányosan rossz azért a helyzet. Próbáld a MP-t 10/4 értéken, szoktasd hozzá a szemed és elképzelhető hogy nem lesz hiányérzeted. Nálam ezen megy, a folyamatosság viszonylag megvan, és nem jön nagyon durva képhiba.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97313) warezxts válasza dethroner (#97312) üzenetére


warezxts
senior tag

Köszönöm szépen, este kipróbálom. Keresek valami sample vidit.

(#97314) Anubis_9 válasza Flashget (#97305) üzenetére


Anubis_9
őstag

Köszi a választ! A lényeg: "array banding" jelenség áll fent nálam, mint megtudtam a visszaolvasásból. Valaki elmosódáscsökkentéssel tudta enyhíteni, de a legtöbb esetben nem korrigálható. Igazából annyira nem szembetűnő nálam, csak néha veszem észre, pl. olyan jelenetkor, ahol világoskék ég a háttér egy filmben. Mindenesetre felháborító, hogy egy 350.000-es TV esetében is ilyennel kell szembesülnöm. :((

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#97315) PuMbA válasza Anubis_9 (#97314) üzenetére


PuMbA
titán

HDTVTest.co.uk szerint kalibrálás után egy 48 colos JU7000-ren nem volt banding, illetve semmiféle gond:

"Black and grey uniformity was very good on our review sample, with no clouding, corner bleed or banding visible after calibration."

[ Szerkesztve ]

(#97316) #94529552 válasza PuMbA (#97315) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tartós teszt volt? Vagy ilyen szokásos: "nyomjuk le gyorsan, aztán húzzunk haza, mert vár a család"?

(#97317) dethroner válasza #94529552 (#97316) üzenetére


dethroner
veterán

Vagy lehet ezekre a tesztekre válogatott példányokat küldenek a gyártók?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97318) junior11 válasza dethroner (#97317) üzenetére


junior11
veterán

Attól, hogy egy darab még rendben volt, bármelyik más lehet bandingos, foltos stb...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#97319) Flashget válasza Anubis_9 (#97314) üzenetére


Flashget
félisten

mivel szürke képet raktál be annál jelentkezik az ilyen hiba vagy látni jobban az ilyen hibát.
ezt nagyon orvosolni nem lehet csak cserével ezért is írtam használd a keresőt és lásd mi volt anno a megoldás rá.

Realme GT Master Edition

(#97320) #94529552 válasza dethroner (#97317) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem zárható ki, mert állítólag a független tesztelők a boltokból veszik a tesztalanyokat. Aztán meg olvastam olyan tesztet, hogy a 3D-t nem tesztelik, mert nincs csomagolva hozzá szemüveg. Hát ez meg mi? :( Nevetségesek tudnak lenni. :D

(#97321) Flashget


Flashget
félisten

Azt hittem a Hbbtv-nek tübb értelme lesz a foci EB miatt mint volt előtte..hát semmi.
Hihetetlen, hogy ezt a funkciót mennyire nem akarják kihasználni.

Realme GT Master Edition

(#97322) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

Érdekes problémába botlottam.
Van egy UE40D6500 tv, UPC kábelen, vegyesen digitális és analóg csatornákkal (analóg bronze csomag, asszem), Debrecenben.
Most bekerült egy LG tv a rendszerbe, egy kettes osztóval kapják a kábelt. Az LG megtalált egy csomó digit csatit, ami a Samun nem jelenik meg. Próbáltam kézzel megadni a frekit, de semmit nem talált a Samsung.
Úgy tűnik, a magasabb frekvenciákat nem találja meg, az AXN pl 650 MHz-en lenne, de nem találja meg kézzel sem. Illetve az e fölöttieket sem, pl a közszolgálati HD-k a 746 MHz-en vannak, és azokat sem találja meg.

Először azt hittem, van valami szűrő a kábelen, de az osztás után megy egyenesen mindkét tv-be a kábel, és az LG megtalálja, a Samu nem.

Mi lehet a gond, merre keresgéljek, milyen beállításokat nézzek át?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#97323) #94529552 válasza janagawa22 (#97307) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kösd rá a gépedet HDMI-vel és Médiaklikk.
A KIA reklám videóját bezzeg simán le tudja játszani a tv. :DDD

(#97324) #45185024 válasza belan (#97290) üzenetére


#45185024
törölt tag

Na megjöttem a tv nézgelődésből
Azt kell mondanom a 65 colos tvk nagyon nagyok :)))
Én a 60 colos J6200 on nem láttam pixelt, valami forma 1 ment rajta azt hittem zavarni fog de nem zavart.
Még ez is brutális nagy. A Ku6000 képe is szép volt bár tudom ez csalás mert ott UHDt nyomnak.
Aztán megnéztem ez a nagy szivünk kedvencét a 49 colos ks7000 est, a képe nagyon szép , az külön tetszik hogy alg van keret a szélén, de hát ez pirinyó :(
Lehet én rontottam el hogy 65 nél kezdtem , monitorként jó lehet közelről ez a tv , de mint tv 4 mételről ez iszonyat kicsi. Ebből nekem az szűrődött le UHD ra nem szabad 55 alatt menni! Felesleges.
Meg akartam még nézni a 55ks7000 et de már nem volt nekik. de amúgyis 440 ugyhogy nem látok jó megoldást UHDre. Oda vissza szaladgáltam a j6200 és eközött, mondom hazajövök és megrendelem, de már nem lehet kapni a 60 colost a webáruházban :)
Nem tudom holnap bemenjek e a kiállítási darabot nem szívesen hoznám el.

(#97325) Prien válasza #45185024 (#97324) üzenetére


Prien
addikt

Addig filózol, amíg elviszik azt is. :)

Hidd el, tévéből nincs olyan,hogy "nagyon nagy" vagy túl nagy. Én azt szoktam mondani, egy TV ablak a világra. Minél nagyobb, annál jobb. :K

A kevés is több a semminél.

(#97326) zo-lee


zo-lee
aktív tag

Sziasztok!

Samsung UE40F6100 típusú tv-nél a GUIDE funkció nem pontosan az aktuális műsort írja. Mi lehet az oka ?! A dátum, idő helyesen van beállítva.

Válaszokat, tippeket előre is köszi!

(#97327) dethroner válasza Flashget (#97321) üzenetére


dethroner
veterán

Kíváncsi vagyok, mikor indul el egy olyan trend a gyártók között, hogy az összes smart, netes faszságot úgy ahogy vagy, kihagyják végre a tévéből. Mert a 3D-t úgy látszik le tudták írni, ki tudták irtani. Most remélhetőleg megtörténik majd a hajlított kijelzővel is. És valljuk be, a jelenlegi szinten a yt appon kívül semmi használható nincs a smartban, és sajnos el sem tudom képzelni, mivel lehetne ezt feldobni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97328) belan válasza #45185024 (#97324) üzenetére


belan
addikt

akkor jól látod te is a dolgokat igen 49 col kicsi és drága ha nem lenne annyi meg vetem volna már mert én 2.5 méteröl nézzem ,de vedd meg ju6200 a mert abból még alkudhatsz én is mindig szoktam 10 15 ezret a útólsó darabol ,el basztad 65 colnál nézted a tvéket és onnan lefele mentél ;] én holnap megyek ha lesz valami értelmes meg veszem ha nem várok még, Prien igaz

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97329) klaya86


klaya86
senior tag

Monti0222w. Szia! Én kb két hete vettem az enyémet! Teljesen meg vagyok vele elégedve, nagyon szép a kép, hangzása meglepően jó! Eddig mindent lejátszott, amit próbáltam. Elmosódást gyors jeleneteknél nem tapasztaltam, inkább azt mondanám olyan szaggatott a jelenet olyankor. De egyáltalán nem zavaró, szerintem valakinek fel sem tűnik. Euronicsba 115ezer most: )

[ Szerkesztve ]

(#97330) Pancsermeste válasza dethroner (#97327) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Azért a Wi-Fi, DLNA, Screen Mirroring mindenképpen jó lenne, ha maradnának, ezek nekem hiányoznának, mert roppant kényelmes és egyszerű a használatuk, sőt nekem már nélkülözhetetlen, és nem, nem akarok még egy plusz cuccot a TV alá plusz távszabival. - de ez csak a saját véleményem.
És akkor a távszabi Smart gombja helyett betehetik végre a Sleep Timer gombot! ;)

-= Pancsermeste® =-

(#97331) belan válasza #45185024 (#97324) üzenetére


belan
addikt

erről mi véleményed? ezt 290 tudok már Sony Bravia 55S8005C

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97332) tjnet


tjnet
aktív tag

Egy valami hiányzik az összes Samsung tv-ből a KODI.
A kadenciahelyes média lejátszás, a ip stream lejátszás stb.....
Ha valaki írna rá egy KODI-t én teljesen elégedett lennék.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#97333) monti0222w válasza klaya86 (#97329) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi szépen a választ, :K ha lehet akkor még kérdeznék a net, WiFi milyen benne, használható kategória? Billentyűzetet lehet csatlakoztatni kábelel vagy bluetothtal? Fülessel vagy fejhallgatóval lehet csatlakoztatni hozzá, ha igen és próbáltad milyen a hangzása? Egyelőre ennyi és előre is köszönöm a válaszodat. :K

(#97334) szabop27 válasza dethroner (#97327) üzenetére


szabop27
csendes tag

Én pl. külföldön élek, a házban nincs kábel TV, antennával nem akarok vacakolni. A Zattoo alkalmazással HD-ban tudom nézni az adókat. Netflixet nem kell bemutatni, a vezeték nélküli laptopos csatlakozás számomra szintén hatalmas feature. Én nem szívesen mondanék le a smart funkciókról. :N

(#97335) dethroner válasza Pancsermeste (#97330) üzenetére


dethroner
veterán

Persze ez megint olyan téma, hogy valaki szerint tök felesleges a 3D, én meg szeretem, van aki megőrül a szappanopera jelenségtől, én élvezném ha tényleg folyamatosabb lenne a kép, stb.
Wifi mire jó, ha nincs értelmes alkalmazás? Talán csak fw frissítésre :) DLNA filmnézésre? Ha csak arra, akkor már tök megszoktam hogy a pc-ről küldöm át a filmet. Képernyő tükrözés, hát ez is nélkülözhető, azt a pár fényképet amit megnézek 55 colon, legfeljebb megnézem 27colos monitoron.
De tényleg nem vagyunk egyformák, mások az igények, stb. De jó lenne ha a vevő eldönthetné hogy milyen minőségű tévét akar, és milyen plusz dolgokat akar bele. És nem a gyártók mondanák meg hogy az alap lóf@sz tévébe is beletuszkolnak minden szart amit fizess ki, de a képminőség meg a működtető szoftver alap/közép kategória.

(#97334) szabop27 átfutottam a Zatoo által kínált csatornákat és az árakat. Nos, ízlések és pofonok ugye :) Ennyi pénzért van itthon kábeltévé, és azon is van bőven ennyi szar csatorna :K Ha csak tévé adás lenne mondjuk foci nélkül, tuti még mindig a 2002-ben vett crt Grundig duruzsolna nálam.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97336) Pancsermeste válasza dethroner (#97335) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Na igen, ha így nézzük, bármi nélkülözhető, akár maga a TV is! ;)
Igen, mindenkinek más a fontos. Ezért nincs is egyszerű dolga a TV gyártóknak, hiszen nehéz mindenkinek az igényeit kielégíteni. A gond csupán az, hogy talán nem is nagyon akarják, inkább a saját elképzeléseiket erőltetik. Pedig az lenne a logikus, hogy akár egy adott típuson belül is lennének változatok. Pl. egyenes vagy hajlított kijelzős, csak 3D-s, csak smart-os, 3D+smart-os. Logisztikát, gyártástervezést tekintve biztosan nagyobb feladat lenne, hiszen állandóan figyelni kellene a piac igényeit, a gyártási feladatokkal való szinkronizáláshoz.

-= Pancsermeste® =-

(#97337) klaya86 válasza monti0222w (#97333) üzenetére


klaya86
senior tag

A wifi teljesen jó benne, stabilan fogja a jelet. Billentyűzetet nem próbáltam még hozzá csatlakoztatni, de szerintem simán lehet. A fejhallgató kimenetet én csak 2.1re használom. Jó a hangerő, a zene minősége nekem teljesen megfelel. Fülessel még nem próbáltam milyen: ) Smart része is gyors, nálam eddig még nem akadt a két hét alatt. Szerintem 120 körül jó választás.

(#97338) warezxts


warezxts
senior tag

Újra én :)
Na kicsit foglalkoztam ezzel a H6400-as beállításával, és több kérdés fogalmazódott meg bennem mint idáig valaha :D Ha valaki nagyon érti ezt a témát, akkor dobjon már egy választ, lehet sokakat érdekelne (vagy csak én vagyok ilyen őrült)

Úgy vettem észre kétféle (fő)mód elérhető a forrásoknál. Ugye mikor kiválasztom hogy melyik bemenet (pl. HDMI1), azon belül választható egy csomó név. Pl. PC, PC-DVI, Blue-Ray, Műholdvevő stb.
A kétféle dolgot arra értem, hogy amikor váltasz nevet pl. Blue-ray, majd belépsz a beállításokba és azon belül a kép funkcióknál elérhető a Film, Játék, Normál, Természetes, Kiemelt stb. (kb 5-6 mód), Még egy másik névnél (pl. PC) ugyanezen menüben csak kétféle képmód érhető el. A Normál és Szórakozás. Ennél a módnál pl a motion blur menü szürke és nem választható. Itt két kérdésem lenne:

1. Miért van ez a kétféle variáció? Valamelyik módban csak játék vagy filmre való a TV? Pl. kikötöm PC-t és PC-t választok hozzá, akkor nincs film/természetes/normál stb beállítás ugye, csak a normál/szórakozás. Lehet ez van pl. PC-s játékokra optimalizálva, vagy a másik mód (lásd 2. kérdés).
Szóval ha filmet szeretnék TVre kikötve nézni akkor igazából jobb ha mondjuk Blue-ray nevet választok m a HDMI1 bemenethez, mert ott több mód beállítható? és ebből következik a második kérdés is..
2. Ahol minden választható nem csak a Normál/Szórakozás, ott van-e különbség az azon belüli módok között, vagy csak a beállítást (szín, fényerő stb) állitja ha mondjuk természetes-ről kiemelt-re váltok, de akár onnan film, vagy játék-ra. (Gondolok itt pl. ha Játékra kapcsolom megpróbálja tényleg játékra használni és minimalizálni pl az input lagot? vagy Film módban alapból szorozni a 24p-t?)

A gépet kikötve, főleg ezek vannak használva, a 24Hz és a 60Hz. Ennek tesztelésére a neten fellelhető UFÓ-s böngészős tesztet használtam. Fel is ismerte a TV frekvenciáját miután nem kiterjesztett megjelenítőként használtam hanem elsődlegesnek. Akár 24-re tettem akár 60-ra, bármelyikben is ment (Motion control kikapcsolva), voltak benne szaggatások rendesen. Amit nem értek az
3. Miért ír frame rate-re és refresh rate-re ugyanazt, ha "elméletileg" a TV a 24-et felszorozza 96Hz-re alapból?
4. Ha fel is szorozza, miért "csak" 96-ra mikor 120-at is tud?
A Samsung leírása írja hogy a TV az info gomb megnyomására mindig az alap frekit írja ki, de akkor
5. Hogy tudom tesztelni azt hogy ténylegesen hány valós Hz-en megy a TV?

A számítógép "default PnP eszköznek" ismeri a TV-t.
6. Van a neten olyan .inf file, hogy helyesen felismertessem a számítógéppel a TV-met?
Mert így elképzelhető, hogy nem is megfelelően kezeli a windows, és nem tudja a megfelelő módokat kezelni. És itt jön képbe az is, hogy ha a TV natív 120Hz-es akkor
7. Miért nem tudom valós 120Hz-en üzemeltetve kikötni a TV-t?
Ha meg nyomom az info gombot a távirányítón, ne felbontást és a 24 vagy 60 Hz-et írja ki hanem 120-at. Ha felismerné a gépem rendesen elképzelhető hogy már alapból választható lenne a 120Hz a grafikus kártya beállításában (EDID alapján), mert most csak 60Hzig választható.
8. Mivel a 60Hz a max ami "kilistázható" így nekem a valós 120Hz láthatatlan rész marad örökre, és azt csak háttérben használja? Mert így igazából hiába 120Hz-es a TV, nem érzékelek belőle semmit. 60Hzes előző TVmen is 60Hzen ment max minden.

Ha van olyan profi köztetek aki tudja ezekre a választ, nagyon örülnék neki és előre is köszönöm! Gúgli most kevésbé volt ebben a barátom...

(#97339) #45185024


#45185024
törölt tag

Amikor a csatorna neve mellé rendeled a PC-t akkor kikapcsol minden javító effektet annak érdekébe hogy élérd ezt a 43 körüli felsőkategórián 21 körüli input lagot. (ami egyébként 100 fölötti csak mivel minden képkocka ennyit késik semmit nem veszel belőle észre mert nem avatkozol közbe)
Ami ahhoz feltétlenül kell hogy te tudj játszani , ergó ilyenkor nem akarj javító eljárásokat aktiválni :)
PC. natív 60 Hz full hdban is meg 4k ban is a szabvány. Ez nem monitor hogy 10 Hzenként álítgathatod
Nagyon ritkán van 120 Hz is de szerintem az csak a felső kategóriában.1080p @ 120Hz : No
Ahhoz hogy Te a betűket szépen olvasd ez kell látnod a tesztben : 1080p @ 60Hz @ 4:4:4 : Yes
Ha olyat szeretnél aminél váltogathatod a a Hz et akkor sima monitort kellene venned úgy 42-46 ig vannak elfogadható árban 300e ig belőlül 3ms válaszidővel és mellé raksz egy külön dobozban valamit ami a tunert tartalmazza. (a kis monitoroknál létezik beépített tuneres is de nagyoknál már ritka mert ugyi itt felváltja a tv)

[ Szerkesztve ]

(#97340) hati válasza warezxts (#97338) üzenetére


hati
addikt

1. Rakd 50Hzre a windowst és előjön a többi lehetőség.
2.-8. A 100/120 Hz a panel képessége. Külső eszközről nem tudod kihasználni. Ezek a kamu Hzek. Nem is értem miért reklámozák itt annyit.

(#97341) PuMbA válasza warezxts (#97338) üzenetére


PuMbA
titán

Pepeeeee-t és hati-t kiegészítve: Az összefoglalóban mindenre választ kapsz, hogy hogy állítsd be az Általános beállítások részben.

"1. Miért van ez a kétféle variáció? "

Mert filmeknél és TV adásnál lehet késleltetni a képet, ezért rá lehet rakni például a Motion Plus képjavítót és a TV késlelteti ennek megfelelően a hangot, viszont játéknál fontos a reakcióidő, ezért minden képjavítót ki kell kapcsolni és nézni a 60Hz-et :)

"voltak benne szaggatások rendesen"

Ez az UFO teszt direkt szaggatásos, ha nem vetted volna észre, mindig ugrik egy nagyobbat a mozgó UFÓ és nem folyamatosan megy oldalra :)

" Miért ír frame rate-re és refresh rate-re ugyanazt, ha "elméletileg" a TV a 24-et felszorozza 96Hz-re alapból?"

Mert nem az a lényeg, hogy belül mit csinál a TV, hanem a lényeg, hogy megbizonyosodj, hogy 24-es jelet kap és majd ő elintézi a felszorzást, a felhasználóknak nem kell tudni erről vagy belezavarni ilyen technikai részletekbe, mint ahogy te most is belekavarodtál, mert már túl sokat tudsz :DDD

"4. Ha fel is szorozza, miért "csak" 96-ra mikor 120-at is tud?"

Mert had döntsék el ezt akik értenek hozzá, a TV gyártók, valamint az is fontos, hogy mennyire képes a hardver.

"5. Hogy tudom tesztelni azt hogy ténylegesen hány valós Hz-en megy a TV?"

Lásd előző előtti válaszom, a felhasználókat nem érdekli, hogy hány valós Hz-en megy...annyin megy, ami a lehető legjobb.

"A számítógép "default PnP eszköznek" ismeri a TV-t."

Alapértelmezetten ez nem baj, ha választható a 24Hz. Milyen VGA-d van, milyen oprendszerrel? Legfrissebb VGA driver fent van? Milyen HDMI kábelt használsz? A HDMI/DVI feliratú bemenetbe dugtad a TV-hez?

"7. Miért nem tudom valós 120Hz-en üzemeltetve kikötni a TV-t?"

Mert a TV-k 60Hz-et tudnak fogadni, kivétel ez alól néhány Sony TV.

"Mivel a 60Hz a max ami "kilistázható" így nekem a valós 120Hz láthatatlan rész marad örökre, és azt csak háttérben használja? Mert így igazából hiába 120Hz-es a TV, nem érzékelek belőle semmit. 60Hzes előző TVmen is 60Hzen ment max minden."

120Hz-en akkor megy a TV, ha a Motion Plus-t bekapcsolod, ez minden TV gyártónál így van, kivétel azon a 4db Sony TV modellen :)

[ Szerkesztve ]

(#97342) Flashget válasza dethroner (#97327) üzenetére


Flashget
félisten

A Hbbtv csak nálunk van leszarva, más országokban jobban kihasználják.
De még a samsung is inkább letíltja szoftveren mint engedné...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#97343) monti0222w válasza klaya86 (#97337) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszönőm szépen a válaszod. :R

(#97344) dethroner válasza warezxts (#97338) üzenetére


dethroner
veterán

A 120Hz-el kapcsolatban csak halkan jegyzem meg, hogy "állítólag" :DDD az európai piacon kapható tévék nem 60 és 120Hz, hanem 50 és 100Hz-es készülékek. Az előbbiek usánkába vannak, csak valahogy sikerül mindig begyűrűznie ennek az értéknek ide. De ismétlem ezt csak azért gondolom, mert volt már itt régebben szó erről, és akkor volt tényként megállapítva. EU PAL=50Hz, USA NTSC=60Hz

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97345) warezxts


warezxts
senior tag

Először is köszönöm a válaszokat! Szerintem minden benne van, pár dolog még homályos (de tisztul, esküszöm) :)
Az első kérdést lehet hülyén fogalmaztam. Azt tudom hogy ha pl. PC-re kötöm a TV-t és játszani szeretnék, nem éppen jó hogy még a TV processzora is beszáll a kép számolásba, mert idő, azaz input lag nő.
A kérdés igazából arra vonatkozott, ha pl. a PC-t kikötöm játék céljából, a képopciók közül a Normál vagy Szórakozás választható (csak). EZEK között van-e különbség vagy csak profilokat takar (más szín/fényerő stb. adhatsz meg)? Ugyanez a másik módban Film, Természetes, Normál stb. között sincs akkor különbség jelfeldolgozásban ugye csak más profilt adsz meg?

Ha már nem mérhető, legalább észrevehető-e valahogy hogy nem sima 24p egy film hanem fel van szorozva (motion blur off, inputnak 24pt ír), mert nekem tényleg (csak) 24 képkockának tűnik és le szeretném ellenőrizni hogy ennél többel megy-e, veszteség nélkül felszorozva (48, 72, 96...), azaz nem a motion blur-re bízva.

@Pepeeeee: Mit kell látnom? (link a review oldalra visz). Egyébként videókártya szerint 1080p @ 60Hz @ 4:4:4 : Yes

@Hati: Megnézem otthon, köszi!

@PuMbA: Geforce GTX280, Win7x64, monitorcsatin kívül egy HDMI van a kártyán (abban van benne a TV), a TV-n pedig négy. Az első kettőn van valami extra HDMI1/STB (konzolhoz főleg) , HDMI2/ARC (hangrendszer közbekötéséhez) de HDMI/DVI feliratost nem találtam. A 3-as 4-es csatin nincs semmi extra jelzés. csak a forrásnál adható meg ugyanúgy mint a blueray, pc hogy ez egy pc-dvi vagy hdmi-dvi (nem emlékszem pontosan).
Kábel valószínű 1.4-es mert átviszi a 3D tartalmat. Legújabb driver van fent, és ott minden jó szerintem. Mondjuk azt nem tudtam eldönteni a TV-nek melyik jobb ha a GPU skálázza a képet? (GPU scaling On/OFF).

@dethroner: Igen, azt tudom, köszi. Szerintem azért esik kevesebb szó a 50Hz-ről, mert magyar (PAL) adást, vagy sorozatot nem annyira tölt le az ember.

[ Szerkesztve ]

(#97346) PuMbA válasza warezxts (#97345) üzenetére


PuMbA
titán

"EZEK között van-e különbség vagy csak profilokat takar (más szín/fényerő stb. adhatsz meg)? "

Csak más szín / fényerő. A játékhoz fontos beállítás az összefoglalóban is található HDMI bemeneten a PC címke, illetve a Játék mód bekapcsolása az Általános menüben, ezek csökkentik a bemeneti késleltetést (input lag) és kapcsolják ki az összes utófeldolgozást.

"Ha már nem mérhető, legalább észrevehető-e valahogy hogy nem sima 24p egy film hanem fel van szorozva"

Nem, ugyanis a 24p felszorzása azt jelenti, hogy ugyanazt a képkockát 96Hz esetén 4-szer rakod ki, tehát semmiféle javulás nem lesz a folyamatosság érzésben.

" Az első kettőn van valami extra HDMI1/STB (konzolhoz főleg) , HDMI2/ARC (hangrendszer közbekötéséhez) de HDMI/DVI feliratost nem találtam. A 3-as 4-es csatin nincs semmi extra jelzés."

Az STB az TV-hez van, a konzolt és a PC-t a 4-es csatiba kéne dugnod, illetve PC-t a 4-esbe a konzolt a 3-asba, ha nem akarod kihúzogatni. GPU Scaling OFF a jó beállítás :)

[ Szerkesztve ]

(#97347) warezxts


warezxts
senior tag

Ennyiiiii :) királyak vagytok, le a kalappal :R

(#97348) novi68


novi68
tag

Sziasztok! Most vettünk egy 40-es J6200 tévét és még sosem volt ilyenünk,hát kellően hülye is vagyok hozzá...Ha szeretnék felvenni valami műsort a tévéből,ill. a más forrásra kapcsolás után visszatérve ugyanott folytatom című dolgot szeretném kihasználni,pendrive-ot kell használnom? Nincs a készülékben memória? Köszönöm!

My name is White. Lumia White....

(#97349) #94529552 válasza #45185024 (#97339) üzenetére


#94529552
törölt tag

Te hogy tudsz a H6400-as 44 ms-ból 21 ms-ot csinálni?

(#97350) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok lesz szerintetek android samsungban? Vagy eljöhet az a megoldás a régi fw-t át tudjuk alakítani androidra PL: rá fleshelünk egyet? Vagy egy külső eszközről induljon?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.