Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97601) Flashget válasza ProEvoFan (#97597) üzenetére


Flashget
félisten

ja csak PC esetében a 24p lejátszás menne addig ezzel a megoldással a tv saját lejátszója..nem egy kávézó a kettő.

Realme GT Master Edition

(#97602) Flashget válasza #21715712 (#97598) üzenetére


Flashget
félisten

MM nyitó oldalára kellett volna csak elmenned...ott van 17-19 között.

Realme GT Master Edition

(#97603) lowzor


lowzor
veterán

Úgy tűnik, hogy a H6400-nak és a J6200-nak másfajta megvilágítása van.
Panelkódok alapján a H6400 Vertical Edge LED-es, míg a J6200 Direct LED-es.

(#97604) Batib válasza lowzor (#97603) üzenetére


Batib
őstag

Ez nem igaz. Gyakorlatilag ua. belülről a két tv. Ugyanazt a bottom chassis-t, led bart stb kapják.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#97605) lowzor válasza Batib (#97604) üzenetére


lowzor
veterán

Pedig a Service Menu alapján igen.

Az én panelkódom ez volt (H6400):

40A1AF0V

Az aláhúzott V= Vertical Edge LED
Ez szerintem igaz is, mert az alsó szélén látszódott is egy kis bevilágítás, ami az Edge LED-re jellemző.

avsforum-ra meg ezt másolták be a J6200 Service Menu-jéből:

40A1AF1D

D= Direct LED

(#97606) Batib válasza lowzor (#97605) üzenetére


Batib
őstag

Nekem mindegy, higgy amit akarsz. Én már több százat láttam mindkettőből. A H6400 direct ledes.

A hatos sorozat az F szeriatól kezdve direct ledes.
Most van változás: A KU6400 edge ledes lett, mégpedig az alsó élén van a led sor. (a KU6000 maradt direct ledes)

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#97607) blakey válasza lowzor (#97605) üzenetére


blakey
titán

Ahhoz képest a H6400-as elég vastag hátlapot kapott, amúgy meg nem edge ledes, legalábbis én nem annak láttam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97608) lowzor válasza blakey (#97607) üzenetére


lowzor
veterán

Szélein LED bevilágítás volt, Direct LED-nél lehet ilyen? Szerintem nem.
Ahogy felülről megnéztem sötétben, látszott, hogy a széleiről (a kijelző alól) világítanak be a LED-ek, Direct LED-nél szerintem ott nincsenek is LED-ek.
Kód alapján is Edge LED-es, meg több forrás is annak írja. Miért nem D van a panel kódjában, ha Direct LED-es?
Lehet, hogy mióta újra gyártják, azóta lett Edge LED-es, bár 2014-es review-t is olvastam, amiben Edge LED-esnek írják.

(#97609) Top cat válasza lowzor (#97608) üzenetére


Top cat
őstag

A H6400-as hátulján látszik, hogy több sorban vannak hosszában a ledek nem pedig a széleken.

(#97610) blakey válasza lowzor (#97608) üzenetére


blakey
titán

Direct LED esetén is lehet bevilágítás, persze különböző méret esetén akár lehet eltérés a háttérvilágításban is. Mostanában nem néztem őket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97611) kissdani válasza blakey (#97610) üzenetére


kissdani
senior tag

A hajlitott képernyő nagyon nem ajánlott? Samsung UE65JU7500 ezt a tipust néztem ki szerintetek? Az a baj hogy majdnem minden magasabb tipus hajlitott? Akinek van megbánta hogy olyat vett?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#97612) dzsizusz


dzsizusz
csendes tag

Sziasztok!
UE48JU7000-es készüléket, ami áruházban ki volt állítva megér szerintetek 250.000 Ft-ot? Mennyit bír egy ilyen panel, lehet probléma a kvázi folyamatos üzemelésből?
A válaszokat előre is köszi!

(#97613) Flashget válasza lowzor (#97608) üzenetére


Flashget
félisten

Edge Led a samsung esetében az F szériától csak felső kategória kapta meg..
ezért volt szebb a képe a D szériának főleg a D6500-nak..viszont az edge led felhősebb is tud lenni..ehhez jön jól a micro dimming ami eltünteti de legalábbis kevésbé lesz észrevehető.

Realme GT Master Edition

(#97614) Flashget válasza dzsizusz (#97612) üzenetére


Flashget
félisten

lehet probléma a kvázi folyamatos üzemelésből?
szerinted? :)
vegyél hozzá +2 év gyári garit ha ez egy viszonteladó ahol ki volt állítva, mert akkor ha megnyekken legább 5 évig védve leszel :)
itt az a rész az érdekes, hogy ne legyen karcos, sérült és minden tartozéka meglegyen különben nem ér semmit.
mondjuk 300+12=3600 óra..ennyit majdnem ment nálam is itthon 2 év alatt és kutya baja.
szerviz menüben nézesd meg mennyit ment....ha megteszik. ;)

Hoppá! napra pontosan ma 2 éves a tévénk. ;)

Realme GT Master Edition

(#97615) dzsizusz válasza Flashget (#97614) üzenetére


dzsizusz
csendes tag

Köszönöm, én is kb. így gondolkodtam, de azért jó a megerősítés! Hipermarketben van kiállítva, így a garanciával és a kiterjesztéssel nem lehet gond. A készüléket meg a kiegészítőket kell még alaposan szemügyre venni, hogy minden rendben legyen.

(#97616) lowzor válasza Top cat (#97609) üzenetére


lowzor
veterán

Hol látszik?
Erről egy képet tudsz mutatni?

(#97610) blakey:

Direct LED-nél látszik, ahogy a kijelző alól világítanak be a LED-ek? Ez érdekes...
Plusz látszott a szélein, hogy alulról/felülről van megvilágítva (bevilágítás volt) szerintem ilyen csak az Edge LED-nél van.
Ha állva megnéztem sötétben a TV-t, akkor látszottak a LED-ek, ahogy a kijelző alól világítanak, a Direct LED elrendezését elnézve ott nem is szabadna LED-eknek lenni.
A Service Menu-ben amúgy akkor hazudnak? Mert a kód alapján Vertical Edge LED és ezt ránézésre is igazolta...
Lehet, hogy gyártották Direct-el is, de biztosra veszem, hogy az én példányaim Edge LED-esek voltak.
Ha újra H6400-at kapok, akkor készítek képet is.
Az is lehet, hogy más méretben Direct LED-es, a 48-as kódját láttam még, abban is V volt.

(#97617) Batib válasza lowzor (#97616) üzenetére


Batib
őstag

Nagyon ráizgultál erre a témára.
Képzelj el egy ablakot amit elsötétítenek. Ha nem m egfelelő az illesztés akkor a szélein átszűrdik a fény. Ezt láthattad.
Emellett Te folyamatosan az alsó széléről beszélsz miközben a vertical az függőlegest jelent. Valóban voltak ilyen tv-k pl. az ES sorozat, és ott két függőleges oldalon voltak a ledek, amik meglehetősen melegek is voltak.

Más: A H6400-at nem kezdték ujra gyártani, hisz tulajdonképpen abba sem hagyták.
Az enyém a legelsők közül van, direct ledes és ott van a kódban a V betű.
Így néz ki egy H6400-as háttérvilágítása.
A minap linkeltem egy videót, ajánlom nézd meg. Látszik rajta, hogyan néz ki a Samsung kijelző modul.

http://prohardver.hu/tema/samsung_lcd_tv/hsz_97577-97577.html

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#97618) blakey válasza lowzor (#97616) üzenetére


blakey
titán

Ha nem megfelelő a "diffuzor" elhelyezése/illesztése akkor átszűrödő fény látható. Attól, hogy fényt látsz még nem látod a szalagcsíkot, hogy miként van elhelyezve, én nem szedtem szért H6400-ast, de a hátlap vastagsága nem arra utal, hogy edge led. A kódokat nem ismerem, de régen ott C, L, E volt, de persze bármi lehet, én ezt azért nem veszem készpénznek, hogy a V, Vericalt Edge-t jelent, persze logikus lenne, de valami mást jelenthet, lehet, hogy a szalagok függőleges elhelyezését jelenti.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97619) Pancsermeste válasza lowzor (#97616) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Az enyém:

És bizony ez is Direct LED-es.

-= Pancsermeste® =-

(#97620) lowzor válasza blakey (#97618) üzenetére


lowzor
veterán

Oké, elhiszem nektek. :R
Csak nagyon Edge LED gyanús volt az általam említett dolgok miatt, plusz a fórumokon az terjed, hogy a V a panel kódjában Edge LED-et jelent.

(#97617) Batib:

Vertical Edge LED-re ezt írja:
above and below
Side by Side LED-et írja Left&Right-ra.

Pontosabban ebből vettem az infót:

Type 40A1AF0V
40 - Inch - size
A - Vendor

A - Samsung Display
D - CMO (Chimei Innolux /Chilin/)
L or R - AUO (Acer Unipac Optronics)
I - CPT (Chunghwa Picture Tube)
Р - CMO (Chimei Innolux)
Н - Sharp Display

1 - Panel frequency

6 - 50/60Hz
1 - 100/120Hz
2 - 200/240Hz

A - Panel type

A - AntiGlare
T - TN
U - Ultra Clear

F - Resolution

H - HD ready
F - FullHD,
U - Ulthra HD

0 - /Panel 1st/2nd (1st=0, 2nd=1…)

0 -
1 -
2 -

V - BLU (BackLight Unit)

C - CCFL,
L - LED,
D - Direct LED
E - Edge LED
V - Vertical Edge LED (above and below)
S - Side by side LED (left & right)

[ Szerkesztve ]

(#97621) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Valószínűleg nem pont ide való a kérdésem, de hirtelen nem tudtam jobb helyre "belőni", hogy hova írhatnám:
az lenne a kérdésem, hogy van-e arra mód, hogy kábeles megoldás nélkül meg tudjam jeleníteni a számítógépem képét a tv-n, mintha klónoznám a Windows asztalt a tv-re? A tv egy Samsung UE48JU6400-es típus.

Köszön a választ előre is, illetve ha nagyon nem illik ide a kérdésem és tudtok egy jobb topikot neki, azt is megköszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#97622) vegh001


vegh001
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Samsung ue40j5200 Tv, ezt szeretném összekötni egy LG LM-M140 hifivel. Milyen megoldással sikerülhetne ez?
Köszönöm

(#97623) Top cat válasza lowzor (#97616) üzenetére


Top cat
őstag

Hátul a szellőzőrácsoknál alul, felül jól látszik sötétben. Képet sajnos nem tudok csinálni.

Mint ahogy (#97617) Batib linkelte úgy néz ki.

(#97624) PuMbA válasza Fail3D! (#97555) üzenetére


PuMbA
titán

Cseréltesd be a TV-t egy J6200-ra, van elállási jogod, a JU6600 sose volt a fórumban ajánlott TV :)

[ Szerkesztve ]

(#97625) Traugutt


Traugutt
csendes tag

Sziasztok!

A minap vettem egy Samsung UE65JS8500-as tévét.
Jó áron volt a Media Marktban. :)

Szóval:
- Eddig még nem sikerült rendes színeket beállítanom rajta, pedig az összes "best picture settings-t" megpróbáltam, amit a neten találtam. Valahogy mindig természetellenes marad. Nagyon kék, nagyon zöld stb. A focivébé sárgái, zöldjei megoldhatatlan feladat elé állítják a tévét.
- A felhősödés nagyon durva. Sötét szobában sötét témájú filmet nézni nem lehet, egyszerűen élvezhetetlen. Mindig dereng a sarkokban.

Ha van valami ötletetek, azt szívesen veszem. Adjam el a fenébe, mi? :)

Nem ezt vártam 680ezer Ft-ért.
Én állat az előző UE55F6400-at meg eladtam. Azóta is azt sírom vissza.

Az LG 65UH8507-et próbálta már valaki?

Kösz.

(#97626) Clever0 válasza Traugutt (#97625) üzenetére


Clever0
senior tag

Csökkentsd le a háttérvilágítást! Az segít a felhősödésen és a derengésen.

(#97627) PuMbA válasza Traugutt (#97625) üzenetére


PuMbA
titán

1. probléma: csak kalibrálással lehet elérni rendes színeket, mindegyik TV darabnak nagy valószínűséggel mások az értékei, így teljesen felesleges más kalibrálását lesni :)

2. probléma: kalibrálás hiányában nézd meg a téma összefoglaló általános beállítások részét, amivel csökkentetni tudod ezt a problémát, ahogy Clever0 mondja, illetve a Smart LED beállítást Alacsony fokozatra állíthatod :) Kalibrálással valószínűleg megszűnik a probléma :)

[ Szerkesztve ]

(#97628) Fail3D! válasza PuMbA (#97624) üzenetére


Fail3D!
addikt

Hasznaltan vettem az uj arahoz kepest nagyon jo aron, de a regi tv biztos jobb, mint amit ajanlasz igy azt tartom meg valoszinuleg. Csak akkor is csalodas volt.

(#97629) Traugutt


Traugutt
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.

Hogyan tudnám saját magam kAlibrálni a képernyőt?

(#97630) PuMbA válasza Traugutt (#97629) üzenetére


PuMbA
titán

Sehogy, profi műszerek kellenek és pénzért csinálják :) A szemed, mint mérőeszköz teljesen rossz, ezért pontosan nem lehet csinálni vele semmit.

Fail3D!: Jó döntés :K , bár nem biztos, hogy a Philips jobb a J6200-nál, ugyanis a J6200 tényleg egy nagyon jól sikerült TV.

[ Szerkesztve ]

(#97631) Clever0 válasza Traugutt (#97629) üzenetére


Clever0
senior tag

Léteznek szürke árnyalatos képek, amivel a fényerőt, kontrasztot, háttérvilágítást tudod úgy beállítani, hogy a két legsötétebb feketét és fehéret még épp különbözőnek lásd. Az igazi a műszeres kalibrálás, amihez műszer és szakember kell.

[ Szerkesztve ]

(#97632) Fail3D! válasza PuMbA (#97630) üzenetére


Fail3D!
addikt

Ha a smaet funkciot nem nezzuk. Csak a panelt es az ambilightot akkor, szerintem biztos jobb:)

(#97633) PuMbA válasza Fail3D! (#97632) üzenetére


PuMbA
titán

A J6200 panelja nagyon gyors, az egyik tesztelt példány 8ms-os értéket hoz, ami LCD viszonylatban a legjobb és ez gyorsabb, mint a fél milliós LCD TV-ké, csak azok a TV-k még sok más fontos paraméter miatt jóval jobb képminőséget hoznak :) Nem hiszem, hogy a Philips tisztább képet ad emiatt :)

[ Szerkesztve ]

(#97634) Fail3D! válasza PuMbA (#97633) üzenetére


Fail3D!
addikt

A kepminoseg szamit, az inputlag, max ha jatekra hasznalnam szamitana. Ettol fuggetlenul biztos ar ertek bajnok a tv, csak van 1 minoseg amirol nem akarok lemondani. Valtas eseten meg latvanyos elorelepest szeretnek:) Erre meg varnom kell ertelmes ar mellett:(A smart tulajdonsag meg nem szempont nekem. Viszont ami durva, hogy ennyire ocsmanyt kep beallitasi minoseggel adjak ki a tv et... Reseteltem a beallitasokat masnap elinditok 1 filmet es azthittem tonkre ment a tv, annyira botrany volt a film:) Beallitva viszont felelmetes mit kilehet hozni a tvk bol.

[ Szerkesztve ]

(#97635) Flashget válasza Mr.Mercury (#97621) üzenetére


Flashget
félisten

van rá megoldás amennyiben laptopod van és 3. generációs intel processzorral.
WIDI néven fut a dolog. De mivel túl sok macerával jár hamar rájössz te is jobb a kábeles megoldás.
android esetében ez pofon egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#97636) jambiyya válasza PuMbA (#97633) üzenetére


jambiyya
őstag

Ha tényleg vacak a képe alapból egy sok százezres TV-nek, akkor nem értem miért nem éri meg a gyárnak kalibrálni őket? Egyszerű felhasználó mit gondol ilyenkor? Vagy a többség észre se veszi, csak a matricákat nézi (kvantumpontos, 4k-s, stb.)?

(#97637) Skyhigh válasza jambiyya (#97636) üzenetére


Skyhigh
senior tag

A gyárban is kalibrálják őket, igaz nem annyira precízen (kis eltérést megenged a gyár magának).
Ezt nekem is megmutatta a srác, amikor az én TV-m lett kalibrálva, alig 3% volt az eltérés a gyárival a szabványtól, ami ugye elég kicsi szám. Nos pont ez a 3% volt az ami miatt nekem nem tetszett a képe.
Én is megpróbálkoztam, hogy majd beállítom, de nem igazán jött össze, a színhelyesség az pocsék lett a kalibrálásnál kiderült :O
Miután be is lett lőve a szabványra azóta álom szép a kép, imádom.
És igen ha valaki vesz egy 200K-400K netán 600K-s tévét akkor ne sajnáljon még 10-20K-t a kalibrálásra kifizetni.

Minden új TV-met kalibráltatni fogom, nem azért mert imádom szórni a pénzt, hanem mert így ad tökéletes élményt.

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#97638) Fail3D! válasza Skyhigh (#97637) üzenetére


Fail3D!
addikt

Nem csak a szinekkel van a gond, hanem, hogy annyi kepjavitot eresztenek ra amitol nalam a 16gb film inkabb egy sd adasnak tunt, a viz szabalyosan pixel haboru volt... elmosodott stb... Szoval mas beallitasokkal is problemak vannak amik sokkal nagyobb rombolast hoznak ossze kepminoseg teren. Ezt mar a legtobb tvemnel megtapasztaltam.

(#97639) Skyhigh válasza Fail3D! (#97638) üzenetére


Skyhigh
senior tag

A kalibrálásnál ezekkel kapcsolatban is kaptam pár hasznos tanácsot amiknek a segítségével az immáron kalibrált TV-nél sikerült belőni 2 napon belül hogy a képjavító eljárások is csak annyit nyúljanak bele amennyire éppen kell...

Mielőtt kalibráltam, én is azt gondoltam, hogy itt egy 350K értékű vacak, a CRT szebb képet adott sőt a 32" nem kalibrálható Toshiba is, de most szó szerint zavarja a szemem ha a Toshibán nézek valamit a másik szobában...

Lehet közhelyes, lehet hihetetlen, bár én is az voltam, de nagyon jó döntés volt.

U.I: Amennyiben nem sikerül a kalibrálás (nekem sem jött össze elsőre), a srác felajánlotta, hogy vissza fizeti, vagy kijön újra és beállítja megint. Én a másodikat választottam, ki is derült, hogy kicsit hangolni kell a képjavító cuccokon és máris jó lett a kép.
Nekem pl a Motion Plus 9/0-ra van állítva nem 10/0 mint Flashget-nél, nekem ezt kívánja a szemem.

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#97640) Mr.Mercury válasza Flashget (#97635) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Nincs laptopom, asztali a gép és amúgy is AMD procival. :D Mindegy, a kábeles megoldás sem tragédia egyáltalán, csak gondoltam, ha van rá megoldás, akkor megspórolom azt a fajta kivitelezést.
Köszi a választ! :R

Mercury

(#97641) Gaben360


Gaben360
senior tag

Üdv mindenkinek!
Hogy a viharba lehet egy 55 H6400-ból normális mély feketét kicsikarni?
Már egy csomó beállítást próbáltam,de semmi.Köze sincs a feketéhez,inkább kékes-szürke.
Ennyit tud és kész,törődjek bele?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#97642) dethroner válasza Gaben360 (#97641) üzenetére


dethroner
veterán

Pl műszeres kalibrálással :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97643) hati válasza Gaben360 (#97641) üzenetére


hati
addikt

HDMI feketeszint: Alacsony

(#97644) Pancsermeste válasza Gaben360 (#97641) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Milyen paneles?
Csak kíváncsiságból... Régen a Sharp kijelzőkre volt jellemző, főleg kicsit oldalról nézve, hogy fekete képnél lilás árnyalattal átvilágított.

-= Pancsermeste® =-

(#97645) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

LE37A656 tv-m halkan sípol. Ismert dolog ez? Nem találtam a neten semmit róla.

Gippazoid Novelties Inc.

(#97646) Gaben360 válasza Pancsermeste (#97644) üzenetére


Gaben360
senior tag

Az jó kérdés.Hol nézzem meg?

Hati: A médiaplayer nem RGB-re van állítva,így az nem választható,csak a normál szint.
De így is a fekete fekete kéne legyen nemde?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#97647) zoltan6 válasza gippazoid (#97645) üzenetére


zoltan6
őstag

tápegység panelon nézd meg nincs-e púpos kondi,ha van akkor kondicsere,kb 100ft darabja.

(#97648) dethroner válasza hati (#97643) üzenetére


dethroner
veterán

Azzal a beállítással csak a HDMI kábelen érkező jelre tudsz hatni, a tévé adásra nincs eredménye. És a külső forrásból érkező jelet is inkább szétcseszi, olyan mély lesz a sötét szint, hogy a szürke és vele a finom részletek teljesen eltűnnek.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97649) Pancsermeste válasza Gaben360 (#97646) üzenetére


Pancsermeste
őstag

A service menü fő oldalán az Option: - utáni karaktersor.
De ha nem jártál még ott, akkor csak ezért ne nézd meg, nehogy baj legyen...
A kép beállításaid is alapra állnak, ám ez esetedben ugye mindegy is, mert úgyse tetszenek... ;)

-= Pancsermeste® =-

(#97650) emre33 válasza PuMbA (#97630) üzenetére


emre33
addikt

Vidéken Tolna megyében nemtudjátok hogy vállal-e valaki profi kalibrálást?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.