Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96051) Flashget válasza BBéci (#96050) üzenetére


Flashget
félisten

a kisgyerekek hidd el mindig tudnak újat produkálni amit senkitől nem láttak..nagyon sok mindent feltudnék sorolni, de ezeket olyanok nem értik meg akiknek nincs még kisgyerekük...engem már nem érit a történet, mert már 25 éves a lányom, de akkor mindent pakolni, elkeríteni kellett igen volt a járóka az került a régi tv-s állvány elé és hogy ne borítsa magára elé raktuk még a nagy fotelt..

Realme GT Master Edition

(#96052) Flashget válasza kenand (#96047) üzenetére


Flashget
félisten

Tudja valaki pontosan milyennek kell lennie az mkv/mp4-nek hogy a TV lejátssza az anyagot?

level@4.1

Realme GT Master Edition

(#96053) Flashget válasza M3aN (#96038) üzenetére


Flashget
félisten

Én most középkategóriás, ívelt 4K csicsás J szériával szemben ezt vennék..H6400-al van kb. egy szinten és június 30-ig 5 év garanciát kapsz hozzá viszonteladóknál.
árgép

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#96054) kenand válasza Flashget (#96052) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm szépen a választ, de nem fejtettem ki pontosan, 4k(2160p) anyagot akarnak nézni, ha már olyan TV-t vettek, hiába mondom nekik, hogy én az enyémen (4 éves full HD) általában csak 720p-t nézek, mivel fele akkora, mint az 1080p, hamarabb lejön és alig van különbség...(pl sorozatokat biztosan nem veszek le 1080p-ben)

(#96055) sandró60 válasza Flashget (#96053) üzenetére


sandró60
addikt

Vajon ez"DivX lejátszó"miért van kihangsúlyozva?

(#96056) Flashget válasza sandró60 (#96055) üzenetére


Flashget
félisten

Tidod jól pontos adatokért a gyártó honlapját kell nézni vagy a magyarországi deelerét..

Támogatott formátumok AVI/MKV/WMV/MP4/M4v/FLV/3GPP/VRO/VOB/TS/PS, MP3/AAC/WMA Pro/FLAC/Apple Lossless/WAV, JPEG/MPO

[link]

bővebben a Panasonic topicban tudnak válaszolni. :)

Realme GT Master Edition

(#96057) #73959936


#73959936
törölt tag

Erre valaki ?

(#96058) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!

Még egyszer megpróbálok az alábbi problémával hozzátok fordulni, hátha olvassa valaki, aki találkozott már hasonlóval.

Próbáltam régiót váltani, hogy lehessen csatornákat törölni, de ez sikertelen volt. Nem is ez a lényeg már, hanem, hogy miután visszaállítottam magyarra, csatornalista betölt, az ékezetes betűk helyén a műsorújságban krikszkrakszok jelentek meg.

Ezzel egy időben a műsorújságban balra fent megjelent az aktuális műsorról előnézeti kép, ami eddig soha nem volt ott. Ezt sem igazán értem.

Újrahangoltam mindent, de az ékezetek elcseszése maradt. Ezt hogyan lehetne orvosolni?

(#96059) mg105


mg105
senior tag

Sziasztok! Van egy 48H6400-es tv-m, amit szeretek imádok, de nagyon idegesít, hogy 24p módban a sötét jeleneteknél lejjebb veszi a fényerőt. Olyan fényerő ugrások vannak jelenetek között, ami jobban zavar, mintha kevésbé lenne fekete a fekete. Energiatakarékossági beállításoknál minden ki van kapcsolva, hogyan tudom ezt a jelenséget megszüntetni? 60 Hz-es módban nem csinálja, vagy csak nem tűnt fel.

(#96060) Tottalino


Tottalino
tag

Miért szórakoztok a TV saját lejátszójával? Én vettem HDMI kábelt, és PC-ről tolom át a filmeket. Azzal játszok le, amivel akarom, minden formátumot ismer. Nem kell másolgatni külső HHD-re.

(#96061) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok!

Adott egy régi Samsung le32b530p7w TV, a hétvéfén filmnézés közben pattant egyet és kikapcsolt, ha be akarom kapcsolni csak villog a bekapcsoló led, de semmit nem csinál.
Ma volt kint a szerelő és azt mondta alaplaphibás 30.000 Ft a javítás, és hogy nem éri meg, vegyünk másikat.

Tudok esetleg olyan szerelőt műszerészt ajánlani, aki nem sajnálja használni a forrasztópákát és nem egyből panelt akar cserélni a tv-ben horror összegért?

Youtube-n találtam egy videót erről a led blink hibára és ott egész egyszerűen lehetett orvosolni.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#96062) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Sziasztok,

ilyen hibával találkozott már valaki?

UE48H6290

Bekapcsolás után kb. 10-30 (random) percig jól működik, utána nem reagál a távirányítóra, nem tudsz pl. hangerőt állítani.
A jobb alsó sarokban levő piros fény villog gombnyomásra, és ha benyomva tartom a power gombot pár másodpercig akkor ki is kapcsol. Visszakapcsolás után megint jó, aztán újrakezdi.

Próbáltam menüből gyári visszaállítás többször, LAN kábellel vagy anélkül.
Utána próbáltam Service Menüből szintén factory resetet, hátha az máshogy resetel, ugyanaz.
Fentiek áramtalanítással kombinálva - ugyanaz.
Két Samsung távirányítóm is van (egy gyári meg egy másik Samsung, narancssárga háttérvilágítású gombokkal) mindegyikkel csinálja.

Tanácstalan vagyok, találkozott már valaki ilyennel?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#96063) Kicsirics77 válasza AiRLAC (#96062) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nálam akkor volt ilyen probléma mikor a 43j5500-ra az rpi2 folyamatosan küldte a képjelet a hdmi csatlakozón keresztül és a CEC is be volt kapcsolva,alaplapcsere sem segített ezen,így sajnos az rpi-t nem tudom használni ezzel a tévével a H szériánál nem volt ilyen gondom.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#96064) AiRLAC válasza Kicsirics77 (#96063) üzenetére


AiRLAC
addikt

Basszus, és RPi2 van rákötve, OpenELEC-cel. :DDD
Délután megnézem anélkül :) Remélem ez a gond.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#96065) Kicsirics77 válasza AiRLAC (#96064) üzenetére


Kicsirics77
veterán

valószínűleg az lesz a gond,nekem amióta nincs rajta teljesen tökéletes a tv.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#96066) sityupityu válasza M0RGI (#96058) üzenetére


sityupityu
veterán

Próbálj meg egy factory reset-et.

(#96059) mg105 Mielőtt elkezded nézni a filmet, vagy bármi mást, lépj be a youtube applikációba majd vissza. Ezzel eltűnik a jelenség. De ezt minden bekapcsolás után meg kell csinálnod.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96067) Veron válasza PuMbA (#96039) üzenetére


Veron
őstag

H6200 és H6400 között mi a különbség? Aquaba amúgy 138.000 ért van a 6400.
És tényleg érdemesebb azt mint az egy évvel frissebb J6200t?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#96068) Sz.Miki válasza Veron (#96067) üzenetére


Sz.Miki
őstag

A 6400-hoz jár Smart távirányító, és 400HZ, meg ha jól tudom a 6200-hoz nem jár szemüveg sem, a 6400-hoz jár, de ebben nem vagyok biztos.

(#96069) ΞΔGLΞ válasza PuMbA (#96045) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

4K sparhelté a jövő! :DDD
-------------------------------

Viccet félre, a kisgyerekes, tapizós dologhoz még annyit, hogy a tv nem égeti meg a kezüket, viszont én/mi megtudnánk zabálni őket, amikor valamit nagy nevetések közt jól megvitatnak egymás közt, mikor az 5 éves kiokítja a három évest :D.
Ha rászólnék, hogy azt nem lehet, akkor nem nem volnának ilyen történésék, amikre szívesebben emlékszem vissza, mintha szomorkás lenne, hogy megszóltam, hogy összetaperolta a tévét.

Mint írtam, nem ettől lesz belőle hülye, vagy okos gyerek, hogy ezt ráhagyom. Nyilván vannak szabályok, amiket fokozatosan meg kell tanulniuk, de nem az, hogy összetapizzák a tévét, majd arról is leszoknak. :)
Szóval, lőjük ki a ..csába ezt a témát.

(#96070) Veron válasza Sz.Miki (#96068) üzenetére


Veron
őstag

A 3D nem nagyon érdekel, képe van olyan jó mint a J6200nak ?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#96071) #73959936 válasza Tottalino (#96060) üzenetére


#73959936
törölt tag

Igen, igazad is van, csakhogy a tv, amin szeretnék filmet nézni a lakás másik helyiségében van, nagyjából 9-10 méterre a géptől.

Inkább azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy a gép a tőle fent írt távolságra lévő külső hdd-re pakolja a filmek letöltéskor ? A külső hdd-n 1 mini usb bemenet van kizárólag (meg ugye a táp bemenet)

(#96072) sityupityu válasza Veron (#96070) üzenetére


sityupityu
veterán

Ő a H6200 és a H6400 különbségeit sorolta fel.
Egyébként igen, van olyan jó.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96073) bigdigit


bigdigit
addikt

Megkérdezem elsőre itt 4K/60p-re elég egy médiás Hama high speed HDMI?

(#96074) PuMbA válasza Veron (#96067) üzenetére


PuMbA
titán

Ahogy előbb írtam, nem tudom, hogy melyiket érdemes venni és sose fogom tudni, mert mindhárom TV nagyon jó és minimálisak a különbségek :) Aqua-ban nincs hivatalos garancia, csak bolti, azért olcsóbb :) H6400-hez jár okos távirányító és szemüveg, ennyi a különbség :)

[ Szerkesztve ]

(#96075) zsiz válasza Sz.Miki (#96061) üzenetére


zsiz
őstag

Ha még nem tetted, akkor írd meg a problémád az LCD TV hiba-topikban. [link] Ott lehet, hogy jobban tudnak segíteni, sok szaki van odaát.

(#96062) AiRLAC: szeritnem szintén a fenti topikban érdeklődj.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#96076) Sz.Miki válasza zsiz (#96075) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Köszönöm!

(#96077) galaxys80 válasza sityupityu (#96066) üzenetére


galaxys80
veterán

F6500-nàl is megvan ez a jelenség. Ott a YouTube-os megoldás sem válik be.

(#96078) M0RGI válasza sityupityu (#96066) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi! Ezt el akartam kerülni, de akkor muszáj lesz.

(#96079) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Várható mostanában valami FW Update H6200, H6400-hoz?
Milyen időközönként adnak ki?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#96080) Notalab válasza PuMbA (#96074) üzenetére


Notalab
tag

Sziasztok!
Én is J6200-at szeretnék venni. A hivatalos/bolti garanciát hol lehet kideríteni? Ha olcsó, akkor csak bolti, ha meg drága, akkor gyári a garancia? Gondolom ez nem ilyen egyszerű.
Ez most kb 135 körül van (AvPlanet,Aqua,MALL), de mondjuk a MediaMarktban is csak 139e, akkor ott is csak bolti gari van.

Más:
Smart taviranyítót (Samsungot) láttam 5-9 ezerért, bármelyik jó a J6200-hoz? Vagy jobb egy vezeték nélküli billentyűzet touchpaddal?

[ Szerkesztve ]

...

(#96081) zoltan6


zoltan6
őstag

aki most akar H6400-ast venni a mall.hu..n elég jó árban vannak május 16.-ig.2 év garanciával,ingyen házhozszállítással.

bár most néztem az árukeresőt,elég sok helyen van a 48-as 170 körül,jól lement az ára,én amikor vettem örültem hogy kaptam még 195-ért,mert akkor pont hiánycikk volt. :N

[ Szerkesztve ]

(#96082) tokesz86


tokesz86
csendes tag

Sziasztok!

H6200 típussal kapcsolatban két kérdésem lenne, hátha már valaki megoldotta. :)
Nem csak a pendrive csatlakoztatáskor, hanem ha x ideje rá van dugva, akkor is gondol egyet és TV nézés közben is megjelenik az értesítés, hogy USB-t érzékel... Holott hozzá se nyúltam. Régebben nem csinálta.Ötlet?

Másik:
Optikai hangja brutál halk.... lehet valahogy hangosítani rajta?

üdv: tokesz

[ Szerkesztve ]

(#96083) Flashget válasza zoltan6 (#96081) üzenetére


Flashget
félisten

nálam giga fekete listás cég.
itt valakinek eladtak egy C végződésű tévét minden szemrebbenés nélkül (Portugál, Spanyol piacra szánt készülék más nyelv nem is volt benne még szerviz menü matatással sem a smart rész ennek megfelelően hibásan működött) de legalább kicserélték ide szánt tévére.
mobilt eladják majd 2 hónapig szórakoztak garanciális javítással...
cseh vagy szlovák raktáruk van tehát nincs gyári garancia...

Realme GT Master Edition

(#96084) Flashget válasza tokesz86 (#96082) üzenetére


Flashget
félisten

factory reset volt már? lehet csak meghülyült a memóriája...vagy megtelt :)

optikai kábelnél nem mindegy milyet vesz az ember...az olcsó húsnak híg a leve itt sokkal jobban érvényesül mint a HDMI kábelnél. ha valami 800-900Ft-os kábel erősen ajánlott a cseréje.

Realme GT Master Edition

(#96085) BBéci válasza tokesz86 (#96082) üzenetére


BBéci
titán

Az erősítőt kell felhangosítani. Némelyik adó meglehetősen halk (gyenge) jelet ad, például a TV2.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96086) ΞΔGLΞ válasza Ciccuka (#96079) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Még egy kicsit várnak a további butítással. Túl feltűnő lenne ilyen gyorsan...

(#96087) Ciccuka válasza tokesz86 (#96082) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lehet a csatlakozó is rossz (kontakt hiba, lekopott az aranyréteg az érintkezőkről például), de a pendrive is, persze kicsi az esélye.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#96088) azur válasza zoltan6 (#96081) üzenetére


azur
tag

Te ezt most komolyan írtad, hogy jó árban vannak!!? :D
Már neharagudjatok, de 2016-ban egy 2014-es tv inkább kifutó darab mint keresett termék, nem is értem miért ezt ajánljátok mindenkinek. Ha 2016-ig nem tudott a Samsung "szerintetek " jobb készüléket gyártani akkor el kell felejteni mint márkát :F
Két éven belül ahogy lassan a Samsung hozzáállása mutatja egy minden támogatás nélküli lapos tv. lesz.
Ezt alapozom arra, hogy mind 2010-11-es ( "C" "D") tv-ken megszünt lassan mindenféle extra támogatás pedig akkor azok is csúcs tv-k voltak, most megszünteti a skype-ot is, csak tudnám akkor miért reklámozta olyan nagyon a 7000-es sorozatot beépített kamerával. :F

(#96089) bunkomen


bunkomen
tag

Sziasztok!

H6200-on wifin keresztül smartview-al néztem már filmet, de most feliratot mellécsatolva nem sikerült. Azonos névvel próbáltam. Mi lenne a megoldás? Nem mindig van kedvem keresgélni a pendrive-ot :)

Üdv

(#96090) Flashget válasza azur (#96088) üzenetére


Flashget
félisten

azért több mindennel nem vagy tisztában, de főként a skypal.

Realme GT Master Edition

(#96091) Flashget válasza bunkomen (#96089) üzenetére


Flashget
félisten

pc/laptopra telepíts Allsharet vagy serviiot...így csatold a film fájllal azonos nevű feliratot a filmhez és nézzed DLNA-n...
de a legjobb megoldás egy külső média lejátszó használata..

Realme GT Master Edition

(#96092) BBéci válasza azur (#96088) üzenetére


BBéci
titán

Az LCD technológia már sok évvel ezelőtt elérte a maximumát, jó példa erre a C650, aminek képminőségét a tavalyi 6-os sorozat egyik modellje sem éri el. Azért találták ki a sok smart mókusvakítást, a 3D-t az ívelt kijelzőpanelt, Tízent és egyebeket.
Sem a "C", sem a "D" nem volt csúcs, ez így, ebben a formában nem állja meg a helyét azokban az évjáratokban is voltak egyszerű 4-es, 5-ös, és prémium, 8-as, 9-es szériás modellek.
Talán a SUHD és a kvantumpötty adnak némi pluszt, de egyelőre nagyon sok pénzt kérnek érte.
A Skype a Microsoft kezébe került, ők nem engedik a tévékben működtetni, erről a Samsung nem tehet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96093) dethroner válasza azur (#96088) üzenetére


dethroner
veterán

H6400 nem kifutó modell, hanem valószinüleg a samsung legnagyobb darabszámban eladott, tehát legsikeresebb tévéje. Mivel a kifutó modell azt jelenti hogy az adott széria lecsengése után "még épp kapható 1-2 helyen" ezt viszont több mint 2 éve folyamatosan gyártják.
Én és azt hiszem jópár fórumtársunk egyáltalán nem bánkódnánk ha megszűnne mindenféle támogatottság a tévére. Olyan a smart tévé applikáció,is mint az okostelefonra letölthető játékok, 1-2 kivételtől eltekintve haszontalan mind. Szóval adná az ég hogy beszüntetnék a támogatottságot, és nem nyomnánk folyton a pofánkba az új fw-ket :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96094) bunkomen válasza Flashget (#96091) üzenetére


bunkomen
tag

felraktam az allshare-t, megosztottam a filmes mappát, kiválasztom a filmet de felirat sehol

Üdv

(#96095) lalakov


lalakov
senior tag

Frissített már valaki ilyen tv-t (UE40ES7000S) a legújabb 2015 decemberi vezérlőprogramra? Jelenleg az HBO GO-tól kifagy, a Netflix bár megy, de nem frissíti a felirat beállítást. Kijelentkeztem és újra be, ez volt amit a Netflix ügyfélszolgálatos maga is elsőre javasolt, aztán megpendítette az upgradet.

[ Szerkesztve ]

(#96096) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok anyósomnál van egy LE32c450e tv-je, UPC direct-el használja, valaki tudna nekem mondani egy optimális kép beállítást hozzá?
Köszönöm előre is.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#96097) Ciccuka válasza lalakov (#96095) üzenetére


Ciccuka
veterán

Próbáld meg alapállapotba állítani a TV-t, hátha segít.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#96098) R3nts válasza ΞΔGLΞ (#96028) üzenetére


R3nts
senior tag

:R :R :R :R :DD

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#96099) Flashget válasza bunkomen (#96094) üzenetére


Flashget
félisten

elindítod a lejátszást nyomsz egy entert vagy tools-t és előjön a beépített lejátszó vezérlő panele itt kiválasztod a feliratot és engedélyezd.
a feliratnak azonos mappában kell lenni ahol a film van, egyezni kell a film fájl nevével és .srt legyen
tehát:
valami.mkv
valami.srt

még egy segítség... a feliratot be kell tallózni a Subtitle Workshop-ba és csak simán menteni.
Így az esetleges felirat szerkesztési hibákat is kijavítja amitől szintén nem jelenik meg a felirat.

nekem sosem volt gond a felirat lejátszása DLNA-ban egyik proginál sem.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#96100) tanzara válasza 77Kilroy (#94928) üzenetére


tanzara
csendes tag

Szia rég jártam erre, de kérdezem, hogy megtaláltad már, meg tudtad oldani a "csatornalista átvitelét"? JU7000

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.