Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97401) zsiz válasza lowzor (#97394) üzenetére


zsiz
őstag

Én pl nem néztem meg van-e pixelhiba a H6400-asomon. És nem is fogom. Lassan egy éve használom elégedetten a tv-t, szerintem ha nem keresem, már akkor is észrevettem volna ha van hibás pixel.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#97402) lemcsi


lemcsi
tag

Napot.
Valaki próbálta már az ir hoszabbitó kábellel vezérelni pl a upc stb-t?
Perpill nekem nem ment.

(#97403) lowzor válasza zsiz (#97401) üzenetére


lowzor
veterán

Jól tetted, mert ha észrevennéd, akkor utána nem éreznéd túl jól magad vele.
Nem biztos, hogy észrevetted volna. Kb fél méterről már nem annyira látszik még akkor sem, ha tudod hogy hol van.

[ Szerkesztve ]

(#97404) zsiz válasza lemcsi (#97402) üzenetére


zsiz
őstag

Kb 1 hete üzemeltem be. UPCD, Humax UD Fox HD beltéri. Először nekem se ment, mert rosszul kerestettem a tv-vel. Talán a sorozatszám utolsó 3 karakterét kéri a tv, de közben nem azt kell megadni, hanem a pontos típus utolsó 3 karakterét.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#97405) dm1970 válasza lowzor (#97384) üzenetére


dm1970
tag

Köszi!

Akkor vannak még csodák.

(#97406) Pancsermeste válasza lowzor (#97394) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hát, nem tudom, de szerencsére az én 50"-osomon sincs pixel hiba, az első dolgom volt, hogy tüzetesen átvizsgáltam.
Amúgy milyen pixel hibákról van szó? Fényes vagy fekete pont, egész, vagy csak sub-pixel? Esetleg nem is pixel hiba, csak kisebb kosz?

-= Pancsermeste® =-

(#97407) lowzor válasza Pancsermeste (#97406) üzenetére


lowzor
veterán

Van egy fekete subpixel, meg 3db barnás pötty (ez lehet akár kosz is), az egyik mintha több pixelre is kiterjedne. Mindegy hogy pixelhiba vagy kosz-e, mert benne vannak a kijelzőben.

(#97408) lemcsi válasza zsiz (#97404) üzenetére


lemcsi
tag

A model utolsó 3 számát kéri.
Akk megpróbálom a sorozatszámmal.
Érzékelöt hogy helyezted el?

Edit:
Beirtam minden létezö utolsó 3 számot, de semmi.
Ugyanilyen beltérivel és ue55f6500 tv-vel.

[ Szerkesztve ]

(#97409) Pancsermeste válasza lowzor (#97407) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Azért nem teljesen mindegy, mert a fényes pont hiba az azért zavaróbb. Gondold csak el, ha sötét jelenetnél egy zöld pixel világít a szemedbe. Mivel fekete (sötét) a kép, kitágul a pupillád, így jobban észreveszed, mint fehér (világos) képen a fekete pontot. Talán az idegenanyag a legszerencsésebb hiba, ha az nem terjed ki több pixelre, meg ezek egy kicsit azért átengedik a fényt, így nem annyira feketék.
Mi az ilyen beragadt kis koszokat anno "leütögettük".
(Innen tudom, milyen nagy ütéseket is képes elviselni az LCD panel. Persze, nem csavarhúzónyéllel, tiszta erőből, mint a CRT árnyékmaszkon felragadt kosz esetében, de azért tenyérrel jó nagyokat rápaskoltunk, és nem tört, nem repedt meg soha se a kijelző.) - persze senkit se biztatok arra, hogy kipróbálja! :N

-= Pancsermeste® =-

(#97410) cse978_1


cse978_1
csendes tag

Sziasztok,

UE48H6200-at vettem végül nem bántam meg :)

Viszont melyik 3D-s szemüveg jobb hozzá minőségbe?

Samsung SSG-5100GB
vagy
Samsung SSG-P51002

Vagy ezek nem akkor melyik?

köszi

(#97411) #94529552 válasza Pancsermeste (#97409) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerinted így kellene a garis LCD tévét is javítani? Én nem erőltetném :O . Inkább kérném a következőt.

(#97412) Flashget válasza cse978_1 (#97410) üzenetére


Flashget
félisten

a legjobb a 3100-as kialakítása miatt, masszív. cserébe már beszerezhetetlen Mo-n gyakorlatilag.
ezek hurkapálcikaként törnek amiket írtál és ráadásul az ember orra hegyén ül, oldalról semmi védelem a fény ellen ha beszűrődne filmnézés közben....

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#97413) Pancsermeste válasza #94529552 (#97411) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hát, határeset! ;) :D

Amúgy TV gyárban, a megbízott LG (Display) Rezidens mutatta a módszert! Mert egy kis kosz miatt ő se küldhette vissza a kijelzőt. Így, ha le lehetett ütni, akkor nem lett kicserélve a kijelző.
De nehogy azt gondolja bárki is, hogy másképp megy ez mondjuk a Samsungéknál! Főleg, hogy ha magát a kijelzőt is a TV összeszerelő gyártósoron rakják össze, nem kimondottan 'tisztatérben'.

-= Pancsermeste® =-

(#97414) VaDy


VaDy
tag

Sziasztok!

J6200asra tudtok vmi jó beállítást?
EZT találtam, de vmi borzasztó.
Nekem a 4 alapbeallitasbol talán a "természetes" jön be a legjobban, ezeket a dinamikus kontraszt még mpeg zajszurest érdemes bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#97415) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!
Már régóta megfigyeltem a Samsung 48h6400-on hogy néha tök jó sötét a fekete(este sötétben) de sokszor majdnem olyan mint az ips feketéje . Ez miért van ? Ez is valami hasonló mint a youtube-os bug? Hogy tudnám azt elérni hogy mindig jó legyen a fekete? Bocs ha kicsit hülye a kérdés de most máshogy nem tudtam gyorsan le írni a jelenséget.

(#97416) Batib válasza Pancsermeste (#97413) üzenetére


Batib
őstag

De, bizony tisztatérben szerelik. Ez az un. LCM üzem, innen kerül át a tv szerelő gyártósorra.
Mo.-n van LCM, SMD és CTV gyártósor is, egy telephelyen. Szlovákiában az LCM másik településen van (Voderady) míg a CTV és az SMD üzem Galántán van.
És igen az idegen anyagot a Samsungnál is lepüfölik. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#97417) PuMbA válasza VaDy (#97414) üzenetére


PuMbA
titán

Összefoglaló -> Általános beállítások rész, de a Color Space-t és a 10 pontos kalibrációt kapcsold ki, illetve állítsd auto-ra vagy alapértelmezettre :)

[ Szerkesztve ]

(#97418) zsiz válasza lemcsi (#97408) üzenetére


zsiz
őstag

Ha ugyanilyen a te boxod is, akkor indítsd el a tv-n az Univerzális távvezérlő beállítót és mikor a modellszámot kéri, akkor annyit írj be, hogy FOX. Majd a listában megjelenik az UDFoxHD, azt válaszd ki. Elvileg mennie kell így. Az érzékelő nekem közvetlenül a beltéri előtt van elhelyezve.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#97419) Flashget válasza Batib (#97416) üzenetére


Flashget
félisten

Románoknál meg monitort raknak össze. Ott is kell valaminek lennie :)

Realme GT Master Edition

(#97420) lemcsi válasza zsiz (#97418) üzenetére


lemcsi
tag

Zsírkirály.
Az upc listában megtaláltam.

(#97421) Pancsermeste válasza Batib (#97416) üzenetére


Pancsermeste
őstag

OK, neked természetesen elhiszem, csak ugye az a kérdés, hogy vajon mennyire is tiszta az a tisztatér.
Megint csak egy nagy múltú TV üzem, már kevésbé nagy sikerű LCD készülékcsaládja (Monet) összeszereléséhez létesített tisztatér jut eszembe, ahol légtér túlnyomást hoztak létre, ill. csak hajhálóval, szájmaszkkal lehetett belépni. Aztán mégis gyakran került kosz a kijelző és az üveglap közé.
Persze lehet, Samuéknál már ez is profibban meg van oldva... bár ezek szerint ott is gyakran szemetes a kijelző.

-= Pancsermeste® =-

(#97422) Batib válasza Pancsermeste (#97421) üzenetére


Batib
őstag

A technologia megvan, csak a gyakorlatban nem tartják be. Emiatt sajna elég sok az idegen anyag. De az igazi problémát a sorjás műanyagok okozzák.

Flashget: igen Romániában (Nagyvárad) monitort és kis tv-t gyártanak, de ott is megszünt már az egyik gyár.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#97423) galaxys80


galaxys80
veterán

Egy éppen aktuális kérdés: :)
Ti milyen MP beállítással szoktátok nézni a focimeccseket?
Nálam alap esetben 10/0 a TV műsor esetén. Minden más már elviselhetetlen szappanopera számomra.
Most viszont az EB alatt kíváncsiságból kipróbáltam a Normál beállítást és foci közben teljesen élvezhetőnek tűnik. Nincs az a mű érzés, mint a TV műsorok esetén.

(#97424) dethroner válasza galaxys80 (#97423) üzenetére


dethroner
veterán

Nálam mindig 10/4 értéken megy. De hogy meccs közben szappanopera hatás lenne? Hát ezt hogyan?
Sőt, a legjobb képminőség nálam MP ki, ha foci. Minden más esetben van képi anomália.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97425) galaxys80 válasza dethroner (#97424) üzenetére


galaxys80
veterán

Na akkor mi nagyon másként látjuk. :)

(#97426) dethroner válasza galaxys80 (#97425) üzenetére


dethroner
veterán

? Most komolyan, mi változik a kép folyamatosságon ha feltolod az MP-t? Én már annyiszor megnéztem ezt az MP dolgot, de csak akkor veszek észre bármi változást a kép folyamatosságban, ha előre rögzített műsor megy.Leginkább film, reklám. Ha élő műsor, bármi sport, stúdió, stb, ismétlem, bármi ami élőben jön, az változatlan ha baszogatom az MP-t. Nem is kell oda szappanopera, hiszen tökéletesen folyamatos a kép ilyen esetekben. Nálam :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97427) PuMbA válasza galaxys80 (#97423) üzenetére


PuMbA
titán

Nálam Normálon már megjelenik műség egyes sorozatoknál, viszont focimeccsnél határeset. Tiszta beállítással van csak minden esetben valóságosnak ható képem :)

dethroner: Motion Plus-szal még folyamatosabb lesz minden, de például Tiszta beállítással kicsi a "folyamatosodás", átlag felhasználó nem hiszem, hogy észreveszi, de Normál-on már tényleg kiszúrja a szemem a sokkal folyamatosabb kép és bárkinek észre kéne vennie :)

[ Szerkesztve ]

(#97428) sandró60 válasza PuMbA (#97427) üzenetére


sandró60
addikt

Nálam is a kezdetektől (július)óta ez a- Tiszta- beállítás van.Így elfogadhatóbb minden.

(#97429) galaxys80 válasza PuMbA (#97427) üzenetére


galaxys80
veterán

Nálam a sporton kívül minden esetben műnek tűnik a MP. :) Egyedül a 10/0 ami elviselhető számomra. Még az ilyen dolgokra nem túl sokat adó asszony is egyből kiszúrja, ha Tiszta beállításra teszem a MP-t egy TV műsornál. :D
Azért is írtam, hogy nem gondoltam volna, hogy egy focimeccsnél egészen élvezhető még a normál mód is.

[ Szerkesztve ]

(#97430) unyadavid


unyadavid
senior tag

Heló, egy olyan kérdésem lenne, hogy J5100-as tv, mekkora pendrive-ot tud maximálisan kezelni? (Illetve usb 3.0-ás is mehet bele? - 5V 0.5A van az usb csatlakozójához írva)

(#97431) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Vettem egy asztali média lejátszót és az lenne a kérdésem, hogy melyik HDMI portra kellene azt dugni? STB, ARC és van egy jelölés nélküli is (a DVI-n kívűl, mert az ugye a PC-é).

Vagy teljesen mind 1?

(Más kütyüm nincs a TV-re dugva HDMI-n, csak a PC.)

Köszi!

(#97432) sityupityu válasza galaxys80 (#97423) üzenetére


sityupityu
veterán

A szappanopera hatást 10/0-nál nem is veheted észre, mert azért a jelenségért a torzításcsökkentés a felelős ami nálad nullára van állítva.
Én 10/3-as beállítást használok. Ez nekem bejön, mert viszonylag folyamatos a kép, de a szappanopera hatást még nem érzékelem. De ha 3-ről feltolom 5-re a torzításcsökkentést, akkor ott már nagyon, pedig csak kettővel mentem feljebb.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#97433) galaxys80 válasza sityupityu (#97432) üzenetére


galaxys80
veterán

Én ezzel tisztában is vagyok. :)
Ezért van 0 értéken. :)

(#97434) PuMbA válasza sityupityu (#97432) üzenetére


PuMbA
titán

"A szappanopera hatást 10/0-nál nem is veheted észre, mert azért a jelenségért a torzításcsökkentés a felelős ami nálad nullára van állítva."

Ez szerintem TV függő lehet, mert mindig kétféle vélemény van a topikban a Tiszta beállításra vonatkozóan is. Nálam 7-esnél nagyobb elmosódás csökkentés már behozza a szappanopera hatást, a 3-as torzításcsökkentés beállítás is már nálam nagyon nem okés.

(#97435) sandró60 válasza unyadavid (#97430) üzenetére


sandró60
addikt

Sajnos nálad nincs választási lehetőség mivel 1db usb.van.A legmegbizhatóbb a külső tápos winchester.Az usb 2.0 biztos tudja kezelni.Nekem egy 64gb-pendrive van. Amit az 1A-usb bemenetre csatlakoztatom.A 0.5A elég kevés.
A linken a"Több jellemzö"megnyitása után lehet megnézni
[link]

[ Szerkesztve ]

(#97436) sityupityu válasza PuMbA (#97434) üzenetére


sityupityu
veterán

Én ezt tapasztaltam a H6400-nél és a c650-nél is. Ha az elmosódáscsökkentés 10-re van állítva és a másik nullán, én szinte nem is veszek észre semmit egyik tévénél sem, szappanopera jellegű hatást meg végképp nem. Viszont ha a torzításcsökkentést elkezdem felfelé állítani akkor egyből.

(#97411) Pumma Most mi bajod van tulajdonképpen? A srác szemmel láthatólag megjavította a tévét. Minden tévészerelő szerszámkészletében kéne lenni egy ilyen ütőnek. :DD

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#97437) unyadavid válasza PuMbA (#97434) üzenetére


unyadavid
senior tag

Okes, koszonom!

(#97438) sandró60 válasza unyadavid (#97437) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor az én válaszom nem volt jó?#97435 :D

[ Szerkesztve ]

(#97439) ProEvoFan válasza ProEvoFan (#97217) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Samsung j6200 mellett döntöttem.Csütörtökön megveszem.Remélem nem csalódunk benne:)
Viszont az nagy dilemma, hogy hol vegyem meg.Neten megtudom rendelni 125000 forintért is, de MMben lehet rá venni kiterjesztett (törés, hiba) 5 éves garanciát 13000 forintért, viszont itt 140000 forint a TV+13k a gari

[ Szerkesztve ]

(#97440) unyadavid válasza sandró60 (#97438) üzenetére


unyadavid
senior tag

Telóról nyomattam menetközben :DDD, de köszönöm (lehet egy külső médialejátszó, vagy chromecast lenne a legjobb - hordozható hhd-ból van 2db is, 2,5" 3.0, csak e miatt egy harmadik felesleges lenne)

(#97441) sandró60 válasza unyadavid (#97440) üzenetére


sandró60
addikt

"külső médialejátszó"-Ezt venném én is

(#97442) lowzor


lowzor
veterán

Látom Pana CS630-nál is volt valakinek ilyen gondja, mint nekem a H6400-al: [link]
Akkor kb hiába kérnék helyette más típust, mindegyiknek lehet piszok a kijelzőjében...

(#97443) blakey válasza lowzor (#97442) üzenetére


blakey
titán

Sajnos bármelyik márkánál lehet, egy-két fórumtársnak a Sony tv panelei között bogár volt, szerencsére cserélték, nem egyszerű.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97444) #94529552 válasza lowzor (#97442) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha már eleve így indulsz neki, az nagyon rossz. Sorolhatnánk, hogy még például a sonyt is, és már nem is marad semmi(csak Technika). Mert annál volt többször is bogár meg piszok, és sok felhős példány. A következőnek jónak kell lenni, bízzunk benne. Csak pozitívan. :)
sityupityu Ja, és én még azt hittem hogy egyedi módszer, közben a tv gyárakból jött a dorongolás. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#97445) Faby válasza Faby (#97322) üzenetére


Faby
senior tag

Sziasztok, erre valami ötlet?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#97446) lowzor


lowzor
veterán

Most megnéztem piros háttérrel és az alsó pötty úgy egyáltalán nem látszik, tehát az tuti subpixel hiba lehet.
A felső 3 viszont igen, tehát azokat kosznak könyvelem el.
Azt mondjátok, tegyek még egy próbát vele, 3 a magyar igazság?
Az MM-nél már nagyon szerethetnek. :D

(#97447) Flashget válasza galaxys80 (#97423) üzenetére


Flashget
félisten

Ti milyen MP beállítással szoktátok nézni a focimeccseket?

Ez gyakorlatilag évjárattól függő...
D6500 - 10/3
F6640 - 10/0

Realme GT Master Edition

(#97448) dm1970 válasza ProEvoFan (#97439) üzenetére


dm1970
tag

Egy kicsit félreérthető voltál, azt hittem az MM online 125e. Esetleg cetelemmel tudsz spórolni, ha nincs benne az akciós újságban a TV. 140-10%+3-4 ezer az éves kártyadíj.

(#97449) Flashget


Flashget
félisten

kinek kell gyári bontatlan 2db-os kiszerelésű 3100-as 3D szemüveg?

Realme GT Master Edition

(#97450) X6V2TDM900 válasza Flashget (#97449) üzenetére


X6V2TDM900
újonc

Köszönöm Flashget! Éppen most találtam ide...
Nekem lenne két db eladó szemüveg, ha valakit érdekel bármikor elérhető vagyok 20/774-8520

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.