Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97151) sandró60 válasza zsocii (#97147) üzenetére


sandró60
addikt

Próbáld meg elöszőr ott ahol vetted.Talán sikerűl
A másik lehetőség keresed fel a tévé hiba topikot talán tudnak segiteni.[link] Ott van egy pár szakember.A véleményem-szerintem alkatrésznek talán meg veszik.A kijelző a tévé értékével,mint ahogy irtad majdnem azonos :K

[ Szerkesztve ]

(#97152) warezxts


warezxts
senior tag

Köszönöm szépen a sok-sok tanácsot. Samsung UE65H6400 megrendelve, gyártói garanciával ahogy mondtátok.

(#97153) klaya86


klaya86
senior tag

Hali , lenne még egy kérdésem. Az euronicsban vasároltam egy tvt , amire 2 év garancia volt, de én 5 év gold garanciát vettem mellé. Az lenne a kérdésem , hogy szükség van e a termék regisztrációjára a samsung oldalán, vagy ilyen esetben nem kell?

(#97154) leslieke válasza klaya86 (#97153) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Regisztráld, az a biztos.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#97155) PeterPH válasza klaya86 (#97153) üzenetére


PeterPH
senior tag

Regisztráció nélkül gyakorlatilag 1 év garanciád van, és utána indul a kiterjesztett garancia (biztosítás). Regisztráció esetén típustól függően 2 vagy 3 év garanciád van alapból. link

[ Szerkesztve ]

(#97156) Roll1983


Roll1983
csendes tag

Sziasztok!

300e Ft-ért ez jó vétel?

Samsung UE60J6200AWXXH SMART LED

(#97157) #45185024 válasza PuMbA (#97150) üzenetére


#45185024
törölt tag

:R

(#97158) PuMbA válasza Roll1983 (#97156) üzenetére


PuMbA
titán

:K, de azért bedobnék egy UE48JU7000-ret, ami kisebb, de jóval jobb a képminősége. Jó döntést!

[ Szerkesztve ]

(#97159) Flashget válasza klaya86 (#97153) üzenetére


Flashget
félisten

Téma összefoglalóban ott van honnan kell leolvasni a pontos serialt amivel be kell regisztrálnod samsung oldalán a tévét a +1 miatt. Csak azt fogadja el a dobozon hiányos van csak biztonsági okból.
Ugye azzal tisztában vagy a Gold garancia nem gyártói garanciát nyújt?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#97160) M3aN


M3aN
senior tag

Termékpromóban van egy ilyen:
A Samsung Easy Sharing funkcióval könnyedén oszthatsz meg tartalmakat televíziód és mobileszközeid között. Legyen szó egy humoros videóról az okostelefonon, vagy egy kihagyhatatlan sorozatról, melyet a hazaúton néztél, az Easy Sharing-gel pillanatok alatt nagy képernyőn folytathatod a szórakozást. A Samsung Smart TV felismeri a közelben lévő eszközöket és a megfelelő felbontásban jeleníti meg a lejátszani kívánt tartalmat. Ez a megoldás visszafelé is gördülékenyen működik; szabadon közlekedhetsz lakásodban, miközben mobilodon élvezed kedvenc tartalmaid.

Valaki felhomályosítana hogy ez mivel és hogy működik? :) A bekezdés eleje az a Smart View, de a második része? Screen mirroring lehet, csak pont visszafele, TV-ről telefonra?

(#97161) Skyhigh válasza zsocii (#97147) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Amennyiben nincs külsérelmi nyoma a dolognak, akkor csak jelezni kellett volna a garit kérni, hogy megjelent egy folt és kész...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#97162) Clever0 válasza Skyhigh (#97161) üzenetére


Clever0
senior tag

A szerviz is látott már ilyet. Ahogy bekapcsolják, rögtön kiderül a sérülés jellege. Én is hasonlóan jártam.

(#97163) zoltan6 válasza M3aN (#97160) üzenetére


zoltan6
őstag

Samsung Smart View 2.0 app tudja azt hogy ami a tv-n van csatorna,azt megjeleníti a mobilon,de elég gagyi szerintem,vagy csak gyenge hozzá a telefonom (galaxy s4)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#97164) M3aN válasza zoltan6 (#97163) üzenetére


M3aN
senior tag

Számomra csak sima Smart View elérhető, ezt írja a Google Play:
Sorry! This content is not available in your country yet.
We're working to bring the content you love to more countries as quickly as possible.
Please check back again soon.

Megpróbálom sima apk-ból feltelepíteni :) Nekem is S4-em van, de az LTE verzió, aminél az S800 el kéne hogy bírja ezeket...

Esetleg tudnál hozzá .apk telepítőt adni? :)

[ Szerkesztve ]

(#97165) zoltan6 válasza M3aN (#97164) üzenetére


zoltan6
őstag

valóban nem elérhető már a play áruházból,most nézem. én is csak a saját programjaimnál találtam meg.igazából 2015 okt.óta nem is fejlesztik.de neten még 1-2 helyen megtalálható apk-ban,nekem is i9506 van,de szaggat, akad a kép,a play-es értékeléseknél még s6-ra is írják,hogy akad.most próbáltam ki 1-2 csatornánál működik rendesen,pld.comedy centralon ahol animációs filmek vannak.
itt van pld. egy link,de nem garantálom a virusmentességét,csak saját felelősségre:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#97166) M3aN válasza zoltan6 (#97165) üzenetére


M3aN
senior tag

Ezt találtam én is, de nem voltam benne biztos.
Nem értem egyébként, ha nem fejlesztik és egyáltalán nem is létezik már, akkor miért van így promózva, mert részemről a döntés során nyomott a latba az efféle funkció...

(#97167) lowzor


lowzor
veterán

Megjött a 2. H6400 is, de ezen 2 pixelhiba is van.
Mit lehet ilyenkor tenni? :W :(
Az összes pixelhibás lehet?

[ Szerkesztve ]

(#97168) zoltan6 válasza lowzor (#97167) üzenetére


zoltan6
őstag

vagy más nem veszi észre,én direkt nem néztem meg,amíg nem tudom hogy pixelhibás,nem idegesít.

(#97169) Flashget válasza lowzor (#97167) üzenetére


Flashget
félisten

Kérd vissza az árát és vegyél mást..Panasonic,Sony

Realme GT Master Edition

(#97170) lowzor válasza zoltan6 (#97168) üzenetére


lowzor
veterán

Lehet.
De nagyon idegesít (bár csak ha közelről nézem, akkor látható,de akkor is) és egyben nagyon unom a TV visszaküldözgetéseket is.

(#97169) Flashget:

Az a baj, hogy ez tetszik...

[ Szerkesztve ]

(#97171) Flashget válasza M3aN (#97166) üzenetére


Flashget
félisten

F szériánál prómótázták ezerrel a TV ON-t [link] aztán úgy ahogy volt kivették egy fw kiadással..meg még pár dolgot amit kifizetett a samsung.
szóval nem új keletű a dolog...

Realme GT Master Edition

(#97172) PuMbA válasza lowzor (#97167) üzenetére


PuMbA
titán

Valami utolsó példányszámúak lehetnek :DDD Még egyet megpróbálnék, 3 a magyar igazság, aztán J6200-ra becserélni vagy pénz visszakérni és J6200-at venni :)

[ Szerkesztve ]

(#97173) lowzor válasza PuMbA (#97172) üzenetére


lowzor
veterán

Be lehet, de én már nem cseréltetek semmire.
Majd személyesen, átvizsgálás után, ha lesz rá lehetőségem. Ha nem, akkor meg nem lesz semmi.

[ Szerkesztve ]

(#97174) Flashget válasza lowzor (#97170) üzenetére


Flashget
félisten

Az baj, mert akkor másikra rá se nézel. :)
Családban valaki megkérdezte milyen tévét vegyen 130K körül, mert a samsungban csalódott ami elromlott a javítása 30K lenne..Pana cs630e-t mondtam neki...2 napja mindig rám ír fb-on, hogy ennek nagyon szép képe van :)...EH5000 volt neki előtte ami beszart..persze hogy szép képe van ahhoz :)

Realme GT Master Edition

(#97175) lowzor válasza Flashget (#97174) üzenetére


lowzor
veterán

Őszintén szólva már nem is érdekel.
Visszarakom a régi képcsövest ide szerintem.
CS630-at élőben biztos nem tudom megnézni.
Meg volt egy tag pár napja, aki törötten kapta vissza a CS630-asát a Panasonic szervizből, szóval nagy bizodalmam abban se lenne.
Valami hibája annak is lenne biztos. Ez már a 4. TV-m sorozatban, aminek valami baja van.

(#97176) M3aN


M3aN
senior tag

Egy újabb kérdés merült fel a készülékkel kapcsolatban. Ha úgy kapcsolom be akár a TV-t, akár a PC-t hogy a HDMI csatlakozva van, akkor a legutóbbi source-tól függetlenül a HDMI-t aktiválja azonnal. Ez nagyon bosszantó, és mellőzném az ilyet, majd eldöntöm mikor melyik forrást akarom használni. Hogy lehet ezt kikapcsolni? Ez az AnyNet HDMI beállítás?

(#97177) lowzor


lowzor
veterán

Közben felfedeztem még egy pöttyöt a kijelzőn, tehát eddig 3 van, az előzőn legalább csak 1 volt.
Az egyik biztos pixelhiba, a másik 2 lehet, hogy kosz, ami gyártáskor a kijelzőbe ment.
Amúgy nagyon tetszene a TV és nagyon szarul vagyok emiatt. :(((

[ Szerkesztve ]

(#97178) Pancsermeste válasza lowzor (#97177) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ismét Samsung paneles?

-= Pancsermeste® =-

(#97179) lowzor válasza Pancsermeste (#97178) üzenetére


lowzor
veterán

Igen.

(#97180) warezxts


warezxts
senior tag

Hogy tesztelitek le legkönyebben/gyorsabban a pixelhibát mondjuk ha hopzzák is kipróbálom (azaz nincs rákötve semmi még)?

(#97181) lowzor válasza warezxts (#97180) üzenetére


lowzor
veterán

Fehér háttér USB-ről lejátszva.

(#97182) warezxts válasza lowzor (#97181) üzenetére


warezxts
senior tag

csak ennyi? :D
nincs erre egy sample vidi véletlen?

(#97183) lowzor válasza warezxts (#97182) üzenetére


lowzor
veterán

Nem elég?
Én jobbat nem tudok, mivel akkor látszik a halott pixel, mikor világosabb háttér van,

(#97184) lowzor


lowzor
veterán

Srácok, ti megtartanátok pixelhibásan a TV-t?
Család szerint hülye vagyok, hogy tűhegyni méretű kis pöttyök miatt balhézok.
Állítólag ők a büdös életben nem vették volna észre, meg szerintük nem baj, mert kb fél méterről nézve már nem látszik.
Mondjuk nem is ők fizettek érte...

(#97185) PioDVD válasza lowzor (#97184) üzenetére


PioDVD
senior tag

Én nem, legalább "0 km-esen" legyen hibátlan....

(#97186) #45185024 válasza lowzor (#97184) üzenetére


#45185024
törölt tag

Pixelhibát nem lehet javítani ?
Van Gödöllőn Samsung nagy javítószerviz ott kellene rákérdezni valakitől.

(#97187) warezxts


warezxts
senior tag

Én sem, nem pixelhibássan akartad venni szerintem.

Srácok, kicsit aggódok a 65H6400-as TV miatt annyiban, hogy tuti el fogom érni a szappanopera hatást 24p 1080p filmet nézve, és felszorozva a köztes képkockákkal? Gondolok itt erre a bejegyzésre a kézikönyvben:
Film Mode:
Optimises the picture quality for movies. Select this mode for watching movies. " This feature is only available when watching TV or when the input signal is AV, Component (480i, 1080i), or HDMI (1080i).

Vagy hogy kell ezt bekapcsolni a TV-n h a gép van kikötve?

(#97188) dethroner válasza warezxts (#97182) üzenetére


dethroner
veterán

trarááá

Én sose tudtam mi az a szappanopera hatás, amíg nem lett lapostévém. De nekem semmi bajom vele, ha normális keretek között tartod, sokkal jobb ránézni, mint a nem folyamatos 24p szarságra. De hát embere válogatja.
És nem kell fosni, azt mondják az okosok, hogy ha külső lejátszóról nézel filmet, minden képjavító (MP is) ki kell kapcsolni a 24p-hez, szóval ha ragaszkodsz a kadenciahelyes megjelenítéshez, nem lesz szappanoperád.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97189) dethroner válasza lowzor (#97184) üzenetére


dethroner
veterán

Amikor a tévémet kalibrálták azt mondta a srác, van egy pixel(sub vagy alpixel már nem tudom) hibám. Mutatta is hogy hol, de én akkor sem tulajdonítottam ennek nagy jelentőséget, mivel sem azelőtt nem láttam hogy ő megmutatta, se azóta nem veszem észre. Soha nem veszed észre ha normális nézési távolságból nézed, szerintem. De ha látod és zavar, akkor úgyis zavarni fog mindig, ám ha csak azért zavar mert tudod hogy van de nem látszik, akkor meg miért nem szarod le? Nekem egész rendesen bevilágít a tévé háttérfény, már másfél éve tervezem hogy picit megpróbálok lazítani a hátlapi csavarokon hátha attól jobb lesz, de úgy látszik mégsem érdekel annyira hogy valóban megpróbáljam. Pedig tényleg meg kellene már próbálni :B

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97190) Soká válasza lowzor (#97184) üzenetére


Soká
senior tag

"Srácok, ti megtartanátok pixelhibásan a TV-t?"

Én is azt mondom, hogy ne görcsölj ezen, hallgass a családtagokra. Most persze, hogy csak a hibát látod, de az emberi agy szerencsére olyan, hogy megtanulja kezelni a hibákat és észre sem veszed. Normál távolságból meg nem is látszik. Arról nem beszélve, hogy te napjában hány percet szoktad nézni 70cm-es közelségből a tévét úgy, hogy közben a nagy fehérség című opuszt vetítik?

Egyébként hol vetted a tévét?

[ Szerkesztve ]

(#97191) warezxts válasza dethroner (#97188) üzenetére


warezxts
senior tag

Félreértettél. én pont ellenkezőleg szeretném, már annyira megszoktam az ősrégi LGmen a szappanopera hatást hogy ha nincs, a 24p "szaggatása" kifejezetten zavar. Ez volt az egyik legfontosabb szempont a TV választásánál. Erre most láttam a kézikönyvben azt a bemásolt részt. De holnap (mostmár ma) kiderül.

(#97192) gergő78


gergő78
újonc

Sziasztok! Kiterjesztett biztositást,törésre érdemes kötni tv-re? Történt már valakivel,hogy otthon betört a tv és volt törésre biztosítása,a biztosító hogy fizet? a válaszokat előre is köszönöm.

(#97193) PuMbA válasza warezxts (#97187) üzenetére


PuMbA
titán

Ha elolvasod figyelmesen, akkor ez a Film Mode csak akkor működik, ha 480i vagy 1080i jelet küldesz ki a TV-re, de mivel 1080p-t ezért ez a beállítás neked nem kell :) Szappanopera hatást mindenképp el lehet érni, olyannyira, hogy erősebb módban egy hányás lesz a kép, ugyanis már több lesz a kiszámolt képkocka, mint az eredeti és nagyon természetellenes lesz a sok hibásan kiszámolt dologtól.

[ Szerkesztve ]

(#97194) liszi70 válasza warezxts (#97180) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Hogy tesztelitek le legkönyebben/gyorsabban a pixelhibát mondjuk ha hopzzák is kipróbálom (azaz nincs rákötve semmi még)?"

Különböző tesztszínek kellenek hozzá. Full HD kijelző esetén le kell gyártani 1920X1080-as egyszínű képeket, pl. Paint-ban, nagyon egyszerű. Vagy innen letöltöd az enyémeket. :) Rá pendrive-ra, és lejátszod a tévé belső lejátszójával. Fontos, hogy többféle szín legyen.

(#97191)

Ilyet se hallottam még, hogy valaki direkt akarja elérni a szappanopera hatást. :D (Számomra nézhetetlen úgy a kép, de hát nem vagyunk egyformák. :) )

[ Szerkesztve ]

(#97195) bul07 válasza gergő78 (#97192) üzenetére


bul07
nagyúr

Jól megkel gondolni, egyesek nagyon pártolják
Csak az a baj hogy aki beveszi hogy milyen jó ez, az nem fog a Samsung-tól további garanciát venni, csakhogy mondjuk két és fél év múlva a biztosító elutasítja a javítást mert van valahol a készüléken egy sérülés ami nincs is összefüggésben a hibával akkor csak pislognak, és két szék közül a földre

Nem fizet a biztosító, mert hülye voltam?/ Frissült a biztosító válaszával
Amúgy a biztosító válaszában ott a válasz a kérdésedre, épen milyen kedvük van úgy döntenek

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#97196) warezxts


warezxts
senior tag

Pumba, Liszi, Köszönöm!
Amikor meglett az első laposom LG 42LE8500 nekem is furcsa volt, de tetszett a smoothosság, még ha természetellenes is volt egy picit. Tényleg kellett egy kis idő még megszoktam, de volt olyan hogy áramszünet miatt leresetelt ez a motion blur beállítás, és egyből azt láttam, mi ez a sz@r nem folyamatos szaggatás... Szóval, igen, tényleg különbözőek vagyunk.

Az lehetséges hogy a 3D tartalom (Gondolok itt a side-by-side és a tényleges 3D filmekre is) megy ki interlaceben a TV-re (1080i, 720i) vagy azt is progresszivként játsza le (1080p, 720p)?
nem volt még 3D TV-m azért kérdem, hogy nem-e a film mód csak 3D tartalomhoz kell.

Már hívott a futár, jeeeejjjeeeehhuuuu :DDD

(#97197) Flashget válasza lowzor (#97175) üzenetére


Flashget
félisten

Az nem a tv hibája, ha a szervizben trógerek vannak..egyébként ebben a topicban is írtak szép számmal 2011/12-ben milyen állapotban kapták vissza a tv-t az oktogon szervizből a tévét.

Realme GT Master Edition

(#97198) Flashget válasza warezxts (#97180) üzenetére


Flashget
félisten

ahogy írták penre másolsz fehér,fekete,kék,piros,sárga,zöld egész képernyőt betöltő színeket.
ha kicsit alaposabban akarod tesztelni akkor ezzel küldöd meg pc-ről. Eizo tesztprogival

Realme GT Master Edition

(#97199) PuMbA válasza warezxts (#97196) üzenetére


PuMbA
titán

"Amikor meglett az első laposom LG 42LE8500 nekem is furcsa volt, de tetszett a smoothosság, még ha természetellenes is volt egy picit"

Be lehet úgy is állítani, hogy ne legyen természetellenes, de csak kicsit veszítsen a folyamatosságából, ez már rajtad fog múlni :) 3D tartalom sem interlacedben megy ki, igazából a TV adásokon kívül nem sok interlaced anyag van, hiszen az interlaced a CRT-khez lett kitalálva, LCD TV-re nem jó, csak a progresszív :)

[ Szerkesztve ]

(#97200) lowzor válasza #45185024 (#97186) üzenetére


lowzor
veterán

Nem nagyon, csak kijelzőcserével.
De jobban megéri visszaküldeni, mert cserélik, vagy visszaadják az árát (az én döntésemen múlik).
Amúgyis csak 7db pixelhibától van gari ha jól olvasom, én meg csak 3db-ot látok.

(#97189) dethroner:

Igaz hogy nem látom, de mindig arra fogok gondolni.
Ha közel megyek hozzá, akkor nagyon szarul néz ki és rendes TV adásnál is eléggé látszik, nem csak egy egyszínű háttérnél.
Most még itt a lehetőség, hogy cseréltessem, de ha sorozatban 2db ilyen volt, akkor szerintem a 3. is ilyen lesz. Én nem tudom, mit csinálnak a gyártósoron. Szóval szerintem a pénzt fogom visszakérni. Sajnos nagyon szar dolog visszacsomagolgatni, meg a posta sem olcsó. Már egy rakás pénzem benne lesz csak a visszaküldésekben. Nem egyszerű dolog szarni rá, mert sokkal jobban érezném magam, ha hibátlan lenne a TV.
Ráadásul szerintem nem csak pixelhiba, hanem mocsok is van a kijelzőben (barna pötty), ami gyártás során került oda, amihez én már inkább nem is fűzök hozzá semmit.

(#97197) Flashget:

Tudom, hogy nem a TV hibája, de ha úgy adnak 5 év garit, hogy trógerekkel szervizeltetnek, meg szarnak rá és csak kb papíron van meg az 5 év gari, akkor nem érdekel. Ha nem jönnek házhoz a szervizesek, hanem postán kell küldözgetni, akkor meg pláne nem érdekel. Úgy miben másabb, mint egy bolti gari?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.