Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96501) lowzor


lowzor
veterán

Ezt a menüt amúgy hogy lehet behozni, ami kiírja a panel típusát? [link]

[ Szerkesztve ]

(#96502) sandró60 válasza lowzor (#96501) üzenetére


sandró60
addikt

Azt akarod,hogy a tévéd jól működjön akkor ne nagyon kiváncsiskodj,mert lehet,hogy visszafordithatattlanúl elállitod a tévéd. ;]
Kikapcsolt tévén-Info-Menű-Mute-Pover gombok sorba nyomkodása :D

[ Szerkesztve ]

(#96503) lowzor válasza sandró60 (#96502) üzenetére


lowzor
veterán

:R
Nem akarom elállítani, csak erre nagyon kíváncsi vagyok. :B

(#96504) lowzor


lowzor
veterán

Közben megjött a H6400, de látom, hogy fel van bontva a doboza. :(
Viszont volt rajta egy ilyen matrica: [link]
Ez azt jelenti, hogy csak a Samsungos garanciapapír kitöltése miatt bontották ki?

[ Szerkesztve ]

(#96505) blakey válasza lowzor (#96504) üzenetére


blakey
titán

Az MM-ben minden készüléket eladás előtt felbontanak és megnézik, hogy sértetlen-e, elvileg megnézték és ennyi volt, valamint ha a dobozban van a garipapír akkor kitöltik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96506) lala666 válasza lowzor (#96504) üzenetére


lala666
senior tag

Hát,oda van írva.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#96507) lowzor válasza blakey (#96505) üzenetére


lowzor
veterán

Így viszont kb ki sem derül, hogy visszaküldött, vagy bemutató modell volt-e.

[ Szerkesztve ]

(#96508) Vhiktor válasza lowzor (#96507) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem a garancia miatt teljesen mindegy, mert ha baja van akkor úgyis cserélik.
Egyébként azt hiszem a szervízmenüben meg lehet nézni, hogy mennyit ment a TV.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96509) sityupityu válasza blakey (#96505) üzenetére


sityupityu
veterán

Az a baj, hogy elvileg. Ami gyakorlatilag biztos, hogy így van 90%-ban, de ott van az a maradék 10% kétely.
Én ezért veszek mindig személyesen tévét. A helyszínen kibontatom a dobozt, beüzemeltetem, és ha minden rendben akkor viszem. Az üzleteknek sem volt eddig semmi kifogásuk a kibontás ellen.
Persze tisztában vagyok vele, hogy nem mindenki tudja saját maga elhozni a tévéjét, így nincs választása. Viszont aki teheti az maga menjen el érte, mert rendkívül nyugtató hatással van az emberre amikor előtte bontják ki a gyári csomagolásból a tévét. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96510) blakey válasza lowzor (#96507) üzenetére


blakey
titán

Online rendelésnél igen, de a boltban amikor előtted bontják fel akkor látod, hogy újról van szó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96511) lowzor válasza blakey (#96510) üzenetére


lowzor
veterán

Igen, én is boltban akartam megvenni, de a közelben nem volt egyik boltban sem olyan modell, amit szerettem volna. :(((
Szerviz menüben van számláló, hogy mennyit ment?

(#96512) blakey válasza lowzor (#96511) üzenetére


blakey
titán

Elvileg igen, aki már "járt arra" az talán meg tudja mondani, hogy mit kell nézni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96513) 77Kilroy válasza sityupityu (#96509) üzenetére


77Kilroy
csendes tag

Én is kifejezetten szeretem boltban, személyesen megvenni a műszaki berendezéseket...
Viszont az unboxing nálam egy külön kéjérzetet adó procedúra. A vásárlás egyik legszebb pillanata, amikor először veszem ki a gyári csomagolású dobozából... én szerelem össze és üzemelem be először. Ezt átengedni másnak... számomra bűn!
Ha a boltban egyszer már bekapcsolták, akkor nekem az a készülék már "használt". Nem venném meg.
Annyira fanatikus vagyok ebben a kérdésben, hogy vittem már vissza kazettás magnót annak idején, csak azért mert láthatóan nem én csomagoltam ki először! (ezzel megfosztva egy engem egy gyári élménytől)
:-)

[ Szerkesztve ]

(#96514) bcsabi7710


bcsabi7710
újonc

udv samsung ue 50 ju 6800 uhd kapcsolatban kérnék segitseget ,hd tv adasnal a felkonvertalas tenyleg rontja a kepet ,szellemkép ,villodzasra gondolok?

(#96515) PuMbA válasza bcsabi7710 (#96514) üzenetére


PuMbA
titán

Nem ront semmit, de nem is nagyon javít a felkonvertálás :)

(#96516) lowzor


lowzor
veterán

AUO panel van benne, ha jól látom: [link]
Purchase Date-nek 5/24/2016-ot ír. Az jót jelent, vagy lehet resetelni és ennek ellenére korábban is használhatták?
Másnak is felbontotta az MM, aki onnan vette online?

[ Szerkesztve ]

(#96517) sityupityu válasza 77Kilroy (#96513) üzenetére


sityupityu
veterán

"Ezt átengedni másnak..."

Ez így nem teljesen igaz, mert az eladóval közösen bontjuk és próbáljuk ki aminek én is a részese vagyok.
Ráadásul akkor legalább ott helyben kiderül ha valami nem oké, és ezzel megspórolok egy plusz utat oda-vissza.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96518) lowzor


lowzor
veterán

Sajnos van egy pötty a kijelzőn, gondolom pixelhiba, élőben sokkal jobban látszik:
Itt a kép róla:[link]
Akkor ez is megy vissza. :W :(
Pedig nagyon tetszett, míg ezt meg nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#96519) blakey válasza lowzor (#96518) üzenetére


blakey
titán

Esetleg kosz:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96520) lowzor válasza blakey (#96519) üzenetére


lowzor
veterán

Ha kosz is, akkor a kijelzőben van, nem a külső felületén.
Több pixelre is kiterjed, ahogy nézem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#96521) Pancsermeste válasza lowzor (#96516) üzenetére


Pancsermeste
őstag

40A1AFOV - ez szerintem Samsung panel.

-= Pancsermeste® =-

(#96522) lowzor válasza Pancsermeste (#96521) üzenetére


lowzor
veterán

Én "[HAWK-FTS] Panel"-ből gondoltam, hogy AUO, de az akkor mást jelenthet.
Innen néztem amúgy: [link]
Ott is A1 van a Samsung panelnél, tényleg.

(#96523) PuMbA válasza Pancsermeste (#96521) üzenetére


PuMbA
titán

Egyébként meg tényleg mindegy, mert az AUO kontrasztja például jobb :DDD

(#96524) Cypresss válasza Cypresss (#96495) üzenetére


Cypresss
senior tag

Ezzel kapcsolatban valami ötlet? :U

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#96525) Pancsermeste válasza PuMbA (#96523) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Szerintem meg nincs ember aki észrevenné a különbséget. Talán full sötétben, ha egymás mellett van a kettő....
Nekem az Innolux kontrasztja is tetszik.

-= Pancsermeste® =-

(#96526) dethroner válasza Cypresss (#96524) üzenetére


dethroner
veterán

Ötletem nincs, de a szerviz menüben így kell belépni, nem pedig ahogy te próbálod.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96527) Pópa


Pópa
senior tag

Skacok, szeretnék egy 40-43 colos samut venni, smart funkciók teljesen lényegtelenek, wifi legyen, dlna legyen, és a képe fullhd-t tudjon, erős gyors megbízható panellal, PC módban lehetőleg nem egeket verdeső laggal. Mit ajánlotok 100-150k között?

Trust is good, control is better!

(#96528) keccsa válasza Pópa (#96527) üzenetére


keccsa
aktív tag

UE40H6400

UE40J6200

Vagy ugyanezek 48"-ban, ha a hely és a büdzsé megengedi. :K

Sajnos a kettő közötti méretben csak a gyengébb 5000-es szériából, vagy a drágább UHD felbontásúban van... :(

[ Szerkesztve ]

Mindenki magának hülye!

(#96529) SyMbioTe

Hali. Azt lehet tudni, hogy az MM-ban meddig akciós az UE40J6200?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#96530) Flashget válasza blakey (#96505) üzenetére


Flashget
félisten

Ez így van. Én egy zsír új dobozt választottam ki anno az MM-ben (3-ból 2 volt ilyen doboz) és eleve kiakartam bontatni, hogy lássuk sértetlen a kijelző, majd a gari papírt kivette az eladó a dobozából.

Realme GT Master Edition

(#96531) Pópa válasza keccsa (#96528) üzenetére


Pópa
senior tag

Köszi! h6400-at ismerem 2014-ből, annál jobb választás lenne szerinted a j6200 (újabb) modell? Árban kb. ugyanaz. Melyik a jobb? Maradok a samu vonalon.

Trust is good, control is better!

(#96532) #94529552 válasza Flashget (#96530) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azért is "jó" ez a megoldás, hogy így a visszavitt, alig használt(esetleg pixelhibás, etc) tévéket is könnyebb eladni ezzel a szöveggel, hogy a garipapír miatt van felnyitva a doboz.

(#96533) klaya86


klaya86
senior tag

Sziasztok! Tervben van egy J5100 vásárlása. Kérhetnék róla véleményeket, tapasztalatokat? Csak filmnézésre lenne.

(#96534) Prien válasza Flashget (#96530) üzenetére


Prien
addikt

Én az Expertben vettem, eleve fel akartam nyittatni az original dobozt, mert a képernyő repedéstől paráztam leginkább. Ha nem szólok, szerintem nem nyitják ki...

A kevés is több a semminél.

(#96535) Flashget válasza #94529552 (#96532) üzenetére


Flashget
félisten

Ha ilyen készüléket vinnének ki nem kell átvenni.
Anno mikor az Edigitaltól vettük a D6500-at samsung központi raktárból hozták csak előző nap került az autóra, mondta a futár, éjjel meg 0 fok volt így nem kapcsoltam be rögtön.
először a csomagolást nézette át velem a futár, hogy ép nem látszik rajta benyomódás (pl. targonca villával nem mentek neki) majd csak ezután bontottuk ki. Szintén alaposan átnézve a kijelzőt, üvegtalpat hogy nem sérült csak ezután lett a papír aláírva, fizetve a készülék.
Ha egy használt visszacsomagolt tévéről lenne szó az azonnal kiderülne (nincs gyári szinten visszacsomagolva, újjlenyomatos lehet esetleg poros ha kiállított darab volt az ilyet egyszerűen nem kell átvenni.

MM-ben 2 zsír új csomag volt a harmadik bontott, de azon volt vagy 2-3 ragasztószalag amivel zárják a csomagot, de üres volt..a kiállított darab doboza volt. Az ilyen csomagolást azonnal észrevenni, hogy már nem zsír új.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#96536) lowzor


lowzor
veterán

Most megnéztem egy H6400 unboxing videót és láttam, hogy a műanyagdarabon, amire az állványt rá kell csavarozni gyárilag fóliának kéne lennie. Az enyémen nem volt, meg teljesen más helyen is volt a dobozban, mint ahol kellett volna lennie, tehát gondolom már rajtavolt a TV-n az állvány. Plusz pixelhibás is, tehát tuti megy vissza.
Most már biztos, hogy csak személyesen fogok TV-t venni, harmadszorra szívom meg az Online TV vásárlással.

[ Szerkesztve ]

(#96537) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!

[TV]

Ezzel a TV-vel van tapasztalatotok?
Nagyméretű, FULLHD tv-t keresk és ezt néztem ki. Filmnézés, TV-nézés, konzolos játék lenne a használtai vonal.. :)

UHD-nak jelnleg értelmét nem létom...

Köszönöm!

(#96538) sandró60 válasza lowzor (#96536) üzenetére


sandró60
addikt

Az elözöekben irtak alapján.Az hittem már visszavitted a tévét?Ha mégis feltett szándékod a tévé vásárlás,akkor az MM-et hanyagolnám.Elolvastad amit irtam a vásárlásommal(plazma) kapcsolatba?[link] :O

#Gaborka30
Csak személyes vásárlás legyen.Pláne ekkora összegért.
Nehogy úgy járj,mint az előted hozzászoló

[ Szerkesztve ]

(#96539) lowzor válasza sandró60 (#96538) üzenetére


lowzor
veterán

Csak visszaküldeni tudom sajnos, de vissza lesz.
Személyesen fogok venni ezentúl és letesztelem, mielőtt elhozom.
MM-et ezentúl hanyagolom.

(#96540) Gaborka30 válasza sandró60 (#96538) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Köszönöm!

Feltételnül.. olvastam az előzőeket :(

Ezekszerint maga a készülék ajánlott?

(#96541) blakey válasza lowzor (#96539) üzenetére


blakey
titán

Nem biztos, hogy hanyagolni kell az MM-et, viszont most szétszedték az online és az offline részleget, így online megrendelés esetén nem lehet személyesen átvenni és természetesen az árak sem ua. :(
Bárhol előfordulhat, hogy nem olyat kap amilyet szeretne.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96542) sityupityu válasza Gaborka30 (#96540) üzenetére


sityupityu
veterán

Így van, kimondottan ajánlott.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96543) kispiros


kispiros
csendes tag

Sziasztok,
tudom nem a legjobb választás, de a UE40J5100-l kapcsolatban lenne kérdésem. A TV állvány amire tenném 76 cm széles, ezért kíváncsi lennék mennyi a talp szélessége. Méretek alapján csak azt tudom, hogy a tv 908.2 mm széles, a talp viszont mivel V alakú, így még saccolni is nehéz a méretét egy kép alapján. Sajnos már a legtöbb helyen csak rendelésre van, sehol sincs a közelben bemutató darab. Chateltem a Samsung supporttal is, azonnal ők sem tudták a választ, az ígért email még nem érkezett meg.
Sokat segítene, ha valaki akinek van le tudná mérni nekem.
Köszönöm!
Üdv, tamas

[ Szerkesztve ]

(#96544) Gaborka30 válasza sityupityu (#96542) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Köszönöm!

(#96545) Skyhigh válasza kispiros (#96543) üzenetére


Skyhigh
senior tag

288X775mm a talp mérete

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#96546) kispiros válasza Skyhigh (#96545) üzenetére


kispiros
csendes tag

Köszönöm szépen! A 288 már meg volt a Samsung oldaláról, viszont ez a 775 jó volt arra, hogy nem ugorjak bele és keressek mást, mert ez éppen széles lesz a 76 centire.
Köszi még egyszer!

(#96547) Messss


Messss
csendes tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni az alábbi készülékről:
SAMSUNG UE49KU6400 SXXH
[link]

A KU széria a 2016-os modelleket jelöli?

Köszi! :R

(#96548) #21715712


#21715712
törölt tag

Hello!

J6200-as modellrol mik a velemenyek? Konzollal jatekra alkamas? Valamint szep a kepe es mkv-kat jol visszi? Valami hatranya esetleg van? H6400-tol rosszabb?

(#96549) Clever0 válasza Messss (#96547) üzenetére


Clever0
senior tag

A 2015-ös JU6400 azért nem ajánlott, mert 60Hz-es panel van benne, a PQI 900. Az idei KU6400 linkelt oldalán PQI 1500 szerepel, remélhetőleg 120Hz-es panellel. A neten keress teszteket!

(#96550) Szikimaci válasza blakey (#96498) üzenetére


Szikimaci
csendes tag

köszi a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.