Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96401) gboszi válasza Flashget (#96399) üzenetére


gboszi
senior tag

Jaja, erre gondoltam, bár nekem euronics-es, de a ényeg ugyanaz. A gyári garin felül kínálnak biztosítást, s "állitólag" ha az én hibámból keletkezett a javithatatlan (vagy nem éri meg javítani) kár, akkor asszem a vételár 70% kupont kapok.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#96402) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Hogy lehet megoldani egy h5000-as samsung tv-n, ha bedugom a fülhallgatót akkor a hangszóró ne némuljon el? ... szóval mindkettő szóljon egyszerre!

Valami ötletetek esetleg ?

(#96403) Pancsermeste válasza maxika2004 (#96402) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Forrasztáson kívül sehogy.

-= Pancsermeste® =-

(#96404) Flashget válasza gboszi (#96401) üzenetére


Flashget
félisten

Na most ilyen van nekem is amellett, hogy a gyári 3 év garancia lejártától további 2 év garanciát is nyújt mindezt 14K-ért.
Na most pont az ilyen esetekre van az apró betűs rész aminek hatására inkább veszek 2 év gyártói garanciát, mert tuti, hogy a 3 év leteltével olyan hiba jön elő ami min. 60K nekem meg nincs kedvem vitatkozni. ;]

Realme GT Master Edition

(#96405) maxika2004 válasza Pancsermeste (#96403) üzenetére


maxika2004
őstag

én megoldottam 10 perc alatt forrasztás nélkül !
igaz 7 :Y :Y :Y :Y vezeték -átalakitó csatlakozással.... :D :DD

kiváncsi Vagyok a te verziódra ! :F

(#96406) Pancsermeste válasza maxika2004 (#96405) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Arra én is kíváncsi lennék, mert ha bedugsz egy Jack dugót, akkor a TV saját hangszóróit mindenképpen leválasztja. :U
Hogy ezt ne tegye, ahhoz a Main-en lévő csatlakozó aljzat megfelelő kivezetéseit össze kell forrasztani, ill. más kapcsolós aljzat típusoknál a kapcsoló jelet kell kiiktatni.

-= Pancsermeste® =-

(#96407) lalakov


lalakov
senior tag

Ki van nálam kapcsolva az automata frissítés és 3 év alatt egyszer sem, de pár napon belül már másodszor ajánlja fel a TV. Csak nem gondolatolvasó? :) De még mindig nem merem meglépni.
Mást nem bátorít mostanában frissítésre?

(#96408) Cabrio


Cabrio
aktív tag

H6400 YouTube app fullhd lett vagy csak behaluzom? Mintha élesebb lenne a kép rajta, mint eddig volt :U

(#96409) jegenye77


jegenye77
addikt

Mennyire ajánlott ez a tv : SAMSUNG UE50JU6800WXXH UHD ?
50" ba 200k ig van másik ami ajánlott?
Smart tv nem fontos és az UHD-t se tudom igazán,hogy jó e ha tudja de szinte mindegyik tipus ilyen már.
Monitorként is lenne használva valamint filmnézésre.Kevés sima tv adás.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#96410) maxika2004 válasza Pancsermeste (#96406) üzenetére


maxika2004
őstag

TV : scart kimenetébe scart dugó - rcadugó- rca dugalj - 3.5 jack dugó - 3.5 jack elosztó dugalj - 3.5 jack eloszto dugalj (másik fele )
na ebbe dogtam egy pc hangszórót :DDD - a pc handszóróba meg egy fülihali 3.5-es jack-et !
remélem érthető voltam! :DDD :)) :Y
most ez akadt itthon....

[ Szerkesztve ]

(#96411) tupacamaru válasza Cabrio (#96408) üzenetére


tupacamaru
veterán

Behazudod csak magadnak. Youtube App-> Beállítások->Videó információk megjelenítése, ha ezt bekapcsolod akkor látni fogod te is.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#96412) Pancsermeste válasza maxika2004 (#96410) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ehh! :W
Érthető, ám ez volt az eredeti kérdés: "Hogy lehet megoldani egy h5000-as samsung tv-n, ha bedugom a fülhallgatót akkor a hangszóró ne némuljon el?..."
Erre válaszoltam, hogy ha bedugod a fejhallgatót, akkor mindenképpen leválasztja a TV saját hangszóróit.
A Scart-os megoldásnak van egy kis szépséghibája. Itt csak a TV hang jelenik meg, így pl. Smart, Youtube, HDMI források hangja nem megy ki Scart-ra.

-= Pancsermeste® =-

(#96413) maxika2004 válasza Pancsermeste (#96412) üzenetére


maxika2004
őstag

igaz....
mondjuk a tv hang elég, de tényleg, jo hogy szóltál, köszi !

(#96414) Pancsermeste válasza maxika2004 (#96413) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ha csak a fejhallgató dugdosást akarod elkerülni, akkor célszerűbb egy BT fejest beszerezni. (upsz:H5000-nél nem tudom, hogy kezelné-e :U ) Bár, ha bekapcsolod, akkor lekapcsolja a TV hangot, és csak a fejes szól.
Ha egyszerre kell mindkettőnek szólnia, akkor egy régebbi megoldásom: fejhallgató csatlakozóba egy jack elosztó, az egyik ágából ment a jel egy kisebb analóg erősítőbe (TV saját hangjánál így is szebb a hang) a másik ágából pedig egy rádiós fejhallgató transmittere kapta a jelet. A transmitter pedig az egyik USB-ről kapott tápot, hogy ne kelljen elemmel etetni, ill. ki-be kapcsolgatni.

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#96415) dethroner válasza Cabrio (#96408) üzenetére


dethroner
veterán

Látjátok feleim szümtükkel, mennyire nem észrevehető a 720<1080p különbség ha nem nézed elég közelről.
Ezért nincs szükség 4K-ra sem, bőven elég a 720p is.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96416) Janou


Janou
őstag

Sziasztok

Újabb probléma ütötte fel a fejét nálam... Remélem van valami ötletetek mit lehet csinálni. Tehát a probléma hogy a távirányítón bizonyos gombokra nem reagál a TV. Gondoltam lemerült az elem. Vettem újakat, ugyanaz. Gondoltam akkor rossz a távirányító. Vettem egy új gyárit, ami meg is jött ma. Ez ugyanaz csinálja mint a másik, csak más gombokkal. Tehát bizonyos gombokra nem reagál. Létezik ez hogy tönkremenjen az eredeti erre rendelek egy újat ami majdnem ugyanazt csinálja? Vagy lehet a TV-vel van valami?

(#96417) jani0114 válasza Pancsermeste (#96412) üzenetére


jani0114
tag

Sziasztok! Én úgy oldottam meg ezt a hangszóró kérdést, hogy vettem egy digital-analóg konvertert. Úgy emlékszem még Sandró60 ajánlotta. Ez az internetről is adja a hangot. Optikai bemenetes USB-s. Nincs rajta jack aljzat, de nem baj, mert korábban vettem egy ilyen piros-fehér kábeles közösítőt jack anya véggel. Na már ha ezeket összedugja az ember, akkor az működik úgy, hogy a hang a TV-n nem kapcsol ki, hanem úgy állítod ahogy akarod. Az optikai kábel fix hangerőt ad, kipróbáltuk az eladónál. De mivel nekem ilyen 5:1-ben vezeték nélküli fejhallgatóm van, és ezen van hangerőszabályzó, így állítható a hangerő ezen is. Csak elemek kellenek a fejhallgatóba, meg az adó részébe, és kész. A TV-n leveszem a hangot nullára, és még a hangerő ikon sem ugrál ott, mint amikor némítva van. Tök jól működik! :K

(#96418) Flashget válasza Janou (#96416) üzenetére


Flashget
félisten

Mielőtt vettél volna új távkapcsolót végezni kellett volna egy alapra hozást, lehet az meggyógyítja a tv elméjét.
Ha ez sem akkor lehet csak a szerviz..

Realme GT Master Edition

(#96419) Flashget válasza jani0114 (#96417) üzenetére


Flashget
félisten

Korábbi E szériánál már le volt írva a megoldás.
Digitális-analóg audio konverter (DAC)

Realme GT Master Edition

(#96420) Janou válasza Flashget (#96418) üzenetére


Janou
őstag

Menüből csináltam visszaállítást, de nem hozta helyre. Szervíz menübe viszont nem tudok sehogy belépni... :(

(#96421) Flashget válasza Janou (#96420) üzenetére


Flashget
félisten

gari van még a tévére?

Realme GT Master Edition

(#96422) Janou válasza Flashget (#96421) üzenetére


Janou
őstag

Pár hónapja járt le... :(

(#96423) Flashget válasza Janou (#96422) üzenetére


Flashget
félisten

Kérdezz itt rá pontos tipus megadásával hátha van egy egyszerű megoldása vagy csak szerelő tud segíteni alaplap cserével.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#96424) Janou válasza Flashget (#96423) üzenetére


Janou
őstag

Köszönöm a segítséget. Megpróbálom. :)

(#96425) cse978_1


cse978_1
csendes tag

Sziasztok,

Két TV-t néztem ki:

UE48H6200
és
UE48H6400

Ha jól tudom a difi a két TV között a 2db 3D szemüveg meg au "okos" távirányító.

Van otthon pár moziból elhozott 3D szemüveg, ezek nem fognak a TV-vel együtt működni, ez vmi spec Samu 3D szemüveg ami csak a TV-vel működik?

Illetve a 2. okos távirányító az pontosan mit tud?

köszi Nektek!

(#96426) TomiLi válasza Pancsermeste (#96400) üzenetére


TomiLi
addikt

Akkor igen! :B
Először nem figyeltem hogy kapcsolgatom a bemeneteket, csak a source gombbal váltogattam, ezért volt a DLNA-ról visszaváltáskor a "meglepetés", hogy a külső bementre vált, nem a Tv-re.

Azt nem tudod megmondani véletlenül, hogy mi a búbánat az a "Külső" bemenet? Amikor semmi nincs csatlakoztatva a tv-hez... Neked is van ilyen?

Más is visszajelezte, hogy az "bemenet" csak úgy ott van...

(#96392) PeterPH Köszönöm az infót! Így nem kergetem tovább a délibábot! :R

(kár, mert anno az LG-n is voltak ilyen analóg csatlakozók, de ott inaktív volt mindig is.)

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#96427) Flashget válasza cse978_1 (#96425) üzenetére


Flashget
félisten

meg van pár kamu Hz különbség is..

Van otthon pár moziból elhozott 3D szemüveg, ezek nem fognak a TV-vel együtt működni, ez vmi spec Samu 3D szemüveg ami csak a TV-vel működik?

ha az a mozi passzív 3D-t üzemeltet akkor nem, mivel a Samsung aktív 3D-t használ.

Illetve a 2. okos távirányító az pontosan mit tud?

jót lehet vele bohóckodni, de inkább csak porfogó nálam a polcon az F6640-hez adott.
de van aki használja is..

Realme GT Master Edition

(#96428) st6969 válasza Pancsermeste (#96414) üzenetére


st6969
őstag

"A transmitter pedig az egyik USB-ről kapott tápot, hogy ne kelljen elemmel etetni, ill. ki-be kapcsolgatni."

Na ilyen transmitter kellene nekem is. Ugyanis, amit eddig próbáltam, az olyan volt, hogy minden alkalommal, amikor a tv-t bekapcsoltam, oda kellett menni külön bekapcsolni a transmittert is (USB-ről folyamatosan kapta a tápot). Sőt, ha a fejhallgatót kikapcsoltam (a tv közben ment tovább), majd egy 5 perc múlva ismét bekapcsoltam, nem csatlakozott, csak úgy, ha odasétáltam és újra bekapcsoltam a transmittert is, mivel az közben készenléti állapotba tette magát. Tudsz olyan típust linkelni esetleg, ami ha megkapja a tápot (tv-t bekapcsolom) adásra kész állapotba kerül?

(#96429) toto76


toto76
tag

(#96400) Pancsermeste és (#96397) sandró60 köszönöm a tanácsot. már én is nézegettem a BT fejhallgatókat. Valószínűleg az lesz a hosszútávú megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#96430) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Valaki használ multiroom eszközöket? Valami ötlet hogy milyen wifi router-t használjak, hogy azon legyen DLNA?

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#96431) Pancsermeste válasza st6969 (#96428) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Óóó, nekem egy nagyon régi, gagyi cuccom volt. Ilyen: ATD wh-268
Saját tápegységéről elég brummos is volt, elemről, ill. USB-ről táplálva azért elfogadható kategória. Ennek még manuális analóg ki-be kapcsolója volt, amit ha bekapcsoltam, akkor mindig működött (ha kapott tápot is).
A mostani kínálatokat nem ismerem sajnos...

-= Pancsermeste® =-

(#96432) wong kok wah válasza Flashget (#96427) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Nálam az okos táv van használatban a normál az pihen.. :)

(#96433) burcz.techno


burcz.techno
tag

Érdekes jelenség:
Samsung H6400 @ YouTube
Legyen videó, vagy egy zene alatt fix kép... Néha villan egyet a kép.
Valaki tapasztalt már hasonlót?

Asus M2N-E | A64 x2 5200+ 2,6Ghz | SAPPHIRE HD4670 512MB | Kingmax 2x512/800 + 2x1024/800 | SG 250GB + WD250GB + WD500GB + WD1000GB | GIGABYTE SUPERB 460 | AudiGY SE | BenQ 2200 HD 1920x1080 | Samsung 40LB530 1920x1080

(#96434) zsiz válasza wong kok wah (#96432) üzenetére


zsiz
őstag

Szintén.. a hagyományos valahol a szekrény mélyén pihen :K

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#96435) dethroner válasza zsiz (#96434) üzenetére


dethroner
veterán

Én meg végre rájöttem hogy elem baja volt és most már ismét betölti a másodlagos távkapcs hálátlan szerepét :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96436) Pancsermeste válasza dethroner (#96435) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hmmm... furi.
Én minden nap használom a kis ágyban hancúrozós távszabit. ;)
Kicsomagolás után egyből feltöltött aksikat tettem bele (tavaly nyáron), azóta azzal használom. Kb. egy hete jelent meg a képernyőn az akku merülésére figyelmeztető jel és azóta folyamatosan figyelmeztet, ha birizgálom, de még mindig tökéletesen, hiba nélkül működik.
A "nagy" távszabi meg itt van a sztógép asztalnál, hogy innen is tudjak kapcsolgatni.

-= Pancsermeste® =-

(#96437) zsiz válasza dethroner (#96435) üzenetére


zsiz
őstag

Még jó, hogy csak annyi :)

Más: amúgy ezt a jack dugós kütyüt valaki tudja használni amit pl a H6400-hez adnak? A UPCD-s Humax UD-Fox HD beltérimmel nem akart jó lenni, aztán ezt is elpakoltam a hagyományos távval együtt :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#96438) zoltan6 válasza zsiz (#96437) üzenetére


zoltan6
őstag

Én azt sem tudtam először mi az a kis kütyü,azt hittem az infráját hosszabbítja meg,aminek még örültem is volna.mert állandóan belelóg az ablak meg a függöny a tv saját vevője elé. :DD

(#96439) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!

A Samsung idei modelljeiről lehet valamit tudni? :)

(#96440) Pancsermeste válasza zsiz (#96437) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Én használnám, ha működne. Pedig csak a HT erősítő TV-vel együtt való ki-be kapcsolását szerettem volna megoldani. A beállítási tesztnél működik vele a ki-be kapcsolás, de utána élesben már nem akar működni. Ill. csak úgy, hogy ha átkapcsolom a forrást HT bemenetre és előhozom a virtu távszabit, akkor a képernyőn megjelenik a kikapcs gomb, amire rányomva kikapcsolja a HT-t.

-= Pancsermeste® =-

(#96441) szabop27


szabop27
csendes tag

Sziasztok!

Olyan működő alkalmazást keresek Samung tabletra/okostelefonra, amit távirányítóként használva tudok szöveget bevinni, nem csak a nyilakkal szerencsétlenkedni... :)) Amit eddig próbáltam, az vagy nem csatlakozott a TV-re, vagy nem volt szövegbevitel funkciója: Samsung Smart View, Remote for Samsung TV, Smart TV Remote

(#96442) dethroner válasza Pancsermeste (#96436) üzenetére


dethroner
veterán

Az enyém már másfél éves. Pár hónapja lemerült, kapott új elemeket, amivel jó is volt. Pár hete kezdett szenvedni, de a párosítás után mindig azt mutatta hogy bőven van még benne nafta. Aztán néha ment, néha nem. Teljesen random volt.

(#96437) zsiz Tökéletesen működik, azzal használom az LG házimozi rendszert.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96443) PuMbA válasza M3aN (#96439) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, érkeznek, egyre több példány bukkan fel [link]. Hamarosan biztos lesz mindenféle modellből :)

[ Szerkesztve ]

(#96444) Mikeee89 válasza Pancsermeste (#96440) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Nekem sem működik a ki/be kapcsolás csak úgy ahogy írod...

(#96445) cse978_1


cse978_1
csendes tag

Sziasztok,

Amennyiben a UE48H6200-s széria mellé 3D szemüveget akarok venni akkor melyiket tudom hozzá használni melyik kompatibilis vele?

köszi

(#96446) sandró60 válasza cse978_1 (#96445) üzenetére


sandró60
addikt

Az öszes Samsung aktiv szemüveg.amiben van jó és jobb kialakitású.
Sorszám szerint 3100-az egyik legkényelmesebben hordható.Az újabbak sajnos elég "gagyi"minőségűek.

(#96447) M3aN válasza PuMbA (#96443) üzenetére


M3aN
senior tag

Várom :) 40-43" modell érdekel majd a nyáron, mint például a J6200. Eddig ezt fogom választani, de kíváncsi vagyok az ideire, ha másra nem, arra jó lesz hogy talán lentebb nyomja az árát.

(#96448) Iceman83


Iceman83
tag

Sziasztok
Ez a idei UE50KU6000 milyen lehet vajon?
Jobban megérné,jobb leht képminőség mint egy j6200?
Esetleg ebbe kategóriába nem érdemes uhd-t venni mert csak rosszabb lesz sd és hd minőségű anyag?

(#96449) Pancsermeste válasza dethroner (#96442) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Egyértelmű a dolog!
A távszabidnak nem adsz elég tápot, nehogy túl sokat fogyasszon, aztán csodálkozol, ha nem akar működni!
Következő lépés, hogy a TV Main proci 4 magjából kettőt lekapcsolsz, mert feleslegesen zabálja az áramot! ;) ;]

-= Pancsermeste® =-

(#96450) dethroner válasza Pancsermeste (#96449) üzenetére


dethroner
veterán

Mindenhol ezek az áramos dolgok üldöznek :D Na inkább kilépek és teleiszom a hasam sörrel. Csak nehogy megb@sszon az áram :C

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.