Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96151) Notalab


Notalab
tag

Na, meghoztam a J6200-asat, nagyon szép és nagy a képe (55 centis katódsugárcső után különösen :DDD )

Most szembesültem a szerkeszthetetlen csatornalistával, de a kedvencekkel jól meg lehet oldani, csak egy kicsit szöszölni kellett vele.
Telefon kezeli (Galaxy S4:távirányító, képernyő tükrözés), a menüje is elég gyors, kipróbáltam néhány YouTube videót, "nagyon zsír", a gyerek tuti ezen fog Lego videóket nézni és nem a 8"-os tableten...Az Avatárba is belenéztem, hát igen a full-hd ekkora méretben elég látványos.

A wifijét ki lehet/kell kikapcsolni valahol, gondolom az is csak fogyaszt valamennyit, meg 1-2 üzenetet már feldobott. Szóval lehet off-line lenni vele?

...

(#96152) dethroner válasza Notalab (#96151) üzenetére


dethroner
veterán

És ekkora méretben már a 3D is elég látványos, látnád úgy az Avatar-t. Ja, hogy a J6200 nem 3D képes? :P

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96153) sandró60 válasza toto76 (#96136) üzenetére


sandró60
addikt

Tapasztalatból mondom.A gyerkőcöd jól választott.Nekem 55" H6400-van.Az unokám amikor nálam az Xbox-ot rákötjük nagyon jól szuperál.Ne sokat "vacilálj".Irány a legközelebbi hivatalos forgalmazó és vedd meg a H6400-at(minnél nagyobbat) amig még lehet kapni.A kinect is jól megy.

(#96154) toto76 válasza sandró60 (#96153) üzenetére


toto76
tag

Köszi :))

(#96155) puskasz74 válasza sandró60 (#95951) üzenetére


puskasz74
újonc

Olvastam,olvastam, olvastam... :K
De:
- a menüben a billentyűzet aktiválása menüsor nem csinál semmit, mivel nincs kiemelve mint a többi menüsor, ha rákattintok nem csinál semmi.
- a "paring" gombbal is párosítottam, de azt írja ki a Tv, hogy nem elérhető

(#96156) Notalab válasza dethroner (#96152) üzenetére


Notalab
tag

A 3D-re egyáltalán nem vágytam, az nekem nem hiányzik.

Viszont hiányzik megfelelő hosszúságú csavar a CME EDR 200 dupla karos fali konzol-hoz. Érdekes csak 12mm hosszú volt a dobozban, a J6200-hoz 20 mm-es kellene (lemértem). Ezek szerint a TV lévő csavar helye sztenderd, de a foglalat "mélysége" valószínűleg gyártónként változó. Itt a j6200-nél nagyon mélyen ül.

Remélem ez valami sima csavar. Keresek egy csavarboltot és veszek hosszabbat.

[ Szerkesztve ]

...

(#96157) PeterPH válasza Notalab (#96156) üzenetére


PeterPH
senior tag

Én is így jártam a H6400-ammal. Sima metrikus csavar, én elszaladtam az OBI-ba, és vettem kicsit hosszabbakat.

(#96158) Notalab válasza PeterPH (#96157) üzenetére


Notalab
tag

Köszi, én is erre gondoltam.
(biztos a Samsung is adna csillió Forintért)

...

(#96159) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Üdv!

4K, 65", nem ívelt, dlna képes TV-t keresek, ár 600k körül.

Melyik a most kapható legjobb TV, ami ezeknek megfelel?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#96160) ΞΔGLΞ válasza leslieke (#96159) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem is tudom, hogy ezen kitételek alapján manapság van-e ilyen tévé... Szerintem az ár is karcsú, amit rászánsz. Ez inkább egy 55-ös árcédulája...

Nekem ez van, de 75-ösben, ezt tudnám ajánlani, mert briliáns a képminősége és nagyon gyors is az os alatta, fantasztikus tévé tényleg, de hogy ezt árulják-e, vagy mi váltotta, azt nem tudom...

Tudja valaki?

[ Szerkesztve ]

(#96161) leslieke válasza ΞΔGLΞ (#96160) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Árban tudok feljebb menni.

Ez milyen kategóriát képvisel? [link]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#96162) ΞΔGLΞ válasza leslieke (#96161) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem tudom, mert nem ismerem, szerintem egész tűrhető árban is, de biztos UHD-t szeretnél.
Mi sem tudjuk kihasználni, bár tény és való, ha van ilyen anyag, akkor lefolyik a kijelző, mert annyira brutális szép, de mint írtam nincs rá nagyon valós anyag.

[ Szerkesztve ]

(#96163) leslieke válasza ΞΔGLΞ (#96162) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hosszútávú beruházás lenne, addigra csak lesz rá tartalom is. Meg ha igaz a pletyka lesz Playstation 4K, ahhoz is jól jön.. mondjuk árban egy FHD tényleg jóval olcsóbb.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#96164) BBéci válasza leslieke (#96163) üzenetére


BBéci
titán

Esetleg akkor vennék UHD tévét, ha rengeteg felesleges pénzem lenne, aminek máshol nincs jobb helye.
Leginkább azért nem tartom jó ötletnek, mert egy 65 colos átlójút 2 méterről, vagy még közelebbről kell nézni, ha látni akarjuk az ultra felbontást. Az pedig nem életszerű. A 3-4 m nevezhető életszerűnek, akkor viszont olyan felesleges az UHD, mint férfiakon a mellbimbó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96165) ΞΔGLΞ válasza leslieke (#96163) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor mégis jobb lenne az UHD, főleg, ha megjelenítőként lesz használva, de csak akkor...
Egy 4K PS talán nekem is jöhetne :D, régen nagy guru voltam, manapság inkább minden szabadidőmet a családdal töltöm. Csak ilyenkor szoktam írogatni is, amikor irodában vagyok, vagy "üres a lakás".

Szóval az a JU7000 lehet, hogy jó választás, de ha hosszútávú és ennyi pénzt belelöksz Te is, jobb lenne valahol kipróbálni. Talán MM-ban ki van rakva egy ilyen, vagy hasonló.

Én általában, mikor oda bemegyek, és "tesztelem" pl elsőre szemmel, rögtön be is is írom a gugliba típust a telefonomon és amit lehet elolvasok róla, na meg rögtön látom, hogy az MM mennyivel több pénzt akar helyben kilopni a zsebemből.

Aztán, ha megtetszett, akkor van nálam pendrive-on tesztelő anyagok. Elkérem a távirányítót, az eladó meg húzzon a halálba, mert nem vagyok kíváncsi az agymosó szövegére.

[ Szerkesztve ]

(#96166) leslieke válasza BBéci (#96164) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Rendben, akkor FHD felbontással mit ajánlanál?

(#96165) mflex az csak terv, a család nálam is közbeszólhat.. ezt szoktam én is tenni vásárlás előtt. :K

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#96167) ΞΔGLΞ válasza leslieke (#96166) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Talán egy 75-ös H6400, méretből sosem elég. :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

(#96168) leslieke válasza ΞΔGLΞ (#96167) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jó lenne, de az asszony kivágna a TV-vel együtt, a 65-ös elég lesz. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#96169) ΞΔGLΞ válasza leslieke (#96168) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Észrevenné? :DD

Akkor ugyanez 65-ösben, vagy...

Ez sok?

[ Szerkesztve ]

(#96170) PuMbA válasza leslieke (#96166) üzenetére


PuMbA
titán

Az a baj, hogy FullHD-ben nehéz most ajánlani, mert a régebbi évjáratos 7000-res TV-ket nem lehet kapni, így csak a JU7000 marad :) Ennyi pénzért 6000-res szériát venni meg eléggé nem ár / érték hatékony dolog. Sony-nál vagy Panasonic-nál lehet érdemes még szétnézni :)

[ Szerkesztve ]

(#96171) leslieke válasza ΞΔGLΞ (#96169) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Észre bizony.

Ez már sok árban.

(#96170) PuMbA ezt látom én is.

Lehet kivárom a nyári foci eb és olimpiai akciókat, már ha lesznek.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#96172) Tottalino


Tottalino
tag

Tudja valaki, hogy 40h6400-as TV-nek milyen op. rendszere van? Tizen?

(#96173) PuMbA válasza Tottalino (#96172) üzenetére


PuMbA
titán

A Samsung hivatalos oldalról kiderül, hogy a J szériától van Tizen, a H és azelőtti szérás TV-k oprendszerének csak belső kódneve van, hivatalosan kifele sose közölték :)

[ Szerkesztve ]

(#96174) Tottalino válasza PuMbA (#96173) üzenetére


Tottalino
tag

Köszi!

(#96175) #94529552 válasza leslieke (#96171) üzenetére


#94529552
törölt tag

A 65H6400-as [link] nagyon jó árban van, amíg még van belőle.

(#96176) leslieke válasza #94529552 (#96175) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi, épp ezt az oldalt nézem, és ezt a TV-t. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#96177) Flashget válasza leslieke (#96159) üzenetére


Flashget
félisten

ha tudsz feljebb menni árban, miért nem nézel OLED tv-t? :)

Realme GT Master Edition

(#96178) Flashget válasza PuMbA (#96173) üzenetére


Flashget
félisten

viszont azt is mondták korábbi szériák felső kategóriás tévéihez (E,F,G,H) amihez van ugyebár evolution kit, arra is kiadják a Tizent.
nem tudom ebből lett valami vagy sem.

Realme GT Master Edition

(#96179) dethroner válasza Notalab (#96156) üzenetére


dethroner
veterán

Az én Hama tartómhoz adtak mindenféle fajta csavart faltípusonként, meg egy rakat kiegészítőt, meg is maradt a nagyrésze :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96180) dethroner


dethroner
veterán

Smart távkapcs guruk, segítség :DDD
H6400 tévé, a smart távkapcs bekapcsolni tudja a tévét, de utána semmi. Led sem villog, mintha egy darab kő lenne a kezemben. Másik irányítóval csinálok valamit, pl csatornát váltok, hangerőt állítok bármi ilyesmi és utána megy a kicsi is tökéletesen.
Elem jó, pár hónapja tettem bele és láttam előtte napokon keresztül jelezte hogy le fog merülni, szóval ismerem ezt a jelenséget. Ezt pár napja kezdte csinálni. Mi a franc ütött bele?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96181) Flashget válasza dethroner (#96180) üzenetére


Flashget
félisten

Próbáltad már újra párosítani a tévével?

Realme GT Master Edition

(#96182) Ciccuka válasza dethroner (#96180) üzenetére


Ciccuka
veterán

Töltsd fel az akkumulátorait vagy rakj bele új elemet és párosíts. A Smart Hub főgomb melletti gombokat kell lenyomni egyszerre és nyomva tartani kb. 5 másodpercig.

Ha ez sem segít, akkor a TV-t kell alapállapotba állítani a megfelelő menüben. Érdemes Firmware-t is frissíteni előtte.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#96183) Flashget válasza Ciccuka (#96182) üzenetére


Flashget
félisten

elég csak a smartot resetelni.

Realme GT Master Edition

(#96184) dethroner válasza Flashget (#96181) üzenetére


dethroner
veterán

Amikor beleraktam az új elemeket akkor természetesen párosítottam. De megteszem újra, mert a vágott szemű koreai ördög nem alszik.
Amúgy ha nincs párosítva, akkor egyáltalán nem is kéne mennie, ugye? Ez meg megy, miután a másik távkapcs bemozgatta a előtte :) Vagyis ha jól tudom, akkor a be-ki kapcs annak mennie kéne, viszont a többi gomb az bluetooth alapon megy, viszont ha bekapcsolta a tévét, utána már ki sem kapcsolja, semmire nem jó, egész amíg a másik kapcsoló helyre nem pofozza. Na, remélem érthető voltam :B

Most bekapcsoltam a kicsivel, váltottam pár csatornát, változtattam a hangerőn és utána halt be :(( Ez nem sima elem vagy párosodási probléma lesz. (vagyis az édes anyját teherbe rakhatná) :K

2 perc várakozás után megjavul magától és megy minden ahogy kell :W

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96185) Ciccuka válasza dethroner (#96184) üzenetére


Ciccuka
veterán

De most sikerült, jó lett végül?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#96186) Megane2000


Megane2000
aktív tag

A minap jött ki frissítés a Samsung tv-mre. Gyorsabb lett a menürendszere úgy érzem.. Alapból így kellett volna ennek működnie. Kicsit lassúnak találtam eddig, de most jobb lesz első érzetre.

(#96187) Ciccuka válasza Megane2000 (#96186) üzenetére


Ciccuka
veterán

Melyik modellről van szó?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#96188) Megane2000 válasza Ciccuka (#96187) üzenetére


Megane2000
aktív tag

43J5500

(#96189) Ciccuka válasza Megane2000 (#96188) üzenetére


Ciccuka
veterán

Reménykedtem, hogy H6400-ra is kijött valami, de most néztem és sajnos semmi se. :(

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#96190) Megane2000 válasza Ciccuka (#96189) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Nem jó valami?

(#96191) Ciccuka válasza Megane2000 (#96190) üzenetére


Ciccuka
veterán

Eléggé bug-os az egész és sebességben is lassú, de már megszoktam. Valamit csak csak javítanak majd.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#96192) dethroner válasza Ciccuka (#96185) üzenetére


dethroner
veterán

Szerkesztettem a hozzászólásom, ott van hogy nem csináltam semmit vele és teljesen kiszámíthatatlan. Ha már "bemelegszik" akkor megy, az elején csak áll mint Katiban a gyerek.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96193) djdenee89


djdenee89
újonc

Sziasztok. Adott egy D5500as tv mely elromlott. Lényeg hogy nem javítható. Alaplapja bn94-05268L. A samu szerint nincs hozzá alaplap de a kérdésem az hogy esetleg valamely más pl d6000 tipussal nem egyezne?

(#96194) PHenis válasza djdenee89 (#96193) üzenetére


PHenis
senior tag

TV szerelős topik :-)

(#96195) Megane2000 válasza Ciccuka (#96191) üzenetére


Megane2000
aktív tag

A nem okos tv-knek gyorsabb a menürendszere, ez már feltűnt nekem is.

(#96196) leslieke válasza Flashget (#96177) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Javaslat?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#96197) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Vkinek van tapasztalata a legutolsó F-es frissítéssel? asszem 2116

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#96198) bul07 válasza dethroner (#96192) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha találsz valahol olcsón ilyen távirányítót akkor ne tartsd magadba, mert én kerestem de jó áron sehol nem találtam

Nekem állandóan az elemet kell kivennem, mert a pötty nem mozog, meg ugye egy darab ki is tört már belőle, és recseg ropog az egész

Ez már nekem a második mert az elsőt garanciáztattam a némító gomb behalt, bár jobb lett volna azt megtartani mert annak semmi más baja nem volt és nem is recsegett ropogott

Tv elmúlt 1éves így már ezekre garancia sincs, így ha akarnám se tudnám már cseréltetni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#96199) ΞΔGLΞ válasza bul07 (#96198) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem állandóan az elemet kell kivennem, mert a pötty nem mozog, meg ugye egy darab ki is tört már belőle, és recseg ropog az egész

Mennyi idő után?
Én három hónap után csesztem be a fiókba erősebben, mert ropogott, recsegett. Aztán a jó fogáson épp kifogtam egy vadiújat háromezerért. Az meg már bírja legalább féléve.
Szóval, elég nagy a szórás ezekben a távokban minőség szempontjából.

(#96200) bul07 válasza ΞΔGLΞ (#96199) üzenetére


bul07
nagyúr

Októberbe vagy novemberbe garanciáztattam, a pötty fagyás azóta megvan a recsegés ropogás egy két hónapja erősödött
Meg az a lapocska is jobban lötyög, a pöttynek lapja vagy hogy is nevezzem

Bánom is hogy a garanciáztattam a hozzá kapottat mert az nem ropogott, pötty se fagyot.

Tényleg nagy lehet a szórás

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.