Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97901) -Solt- válasza xbdream (#97897) üzenetére


-Solt-
veterán

Vagy 10 percig hagytam...

www.smart-bus.hu

(#97902) getima


getima
újonc

Sziasztok. Nekem is egy Samsung 48H6400-as Smart TV.m van. Nekem is ha netet érzékel a TV, mindegy hogy vezetékeset vagy vezeték nélkülit. egyszerűen fogja magát és be ki kapcsolgat. Még csak nem is lehet irányítani sem a menüt, semmit a kikapcsolás sem marad állandó. Ez pont ma jelentkezett mindenkinél? Mert úgy látom ez valami globális probléma lehet, mivel nem csak nálam fordul elő. Kihúztam én is az Ethernet kábelt, de ez nem megoldás mikor én például rendszeresen szoktam használni a TV-m Smart és Internet részét is. Direkt ezért vettem. Szerintetek szóljak a Samsungnak vagy ők csinálnak valamit és magától helyrejön. Ti tudtok erről valamit? Miért csinálja ezt szinte napra pontosan mindenkinél? Tegnap semmi baja nem volt még érdekes. A PC-m 2 magos, a TV 4 magos, ezért előszeretettel használom HD tartalmak böngészésére mivel gyorsabb mint az asztali PC.m. Remélem megoldják a problémát. Megköszönném ha valaki tudna infóval szolgálni hogy mi most ez?

(#97903) sityupityu


sityupityu
veterán

Érdekes, hogy vannak akik tévét sem tudnak nézni ha net-hez van csatlakozva, és vannak akiknek csak akkor van probléma, ha be akarnak lépni a smart-ba. Az utóbbiakhoz tartozom, csak a smart benyomása után van probléma. Mivel igen ritkán használom a smart-ot én észre sem vettem volna, hogy valami probléma van ha nem néztem volna be ide. Mivel tudok tévézni én nem csináltam semmit, le sem választottam a net-ről, majd megcsinálják.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#97904) Gizmo94 válasza getima (#97902) üzenetére


Gizmo94
veterán

Samsung hiba, egész Európában vannak vele gondok. Majd megcsinálják, addig várni kell. Megoldás: netről leválasztod, ha vezetékes kihúzod, ha routeres, kikapcsolod, ekkor nincs net, tvt-bekapcsolod, menüben tiltod a smart betöltést indításnál, vezetéket nem dugod vissza, ha wifis, akkor átállítod vezetékesre és működni fog hibátlanul. Ha megcsinálta a Samsung a hibát, visszaállítod, kész. Ugyanezt tettem és azóta jó. :)

(#97905) odipapa válasza -Solt- (#97901) üzenetére


odipapa
senior tag

És ha újra ki-be kapcsolod?

(#97906) -Solt- válasza odipapa (#97905) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem piszkálom, mert ha a meccsre megadja magát akkor hosszában vágom fel az ereim! :D

www.smart-bus.hu

(#97907) kizio


kizio
csendes tag

Tiszteletem !

Van egy Samsung UE40H6400 Tv-m és most elkezdett rakoncátlankodni, ha bekapcsolom bejön az adás a smart lehetőségek és újraindul folyamatosan, a távirányítót ilyenkor nem érzékeli.
Esetleg nincs valami ötletetek, hogy mi lehet a problém ? :Y Ahogy látom többen is tapasztalják a problémát .

[ Szerkesztve ]

(#97908) SyMbioTe válasza kizio (#97907) üzenetére

Az utóbbi ~50 hsz. erről a hibáról szól.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#97909) anyoca69 válasza kizio (#97907) üzenetére


anyoca69
újonc

OLvasd el az előző kommenteket!!

(#97910) kizio


kizio
csendes tag

Észrevettem köszi !

(#97911) Clever0 válasza eketomy (#97892) üzenetére


Clever0
senior tag

Nincs benne SAT tuner. Az átalakító csak optikai tuning lenne.

(#97912) Batib


Batib
őstag

Nekem van egy H6400-as és egy H6200-as tv-m. A 6400-nál a szervízmenüben ki van kapcsolva az OTN, semmi hiba megy a SMART is. A H6200-nál az OTN ON-ban van, ott a tv-zés megy de ha Smartra-ra kapcsolok akkor kifagy a tv. Különösebben nem izgat, csak tájékoztatásul írtam le.
Lehet, hogy ma még kikapcsolom a a 6200-nál is az OTN-t, majd leírom a tapasztalatot. (itthon vannak lányomék nem akarok most ott kinlódni ahol ők laknak most)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#97913) Flashget válasza eketomy (#97877) üzenetére


Flashget
félisten

legalább DVB-S tuner is kell...DVB-S2 meg ahhoz, hogy a HD adások is jöjjenek ha valaki CI+ kártyát akar használni.
5100-as tv egy belépő szintű tv, kevés tudással.

Realme GT Master Edition

(#97914) Flashget


Flashget
félisten

Kedves Ügyfeleink!
Nagyon sajnáljuk a Samsung H- és J szériás televízióknál tapasztalható problémát. Nagy erőkkel dolgozunk a megoldáson, és a szoftverek megfelelő frissítésén. A hiba elhárításán a koreai központukban már dolgoznak.
Ahogy kedves Ügyfeleink tapasztalhattátok, a H-, illetve J- szériás Samsung televíziók esetében előfordulhat, hogy a készülék magától kikapcsol, vagy nem reagál a távirányító jeleire. Ameddig mi dolgozunk a hosszútávú megoldáson, addig is az alábbi ideiglenes megoldást javasoljuk, ha ezt a hibajelenséget tapasztaljátok.

Kérjük, kövessétek a következő lépéseket:

1. Kapcsoljátok ki a televíziót.

2. Kapcsoljátok le otthonotokban a Wi-Fi hálózatot.

3. Kapcsoljátok be a televíziót.

4. Csatlakozzatok LE a TV menüben a Wi-Fi hálózatról.

A hálózatról történő lecsatlakozás után a TV műsorok elérhetővé válnak, de az interaktív Smart Hub megoldások nem fognak működni.

További kérdés esetén keressétek bizalommal ügyfélszolgálatunk munkatársait az alábbi elérhetőségen: http://www.samsung.com/hu/info/contactus.html.

Megértéseteket és türelmeteket ezúton nagyon köszönjük!

Realme GT Master Edition

(#97915) Sirandrish válasza Csa-zsó (#97896) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mielőtt azt hinnéd hogy megváltoztattad a világot..előtted már legalább 10 alkalommal leírták :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#97916) kizio


kizio
csendes tag

Köszi a tájékoztatást ! :R :C

(#97917) llacee


llacee
őstag

Nálam már működik a Smart rész, H6500

(#97918) joco79


joco79
csendes tag

sziasztok nálam már ok nem kapcsol ki magátol h6200 as tv-m van

(#97919) llacee


llacee
őstag

Ez az OTN funkció mit takar?

(#97920) Csa-zsó válasza Sirandrish (#97915) üzenetére


Csa-zsó
csendes tag

Akkor bocs, nem olvastam az első hozzászólásom előtt, hogy bármelyikőtök felhívta volna a Samsung Magyarország ügyfélszolgálatát, hogy hivatalos választ kapjon. Én felhívtam őket, és megosztottam veletek, hogy megnyugodjatok.

Még egyszer elnézést.

Nem tartom jogosnak a "letolásodat"

(#97921) Pancsermeste válasza llacee (#97919) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Over The Network.
Ha ez az opció engedélyezve van, ezen a protokollon keresztül kapcsolódik a TV a samu support szerveréhez. Frissítéseket ellenőriz/telepít (néha akaratod ellenére is), távsegítséget lehet kérni, stb...
Nálam ki van kapcsolva, nekem ne frissítgessen.

-= Pancsermeste® =-

(#97922) joco79


joco79
csendes tag

szerintem már kár variálni helyre ált a dolog megcsinálták a samsungnál csak a beállitásaimat kell majd visszalönöm mert délelött resetteltem egy nagyot :(

(#97923) Flashget válasza llacee (#97919) üzenetére


Flashget
félisten

Így kell letíltani és akkor erőszakkal sem tud a samsung felrakni olyan fw-t amit az ember nem akar.
[link]

Realme GT Master Edition

(#97924) bostone


bostone
addikt

Azt honnan tudnám kideríteni, hogy d400 és h6400 rendelkezik-e CI+ modulfogadóval és dvb-c tunerrel.

(#97925) tomee007007


tomee007007
őstag

Jó hogy ide találtam a 6400-as szériás TV problémával...már majdnem kivágtam a TV-t az ablakon :D
Nálam is egész nap ez volt...

(#97926) Flashget válasza bostone (#97924) üzenetére


Flashget
félisten

D400?
2010 óta minden tv-be CI+ szerelt a samsung azaz C széria óta.
2009 óta mindbe van DVB-C tuner azaz B széria óta.
egyébként meg samsung.hu

Realme GT Master Edition

(#97927) andatti válasza tomee007007 (#97925) üzenetére


andatti
senior tag

Én is akkor jöttem ide, amikor jelentkezett a probléma... igaz a hsz. várakozás közben hagytam a tv-t hagy dolgozzon és meg is oldódott a probléma, nem kellett se wifit, se internetet, se firmware frissítés letiltást csinálnom...
Mint korábban írtam, nekem kb. 25 perc HOZZÁ NEM NYÚLÁS!! ki-be-ki-be állandó újraindulás elég volt és megjavult még 14h előtt... igaz, azóta nem volt kikapcsolva a tv és a smart gombot se nyomkodtam...

Annyi új infónak esetleg örülnék, hogy más (miután megjavult és nem változtatott semmit a tv beállításaiban) újraindította-e a tv-t, illetve próbálkozott-e újra a smart-al... azaz újra várható az összeomlás, vagy már nem??
Hangsúlyozom, olyantól kéne válasz, aki nem fogadott szót, se a samsungnak, sem az itt tanácsként leírtakat nem csinálta meg, és használja a tv-n a smart funkciókat/netet...

[ Szerkesztve ]

(#97928) -Solt- válasza andatti (#97927) üzenetére


-Solt-
veterán

Én ilyen vagyok, a meccsek után megnézem.

www.smart-bus.hu

(#97929) andatti válasza -Solt- (#97928) üzenetére


andatti
senior tag

köszi! ;) :D :K

(#97930) Damage válasza andatti (#97927) üzenetére


Damage
senior tag

Nyugodtan ki- és visszakapcsolhatod. Működik a Smart Hub. Nem omlik össze!
Délelőtt jelentkezett nálam a probléma. Hamar rájöttem, hogy a wi-fi (Smart Hub) a probléma gyökere. Kikapcsoltam a router-t. Letiltottam Smart Hub automatikus indítását, visszaállítottam a wi-fi-t a TV-n. Néha rámentem a Smart Hub-ra, szokásos probléma, összeomlott. Az elmúlt 1-2 órában megjavult. Bármikor rámehetek nem omlik össze. Akkor se lenne probléma, ha megint összeomlana. TV kikapcs, router kihúz, TV bekapcs, wi-fi kikapcs, router bekapcs.
Kapcsold be nyugodtan, nem lesz gond!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#97931) bostone válasza Flashget (#97926) üzenetére


bostone
addikt

Upc honlapján nem találtam a készüléket a felsorolásban, amelyek támogatják a kártyájukat.
Köszönöm!

(#97932) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Kedves Ügyfeleink!
A Smart Hub szerver újra zökkenőmentesen működik, szöuli és szuvoni kollégáink megoldották a Samsung H- és J szériás televízióknál délután tapasztalt problémát. Nagyon sajnáljuk a kellemetlenséget! Az esti meccsekhez jó szurkolást kívánunk!

via Samsung Magyarország Facebook

[ Szerkesztve ]

(#97933) Vertigo18 válasza Mikeee89 (#97932) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönjük az infot! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#97934) mobal válasza Mikeee89 (#97932) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

És valóban? Valaki megerősítené, hogy a smart megint ok? :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#97935) kizio


kizio
csendes tag

Korrekt a smart !

(#97936) llacee válasza Pancsermeste (#97921) üzenetére


llacee
őstag

Koszonom a valaszt es Flashgetnek is az infot

(#97937) Damage válasza mobal (#97934) üzenetére


Damage
senior tag

97930 :U

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#97938) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Sziasztok!

Tévét szeretnék venni, elsősorban Samut, mert monitorban eddig bevált. Először az UE49K5500-at néztem ki, aztán megtaláltam ezt a topikot, elolvastam az összefoglalót, és elbizonytalanodtam. Az EB meccseken kívül nem igazán akarok tévézni, főleg PC-re lenne rádugva a tévé, elsősorban HD sorikat és filmeket néznék, plusz GTAV (amihez még gépet is kell fejlesztenem). Szóval itt az összefoglalóban az áll, hogy az 5-ös széria felejtős, 6-tól felfelé kasi a dolog, viszont akárhogy nézem a kínálatot, a 6-osok már majdnem mind uhd-sek, illetve íveltek, viszont az uhd-ről más topikban azt olvastam, hogy bizonyos árszint alatt felejtős, íveltet meg egyébként sem akarok. 3D még nem lenne baj, de arról is azt olvastam, hogy ellenjavalt. 2 kiló körül gondolkodom, 3-at is rászánok, ha muszáj, feljebb viszont nem akarom tornázni, mert nem is tévézek, akkor inkább monitort upgradelek.

(#97939) mobal válasza Damage (#97937) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

;] :U

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#97940) PuMbA válasza phranxinatra (#97938) üzenetére


PuMbA
titán

UE48J6200, UE48H6400, UE49K6300 :)

Más: KU7000 = jóval rosszabb, mint a JU7000

[ Szerkesztve ]

(#97941) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Volna egy kis gondom.

Az aláírásomban szereplő TV-n elkezdett vibrálni a háttérfény a képernyő bal és jobb alsó sarkaiban.

Amikor nem vibrál akkor ott sötétebb a kép. Sima tv-adásnál és pc-képnél is ugyan úgy.

A TV még nincs 2 éves, anno megvételkor regisztráltam a samsung oldalán. A bolti garancia, 1 év, már lejárt és nem tudom, hogy ez a samsung garancia elegendő-e, hogy megcsinálják nekem garancia időn belül..?

(#97942) zsizsef


zsizsef
senior tag

Üdv!
"5xxx = Alsó-közép kategória Full HD (1920x1080) felbontással és olcsó, műanyag formatervvel. Modelltől függően lehet SMART, 3D nincs. Nem ajánlott, mert nagy a megjelenítők elmosódása és mozgásfelbontásuk 300-350 sor."

Ez gyártási évtől független? Ha jól értelmezem ami az összefoglalóban van, akkor Samsungból lehetőleg 6-ost érdemes venni. :R

(#97943) PuMbA válasza zsizsef (#97942) üzenetére


PuMbA
titán

6-osból is a FullHD-ket csak :K

[ Szerkesztve ]

(#97944) zsizsef válasza PuMbA (#97943) üzenetére


zsizsef
senior tag

UE40J6200-t (vagy LG 42LF652V) vennék. Néztem a leiratokat, de a lejátszható média típusokról nem nagyon találok infót. Mkv-t tudja kezelni a samu?

(#97945) dm1970 válasza Flashget (#97846) üzenetére


dm1970
tag

Kicsit zsúfolt volt a hétvége, így most értem idáig az olvasásban. Érdekes, nálam egész hétvégén nem volt semmi probléma. Netet is, youtube appot is használtam tegnap de és du is, szerencsére nemjelentkezett a hiba. H6400, t-home, wifi, aut frissítés kikapcsolva (bár ez olvasva a hsz-ket már nem biztos).

Azért az érdekes, hogy többoldalon keresztül ugyanazok a kérdések jönnek, senki nem olvas vissza, belép egy fórumra, s már nyomja is a kérdést?

[ Szerkesztve ]

(#97946) Top cat válasza zsizsef (#97944) üzenetére


Top cat
őstag

Nekem H6400 van az tudja, a feliratokat is megjeleníti, ennek is tudnia kell. Még a HEVC-t is lejátssza.

De a beépített lejátszótól túl sokat ne várj el.

(#97947) PuMbA válasza zsizsef (#97944) üzenetére


PuMbA
titán

Ha letöltöd a TV hivatalos honlapjáról a kézikönyvét, akkor láthatod, hogy mit játszik le, de egyébként mindent lejátszik ma már minden TV :)

[ Szerkesztve ]

(#97948) phranxinatra válasza PuMbA (#97940) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

A K6300 az ívelt. Ívelttel amúgy mi a baj?

(#97949) taxi


taxi
aktív tag

UE40F6400 Szerintetek gariba foglalkoznának ezzel a hibával? Mi okozhatja egyébként?

Hakuna matata

(#97950) PuMbA válasza phranxinatra (#97948) üzenetére


PuMbA
titán

Csak pont középről jó nézni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.