Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97501) Flashget válasza SyMbioTe (#97499) üzenetére


Flashget
félisten

végül is nem nagy gond, hogy azonos márkán belül nem működik...szemben a kínai téglákkal. ;]

Realme GT Master Edition

(#97502) SyMbioTe válasza Flashget (#97501) üzenetére

A Nexus 4 az LG gyártmány, nem Samsung. :D
Most megpróbáltam gyári adatokat visszaállítottam, de így sem működik. :O

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#97503) bigwolf277


bigwolf277
csendes tag

Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne hogy lehet a digitális adások sorrendjét megváltoztatni mert nem igazán látok rá lehetőséget.
Egy UE43JU6000 tipusú készülékem van, és ha az számít a digi a szolgáltató
A válaszokat előre is köszönöm

(#97504) kissd01


kissd01
tag

Üdv!

Adott egy szobában egy P2470 Tv-monitor és egy J6300 Tv. Tök idegesítő dolog,hogy mindkettőt kapcsolja a távirányitó. A monitornál teljesen felesleges ez a funkció, így szeretném valami úton, módon lekapcsolni rajta! Lehetséges ez, hogy ne vegye a jelet? Menüben nem találtam ilyen opciót.

Mélg annyi, hogy azt be lehet állítani a J6300-on, hogy az elsődleges forrás a HDMI legyen? Bekapcsolás után mindig "TV" üzemmódot akarja elsődlegesnek. Nekem viszont Telekom beltéri HDMI-s. Erre esetleg valami? :)

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#97505) Batib válasza kissd01 (#97504) üzenetére


Batib
őstag

Szoftveresen nem megoldható. Legegyszerűbb ha fekete szigszalaggal leragasztod az infravevőjét. Esetleg belül lehúzod a vevőről a csatit, ha van hozzá érzéked , bátorságod stb..

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#97506) Flashget válasza SyMbioTe (#97502) üzenetére


Flashget
félisten

LG? hát az még szarabb :D

Realme GT Master Edition

(#97507) Flashget válasza kissd01 (#97504) üzenetére


Flashget
félisten

ugyanez a monitor csak más a tv és nálunk is fenn álló progléma...egészen addig amíg új az elem a távkapcsolóban :)
régebben alufóliát raktak ilyen esetben a monitornák azon a részére ahol a jelet fogja.

Realme GT Master Edition

(#97508) kissd01 válasza Batib (#97505) üzenetére


kissd01
tag

Na erre gondoltam én is. Rákerestem, hogy hol van az infrevevő és le is ragaszottam. Persze így is kapcsolja! :D Marad a b-verzió.

Flashget: Szerintem roppant idegesítő dolog... Agyfrászt kapok már tőle. :D Az alufóliás dolog biztos beválik de esztétikailag eléggé sántít! :K

(#97509) kissd01 válasza Flashget (#97507) üzenetére


kissd01
tag

Rossz helyen ragasztottam előbb. Mostmár patent. Ha esetleg te is ragasztanád akkor a monitor kapacitív érintő gombjai melett, pontosabban a "Forrás, Source" jel mellett van az infravevő.

(#97510) Batib válasza kissd01 (#97508) üzenetére


Batib
őstag

Nekem 2270 van itthon, ha a kezem a Samsung felirathoz teszem akkor elég jól leárnyékolja. Tovább nem léptem mert nekem kell ez a funkció, konyhán van tv-ként üzemel.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#97511) galaxys80 válasza Flashget (#97506) üzenetére


galaxys80
veterán

Bezzeg a kínai csodák....

(#97512) SyMbioTe válasza Flashget (#97506) üzenetére

Kösz.. :DD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#97513) bigdigit


bigdigit
addikt

Az normális, hogy a 3100-as 3d szemcsi jobb oldalán lévő lencse lassabban veszi fel a szinkront bekapcsoláskor?Egy darabig tök sötét lesz majd pár másodperc múlva indul csak be rendesen.Az 5100-as ilyet sose csinált.
Most vettem egy párt és nem szeretném ha ez az elhalás jele lenne.

(#97514) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Udv! A ju66xx sorozatrol van valkinek velemenye? Probaltam teszteket talalni, de nem igazan talaltam semmi erdemlegeset. Valtason gondolkozom es nemtudom, hogy mennyire lenne jo... Most is van, clear lcd... 200hz a panel(ha jol tudom), 800az mci ertek a kerdes, a felskalazas uhd re van annyira jo dolog, hogy megerje levaltani egy full hd-s tv-t(Philips 55pfl7007). Tobbnyire full hd tartalom fogyasztas lenne.

[ Szerkesztve ]

(#97515) blakey válasza bigdigit (#97513) üzenetére


blakey
titán

Elvileg nem normális, ugyanúgy kéne viselkednie mint a többinek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97516) atis1224 válasza zsiz (#97490) üzenetére


atis1224
tag

Csak az helyzet itt nincs mit rá dugni vez nélküli

hüvely mate 10 pro

(#97517) bigdigit válasza blakey (#97515) üzenetére


bigdigit
addikt

Az érdekessége a dolognak,hogy mindkét szemüveg ugyanezt csinálja.Lehet a JU7000-el kommunikál kicsit döcögősen az elején.Míg nem áll fel a szinkron sípol halkan a szemüvegben valami.

(#97518) bigwolf277 válasza blakey (#97515) üzenetére


bigwolf277
csendes tag

De sajnos még se az analog adókat engedi sorszámozni de a digitális adóknál a menübe szürke az opció 😟

(#97519) PioDVD válasza Fail3D! (#97514) üzenetére


PioDVD
senior tag

200 biztos nincs, táblázat szerint 50. Fhd-ban 100-as a 6-os sorozat.

(#97520) blakey válasza bigwolf277 (#97518) üzenetére


blakey
titán

:F

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97521) PuMbA válasza Fail3D! (#97514) üzenetére


PuMbA
titán

Összefoglalóban van, hogy nem annyira ajánlott a 60Hz miatt, a marketing Hz értékek nem számítanak :) J6200, J6300, ami ajánlott, ezek 100Hz-esek :)

[ Szerkesztve ]

(#97522) Fail3D! válasza PioDVD (#97519) üzenetére


Fail3D!
addikt

Azt a mostani full hd tvm re irtam, ott van zarojelben a tipusa.

#97521 PuMbA: az alacsonyabb szerias tv jobb panellal bir?:) Nem latom az osszefoglaloban.

[ Szerkesztve ]

(#97523) ProEvoFan válasza PuMbA (#97521) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Most robogtam ki a MMből és az eladó szerint a Samsung J6200 az egy alap tv...
Megint csak nézelődtem, a zsebembe remegett a pénz, de nem vettem semmit...hihetetlen ez a tv vásárlás mizéria:) Elbizonytalanított az LG 42LF652V-vel.
J6200 alap tv lenne?Nekem ez tetszik és ugye valós 100Mhz-es, ami ugye a legfontosabb.Amúgy az eladó szerint a j6200 csak 50Mhz-es....a hozzáértés!?!?:)

Valaki érvelhetne nekem a j6200 mellett.Nekem nagyon tetszik a TV, de egyszerűen nem tudok dönteni mit vegyek.Mindig elbizonytalanítanak a haverok, kollégák, eladók...

[ Szerkesztve ]

(#97524) Skyhigh válasza ProEvoFan (#97523) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Kérdés kinek hiszel,
az eladónak akinek az a feladata hogy eladjon és a leírásodból ítélve egy drágább modellt ajánlott figyelmedbe,
vagy
a fórumtársaknak akik a saját személyes élményeiket, tapasztalataikat osztják itt meg

MMről csak annyit, hogy telót néztem, tetszett a Nexus 5x de az eladó egyből lefikázta, hogy az csak 2 gigi ram, meg már régi, itt az új LG G5 hogy az mennyire jobb, az hogy nekem pont kézre esett a Nexus arra az volt a reakció hogy a nagyobb a jövő

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#97525) PuMbA válasza ProEvoFan (#97523) üzenetére


PuMbA
titán

Ahogy Skyhigh mondja.... már hogy lenne a J6200 alap TV? Ugye vannak még J5000 és J4000 modellek is, illetve zsákszámra a J6200-tól sokkal olcsóbb TV-k.

"Amúgy az eladó szerint a j6200 csak 50Mhz-es....a hozzáértés!?!?"

Az eladó akkor itt bukott el, hiszen nem tudja, hogy a J6200 az 100Hz és azért mondta, hogy alap TV :)

[ Szerkesztve ]

(#97526) M3aN válasza ProEvoFan (#97523) üzenetére


M3aN
senior tag

J6200 van nekem, édesanyámnak LG 632V. Mind a kettőt én állítottam be, stb, és egyértelműen azt tudom mondani, hogy csak a Samsung! Felhasználóbarátabb az egész menüje, és számomra nagyon bevált ez a készülék, nem bántam meg a J6200-at. Mellesleg én is néztem LG-t előtte meg mindent, fórumoztam, sőt, Samsung Store-ban is voltam, ahol rá akartak beszélni hogy az 5500 nem rosszabb mint a 6200, és pont akciós náluk, így csak 30%-al drágább mint edigitálban a 6200 :U :DDD

(#97527) PioDVD válasza Fail3D! (#97522) üzenetére


PioDVD
senior tag

Ha a Philips nem a legfelsőbb sorozat, akkor szerintem az sem 200 hz. De csak gondolom.

(#97528) PioDVD válasza ProEvoFan (#97523) üzenetére


PioDVD
senior tag

A j6200 a h6400 utóda (-3d), az egyik legajánlottab a kategóriában.

Az lf652v a h6400 megfelelője, úgyhogy a j6200 kb. egyenlő az lf652v-vel, mínusz a 3d. Az meg, hogy az lg vagy a samu tetszik valakinek, ízlés dolga. Illetve az lg (döntően) ips, a samu mva, mindkettőnek van előnye, hátrány.

(#97529) zsiz válasza atis1224 (#97516) üzenetére


zsiz
őstag

Akkor azt nem is fogja látni. Hacsak nem szerzel be egy ilyet, ezt rádugod a tv-re, összepárosítod a kontrollerrel és így menne.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#97530) Batib válasza bigwolf277 (#97518) üzenetére


Batib
őstag

Probáld ujra installálni a tv-d és a felhasználás helyét más országra állítani. Mivel úgysem állítottál még csati sorrendet sokat nem veszíthetsz. (minden beállítás alapra áll)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#97531) zodes


zodes
aktív tag

Sziasztok!
2 napja "boldog" tulajdonosa vagyok egy Samsung 48"-os 6200 -as Led TV-nek.
Nomár most csak 1 dolgot eddig nem értünk. Miért néz ki minden film, tv műsor, főleg a FHD úgy mintha a "Barátokköztet" nézném? Olyan mű az egész, nem élethű, nagyon furcsa.
Eddig egy Sony KDL40V5500-on néztük a filmeket.
Ez is szép, éles, jók a színek, nincs vele gond. De sokszor, mintha lassított felvétel lenne. Nem szakadozik, nincs ilyen gond.
Olyan mintha "túl jó lenne?"
Tudom hülyén hangzik, de furcsa.
Esetleg van valami beállítás ami élethűbbé varázsolja a TV-t?
Üdv: Zoli :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#97532) sityupityu válasza bigdigit (#97517) üzenetére


sityupityu
veterán

Én nem hallottam őket sohasem sípolni. :F

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#97533) sityupityu válasza dethroner (#97453) üzenetére


sityupityu
veterán

Most kipróbáltam és alátámasztom amit írtál. Tök mindegy, hogy milyen állásban van élő sportközvetítésnél, semmi különbséget nem látok én sem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#97534) PuMbA válasza zodes (#97531) üzenetére


PuMbA
titán

Fent a téma összefoglalóban található beállításokat keresed :)

[ Szerkesztve ]

(#97535) dethroner válasza sityupityu (#97533) üzenetére


dethroner
veterán

Halkabban, még a végén téged is megszólnak hogy vagy a tévéddel van baj, vagy a szemeddel ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97536) liszi70 válasza zodes (#97531) üzenetére


liszi70
nagyúr

(#97537) PuMbA válasza liszi70 (#97536) üzenetére


PuMbA
titán

Annyit hozzátéve, hogy a szappanopera effektet teljesen ki lehet küszöbölni, ha kikapcsoljuk a képjavítókat, ugyanis ebben az esetben monitorként működik a TV, illetve háttérfény villogtatással vagy fekete képkocka beszúrással sem lesz szappanopera effektus :)

[ Szerkesztve ]

(#97538) zodes válasza PuMbA (#97537) üzenetére


zodes
aktív tag

Köszönöm szépen segítségeket! :)
Ma délután kipróbálom..... Már megijedtem, hogy vissza kell vinnem és venni egy gagyi valamit :DD

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#97539) Flashget válasza kissd01 (#97509) üzenetére


Flashget
félisten

Én nem használok ilyet, mert napi szinten van használva a monitor is.
megoldottam úgy, hogy a távkapcsolókba 1 jó és 1 gyengébb elem van. :)

Realme GT Master Edition

(#97540) PuMbA válasza zodes (#97538) üzenetére


PuMbA
titán

Ahogy korábban írtam, próbáld meg az összefoglalóban lévő beállításokat Tiszta Motion Plus-szal vagy csak LED Clear Motion-nal, mert ha kikapcsolod a Motion Plus-t, akkor meg feleslegesen vettél ilyen jó 100Hz-es TV-t :)

[ Szerkesztve ]

(#97541) galaxys80 válasza dethroner (#97535) üzenetére


galaxys80
veterán

Poénkodhatsz ezzel. Ettől még én továbbra is a szememnek hiszek és nem neked, ha nem baj.

(#97542) Flashget válasza galaxys80 (#97541) üzenetére


Flashget
félisten

vitát eldöntendő ma az első meccs alatt az MP-t (ami most 10/0 állásban van nálam állandóan tv csatornánál) feltolom 10/10-re ill. kikapcsolom az egyedi állásban.
Majd megnézem a többinél is. :)

Realme GT Master Edition

(#97543) Flashget válasza galaxys80 (#97511) üzenetére


Flashget
félisten

azok univerzálisak...diót törni is jók 40K-ért :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#97544) bigwolf277 válasza Batib (#97530) üzenetére


bigwolf277
csendes tag

Köszönöm a segítséget úgy már ment 😃

(#97545) liszi70 válasza PuMbA (#97537) üzenetére


liszi70
nagyúr

Én még nem láttam olyan LCD-t és olyan beállítást, amin ne fedeztem volna fel valamilyen mértékű szappanopera effektet. A "képrontók" bekapcsolása drasztikussá emeli, de kis mértékben ott van az alapból is. :) Teljesen kiküszöbölni csak plazmán tudtam.
Persze alapesetben nem egyszerű feladat megkülönböztetni az egyszerű "művi látványt" a szappanopera effekttől, mert ezek kéz a kézben járnak. :D

(#97546) bigwolf277


bigwolf277
csendes tag

Akkor írom a másik problémámat. A hang átvitel nem működik a tv-n hdmi kábellel, az arc portba van dugva az erősítőn az arc opció bekapcsolva, a hdmi kábelem high speed kábel. Kérdés mi a hiba, van külömbség a high speed kábelek között is ?

(#97547) blakey válasza liszi70 (#97545) üzenetére


blakey
titán

Pedig van, nyilván nem az alsó kategóriában ill. nem mindig azonos beállításokat kell alkalmazni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97548) Skyhigh válasza blakey (#97547) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Egy kalibrálás minden pénzt megér...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#97549) PuMbA válasza liszi70 (#97545) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor elég jó szemed van :) Elvileg, ha egy Samsung TV HDMI bemenetét PC címkére rakod, akkor éppen úgy működik, mint egy monitor, hiszen az újabb TV-k input lagja megegyezik egy monitoréval, ami kizár bármilyen belenyúlkálást a képbe, legalábbis én nem veszek észre semmit :)

[ Szerkesztve ]

(#97550) Laci.M


Laci.M
senior tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy 48J6200-at, ami egy 40F6400-at váltott.
2,5 méterről nézem, azt hittem sokkal nagyobb lesz 40" után, de kár volt ettől tartanom, egyáltalán nem (túl) nagy.
A képe gyönyörű (akárcsak az elődjének), pixelhibát fekete és fehér képnél nem találtam (nem vittem túlzásba a keresését). A régi C650-em, és az előző F6400 is hibamentes volt elsőre, és tökéletesen működnek a mai napig. (Sőőőőt a régi CRT-k is, bár egyik menet közben sípol, valószínű csak egy kondi baj)

Miracast (screen mirroring) tökéletesen működik LG G4 és egy kínai vacakkal is, mindkettővel villámgyors a kapcsolat, nem akadozik közben sem. (sokkal gyorsabb mint F6400-al volt, azon is működött bármilyen próbált telefonnal) PC jelenleg HDMI-vel van rákötve, még nem próbáltam vezeték nélkül.

Ami hátrány, hogy ehhez már nem adnak infrás extra irányítót mediaboxhoz (nem az extra távirányítót, (mondjuk az se jár hozzá), hanem a jack aljzatba dugható) :W :W
Tv adás persze pocsék rajta, de az nem érdekel.

Samsung gyárról: ott dolgoztam fél évet gyakornokként, hát érdekes egy cég, de máshol sem jobb a helyzet, úgyhogy továbbra is samut veszek! :)

Azt hiszem jó barátok leszünk!

Ui: Euronics-ben jelenleg 150k, aki hezitál az vegyen amíg még van, mert viszik mint a cukrot!

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.