Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97201) lowzor válasza Soká (#97190) üzenetére


lowzor
veterán

Ez lemaradt:

Mediamarkt-ban.

(#97202) Flashget válasza lowzor (#97200) üzenetére


Flashget
félisten

Ha egy példa nálad ekkorát nyom a latban nem is értem miért vettél samsungot? Mondom csak ebben a topicban írtak több esetet, hogy összekarcolt kijelzőkkel kapták vissza...ha ezt vettem volna alapul nem lenne már 2. lapos tévém is samsung...de ilyen példákat mindegyik márkából lehet hozni nem ez alapján kell tévét venni.
sőt én 1 hónapig harcoltam a samsunggal, mert komplett hülyére akartak venni, de megkapták a válaszom és feladták. Csereutalvany, majd visszakaptam, a pénzt abból mégis samsungot vettem, pedig már csak ezen "korrekt" ügyintézésük miatt sem kellett volna samsungot vennem.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#97203) lowzor válasza Flashget (#97202) üzenetére


lowzor
veterán

Ezek után én sem akarnék Samsungot, de kb nincs más. Egy vélemény alapján véglis nem ítélem el a Panát, de ha nem jönnek házhoz, akkor tényleg kilőve. Samu elvileg háznál megoldja a szervizt a legtöbb esetben. Note 3-amat is korrektül megcsinálták és hamar.

(#97204) blakey válasza lowzor (#97200) üzenetére


blakey
titán

Azért a Pana szervíznél nem ez az általános eljárás. Ha így állsz hozzá akkor gyakorlailag semmi sem lesz jó, mert mindenben találunk hibát. Van aki szerencsétlenül jár, van aki meg nem.

A legnagyobb hiba ott volt, hogy átvételkor nem vették észre, hogy sérült a doboz, sajnos a mai világban mindent meg kell nézni, főleg ilyen javításnál még a helyszínen (vagy a futár szeme láttára) ki kéne venni a dobozból és kipróbálni, átvizsgálni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97205) Flashget válasza lowzor (#97203) üzenetére


Flashget
félisten

Ez nem igaz, hogy nincs más...Panasonic,Sony, LG
a kérdés mindig az mik az igények és mennyi a pénz rá.

Vannak már szabályok gyártótól független, hogy mikor kell az eladónak szervizbe szállítani a készüléket.
Egyik ilyen, hogy ha a csomagolási mérete meghaladja a kézipoggyász méretét az eladónak kell a szervizbe juttatni. (3 vagy 14 napon túli meghibásodás esetén ez Samsung viszonteladótól vett tv esetében a Samsung szervizt jelenti) Ezt meg a BKV vagy a vidéki városok tömegközlekedési szabályzatában van rögzítve mekkora ez a méret.
Samsung is csak abban az esetben megy ki ha eleve viszonteladótól lett véve, de még itt sem 100% ha bizonyos feltételeknek nem felel meg a készülék...(készülék+talp súlya meghaladja a 10kg-ot) ez alatt a szervizbe kell juttatni. Itt van leírva 6500 alatti és feletti modelleknél szervíz szolgáltatási szint
Megint más kérdés, hogy nekem mikor 32"-os volt üveg talppal együtt volt 9,8kg. Mondták is egyből nekem kell bevinni a szervizbe. Szervizben azt mondták kijönnek nem kell bevinni, de az 4K-ba kerül.
Kijöttek alaplapot cseréltek, elmentek nem kérték a 4K-t. :) meg kijöttek még 1x ugyanezért és nem kérték a 4K-t a 3. esetnél már elvitték a tévét amit utána többé nem láttam, de legalább itt maradt a távkapcsoló meg a 3D szemüvegek. :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#97206) lowzor válasza Flashget (#97205) üzenetére


lowzor
veterán

LG volt 2db is, gari terén nagyon korrektek voltak, csak mindkét példányon tenyérnyi méretű világos foltok voltak, meg maguk a TV-k sem tetszettek annyira (lassú volt, képi világa nem jött be, hiába volt VA paneles).
Panáról már beszéltem.
Sonyból egy épkézláb példány sokkal drágább, meg gyakori a durva felhősödés is, ahogy olvasom. Samu legalább felhősödés terén rendben van (legalábbis a H6400). Plusz nem tudom, hogy a Sony megy-e házhoz.
Samsung Assistance-nál ott van a H6400 azoknál a típusoknál, amikért házhoz mennek. Sőt az 5-ös széria tagjai is ott vannak. LG is házhoz jött.

[ Szerkesztve ]

(#97207) warezxts válasza PuMbA (#97199) üzenetére


warezxts
senior tag

Végre leesett mire való az interlace, és miért nem találkozom vele sűrűn ma már! Köszi az infót, hasznos volt!
@Flashget: Köszi a progit, nekiesem majd. Csak hozzák mááááár :))

(#97208) belan válasza lowzor (#97206) üzenetére


belan
addikt

vegyél akkor oled tv ott felhősödés nincs kontraszt végtelen stbi ára kicsit húzós de mediaba lehet megint lesz a oled tvkre 20 százalék akció péntektől ami aszt jelenti 440 egy lg ec930v 55colos és brutális kép

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97209) csati777


csati777
csendes tag

Sziasztok!

Felirat-témakörben kéne egy kis tanács. Vettem egy Samsung UE40J5500 tévét, külső HDD-re rámásoltam egy csomó MKV filmet, és elkezdtem nézegetni őket. Egyszerűen nem találok logikát abban, hogy melyik filmet feliratozza, és melyiket nem. Minden filmet eredeti hanggal és angol felirattal szoktam nézni.

Van olyan film, amihez nincs külön sub vagy srt file, és mégis felismeri, feliratozza.
Van olyan, amihez van külön felirat egy Subs mappában.
Van olyan, aminél nincs Subs mappa, csak simán egy sub vagy srt file az MKV file-al egy mappában.
Mégis mitől függhet, hogy látszólag ugyanolyan file-ok közül némelyiket feliratozza, másokat nem?
Mindegyik mappát, filmet és feliratot gondosan, kézzel átneveztem, pontosan ugyanarra a névre.
Számítógépen, VLC-vel és Potplayerrel, mindegyik film mindegyik felirattal működik.

Tippek?

(#97210) zsocii válasza Clever0 (#97162) üzenetére


zsocii
csendes tag

és végül is mi lett a vége?

Természetesen nem mondtam el első körben mi történt. Ez egyfajta védekezés, mert sajnos nem lehetsz "becsületes", mert még ha igazad is van akkor sem biztos, hogy érvényesíteni tudod a jogaidat.
Meg sem próbáltak pozitívan hozzáállni...

(#97211) #45185024 válasza csati777 (#97209) üzenetére


#45185024
törölt tag

Valahogy bele lehet azt tenni az MKVba /már a feliratot/
Néha én is találkozok olyan filmekkel hogy BS Player nem tolti le hozzá a feliratot mert van benne csak épp angol
/Pcn ilyenkor melléteszitek a magyart és kiválasztod a lejátszoba melyiket jelenitse meg/ TVbe meg majd itt elmondják mi van :D
Vigyázz Wazer még lehet a pixelhibás is megszereted :D /nemcsak a 24P-t/

[ Szerkesztve ]

(#97212) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

Sziasztok!
Lehet hülyeséget kérdezek, de...
Adott lenne majd egy Sharp LC-40LE810E (még nem vettem meg) és egy Yamaha RX-V459 erősítő.
Optikai hangkimenettel kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Ugye a TV-n van optikai hangkimenet, össze szeretném majd kötni az erősítővel pl. majd USB-s filmnézéshez, vagy android media playeres filmnézéshez.
Az kérdésem hogy a TV-n mire kell majd állítani a digitális hangkimenetet? mert csak Dolby Digital és PCM lehetőség van a Manualja szerint. Ha Dolbyra kapcsolom akkor csak Dolby Digital jelet fog továbbítani az erősitő felé? PCM-ben pedig csak sztereót? Ezekszerint ez a TV nem tudná továbbítani (átviteles formában) átalakítás nélkül a hangot az erősítő felé?
Köszönöm előre is :R

Manuálban ennyi van kb...mást nem találtam:

Digitális hangkimenet beállítása
Ha digitális hangkimenettel és külső hangszórókkal
rendelkező erősítőt csatlakoztat (lásd az ábrát), be
kell állítania azt a hangformátumot, ami kompatibilis
a nézett műsorral vagy a bekötött berendezéssel.
Lépjen rendre a „Menü” > „Beállítás”
> „Opció” > „Csatlakozó beállítása” >
„Digitális hangkimenet” > menüpontokra
és válassza ki a „PCM” vagy a „Dolby
Digital” lehetőséget.
FIGYELEM
Ha ezt a „Dolby Digital” értékre állítja, és a bemenő jel
Dolby Digital vagy Dolby Digital Plus hangformátumú,
akkor a kimenet Dolby Digital hang lesz. Ha ez „PCM”
értékre állítja, akkor PCM hang lesz a kimenet, a fogadott
hang formátumától függetlenül.
„Dolby Digital” beállítás esetén a HE-AAC hangformátum
Dolby Digital formátumban jelenhet meg a kimeneten.

(#97213) blakey válasza K.Tamas89 (#97212) üzenetére


blakey
titán


:D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97214) K.Tamas89 válasza blakey (#97213) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Bocsi, ezt elnéztem :B :Y

(#97215) Clever0 válasza zsocii (#97210) üzenetére


Clever0
senior tag

Kértem méltányosságot a Samsung Magyarországtól és megkaptam. Csak az első bevizsgálás díját kellett kifizetnem.

[ Szerkesztve ]

(#97216) sandró60 válasza Clever0 (#97215) üzenetére


sandró60
addikt

Minden jó,ha jó(lesz)a vége ;]

(#97217) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

SAMSUNG UE40H6200 TV az egyik kiszemeltem.Érdeklődnék van e valakinek tapasztalata erről a típusról.
Igazából a pénztárcámnak ez a maximuma, tehát ebbe az árban jöhetnek más ajánlatok is.

(#97218) sandró60 válasza ProEvoFan (#97217) üzenetére


sandró60
addikt

Itt olvasd el a hozzászólásokat!H6200

(#97219) Flashget válasza ProEvoFan (#97217) üzenetére


Flashget
félisten

[link]
[link]

Realme GT Master Edition

(#97220) PuMbA válasza ProEvoFan (#97217) üzenetére


PuMbA
titán

Teljesen jó választás, az ajánlottak még a J6200 és a H6400, de kis különbségek vannak ezek között, a J6200 a legújabb modell :)

[ Szerkesztve ]

(#97221) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

Samsung UE40J5100 - Samsung UE40J5150
Mi a különbség? Tényleg egyik sem 24p képes?

(#97222) SyMbioTe

Erre valaki?
Screen mirroring-os problemo.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#97223) szaki0003


szaki0003
csendes tag

Üdv mindenkinek. A képminőségi index különbsége szemmel nagyon észrevehető a 800 PMI és az 1000PMI között? Vásárlásnál figyelembe érdemes venni? Köszönöm.

(#97224) M3aN válasza SyMbioTe (#97127) üzenetére


M3aN
senior tag

Nekem telefonnal minden további nélkül működik, viszont W10-en a vezeték nélküli csatlakozás ugyanezt a tünetet produkálja, amit fentebb leírtál...

(#97225) Prien


Prien
addikt

H6400 tulajok!

Akik használnak bluetooth fej- vagy fülhallgatót a készülékhez és szoktak Youtube-on zenéket hallgatni...
Nálam egy új zeneszámra váltáskor megszólal a TV hangszórója is!
Ez eléggé zavaró, próbáltam 2 fülhallgatóval is, mindkettővel ezt csinálja. Míg a menüben a hang kimenetnél a bluetooth felhallgatót írja ki...érdekes.
Van valakinek ötlete illetve találkoztatok már ilyen jelenséggel?

A kevés is több a semminél.

(#97226) Pancsermeste válasza Prien (#97225) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Én nem szoktam BT-on YouTube-ot hallgatni, de kipróbáltam, és nálam is ez van.
De amúgy nem nagy gáz, BT csatlakozás előtt le kell némítani a TV hangot.

(#97222) SyMbioTe: H6400 + Android 4.4 - tökéletesen működik a Screen Mirroring.

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#97227) sityupityu válasza Prien (#97225) üzenetére


sityupityu
veterán

Nálam is ilyen.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#97228) Mikeee89 válasza ProEvoFan (#97217) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Tesómnak h6200-as van, nagyon jó képe van, és a smart része is egész tűrhető. Tudja a 3D-t csak szemüveget alapból nem adnak hozzá. A H szériából az egyik legjobban ajánlott modell, mert jó áron van és nagyon jó minőségű kijelzője van. Nagytesója a H6400, ahhoz van 3D szemüveg (nekem ilyen van). Van összehasonlítási alapom a h6200 és a h6400 között, de nincs szinte semmi lényeges különbség. Árban is kb egy szinten vannak. Bármelyiket is veszed, nem jársz vele rosszul. Persze csak ha nem kell 4K felbontású tv.

Ahogy mások is írták, a J6200 is ajánlott, újabb kivitel, de minőségben kb egyforma a H6xxx szériával.

[ Szerkesztve ]

(#97229) Prien válasza Pancsermeste (#97226) üzenetére


Prien
addikt

Valószínűleg ez lesz akkor a megoldás, hogy előtte le kell némítani a TV hangot.
Köszönöm a választ, sityupityu neked is köszi! :R

A kevés is több a semminél.

(#97230) ootman


ootman
csendes tag

Üdv itt is mindenkinek!

Vacillálok az LG 55LF652V és a Samsung UE55H6400 között.

Mivel tudnátok meggyőzni, hogy a Samsungot válasszam? :D
A Samsungok képe a boltban általánosságban jobban tetszik.
Valszeg a jobb kontrasztarány miatt.

Igazából az LG 900 900 PMI- s indexe és a Samsung 400 hz miatt problémázom.
Ez mennyit számít? PL egy focimeccsnél.

Elvileg mind a kettő valós 100 hz-s nem?

(#97231) sandró60 válasza ootman (#97230) üzenetére


sandró60
addikt

Ne vacilálj! ;]
A samut vedd meg! :D
Nekem 55H6400 van 1-éve.Semmi baja nem volt.Amúgy itt olvasd el sok hozzászóló véleményét.Egy kis időbe telik,hogy elolvasd :D H6400

[ Szerkesztve ]

(#97232) Flashget válasza Pancsermeste (#97226) üzenetére


Flashget
félisten

Droid 4.2-től működik már.

Realme GT Master Edition

(#97233) Flashget válasza ootman (#97230) üzenetére


Flashget
félisten

Mivel tudnátok meggyőzni, hogy a Samsungot válasszam?

most ha a filmnézés alapszempont és maradjunk a FHD-nál akkor az IPS panellel szerelt tévé nem játszik a nem létező felete miatt.
LG = IPS panel
Samsung = VA panel kivéve pár modellt azokat kerüld. :)

Realme GT Master Edition

(#97234) M3aN válasza ootman (#97230) üzenetére


M3aN
senior tag

A héten vettem magamnak egy Samsung J6200-at, anyu pedig magának egy LG LF632V-t. Mind a kettőt én állítottam be, és azt tudom mondani, hogy soha mást, csak Samsungot. Ami tetszik az LG-ben, hogy minőségibbnek tűnik a távirányító, illetve szebb a Smart menüje, de ettől függetlenül mindenben gyengébb. Lassabb, nehezebb beállítani, és például kábeltv esetében valamiért nem fogja be azokat a csatornákat, amiket a Samu megtalált.. Csak Samut vegyél, és ha nem kell a 3D, én a J6200-at ajánlom! ;)

(#97235) Flashget válasza M3aN (#97234) üzenetére


Flashget
félisten

például kábeltv esetében valamiért nem fogja be azokat a csatornákat, amiket a Samu megtalált..
megtalálja az is csak más országot kell beállítani Mo. helyett (német,svéd,finn)...főleg ha Digikábelről van szó.

Realme GT Master Edition

(#97236) M3aN válasza Flashget (#97235) üzenetére


M3aN
senior tag

Ó, köszi :) Digiről van szó. Akkor megpróbálok valami más országot beállítani, de ez is milyen már, komolyan...

(#97237) M3aN


M3aN
senior tag

Nem vált be a W10, ezért visszaállítottam a W7-et, viszont kaptam rajta egy jó ötletet. Vezeték nélkül is tudom csatlakoztatni a TV-t a géphez?! :) Az eszközöknél hozzá tudtam adni, viszont hogy lehet megoldani hogy kiterjesztett kivetítőként tudjam vezeték nélkül használni, vagy ilyet nem lehet? :/

(#97238) atthany


atthany
aktív tag

Ajanljatok az MM-arktos UE48J5200-as tipust? Ha jol tudom az nem IPS-el van?!

(#97239) PuMbA válasza atthany (#97238) üzenetére


PuMbA
titán

Az összefoglaló szerint nem, kicsivel kisebb J6200 ajánlott :) Csak a legolcsóbb 70 ezres J4000 Samsung modell IPS-es :)

[ Szerkesztve ]

(#97240) #45185024


#45185024
törölt tag

Media Marktban Hétvégi akció Minden 49 és nagyobb Samsung TVre

[ Szerkesztve ]

(#97241) belan válasza #45185024 (#97240) üzenetére


belan
addikt

szerdán mondta már samsungos srác nekem lesz akció de ez olyan mint majdnem 21 százalékos akció volt

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97242) AlexRounon1


AlexRounon1
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy UE55H6400 Smart 3D TV-t.

A futball mód-al lenne problémám. A menü/rendszer/futball mód-nál az automatikus összefoglaló BE-re van állítva, de változtatni nem lehet(ki van szürkítve). Ez nem is lenne nagy gond, de amikor bekapcsolom a futball módot, akkor automatikusan elindul a felvétel. Úgy tudom csak akkor kellene elindulnia, ha a kommentátor hangja felemelkedik, illetve a közönség moraja megnő. Amikor először kapcsoltam be a futball módot, akkor nem tapasztaltam ilyen problémát, nem indult el a felvétel, csak akkor, ha rányomtam a rec gombra. Próbáltam ki/be kapcsolni a tv-t, de ez sem segített.

A másik probléma az volt, hogy a hangot scart-rca-val vezettem ki az erősítőbe(itt csak rca bemenet van) és így ha futball módba léptem, nem szóltak a külső hangszórók, csak a tv. Akkor is így volt, ha a hangbeállításoknál megváltoztattam a hangkimenetet TV hangszóról TV hangkimenetre. csak úgy szólnak a külső hangszórók, ha a fejhalgató csatlakozásból viszem ki a hangot jack-rca kábellel, így viszont az erősítés nem jó.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#97243) Prien válasza #45185024 (#97240) üzenetére


Prien
addikt

UE60 J6200 ~ 240 ezerért elég jó ajánlatnak tűnik! :K

A kevés is több a semminél.

(#97244) PuMbA válasza AlexRounon1 (#97242) üzenetére


PuMbA
titán

A Futball mód csak egy jól marketingezhető szoftveres csilli-villi valami, ami nem működik jól, tehát, ha megoldható, akkor az a legjobb, ha nem használod és nem lesz gondod, ráadásul olyan ocsmány képbeállításokat rak be, hogy az nézhetetlen :)

[ Szerkesztve ]

(#97245) AlexRounon1 válasza PuMbA (#97244) üzenetére


AlexRounon1
csendes tag

Köszönöm a választ. A kép és hanggal nincs problémám a futball módban, nekem bejön. Csak ez idegesít, hogy egyből elindul a felvétel. Nincs valami köze a PVR funkcióhoz?

(#97246) Flashget válasza PuMbA (#97244) üzenetére


Flashget
félisten

Gondolom ez ugyanaz a mod mint F szérián a Sport üzemmód...konkrétan totál használhatatlan valami..

Realme GT Master Edition

(#97247) Okean válasza zoltan6 (#96656) üzenetére


Okean
tag

Sziasztok!

J6200-hoz milyen egeret érdemes venni? A H6400-nál már bevált 1500 forintos Hamát(a fogadó oldalon egy Telink usb receiverrel rendelkezik) az első nap még felismerte, viszont azóta nem tudom működésre bírni.

[ Szerkesztve ]

(#97248) sityupityu válasza PuMbA (#97244) üzenetére


sityupityu
veterán

Amióta megvan a H6400 én ezt ki sem próbáltam még. A beszámolókból gondolom, hogy kb milyen lehet, de a héten megnézem. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#97249) Flashget válasza Okean (#97247) üzenetére


Flashget
félisten

smart részét a tévének állítsd gyári alapra vissza hátha utána elfogadja ismét.

Realme GT Master Edition

(#97250) #45185024 válasza belan (#97241) üzenetére


#45185024
törölt tag

A 60 colos j6200 nagyon elgondolkoztatott 239 ben az jo ajánlat lehet igaza volt annak aki azt mondta most jo ez aztán majd 2 év mulva sokkal nagyobb UHD tvt tudsz venni a mostani 350 korul
Lehet bemegyek megnézem mennyire pixeles a tv adással a 60 col
Warez megjott már a 65 colos tvd látsz rajta pixelt:F :D
A Ks szériával jol járnak mert foleg az van az akcioban ha a multkor megvette a cég akkor most nagyobb haszonnal tudja értékesiteni
A JU7000 viszont kamu Edigitelnél eddig 370 ment az 55 colos most MM ben 499 rol van leértékelve 399 re
Vagyis értelmes UHD most sincs megfizetheto áron és szerintem ez már igy is marad szoval

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.