Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96451) Flashget válasza Iceman83 (#96448) üzenetére


Flashget
félisten

Ez a idei UE50KU6000 milyen lehet vajon?

gondolom 95%-ban ugyanaz mint a JU6000...belépőszint a kamu 4K világába
kép minőségben FHD esetén biztos, hogy nem jobb mint egy 100Hz-es tipikusan filmekhez, sporthoz való tv mint a j6200. Bővebben a téma összefoglalóban..300 soros ezt a részt keresd.

Realme GT Master Edition

(#96452) sityupityu válasza dethroner (#96450) üzenetére


sityupityu
veterán

"Csak nehogy megb@sszon az áram"

Hát arra tényleg nagyon vigyázz, különben te is így jársz. :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96453) torzsa3


torzsa3
csendes tag

Halli mindenkinek,van valakinek tapasztalata a PS Now ,milyen elég gyors ,stabil,és melyik TV modelhez jóbb használni,köszönöm.

Samsung GT-S5570 Galaxy Mini,SAMSUNG 32ES6100,Logitech mk220 vezeték nélküli billentyű és egér.

(#96454) Tegla80 válasza torzsa3 (#96453) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
A PS Now szolgaltatas mar elerheto pl uk,us account-al,de ehez kell egy PS is. (ps4 vagy psvita topicban is olvashatsz rola,mert volt aki kiprobalta es mukodott gond nelkul naluk....)
Viszonta ha esetleg erre gondolsz : /prohardver.hu/hir/samsung_okosteve_elerheto_lesz_playstation_now ,akkor ebbol sztem semmi nem lett. En nem lattam/olvastam azota errol semmit.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#96455) fecus


fecus
őstag

Segítséget kérek:
Édesanyám vett egy AKG K 912 vezeték nélküli fejhallgatót a Samsung UE32EH5300 TV-hez.

1, ha bedugom a hozzáadott kábelt a TV füles kimenetére elhallgat a TV. Ilyen módszerrel naponta többször kellene ki-, és be csatlakoztatni. Ez nem jó.

Megoldható a menüből, hogy mindkettő szóljon vagy hardveresen kapcsol?

2, Vittem RCA-RCA csatlakozót, de meg sem mukkan a füles.

Adja a TV az RCA line kimeneten a hangot vagy azt is kell a menüben állítani?

3, Érdemes SCART átalakítóba beruháznom? Ott adja a hangot/jelet?

Van a Neten ennek a TV-nek rendes manuálja, ahol minden működés és csatlakozó le van írva?

Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#96456) Flashget válasza fecus (#96455) üzenetére


Flashget
félisten

1. ez ilyen hardveresen
2. mert az a RCA ami a tévén van bemenet nem kimenet.
3. igen scarton is kilehet a hangot nyerni.
4. samsung honlap a keresőt használva? [link]
de a távkapcsolón kell lennie egy emanual feliratnak is...

az 5300 éppen csak nem a belépő kategória a FHD világába ezért olcsó is volt a középkategóriához képest, mert kevés tudással rendelkezett így BT támogatást ne várj el tőle.

egyébként ezt tanulmányozd hogyan oldották meg a hang kinyerését az E szériánál.
Digitális-analóg audio konverter (DAC)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#96457) fecus válasza Flashget (#96456) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#96458) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Lenne két kérdésem...

1. Meg lehet azt valami "trükkel" oldani, hogy a TV ne csak azt a 2 db Samsung webcamet fogadja el, amit felajánl a menüjében? Van egy usb-s Trust HD webcamem, és emiatt nem szeretnék új webcamet venni, ha lehet.

2. Lesz valami használható chat aplikáció a megszűnő Skype helyet, vagy el lehet felejteni a TV-n keresztüli közvetlen chatelést?

Amúgy a TV egy UE50HU6900 UHD LED TV.

Köszi előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#96459) dethroner válasza Spec (#96458) üzenetére


dethroner
veterán

Minek vennél hozzá kamerát, mivel akarnád használni?
Nézd vissza a topik írásait, a samsung csak elveszi az appokat, de újat nem ad. Szóval a kamera árát inkább költsd sörre :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96460) torzsa3 válasza Tegla80 (#96454) üzenetére


torzsa3
csendes tag

Halli igen az utolszora gondoltam ,éertem szoval nem csináltak szemit és lehet tudni hogy a Sony TV-be vanak a appok?

Samsung GT-S5570 Galaxy Mini,SAMSUNG 32ES6100,Logitech mk220 vezeték nélküli billentyű és egér.

(#96461) Vertigo18 válasza torzsa3 (#96460) üzenetére


Vertigo18
addikt

Csak én nem értem ezt? :( :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#96462) lowzor


lowzor
veterán

Hali!

MM-ból rendeltem egy 40-es H6400-at.
Miből lehet kideríteni, hogy újracsomagoltat kapok-e?
Tartozékok be vannak csomagolva lematricázva gyárilag?
Állványon, TV-n van fólia?
Gondolom a kijelzőn sem lehetnek ujjnyomok/törlésnyomok.

[ Szerkesztve ]

(#96463) sandró60 válasza lowzor (#96462) üzenetére


sandró60
addikt

Gyakorlatilag szerencse kérdése,hogy milyet kapsz.Annó én jártam úgy,hogy hiába vettem a plazma tévét személyesen az MM-kis testvérénél(saturn)látszólag sértettlen dobozban haza hozva.Itthon derűlt ki a fiam(éles)szeme vette észre,hogy az egyik "celeb"tévé logója halványan ott viritott a bal felső sarokban.Sajnos az észrevétel a 3.-nap után történt.Akkor jött a fiam hozzám.
Amúgy a kérdésedre válaszolva, mivel nekem is H6400 van.A tévé külső vékony keretén öntapadós fólia van.Újlenyomat persze nem lehet sehol.A tévé tartó lábakon fóliának kell lenni.
A többi-táviránytó-2db.Külön csomagokban.

(#96464) lowzor válasza sandró60 (#96463) üzenetére


lowzor
veterán

Köszi! :R

(#96465) Flashget válasza lowzor (#96464) üzenetére


Flashget
félisten

az Eizo monitorokat így csomagolják..gondolom a Samsung tv sem megy másként...
[link]

Realme GT Master Edition

(#96466) #45185024 válasza Flashget (#96465) üzenetére


#45185024
törölt tag

és ebből áll szegény pasi élete hogy ezt négymiliárdkétszázhatvanötezerkilencszázhetenötször megcsinálja
Szegény

(#96467) bon


bon
őstag

Adott egy UE40JU6400WXXH TV, vezetékes hálózaton keresztül szeretnék lejátszani egy Win2012r2-es oprendszert futtató szerverről MKV kiterjesztésű filmeket. A TV-hez ajánlott Samsung Smart view progi rögtön kifagy ha kapcsolódni szeretnék a tv-hez (Windows 10 alatt műkődik). Van egy régebbi TV-n az gond nélkül üzemel a szerveren futó Samsung Link progival. Van e mód működésre bírni az új tv-vel is a progit vagy az újabb smart View programot?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#96468) dethroner válasza #45185024 (#96466) üzenetére


dethroner
veterán

Sokkal jobb meló, mint a disznók alól szart lapátolni :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96469) bul07 válasza Flashget (#96465) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha már Eizo
PROHARDVER! nyereményjáték egy EIZO monitorért

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#96470) sityupityu válasza dethroner (#96468) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem vagyok olyan biztos benne. Még az is változatosabb ennél. :DD :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96471) Pancsermeste válasza Flashget (#96465) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Háát, ha az összeszerelési folyamataik automatizálásához hasonlítom, akkor ez a manuális csomagolás nagyon gagyi. Ciklusidő is majdnem másfél perc. A manuális doboz ragasztás is vicces kicsit. Szerintem Samunál a sor/műszakonkénti 1200+ darabszámnál ez nem így működik. (mint ahogy anno egy szintén nagy múltú gyártónál is sokkal profibb volt)

-= Pancsermeste® =-

(#96472) leslieke válasza Flashget (#96381) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Csak kicsi és nem 4K

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#96473) Spec válasza dethroner (#96459) üzenetére


Spec
őstag

Szia! Pont ezért írtam, hogy ha nincs értelme, akkor nem vennék újat. Ezért kérdeztem, hogy van-e valami trükk amivel esetleg a meglévőt használhatom, illetve hogy egyáltalán van-e értelme, mivel a Skype megszűnik. Ezért kérdeztem azt is, hogy tudtok-e esetleg más aplikációról, amit a Skype helyett lehetne használni.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#96474) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

H6400-as tévéknél működik rendesen a UPC media card? A régebbi hozzászólások alapján úgy láttam igen, de gondoltam azért rákérdezek :)

(#96475) Beca1990


Beca1990
senior tag

Samsung UE48H6400AWXXH TV valós 100Hz-es? illetve honnan tudom milyen panel található benne?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#96476) PuMbA válasza Beca1990 (#96475) üzenetére


PuMbA
titán

Igen :) A panel tök mindegy, mert ugyanolyan jobb minőségűeket raknak bele vagy Samsung vagy AUO, mindkettő ugyanannyira jó :)

[ Szerkesztve ]

(#96477) Iceman83 válasza PuMbA (#96476) üzenetére


Iceman83
tag

A Samsung H6400 a 50collnál nem Samsung panel van az nem gond,annak is úgyan olyan jó a képe mint 48" samsung panelesnek?

(#96478) DWA


DWA
újonc

A 40h6400 támogat bluetooth fülest? A menükben nem találtam.

(#96479) Viktor996


Viktor996
csendes tag

Szép napot minden fórumozónak!

Előre is elnézést kérek, ha nem ide illő a téma (ebben az esetben törölni fogom), de hiába keresgéltem a neten hasonló problémák megoldása után, nem igazán találtam semmi kézzel foghatót.

Adott egy Samsung UE32F5000 nevezetű TV, melyet kb másfél éve vásároltam. Azóta egyszer javították garanciálisan, mert elment róla a kép, de ezen kívül soha, semmi baja nem volt.
Úgy alakult a napokban, hogy rápróbálok, milyen lenne, ha csatlakoztatnám a géphez. Gigabyte GT 430-as videó kártyám van, melyen van egy d sub és egy hdmi kimenet is. A d-sub a monitorhoz csatlakozik (ASUS VH242), a hdmi pedig a tvhez.
Mind a monitor, mind a tv papír szerint bírná az 1080p-t.
A monitoron tűéles kép van, viszont ha bekapcsolom a tv-t és átrakom hdmi inputra akkor az asztal széthúzva jelenik meg (a tv-n) és a kép is elég szemcsés (a sz.gépen a képernyő felbontásnál képernyő tartalom másolása van beállítva, szóval ugyan annak és ugyan úgy kéne megjelennie a tv-n, mint a monitoron). Ha a felbontást lejjebb veszem (1680x1050) akkor teljesen illeszkedik az asztal a képernyőhöz, viszont ugye nem 1080p-s képminőség lesz.
Pendriveról könnyedén veszi a fullhd filmeket, továbbá a kijelző diagnosztikán megjelenő kép is tűéles, csak sz-gépre csatlakoztatva produkálja ezt a fajta megjelenítést.

Esetleg valaki tudna megoldást a problémára?

Előre is köszönöm a válaszokat, ha offos a hozzászólásom akkor jelezzetek és törlöm! :)

Üdv.:

Viktor

Az ellenséget úgy is el tudom pusztítani, ha a barátommá teszem...

(#96480) Spec válasza Viktor996 (#96479) üzenetére


Spec
őstag

A távirányítóval válaszd ki a bemenetnél a HDMI-t, és ott nyomj rá "Tools" -> Edit Name -> és aztán "PC" vagy "DVI PC", vagy hasonló. Lehet nem pont ezek a megnevezések. De valami ilyesmit kell álíltani emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#96481) IppY


IppY
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni itt is a bennfentesektől, akik olvassák a fórumot, hogy itt a foci eb júniust 11-től, majd aug. 5-től olimpia.

Mikor kell Samsung tv-t venni, azaz mikor lesznek a legjobb akciók???!!! Köszi. ;]

(#96482) Viktor996 válasza Spec (#96480) üzenetére


Viktor996
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, bevált! :D

További szép napot! :)

Az ellenséget úgy is el tudom pusztítani, ha a barátommá teszem...

(#96483) Flashget válasza Pancsermeste (#96471) üzenetére


Flashget
félisten

samsung tucat árú az Eizo nem annyira. ;)
1,5 millás monitor..[link]

Realme GT Master Edition

(#96484) Flashget válasza IppY (#96481) üzenetére


Flashget
félisten

nézd meg az árakat most, mentsd el majd nézd meg az említett események alatt. És kiderül mikor kellett volna :D
egyébként én arra számítok, hogy valamelyik esemény alatt lesz 5 év garancia akció a viszonteladóknál és nem a legkisebb méretű középkategóriás tévékre.
Tehát olyan 50" 6400-tól...

Az a baj, hogy a boltok felviszik az árakat akció előtt, majd jön az akció de nem olyan áron mint előtte volt 2 héttel..már megtapasztaltuk az ilyet. Főleg a K széria..az majd karácsonyra lesz jó áron

Realme GT Master Edition

(#96485) Pancsermeste válasza Iceman83 (#96477) üzenetére


Pancsermeste
őstag

50"-ban nagy valószínűséggel Innolux (CMO) lesz. (enyémben is az van) Elvileg lehet még AUO is, Samsung biztosan nem.
A 3 gyártó közül - a netes vélemények alapján-, a CMO-t tartják a leggyengébbnek, de ez egy erős általánosítás, mindegyik gyártónak vannak alsó, közép és felső kategóriás kijelzői is. Én elégedett vagyok az enyémmel, főleg a fekete szint és kontraszttal.

(#96483) Flashget: Jó, persze, ezzel tisztában vagyok, csak ugye először azt a videót néztem, ahol a robot csavarozta be a paneleket... utána a manuális csomagolás kicsit furi volt, legalább egy automata ragasztógépen átküldhették volna, a kézi ragasztás nem tűnt valami professzionálisnak. :U

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#96486) dethroner válasza Viktor996 (#96482) üzenetére


dethroner
veterán

A képernyő másolásnál lehet jobb ötlet ha kiterjeszted a tévére az asztalt. Ha pedig valami méretbeli eltérés lenne, akkor a vga driverben a méretezéssel tudod korrigálni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96487) diablo666


diablo666
tag

Sziasztok!

Tavaly augusztus vegen vettem egy 55h6400-at...
Azota is 'normal' kep uzemmodban nezem...Nekem ez jott be a legjobban...
Kiveve 1-2 filmnel,ahol tulszaturaltnak tunt a kep...Ott a film uzemmod sokkal jobbnak tunt...
yt videokanl es sorozatoknal is a normal jobban bejon nekem...

A lenyeg az,hogy tegnap bekapcsoltam es a szinek nagyon el voltak torzulva...Teljesen elallitodott magatol...
Nem nezhetetlen,de rikitobb lett es egyes szineknel nagyon idegesito...pl : citrom,feher...
Probaltam a kep beallitasokkal jatszadozni,de csak egyre rosszabb lett... :(
Visszaallitottam normalra...A film uzemmod most meg fakobb lett...
Hogy tudnam ezt orvosolni...? Illetve mi tortenhetett hirtelen :F :F

Meg elojott az a problemaja is,hogy 'normal' uzemmodban bekapcsolas utanegy par masodperc alatt ugy elsotetult a kep,hogy konkretan lathatatlanna valt...Csak kizarolag noormal uzemmodban csinalta ezt...
Ezt a legelso nap is eljatszotta,de a tapkabel ujracsatlakoztatasa azonnal megoldotta a problemat,mint ahogy most is...nem volt jol csatlakozva a tv bemenetnel...
Viszont a szintorzulast nem oldotta meg...

Most a normal beallitasnal ezek vannak:

hattervilagitas:14
kontraszt:100
fenyero:45
elesseg:50
szin:50

a din. kontraszt valamirt kozepesen volt,pedig ugy emlekszem,hogy azt mar az elso nap kikapcsoltam...
allitsam vissza kozepesre...? vagy hagyjam kikapcsolva...?
a rikito szinek nem tuntek el sajnos...

Remelem valaki tud segiteni :R

(#96488) sityupityu válasza fausto (#96474) üzenetére


sityupityu
veterán

A nővéreméknek UPC van, nincs semmi gondjuk.

(#96478) DWA Csak a samu fülest lehet csatlakoztatni gyárilag amit aranyáron árulnak.
A szervizmenübe belépve át lehet állítani, hogy minden típust fogadjon.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96489) keccsa válasza DWA (#96478) üzenetére


keccsa
aktív tag

Igen, csak a szervizmenüben (Info+Menu+Mute+Power On) be kell kapcsolni. Utána már ott lesz a hang menüben a BT. :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki magának hülye!

(#96490) dethroner válasza diablo666 (#96487) üzenetére


dethroner
veterán

Az élsötétedésre a yt app elindítása és utána kilépés szokott segíteni. De ha film módban nézed, akkor nem sötétedik (elvileg) Din. kontraszt alég ocsmány dolgokra képes, kikapcsolnám, de ezt neked kell látni/eldönteni. Ahogy az élesség 50 is elég húzósnak tűnik. A hirtelen képi világ megváltozást nem tudom mi okozhatja, de egy gyári visszaállítás segíthet.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96491) sityupityu válasza dethroner (#96490) üzenetére


sityupityu
veterán

Itt nem arról sötétedésről lehet szó. :N

Azt írta, hogy: "bekapcsolas utanegy par masodperc alatt ugy elsotetult a kep,hogy konkretan lathatatlanna valt"

Ez valami más lehet.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96492) lowzor válasza Pancsermeste (#96485) üzenetére


lowzor
veterán

40"-es H6400-ban lehet tudni, hogy milyen panelek fordulnak elő?
Samsung, Sharp, AUO vegyesen?

[ Szerkesztve ]

(#96493) DWA válasza keccsa (#96489) üzenetére


DWA
újonc

Ez elég meredeken hangzik.

(#96494) Pancsermeste válasza lowzor (#96492) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Azt sajnos nem tudom.
De nekem úgy rémlik, hogy 40"-ban leginkább Samu panel van.

-= Pancsermeste® =-

(#96495) Cypresss


Cypresss
senior tag

Sziasztok,

Van szüleimnél egy Samsung SP50L7HX ez egy DLP-s tévé ha valaki nem ismerné. Két napja öt percenként kikapcsol, majd vissza. Rákerestem elvileg a lamp timert kellene resetelnem. Próbáltam belépni a szervizmenübe (mute,1,8,2, power) de nem jártam sikerrel, ha lenyomom az 1-est, bekapcsol a tévé.

Mit csinálok rosszul? Előre is köszi!

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#96496) PuMbA válasza Iceman83 (#96477) üzenetére


PuMbA
titán

50 colnál már bejöhet gyengébb minőségű panel :)

asdxv: 40-esben szinte csak Samsung, esetleg AUO, de van amiben például az AUO panelja jobb :)

[ Szerkesztve ]

(#96497) Szikimaci


Szikimaci
csendes tag

Sziasztok!

S.O.S. segítségre lenne szükségem! Vásároltam egy Samsung UE48H6400-as készüléket, és ma jönnek a UPC-sek telepíteni, CI kártyás TV előfizetést vásároltam.

A vásárlás előtt mindenhol azt olvastam, hogy a H6400 képes CI kártya fogadására, viszont most reggel csak magamhoz kaptam a mellékelt tájékoztatót a TVhez,és azon nem látom hogy a TV hátsó részén lenne ilyen CI slot. Esetleg nem a hátoldalán van? Vagy lehetséges, hogy nincs a TV-n ilyen (ha pl nem magyar hanem szlovák forgalomba szánták eredetileg)?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,
Szikimaci

(#96498) blakey válasza Szikimaci (#96497) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy jobban át kéne olvasnod a kézikönyvet. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96499) sandró60 válasza Szikimaci (#96497) üzenetére


sandró60
addikt

A tévéhez adott tartozékok közöt találsz egy kártyatartót is amivel csatlakoztatod a tévéhezA kolléga fotóval ilusztrálta,hogy hol keresd.

(#96500) Flashget válasza Szikimaci (#96497) üzenetére


Flashget
félisten

Érdekes, hogy többen nem veszik észre a hátlapon a matricát amivel le van takarva a CI slot (portól védi ha nincs használva) fog kelleni az adapter amit a tv-hez adtak és abba dugod be a CI Modult amit az UPC ad.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.