Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97101) Kicsirics77 válasza klaya86 (#97099) üzenetére


Kicsirics77
veterán

talán lehet meg kellene próbálni megnézni,hogy az fn+ melyik funkció bill hatására kezdi el kiküldenki a képet a hdmi kimeneten(fn+f7 vagy fn+f8)
ha már ilyesmibe fogsz akkor olvass utána,hogy esetleg a vga vezérlő paneljén lehet-e állítani,hogy melyik képernyőt milyen felbontással küldje illetve kiterjesztett legyen a képernyő vagy klónozott.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#97102) PuMbA válasza klaya86 (#97099) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor rossz a HDMI kábel, milyen laptopról van szó egyébként? :)

[ Szerkesztve ]

(#97103) klaya86 válasza PuMbA (#97102) üzenetére


klaya86
senior tag

HDMI zsír új , hibátlanul megy a UPC beltérivel. A laptop dell e5420.

(#97104) SyMbioTe válasza Flashget (#97095) üzenetére

Van benne Screen Mirroring. Nekem Nexus 4 van a J6200 mellet, Youtube-al próbáltam a screen mirroring-ot, de nekem nem sikerült működésre bírni.
Ha meg a TV-t átváltom Screen Mirroring-ra, akkor nem akar csatlakozni a telefonomhoz.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#97105) Notalab válasza Flashget (#97095) üzenetére


Notalab
tag

Screen mirror funkció van a j6200-ban, nem rég írtam is róla (képernyő tükrözés) kb. 1,5 hete, mikor megvetten a tv-t.
Pont Galaxy S4-esem van, Lollipop-on működik biztosan, csak egy kapcsoló és a TV-n megjelenik a telefon képe. Gondolom az is kell hozzá, hogy a TV-vel egy hálózaton legyen. De lehet nincs összefüggés, a TV oldaláról nem ismerem a elméleti működését.

[ Szerkesztve ]

...

(#97106) blakey válasza SyMbioTe (#97104) üzenetére


blakey
titán

YT-hoz nem kell tükrözés, azt simán kiküldi a tv appjára és ott folytatja. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#97107) PuMbA válasza klaya86 (#97103) üzenetére


PuMbA
titán

Láttam már olyat, hogy Dell laptop nem működött mindenféle HDMI kábellel, tehát az sem kizárt, mert például rosszabb minőségű, olcsóbb HDMI kábelek is vannak. A laptop HDMI kimenete gondolom jó, így ott nem lehet hiba.

[ Szerkesztve ]

(#97108) klaya86 válasza PuMbA (#97107) üzenetére


klaya86
senior tag

Driver frissítés megoldotta, de köszönöm a segítségeteket.

(#97109) SyMbioTe válasza blakey (#97106) üzenetére

Jaja, most sikerült is összehozni. :))
És ez a képernyő tükrözést úgy is lehet, hogy csatlakoztatom a tv-hez a telefont, és a TV meg mutatja, azt amit én a telefonon csinálok? (pl ha netezek?)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#97110) #94529552 válasza FirstAndroid (#97100) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem éri meg, a 48J6200 most bomba áron van, és azért az már tisztességes méretű tv. A különbségből meg lehet venni még egy tévét.

(#97111) FirstAndroid válasza #94529552 (#97110) üzenetére


FirstAndroid
tag

Tehát ár/érték arányban jobb a 48-as 6200, mint a 48as 6400. Tudásban a 3D hiánya mellett miben rosszabb a 6200?

(#97112) #94529552 válasza FirstAndroid (#97111) üzenetére


#94529552
törölt tag

De hát nem is rosszabb, csak egy újabb modernebb kivitel, 3D funkció nélkül.

(#97113) PioDVD válasza FirstAndroid (#97100) üzenetére


PioDVD
senior tag

A 3d is különbség. Azt neked kell eldönteni, neked megéri-e?

(#97114) dethroner válasza FirstAndroid (#97100) üzenetére


dethroner
veterán

Már miért ne érné meg? A tévék ára a méret növekedésével sajnos rosszul skálázódik, de ezt le kell nyelnie annak, aki nagy méretben gondolkodik. Én nagyon örülök hogy nem hagytam magam lebeszélni az 55-ös méretről, bár az én "okos" ismerőseim nem is az árán voltak elsődlegesen kiakadva, hanem hogy nem fogom belátni az egészet, meg hogy "panelba nem illik olyan nagy tévét venni" :Y
Meg gondom nem úgy tervezed hogy amit most megveszel, azt 1-2 év múlva lecserélsz, szóval hosszú távra tervezed. Ha nem a szádtól vonod meg az ételt a nagyobb méretért és megvan rá a keret, akkor hajrá, én nem hezitálnék. Ha neked a nagyobb kellene és most hagyod magad másnak befolyásolni, nagyon hamar bánni fogod. Meg ugye a nézési távolságtól is függ, de olyan hogy túl nagy tévé csak nagyon extrém esetben lehet.

Más. Mi történt Béci és Mflex kollégákkal? Nagyon egyszerre tűntek el, csak nem közösen mentek nyaralni? :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97115) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Samsung 55F6650-s Tv és az alábbi hibajelenség van:

Random időközönként jelentkezik, utána magától kikapcsol.
DIGI tv, box nincsen.
Valaki találkozott már ilyennel?
Samsung prémium szerviz megigényeltem, szerencsére a 3 év gari még nem járt le.

(#97116) M3aN válasza Notalab (#97105) üzenetére


M3aN
senior tag

Jaja, megoldottam, van benne, köszönöm! :)

Van bárkinek bármi jó tanácsa a J6200-höz?

(#97117) saltanus válasza #45185024 (#97009) üzenetére


saltanus
aktív tag

en is ugyanigy vartam de mar sok helyen nem lehet kapni JU7000 pl edigitalban egyaltalan nem , media marktnal meg van egy online ar 499.999 a 49. hat kossz...

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#97118) saltanus válasza belan (#97020) üzenetére


saltanus
aktív tag

igy van es mar 5.ke ota sajnos nem lehet kapni szal errol total lecsusztam, pedig mar en is honapok ota varom h lemennyen az ara... erre meg kiveszik :W

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#97119) belan válasza saltanus (#97118) üzenetére


belan
addikt

talán 48 colos ju7000 van budaörsibe vagy a arkadba mediamarkt én mar csak ks7000 vagy ks8000 be bízom lejeb esik a ára 49 colosba

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97120) Flashget válasza Gergőke88 (#97115) üzenetére


Flashget
félisten

de melyik digi? kábeltv vagy tányéros? tv adásnál csinálja ezt vagy külső eszközről lejátszott filmnél is?
hosszan nyomva az Info gombot milyen értékeket ír ki jelszínt és bithibára?

Realme GT Master Edition

(#97121) Flashget válasza Notalab (#97105) üzenetére


Flashget
félisten

Oké van benne

nem rég írtam is róla (képernyő tükrözés) kb. 1,5 hete, mikor megvetten a tv-t.
valami rémlik. :)

Realme GT Master Edition

(#97122) Csabifater


Csabifater
tag

Sziasztok!
Van egy UE40F6400-as tévém. Nem akar menni rajta az HBO GO app. Ha elindítom csak a HBO logóig jutok és nem tölt be a program. A 1120-as szoftver van rajta. Valaki találkozott már ilyen hibával? Mi lehet a gond, hogy nem indul el a program? Tud valaki segíteni?
Köszi

(#97123) Flashget válasza saltanus (#97117) üzenetére


Flashget
félisten

M1 már reklámozta az MM-t..éppen Piroska néninek romlott el a régi tévéje pont a foci eb előtt, ezért aztán a család ment venni egy tévét az MM-be, majd kapura is rúghattak. ;]

Realme GT Master Edition

(#97124) belan válasza saltanus (#97117) üzenetére


belan
addikt

500 ft nevetséges ár nagyon, arénaba van 55 col js8000 500ezer kicsit komolyabb képe van ,és amikor volt akció 450 volt,media nagyon elvan néha tévedve a áraival l :DDD

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97125) #45185024 válasza Flashget (#97123) üzenetére


#45185024
törölt tag

Most már nem bírom ki mond végig berúgta piroska néni ? :D
Gondolom a 100% mögött még van egy acél lemez amit át kell rúgni...

[ Szerkesztve ]

(#97126) lala666 válasza Gergőke88 (#97115) üzenetére


lala666
senior tag

Nálam is random csinálja. Digi kábel.
Mostanában kezdte.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#97127) SyMbioTe

40J200-as TV-n mitől lehet, hogy nem tudom hasznélni a Screen Mirroring funkciót? YT-vel próbáltam, azt sikerült átküldeni a TV app-jába.
De ha csak simán csatlakoztatni akarom, akkor nem sikerül. Nexus 4-es telefon. Megnyomom, hogy csatlakozás, a TV fekete képernyőre vált, majd ~1 perc után kiírja, hogy az xy szköz le van választva. :F

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#97128) sityupityu válasza dethroner (#97114) üzenetére


sityupityu
veterán

Mflex írt ide a múlthéten egyszer.
Egyébként fórumozik, csak nem itt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#97129) Gergőke88 válasza Flashget (#97120) üzenetére


Gergőke88
addikt

Digi kábel, nem reagált semmire az iranyito, ujraindult magatol.
Mas forrasnal azt vettem észre párszor, hogy a mozgás szellemképes lett. Akkor egy kikapcsolas-bekapcsolas megoldotta a problemat.

(#97130) M3aN


M3aN
senior tag

Samsung Smart View alkalmazással kapcsolatban segítsetek kicsit kérlek :) J6200 a készülék, és a promóképeken olyan is látszik, hogy az alkalmazással lehet szöveget is bevinni, gépelni. Ezt én eddig nem találtam az alkalmazásban :/ Aki használja, hol lehet ilyet?! :)

(#97131) #45185024


#45185024
törölt tag

Extrém Digitelnek milyen rádio reklámja van már
Minden UHD és SUHD tvt ingyen házhoz szállitanak WOW
Minden SUHD az UHD csak samsung igy nevezte el és wow kapsz ezres kedvezményt egy tobb száz ezres tvbol :P

(#97132) M3aN válasza #45185024 (#97131) üzenetére


M3aN
senior tag

Edigitálnál szinte mindent ingyen szállítanak :))

(#97133) Flashget válasza Gergőke88 (#97129) üzenetére


Flashget
félisten

gondoltam kiszűrni hol a hiba, de ha koaxról vagy külső lejátszóról is hiba van akkor az tv lesz.
Diginél széteső kép vagy pixeles kép a hét első napján sláger volt, mindez 0% bithiba 100% jelerősség mellett

Realme GT Master Edition

(#97134) Flashget válasza #45185024 (#97125) üzenetére


Flashget
félisten

sajna azt nem mutatták..mivel ezt én kombináltam össze. :)
08:40-től nézd

Realme GT Master Edition

(#97135) M3aN


M3aN
senior tag

Közben kiderült a Smart View funkciója, viszont van egy kis gondom a cuccal. A TV pl. böngésző során lefagy, és újraindul. Ez miért van? :/

(#97136) warezxts


warezxts
senior tag

Sziasztok!
A "Milyen TV-t vegyek topicban" már kérdeztem UHD-s 65"-os TV-t. De úgy néz ki az azért még drágácska nekem. a 65"-ról nem szeretnék lemondani (bármennyire is gazdaságtalan ár-érték arányban), így FullHD-t választanék inkább. Ami fontos, és a fő felhasználása, TV-re kikötött filmnézés számítógépről (24p), és az ehhez tartozó - ahogy a samsungnál hívják - Clear Motion Rate (szappanopera hatás). Meg néha játék.
Elveszve a kínálat bőségében, a véleményeteket kérném az árukeresőt böngészve, az UE65H6400-as TV-t néztem ki, amennyiben szerintetek is megfelel a célra.
Előre is köszönöm!

(#97137) zoltan6 válasza warezxts (#97136) üzenetére


zoltan6
őstag

Jó választás,sokunknak az van itt a fórumon,én is itteni ajánlásra döntöttem mellette.nem bántam meg.
Lényeg hogy gyári garis helyről vegyél. pld.edigital,euronics,mediamarkt.

(#97138) Flashget válasza warezxts (#97136) üzenetére


Flashget
félisten

a tv jó a beszerzési forrás valamelyik viszonteladó legyen ekkora értéknél..

Realme GT Master Edition

(#97139) Syl


Syl
nagyúr

Elnézést a tudatlanságomért, de van itt valahol írás ami bemutatja a Samsung Smart rendszerét? Mi az, mit tud, bővíthető, mit és honnan tud lejátszani stb., stb.?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#97140) sandró60 válasza warezxts (#97136) üzenetére


sandró60
addikt

Ahoz képest elég jól lement az ára itt a diagram Az oldal alján-2014 4.hóban 800000ft volt az ára ;]
Jó tévé vedd meg. :D

(#97141) warezxts


warezxts
senior tag

Köszönöm szépen!
Telefonáltam egy-kettőt. Legtöbb helyen azért bolti garanciát adnak. ez a 400Hz CMR nem fog judderelni? 24p-t felszorozva nem nagyon jön ki max pulldown-al. Nem kicsi érték ez?

(#97142) PuMbA válasza warezxts (#97141) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs 400Hz, mert a Clear Motion Rate egy marketing érték, tehát "benne van" a háttérfény villogtatás is. Az alap TV-k 50 / 60Hz-esek, az összes felsőbb kategóriás TV pedig 100 / 120Hz-es :) Ha nem bekapcsolod be a Motion Plus-t a TV beállításaiban, akkor a 24p 96Hz-en fog menni, azaz 4-szer ismétli meg ugyanazt a képkockát, Motion Plus-sal pedig kiegészül a 24 képkocka köztes kiszámolt mesterségesekkel és így 100 vagy 120 képkocka lesz belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#97143) M3aN válasza warezxts (#97141) üzenetére


M3aN
senior tag

Gyári garanciát adnak:
Extreme Digital, Media Markt, Euronics, Auchan, Tesco. Csak ezek :)

(#97144) Soká válasza M3aN (#97143) üzenetére


Soká
senior tag

Van arról bárminemű statisztika, hogy a (Samsung) TV-k hány százaléka kerül garanciálisan szervizbe?

(#97145) belan válasza #45185024 (#97131) üzenetére


belan
addikt

mindjárt rendelek is egyet ez hatalmas akció :DDD

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97146) M3aN


M3aN
senior tag

Bejelentkeztem a Samsung fiókommal a TV-n, de utána ki is akartam jelentkezni. Kijelentkezek, viszont amint kikapcsolom a TV-t, majd újra vissza, ismét be vagyok jelentkezve. Hogy lehet végleg kijelentkezni?!

Megoldva: Nem elég kijelentkezni, el is kell távolítani a fiókot. Furcsa olykor a Samsung-logika :W

[ Szerkesztve ]

(#97147) zsocii


zsocii
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos kicsúszott a távirányító a kezemből és hozzácsapódott a UE32h5500 3/4 ÉVES TV-m képernyőjének közepéhez. Ennek az lett a következménye, hogy a képernyő teteje felé belül megsérült a panel (a külső borításon nem látszik semmi) és ennek megfelelően ott folt van a képen és néha vizszintesen és függőlegesen csíkoz a kép.

Nyilván garanciában ezt nem lehet megjavíttatni annak ellenére, hogy nincs külső nyoma a "beavatkozásnak".
AV Planet-en keresztül vettem, akinek -mint kiderült- a Cobra Szerviz Kft. a szerviz partnere. Ott már próbálkoztam, de elutasítottak. Samsungot egyáltalán nem szerelik (csak átveszik), nincs is alkatrészük ehhez és ez így nem garanciális javítás. Javasolták javíttassam meg a Samsung Zrt-n keresztül.

Bevittem a Samsunghoz, mert felajánlották, hogy méltányosságra is meg lehet csináltatni. Sajnos a helyszínen kiderült, hogy nem működik ez a verzió, mert az AV planet nem a magyarországi Samsung Zrt-n keresztül hozza be a Tv-t, hanem a szlovákiai vállalat segítségével. Így ez esetben ők nem segítenek, jóllehet ha rajtuk keresztül forgalmazták volna, ingyen megjavították volna.
Kérdeztem, hogy mi a javítási díja: a legutolsó ár 3/4-e. Ez pedig pontosan az én vételáram volt, mert a legutolsó ár náluk mindig a gyári ajánlott ár. Szóval 85.000-ért javítanák.

A Samsung javasolta, hogy kérjek a Cobra-tól méltányossági javítást, hiszen az is egy nagy cég, lehetne erre lehetősége. Ezt még nem próbáltam, mert legutóbb is nagyon elutasítóak voltak.

Mit tegyek? Van egy 2 éves garanciával rendelkező 3/4 éves UE32h5500 TV-m. Tudtok javasolni olyan szervízt, ahol megjavítják? Vagy el lehet adni alkatrésznek és mennyiért? Mit tegyek?

Köszönöm az ötleteket, javaslatokat!

Üdv.

(#97148) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Sziasztok!
Nem vagyok túl jártas a tévéket illetően, ezért titeket kérdezlek meg, hogy melyik Samsung TV most a legjobb vétel ezekkel a kívánalmakkal:
Legyen Full HD, Smart, sík képernyős, 40-43", jóféle képfrissítés, max 135000 ft.
Nem szolgálna nálunk extra igényeket, leginkább film, mese, sportközvetítés, youtube menne rajta.
Előre is köszi!

OnePlus 12

(#97149) #45185024


#45185024
törölt tag

A sonykd55x8505c és a ju7000 kozul TI mit választanátok és ha lehet kérni egy miértet is koszi

(#97150) PuMbA válasza #45185024 (#97149) üzenetére


PuMbA
titán

Megnézés nélkül nehéz megmondani, de itt egy kis segítség, hogy mik az erősségeik és gyengéik, amiből dönteni tudsz: X850C, JU7100 teszt :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.