Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96351) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Tv vétel elött állok, ami első sorban lényeges, hogy szélességi mérete 91 cm-es helyre beférjen :((( :B
a tv pedig minél nagyobb legyen ! :R :R :R
Még a 40"-es elvileg jólenne....

smart részen jutub, illetve mkv lejátszás jól jönne.. esetleg 3d

kb 120- 150 e ft ot szánnék rá !
Mit ajánlanátok ?
Elöre is köszi a segitséget!
:R :R :R :R

(#96352) PuMbA válasza sityupityu (#96349) üzenetére


PuMbA
titán

Én néztem egy kis időben otthon és moziban is 3D-t :) Először az otthoni hagyott alább - a legjobbak a természetfilm igazi 3D-k voltak -, aztán már a moziban sem nézem egy ideje. A mozis 3D sokkal jobb szerintem a passzív fullHD miatt, de az se ad olyan sokat hozzá, mivel a filmek 95%-a kamu 3D :)

[ Szerkesztve ]

(#96353) leslieke válasza Flashget (#96215) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ívelt Tv nem kell...

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#96354) bul07


bul07
nagyúr

Telekom rendelés lesz este
Samsung UE48H6400 169 800 Ft
Vagy
LG 49LF632V 159 800 Ft

Samsung UE48J5200 143 800 Ft ez is van de ez inkább nem

Szerintem egyértelműen H6400, pár érv azért kellene amivel tudok operálni, a szürke fekete gondon felül
LG-ket egyáltalán nem ismerem

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#96355) sityupityu válasza PuMbA (#96352) üzenetére


sityupityu
veterán

Egyébként érdekes, mert pl én soha sem voltam annyira oda a 3D-ért moziba sem. Viszont otthon a természetfilmek (gyakorlatilag csak ezeket nézek 3d-ben) meg lenyűgöznek még mindig, de azok meg ugye nem voltak moziban. :)

(#96351) maxika2004 UE40H6400

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96356) Nescafé válasza bul07 (#96354) üzenetére


Nescafé
őstag

Én nemrég vettem szintén telekom ue48h6400

 iPhone 15 Pro

(#96357) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

4 tv maradt a lehetségesek közül:
Melyiket ajánlanátok ?
Mivel 2. tv lesz, fontos a :
mediaplajer ( mkv menjen) illetve a net persze tudom korlátokkal, de pl
egy yutub, és pl időkép elmegy ?
Csak elöre beállitott lapok vannak, vagy van valamiféle böngészó is ?

Samsung UE40J5500
LG 40UF695V
Panasonic VIERA TX-40CS520E
Panasonic VIERA TX-40CS630E

Elöre is köszi a segitségeteket!
:R :R :R :R

(#96358) sandró60


sandró60
addikt

Ma ezt szereltem az 55"-tévé mögé.
Biztonsági okból.Elég ingatag volt.
Amúgy a használati utasitásban is van egy rajzolt kép a hátsó rögzitéshez.Igy már tökéletesen egyenesen áll.
Idáig egy kis dölés volt előre ;]
[/ L]

(#96359) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Üdv!

32"-os TV-t szeretnék a gyerkőcnek. 1 kritérium van: tudjon NAS-ról filmeket lejátszani dedikált lejátszó nélkül (gyk. elég a belső lejátszó). Nem kell, hogy FHD legyen, elég HD (ready). Ha wifi-s, az a legjobb, de megoldható a kábelezés is. (Ha nincs RJ45-ös csatlakozó a TV-n, akkor HDMI-be dugható átalakító is szóba jöhet. Ekkor viszont minimum 2 HDMI csatlakozó kell.)

Előre is köszönöm.

(#96360) Clever0 válasza sandró60 (#96358) üzenetére


Clever0
senior tag

A véletlen eldőlés megakadályozásához elég a kb. 1.5 cm széles szürke műanyag redőnyhúzó szalag is és annak a hosszát is tudod változtatni. A fonatot egy kicsit kitágítva ott fúrod át, ahol akarod.

(#96361) bigdigit válasza PuMbA (#96341) üzenetére


bigdigit
addikt

Nvidia nvision SBS 3D-re képes legalábbis az új Lara Croftnál csak ennyi állítási lehetőség van.Vagyis szerintem 60Hz lesz az.

(#96362) sandró60 válasza Clever0 (#96360) üzenetére


sandró60
addikt

A redőnyös vöm készitette ezt.Fémből hajlitva.Azt hiszem amit irtál azt te ajánlottad nekem,de ez stabilabnak tünik.Semmi "bólógatás"se előre se hátra.Úgy áll.ahogy Katiba.......ek.Melesleg ahogy elnéztem kb 1cm előre hajlott a tévé.Most vizmértékel nézve tökéletes.Elég "hülye"húzás a samu részéről,hogy ekkora tévét "karácsnyfa"talpra csatlakoztatott.
Bezzeg az elöző 40"D5500-tévém talpa üvegből volt.

(#96363) Clever0 válasza sandró60 (#96362) üzenetére


Clever0
senior tag

Persze, a fém lemez stabilabb, mindkét irányban tart. Akinek probléma a beszerzése, az vehet Hilti szalagot, az is tud tolni is egy picit és a gyakoribb baleset az előredőlés, amire jó a műanyag redőnyhúzó is.

(#96364) atis1224


atis1224
tag

Sziasztok üdv mindenkinek itt a fórumon ,2 hete boldog tulaja vagyok egy Samsung UE48H6400-nak, előtte egy LG lg 5500 am volt hát két tévét össze sem lehet hasonlítani nagyon elégedett vagyok vele , viszont lenne 3 kérdésem a tv vel kapcsolatban lehet-e rá androidos játékot telepíteni valami úton módon ,valamit milyen game padot ismer fel kértem kölcsön egy speed linkest azt nem ismerte fel a logitec-es vez nélküli egeremet igen ,valamint miért van az hogy bizonyos filmeknél ,sorozatoknál olyan sima homogén a kép mintha valami dok filmet néznék én a 400-hz képfris re gondolok de passz előre is köszönöm

hüvely mate 10 pro

(#96365) sandró60 válasza atis1224 (#96364) üzenetére


sandró60
addikt

Én vettem egy ilyet,ha erre gondolsz.Jól működik.H6400 tévével [link]
Ennek külön usb vevőegysége van.Gondolom játszani szeretnél. Te vagy a gyerek :D
Androidot csak a hozzácsatlakoztatott egységgel lehet.

[ Szerkesztve ]

(#96366) Notalab


Notalab
tag

Sziasztok!
Az antenna kábelhez lehet venni valami 90°-os csatlakozót, vagy az csak rontja a minőséget?
Esetleg normális áron 90°-os kábelt. Sajnos csak 1m-eset láttam a PCX-nél.
Azért keresem, mert a merev koax kábelemet nem merem meghajlítani, így meg kilátszik szemből a TV mellett (40J6200). Gondolom a csatlakozónak sem tenne jót, ha feszegetném.

...

(#96367) sandró60 válasza Notalab (#96366) üzenetére


sandró60
addikt

Hirtelen ezt találtam egy ilyen is kell [link]
Lecseréled a végét amit a tévébe csatlakoztatsz :K

[ Szerkesztve ]

(#96368) zsiz válasza sandró60 (#96365) üzenetére


zsiz
őstag

Komolyan kezeli az x360 kontrollert a H6400? És az mire jó? Mert játék nem nagyon van.. bár rég nézegettem őket. Eszembe nem jutott volna rádugni (nekem vezetékes van), mert minek?!

Más:
Erre valaki? :R

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#96369) sandró60 válasza zsiz (#96368) üzenetére


sandró60
addikt

Nálam az unokám játszik amikor itt van.Rengeteg játék van-igaz sokra elő kell fizetni.

(#96370) Clever0 válasza Notalab (#96366) üzenetére


Clever0
senior tag

Létezik szerelhető fém is. Pl: RF (koax) 90° pipa dugó fém vagy koax csatlakozó hü profi kivitel Hirschmann. Hasonlók szoktak lenni antennaboltokban.

(#96371) Veron


Veron
őstag

Na megvettem a Samsung UE48H6400 televíziót.

Milyen fali konzolt javasoltok hozzá ?
Illetve olvastam hogy a gyári beállítások nem az igaziak, hol találok hozzá valami faszántosat ?

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#96372) sityupityu válasza Veron (#96371) üzenetére


sityupityu
veterán

Az a 8 csavar van a tévéhez amik tökéletesen passzolnak hozzá, csak rendesen kell becsavarni őket.

szerk: Bakker, módosítottad a hozzászólásod és pont a csavarokat vetted ki belőle? Én már nem törlöm. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96373) Veron válasza sityupityu (#96372) üzenetére


Veron
őstag

Igen mert tényleg jó csak bénáztam :D De köszi a hozzászolást !

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#96374) atis1224 válasza sandró60 (#96365) üzenetére


atis1224
tag

Köszönöm a gyors választ

hüvely mate 10 pro

(#96375) keccsa


keccsa
aktív tag

Ha volt már, elnézést kérek...

A samsung.hu-n ismét megjelent a kínálatban a H7000-es tévé. Úgy látszik, hogy a Samu tényleg figyel arra, hogy mit keresnek az emberek: Full HD, nagy méret, kiváló kép. Az ívelt tévékben is kisebb már az ív, mint az elején (de még mindig sok...), illetve az UHD sem motiváció idehaza.

A legjobb lenne, ha egyelőre egyenes, fullHD tévéket gyártana Quantum Dot panelekkel, de ilyen nincs, így pótlékként visszahozzák a H széria legjavát. Vajon ez jó politika? :F

Mindenki magának hülye!

(#96376) atis1224 válasza sandró60 (#96365) üzenetére


atis1224
tag

Az android hozzá csatlakoztatott eszköz , pl.: egy tellóra gondolsz ,azt hittem android fut a tv-n,sőt ilyennel még nem találkoztam a tv web böngiével felmentem a g play re be jelentkeztem a fiókomba és elkezdtem le tölteni vagyis rá nyomtam a le töltésre ,(Angry Birds 2 ) semmi nem történ ma nézem a tellom ,arra töltötte le ,de hogy mikor még csak a kezembe sem volt sőt még szerintem a wifi sem ment akkor

hüvely mate 10 pro

(#96377) e-mber


e-mber
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék a hozzáértő fórumozóktól. Próbáltam utánaolvasni a problémámnak, de olyan mennyiségű írás van, hogy végül nem találtam választ.
Van egy 6 éves C650-ös TV-m, aminek a mediaplayere eddig tökéletesen működött a 250 Gb-os vinyóval.
Na most egy ideje az új film file-okat nem "jegyzi meg" hol tartottak (nem lehet folytatni), nem is ad róluk "kisképet", csak a régiekről (azokat folytatja is).
Próbáltam egy formázással (korábbi FAT32-ről NTFS-re), de nem javult meg.
Egy pendrive-val is próbáltam, azzal nincs gond.
Az eredeti firmwire van még rajta... esetleg azt frissítsem? (T-VALDEUC-3018.1 a legfrisebb?)

Köszi előre is a segítséget.
Jani

(#96378) sityupityu válasza e-mber (#96377) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha a pendrive-al jó, akkor ott a vinyóval lesz valami gond.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96379) dethroner válasza sandró60 (#96358) üzenetére


dethroner
veterán

Not bad. Én meg egy ilyet csavaroztam a tévé hátuljára ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#96380) sandró60 válasza dethroner (#96379) üzenetére


sandró60
addikt

Jó tudom a kis ördög ott van a hozzászólásod végén. :D
Nekem egy 50cm magas tévé szekrényen van.Nem mindenkinek jó a falra szerelés.
Egy tippet adtam azoknak akik igy oldanák meg biztonságosan.A tévé elhelyezésénél is irnak erről a használatiban.

(#96381) Flashget válasza leslieke (#96353) üzenetére


Flashget
félisten

4K nem ívelt.....én ezt venném. [link]

Realme GT Master Edition

(#96382) Flashget válasza e-mber (#96377) üzenetére


Flashget
félisten

vinyót nézd meg a hdsentinellel..

Realme GT Master Edition

(#96383) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy egészen pontosan mit takar a Samsungnál a Wide Color Enhancer kifejezés? Sehol nem találok róla korrekt anyagot.

A Samsung sajnos kiszúrja azzal a szemünket, hogy szebbek a színek, meg valósághűbbek, aztán legyen ez elég a polgárnak. Szakmai igényességű, vagy legalább részletes leírást sehol nem találok arról, hogy pontosan mit is csinál ez a technológia, hogyan éri el a kívánt hatást?

Jelentheti ez a teljes RGB színtér lefedést, ami a monitoroknál van?

Azt is szeretném megtudni, hogy a J5100-ban konkrétan milyen panel van?

Ha valaki tud a neten hozzáférhető korrekt információt, linkelje be legyen szíves, előre is köszönöm! :R

(#96384) PuMbA válasza sellerbuyer (#96383) üzenetére


PuMbA
titán

"Meg tudnátok mondani, hogy egészen pontosan mit takar a Samsungnál a Wide Color Enhancer kifejezés?"

Semmit, marketing szöveg :) J5100-ban lehet többféle panel is, darabja válogatja, de mivel alsó kategóriás TV, ezért vigyáztak rá, hogy jó panelt ne rakjanak bele, tehát hiába van benne a Samsung vagy AU Optronics, az akkor is egy rosszabb fajta változat, mint a 6000-res vagy 7000-res sorozatban :)

[ Szerkesztve ]

(#96385) Notalab válasza sandró60 (#96367) üzenetére


Notalab
tag

Köszönöm a választ, Clever0-nak is.
Közben beugrottam a MM-ba és találtam Hama 90°-os kábelt. Kérdés: a 90dB-es jobb mint a 75dB-es? Vagy ez nem is olyan fontos.
Egyébként, ha túl hosszú a kábel (csak 5m-es volt),akkor szabad feltekerve használni? ("zajt", vagy valami zavart nem okoz)

[ Szerkesztve ]

...

(#96386) TomiLi


TomiLi
addikt

Valaki nem tudna segíteni ezt a "beállítást" illetően? :R

Bogyóka

(#96387) sandró60 válasza Notalab (#96385) üzenetére


sandró60
addikt

Tévé a 75 ohm- os.Ez a szabvány.Minél jobban árnyékolt annál kevesebb zajt vesz fel.A 3x-árnykolású a jó.

#ceaser.
Nálam is igy működik.sajnos automatán nem fog vissza kapcsolni a tévére.Neked kell a megfelelő forrás bemenetre manuálisan menni.

[ Szerkesztve ]

(#96388) Clever0 válasza Notalab (#96385) üzenetére


Clever0
senior tag

Valószínűleg az árnyékolás mértékét jelzi a 75 vagy 90 dB (a nagyobb szám jobb). Az ilyen kész kábelekkel 2 "baj" van:
- Vékony, ezért a csillapítása nagyobb, mint a szokásos kábelé.
- A csatlakozók nem árnyékoltak.
Én nem vennék olyan hosszút, csak 1-2 méterest, de még inkább kábelvéget szerelnék a falból kijövő kábelre, hogy ne legyen toldás benne.

(#96389) sityupityu válasza sandró60 (#96380) üzenetére


sityupityu
veterán

Érdekes dolog ez az előredőlés. A nővéreméké is dől valamennyire, az enyém viszont semmit sem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96390) TomiLi válasza sandró60 (#96387) üzenetére


TomiLi
addikt

Ettől féltem! De köszönöm szépen a megerősítést! :R

Annyit sikerült kitalálnom, hogy nem a "source" gombbal kell léptetni a bemeneti menüt, hanem a nyíllal. Ha az előbbit választom, akkor előbb átvált TV bemenetről a Külsőre (ezt nem vettem észre idáig), és utána a DLNA-ra. Így amikor kikapcsolom a DLNA-t, akkor ő a legutóbbi bekapcsolt bementre vált, ami a Külső volt.
Viszont ha nyíllal lépkedek a menüben, akkor csak "átlép" a bemeneteken, nem vált át rájuk, így a DLNA kilépéskor marad a TV.... :B
Csak azt továbbra sem értem, hogy mi a bánat az a "KÜLSŐ"... :U Nincs semmi csatlakoztatva.... :N

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#96391) toto76 válasza bandi0000 (#96242) üzenetére


toto76
tag

Szia!

"ja és aki szemüveges az is tudja használni a 3D szemüveget valahogy? esetleg van más megoldás vagy felejtős?"

Szemüveges vagyok és tudom használni a 3D szemüveget simán. Nyilván nem "olyan" kényelmes, mint ha szemüveg nélkül nézném, de eddig nem volt gond.
(egyébként moziban hogyan nézel 3D filmet? ;) )

Üdv,
toto

(#96392) PeterPH válasza TomiLi (#96390) üzenetére


PeterPH
senior tag

A "KÜLSŐ" bemenet mindig aktív, mivel analóg, és ezért nem tudja érzékelni, hogy van-e a túlvégen valaki.

(#96393) adamhun94


adamhun94
tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. Elolvastam a rögzített bejegyzést, így valószínűleg tudom mi a válasz, de szeretnék egy kis megerősítést kapni.
UE32F5000-ről van szó, amin van sajnos egymás mellett néhány fekete pixelem (egy L alakban). Valahogy úgy jött ki, ahogy a 2 év gari lejárt, és utána. 220Voltnál lett vásárolva a tv bő 2 éve, a garancia papíron is 2 év szerepel. Ilyen ügyben akkor ez már így marad örökre?
Köszi szépen a segítséget előre is!

(#96394) PeterPH válasza adamhun94 (#96393) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ha lejárt a garancia akkor nincs mese, csak zsebbenyúlósan megy a javítás.
Én is hasonlóan jártam, szintén 220V, csak nekem a 3 év garancia lejárta után egy héttel az alaplapom ment gajra az UE40C6000-ben.

(#96395) adamhun94 válasza PeterPH (#96394) üzenetére


adamhun94
tag

Köszönöm szépen! :)
Szerencsére nem túl feltűnő a dolog. Most pedig befejezzük akkor a házi ambilight világítást rajta és megy vissza a konzolra :D

(#96396) toto76 válasza Veron (#96371) üzenetére


toto76
tag

Szia!

Én egy ilyet fogok venni az 55H6400-hoz, mert a fejhallgató csatihoz gyakran hozzá kell férnem.

Üdv,

(#96397) sandró60 válasza toto76 (#96396) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Egy kis bátorsággal megtudod oldani egy bluetooth-os fejhallgatóval és nem kell ki-be húzkodni.Itt a fórumon beirod "H6400 bluetooth fejhallgató" kapsz tippeket a megoldásra. ;]

(#96398) gboszi


gboszi
senior tag

Üdv, ilyen kibővített garival, hogy "földhöz vágod és kapsz egy másikat" van valakinek bármilyen tapasztalata? Köszi

"If you're good at something, never do it for free!"

(#96399) Flashget válasza gboszi (#96398) üzenetére


Flashget
félisten

az nem gari, hanem biztosítás.
borítsam le a szekrényről? :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#96400) Pancsermeste válasza toto76 (#96396) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nekem ilyenem van. Atombiztos egy szerkezet. :K
Én is inkább BT fülest ajánlanék, mint ki-be dugdosni a vezetékest. :N

(#96390) ceaser: Előszőr nem is értettem a kérdésed, mert nálam nincs ilyen probléma.
Most akkor kiderült, hogy azért nincs, mert nekem evidens volt, hogy a source gomb után a nyilakkal megyek a kiválasztandó forrásra, és nem kapcsolgatom végig az összes bemenetet, míg eljutok a kívántig.

-= Pancsermeste® =-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.