Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97651) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Sziasztok, remelem jo helyen jarok. Ma vettem egy UE48H6400-as TV-t. Minden kiraly viszont a kep szelen mindig felvillan a Smart Funkciokat mutato szoveg. Ezt nem lehet valahogy offolni? Mar mindent atneztem, de nem talaltam. Gondolom ti azert jobban vagjatok. Koszi elore is a segitseget! :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#97652) PHenis válasza IntelKiller7 (#97651) üzenetére


PHenis
senior tag

Úgy rémlik, hogy a beállításokban van valahol olyan, hogy tárolás és ezt kell otthonira állítani. Ha kér kódot, akkor 0000 (4db nulla)

(#97653) hati válasza dethroner (#97648) üzenetére


hati
addikt

Én HDMI-re gondoltam, és nálam nem csesz szét semmit. :)

(#97654) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Tegnap visszaérkezett a TV, szerencsére gariban megcsinálták. Viszont nincs meg a takaró a csatlakozóknál, az USB stb részeknél (lásd kép). Lehet ilyet valahol szerezni? Szervizben elfelejtették visszatenni. Engem speciel nem nagyon zavar, csak a tudat :P

(#97655) Clever0 válasza _NCT (#97654) üzenetére


Clever0
senior tag

- Milyen takaró? Volt vakdugó a csatikban? Én már nem is emlékszem erre.
- Kérd a szervíztől! Akár postai levélben is elküldhetik neked.

(#97656) _NCT válasza Clever0 (#97655) üzenetére


_NCT
őstag

A pirossal szedett részen lévő fekete "takaró"-ra gondolok, nem vakdugókra, most jelenleg belátni az alaplapba meg a tévébe. Nem nagy cucc, kb 10cm-s sáv, ha nem figyeled nem veszed észre. Csak most kb látni hogyan van odaforrasztva az alaplapra az usb port, az antenna stb stb....

[ Szerkesztve ]

(#97657) Clever0 válasza _NCT (#97656) üzenetére


Clever0
senior tag

Értem. A fotón rajta van, de a Te tévéden nincs. Újra azt javaslom, hogy kérd a szervíztől, hogy postázzák neked.

(#97658) IntelKiller7 válasza PHenis (#97652) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Megvan köszi! :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#97659) #45185024


#45185024
törölt tag

Segítsetek már picit még plíz.
Olvastam az összefoglalót de valami nem világos.
Én a Media Markt weboldalán vásároltam.
Akkor most nekem 1+1 év jótállásom van ?
és ehhez nekem kell regisztrálnom a Samsung oldalára vagy azt csak az 5 évnél kell ?
Mert van a dobozomon ilyen warranty Card de a szállító azt nem töltötte ki, csak ott van üresen.
Ki kellett volna töltenie vagy kell e regisztrálnom a +1 évért ????

[ Szerkesztve ]

(#97660) Top cat válasza #45185024 (#97659) üzenetére


Top cat
őstag

1 év jár alapból és +1 ha regisztrálod a Samsung oldalán.

Lehet venni hozzá még plusz garancia időt de ez függ a készülék típusától és méretétől.

[ Szerkesztve ]

(#97661) sityupityu válasza Fail3D! (#97638) üzenetére


sityupityu
veterán

"nalam a 16gb film inkabb egy sd adasnak tunt, a viz szabalyosan pixel haboru volt... elmosodott stb"

Nekem nincs kalibrálva a tévém, de egy 16GB-os anyagnál én ilyenekkel még nem találkoztam. :N De még kisebbeknél sem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#97662) Fail3D! válasza sityupityu (#97661) üzenetére


Fail3D!
addikt

A kulonbozo kepjavitok gyari beallitason valami borzalmasat muveltek a filmmel. Elsore nem ertettem en se mit latok:)

(#97663) sityupityu válasza Fail3D! (#97662) üzenetére


sityupityu
veterán

Ja, hogy a képjavítók okozzák. Azt nem tudom, nem használom őket.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#97664) SyMbioTe válasza #45185024 (#97659) üzenetére

A TV hátulján rajta van a modell szám, azzal kell beregisztrálni a samsung weboldalán. Googleba beírod samsung termék regsiztráció, úgy könnyen megtalálod.
A dobozon lévő papírra biztonsági okokból nem írják rá a modell számot vagy csak hiányosan.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#97665) Spenike


Spenike
tag

Sziasztok

Tv vásárlás előtt állok én is T-től venném a lehetőségeim:

- Samsung UE40J6300
- Samsung UE43JU6000
- Samsung UE43J5500

esetleg
- Samsung UE48H6400
De ez szerintem már felesleges lenne nekem nagy ..

Amire kell csak Tv nézés nettezés...

(#97666) PuMbA válasza Spenike (#97665) üzenetére


PuMbA
titán

UE48H6400 :)

[ Szerkesztve ]

(#97667) dethroner válasza hati (#97653) üzenetére


dethroner
veterán

Próbáld ki valami olyan jelentnél, ami világosban játszódik, de szerepel valami sötét, árnyékos hely is, amiben valami néznivaló lehet. Ott ha megnézed alacsony értéken annyira fekete lesz minden hogy nem fogod látni a részleteket, míg normál álláson megjelenik a szürke 50 árnyalata :B és vele a részletek amik előzőleg nem is léteztek.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97668) hati válasza dethroner (#97667) üzenetére


hati
addikt

Teszteltem szürkeárnylatos képpel. Minden ok.

(#97669) Gaben360 válasza dethroner (#97667) üzenetére


Gaben360
senior tag

Na igen,csak akkor a fekete nem fekete,hanem sötkékesszürkésvalami.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#97670) dethroner válasza Gaben360 (#97669) üzenetére


dethroner
veterán

Ha feketének kell lennie ott, akkor fekete is lesz. Viszont bekapcsolva abból is fekete lesz, ami amúgy nem fekete.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97671) hati válasza dethroner (#97670) üzenetére


hati
addikt

Nyilván attól is függ, hogy a pc milyen jelet küld.

(#97672) Gaben360 válasza hati (#97671) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nem pc-vel használom,hanem egy popcorn A300-al.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#97673) dethroner válasza hati (#97671) üzenetére


dethroner
veterán

Teljes RGB jel.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97674) blessbygod


blessbygod
csendes tag

Sziasztok!

Samsung UE40D6530WS led tv-m van.
Mióta megvan a tv-m, olyat tapasztalok, hogy ha usb-re dugok külső HDD-t és kilistázom pl. a videó tartalmat, akkor a tv megjegyzi ezt az állapotot (cache?), de annyira, hogy ha letörlök a HDD-ről filmeket és mappákat, akkor is a régi tartalmat fogja behozni, még X másodpercnyi töltés/frissítés után is.
Persze ilyenkor a már törölt mappákat nem lehet elérni, illetve a törölt filmeket sem lehet lejátszani, mégis láthatók a tv-ben kilistázáskor.

Ilyen problémát ti is tapasztaltatok már?
Hogyan lehet megoldani? (nincs elérhető új fw frissítés)
SamyGO okosítás segíthet ezen?

Köszi a választ!

(#97675) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Hát srácok... olvasgattam itt a topicot és belefutottam ebbe a "kamu 4K" dologba, illetve 4K-s tévék monitorként való ajánlásába illetve nem ajánlásába. Ezzel kapcsolatban pár dolgot itt tisztába kellene tenni.
1. Ha megvan minden képpont akkor a kijelző natív 4K. Olyan létezik, hogy egy nem 4K adás felkonvertálással "kamu 4K"-s lesz, de ez nem a tévé hiányossága és nem rossz dolog bár nyilván nem lesz olyan minőség mint a valós 4K jel. De nincs olyan tévé ami nem 4K-s jelből natív 4K-t csinálna! Minden 4K tévé felkonvertál ha alacsonyabb jelet kap, az, hogy ezt milyen minőségben teszi az lehet eltérő.. Csak azt tudom elképzelni amikor azt mondják itt egyesek, hogy a 8000-es széria 4K-ban jobb, hogy azokban erősebb processzor van így több "lóerővel" talán bonyolultabb, jobb algoritmus szerint konvertálva szebben tudja megoldani a az átalakítást, de attól az még nem lesz natív 4K-s jel, csak közelebb lesz hozzá megjelenésben. 4K-s jellel minden kijelző aminek megvan a szükséges képpontszáma natív 4K képet fog adni. De ha így van és csak az erősebb proci miatt látványos felkonvertálási különbség van az egyes szériák között nem 4K-s jel esetén akkor ezt kell mondani. Ami nem ugyanaz mint kamu 4K vs. natív 4K!
2. Az igaz, hogy az 1.4-es HDMI csatlakozás nem ajánlott 4K-hoz, de az nem, hogy azon csak full HD jel érkezhetne és azt a tv felkonvertálja csak 4K-ra... Nem. Az 1.4-es is képes 4K-s jel továbbításra csak max 30 képkockával 60 helyett. tehát natív 4K képet látsz csak nem 60 képkocka frissítéssel. Tehát itt az a kérdés, hogy mely tévékben van 1.4 és melyekben van 2.0-ás HDMI csatlakozás. Ha valamelyikben csak 1.4 van akkor az attól még lehet 4K, csak nem 4K/60 képkocka jel fogadására képes amitől nyilván nem javasolt megvételre, de attól az még natív 4K csak a korai eresztésből.
3. Az, hogy 4K-s a tévé, nem jelenti, hogy a fullHD tartalom életlenebb lenne rajta mint sima fullHD tévén mivel 4-el osztva pont azt a felbontást kapjuk, így csupán 4 pont lesz egyforma színű és kész. A homályosság akkor jelentkezik ha nem arányos nagyítás vagy kicsinyítés történik egész számú többszörössel. pl. egy fullHD kijelzőn egy 960x540-es kép pontosan olyan képponthelyesen lenne "éles" mint az 1920x1080 csupán a felbontáskülönbség miatt lenne pixelesebb a kisebb felbontás. Egy 1280x720-nál már nincs egy az egyben megfeleltethető képpont tehát ott már homály lesz, ezt jelenti a nem natív nézet. Lényeg, hogy egy 4K-s tévén is lehet az asztal 4K-ban gyönyörű 4K háttérképpel, de ha nincs elég lóerő a videokártyában a 4K-hoz akkor pont ugyanúgy lehet játszani fullHD-ben mint egy fullHD monitoron, semmivel sem lesz életlenebb a kép elvileg. Tehát nem igaz, hogy 4K-s tévéhez feltétlenül két 1080-as kell SLI-ben.. :)

(Bocs, ha már ezt valaki így végigzongorázta korábban, azt a hozzászólást nem láttam )

[ Szerkesztve ]

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#97676) Flashget


Flashget
félisten

Vélemény: tényleg botrány, hogy lesznek reklámok a Samsung smart platformján?

A Samsung magyarországi irodájának munkatársai kérdésünkre elárulták, hogy ez a szolgáltatás 2016 második félévében érkezik Európába, mégpedig Francia-, Spanyol- és Olaszországba, a kontinens többi országával kapcsolatban még egyelőre nincsenek konkrétumok. A First Screen Ad névre hallgató funkció 2014-es és annál újabb készülékeken lesz aktív, maga a hirdetés pedig akkor válik láthatóvá, ha a felhasználó megnyitja a Smart Hub, azaz az okostévérendszer kezdőképernyőjét. A First Screen Ad csak a reklámkampányok ideje alatt aktív, egyébként rejtve marad a nézők előtt.

Továbbra is azt mondom, ha a tv-nek nincs baja fakultatív program az fw frissítés, főleg H szériától az év második felében. ;]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#97677) sandró60 válasza blessbygod (#97674) üzenetére


sandró60
addikt

Azt az X-másodpercet csak "kibirod".Minden D-szériás tévé igy működik.Gondollván arra,ha abba hagysz egy filmet akkor a memóriából onnan folytatja.

(#97678) PuMbA válasza Sennalacy (#97675) üzenetére


PuMbA
titán

1. Igen.

2. Igen.

3. "hogy a fullHD tartalom életlenebb lenne rajta mint sima fullHD tévén mivel 4-el osztva pont azt a felbontást kapjuk, így csupán 4 pont lesz egyforma színű és kész."

Ennél kicsit bonyolultabb a valóság, ugyanis, ha 4 pont egyforma színű lesz (nearest neighbour módszer), akkor tiszta pixeles lesz az egész kép, így :) Minimum szint a bilineáris skálázás :)

"A homályosság akkor jelentkezik ha nem arányos nagyítás vagy kicsinyítés történik egész számú többszörössel"

Minden esetben lesz homályosság, ha elég közel ülsz a TV-hez :) FullHD monitoron is homályos a sima HD, akármit csinálsz vele :)

"de ha nincs elég lóerő a videokártyában a 4K-hoz akkor pont ugyanúgy lehet játszani fullHD-ben mint egy fullHD monitoron, semmivel sem lesz életlenebb a kép elvileg."

Az előző válaszomból kiderül, hogy nem így van :) A TV-kre ugyanaz érvényes, mint a monitorokra. Ha nem natív felbontásban használjuk őket, azaz 4K TV esetén 4K-ban, akkor homályos lesz valamennyire a kép :)

[ Szerkesztve ]

(#97679) Mikeee89 válasza blessbygod (#97674) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Ha jól tudom a .cm kezdetű kis fájl tárolja a lejátszási adatokat meg a fájlok adatait. Ez létrejön akkor mikor pendriveról vagy vinyóról lejátszol vmit. Ezt próbáld meg törölni számítógéppel és lehet megszűnik a gondod.

(#97680) sityupityu


sityupityu
veterán

Bocsi, hogy ide teszem fel ezt a kérdést, de akár tévére is vonatkozhat.
Internetes vásárlás esetén a 14 nap csak az elállásra vonatkozik, csere ugyanúgy csak 3 munkanapon belül van mintha simán vásároltam volna?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#97681) #45185024 válasza sityupityu (#97680) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nem, Média Markt web oldalán vásároltam és mikor kihozták azt mondta a pasi hogy 60 napig indoklás nélkül elállhatok a tvtől és visszaviszik kicserélni.

(#97682) sityupityu válasza #45185024 (#97681) üzenetére


sityupityu
veterán

60 napig? Ez miféle törvény?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#97683) PeterPH válasza sityupityu (#97682) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nem törvényi előírás, hanem vállalás, bizonyos feltételek mellett.
A te kérdésedre válaszolva: 14 nap online vásárlás esetén az elállásra vonatkozik. A 3 nap pedig a rendeltetésszerűen nem használható készülék cseréjére, függetlenül attól hogy, online vagy hagyományos módon vásároltad..

(#97684) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok!

Az MM-ből sikerült szereznem 120-ért egy J6200-at a H6400 helyett, így egy 20-assal olcsóbban jöttem ki.
Nem bántam meg, hogy ezt kértem a H6400 helyett, mert eléggé tetszik.
Pixelhibát, koszt a kijelzőben végre nem látok rajta.
Szerencsére ugyanaz a panel van benne, mint a H6400-ban volt: [link] 40A1AF0V
Az is bejön, hogy ez már FullHD-ban játssza le a Youtube videókat.
Az egy dolog, amit észrevettem, hogy sajnos az oldalt lévő műanyag és a hátlap találkozásánál van egy kis hézag.
Igazából nem zavar, csak nem tudom, hogy lehet-e belőle gond, ha valahogy bemegy oda a por, vagy hasonló.
Kép róla: [link]

[ Szerkesztve ]

(#97685) blessbygod válasza sandró60 (#97677) üzenetére


blessbygod
csendes tag

Írtam, hogy a régi tartalmat fogja behozni X mp frissítési idő letelte után is. Pont ez a gond! Ha az új tartalomra frissítene, egyáltalán nem zavarna, hogy X mp-t várnom kell.

(#97686) blessbygod válasza Mikeee89 (#97679) üzenetére


blessbygod
csendes tag

Köszönöm az ötletet, mindenképp ki fogom próbálni!

(#97687) blessbygod


blessbygod
csendes tag

A másik problémám, hogy hálózati meghajtóról nem tudok lejátszani média tartalmat. (Samsung UE40D6530WS)
Nincs NAS-om, hanem egy Tp-Link routerem van, aminek az usb portára kötöttem külső hdd-t, illetve engedélyeztem router admin részében a storage sharing-et.
Ha direktbe kötöm a tv usb-jére a külső hdd-t, akkor látja és tudok róla lejátszani.
Viszont ha ugyanez a külső hdd a routerre van kötve, már nem látja a tv. (de a hálózaton lévő pc simán látja és kezeli, szóval nem beállításbeli probléma lesz)

Ha bekapcsolom a router media server opcióját, akkor a tv látja a hdd-t, de DLNA-n át media stream-ként. Ez utóbbi azért nem jó nekem, mert DLNA-n kevesebb dolgot játszik le, sőt leginkább semmit, mindenért nyafog a tv, hogy nem támogatott fájlformátum.

Szóval meg lehetne oldani, hogy DLNA megkerülésével hálózati meghajtóról játszon le tartalmat a tv-m?

Köszi a válaszokat előre is!

(#97688) dethroner válasza Flashget (#97676) üzenetére


dethroner
veterán

De mivel ez "kritikus" frissítés lesz, minden tévé magába szopja majd, amelyik a világhálón kóricál, még ha le is van tiltva az fw frissítés, akkor is. Nos, azt hiszem akkor én végképp kihúzom a lan kábelt a tévé hátuljából.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97689) MPx


MPx
csendes tag

Sziasztok!

Samsung UE55J6200 típusú tévét vettem, és az a problémám vele, hogy nem lehet normálisan összeilleszteni a talp két részét. Így a tévé is dől egy kicsit hátrafelé, meg szemből nézve a bal oldala is lentebb van, mint a jobb oldala. Ez másnál is ilyen, vagy én fogtam ki egy hibás darabot? Bár nem tűnik hibásnak, olyan, mintha még összébb kellene nyomni a két részt, csak ennél jobban már nem megy. Mellékelek egy képet az összerakott talpról, hátha látszik, mi is a bajom.

(#97690) dethroner válasza lowzor (#97684) üzenetére


dethroner
veterán

Nézegessed csak a FHD yt videókat, oszt majd nézheted a samu reklámokat :P

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97691) sityupityu válasza PeterPH (#97683) üzenetére


sityupityu
veterán

Értem, köszönöm.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#97692) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok
Nem kimondottan témába vágó kérdés, de nézi valaki tv-n online közvetítésben az EB-t? mert amiket kaptam linkeket nem tudja lejátszani viszont tv jel nincs a lakásban sajnos :S

köszönöm

(#97693) lowzor válasza MPx (#97689) üzenetére


lowzor
veterán

Szerintem hibásat fogtál ki, annak össze kéne illenie.

(#97694) zoltan6 válasza Songo (#97692) üzenetére


zoltan6
őstag

mediaklikk.hu nem jó?
mondjuk tv böngészője nem hiszem,hogy bármit is lejátszana,de számítógépen megy.

[ Szerkesztve ]

(#97695) Songo válasza zoltan6 (#97694) üzenetére


Songo
senior tag

sajnos nem viszi :( de holnap megyek veszek valami antennát amivel az EB-t megtudom nézni.
van esetleg valami olcsó javasolt? 11kerben vagyok középen kb szóval nem a világ végéről kell jelet fogni.

(#97696) tjnet válasza blessbygod (#97687) üzenetére


tjnet
aktív tag

Csak úgy tudod ezt a dolgot megoldani, ha alternatív frimware-t raksz a tplinkre, azaz nem a gyárit.

Vargalex vagy Suste féle OPENWRT.
Igaz abban is miniDLNA van.

De megoldás lehet egy régi PC-re (LGA775 Celeron + 2G ram Gigabyt hálózat)egy XPENOLOGY és kész a NAS. Olcsóbb lesz mint egy Synology-t venni.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#97697) #45185024 válasza MPx (#97689) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nekem se volt függőleges, ezért vettem elforgatható falikonzolt.
Csak mielőtt kifúrod a lyukakat jól nézd meg nappali és esti fényeknél hol nincs fényvisszaverődés

[ Szerkesztve ]

(#97698) gyeniko válasza Songo (#97695) üzenetére


gyeniko
őstag

ittott.tv-t próbáld meg, több típuson van is saját app-ja.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#97699) Songo válasza gyeniko (#97698) üzenetére


Songo
senior tag

Köszönöm szépen regisztráltam és tökéletesen megy webes felületen is. örök hálám érte

(#97700) zack


zack
nagyúr

Előjött egy hiba az UE50H6400 tévémen. A kép alsó részén, a kávához közel a közepétől jobbra zavaróan befoltosodott. :F Nem zavarna, de színes tartalomnál is látszik.
1 éves, sokat ment, de azért ez kicsit korai. Más baja nincs, de ez éppen elég.
Kérdésem az lenne, hogy a MALL-nál garanciáztattatok már? Mennyire nyűgös? Mennyi ideig ülnek rajta?
Samsunghoz is bevihető számlával?
Mivel ezt a modellt nem gyártják már, ilyenkor panel csere, vagy kapok másikat? Ha ez utóbbi, kellene valami jó (jobb) alternatíva.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.