Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97551) PHenis válasza liszi70 (#97545) üzenetére


PHenis
senior tag

Érdekes ez a szappan-opera effekt kergetés. Egy pár napja jött fel ez a téma és nagyon érdekesnek találom, hogy nekem pont az volt a szempont a tv vásárlásnál, hogy melyik tud legfolyamatosabb képet csinálni. Mikor valaki másnál nézek tv-t akkor nagyon zavar a röcögés. Nem értem, hogy miért tetszik az embereknek ez a szaggatott kép, pláne azt nem, ha valaki megveszi a drága tv-t ami azért annyi, mert benne van a nem sok mindenre jó smart, meg a "röcögéstelenítő" és kikapcsolja.
Nem vitázni akarok és nem is feltétlenül neked szeretném címezni, csak írni akartam valamit a "másik oldalról". :) Béke

(#97552) PuMbA válasza PHenis (#97551) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem például azért nem tetszik az, ha nagyon folyamatos a kép, mert még nem találtak ki / nem lesz tökéletes algoritmus rá, ezért a legfolyamatosabb beállításon hibásan számolja ki a képet bármelyik TV és ez művé teszi a képet. Az agyam, ha felnyomom legfolyamatosabbra egy TV képét képjavítókkal egyszerűen nem hiszi el, hogy amit nézek az valóságos, inkább komolytalanná és nevetségessé válik a nekem a műsor :)

[ Szerkesztve ]

(#97553) Hangm4n


Hangm4n
tag

SAMSUNG UE 48 J6200 - 146.399 Ft. Ennél olcsóbb még nem volt.

(#97554) bigwolf277


bigwolf277
csendes tag

Nem akarok senkivel se kötekedni de szerintem Chaplin-nek már a legelső színes tv is szokatlan lenne. Szerintem a legnagyobb baj hogy a technika kezdi megelőzni az emberi léptéket. 5-10-15 év múlva ezeken az úgymond nagy problémákon jót fogunk nevetni

(#97555) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Na megvettem vegul a tv-t es szerintem a full hd tartalom eseten osszevetve a philips 55 7007k(2012) es a samu 55ju6610 kozott a philips jobb szinvonalon adja... Nekem a trumotion kell es itt ugynez ki kijon a panelek kozotti minoseg... Amugy a tvben hol lehet allitani hogy 4k ra probalja felkonvertalni a fogadott anyagot? Egyenlore csak 1.4 hdmi kabellal van osszekotve a tv, de gondolom full hd eseteben ez nem mervado.

PuMbA: Jogos:) Hat nagyobb csodat vartam.. 3 ev alatt amenyibe kerul ez a tv, hat csalodas... Lehet eladom es marad a philips... Csak szervizelni kelett es emiatt beragtam ra... De kevesebbert tudom eladni es jobb kepminosege erzes alapjan... A trumotion sokkal folyamatosabb es a szineket is probalom erzesre beloni, de valahogy elethubnek tunik az egesz. Megmegvarom ismerost, hogy azonos kabellal, anyagot lejatszva osszenezzuk a ket tv-t, de gaz, ha mar most ugy erzem jobb volt a masik.

[ Szerkesztve ]

(#97556) PuMbA válasza Fail3D! (#97555) üzenetére


PuMbA
titán

Egyértelmű, hogy a Philips jobb, mert a JU6610 az egy 60Hz-es TV, míg a Philips 120Hz, tehát képminőségben feljebb nem léptél, sőt, valószínű, hogy csak lejjebb. A TV minden fogadott anyagot 4K-re konvertál fel, mert egyébként csak a képernyő közepén lenne kép, a széleken pedig feketeség :)

[ Szerkesztve ]

(#97557) Skyhigh válasza Fail3D! (#97555) üzenetére


Skyhigh
senior tag

alapban felkonvertálja, hiszen nem csak egy kis ablakban látod a képet...

PuMbA-ra hallgass :))

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#97558) Flashget válasza PHenis (#97551) üzenetére


Flashget
félisten

Egy pár napja jött fel ez a téma
nem..ez évek óta hetente visszatérő téma mikor valaki új tévét vewsz és a kérdése, hogyan lehet a nézhetetlen tévéből a beállítások után, nézhetővé tenni. :)
az opera effekt az egyik ilyen.

Realme GT Master Edition

(#97559) Clever0 válasza bigwolf277 (#97546) üzenetére


Clever0
senior tag

A TV HDMI ARC aljzatába dugtad a kábelt? Meg volt az eszköz felismertetés? Elvileg csak az 1.4-es (nem létező) szabványtól tudja az ARC-ot, gyakorlatilag 1.3-as kábellel is megy.

(#97560) dethroner válasza Flashget (#97542) üzenetére


dethroner
veterán

Kipróbálhatod úgy is ahogy írtad, de talán jobb az ha meccs közben az torzításcsökkentés elkezded adagolni és meglátod vagy nem látod meg hogy mi változik.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97561) dethroner válasza galaxys80 (#97541) üzenetére


dethroner
veterán

Persze hogy poénkodok, hiszen mindenem a szórakoztatás, mint a TelaViv2 régi mottója mondta :)
Amúgy meg régen rossz ha a szemednek hiszel. A szem a legkönnyebben becsapható érzékszerv és ezt ki is használják a különböző szemfényvesztő trükkök esetében, és ha sokáig kap egy információt, akkor egy idő után azt fogadja el normálisnak, legyen az bármilyen hülyeség is.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97562) Livius


Livius
őstag

Hello!
Van egy UE40H6270 Smart TV-ém, és olyan jelenséget produkál, hogy havonta 2-szer vagy 3-szor van, hogy a működés közben egyszer csak kikapcsol és újraindul a SmartTV feliratos bootolással. Ez konkrétan gariztatható hiba lenne, vagy egyszerűen ilyen gagyi a legújabb szoftver verzió rajta?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#97563) bigwolf277 válasza Clever0 (#97559) üzenetére


bigwolf277
csendes tag

Mint írtam oda dugtam az arc portba az erölködőt is beállítottam arc módra de semmi. A hdmi kábelem egy 3D-s médialejátszó kábele ami alapból 1.4 hdmi portal van szerelve és a dobozára az van írva hogy a kábel high speed ami elvileg a ( nem létező 1.4-nek felel meg. Ezért nem értem mi a gond. :W

(#97564) Clever0 válasza bigwolf277 (#97563) üzenetére


Clever0
senior tag

Lehet, hogy keverem az AnyNet-tel, de az is lehet, hogy az ARC csak ilyen módban működik, szóval az AnyNet-es menüpontban párosítsd az erölködőt!

(#97565) dethroner válasza PuMbA (#97552) üzenetére


dethroner
veterán

Sajnos nem kell ahhoz tökig nyomni hogy képhibákat generáljon :(((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97566) bigwolf277 válasza Clever0 (#97564) üzenetére


bigwolf277
csendes tag

Na azt még megpróbálom ma ha az se akkor nem tudom mi a baj azért vettem egy hdmi kábelt biztos ami biztos 😃😃😃😃

(#97567) liszi70 válasza PHenis (#97551) üzenetére


liszi70
nagyúr

"nagyon zavar a röcögés. Nem értem, hogy miért tetszik az embereknek ez a szaggatott kép"

Nem a szaggatott kép tetszik, hanem a természetellenes, művi, szappanoperás kép NEM tetszik. :D
Amint lesz olyan technológia, ami lehetővé teszi, hogy a mozgás folyamatos legyen, de ne váljon (számomra) szinte nézhetetlenné a képi világ, akkor természetesen nekem is fontos lesz, és tetszeni fog a "folyamatosság". De amíg nincs ilyen technológia, addig sajnos választani kell két rossz között, és nekem a "röcögés" a kisebbik rossz. :)

[ Szerkesztve ]

(#97568) Flashget válasza dethroner (#97560) üzenetére


Flashget
félisten

Én csak annyit vettem észre az egészből mikor kikapcsoltam vagy nem egyébbre volt állítva, hogy elkezdett villogni a kép de nem feltünöen..értem ezalatt hol világosabb lett a fű hol picit sötétebb..de semmi mást. Lehet ezt sem venném észre ha nem kimondottam valamilyen változásra kerestem volna rá.
F6640-es micro dimminges ki tudja miket változtat az elektronika ha beleszólnak a munkájába :D

Realme GT Master Edition

(#97569) dethroner válasza Flashget (#97568) üzenetére


dethroner
veterán

Én is és sityupityu kolléga is azt mondjuk hogy a képen mozgás folyamatosság növekedés nem tapasztalható :N Akkor már hárman nem látunk semmi különbséget.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97570) PHenis válasza liszi70 (#97567) üzenetére


PHenis
senior tag

Hmmm, azt hiszem értem. Én 10/4 és 10/6 közötti beállítást használok és elviselem az artifekteket, de a röcögéstől a fejem is meg tud fájdulni.

(#97571) galaxys80 válasza dethroner (#97561) üzenetére


galaxys80
veterán

Jó akkor majd ezután téged kérdezlek meg mindenről, nem a szememnek hiszek. Vicc már komolyan mondom.
Mellesleg jobban tennéd ha te is a szemednek hinnél és akkor élvezhetnéd is a tv-zést nem csak tesztelnél orrba szájba.
Téma részemről lezàrva. Messze nem érdekel, hogy mások mit làtnak.

(#97572) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Ejfelig sikerult bekalibralnom a tv-t, mostmar egesz elfogadhato, de ugyerzem varok meg 1 evet es ha lesz olcsobb 100hz 4k panel majd arra valtok ezt meg eladom.

(#97573) dethroner válasza galaxys80 (#97571) üzenetére


dethroner
veterán

Lazulj már el csillagharcos :D Amúgy biztos igazad van, megvan a tévém másfél éve és semmi más örömöt nem találok benne csak nyomom a teszteket mint állat. Így gondolod? Nekem megvan a saját beállított értékem az mp-ben, de amikor írtad a meccsen általad tapasztalt változást akkor megnéztem nálam mi a helyzet, de mivel nem volt semmi (amit aztán többen megerősítettek) gondoltam bátorkodom megosztani, ahogy te is megosztottad a saját tapasztalatod. Azt még szabad, ugye?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97574) Flashget


Flashget
félisten

(#97575) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Sziasztok!

Samsung Smart TV-re RCA segítségével kötöttünk egy 5.1 hangrendszert, viszont nem akar megszólalni vele. Beállításoknál a hangot átpakoltuk "Külső hangszóróra", valami más egyebet kellene még állítani?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#97576) sandró60 válasza haromegesz14 (#97575) üzenetére


sandró60
addikt

Az rca-nál mi van oda irva.in-out?
Hang optikán és a fejhallgató kimeneten van.

[ Szerkesztve ]

(#97577) Batib


Batib
őstag

A minap felmerült, hogy hogyan is gyártják a Samsung tv-ket.
Linkelek egy videót amin a gyári melósoknak szóló tájékoztató anyag van. Ez csak az LCM (kijelző modul) üzem termeléséről szól. Hangsúlyozom, ez nem egy bemutató videó, hanem a dolgozóknak szóló technológiai jellegű anyag.
Aki még nem látott ilyesmit annak érdekes lehet.

letöltő link

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#97578) #45185024


#45185024
törölt tag

Izé ez luser kérdés lesz, j6200 nél:
a PC HDMI kábelét hova kell bedugni melyik HDMI csatiba?
HDMI1 re STB-t ír a leírás
2 re hangfal rendszert
a 3 -ra meg laptop meg mobil van oda rajzolva
akkor melyik ? 1 vagy 3 ??? :) és mi az eltérés ha máshova dugod ?

(#97579) sandró60 válasza #45185024 (#97578) üzenetére


sandró60
addikt

A "tippem" 3.-ba :D
A tréfát félre téve,ha pc- re csatlakoztatod akkor nem lesz kép problémád.Ennek megfelelője a régebbi tévéknél HDMI-DVI

[ Szerkesztve ]

(#97580) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Végre megvan a Samsung UE40J6200 kőkemény 120000 forintért.
A beállítások után az első alkalommal a tv képe csíkos, pixeles volt pár percig, majd megjavult...először azt hittem rossz a tv de magától kiélesedett a kép.Gondolom első használat miatt volt ez, azóta ok minden.
A beállításoknál lehetett választani hogy digitális és analóg az antenna vagy csak digitális.Én a "csak digitálist" állítottam be.Digi kábeles a műsor.Kérdésem: jót állítottam be?
Wifit egyből megtalálta.Milyen a képe?...jó kérdés:)Ez az első Samsung TVm.Mondjuk nagymuter valami 5XXX 82cmes Samsungjánál sokkal szebb:)

(#97582) Flashget
Az nagyszerű:)
Azóta sem tudok visszalépni abba a menüben ahol ezt belehetett állítani.

[ Szerkesztve ]

(#97581) Flashget válasza #45185024 (#97578) üzenetére


Flashget
félisten

nincs DVI feliratú?

Realme GT Master Edition

(#97582) Flashget válasza ProEvoFan (#97580) üzenetére


Flashget
félisten

A beállításoknál lehetett választani hogy digitális és analóg az antenna vagy csak digitális.Én a "csak digitálist" állítottam be.Digi kábeles a műsor.Kérdésem: jót állítottam be?

Nem :D

ugyanis (főleg nyáron) elszokott menni a DTV adás..ritkán de elmegy ilyenkor jól jön ha be van hangolva az analóg is vésztartaléknak.

Realme GT Master Edition

(#97583) lowzor


lowzor
veterán

J6200 (lehetőleg 40-es) Service Menu-jét valaki lefényképezné nekem, ha nagyon szépen megkérem?

(#97584) PioDVD válasza ProEvoFan (#97580) üzenetére


PioDVD
senior tag

Elgondolkodtam én is rajta, de nem sikerült meggyőznöm az eladót, hogy adják ide részletre, végül nem nagyon győzködtem magam.

(#97585) klaya86 válasza ProEvoFan (#97580) üzenetére


klaya86
senior tag

Hol sikerült 120ért megvenni? Két hete 150volt médiában, ezért J5500 lett. (Bár maximálisan elégedett vagyok ezzel is: ) )

(#97586) totya79 válasza klaya86 (#97585) üzenetére


totya79
tag

A mediaban annyi pont :)
Pár hónapja én is csak itt szemlélődök,mert kb 3 hónapja készülök valamit venni 40-es méretben.
De még gyötrödöm kicsit :D

[ Szerkesztve ]

(#97587) PioDVD válasza klaya86 (#97585) üzenetére


PioDVD
senior tag

Mm-ban hétvégi akció, col-onként 500 (400?) ft kedvezmény ebben a méretben.

(#97588) #21715712 válasza PioDVD (#97587) üzenetére


#21715712
törölt tag

sajna a 48as el is fogyott,pedig arra palyaztam :(

(#97589) haromegesz14 válasza sandró60 (#97576) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Valóban ..., in :W Nem is értem, hogy nem szúrta ki a szemem. Ilyenkor mit lehet vele kezdeni? Hangrendszeren semmi optikai kábeles lehetőség, csak is RCA.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#97590) ProEvoFan válasza klaya86 (#97585) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Elvileg az összes MMben col akció van.
Sonyknak meg a cseréld nagyobbra akció.

(#97591) dm1970


dm1970
tag

Ha már eldöntötted, mindenképpen érdemes telefonálni a közeli MM-kbe. Én is úgy jártam a H6400-l, hogy mire rászántam magam, a kosárba még engedte betenni, de már kifizetni nem. Ekkor telefon a környékbeli boltokba, s mint régebben írtam kb 10 db közül választhattam, uo. áron. Egyedül a "kiszállítás" költségét buktam.

(#97592) lowzor válasza lowzor (#97583) üzenetére


lowzor
veterán

Valaki megtenné? :B
Nagyon megköszönném. :)
Vagy a panel kódja is elég lenne.

(#97593) dm1970 válasza #21715712 (#97588) üzenetére


dm1970
tag

Ja ez Neked ment: [link]

(#97594) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

A tévénk F6670, Digi tévé előfizetésünk van családi házas övezetben.
Elvileg be van állítva minden csatorna, de valójában mégsem: az M4 Sport csatornához nem talált a tévé HD verziót (szerintem nem én bénáztam el és töröltem ki).
Nem szeretném megint újrahangolni, mert sok időbe telt, míg nekem tetsző sorrendbe szerkesztgettem a csatornákat.
Nem jövök rá, hogyan lehet manuálisan hangolni egy csatornahelyet. Kérlek segítsetek!
Illetve csatornasorrendet hogyan lehet lementeni, mert még ezzel nem foglalkoztam, de szőrmentén már olvastam róla.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#97595) #21715712 válasza dm1970 (#97593) üzenetére


#21715712
törölt tag

koszi :R

(#97596) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nektek is teljesen használhatatlan a "Futball üzemmód"? :F
Azt látom, hogy kb. annyit csinál, hogy a kontrasztot meg a szaturációt felhúzza a csillagokba. Csak mivel az EB közvetítés minősége is alapból elég gagyesz, így valami randa gyümölcsöstálra emlékeztet a végeredmény. Az élek körül pl. iszonyat szemcséssé válik stb... Sejtettem, hogy leginkább csak marketing BS, de legalább egy ici pici értelme lenne bekapcsolni... Azt meg sem tippelem, hogy "SD" adásokkal mit művelne.

(H6400, minden egyéb az összefoglaló alapján beállítva).

(#97597) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Samsung Smart View progival eddig megvagyok elégedve.PCről wifin keresztül a filmeket szépen lejátssza a J6200.
Én meg majdnem vettem 10kért 10 méteres hdmi kábelt :DDD

(#97598) #21715712


#21715712
törölt tag

A col akcio a mediamarktba meddig ervenyes?

(#97599) PioDVD válasza #21715712 (#97598) üzenetére


PioDVD
senior tag

Hétvége. És pl. Debrecenben igen szűkös a kínálat, bezzeg Sharp-ot meg Navon-t küldött dögivel a központ kérés nélkül.

(#97600) Imi1981 válasza dethroner (#97573) üzenetére


Imi1981
veterán

Most kíváncsiságból megnéztem én is és látok különbséget!Igaz sokkal kevésbé észrevehető mint filmnél mert itt amúgy is mindig mozgásban van a kamera .Azért látható de mégsem zavaró mint filmeknél .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.