Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96751) lowzor


lowzor
veterán

Lehet, hogy mégsem használtat kaptam?
Panel Display Time: 21hr [link]
Viszont ettől függetlenül sajnos pixelhibás...
Meg nem értem, hogy miért volt kibontva a talpat a TV-hez rögzítő elem.

(#96752) #94529552 válasza lowzor (#96732) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az edigitálba még normális ára van, de inkább a 48-ast, mert olyan nincs, hogy nagy tv.

Szerk. Hátha csak nullázták?

[ Szerkesztve ]

(#96753) lowzor válasza #94529552 (#96752) üzenetére


lowzor
veterán

Lehet nullázni?

Az én esetemben nagy lenne a 48-as. Nem látnám be az egészet abból a pozícióból, ahonnan a legtöbbet nézem (magas lenne).

(#96754) lowzor


lowzor
veterán

J6200-nál valaki megnézné a Service Menu-ben, hogy milyen panel van benne?
A Samsung panel nekem bejön, ami a H6400-ban van, mert oldalról is egész jó ránézni.
A 43LF630V-mben AUO panel volt és az nem volt valami szép oldalról (durva Gamma Shifting).
Vagy a 6-os Samukba jobb minőségű AUO panelek kerülhetnek?

(#96755) PuMbA válasza lowzor (#96754) üzenetére


PuMbA
titán

Már leírtam múltkor, hogy Samsung TV-kben az AUO panel sokszor üti a Samsung panel minőségét, ezért tök mindegy, hogy milyen panel van benne, mindkettő nagyon jó :)

[ Szerkesztve ]

(#96756) sityupityu válasza sandró60 (#96748) üzenetére


sityupityu
veterán

Jól érzed. A nővéreméknél is előredől az 55 colos. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96757) lowzor válasza PuMbA (#96755) üzenetére


lowzor
veterán

A Samsung nem S-PVA, míg az AUO A-MVA?

(#96758) belan


belan
addikt

hello ma vettem egy samsung h7000 és ps4 akarom össze kötni de nem reagál egyik hdmi bemenet re ,csináltam gyári beállításokat és ugyan úgy semmi változás ,mi lehet a gond??? :W pendrive megy összes bemenetbe be dugom megy

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#96759) Spec válasza belan (#96758) üzenetére


Spec
őstag

Ezeket próbáld meg:
http://ps4.wonderhowto.com/how-to/ps4-wont-connect-your-tv-try-these-no-signal-troubleshooting-tips-0149511/
http://community.eu.playstation.com/t5/PS4-Support/connect-my-ps4-to-my-samsung-tv/m-p/20414493

Talán bejön valamelyik...

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#96760) szilacus


szilacus
tag

Egy kis segítséget kérnék!

Egy új TV csatornát szerettem volna megkeresni, Elsőnek mentettem a csatorna listát pendrivra, majd automatikua keresés, csatorna lista vissza újabb csatorna sehol.
Mit rontottam el? Tv H6400-as

(#96761) novi68


novi68
tag

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni,hogy a garipapír a tévé dobozán kívül van-e,vagy benne esetleg? Azért kérdezem,mert neten rendeltem meg és nem szeretném,ha nem új lenne a termék. Ki kell-e nyitni a dobozt a garipapír kitöltéséhez,vagy nem? Illetve az esetleges üzemórát meg tudom-e nézni? Paranoiás vagyok egy kicsit,mert egyszer pórul jártam az extrémnél egy telóval...

My name is White. Lumia White....

(#96762) sityupityu válasza szilacus (#96760) üzenetére


sityupityu
veterán

Elmentetted a régit úgy, hogy az új még nem volt benne?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96763) Astery válasza szilacus (#96760) üzenetére


Astery
senior tag

Ma játszottam végig a folyamatot mert az új TV miatt nekem is csatornákat kellett állítani. Eddig analóg csatornákat néztem (DIGI) most átálltam a digitálisra. Szembesültem is vele, hogy ezeket nem lehet szabadon átrendezgetni - max kedvencekbe szervezni, de az nekem nem az igazi. Találtam olyan programot amivel a TV-ről kimentett csatorna listát lehet PC-n szerkeszteni és visszatölteni. Ezzel szépen töröltem a haszontalanokat és sorba rendeztem a magam óhaja szerint.
Visszatérve a kérdésedre ... van automata és manuális keresési lehetőség. Az automata minden keresés után törli az addigi sorbarendezést és vagy freki szerint rendezi őket (analóg) vagy a szolgáltatói beállítás szerint (digitális) rakja sorba. Tehát ha te csak egy csatornát szeretnél kikeresni, akkor a manuális keresést kell választanod. Ha lemented a csatorna listát és ugyanazt visszatöltöd ... akkor nem csináltál semmit hiába volt közben egy keresés. Remélem jól értettem a kérdésed.

(#96764) PuMbA válasza lowzor (#96757) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, de elég hasonlók. A-MVA-nak például jobb a kontrasztja és PC-re kötve a pixelstruktúrája miatt jobb valamivel a képe kisebb szövegek esetén :)

[ Szerkesztve ]

(#96765) lowzor válasza PuMbA (#96764) üzenetére


lowzor
veterán

Viszont az A-MVA jobban fakul oldalról, nem? 43LF630V-mnél eléggé idegesített, hogy nem volt valami szép, mikor néha nem szemből néztem.

(#96761) novi68:

Megtudod nézni.
Én is megnéztem ma: [link]
Ha akarod, majd segítek priviben.

(#96766) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok Samsung 40H6400 3D-s televíziózom van.
Letöltéseknél látok ilyet. Kettő között mi a különbség?

Frissítő fájl (USB-n)

All Windows, 855.03 MB, exe, Többnyelvű Verzió : 2820.1
2016.05.30

és

Firmware Update User Manual

All OS, 0.47 MB, pdf, Többnyelvű Verzió : 1.0
2015.02.27

(#96767) sityupityu válasza Astery (#96763) üzenetére


sityupityu
veterán

"Ha lemented a csatorna listát és ugyanazt visszatöltöd ... akkor nem csináltál semmit hiába volt közben egy keresés"

Ezt én is így értelmeztem, és szerintem pont ezt is csinálta. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96768) Spec válasza Csabi1984 (#96766) üzenetére


Spec
őstag

Az egyik magának a TV-nek a szoftverét frissíti (a nagyobb) usb-n keresztül. Olyan mintha neten keresztül upgradelnéd, csak ehhez nem kell közvetlen internet kapcsolata legyen a TV-nek.

A másik csak egy manual (útmutató) a frissítéshez.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#96769) Csabi1984 válasza Spec (#96768) üzenetére


Csabi1984
addikt

Oops amatőr hiba nem is figyeltem, hogy a másik egy PDF :D

Köszönöm azért :)

[ Szerkesztve ]

(#96770) Szlavik


Szlavik
tag

Üdv Mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Szóval az a helyzet, hogy vettem egy hónapja kb egy h6400-at. minden tökéletesen működött egy darabig vagyis nem tudom, hogy a hálózat hibája vagy a tv-vel van probléma.

Szóval a telóról youtube irányítás az elején simán ment. kb 2 hét elteltével azonban valami hiba van. Wifin keresztül nem tudom a dolgokat lejátszani telóról küldve.

Azóta vettem egy új wifi router, mert az is kellet a Rossz UPC modem kombó miatt.

Ez mi miatt lehetséges? Eljut a betöltésig szintig aztán onnan semmi. A telón is karikázik a videó és a tv-n sem történik semmi. Hanem egy idő múlva betöltési hibát dob. Az érdekes, hogy önmagában simán működik a dolog. Tehát, ha szépen a távirányítóval keresek úgy ok a dolog, de telóról irányítva már nem.

A segítséget hálásan köszönném.

ha valakinek van valamilyen konstruktív ötlete, PLS Privátban vagy akár itt is. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

" A proci füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet"

(#96771) Flashget válasza szilacus (#96760) üzenetére


Flashget
félisten

:))

ezt csináld.
menü-adás-csatornabeállítások-kézi hangolás-Digitális csatorna hangolása
itt kkeresed azt a muxot amelyikre rakta a szolgáltató az 1 vagy 2db új csatornát. ott végzel egy új keresést.
majd ezután töltsd le penre a csatornalistát, mert az azon a muxon lévő csatornákat szanaszét fogja dobálni. megszerkeszted a sorrendet és visszatöltöd.

vagy végzel egy teljesen új keresést (Digin automata és hálózati keresést kell beállítani, szolgáltatónak egyéb J szériánál főleg különben csak az analógot hangolja be) lemented és megszerkeszted.
Amit leírtál olvasd el még1x aszerint mit hagytál ki. :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#96772) PuMbA válasza lowzor (#96765) üzenetére


PuMbA
titán

Valamivel igen, de mindkettő paneltípusban történtek előrelépések, így nincs nagy különbség, az alsó kategóriás LG LCD TV-k minősége meg mindig hagyott kívánni valót :)

[ Szerkesztve ]

(#96773) Saltwater


Saltwater
aktív tag

Sziasztok!
Asszony megnyomott valamit a távirányítón, és az egyik csatornán most nincs kép, viszont középen egy hangszóró kolbászol és hang van.
Hogyan hozhatom vissza a képet? Minden más csatorna tökéletesen műxik
UE48JU6060
Köszi
:R

https://hdd-adatmentes.hu

(#96774) Kicsirics77 válasza Saltwater (#96773) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ha digitális szolgáltatás van vagy mindigtv akkor nagy a valószínűsége,hogy egy rádió csatornára kapcsolt :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#96775) sandró60 válasza Saltwater (#96773) üzenetére


sandró60
addikt

Léptesd tovább a csatorna választó gombbal.
PL=1-2-3....23-24.Csatorna :D

(#96776) sityupityu válasza Kicsirics77 (#96774) üzenetére


sityupityu
veterán

:DD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96777) Saltwater válasza Kicsirics77 (#96774) üzenetére


Saltwater
aktív tag

:U

Kiderült hogy adáshiba volt, csak a véletlen egybeesés okozta, hogy pont valamit megnyomott az asszony a távirányítón
:F

https://hdd-adatmentes.hu

(#96778) lowzor válasza PuMbA (#96772) üzenetére


lowzor
veterán

Engem már nem lehet lebeszélni a Samsung panelről. :)
Tetszik, hogy oldalról nem nagyon fakul és a kontrasztja is nagy.
Rájöttem, hogy a régi Samumban is Samsung panel van és pont ezt kerestem.

(#96779) PuMbA válasza lowzor (#96778) üzenetére


PuMbA
titán

AUO-nak van a legjobb betekintési szöge és összességében a legjobb panel, Samsung a második, Sharp a harmadik, szóval mondom, hogy tök mindegy és igazából az AUO-s panelre kéne utaznod, de ahogy itt is írják a konklúzióban, szabad szemmel elég nehéz észrevenni a panelek közötti különbséget és teljesen felesleges bármilyen panelre is utazni :)

[ Szerkesztve ]

(#96780) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
48H6400 TV melyik HDMI portjára kell kötni a PC-t a lehető legalacsonyabb input lag érdekében? Van egy PC feliratú csatlakozó, de ott DVI-t is ír, nálam a VGA-hoz is HDMI-n csatlakozik.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#96781) lowzor válasza PuMbA (#96779) üzenetére


lowzor
veterán

Hát nem tudom, láttam már ezt a tesztet és már akkor is csodálkoztam rajta (az rtings-en jó pár marhaságot olvastam már amúgy).
Papíron az S-PVA-nak van a legjobb betekintési szöge a VA panelek között. Élőben is azt tapasztaltam, hogy sokkal jobban megmaradnak a színek oldalról, mint az A-MVA-nál. Neten is ugyanezeket írják, egyedül az rtings-nél jött ki ez az eredmény. Vagy a J6300-ba gagyibb Samsung panel kerülhetett? Amcsiknál nem ívelt a J6300?

(#96782) blakey válasza lowzor (#96781) üzenetére


blakey
titán

A PSA-nak, ami a VA panelekhet tartozik. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96783) -KP-


-KP-
addikt

üdv,

samsung smart tévékre lehet twitch.tv appot feltenni?

(#96784) Flashget válasza -KP- (#96783) üzenetére


Flashget
félisten

samsungra nem tudsz semmit rakni ami nincs benne a saját app letöltő bázisában.
Ráadásul a samsung nem androidos rendszert használ. Régebben kiherélt linux fajtát 2015 óta saját Tizen rendszert.

Realme GT Master Edition

(#96785) Flashget válasza morfondőr (#96780) üzenetére


Flashget
félisten

oda kösd és utána a tv-ben vagy átírod ezt a csatlakozót PC-re vagy a tv-t rakod game modba.

Realme GT Master Edition

(#96786) sityupityu válasza lowzor (#96781) üzenetére


sityupityu
veterán

"Élőben is azt tapasztaltam, hogy sokkal jobban megmaradnak a színek oldalról"

De egészen pontosan milyen szögben is voltál ahol tapasztaltad a színtorzulást? Valahol a tévé oldalánál? Ugye alapból igyekszünk pont szembe lenni a tévével, de ha ez nem is sikerül, még oldalról nézve sem látni színtorzulást (itt még a nézhető szögre gondolok, ahol még lehet élvezni egyáltalán a tévézést) bármilyen panel legyen is, csak ha extrém helyzetben vagyunk a kijelzőhöz képest. Szerintem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96787) M3aN


M3aN
senior tag

Hol érdemes megvenni a készüléket az Edigital, MM és Euronics hármas közül? :) 40 vagy 48J6200 a kiszemelt modell.

(#96788) Astery válasza M3aN (#96787) üzenetére


Astery
senior tag

Ahol a legolcsóbbra le tudod alkudni ... nekem ez a múlt héten az Euronics-ban sikerült (a 48"-os 6200-as). Amúgy ha nem sürgős, akkor az Euronics-ban azt mondták, hogy jövő héttől lesznek nagy TV-s akciók. Lehet, hogy a többiben is.

[ Szerkesztve ]

(#96789) PeterPH válasza Astery (#96788) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ma meg az MM-ben van night shopping.

(#96790) M3aN válasza PeterPH (#96789) üzenetére


M3aN
senior tag

link

Van is miből :D Ez komoly?! MM: 220e, Edigital: 160e...

[link]

(#96791) sityupityu válasza M3aN (#96790) üzenetére


sityupityu
veterán

Ja, ezen már tegnap is mosolyogtunk. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96792) M3aN válasza sityupityu (#96791) üzenetére


M3aN
senior tag

Röhej, kamu akció, bár ezért nem is szeretem az MM-et, sokkal drágább mint a többi, legalábbis amit eddig néztem :)
Na megvárom hogy jövőhéten az Euronics-ban mennyi lesz esetleg :)

(#96793) sityupityu válasza M3aN (#96792) üzenetére


sityupityu
veterán

"ezért nem is szeretem az MM-et, sokkal drágább mint a többi"

Ugyanezt tapasztaltam én is már rengeteg dolognál náluk. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#96794) lowzor válasza sityupityu (#96786) üzenetére


lowzor
veterán

AUO panelnél 20-30 foknál nagyobb szögnél már eléggé veszítettek a színek az árnyalatukból, meg a Gamma Shifting nevű jelenség is előjött.
Nagyon kicsit fakul a Samsung panel is, de szerintem sokkal jobban megmaradnak a színek, sokkal jobb ránézni oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#96795) junior11 válasza lowzor (#96794) üzenetére


junior11
veterán

Én is hasonlóan látom...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#96796) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Tervezek venni egy Samsung 40JU6500 UHD TV-t, amit játékhoz és filmhez használnék.
Az lenne a kérdésem, hogy HDMI-n keresztül át lehet-e vinni a képet a VGA-ról és az rendes 4k lenne?
Köszi a választ! :)

(#96797) tjnet válasza bombibmw (#96796) üzenetére


tjnet
aktív tag

Ha van 2.0 hdmi VGA kártya akkor igen lesz valódi 4K átvitel.
1.4 hdmi-nél max 30Hz.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#96798) bombibmw válasza tjnet (#96797) üzenetére


bombibmw
veterán

1080-at tervezek venni és azon elvileg 2.0 a HDMI, valamint a TV-n is az van.
Akkor menni fog a 60Hz?
Nekem az már elég is lenne.
Ja és köszönöm a választ! :)

[ Szerkesztve ]

(#96799) dm1970 válasza sityupityu (#96793) üzenetére


dm1970
tag

Akkor egy kivétel én 153-ért vettem a 48h6400-t, nem utolsó darab volt, nem alkudoztam. :)

asdxv
Ez: [link] engem is érdekelne, megköszönném én is a privit.

Más.
Volt lentebb szó az IR hosszabbítóról. Nekem T-home-os HD Intek beltérim van, és egyszerűen nem sikerül beállítanom a távirányítást. Ha valakinek ez sikerült már jól jönne egy kis instrukció.

K dm

(#96800) sityupityu válasza dm1970 (#96799) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez egy kivételes kivétel. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.