Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#169551) fateless


fateless
veterán

Ha nem lesz elszállt az átalány, akkor nincs is ezzel bajom, csak ne legyen még +sokezer forint az ügyintézési díj.
Ha pl egy 500Ft-os kacatra rászámolnak még egy százast, nem fog zavarni az éjszakai alvásban

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#169552) Imy válasza Véreshurka (#169547) üzenetére


Imy
veterán

Remélem az alisok is majd csinálnak jó sok EU raktárat. :D

(#169553) szabi__memo válasza Krogoth (#169549) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Anélkül is halasztották volna. Szerintem júl 1 is halasztva lesz

(#169554) Nikaré válasza szabi__memo (#169553) üzenetére


Nikaré
őstag

miért mondana le állambácsi a sarcról?

(#169555) dugo_ válasza Nikaré (#169554) üzenetére


dugo_
veterán

Mert ebből nem sarc lesz itthon, hanem posta összeomlás.

(#169556) tonyrulez válasza Nikaré (#169554) üzenetére


tonyrulez
őstag

Hiába lesz egyszerűsítve az adófizetés, kismillió csomagot rendelünk Kínából, és itt még lesznek nagy bajok ennek ügyintézésével.

4 8 15 16 23 42

(#169557) Saccco válasza tonyrulez (#169556) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szerintem pont az lenne a lényeg, hogy a postának nincs dolga ezzel. Befizeted az adót ott, ahol veszed. Ezután a posta csak szállít, nem papíroz.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#169558) ktommy91


ktommy91
addikt

KingDian 480GB SATA SSD 40.93$-ért zsákolható, bőven az erre a hónapra érvényes 44,22$-os ÁFA határ alatt.
Termék infó: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#169559) szpeti40 válasza ktommy91 (#169558) üzenetére


szpeti40
addikt

Van valami tapasztalat ilyen ssd-vel?
Megéri megvenni?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#169560) Donki Hóte válasza szpeti40 (#169559) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem van egy 240-es. Már több mint egy éve megy, Win10 bootol róla, kiválóan működik.

Nem túl gyors, de a korábbi boot HDD-hez képest olyan, mint a villám :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#169561) DJGABI válasza szpeti40 (#169559) üzenetére


DJGABI
addikt

+1, anno én is vettem 240-eset, kb rendszer vinyónak. még megy, nem túl gyors. de 15k-ért már itthon is vannak 480-asok. banki váltástól függően azt a 2-3k-t, meg ki tudja mennyi szállítási időt megéri? sztem nem nagyon. anno is mire megjött itthon is annyi volt az áruk

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#169562) ktommy91 válasza szpeti40 (#169559) üzenetére


ktommy91
addikt

Tesztek alapján rendben vannak ezek az SSD-k. Kb 12500 HUF-ért itthon van... Lehet választani, hogy ez vagy +4-5k és Kingston A400 vagy Team Group GX1 itthonról.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#169563) szpeti40 válasza ktommy91 (#169562) üzenetére


szpeti40
addikt

A400-asom már döglött meg, azt inkább nem vennék. :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#169564) Willie válasza ktommy91 (#169558) üzenetére


Willie
őstag

Nagyon elgondolkodtam rajta. Legkésőbb jövő év elejéig szeretnék egy asztali gamer PC-t építeni, ami a TV-re lenne kötve. Abba szerintem jó lenne rendszernek és a játékoknak, mit gondoltok?

(#169565) tboy93 válasza Willie (#169564) üzenetére


tboy93
nagyúr

Akkor már inkább samu 860 qvo.

[ Szerkesztve ]

(#169566) tonyrulez válasza Saccco (#169557) üzenetére


tonyrulez
őstag

De hogy fizetem be az adót ott, ahol veszem? Az online boltnak tudnia kellene úgy mint ahogy Amazon-on működik, hogy X országból Y országba szállításra rájön Z adó, amit egyben kell kifizetni, ők meg összegezve továbbutalják az országnak? Van n+1 kínai bolt, nem tudom ezt hogy integrálnák - talán PayPal-on keresztül ha más nincs - de pl. AliExpress-re kíváncsi leszek, AliPay-el hogy oldják meg. Nem tudok róla hogy Alinak lenne erre kiépített rendszere, hogy adót is lehessen fizetni rajtuk keresztül.

4 8 15 16 23 42

(#169567) Saccco válasza tonyrulez (#169566) üzenetére


Saccco
nagyúr

Majd kiderül. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#169568) ktommy91 válasza Willie (#169564) üzenetére


ktommy91
addikt

Végül én is vettem egyet. Coinokkal 40.11$ lett a vége, curve-vel fizetve ez 12113HUF-ba került nekem. Ennyit szerintem megér.

Nincs kerítés.

(#169569) kmarci25


kmarci25
veterán

A legegyszerűbb lépésszámlálót keresem. Csak ennyi a cél, hogy a megtett lépéseket (és az ebből számolt becsült távolságot) mutassa. Igazából nem szükséges semmi más, de ezt tudja és minél tovább bírja az akkuja. MI most ilyen igényekkel a best buy? MiBand-em volt, annyira nem szerettem, meg az új széria túl sokat tud az elvárásokhoz képest.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#169570) tonyrulez válasza Saccco (#169567) üzenetére


tonyrulez
őstag

Én is kíváncsi leszek, mert ez szerintem bolton keresztül nem fog működni, csak önbevallásal/számlafeltöltéssel. Online form-ot biztos rittyentenek köré, meg online bankkártyás fizetést, de ez akkor is elég nagy vállalás részükről.

4 8 15 16 23 42

(#169571) tboy93 válasza kmarci25 (#169569) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mi banddal mi volt a gond? En egy regi 2-es mibandot lonek erre a celra.

(#169572) kmarci25 válasza tboy93 (#169571) üzenetére


kmarci25
veterán

A telefonos app-ja. Zabálta az akksit. Tudom, vannak hozzá alternatívák, de édesanyámnak lesz, ő meg nem fog ilyen-olyan appokkal szórakozni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#169573) macilaci78 válasza kmarci25 (#169572) üzenetére


macilaci78
nagyúr

MiBand 3-at ajándékoztam el a mőlt héten, mert megjött az 5-ös.
Kijelzi a lépéseket és a távot is a karperec kijelzőjén, beállítod a telefonon, amit kell, aztán letörlöd az appot. Ha nincs csatlakoztatva, nekem 1 hét alatt 10%-ot merült az akkuja a szekrényben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#169574) kmarci25 válasza macilaci78 (#169573) üzenetére


kmarci25
veterán

Na, ez egy remek ötlet! Köszi! :R Még egy kérdés: a töltés mostanában hogy van megoldva? Továbbra is ki kell szedni a szíjból?

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#169575) Donki Hóte válasza kmarci25 (#169574) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Eddig se kellett kivenni a tokból, ha vettél hozzá olyan utángyártott töltőt, ami lehetővé tette a kiszedés nélküli töltést :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#169576) Ciccuka válasza ktommy91 (#169558) üzenetére


Ciccuka
veterán

Follow this store (de lehet már lejárt)

Megbízhatósággal viszont lehetnek gondok. Van egy olyan szabály, hogy nem használunk King-el kezdődő SSD-t.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#169577) kmarci25 válasza Donki Hóte (#169575) üzenetére


kmarci25
veterán

És tényleg. Hogy mik vannak?! Neked is köszi! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#169578) Dr.NX válasza kmarci25 (#169569) üzenetére


Dr.NX
addikt

Olcsó, egyszerű lépésszámláló, tölteni sem kell.

Elfogadom a sütiket.

(#169579) Beni2360 válasza Dr.NX (#169578) üzenetére


Beni2360
félisten

Na jó de ebből 2 db kel mindkét cipő talpára, hogy ne sántikáljon. :DDD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#169580) ztibor válasza Donki Hóte (#169575) üzenetére


ztibor
senior tag

szerintem csak a Mi Band 4-es 5-ösnél játszik az hogy nem kell kivenni, a régebbieket ki kell.

(#169581) sambenez válasza ztibor (#169580) üzenetére


sambenez
addikt

A 4-et ki kell.

(#169582) DeFranco válasza ztibor (#169580) üzenetére


DeFranco
nagyúr

honor bandet kell venni és le van a gond. szebb is szvsz.

(#169583) vince válasza sambenez (#169581) üzenetére


vince
őstag

Ha a gyári töltőt használod, akkor ki, de tele az internet olyan utángyártott töltőkkel, amelyeknél erre nincs szükség, csak felpattintod az órára, anélkül, hogy a karpántból ki kellene venni a kapszulát.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#169584) spileraaa


spileraaa
senior tag

ilyen ledszalagot rendelt valaki kinabol ha igen tudna adni egy linket?
lesz a Lidlben is de az rövid 10m kellene

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#169585) fateless válasza spileraaa (#169584) üzenetére


fateless
veterán

Bakker, nálatok minden túl kicsi ahhoz, amitek van? Férfi nadrággal is ez a gond? :DDD

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#169586) Mr.Csizmás válasza spileraaa (#169584) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

xiaomi strip plus?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#169587) spileraaa válasza Mr.Csizmás (#169586) üzenetére


spileraaa
senior tag

koszi a xiomai strip szövegel megkaptam ezt [link]

csak nem tudom menyire biztonságos ezt beszerelni egy házba

vagy a sok opció közül melyik lenne jó választás pl a 2835 vagy 5050

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#169588) nimfas


nimfas
addikt

Kis "adalék" a jövőre bevezetendő Kínai csomagos dologhoz.

Kedvenc pénzügyi blogom is foglalkozik a témával, és az egyik hsz. minden volt csak nem vidámságra okot adó:

"@Kiszamolo
“Bár ígérik, hogy automatizált lesz a rendszer és közvetlen lehet majd bankkártyával fizetni a NAV-nak, így a Posta jelenleg 3.000 Ft-os vámkezelési díja talán kiesik.”

NAV-os családtag szerint nem esik ki, alapdíj lesz az új megnevezése és szintén 3000Ft lesz….."

Ezek szerint az állambácsi átveszi a postától az ügyintézést a maga 3000 Ft/csomagjával. :F

(#169589) sambenez válasza nimfas (#169588) üzenetére


sambenez
addikt

Így kell lezárni az emberek után, a csomagok elől is a határokat.

(#169590) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Jövőre bevezetett adóhoz:

Még abban lehet szerintem bízni, hogy mivel ez az egész EU-t érinti, megnövekednek az EU-s raktárak száma. Szerintem a kínaiaknak is érdeke lesz ez...

El Psy Kongroo

(#169591) azbest


azbest
félisten

Egyébként jellemzően 27%-kal magasabb áron is simán megvenném azokat a dolgokat, amiket veszek. Ha tényleg megcsinálják, hogy ne legyen akadékoskodás, eleve az eladó intézze, s akkor itthon nem kell ráfizetni, akkor részemről nem sok minden változik. A svédek rendszerére emlékeztet az eu-s tervezet is. Tudunk valamit arról, hogy a svédeknél hogyan vált be? Már két éve megy ott ez.

Akkor is a magyar posta lesz a szűk keresztmetszet időben és megérkezésben.

[ Szerkesztve ]

(#169592) nimfas válasza azbest (#169591) üzenetére


nimfas
addikt

Így is megvennéd?

1 USD az ára +27% + 3000 Ft ... :W

(#169593) azbest válasza nimfas (#169592) üzenetére


azbest
félisten

nem kell pánikolni, világoson le van írva a navos pdf-ben, (letöltődős link [link] ) hogy az a legrosszabb eset (3-as). Amikor úgy rendelsz, hogy a cégnek semmi kapcsolata nincs az eu-val, hanem csak úgy a semmiből érkezik az áru és a mostanival azonos módon kezelik le.

Én az 1-es esetről beszélek.

képként

"Ha az áfa-azonosítószám érvényes, az illetékes vámhatóság (Magyarországon a Nemzeti Adó- és Vámhivatal) nem szabja ki az áfát a vámeljárásban."

Ha nem szab ki áfát -> nincs vámkezelési díj sem.

Amúgy az a kiszámolós írás gyalázatos. Semmit sem tud, de még azt is rosszul. Hiszen már jópár hónapja elérhető volt a linkelt pdf korábbi változata is.

Sajnos a svédekről kb semmi infót nem találtam a két évvel ezelőtti bevezetés óta. Annyit tudok, hogy a hírek szerint a wish-sel rögtön kötöttek megállapodást, de hogy például az alival van-e vagy ebay-jel van-e, arról semmi hír.

[ Szerkesztve ]

(#169594) petipetya válasza azbest (#169593) üzenetére


petipetya
nagyúr

A svéd cheapestnatostraps esetén mindg van külön adó felszámolva, ami altt nem tudom mit értenek (áfa vagy vám?):

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#169595) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok.
Látom ledekről van szó. Kültéri mozgásérzékelős refektort érdemes Kínáól rendelni, vagy jobbak az itthon beszerezhetők?
Valami ilyesmit keresek. [link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#169596) DJ. Ru$y válasza pocokxx (#169595) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Javaslat: ne vegyél egybeépítettet soha. Ha megdöglik a szenzor, akkor vagy tákolsz rá egy sima mozgásérzékelőt vagy kuka vagy kapcsolósra kötöd stb, ha megdöglik a LED része, akkor a szenzor is kuka. Én ilyeneket használok, külső szenzorral. (Kicsit többe kerül nyilván, de hidd el, a szerelhetőség sok mindent megér.) Arról nem beszélve, hogy a szenzort teheted messzebb, és nem a lámpával együtt kell állítanod.

(Ilyen 230-ba fixen kötött dolgokat, nem feltétlen vennék nonamet.)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#169597) -secret- válasza pocokxx (#169595) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Szerintem itthon sem sokkal drágábbak.

(#169598) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok, AliExpress-es webkamerákkal, mint pl. ez [link], van a topiklátogatók közül valakinek tapasztalata?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#169599) st6969 válasza DJ. Ru$y (#169596) üzenetére


st6969
őstag

"Ilyen 230-ba fixen kötött dolgokat, nem feltétlen vennék nonamet."

Főleg nem Kínából :K

(#169600) Alf65 válasza spileraaa (#169587) üzenetére


Alf65
csendes tag

Csaxólok: a képen a második minden csak nem kékfog.
Sokkal inkább infra. És akkor a 30 méter se igaz.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.