Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135451) Silent77 válasza tboy93 (#135450) üzenetére


Silent77
veterán

Pedig arról nem az eladó tehet, hogy szállítás közben elkeveredik.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#135452) Mr.Csizmás válasza Silent77 (#135451) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

trackinget írtam, ha azzal megjön, eskü kifizetem :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#135453) EXIEZ válasza dugesz77 (#135448) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Ezt az ugreent majd írd már meg milyen, igaz 2x annyi mint a másik. Mivan ha szétkapom és max kiveszem azt a reszt belole ami karattyol? ;]

(#135454) tboy93 válasza Silent77 (#135451) üzenetére


tboy93
nagyúr

A futár se tehet róla ha dugóba kerül, mégis végfelhasználóként rohadtul nem érdekel miért 3 óra alatt ér ki a pizzám. Trackinget rá, akkor kisebb eséllyel keveredik el, ha meg mégis, akkor gondolom a postáé a felelősség.

(#135455) Silent77 válasza Mr.Csizmás (#135452) üzenetére


Silent77
veterán

Tom, nem is arra írtam. :D

tboy93: kajafutárt ne keverjük ide, semmi köze a kettőnek egymáshoz.
Ha utólag megjön a termék, alap, hogy jelzem az eladó felé, és kifizetem.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#135456) tcsaba007 válasza EXIEZ (#135444) üzenetére


tcsaba007
tag

Nekem ilyen van. Ugyan nem sokat használom, de tökéletesen működik.
Hozza a megszokott Ugreen minőséget.
[link]

(#135457) Nikaré válasza tboy93 (#135454) üzenetére


Nikaré
őstag

Én nem tudom, hogy ez miért nem alap felfogás?!?!

Miért nem lehet megérteni, hogy rendelek valami több ezer kilométerről, a feladó/forgalmazó nem tehet róla, hogy közben kettő, három vagy ki tudja mennyi posta szolgáltató foglalkozik vele és mennyi átrakodáson megy keresztül miközben - igen, telik az idő - ismétlem, a feladónak már nincs rá hatása. Mint, ahogy nekem sem.
Nem tartom korrektnek, ha mégis megérkezik és nem fizetem ki!
Miközben előfordul, hogy a magyar királyi posta több ideig dolgozza fel, szállítja ki, mint amennyi idő alatt ide érkezik ki hazánkba!
Ne higgyük azt, hogy a sok hónap utáni megérkezés után esetleg nem kap visszajelzést, hogy az az első csomag mégis megérkezett, de fizetés óne"
Nem véletlenül kerül egyre több helyen ki a felirat, hogy hozzánk nem szállít!

Írom, hogy ez nem személyeskedés, mielőtt még vita alakulna...

[ Szerkesztve ]

(#135458) dugesz77 válasza EXIEZ (#135453) üzenetére


dugesz77
őstag

Gondolom valami eeprom-ba égetett cucc.. AUX-on kiküldi tehát minden gyújtás rárakást követően benyögi gyári hang rendszerre + még a csatlakozás sikerességét is elmondja. :W Annyit variáltam már a végén,hogy leállítás előtt átkapcsoltam aux-ról tunerre a bemenetet a rendszeren, hogy ne idegesítsen bekapcsolásnál rögtön. Remélem a hétvégén berakom az Ugreen-t és megírom a tapasztalatokat vele.

(#135459) Mr.Csizmás válasza Nikaré (#135457) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

beszéljünk a yanwen és társai kamu trackingekről, meg amikor akciós áron először feladják vmi trackinggel, ami nem mozdul, vagy másfele megy, vagy nem akarja feladni készlethiányra hivatkozva.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#135460) Doki16


Doki16
addikt

Akciós 64-es micro sd van mostanában valahol? Autós kamerába kell, tehát nem kell gyorsnak lennie.
Vagy a szokásos ebay-es eladótól érdemes rendelni?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#135461) fradi81 válasza Dolphine (#135445) üzenetére


fradi81
veterán

Majd jövő héttől teszteli a tulajdonosa, remélem nem mert én is rendeltem tegnap :-)

moto g72, Ninebot d28e

(#135462) mr_kickass válasza Doki16 (#135460) üzenetére


mr_kickass
tag

En a helyedben egy Transcend High Endurance kartyat valasztanek ilyen celra. Draga, de ezen pont nem sporolnek - ha egyszer kelleni fog a felvetel, nem akarnam megkockaztatni, hogy valami gebasz legyen mert az olcsobb kartya mar elhalalozott idokozben.

[ Szerkesztve ]

(#135463) Nikaré válasza Mr.Csizmás (#135459) üzenetére


Nikaré
őstag

Na igen.
Az egy külön fejezet lenne, amit lehetne kivesézni és szerintem majdnem mindegyikünknek volt ilyen tapasztalata.

(#135462) mr_kickass
Ezt megnézem, bár nem vagyok ide regisztrálva.

[ Szerkesztve ]

(#135464) qfm


qfm
senior tag

Rendeltem egy kamerát ebayről, a tracking szerint 3-án elhagyta Hollandiát, 5-én beért Magyarországra, azóta meg mély hallgatás. Szerintetek mikorra várható, hogy valaki végre odébb rúgja? Nagyon unalmas, hogy 2 nap alatt Magyarba érő csomagot, több mint 7 napig fognak. Kínai csomagnál már megszoktam, de itt kicsit felháborító.

Utolsó bejegyzések:
2018.10.05. | 20:20 Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

2018.10.05. | 22:20 Célországban feldolgozva / Processed in the destination country
Budapest 1005

[ Szerkesztve ]

(#135465) DJGABI válasza mr_kickass (#135462) üzenetére


DJGABI
addikt

rémlett, fb csoportban írták zapals-on 9-én 11$ volt a 32-es [link], de most is van drágábban high endurance [link]
22$ 32GB
40$ 64GB
nem tom mennyire jó ár

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#135466) mr_kickass válasza DJGABI (#135465) üzenetére


mr_kickass
tag

SanDisket is neztem, olcsobb is, de a Transcend volt konkretan high endurance valtozatok kozul az ajanlott, azert javasoltam en is azt.

(#135467) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

A GearBest ad 250 pontot, ha kitöltitek a kérdőívüket!

GearBest User Experience Test

(#135468) Zola007 válasza Silent77 (#135451) üzenetére


Zola007
veterán

Ha trackinggel adta fel, abban van valamilyen biztosítás, akkor neki kifizeti a posta.
Ha én feladok valakinek mondjuk egy telefont trackinggel, biztosítv 2 napossal és 2 hét múlva se ér oda, akkor jogosan veri az asztalt.

Én visszaadom az árát, a pénzemet meg majd leverem a postán.
Ha mégis megkapja 2 hónap múlva, akkor tekintse fájdalomdíjnak a stressz és türelme miatt, de nem várnám el, hogy még ő is kifizesse, amit már egyszer a posta törlesztett.
Egyébként túl vagyok már pár rendelésen, de egy kezemen meg tudom számolni hány olyan csomagom volt, ami nem jött meg 45-60 napon belül, aztán mégis beesett. És nem volt közte tackingos, az mind 60 napon belül jött.
98%-ban ami nincs itt 2 hónap alatt, azt sose kapod meg.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#135469) IldiH válasza zeon.hu (#135381) üzenetére


IldiH
aktív tag

Nem tudom mennyire bb, de én ezt vettem az Ondámhoz, kérésre magyarra matricázta felár nélkül, tökéletesen működik. Nem néztem, hogy neked megfelelő van-e nála, de nézz szét, ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#135470) Doki16 válasza mr_kickass (#135462) üzenetére


Doki16
addikt

Uhh az igen, van ára neki keményen :)
A kamera nem került ennyibe :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#135471) mr_kickass válasza Doki16 (#135470) üzenetére


mr_kickass
tag

En kamerabol is a dragabbat vettem, de ez preferencia kerdese.

Minden valoszinuseg szerint az olcsobb kamera es olcsobb memoriakartya parossal sem lett volna semmi gond, de ugy dontottem, nem ezen a kombon fogok tizenparezret sporolni. :)

(#135472) Savageboy válasza qfm (#135464) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Nem akarlak elkeseríteni, de valószínűleg az lesz amit írtál, lásd.

(#135473) qfm válasza Savageboy (#135472) üzenetére


qfm
senior tag

Nálad akkor 8 nap volt.. Szóval van remény, hogy jövőhéten valaki dolgozik is náluk, és végre eljut hozzám.

Más:
Aki rendelt a sajt darálóból, megreklamálta már valahogy, hogy a fém szemcsék belekerülése nem kifejezetten rendeltetésszerű? Még nem jeleztem nekik, hogy ez így nem jó, de túl drága volt ahhoz, hogy szó nélkül maradjon. Kíváncsi vagyok kinek mit szóltak hozzá.

(#135474) ace22 válasza Nikaré (#135457) üzenetére


ace22
tag

Nincs vita, senki nem vitatja, hogy ha megjön a cucc, és működik, akkor ki is kell fizetni.

A pizzafutár viszont azt ígéri, hogy még ehető hőmérsékleten / állapotban kapod meg a pizzát és még mielőtt éhen halnál. Egészen más tészta. :))

(#135475) gyapo11 válasza spileraaa (#135417) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem tudom nálatok hogy megy a szemorvosnál, nálam úgy volt, hogy rám tette az üres keretet és beletett egy 1 dioptriás lencsét. Mondom ezt felejtsük el, kb. 2-es kell olvasáshoz, messzire jól látok. Beletette a 2-est, tudyam vele olvasni (évek óta 2-essel olvastam), megírta a receptet 2-es szemüvegre, volt 5600 Ft, a piacon meg 300.
Azért mentem szemorvoshoz, hogy hátha megnézi az optikai hibákat, asztigmatizmus meg ilyenek, ehelyett én mondtam mrg, hogy milyen lencse kell.
Úgyhogy azóta is veszegetem a műanyag lencsés 300 ft-osokat, 1.5-ös a számítógéphez, 3-as olvasni, 4-es a nagyon apró munkákhoz.
Legutóbb Banggoodról vettem, mert hajlékony szárú, remélhetőleg kevésbé fog törni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#135476) Ciccuka válasza Aksomatic (#135437) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez is feleannyi. Csodát nem kell várni az biztos, de ennyiért szerintem megérheti. Én kipróbálok egyet mindenesetre. Én ezt próbáltam, de annyira nem vált be, de rossznak se mondanám. Korábbi rubik kocka akciók.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#135477) sambenez válasza gyapo11 (#135475) üzenetére


sambenez
addikt

Végül is jó úton haladsz ha a szemed tönkretétele a cél. Én inkább olyan szemorvoshoz megyek aki rendesen megvizsgál.

(#135478) Zola007 válasza ace22 (#135474) üzenetére


Zola007
veterán

Azért érdemes egy ésszerű határt meghúzni.
Nem kell védeni a kínaiakat, megérik ők a pénzüket.

Nekem az első átvételkor, hogy megnézem a rendelés és feladás dátumát
Ha pár napon belül feladta rendeléshez képest, akkor nem ő tehet róla, de volt olyan, aki 1 hónappal később adta fel. És akkor még én legyek a korrekt. :U

Nekem a standardok az alábbiak, biztos többeknek nem tetszik, de én ehhez tartom magam:
• 45 napot várok rendeléstől, utána írok az eladónak
• 60 után refund
• 60-90 nap közt érkezik → 75%-ot visszakap
• 90 nap után → 50%
• ha kozmetikailag sérült, de használható → 50%
• ha nem azt küldte, de használható → 50%
• ha nem azt küldte, és használhatatlan számomra → 0%
De az utóbbi 4 eset nagyon ritkán szokott előfordulni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#135479) Breki válasza Aksomatic (#135437) üzenetére


Breki
veterán

1500-ért márt kapsz Yuxin-t ilyet nem érdemes azt pedig igen, ezt neki is elmondtuk már. :-)

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#135480) Silent77 válasza Zola007 (#135468) üzenetére


Silent77
veterán

Én nem tn csomagokra értettem, azoknál nincs ilyen.
A biztosítás szintén nulla ami nem regisztrált.

Országon belüli küldés megint más dolog.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#135481) woodworm válasza spileraaa (#135417) üzenetére


woodworm
veterán

Ugyan eddig ebből mindig flame van, de nekem a Veithdia bevált és minőségi munkát végeztek. Kosárba teszed a lencséket és a keretet, majd egyszerre, egy tranzakcióban fizeted a kosarat és üzenetként csatolod az orvosnál kapott recepten lévő adatokat, lencseszínt. Én ugyan napszemüveget készítettem, de van fotokróm és tiszta lencséjük is. Árban nekem olyan 13-14 ezer forintra jött ki, a csiszolásért nem számláztak külön.

(#135482) Zola007 válasza Silent77 (#135480) üzenetére


Zola007
veterán

de Mr. Csizmás épp hogy trackingos csomagról írt
az, hogy a tracking kamu, megint az eladó baja

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#135483) Silent77 válasza Zola007 (#135482) üzenetére


Silent77
veterán

Tudom, én nem arra válaszoltam. (írtam is)
Nem kamu, csak nem követhető. Persze szoktak kamut is adni főleg alin, az már az eladó hibája! :K
Mondjuk nálam ilyen sem volt emlékeim szerint.
Nem védem őket, mert ha gond van, akkor nagyon tudnak mellébeszélni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#135484) weiss válasza -secret- (#135467) üzenetére


weiss
addikt

Majd egyszer csak jóváírják, vagy hogy?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#135485) Real_Necro válasza sambenez (#135477) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az a baj, hogy itt nem csak a szemorvossal van a bibi, ha a "beteg" mondja meg mi is kell neki...
Egyébként utoljára én egy optometristánál voltam, meglepően pozitívak voltak vele a tapasztalataim szakmai felkészültség terén.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#135486) szabi__memo válasza Real_Necro (#135485) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Persze. Az intézménnyel is amelyik ilyen orvosokat alkalmaz

(#135487) Zola007 válasza Silent77 (#135483) üzenetére


Zola007
veterán

Pár hónapja védte magát az egyik Ali-s nálam :)
Írtam neki, hogy kamu a tracking, adjon rendeset.
Ír vissza, hogy "Márpedig az valós és követhető"

Írtam neki, hogy a varázsgömböd nem eladó?
Mert én 12-én rendeltem az árut és a tracking szerint 5-én fel lett adva :DDD

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#135488) KamuMazsola válasza Czimby (#135430) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Elszórakoztam tegnap késő estig, de semmi eredmény. Aztán találtam ezt a hozzászólást és mivel a h2testw-t mindenképpen futtattam a reklamáció miatt, a kapott értékeket a MyDiskFix-ben felhasználva visszanyertem a pen valós méretét. Azért köszönöm a segítséget!

Üdv.: KamuMazsola

(#135489) pulutodurumo válasza tboy93 (#135450) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Aha... Biztosan Csang Jeng vállalkozó a hibás azért mert a (kínai vagy magyar) posta töketlen. Én a boltból is kisétálok a cuccal ha túl hosszú a sor a kasszánál...

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#135490) EXIEZ válasza dugesz77 (#135458) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Na ez nem kéne pont. Az ugreen véleményed megvárom, ha nem nyög semmi hangot meg is veszem. Nem lenne kellemes ezt hallgatni mindig :D

(#135491) Zola007 válasza pulutodurumo (#135489) üzenetére


Zola007
veterán

A hasonlatod több sebből vérzik

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#135492) Silent77 válasza Zola007 (#135487) üzenetére


Silent77
veterán

:DDD
Igen, ez alinál jellemező, bevallom én az utóbbi 1 évben leszoktam a követésről.
Lusta vagyok beírni őket. ;]
Néha ránézek, hogy kaptam e tn-t, esetleg gyorsan megkukk, és ennyi. Legtöbbször csak jön a csomag és kész. Mondjuk most van ami jobban várnék, 4 csomag BG-ről, de nem jönnek. :( Nagyon lassú lett a posta, mert tuti, hogy már az országban van, 40-50 napnál járnak. Sima regisztrálatlan.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#135493) Metacska


Metacska
aktív tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék Tőletek kérni. Hosszú évek óta rendszeresen rendelek Aliról, ebayről, Gearbestről. Többnyire kisebb tárgyakat. A legnagyobb eddigi eszköz egy tablet-tok volt. Most nemrég rendeltem GB-ről egy hátizsákot, Szépen követtem is az útját a tracking site-on.

Én azt feltételeztem, hogy majd a postás hozza, de úgy érzem, hogy egy számomra még ismeretlen szituáció állt elő. Talán vámkezelés előtt áll, be kéne mennem érte valahova?

A GB ezt az üzit küldte:
Dear,

Your package for ..............has arrived and is awaiting collection, please contact your local post office or shipping company such as DPD to pick up your package.

Kindly collect your parcel as soon as possible, as they may not keep the package for long.

A tracking site-on az alábbiak látszódnak: KÉP Pick Up státuszban van.

Segítsetek kérlek, hogy mi a teendőm? Elviekben 4 napja van valahol a táska, amit direkt úgy postáztattam, hogy EU-n belüli cucc legyen. Másrészt 10e Ft. Mit akarnak rajta vámkezelni, vagy egyáltalán hol van most? :)

Az angoltudásommal nincsen gond, de számomra a fenti információkból nem derül ki, hogy hol van a csomag.

Köszi, előre is!

[ Szerkesztve ]

(#135494) mr_kickass válasza Metacska (#135493) üzenetére


mr_kickass
tag

Fel kellene venned a szallitoceggel a kapcsolatot, hogy mikor es hol tudnad felvenni a csomagot.

(#135495) Metacska válasza mr_kickass (#135494) üzenetére


Metacska
aktív tag

De ezek alapján ez a csomag még Szlovákiában van. Az árban benne volt a free shipping. Nem igazán értem, hogy nekem milyen teendőm van még. Most még plusz költségen át kéne szállíttatnom Magyarországra?

(#135496) tboy93 válasza Zola007 (#135491) üzenetére


tboy93
nagyúr

Belekezdtem egy monológ írásába, de most nincs kedvem vitatkozni :DDD

(#135497) sambenez válasza Metacska (#135495) üzenetére


sambenez
addikt

Neked annyi a dolgod, hogy türelmesen vársz. Ez a csomag még a szlovákoknál van. Még nagyjából 10-14 nap mire megkapod, ha nem jön közbe semmi.

(#135498) Metacska válasza sambenez (#135497) üzenetére


Metacska
aktív tag

Köszönöm.

Csak azt nem értem, hogy közben a GB miért nyit ticketet nekem, hogy vegyem át a csomagot vagy intézzem a szállíttatását nehogy visszaküldjék?

Ezért értetlenkedem. :)

(#135499) citkar válasza Nikaré (#135457) üzenetére


citkar
addikt

Azt ne felejtsd el, hogy az eladón múlik milyen postával adja fel a csomagot és vállalja, hogy X (legyen kb 60 nap általánosságban) időn belül megkapja a vásárló a csomagot. Ha csak drágább postaszolgáltatással tudja ezt vállalni, adja drágábban, de szerintem teljesen reális az, hogy ha valami nem érkezik meg két hónap alatt, az általában az eladó hibája (eltekintve a kevés kivételtől, mint pl a karácsonyi időszak).
Mondjuk általában később szoktam panaszkodni, de ami nem ért ide 2 hónap alatt az általában nem is érkezik meg.

[ Szerkesztve ]

(#135500) Imy válasza Czimby (#135411) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, nekem 8Gb-os

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.