Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135251) Doki16 válasza Mr.Csizmás (#135249) üzenetére


Doki16
addikt

Ez igaz, tényleg van valami visszacsatolás, mert azt tudja az applikáció, hogy mikor online vagy offline. Ezek szerint egy minimális kommunikáció lehet a router felé.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#135252) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Na vesz valaki vagy 100 db-ot? ;] [link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#135253) oszy válasza Digitalpimp (#135252) üzenetére


oszy
veterán

Ennyiért 1 terrásat? Simán! :DD

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#135254) maestro87 válasza Degeczi (#135243) üzenetére


maestro87
őstag

És hová kötöd be a SONOFF Basic-et, a villanykapcsoló helyére? Spájzba, padláson ahol kb. mindig sötét van ott ezt meg lehet tenni, de a lakás többi helyiségében nem, ahol szükség van a manuális kapcsolóra is, mert én akarom eldönti, hogy mikor kapcsoljon fel és mikor ne. Például ha későn este érek haza nem biztos hogy szeretném, hogy fényárban ússzon az egész lakás mikor már mindenki alszik.
Plusz van olyan helyzet mikor világos van, de mégis kellene a plusz fény, és van olyan mikor sötét van, de nem akarod hogy felkapcsoljon a lámpa. Na ezt hogy automatizálnád? :DDD

Szóval a lakásba én inkább okos villanykapcsolókat tennék, abból is fényerő szabályozósat de az sajnos nem a 4$-os kategória.
Öntözőnk, bojlerunk, udvarunk, spájzunk, padlásunk nincs, szóval várom még az ötleteket a SONOFF Basic-re. :DDD Egyébként bojler sincs tudtommal direktbe bekötve, szóval arra is jobb a Blitzwolf.

(#135246) fcbarca: Kisebb. :) Ha elosztóba teszed nem foglal el három helyet úgy mint a másik. Viszont csak 10 A-es relé fért bele.

[ Szerkesztve ]

(#135255) Ciccuka válasza Ciccuka (#135027) üzenetére


Ciccuka
veterán

Újra vannak:
Hot Wheels kisautók
0.99

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#135256) Zola007 válasza Degeczi (#135243) üzenetére


Zola007
veterán

a spájzodat nem értem
ahhoz kell nyitásérzékelő is?

bejárati ajtó szintén

lekapcsolni ki fogja?
padláshoz nem egyszerűbb a beltérbe egy kapcsoló?

No offense, valószínűleg én vagyok maradi, de ezeket a vélt/valós kényelmi funcióknak nem látom nagy hasznát

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#135257) Pferi válasza Digitalpimp (#135252) üzenetére


Pferi
senior tag

Á, az nem éri meg, hiszen van 2 terás is 14 dolcsiért is ha jobban körülnézel... :D

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#135258) FNZ válasza Digitalpimp (#135252) üzenetére


FNZ
őstag

gondolom jó ha tud 180 GB adatot tárolni, mert szoftveresen meg van buherálva

[ Szerkesztve ]

(#135259) w.miki válasza Zola007 (#135256) üzenetére


w.miki
veterán

Spájzban nálunk ez van:
zanflare QP6012SA Mozgásérzékelős égő.
Egy ilyen e27 foglalat elfordítóval.
Nagyjából bevált. Amint belépünk, felkapcsol a villany. Most már az előszobában is az van.
Viszont néha nem működik. Olyankor meg kell csavargatni egy picit, és utána megint jó egy ideig.
Ezt nem tudom miért csinálja.
Ha valaki tud ennél megbízhatóbban működő mozgásérzékelős égőt, ne tartsa magában.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#135260) oszy válasza w.miki (#135259) üzenetére


oszy
veterán

Lehet az adapterrel van a gond!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#135261) atee_13


atee_13
őstag

Erre vagy erre van valami olcsóbb alternatíva kintről?

(#135262) bul07


bul07
nagyúr

rosegal.com

EAGET T1 Class 10 80MB/s TF Card 32GB - Royal Blue -
[link]
SYCXKS04
$3.99

(tesztelve most működik)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#135263) retesz147 válasza atee_13 (#135261) üzenetére


retesz147
addikt

Sok van....a sok közül egy márka: Bluedio...

Xiaomi 13 eu dev...

(#135264) Airedhyal válasza maestro87 (#135242) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Ebből előrendeltem egyet.

(#135265) alázógyík válasza bul07 (#135262) üzenetére


alázógyík
őstag

:R

(#135266) w.miki válasza oszy (#135260) üzenetére


w.miki
veterán

:( az előszobában is ugyanígy (nem) működik, meg egy haveromnál is, adapter nélkül.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#135267) Degeczi válasza Zola007 (#135256) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Természetesen vannak nyitásérzékelők minden ajtón (már csak a riasztó miatt is), azokkal vezérlek.

Pont az a lényege az ilyen eszközöknek, h nem kell újravezetékezni a házat, a relé lehet bárhol (pl. egy ufó lámpatestben is szépen elfér), vezérelni meg tetszés szerint lehet, akár szintén vezeték nélküli kapcsolóval is (használok Xiaomi vezeték nélkülit is pl)

Az valóban a legkevésbé sem érdekel, másnak mennyire tűnik hasznosnak vmi, hiszen mint írtam: főként hobby, játék - senki nem állította, h nem lehetne ilyesmik nélkül élni (ezzel együtt a barátnőm is imádja ezeket)

(#135268) Degeczi válasza maestro87 (#135254) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mint említettem alább, a Sonoff Basic több lámpatestben is elfér, egyébként pedig a padláspadló alatt hozzáférek a mennyezeti lámpák vezetékezéséhez, némelyik odakerült, ahol a lámpába nem fér bele.
Van egyébként sok olyan "fényerőszabályzós" lámpa, ami pár fokozatban tudja lejjebb venni a fényerejét, egyszerűen az alapján, h kikapcsolás után pár tized mp-en belül ismét fölkapcsolás történik, és ilyenkor már fél-, majd negyedfényerővel kapcsol újra be. Erre pl. külön parancsot hoztam létre a Sonoff firmware-ében ami ezt megoldja, nem kell kézzel kapcsolgatni.

Pont arról szól a házautomatizálás, h okos szabályokat hozz...
Pl. a riasztó mozgásérzékelői (és maga az élesítés/hatástalanítás parancsa) alapján tudja a rendszerem, mikor van otthon vki mikor nincs, és a világítás akkor kapcsol föl automatikusan, ha még senki nem volt benn, csak most érünk haza. Vezekék nélküli nyomógomb parancsa vagy telefonos alkalmazás alapján egyébként persze kézzel is befolyásolható a helyzet.

De az ötleteket magadnak célszerű kitalálnod - és ha nincs, akkor persze nem neked szól, na bumm.

(#135269) Degeczi válasza maestro87 (#135254) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ja, azt kifelejtettem, h az okos villanykapcsolók nagyon jók, de a legtöbb lakásban újrakábelezést, vésést igényelnek, uis kell hozzájuk nullavezeték, ami általában nincs behúzva a régi kapcsolóhoz - hiszen ahhoz még nem kellett.

(#135270) A214


A214
aktív tag

sziasztok,

Melyik az ajánlott EU/US átalakító? [link]
Xiaomi routerhez kellene.

(#135271) vittorio7 válasza A214 (#135270) üzenetére


vittorio7
őstag

Elvileg egyik sem. :DDD
Van egy pár fajta itthon. A többség elég gagyi, és veszélyes...
Ez tűnik a legjobbnak. [link]

[ Szerkesztve ]

(#135272) tboy93


tboy93
nagyúr

Megjött az akkor még 18$-os Xiaomi Ip camera, 16 napot futott, most már éjjel-nappal nézhetem hogy mit csinál a kölyök ;]

(#135273) EnterR válasza Saccco (#135238) üzenetére


EnterR
veterán

Rendelve, köszi. :R

PSN ID: marquuard

(#135274) olddog válasza bul07 (#135262) üzenetére


olddog
aktív tag

Köszi!
Ebből sose baj ha van itthon. Mindig kell valamelyik családtagnak/ismerősnek.
Mobil nézetből enged pontozni is, így 3,15 euro. (kupon+pontok)

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#135275) Zola007 válasza w.miki (#135259) üzenetére


Zola007
veterán

nekünk tejüveges búra van, azzal nem hiszem hogy működne
ajtónyitás érzékelő kellene inkább, egy olyan, ami következő nyitásra lekapcsolja

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#135276) w.miki válasza Zola007 (#135275) üzenetére


w.miki
veterán

mi inkább levettük a búrát.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#135277) Robynho


Robynho
tag

heló,

Egy kis segítséget szeretnék kérni / egy kis infót gyűjteni.

Telefont rendeltem Giztop-ról, ami szépen megakadt a vámon, ma már az sms-t is megkaptam..
Volt már korábban ilyen esete valakinek velük, esetleg mással? Csak mert az elején arról, volt szó, h nem kell aggdnom, semmi féle egyéb sarc, custom tax nem jön rá.
Hát ez nem így lett..,
Sikerült már ilyen esetben valakinek kiharcolnia valamit?

(korábban már rendeltem tőlük szintén telefont azzal nem volt probléma, csak, h ezt, most nem a spanyol raktárból adták fel..

Köszönöm előre is!

(#135278) sntt válasza w.miki (#135259) üzenetére


sntt
csendes tag

nem lehet, hogy azért nem működik, mert világos van neki?
nálam is ez volt, aztán rájöttem, hogy amikor azt hittem, hogy a csavargatástól megjavult, akkor valójában csak besötétítettem neki a kezemmel, csavargatásra semmi szükség.

................................................................................................................................................................

(#135279) Zola007 válasza sntt (#135278) üzenetére


Zola007
veterán

én ia erre gondoltam, de a spájzra nem igazán szoktak akkora ablakot rakni (ha egyáltalán raknak) amitől fényárban úszna

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#135280) w.miki válasza sntt (#135278) üzenetére


w.miki
veterán

spajzban teljesen sötét van. Haveromnál is.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#135281) tcsaba007 válasza Robynho (#135277) üzenetére


tcsaba007
tag

Szia!
Ugyan évekkel ezelőtt, de engem rendesen meg akartak sarcolni egy telóval.
A vám és az Áfa csak egy dolog volt, de be akarták velem vizsgáltatni az akksiját, hogy biztonságos-e, mert az EU-ban nem forgalmazták az adott típust....
Végül fogadtam egy vám ügyintézőt és kb 10.000Ft-ba fájt, sikerült megúszni így az áfát és a bevizsgálást is...

(#135282) sntt válasza ANOka (#135245) üzenetére


sntt
csendes tag

off, mert hazai, de pont fele annyiba kerül, mint amit linkeltél
egy ilyennel raktam össze idén az öntözőrendszert, arra jó volt. sokkal jobb, mint flexszel vágni. hogy a 10x annyiba kerülő mit tud többet, nem tudom, olyan még nem volt a kezemben.
[link]

................................................................................................................................................................

(#135283) Beni2360 válasza w.miki (#135280) üzenetére


Beni2360
félisten

Az Oroszokról nem is beszélve. ;]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#135284) bertokl


bertokl
tag


Xiaomi Yeelight YLDP02YL E27 9W RGBW
$15.89


Xiaomi Yeelight YLDP06YL E26 E27 10W RGBW előrendelés
Alibuy102
$15.89

[ Szerkesztve ]

(#135285) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy olyan USB hub-ot keresnék, amibe a billentyűzet-egér-nyomtató és hasonszőrű dolgok mehetnének, hogy egy kis 2570p-n felszabaduljanak USB portok. Külső tápos hub az csak nagy áramfelvételű külső vinyóknak kéne nem? Azt meg bedugnám direkt az USB3portba, szóval ahhoz nem kell hub most épp szerintem.

Akár ezt az Orico hubot vegyem? Vagy már nem vennétek nem USB3-as hubot? Az gondolom attól még simán meg USB2-es "gazda" portban nem?

Köszönöm előre is! :R

(#135286) Doki16 válasza bertokl (#135284) üzenetére


Doki16
addikt

Ez az új fajta 10W-os is ugyanúgy búg vajon mint a régi? Nagyon szeretem ezt az izzót, de búgása baromira zavar.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#135287) sambenez válasza Doki16 (#135286) üzenetére


sambenez
addikt

Nekem nem búg a régi sem.

(#135288) Beni2360 válasza csubuka (#135285) üzenetére


Beni2360
félisten

Arra a célra nekem ilyen van.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#135289) Doki16 válasza sambenez (#135287) üzenetére


Doki16
addikt

Másoktól is hallottam már, hogy búg/zúg. Ez az egyik nagy hibája ennek az okos izzónak. Lehet azért nem hallod, mert messzebb van tőled. Nekem egy állólámpában van és fél méterre van a fejemtől.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#135290) csubuka válasza Beni2360 (#135288) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, ez kellően olcsónak néz ki :)

Gyanúsan ugyanolyna, mint a fele annyiba kerülő ebayes.

De ez bevált ilyen alap célra akkor nem?

[ Szerkesztve ]

(#135291) Beni2360 válasza csubuka (#135290) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen 3 db adó van benne. Onnan kell megvenni. Anno 1.01 $ fizettem pontokkal.
egér
légegér
billentyűzet

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#135293) Aksomatic válasza Doki16 (#135289) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Ezt meg tudom erősíteni én is, nekem is búg, ráadásul az éjjeli szekrényen van a lámpa, így elég zavaró

[ Szerkesztve ]

(#135294) BVEKT0R válasza Doki16 (#135286) üzenetére


BVEKT0R
csendes tag

Nagyon remélem, hogy nem, mert én emiatt vettem másikat. Amúgy nagyon hangos búgás miatt én írtam nekik és küldtek másikat, az csak 90% felett hallható, kicsit megtámasztva szivaccsal elviselhető.

(#135295) csubuka válasza Beni2360 (#135291) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, akkor veszek kettőt kapásból :)

(#135296) weiss válasza maestro87 (#135242) üzenetére


weiss
addikt

Ezeknek mennyire pontos a beépített wattmérője?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#135297) atee_13 válasza retesz147 (#135263) üzenetére


atee_13
őstag

Akkor úgy kérdezném, hogy amivel van pozitív tapasztalat is idehaza. Láttam már a márkát a GB-n de nem tudok róla semmit.

(#135298) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Lenne még egy kérdésem :D A legalja tejhabosítók nagyon hamar elhullanak? Próbáltátok már netán? Látszólag a keverőjük rozsdamentes acél, szóval talán nem oldódik ki belőlük semmi veszélyes :)

De a motor lehet hamar lehal bennük. Akkor viszont nem ártana akár 600 Ft körül beruházni :D

(#135299) oszy válasza csubuka (#135298) üzenetére


oszy
veterán

Nálam évek óta működik. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#135300) tcsaba007 válasza csubuka (#135298) üzenetére


tcsaba007
tag

Volt, amit évekig használtam, de volt ami meg sem moccant.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.