Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124101) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

A Playstation Plus automatikus megújítást hol lehet kikapcsolni?
Nem találom a subscriptions alatt.

Köszönöm :R.

(#124102) itldj válasza Jim74 (#124101) üzenetére


itldj
aktív tag


És itt cancel. Megkérdezi sokszor hogy biztos-e.

[ Szerkesztve ]

(#124103) Bigiboy77


Bigiboy77
tag

Sziasztok! A Black Friday pontosan meddig tart a Sonynál most? Nem találom

(#124104) Gubu0101 válasza Bigiboy77 (#124103) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nov.28-29 A plusokra 28 a jatekokra 29.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#124105) Bigiboy77 válasza Gubu0101 (#124104) üzenetére


Bigiboy77
tag

Köszönöm :R
Még egy olyan kérdésem lenne , hogy lehet halmozni az előfizetést vagy csak 1 évet lehet megvenni?
Volt még essential 29-ig. Megvettem most a 12 hónaposat és ugyanígy 2022.11.28 ír ki az előfizetés végének de ha upgradelni akarom akkor ott 9270 ír és 2023.11.23.
Akkor most a sima miért csak a mostani dátumot írja ki?

(#124106) Gubu0101 válasza Bigiboy77 (#124105) üzenetére


Gubu0101
veterán

Na ezt passzolom,nekem havonta vonja :(

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#124107) LÁZ válasza Bigiboy77 (#124105) üzenetére


LÁZ
addikt

lehet halmozni, többen több évre bespájzoltak feljebb ;) , valszeg azért írja a mostani dátumot, mert m ég nem járt le az aktuális.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#124108) ayrton


ayrton
tag

sziasztok. tudom lerágott csont, de egy kis helpre lenne szükségem. adott egy helyzet - azt gondolom kedvező :) - mégpedig az , hogy egy háztatrtásban adott 2 db ps5-ös szerkezet. az egyiken magyar acc a fő. a másikon pedig usa. mindkét gépen oda-vissza be vagyunk mi is jelentkezve. a kérdésem az lenne, hogyha a magyar accos ps plusos előfizetése lesz, akkor a másik gépen az usa accos is élvezheti a ps plus előnyeit? előre is köszönöm.

(#124109) Bigiboy77 válasza LÁZ (#124107) üzenetére


Bigiboy77
tag

Igen még nem járt le a mostani.
Mennyi a max halmozás azt tudod?

(#124110) kecsu10


kecsu10
aktív tag

[link]

Nem tudom volt e már. DF a Plague Tale-ről. Indokoltnak érzi, hogy nincs 60 fps, mert bár szerinte a gpu elbírná 1080p-ben, a konzolos proci nem. Az a kérdés, hogy az UE5 játékok gépigénye is hasonló lesz e ehhez? Mondjuk ez iszonyú heavy game, jobban pörgette nálam a vga-t mint a benchmark. :D

(#124111) buherton válasza buherton (#123970) üzenetére


buherton
őstag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! :R

Annyi kérdésem lenne még, hogy vajon az amazon.de-ről ugyanazt a játékot kapom, mint ha Magyarországon venném meg?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#124112) raziel01 válasza miami (#124100) üzenetére


raziel01
veterán

Magyar kártya? A shopto accountban az a magyar cím van megadva?

(#124113) Kendek válasza ayrton (#124108) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Plus előfizetés addig a szintig osztódik, hogy lehet online multizni, meg futtathatóak a letöltött játékok. De utóbbinál is csak a havi behúzott címek esetén tuti, a katalógus játékaival már eltérőek a tapasztalatok. Van akinél ezek megosztással lakatosak, és ezáltal nem is indíthatóak, szóval inkább arra készülj, hogy ezek csak az előfizetéssel rendelkező profilon fognak menni.

<-ƘƘ->

(#124114) EmThor


EmThor
addikt

PS+ Premium streaminggel sikerült 13 éves adósságomat törlesztenem, végigtoltam benne gond nélkül a Ratchet Crack in Time-ot amit anno csak elkezdtem. Nagyon tetszett, nyilván nem éles teljesen a kép mint natívnál de az input lag nem ment az agyamra, különösen úgy hogy egy platformerről beszélünk. Jöhet a folytatás az Into the Nexus! (PS3-ra 5e-ért kapható még asszem amúgy a Crack in Time)

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#124115) miami válasza raziel01 (#124112) üzenetére


miami
csendes tag

Nincs ott megadva cím jelenleg. A rendelésnél adtam meg nagyjából azt :D

(#124116) Lackooo84 válasza Kendek (#124113) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nálunk ment minden még a stream is osztva.

The Truth is out there...

(#124117) ayrton válasza Kendek (#124113) üzenetére


ayrton
tag

köszönöm a gyors helpet! :R

(#124118) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!

Most fejeztem be a Ragnarököt. Eszméletlen kaland volt, minden percét élveztem. Sajnálom, hogy vége.

!!SPOILER LENTEBB!!
Aki esetleg végig vitte attól kérdeznék:
A végén Atreus külön útra indult, ezek szerint várható vele egy külön rész/folytatás?

(#124119) Jim74 válasza itldj (#124102) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R, megnézem.

(#124120) Jim74 válasza Bigiboy77 (#124109) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én a mostani akcióval 2026. márciusig halmoztam.

(#124121) WhiteWalker válasza raziel01 (#124090) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Melyiket vetted ? Nem találom az oldalon.

(#124122) Jim74 válasza Kendek (#124113) üzenetére


Jim74
nagyúr

Elvileg mennie kellene a katalógus játékoknak is az alábbi link alapján: [link]

PlayStation Plus features you can share
Online multiplayer (subject to parental control settings).
Downloaded games purchased with PlayStation Plus discount. Downloaded Monthly Plus games.
PlayStation Plus game and classic catalog games (depending on membership plan).
Game Help (PS5 consoles).

(#124123) ImACeltic válasza kecsu10 (#124110) üzenetére


ImACeltic
őstag

Azért érdekes ez mert eléggé dicsértek ezeknek a konzoloknak a prociját, most meg már a 2. évben eléggé limitálja a teljesítményt. Állítólag. Mert azért 1-2 játék megmutatta, hogy van kakaó a cuccban. Demon's Souls remake, Rift Apart, TLoU Part 1.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#124124) cyberkind válasza ImACeltic (#124123) üzenetére


cyberkind
félisten

Vagy csak kezdenek megágyazni a Pro konzoloknak, marketing. :K

Paranormal Cocktivity

(#124125) Kendek válasza Jim74 (#124122) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mennie kell, én is úgy tudom, de páran jelezték, hogy náluk nem megy. Mások viszont azt írták, hogy náluk pedig megy. Így kicsit nehéz eldönteni, hogy a gyakorlatban mi az igazság. :)

<-ƘƘ->

(#124126) Jim74 válasza Kendek (#124125) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, ez is hasznos infó :R.
Én azért reménykedem, hogy a family sharing-en belül nem lesz gond.

(#124127) Gubu0101 válasza cross56 (#124118) üzenetére


Gubu0101
veterán

Remelem,ugy jott le mintha celzas lenne a folytatasra :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#124128) Macccy válasza krx21 (#124085) üzenetére


Macccy
senior tag

"Ha nem optimalizálták volna 4-re, akkor még jobb lett volna PS5-re?"
Eeeh, olyasmi, igen. Van összefüggés.
Kezdve azzal, hogy sok erőforrás és idő azért rendesen kifugázni plusz kettő (PS4 és PRO) konzolra.
Aztán a GOW : R pont egy jó példa, bár iszonyat élvezem és baromi szép, de alapjaiban egy lastgen játék feljavított textúrákkal, magasabb LODal és csupán néhány alapabb extra effekttel. Meg ezeket nem én mondom, én csak értem amit a DF mond, ez az összes last+currens gen játéknál elhangzik. Egy jelen generációra tervezett játék - hogy a legegyszerűbbet mondjam - 3-4 sec alatt tölt be nulláról komplex nagy játékteret, textúrákat, effekteket a PS5 (na meg Series) féle nvme SSD apival, na ez kábé sosincs az ilyen lastgen alapú játékoknál meg. Nem használ semmilyen raytrace eljárást, vagyis ha jól emlékszem korlátozottan néhány felület tükröződésénél van valami precíziós a Quality módokban. Nincs FSR, VRS és a framerate-en is látszik, hogy nincs kifugázva úgy általában sem, ha ki lenne, akkor a Favour Performance módban nem lenne HFR kapcsoló, hiszen a budget ki lenne használva, nem szaladgálna a frame fel 80-90 -ig.

Azok a srácok bolondulnak a retroért, szóval nem esik le a gyűrű a kontrollert tartó kezükről akkor sem, ha le kell nyúlni a pixelkupac aljára, de mégis elmondják a df directek és a játéktesztek alkalmával is, hogy azért ez az elnyújtott lastgen support még most is hatással van a játékok fejlesztésére technológiai szemmel.

(#124129) Mike válasza Jim74 (#124120) üzenetére


Mike
veterán

amúgy minek? jövőre is lesz fekete péntek. minden évben van

(#124130) Jim74 válasza Mike (#124129) üzenetére


Jim74
nagyúr

Olcsóbb nem lesz, így legalább nem kell ezzel foglalkozni pár évig.

(#124131) raziel01 válasza WhiteWalker (#124121) üzenetére


raziel01
veterán

[link]
Legördülő menüből más összegű is választható.
Azonnal ott volt a kód fizetés után a fiókban. Szóval gyorsak.

[ Szerkesztve ]

(#124132) Ctrl+Alt~Del válasza cross56 (#124118) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Mennyi idő volt a végigjátszás/végigszaladás?

W | W | H | W | W | W | H

(#124133) kecsu10 válasza ImACeltic (#124123) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Számomra is fura volt ezt látni és hallani. Azt mondják, hogy Ryzen 3600 körüli cpu van a konzolban. Ezt pc vonalon ismerjük, nem egy rossz proci, de egy komolyabb kártyát már azért vissza tud fogni picit. Pláne 1080p-ben. Ezért is kellenek a jó exkluzívok. A konzolt továbbra is azok viszik a hátukon szerintem. De az a sajnálatos, hogy ennél magasabb igényű játékok is jönnek majd. A pro gépek, hát nem tudom, többen mondták, hogy nem valószínű, mert nincs mit belerakni, legalábbis olyan áron amin még meg is vennék az emberek. Majd meglátjuk mi lesz a jövőben. :)
Szerk: Az általad említett játékok mind exkluzív játékok. A Last of us remaket nem próbáltam még, de a másik kettő azért nem néz úgy ki mint a Plague Tale, mármint ha utóbbi alatt olyan vas van, ahol meg is tudja ezt mutatni.

[ Szerkesztve ]

(#124134) cross56 válasza Ctrl+Alt~Del (#124132) üzenetére


cross56
senior tag

32 óra, pár mellékküldetéssel együtt. De még sok tennivaló maradt így is :)

(#124135) krx21 válasza Macccy (#124128) üzenetére


krx21
nagyúr

<si><st/></si>Én nem látom ezt ennyire élesen. Sőt, tudjuk, hogy alapjaiban nem más programozni egy PS4-et és egy PS5-öt sem. Hasonló PC architektúra mind a kettő, ez már nem egyedi mint a PS3 volt. A teljesítményhez igazított paraméterezés a különbség. A két konzol megjelenés közel sem 2x-es munka, sőt. Nézzük meg a PC-t, ott is mennyire sok teljesítményű gépen elindítható egy játék.
Meg ami szintén nagy kérdés: Negxtgen játék. Mit nevezünk nextgen játéknak? Van ennek valami definíciója? Csak mert a PS5-ös és XSX-es játékok kb. pont annyival futnak jobban, szebben, mint amit a hardver teljesítmény növekedéstől elvárható. Nincsenek nextgen csodák. Vagy arra várunk, hogy pl: A naughty dog készít egy csak PS5-ös agyon optimalizált játékot és akkor az lesz éppen a nextgen,a többi csak félgen? :DDD
Na igen, én is várom az agyon optimalizált minőségi játékokat. Csak nem a negxtgen bűvöletében várom a csodát, mint ahogy egy PC-s gammer is tudja, hogy mit kapukat egy VGA upgrade-el… :DDD(SP)(/SP)

[ Szerkesztve ]

(#124136) ImACeltic válasza cyberkind (#124124) üzenetére


ImACeltic
őstag

Tudatosan szarul optimalizálni pár játékot, hogy majd erre foghassák? Ez kicsit ilyen túlzó összeesküvési elméletnek hangzik. :D

kecsu10

Igen, exkluzív játékokat írtam és tudom, hogy ezek fognak mindig a legjobban kinézni mert csak 1 gépre vannak írva, viszont a lényeg, hogy kellő idővel és megfelelő fejlesztőcsapattal ki lehet hozni ebből a konzolból még elég sokat. Továbbra is azt állítom, hogy még nem láttunk mindent.

Én még nem játszottam a Requiem-el, de néztem több videót és screenshotot és tényleg elég durván néz ki, viszont a Demon's Souls és a Rift Apart szerintem pariban van vele.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#124137) ron233


ron233
tag

Üdv!

Nem ross ez a 25% plus leárazás, de mi a decemberi tendencia? Akkor már 50%-al leviszik vagy nem lehet tudni?

(#124138) Sliderxy válasza ron233 (#124137) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Tavaly volt év végén az új belépőknek 50%-os kedvezmény, idén nem hinném, hogy ez megismétlődne, de ne legyen igazam. Mindenesetre szerintem a mostani ajánlat is nagyon jó, be is húztam 1 évet, mert nekem ez bőven megéri.

(#124139) bordi10 válasza Mike (#124129) üzenetére


bordi10
senior tag

Nem biztos, hogy ilyen áron lesz jövőre is. Olcsóbb nem lesz.

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#124140) F-ECT$ válasza Mike (#124129) üzenetére


F-ECT$
titán

Ilyen infláció mellett megéri vásárolni. Jövőre sem lesz sokkal több szerintem, de pár ezer forintot lehet fogni a dolgon.

Dive ever, work never.

(#124141) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#124142) cross56 válasza Gubu0101 (#124127) üzenetére


cross56
senior tag

igen, szerintem is ;]

(#124143) Farkassacred válasza F-ECT$ (#124140) üzenetére


Farkassacred
őstag

Legjobb, ha nem is költ az ember ilyenkor. ;]
Egyébként én tuti megvárnék egy 50%-os leárazást és úgy táraznék be. Csak nem lett akkora a szigor, mint a Nintendo-nál.
Persze jómagam még 75%-nál se tenném rá a kezem..

(#124144) Kendek válasza Farkassacred (#124143) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Arra várhatsz, hogy 50% legyen és azzal be is lehessen tárazni. Ilyen még nem volt, max az új belépőknek, és max egy év erejéig.

<-ƘƘ->

(#124145) Sliderxy válasza Farkassacred (#124143) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Igen, ezt már tudjuk, hogy ingyen sem kellene. ;]

(#124146) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Sziasztok! Ilyenkor vegyem meg az extrát vagy előbb az essentialt ha szeretném az extràt kedvezményes áron 1 évre :F

(#124147) TrishtanAG válasza EasyLife (#124146) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Mondanám, hogy várd ki a 10 napot, és utána az extrát. De pont lejár akkor az akció :( Fentebb írta valaki, hogy ha Essentialt veszel, utána tudod kedvezményesen frissíteni.

www.adventuregames.hu

(#124148) Scholes9 válasza Farkassacred (#124143) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Erre sokáig várhatsz ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#124149) vm93hun válasza Kendek (#124144) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Visszanéztem a vásárlási előzményeimet és tavaly karácsony előtt (ami nem BlackFriday volt, hanem december közepe) 9000-ért vettem éves Essentials-t, ami pont 50%-os kedvezmény.

Akkor az is személyre szabott ajánlat volt? Előtte volt egy hónapos előfizetésem, amit nem hosszabbítottam meg.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#124150) Bazsi747


Bazsi747
aktív tag

Sziasztok.Nincs még sehol Wither 3 next gen videó?Vagy tesznek majd fel szerintetek?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.