Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Madwe válasza Imilenni (#19997) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ja értem, a pályaváltás az tök egyszerű dolog ;] az addigi tapasztalatok zöme kuka, de sebaj, majd juniorként kezd vmi másik pályán...
jó pénzt keresnek a játékfejéesztők? Hát ez véleményes...

(#20002) opr válasza Oposzumtoszó (#20000) üzenetére


opr
veterán

Ezt mindig az adott kiado donti el, hogy hogy enged frissiteni mit (vagy egyaltalan keszul-e nextgen patch).

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20003) Oposzumtoszó válasza opr (#20002) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Ezzel nincs is gond. De ha az ember bevásárolt az évek alatt egy raklap játékot és szeretné is használni, akkor engedtessék már meg neki. :DDD
Nem vagyok nagyravágyó, pár meglévő címet elővennék PS4 grafikával is, nem kéne nekem frissítés. ;]

Apropó, akinek jutott gép az első turnusban, milyen játékot rendelt hozzá?
Én a Spider Man mellett döntöttem. :)

[ Szerkesztve ]

(#20004) GEIL válasza Oposzumtoszó (#20000) üzenetére


GEIL
addikt

Pedig kérhetnének érte pénzt...simán.

Mondok hülye példát:
Akkor ma meló után begurulok a skoda szalon / márkaszervíz -be és szólok nekik , hogy az Octavia II 1,6-os szívóbenzines motor+5-ös váltó helyett tegyenek már bele egy 2.0 TSI RS Octavia motort + 6-os váltót.
(motorvezérlővel stb...féltengelyekkel és első fékekkel persze :P )
Jó, ez durvább beavatkozás...de még egy garnitúra RS felnit vagy hátsó szárnyat meg spoiler szettet se kapnék (hiába tőlük hoztam ki az autót)...habár az is csak "külcsíny"
mint a PS4 -> PS5 grafikai váltás. :U :K ;] :DDD

Szóval van valami a birtokomban amit "frissiteni" szeretnék....hát nem mindegyik kiadó vagy cég készséges....ennek is örülhetünk amit kapunk. :R ( ingyen még egy szönyeget se adnak lábtérbe....) :D

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#20005) Oposzumtoszó válasza GEIL (#20004) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Pedig milyen jó lenne.... :DDD :DDD

(#20006) Imilenni válasza Madwe (#20001) üzenetére


Imilenni
addikt

Persze, azt hitték fszt lógatnak majd egésznap, aztán kiderült hogy itt is dolgozni kell.
Sajnálom őket :D

Press "F" to pay respects.

(#20007) stickermajom válasza ldave (#19999) üzenetére


stickermajom
addikt

Valószínűleg azért nem állunk páran empatikusan a dologhoz, mert nem a játékfejlesztés az egyetlen ahol a crunch egy elfogadott dolog, mégis erről az oldalról hallani a legtöbb sírást. Kérdezz meg például egy financest, hogy zárás előtti hetekben mennyit dolgozik.. De én is 33 óránál tartok a hónapban, pedig különösebb extra dolog nem történt. Tetszik, nem tetszik, ez manapság ilyen, amíg akár csak egy hülye is (pl. én) csinálja, addig az lesz az elvárt.

(#20008) boost válasza Imilenni (#20006) üzenetére


boost
addikt

Te aztán tudod, hogy mit hittek és mit csinálnak és mennyiért, stb... :U

(#20009) Moby válasza RangerFox (#19937) üzenetére


Moby
addikt

A játék már előrendelhető, de nem a storeban. Az még nincs felkészítve ezek szerint PS5 játékokra. [link]

(#20010) boost válasza stickermajom (#20007) üzenetére


boost
addikt

Ha lenne finance fórum és ott beszélgetnél, akkor arról hallanál sokat. De gémer fórumon a gémer témákról hallasz sokat. Nekem volt controllingos párom, tudom mi a hónap és évzárás, képzeld, hallottam sokat róla, csak nem a gamepodon.

(#20011) ldave válasza boost (#20010) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Pontosan, nekem is van olyan családtagom, aki auditorként kimerülésig dolgozott, az orvosnak kellett két hét betegszabadságra küldenie végül, amit arra tudott felhasználni, hogy befejezze a felgyülemlett munkáit, mert addig sem kapott újat. Szerencsére már eljött ettől a cégtől.

A Slime draws near! Command?

(#20012) opr válasza Oposzumtoszó (#20003) üzenetére


opr
veterán

Hat, akkor vedd elo, erre valo a BC. :DDD
Amirol abban a jogi boilerplateben szo van, az nem a BC, hanem az esetleges ps5 patch-ek. Gyakorlatilag annyi tortenik, hogy leirjak szepen jogilag azt, hogy lehet lesz patch, de lehet nem, de ha lesz, akkor lehet ingyen lesz, de lehet, hogy csak egy darabig lesz ingyen, de az is lehet, hogy fizetni is kell erte.
Gyakorlatilag szepen jogilag van megfogalmazva, hogy fingunk nincs, mert nem rajtunk mulik, a lehetoseg meg adott.

Pl ha lesz egy jatek, ami PS4-es, de van hozza fizetos PS5 patch, akkor donthetsz ugy, hogy nem fizetsz a PS5 patch-ert, es akkor siman PS4 BC modban fog futni a jatek. Tehat fogsz tudni jatszani vele tovabb minden gond nelkul, csak PS4 (pro) modban.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20013) Imilenni válasza boost (#20008) üzenetére


Imilenni
addikt

Nincs olyan munkahely ahol nem dolgozzák az emberek magukat szrrá.
Nem is értem komolyan, ennyi erővel mindenki sírhatna, hogy sokat kell dolgozni.
Minél kevesebb emberrel akarnak megoldani mindent, welcome 2k20.
Aki ezt nem látja az egyszerűen nem nyitott szemmel jár. :U

Press "F" to pay respects.

(#20014) opr válasza Imilenni (#20013) üzenetére


opr
veterán

De van. Eleg sok. Magyarorszagon nincs sok, ez teny, de nyugaton van boven.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20015) boost válasza Imilenni (#20013) üzenetére


boost
addikt

de ez hülyeség. dehogy nincs. Normális munkahelyen nem kell magad "szarrá" dolgozni.

(#20016) Oposzumtoszó válasza opr (#20012) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Nekem ennyi bőven elég. :K

(#20017) d@vee


d@vee
őstag

Gamestar lehozta, hogy a PS4-es pókmalac mentései kompatibilisek lesznek a PS5-ös verzióval is.

Ja

(#20018) S e t h válasza Imilenni (#20013) üzenetére


S e t h
nagyúr

Jó sok helyen dolgozhattál.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#20019) Imilenni


Imilenni
addikt

Természetesen, van, biztos.
Eléggé gáz az, hogy a fejlesztők sírását ennyire komolyan veszik.
De ettől még a világon többen dolgoznak ennyit, akár többet.
Érdekes ők nem sírnak, vagy ha igen azt mindenki nyakon fssa :D
Fogadják el, munkahely.
Nem szórakozni jár be az ember.

Persze, most a sírások korát éljük, mindenért sírni kell, mert most az menci.

(Én se dolgozom magamat szrrá, bőven nem. Viszont sok ismerősöm igen :U )

Press "F" to pay respects.

(#20020) Imilenni válasza S e t h (#20018) üzenetére


Imilenni
addikt

Persze, ahogy mondod.
Kezdjünk gyűjteni szegény fejlesztőknek, mert dolgozniuk kell a MUNKAHELYEN. :C

Press "F" to pay respects.

(#20021) boost válasza d@vee (#20017) üzenetére


boost
addikt

félig igaz:
Spiderman - nem lehet a PS4 mentés használni PS5-n
Spiderman Miles Morales - lehet a PS4 mentést használni PS5-n

(#20022) Tomtailor85


Tomtailor85
senior tag

Lehet, hogy hülye a kérdésem, csak kíváncsiságból, a ps5 gpu-ja melyik pc-s vganak felel meg kb?

(#20023) ldave válasza Imilenni (#20019) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Tudod, ha esetleg a cégek felvennének még egy embert ahelyett hogy a meglévőkkel dolgoztatnának még napi 8 órányi mennyiséget, az lenne a jó megoldás. De sajna nem ilyen világban élünk. És pont azért, mert a munkavállalók is elfogadják ezt a helyzetet.

A Slime draws near! Command?

(#20024) Imilenni válasza ldave (#20023) üzenetére


Imilenni
addikt

Ezt a többieknek mond.

"Minél kevesebb emberrel akarnak megoldani mindent, welcome 2k20."

Akik nem ilyen helyen dolgoznak, tegyék össze a kezüket :D
Igen elfogadják, mert félnek attól higy kirúgják őket.
Úgyis jön valaki, aki elvgézi annyiért azt a munkát.
Indexhez is jelentkeztek újságírók, hiába nézik ki őket.

Pénzből élünk. Ahhoz meg dolgozni kell. Sokat? Akkor sokat dolgoznak.
Nem tetszik? Minek vagy még ott? Ha ott vagy akkor meg ne sírj.

Istenem tényleg, szánalmas :D

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#20025) Wesder válasza d@vee (#20017) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, a Moralesnek. Vagy ez azótà vàltozott?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#20026) oriic válasza d@vee (#20017) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Miles Moralesrol irnak, arrol eddig is tudtunk.

Live-Die-Respawn

(#20027) boost válasza Imilenni (#20024) üzenetére


boost
addikt

De ez miatt nem a munkavállaló a hülye, hanem a cég. Ideje lecserélni ezt a tehetsz róla-tehetsz ellene hozzáállást, felelősség áthárítást a munkavállalóra. A cég gonosz, mert kihasználja a munkavállalót

(#20028) Imilenni válasza boost (#20027) üzenetére


Imilenni
addikt

A munkavállalót nem fogja ez érdekelni, mert lesz más a helyedre.
Persze általában nincs, de nehogy már ők adják be a derekukat.

Ez ilyen, sajnos.

Nem kell félreérteni, én megértem hogy szétdolgozzák magukat, és nemtudtak mit tenni.
Viszont ez nem új, egyszerűen csak Ők az internetre szórják a bajaikat.

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#20029) erahurka válasza stickermajom (#20007) üzenetére


erahurka
félisten

Kereskedelem karácsony előtti időszaka. És nem projekt szerűen hanem minden évben.

Volt hogy heti 7 napoztam, 6-kor keltem, 22-kor értem haza.

[ Szerkesztve ]

(#20030) stickermajom válasza boost (#20027) üzenetére


stickermajom
addikt

A munkavállaló pedig hülye, mert hagyja. Itthon is, amíg akár csak egy is van, akinek jó a zsebbe 120 ezer, az lesz a standard.

(#20031) .LnB válasza erahurka (#20029) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

9 óra volt az út haza?! :Y ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20032) erahurka válasza .LnB (#20031) üzenetére


erahurka
félisten

Elírtam na :D De szép is lenne egy heti 7 órás munkarend :DDD

Az út olyan 3 óra volt oda-vissza, közte meló...

(#20033) opr válasza .LnB (#20031) üzenetére


opr
veterán

Nem, nem, felreerted. Heti 7 orazott. Minden nap egy ora, tehat mondjuk 7-kor elindult, odaert, dolgozott egy orat, elindult haza, 22-re ert haza. Tehat 7 ora volt az ut odafele is, meg vissza is. ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20034) opr válasza erahurka (#20032) üzenetére


opr
veterán

Anno En is csinaltam ilyet, meg olyan is volt, hogy a csutortoki munkanapnak szombat delutan lett vege. Aztan megfogadtam, hogy ilyen nem lesz soha tobbet, plane, hogy tulorapenz vagy extra szabi vagy barmi egyeb nem volt.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20035) Kendek válasza Tomtailor85 (#20022) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Technikailag semelyiknek, mert ez egy jól kigyúrt, félig egyedi AMD APU, annak minden extra előnyével, ami PC-s VGA-val nem érhető el.

<-ƘƘ->

(#20036) .LnB válasza erahurka (#20032) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azért a másfél óra se semmi melóba menet.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20037) erahurka válasza .LnB (#20036) üzenetére


erahurka
félisten

Alapjáraton home office van szóval nem gáz. Olyankor problémás mikor be kell segíteni a raktárba. De azóta az is szofisztikáltabb, normál munkarend. Én voltam a hülye annak idején, hogy komolyan vettem, hogy minden nap menni kell.

(#20038) Tomtailor85 válasza Kendek (#20035) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Ja, értem! Köszönöm a válaszod! :R

(#20039) Deck válasza Kendek (#20035) üzenetére


Deck
titán

Már maga a kérdés is.. :))

PS5

(#20040) opr válasza Tomtailor85 (#20022) üzenetére


opr
veterán

Semmi ertelme a kerdesnek, mert teljesen mas vilag.
Kivalo pelda erre, hogy elvileg a ps4 pro gpu-ja kb egy RX 470-nek felel meg Pc szinten. Aztan kinyog magabol egy TLOU2 szintu latvanyt. PC-n hol latsz TLOU2 szintu grafikat, milyen vga-val? Mert RX 470-el biztos nem.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20041) front3r válasza boost (#20021) üzenetére


front3r
őstag

Nekem a sima Spiderman esetében ez nem egyértelmű.
Ha nem a remaster változatot indítom el, akkor át lehet hozni a Spiderman mentéseit, nem?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#20042) opr válasza front3r (#20041) üzenetére


opr
veterán

BC modban futo jatekoknal mukodnie kell, igen.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20043) Zoleee83 válasza Imilenni (#20020) üzenetére


Zoleee83
addikt

Aztán majd ha a legtöbb AAA-s fejlesztő a TE tanácsodra a 16 órás munkanapok miatt pályát vált, akkor majd sirdogálhatsz', hogy nincs mivel játszani, vagy debesz@r' az összes játék, annyukat' és még így is 36 ezer egy játék... :U

Igazad van ez a megoldás! Ja NEM!

Meg tudod van olyan is hogy hivatás, egy orvos sem szívesen dolgozik nevetséges pénzekért, de van aki arra tette fel az életét, egy fejlesztő meg erre, de az akkor sem normális hogy egy ember a 24 órából 16-ot dolgozzon heteken-hónapokon át. Lehet jönni a nagy dumával, de nem életszerű és főképp nem egészséges, pláne ha család is van.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#20044) Tomtailor85 válasza opr (#20040) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Azért kérdeztem, mert nem nagyon vágom! Én egy egyszerű felhasználó vagyok, aki rádugja a ps-t a tv-re és játszik! Attól még érdekel a téma! :R

Deck: Gépészeti, Tervezési, Lemezmegmunkálási dolgokról szívesen beszélek veled! Én ahhoz értek, Te meg ehhez! Bocs, ha a kérdésem hülye volt! Ha nem tudok valamit, akkor is megkérdezem, ha hülyeség is, mert azzal csak tanul az ember! :R

(#20045) predakon válasza Tomtailor85 (#20044) üzenetére


predakon
őstag

Na erről meg én beszélnék veled szívesen :D gépépítés, automatiziálás, ipari robotok az én frontom :)

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#20046) Deck válasza Tomtailor85 (#20044) üzenetére


Deck
titán

Nem állt szándékomban megsérteni téged, remélem nem így jött le! :R

PS5

(#20047) Tomtailor85 válasza Deck (#20046) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Ne viccelj! Nem vagyok az a sértődékeny fajta! No para! :DD :R

(#20048) boost válasza Tomtailor85 (#20044) üzenetére


boost
addikt

Még nem mutatta be az AMD ezt a családot, de már csak napok kérdése. A neve AMD Big Navi, és azt pletykálják, hogy még a PS5/XSX|S start előtt elérhető lesz.

Nyílván nem egy ilyen kártya lesz benne, de azokból a komponensekből lesz összelegózva, amiből ezek a kártyák is, és technológiai tudásban megegyezik velük. Teljesítményben a cikk szerint a Navi 22-re fog leginkább hasonlítani.

[link]

Nyílván az AMD se hülye, hogy kifejleszt egy új családot, generációt, majd csak a konzolgyártóknak adja el. :D

[ Szerkesztve ]

(#20049) NyMRooD válasza Imilenni (#20019) üzenetére


NyMRooD
őstag

De attól még, hogy a világon többen dolgoznak ennyit vagy többet ez nem lesz normális, szvsz nem a fejlesztők sírásával van a baj hanem azzal, hogy a világon sok helyen megtehetik ezt a vállalatok, lásd kis hazánkat.

Attól, hogy van rosszabb még nem legitimálja a rosszat.

szerk.: közben látom, hogy félig meddig egyet értünk.

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#20050) opr válasza Tomtailor85 (#20044) üzenetére


opr
veterán

Nincs azzal semmi gond, ezert is irtam peldat, hogy el tudd magadban helyezni. :K
Ha esetleg tamado hangvetelunek erzodott a komment, elnezest kerek, tajekoztato hangvetel volt tervben, csak ezek szerint az agyamtol ez mar az ujjaimig nem jutott el. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.