Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124501) Lackooo84 válasza RangerFox (#124500) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tehát megint kiadtak egy félkész játékot... :U ;]

The Truth is out there...

(#124502) RangerFox válasza Lackooo84 (#124501) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Cserébe tök jó állapotban jelent meg.

(#124503) Scholes9 válasza oriic (#124478) üzenetére


Scholes9
nagyúr

;]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#124504) bexinho23 válasza @rglaaf (#124436) üzenetére


bexinho23
őstag

Pfu, ne is mondd. Épp a napokban szívtam vele. 75%-on végeztem a trófeákkal még pár éve. Pár éve nagyon gyér a játékfelhozatal, így kénytelen vagyok visszanyúlni több játékhoz. Gondoltam 60fps-sel érdemes lenne platinázni a DS-et.
1. Le kell tölteni a PS4-es változatot
2. Játékon belül a karaktereddel el kell jutni egy nagyobb állomásra
3. Ott a menübe kell lépned, és mentések exportálását kell aktiválnod
4. Belépsz a PS5 változatba, majd ott a főmenüben a PS4 mentések áthozatalát (nem emlékszem a pontos megnevezésre) kell választanod

Viszont fontos, hogy minden rendelésedet teljesítened kell. Nem maradhat folyamatban szállítás. Ezzel több mint fél órát szívtam, mert volt egy fényképészes küldetés, amit nem tudtam visszamondani. Így 2 év után újra meg rá kellett éreznem a játékra, illetve fel kellett vennem a fonalat, hogy mi hogyan működik. Nem gyengén voltam ideges hajnali egykor :D
Ez a mentés átviteli procedúra egy igazi sz*****s... nem tudom mi értelme volt. :U

(#124505) Deck


Deck
titán

Amilyen jó játék lett a GOW Ragnarok olyan gyenge benne ez a Berzerkerek, Valkűrkirálynő fight. Olyan cheap szar megoldások vannak benne mint egy DS gamebe. A különbség, hogy ez gyors az meg lassú. Hitbox, timing, támadás spam, dupla tripla fightok, 1-2 hitelés, területi támadás, bifrost, állandó teleportálás... Védhető nem védhető támadás verziók, néha jó valami néha nem. Ez van. Kb szerencse is kell, hogy meglegyen. A Sekiro ehez képest semmi. :K

[ Szerkesztve ]

PS5

(#124506) Geresics


Geresics
addikt

Kukucs!

Tegnap vettem egy PS5-öt, és a Miles Morales-es Pókember játékot. Eddig egy xbox360 konzolom volt (most is megvan), amit a gyerekeknek vettem igazából a Kinect miatt, és élvezik is a mai napig az ugrálást vele.
A PS5-tel nincs nagy tapasztalatom, tegnap kb 40-50 percet játszottam vele, és bizony a képernyőn hiába mutatta melyik gombot kell nyomnom, még keresnem kellett a kontrolleren a megfelelő szimbólumot, szóval tényleg n00b vagyok, ezért nézzétek el, ha hasonlóan komoly kérdésekkel foglak benneteket bombázni időnként! :DDD
Lemezes változatot vettem, hogy (talán) könnyítsem a játékbeszerzéseket. Nem tervezek túl nagy tárházat, és nem szeretnék feleslegesen kísérletezni, ezért inkább kérdezek! :B

1.) Szeretnék valami könnyed autós játékot venni. XBOX360-on a Forza Horizon (első rész) nagy kedvenc volt. Könnyed, a versenyek változatosak, nehézségi szint állítható, és kontrollerrel is tökéletesen irányítható játék, amihez nem kell kormány ahhoz, hogy élvezzük is. Ilyet keresnék PS5-re! Mit, miket keressek? Szimulátorokat, és olyanokat, amin órákat kell gyakorolni ahhoz is, hogy egyáltalán el tudjak indulnim olyat nem szeretnék, tényleg csak kikapcsolódásra kellene, de azért gagyi se legyen! :R
2.) A God of War Ragnarök-öt szeretném szintén beszerezni, de előtte mindenképp szeretném lejátszani az előző részt is! Azt hogy tudom beszerezni? (HA!-n rákerestem, és csak a Ragnarök-öt találtam.) :R
3.) A Miles Morales előtti Pókember játékot is szeretném lejátszani (ha sikerül gyorsan beszerezni, akkor még a Morales előtt), de ebből csak PS4-es lemezt láttam. Az minden gond nélkül jó nekem, vagy van PS5 változat is? :R

Néztem még az előfizetői csomagot is, ebből biztos, hogy valamelyiket ki fogom választani. A legdrágább nem hiszem, hogy kellene, mert sem a régi játékok nem érdekelnek (na jó, időm nincs rájuk), sem streamelni nem szeretném a szerencsétlenkedésem. A középső és az olcsó között viszont az összefoglalóból a link alapján valami "Játékkatalógus" a különbség, meg az "Ubisoft+ Classics". Előbbit nem tudom mi, utóbbit meg... na jó, azt sem! :D

Köszi minden tippet, tanácsot! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#124507) F-ECT$ válasza Geresics (#124506) üzenetére


F-ECT$
titán

1. Nincs. Na jó, van GT7, bár nem tudom mennyire könnyed.
2. A PS Plus előfizetésben (középső szinttől) benne van.
3. Jó a PS4-es is, de az MM-et elindítva meg lehet venni a PS5-ös verziót is.
+1. Elég a középső csomag. (A streamelés alatt nem azt érti, hogy te streamelsz, hanem hogy nem kell letölteni a játékot, és úgy is tudsz vele játszani.)

Dive ever, work never.

(#124508) Maxtreme válasza Geresics (#124506) üzenetére


Maxtreme
addikt

1. dirt 5. Most akciós a storeba. Én abszolút nagyon kellemeset csalódtam benne.
2. pedig ott a storeba
3. Miles morales-el lehet megvenni (fel is ajánlja) szintén a store-ból a pókember felujított változatát, ha jól emlékszem 20 euróért.

[ Szerkesztve ]

(#124509) dokee78


dokee78
félisten

Egy adott PS-4 játékmentés kompatibilis PS-5 játékkal?

(#124510) Mezcal válasza Geresics (#124506) üzenetére


Mezcal
addikt

1 Grid Legends, Dirt 5, NFS Heat ezek nagyon jól játszhatóak, nem gagyik és arcade.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#124511) Kendek válasza dokee78 (#124509) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Általánosságban nem, de egyes játékoknál lehet valamilyen módon importálni.

<-ƘƘ->

(#124512) Maxtreme válasza Mezcal (#124510) üzenetére


Maxtreme
addikt

Meg esetleg még Wreckfest :)

(#124513) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Szükségem lenne egy 5 méteres HDMI 2.1-es kábelre, de nem találok értelmeset. Tudnátok ajánlani valamit? :S

(#124514) Mezcal válasza Maxtreme (#124512) üzenetére


Mezcal
addikt

Az nem olyan könnyed játék, simán felhúzza az embert :D

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#124515) erahurka


erahurka
félisten

Nem tudjátok, ha van PS3-am akkor is csak streamelni lehet a Prémium csomagos PS3-as játékokat, vagy le is lehet tölteni őket a konzolra?

Meg a Ratcheteknek nem kéne már fenn lenniük? Nem találom őket :F

(#124516) tboy93 válasza Geresics (#124506) üzenetére


tboy93
nagyúr

Autos jatek: grid, nfs heat, wreckfest. A gran turismo jo jatek, de nem konnyed, tanulni kell.

Nezz ra a ps plus alap tier-re, a ps plus collection ad 20 jatekot, azt hiszem talan a god of war is benne van.

(#124517) erahurka válasza Mezcal (#124514) üzenetére


erahurka
félisten

Nem értem mikor ilyen roncsderbi ereszd el a hajam játékokból hardcore kihívást csinálnak. Csak frusztráció a vége szórakozás helyett. Ha nehéz a feladat, akkor ne legyen már az AI egyetlen célja hogy téged összetörjön. Megköveteli a jó eredményeket de vért izzadsz a hülye ellenfelek miatt. Miért nem elég top 10 vagy a mezőny első felében lenni a továbbjutáshoz? Motorstorm Apocalypse ugyanez, a második két sztoriban top 3 kell minden versenyen, hát volt egy-két pálya ahol rendesen üvöltöttem a tévével, pedig itt elég NFS-es a gép és az utolsó körben mintha visszaesne kicsit az élmezőny.

Wreckfestben mondjuk legalább lehet nehézséget állítani.

(#124518) Octi válasza r6man123 (#124513) üzenetére


Octi
aktív tag

Esetleg: [link]

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#124519) Kendek válasza r6man123 (#124513) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A passzív kábelek max 3 méteresek, szóval olyat keress ami aktív. Persze ezek nem olcsóak.

<-ƘƘ->

(#124520) Frod válasza Geresics (#124506) üzenetére


Frod
addikt

"A középső és az olcsó között viszont az összefoglalóból a link alapján valami "Játékkatalógus" a különbség, meg az "Ubisoft+ Classics". "

Játékkatalógus: ha Extra csomagot fizetsz elérhetővé válik számodra egy több tucat játékot tartalmazó könyvtár, ahol az előfizetésed ideje alatt további költségek nélkül hozzáférsz ezekhez. És többek között elérhető így a Miles Morales is, valamint az általad keresett előző God of War is. Sőt, továbbmegyek, ha megelégedsz a Spiderman PS4-es verziójával, és nem kell mindenáron az 5-ös neked, akkor az is benne van a csomagban!

Ubisoft+ Classics: ez csupán annyit takar, hogy az Ubisoft kiadó játékai (pl. Assassins Creed, Far Cry, Division, Siege, stb) is részei a fent részletezett könyvtárnak.

Mint új belépő a PS világába én mindenképpen az Extra csomagot javaslom neked, mivel számtalan játékot megtalálsz benne, és havonta bővül a katalógus!

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#124521) Mike


Mike
veterán

sziasztok

összevontam a Vodafone-nál több előfizetést
azóta az a jelenség, hogy minden nap amikor a ps5-t bekapcsolom standby-ból, nem találja az internet kapcsolatot. nem tudja az elindított programot ellenőrizni, ugyanakkor ha nyomok egy hálózati tesztet, minden rendben, és utána működik is. közvetlenül a kábelmodemre van dugva kábellel. nem ad a dhcp ip-t neki? vagy mi lehet a probléma? dugjam rá inkább a routerre? (van egy gigás wifi router is a modemen, mert a Vodáé a régebbi eszközöknek nem képes stabil wifi kapcsolatot szolgáltatni 2.4-en)
előtte semmi gondom nem volt vele.

köszi a segítséget

(#124522) Frod válasza Mike (#124521) üzenetére


Frod
addikt

Mindennapos problémám, hogy a PS5 a bekapcsolást követő 3-5 percben nem találja a netet.
Szintén Vodafone.
Azóta megtudtam egy cimborától, hogy nála szög ugyanez a helyzet (bár azt nem tudom a szolgáltató nála ki).
Én már elfogadtam, hogy ez egy feature.

Do you see the white shadow?

(#124523) F-ECT$


F-ECT$
titán

Nálam is Voda van, én közvetlenül a vodás modembe dugom a ps-t, mindig van net.

Dive ever, work never.

(#124524) ldave válasza Frod (#124522) üzenetére


ldave
félisten

Ugyanez van nálam is, Vodafone (UPC) net, kábellel direktben a modemhez csatlakozva. Wifin nem próbáltam még.

A Slime draws near! Command?

(#124525) Bad Pritt válasza Frod (#124522) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

3-5 percig? Az azért elég hardcore. Vodával beszéltél róla?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#124526) Bogyi007 válasza Geresics (#124506) üzenetére


Bogyi007
veterán

Helló, igazából egyetlenegy szóval lehet válaszolni a kérdésedre.

Neked PS Plus előfizetésre lesz szükséged. Pár napig még akciós is a Black Friday miatt. Ha legalább az alap szintre előfizetést veszel (Essential) akkor - mivel Ps5 konzolod van - jogosult leszel a PlayStation Plus gyűjtemény elérésére ebben ezen játékok benne lesznek:

Bloodborne
Days Gone
Detroit: Become Human
God of War
Monster Hunter: World
Infamous Second Son
Ratchet and Clank
The Last Guardian
The Last of Us Remastered
Mortal Kombat X
Until Dawn
Uncharted 4: A Thief’s End
Batman: Arkham Knight
Battlefield 1
Resident Evil 7 biohazard
Call of Duty: Black Ops III – Zombies Chronicles Edition
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
Fallout 4
Final Fantasy XV Royal Edition

Ha a PS Plus Extra szintre fizetsz elő akkor megkapod az általad is említett Ubisoft+ és a Játékkatalógushoz is a hozzáférést.

Valamiért a fenti listából hiányoznak címek de itt egy másik lista amiben minden benne van, ez talán frissebb.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#124527) Frod válasza Bad Pritt (#124525) üzenetére


Frod
addikt

Jó, lehet túloztam és "csak" 2-3 percről beszélünk.
Folyamatosan nyomkodom az Internetkapcsolat tesztelése gombot, az rendre sikertelenre fut, aztán egyszer csak megtalálja.

Direkt modembe kábel, és wifi esetén is egyaránt.

Vodával nincs értelme beszélni, egyrészt lehetetlen, a telefonos üsz egy rakár szar náluk, email címük nincs, ami helyette van hibabejelentő a weblapon az pedig, amikor akartam ott panaszt írni rendre hibát dobva el sem küldi. Igazából az egész cég egy katasztrófa.
Nyáron volt valami hálózatfrissítés, azóta az egyik okoseszköz nem látja a hálózatot.
Borzasztóan sajnálom, ugye eredetileg egy elégedett UPC ügyfél voltam...

Do you see the white shadow?

(#124528) rakkimcer


rakkimcer
tag

Marvel’s Spider-Man nem Miles, hanem a 2018 kiadás
PS Store-ban ennek van Goty kiadása, de ezekben nincs magyar felirat a leirás alapján
Sony Marvel Spider-Man Remastered (PS5) verziót néztem, amiben viszont van magyar felirat, de ez meg nincs a Store-ban, viszont horror áron adják :)
elmagyaráznátok hogy van ez?

(#124529) erahurka válasza Frod (#124527) üzenetére


erahurka
félisten

Ha meg eléred őket náluk minden rendben lesz és még te leszel a hülye mikor felidegesítenek a baromságaikkal.

(#124530) cactuar válasza rakkimcer (#124528) üzenetére


cactuar
aktív tag

Lehet a store-ban nincs feltüntetve, de van magyar felirat a PS4-es verzióban is.

(#124531) Kendek válasza rakkimcer (#124528) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Régebben még nem tüntették fel a Store-ban a magyar felirat meglétét, de most már igen. Viszont csak az újabb címeknél, a pótlással nem foglalkoztak.

<-ƘƘ->

(#124532) r6man123 válasza Kendek (#124519) üzenetére


r6man123
senior tag

Köszi!
Ez a VENTION kábel jó lehet?

(#124533) Kendek válasza r6man123 (#124532) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A vélemények alapján kétesélyes. Habár a PS5 az egyelőre csak max 32 Gbps, szóval talán jó lesz.

<-ƘƘ->

(#124534) Mike válasza Frod (#124527) üzenetére


Mike
veterán

én dettó
akkor megpróbálta a routert

(#124535) XoZ válasza r6man123 (#124532) üzenetére


XoZ
aktív tag

Én ezt vettem nemrég: [link] (AlzaPower Core Premium HDMI 2.1 High Speed 8K 5 m fekete, 4990 Ft). PC-vel 40 Gbps sebességig teszteltem, egyelőre jónak tűnik. Remélhetőleg később sem lesz vele gond.

(#124536) rakkimcer válasza cactuar (#124530) üzenetére


rakkimcer
tag

köszönöm :R

(#124537) Bad Pritt válasza Frod (#124527) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

2-3 perc is baromi sok, valami nagyon nem kerek ott akkor. Voda meg hát... Voda. :D A felvásárlás után azzal a lendülettel váltottam Telekomra, nem vártam meg, hogy az amúgyis alacsony minőségű UPC szolgáltatás borderline használhatatlan legyen a vörösök alatt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#124538) penge111


penge111
addikt

Resi 2+3 duopak sosem volt még ilyen olcsó: [link]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#124539) NyMRooD válasza Nayrobi (#124480) üzenetére


NyMRooD
őstag

Mondjuk az csalóka lehet, mert pl én is ps5-ös verziót terveztem venni hiába ps4-em van, mivel majd váltok + home társam már váltott.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#124540) penge111


penge111
addikt

Witcher 3 topikból loptam. Eredeti vs nextgen. [link]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#124541) Gubu0101 válasza Mike (#124521) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem ugyan ez a jelenseg van,pedig telekomos optikarol megy.Wifin meg nem neztem,utp kabelrol megy most.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#124542) Jakesz válasza penge111 (#124538) üzenetére


Jakesz
őstag

Ennyiért már tényleg best buy. De szerintem néhany hónapon belül mennek PS Plus Extraba.

(#124543) i@lex


i@lex
őstag

Ezek a Berserker harcok jónak tűnnek.

[link]

(#124544) ImACeltic válasza i@lex (#124543) üzenetére


ImACeltic
őstag

Az egyikkel elszoptam 2 órát give me no mercy fokozaton. :D

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#124545) fausto válasza penge111 (#124538) üzenetére


fausto
addikt

Nem sokkal olcsóbban vettem nem rég csak a 2-t :(
Amúgy milyen a 3 Remake? Amennyire emlékszem, anno a RE2 után nem jött be a 3 PS1-en

(#124546) erahurka válasza i@lex (#124543) üzenetére


erahurka
félisten

Ilyeneken mit kell spoilerbe tenni? :F Mondom úgy hogy nem játszottam még.

(#124547) KaitouP válasza erahurka (#124546) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Miért nem teszed spoilerbe hogy az ilyeneket miért kell spoilerbe tenni? ;]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#124548) Mike válasza Bad Pritt (#124537) üzenetére


Mike
veterán

a UPC -vel semmi baj nem volt

(#124549) Marcus88


Marcus88
tag

Gyerekek ezt a fehér ragasztást mivel lehet eltüntetni,hogy ne látszon meg a helye?
Mert vagy oda szakad vagy ott marad a ragacs helye és ragad rá a por.
Nem tudom miért nem lehet a külső fóliára ragasztani és akkor nem lenne vele gond.
[link]

(#124550) Bad Pritt válasza Mike (#124548) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Területfüggő volt a minőségük.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.