Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) Chalez válasza ProEvoFan (#72998) üzenetére


Chalez
őstag

Én a WRC9-re voltam ráhangolódva :( Azt kell mondjam, eléggé fosh a felhozatal

(#73003) RangerFox válasza .LnB (#72990) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Emlékeim szerint ezt a részt megjelenés körül te is megvetted. Ahogy nézem 100 órád bele is repült. :DDD Bevallom, akkor én is elcsábultam, én élveztem a multiját.

(#73004) Bogyi007 válasza opr (#72831) üzenetére


Bogyi007
veterán

Auchan üzeleteiben a Philips 58PUS8505 tévé 160000 királyi valuta most...

(#72866) Ryu Hayabusa - tavaly februárban vettem szükségmegoldásként egy alap, tehát még Ambilight sincs benne) Philips tévét VA panellal az 50PUS6504-est. Minden amit mondtak a Philips tévékkel kapcsolatban hogy mennyire vacak lesz és hogy nem ajánlott, nem következett be. Oké ofkorsz a HDR-t játékoknál kikapcsoltam, de SDR-ben teljesen használható kis tévé. Én nagyon kellemesen csalódtam benne.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#73005) KaitouP válasza RangerFox (#73003) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Jó is volt a múltja, de sajna mára már erősen outdated.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#73006) EczkE válasza Bogyi007 (#73004) üzenetére


EczkE
addikt

Meg mindig Angliaban el… :U

Asszem mindenféleképpen!

(#73007) RangerFox válasza KaitouP (#73005) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Hát pár évvel ezelőtt a BO3-at adták nyáron Plusba, kb annyi embert fog ez is érdekelni. A Plague Tale-t újrajátszhatom, pár órát nosztalgiázhatok a coddal, a harmadiknak meg a címét se tudom, de nem is érdekel. [link]

(#73008) KaitouP válasza RangerFox (#73007) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

BO3 állandóan benne van a Collectionben, de az is minek. :U

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#73009) balazs025 válasza EczkE (#73006) üzenetére


balazs025
senior tag

Még hány választ kell megvárni, hogy végre hazaköltözzön!? :DDD

(#73010) Bogyi007 válasza balazs025 (#73009) üzenetére


Bogyi007
veterán

Kb 250 hozzászólást daráltam, amikor olvastam a hozzászólását, akkor még nem volt szó Angliáról...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#73011) munky válasza Chalez (#73001) üzenetére


munky
őstag

Szintén ezt érzem, a WRC9-nek jobban örültem volna. Régóta szemezek vele, de a használt árát sokallom még. Plusba ideális lett volna végre kipróbálni.

(#73012) Lackooo84 válasza .LnB (#72990) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Bírom amikor "dáti"-nak ejtik a "dúúti"-t.... :U

The Truth is out there...

(#73013) Mrdevil válasza Chalez (#73001) üzenetére


Mrdevil
addikt

Egyértelmű volt szerintem, hogy az éppen aktuális wrc részt nem fogják odaadni ingyen, előbb adnák talán az előző részeket, ha adnák. Bár nagyon réteg játék.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#73014) oriic válasza Lackooo84 (#73012) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hiszen az Dutyi. ;]

Live-Die-Respawn

(#73015) KRoy19 válasza Lackooo84 (#73012) üzenetére


KRoy19
őstag

Szerintem ezen kár vitázni, hogy a magyarok hogy ejtik az angol szavakat, mert szarul. :DDD

(#73016) KaitouP válasza Mrdevil (#73013) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Pedig időszerű lett volna, mert az az aktuális szeptemberben már nem lesz aktuális, jön a WRC 10. Tökéletes lett volna most a 9, némi kóstoló és kedvcsináló az ideihez.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#73017) Lackooo84 válasza KRoy19 (#73015) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát az oké, de a játék neveket azért illene rendesen. :DDD

The Truth is out there...

(#73018) Lackooo84 válasza oriic (#73014) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ja, kb annyira, mint a "jutyub" :D

The Truth is out there...

(#73019) Gaben92 válasza Lackooo84 (#73017) üzenetére


Gaben92
őstag

Én tökéletesen beszélek angolul (elsődleges nyelvem egy ideje) és külön-külön mindhárom megy rendesen (igen még az “of” is :DDD), de gyerekkoromban mikor még pont annyit beszéltem angolul, hogy Start/Load/Save/Quit/Exit /Yes/No annyira belém ivódott a “káll of dáti”, hogy nem tudok tőle szabadulni azóta sem. Szerintem sose leszek képes értelmesen kimondani. :)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#73020) Frod válasza RangerFox (#73007) üzenetére


Frod
addikt

Az legalább a kampány miatt megérte. Én akkor játszottam azt. Még az Inifinte-nek is jobban örültem volna, mert az még kimaradt és legalább a sztorit lezavartam volna...

Do you see the white shadow?

(#73021) Chalez válasza munky (#73011) üzenetére


Chalez
őstag

#73011munky Drága még mindig, 14+ miközben jön a 10-ik rész.

#73013Mrdevil Mondjuk ennyiből igaz, hogy van 8-is, de azt sem adják... Rétegnek réteg, de egy WWE 2K az mi, ha nem réteg, rétegjáték :D
Nem vagyunk elkényeztetve PS5 autós gammával, igaz májusban ott volt a Wreckfest, én hülye meg lemaradtam róla :W

(#73022) Lackooo84 válasza Gaben92 (#73019) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát én is annyit hallom itthon ezt, hogy már belém égett, (meg a jutyub is). :D Bár én sosem tudnám ezeket így ejteni.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#73023) RazoR válasza BusinessGuy (#72929) üzenetére


RazoR
veterán

Azért nem teljesen az, volt AOC 35" 21:9 VA paneles monitorom ami nem belépő kategória és oldalról kicsit fakultak a színek, a Q80T-nél is ugyanez van, pedig az sem egy túl olcsó tv....

[ Szerkesztve ]

(#73024) gabo91


gabo91
aktív tag

Mi most a hivatalos ára egy lemezes változatnak?
Találtam egy helyet, elvileg bolti készleten van.
PS5 lemezes + FIFA 2021 (PS4) 209.900Huf

Tekintve, hogy hónapok óta várok, meg MM-nél is 2üzletben vagy 3. a listán.... de kitudja mikor kapnak 2-3 db-ot, így ha van behúznám...

(#73025) 3L1T3 válasza gabo91 (#73024) üzenetére


3L1T3
addikt

189

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#73026) Kendek válasza 3L1T3 (#73025) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor ti áron alul adjátok, 185-ért? :)

<-ƘƘ->

(#73027) captainriker válasza Toncsi92 (#72975) üzenetére


captainriker
csendes tag

2021.06.17-én írtam e-mailt a Sony Központi Szalonnak, PD5 Digital Edition felől érdeklődtem.
Tegnap telefonáltak, hogy lenne +1 fekete kontrollerrel 171.890 HUF. Ma hozta a posta futár.
Érdemes náluk érdeklődni, akár telefonon is. :K

(#73028) Toncsi92 válasza captainriker (#73027) üzenetére


Toncsi92
tag

Köszi az infót egy próbát megér :DD

Üdv

(#73029) bobooo válasza Toncsi92 (#73028) üzenetére


bobooo
addikt

Központi szalonból nekem is 1 hét volt az email és az átvétel között. Lemezes + konti. 207 valamennyi. Havernek ugyanez az 1 hét

illetve Schalyt közreműködésével volt egy harmadik ps5 is múlthéten, konzolstúdiós előrendelést adott át :R

[ Szerkesztve ]

(#73030) Lackooo84 válasza gabo91 (#73024) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Sony szalon 184900-at mondott pár napja.

The Truth is out there...

(#73031) 3L1T3 válasza Kendek (#73026) üzenetére


3L1T3
addikt

Nem csak elirtam! 😅

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#73032) ambushka


ambushka
aktív tag

Itt is szo volt a tagrol, ezert hatha hasznos valakinek:

[link]

PSN ambushka8989

(#73045) saelin válasza KaitouP (#72989) üzenetére


saelin
veterán

Fuh, ez most nekem is mellé lőtt nagyon. Egy Ace Combat-nak mocskosul tudtam volna örülni... Nézek majd videót arról hogy a Plague Tale miben fejlődött prev-genhez képest és majd eldöntöm utána hogy újra végigjátszom-e. Ha csak több fps és nagyobb felbontás, netán textúra részletesség van benne akkor inkább megnézek youtube-on egy összefoglalót róla.

Fallout 76 "korai" beszámoló:
Legalább lesz időm ilyen kínálat mellett a Fallout 76-ot nyúzni... :DDD Eddig amúgy meglepően szórakoztató, de semmiképp nem nevezném polírozottnak a játékot. Fagyások, crash-ek vannak nagyritkán és rengeteg a töltőképernyő is, amik még ps5-el is eléggé hosszúak tudnak lenni. Átlag 25-28 lehet az fps, úgyhogy performance téren is komoly gondok vannak vele. Ez nagyon meg tudja nehezíteni a játékban való célzást. Az egyik barátomnak alap ps4-e van és elmondása alapján nála még ettől is rosszabb a helyzet. Simán droppol 15-re vagy az alá egy-egy robbanás után a képkockaszám. Ezen már csak egy normálisan megírt natív PS5 verzió segíthet, ahol alap kell hogy legyen a 60 fps, mert grafikailag nagyon el van maradva az igazi AAA játékok színvonalától. De ennyi elég is a technikai oldaláról... Indie szint és ez szégyen a Bethesda-ra nézve. Ettől sokkal jobbat is tudniuk KELL!
Maga a gameplay egyszerű mint a kő. Tps/fps nézetben irányítjuk a karakterünket és bóklászunk az óriási térképen gyalogos módon, ahol széjjel lootolunk minden házat és hullát a crafting materia gyűjtés érdekében. És én már itt megjegyezném, hogy amióta a Fallout széria átváltott fps nézetre az én gyomrom nem tudta befogadni azt. A régiek közül is nekem a fő hajtás melett inkább a Tactics tetszett jobban, de tény hogy az eredeti játék sokkal jobb volt a tálalásban. Jobb volt a story és a lore körülötte. Szóval amióta fps-re váltott a széria gondolkodom azon, hogy mi történt azzal a sötét, komor, nyomasztó világgal amit eredetileg lefektettek. A Fallout 76-nál már teljesen elszálltak a gyökerektől. "Goofy" vagy magyarosan karikatúra szerű lett az egész lore.. Gameplay-ben sem sikerült annyira jó irányba elmenni. Talán kivétel a survival elemek behozása volt az első igazán jó lépés a Fallout-ban. A négyben látott település management viszont már sok volt szerintem.
Szóval a Fallout játékokkal (az újakkal) a logikátlanság a legnagyobb bajom. Most lehet páran röhögni fognak, de engem a 76-ban kiidegel hogy mindenhová két lábon kell eljutni némi fast travel rásegítéssel. Értem én hogy ledobták az atomot, meghalt minden kütyü, autó stb, de mi a nyüves francért nem lehet pl bickilit használni? Plazma meg lézer fegyvereket lehet benne craftolni, repülő robotok és teljesen automata kétlábú gépek vannak a világban szétszórva, számítógépeket hackelünk meg mintha velünk született tulajdonság lenne, automata bányász állomásokat tudunk építeni, sőt, egy exo páncélt is vígan elvezetünk. Biciklizni meg senki nem tud? Nincs annyi esze senkinek hogy az új faunát befogja munkára? Nálam nagyon komolytalanok ezek az új részek és csak totális off állapotban képes befogadni az agyam ezek miatt. Egyszerűen nem áll össze a kép. Nem hihető a világ.
A survival rész itt annyiban kimerül, hogy a karakterünk éhes és szomjas lesz. Ezeket az igényeket pedig időnként ki kell szolgálni. Vigyázni kell milyen kaját adunk a karakternek, mert az összes nyers hús vagy növény betegségeket okozhatnak, amik eléggé érdekes kimenetelüek is lehetnek. Pl ha férges lesz a kari annyit eszik mint egy disznó és még úgy sem elég neki. Ja, meg arra is figyelni kell hogy kb minden radioaktív, így erre a mechanikára is gondolni kell mert csökkenti a RAD mennyisége a MAX HP-t. Én kifejezetten szeretem ezt a mechanikát, még ha sajnos nagyon laposan is van bevezetve a játékba. Ezen felül harcrendszer az ami még nagyon siralmas. Vagyis igazából nagy baj nem is lenne vele mert működik az, csak az ellenfelek valami kegyetlen buták! Sokszor normálisan be sem töltenek a játékba, mert amíg nem ér a játékos elég közel vagy nem sebzi meg az egy helyben álló animáció nélküli testét (nem T pózban állnak szerencsére), addig semmit nem csinál a szerencsétlen npc. Néha amikor csinál is valamit azt nagyon bénán. Többször láttam olyan esetet, hogy alig talált ki az npc egy házból, főleg ha az több szintes is. Jó, de akkor mégis miért játszom ha ennyire szar?

Na, és itt írnék arról hogy miért olyan addiktív még ilyen rom állapotban is:
- A perk card-os fejlődési rendszer nagyon érdekes és tényleg nagyon sok buildre ad lehetőséget. Van benne egy jó adag RNG is, így mindenki egy kicsit másképpen éli meg az első szinteket.
- A crafting rendszer nagyon patent! És ez eléggé szépen megalapozza azt, hogy miért járjon az ember háztól házig guberálni. A saját kis CAMP megépítése is kellemes élmény tud lenni. Azt nem is merem elgondolni mennyire sok idő lehet az összes blueprint-et feloldani...
- A gameplay a felfedezésre élményére épít és mindezt coop-ban! Ha nem lenne olyan a harcrendszer amilyen, akkor egy igazán minőségi coop játék lenne belőle, amit bátran mernék mindenkinek ajánlani! Így csak ok, lőni is lehet benne kategória.
- Eventek, Side quest-ek és még a main quest-ek is viszonylag szépen coopolhatóak. A main quest az egyedüli ami egy kicsit problémás, mert nem tudták rendesen leprogramozni hogy együtt lehessen rajtuk menni. Ezért a legtöbb barlangot vagy olyan pályát amit töltőképernyő választ el a világtól azt soloban kell letolni. Később elvileg lesznek full team qeustek is... Majd kiderül. Erre egy rework simán ráférne.
- Órási térkép mindenféle marker nélkül. Amíg nem megy oda a játékos felfedezni addig semmit nem tud a területről. Max a térkép rajzai alapján sejtheti, hogy ott egy tó, erőmű vagy város van, de hogy az az atom után hogy néz ki meglepi. Ez egy olyan apró de jól működő elem a játékban, amit a party-m minden tagja elismert a közel 2 heti játék alatt.

Biztos lesznek még tetsző elemek a Fallout 76-ban, de jelenleg még csak ennyit láttam belőle. Az első pár óra nagyon rossz élmény, mert a játék rosszul prezentálja saját magát. Nehezen indul be és legalább 10 óra kell neki mire annyira kinyílik hogy elkezdje érdekelni a játékost. Soloban egyáltalán nem tudom ajánlani! Coopban 2 vagy jóval több emberrel már viszont bőven szórakoztató tud lenni. Már ha az ember rá tudja venni a haverokat egy ilyen összecsapott alkotásra... Ez valami trend lehet amúgy a survival & crafting játékoknál, mert mindegyiknek van valami baja. Az akciós árát ennyi játékidővel viszont nekem már megérte (4500 körüli HUF), mert úgy látszik eddig hogy ebbe is simán belemegy vagy 100 óra. Aztán majd jön a Diablo 2 Resurrected és arról fogok írni egy ömlengő írást. Hopp, vagyis előtte lesz még egy Kena is!

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#73046) KaitouP válasza ambushka (#73032) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Bárki akinek közé van az egészhez, károsult volt, a linkelt topikot keresse fel! Ez a hozzászólás segítségnyújtásul maradjon. Ugyanakkor az eset ebben a topikban való kitárgyalását, ezen való csámcsogást, stb. mellőzzük. Köszönöm!

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#73047) Max_218


Max_218
tag

Sziasztok!

Ps App,androidon eddig ment tök jól.
Viszont tegnap óta semmit nem mutat a trófeáim közül és az eddig játszott játékaimból sem.
Ahol mutatná,rá tudok bökni hogy próbálja újra betölteni de semmi sem történik.
Már újból raktam az appot,esetleg válasszam le a konzolt és csatlakozzak rá újra?

(#73048) -=Jam=- válasza Max_218 (#73047) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Már korábban is volt vele gond, akkor az segített ha a rendszer nyelvét a telefonodnak angolra állítottad. Jelenleg is csak ez a megoldás működik. Majd javítják remélhetőleg megint :)

(#73049) Max_218 válasza -=Jam=- (#73048) üzenetére


Max_218
tag

köszi,működik is még ilyet :D

(#73050) fifticenti01


fifticenti01
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni abba, hogy kaptam egy gamer egér+billentyű+ fejhallgató szettet. Warzon-al szoktam játszani, viszont ha csatlakoztatom a fejhallgatót a kontrollerhez, akkor beszédnél eléggé "búg". A fejhallgatónak usb-s világítása van ha csatlakoztatom, ha nem akkor is búg. Vettem egy átalakítót a mikrofon+hangszóró csatlakozóhoz, hogy közösítse a kettőt. Valakinek valami ötlet, hogy tudnám megoldani? Jelenleg egy sima samung headsettel játszom, ott nincs probléma. A fejhallgatót is kipróbáltam telefonon, ott sincs ilyen gond(ps5 másik játékkal még nem próbáltam, nincsenek olyan ismerősök) . Előre is köszönöm!

Szett: [link]
Átalakító: [link]

Ps5 + AOC 32" monitor hdmi-vel kötve. Falba lévő vezetékek újak, földeltek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.