Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123251) Wlac


Wlac
Ármester

Na, kereken 69 (nice!) óra alatt befejeztem a Ghost of Tshushimát az Iki DLC-vel egyetemben (a Legends mode és New Game + nem érdekel).

Nálam valahol 35 óra körül volt a törés, amikor azt mondtam, hogy szép volt jó volt, de ha még egy haikut kell írnom, akkor hasba szúrom magam, úgyhogy ott volt egy kis pihenő.

Abszolút hidegen hagy minden, ami szamuráj, vagy feudális japán, ettől függetlenül meglepően hamar behúzott. A sztori jó, a harcrendszer tetszett, bár néha zavart a lockolás hiánya, illetve a harci eszközök menedzselése (dobókés, füstbomba stb) valamiért sok tíz óra után sem állt kézre.

Továbbra sem látom, hogy mitől zseniálisabbak a Sony exkluzív open world kérdőjel takarítós játékai, mint a Ubisoft pont ugyanilyen cuccai, de ez már csak az én bajom. Az PS Plus Extra (vagy mi a neve) éves díját megérte.

Az viszont nagyon fura, hogy Iki szigetére a sztori közepétől átmehetünk, azonban az Eagle-vel való első találkozáskor elmondjuk neki, hogy megöltük a Khotun-t, ami olyankor még egyértelműen nem történt meg.

“The wha-"

(#123252) Mike


Mike
veterán

a 1TB SAMSUNG 980 M.2 SSD MEGHAJTÓ (MZ-V8V1T0BW) megfelelő a ps5-be? a Samasung ssd-k nem rosszak, 10 éve hazsnálom notikba, de em tudom a 980 megüti-e a márcát ps5 esetén. plusz csak 40k

(#123253) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

The Callisto Protocol: Helix Station Episode 1 | The Proposition

Korábban említett podcast formátumú előzmény sztori első része (youtube link).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#123254) -=Jam=- válasza Mike (#123252) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Nem, Gen4-es kell, 980 Pro jó csak a PS5-höz.

[ Szerkesztve ]

(#123255) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Sziasztok!

Segítsetek már légyszi! Ez a játékoknál megjelenő "tevékenység folytatása" nagy kék téglalap eltakarítható valahogyan a kezdőképernyőről?

(#123256) Mike válasza -=Jam=- (#123254) üzenetére


Mike
veterán

köszi!

(#123257) Farkassacred válasza Wlac (#123251) üzenetére


Farkassacred
őstag

Beszéltük anno, hogy a Got az a japán Ac, jobb történettel és harcrendszerrel. Az open world hibái ugyanúgy megvannak sajnos neki is, amitől egy idő után unalmassá válhat. De a kiváló harc benntartott engem végig. :)

(#123258) lo_jo válasza krx21 (#123250) üzenetére


lo_jo
senior tag

De pont ez a lényege, hogy már ne legyen bekapcsolva a vsync (ami konzolon fix, nem kapsz rá opciót), mert az korlátoz a kijelző natív frissítésére vagy annak egész osztójára (általában felére), így már nem csak 60 és 30 lehet, hanem a szabvány szerint 48-120 között bárhol. Ettől a mikrolag megmarad, ugyanolyan zavaró lesz sebességben, csak nem törik a kép. Az, hogy VRR mellett folyamatosabbnak látod az alacsony fps-t, egy optikai csalódás, az agyad folyamatosabbnak lát lassabb, de egész képekből álló sorozatot, mint azt, ami kicsit gyorsabb, de szétesik. Ez PC-n könnyen tesztelhető valmi elcseszett fps-re lockolva, mondjuk 67. Ha minden syncet kikapcsolsz, darabosabbnak fogod látni, mint ugyanezt g/freesync mellett 53-ra lockolva. Az input lag meg javul, de nem a széttört, 67fps@60hz-hez képest (vagyis a széttört kép felső, már új képkockarészletet tartalmazó részéhez képest), hanem a vsync 60fps@60hz vagy 30fps@60hz-hez viszonyítva.

(#123259) kecsu10 válasza tboy93 (#123249) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Értem köszönöm. Most utánajártam, elvileg egy olyan fülesre lenne szükségem, amihez van usb dongle, az menne a konzolba, de emellett van bt is, az pedig a pc-re, és lehet váltani közöttük. A Logitech G435 elméletileg tudja ezt, de a tesztek szerint bt módban közel sem olyan hangminőséget ad mint rádiófrekvenciás módban. Tudtok esetleg mást ajánlani, ami tényleg jó minőségű is mindkét módban?

(#123260) krx21 válasza lo_jo (#123258) üzenetére


krx21
nagyúr

“De pont ez a lényege, hogy már ne legyen bekapcsolva a vsync”
A vsync VRR estén is ON! VRR szintén csak egész képeket jelenít meg…Nem végtelen a VRR időzítése 48-120hz között…Vsync kikapcsolás nem racionális döntés sehol, kivéve ha benchmark programot használsz fps mérésre… ;)

(#123261) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Kérhetnék ajánlást egy 1 vagy 2 tb ssd re ps5 konzolhoz? Szeretném a lehető legjobbat megvenni ami
még nincs aranyárban. Igazából 2tb érdekelne jobban, de ha nagyon húzos megteszi az egy tb is. Köszönöm szépen :R

(#123262) ImpersonatoR

PS Prémium előfizetésem van. A 3 ingyenes havi játék közül.

LEGO® Harry Potter™ Collection és Heavenly Bodies -t ingyen hozza tudtam adni a könyvtáramhoz.

Nioh 2 -t nel viszont nem tudnám csak pénzért erre van valami megoldás esetleg ?

Vagy kell legyen PS5 konzol hozzárendelve az accounthoz :F

(#123263) ludxjk válasza ImpersonatoR (#123262) üzenetére


ludxjk
kezdő

PS app telón úgy hozzá tudod asszem

(#123264) tboy93 válasza ImpersonatoR (#123262) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem kell hozza ps5. Telefonos applikacioban vagy webes feluleten hozza fogod tudni adni.

(#123265) semetka


semetka
őstag

Tegnap este lepörgött a Plague Tale: Requiem stáblistája. Ez a játék konkrétan egy masterpiece, nem tudom utoljára melyik játék volt rám ekkora hatással. Grafika, történet, szereplők mind nagyon jók voltak, a szinkron különösképp tetszett hogy mennyire beleélős volt, nem csak fel volt mondva mint jópár játéknál.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#123266) Kendek válasza lajosx (#123261) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Samsung 980 Pro
Western Digital WD Black SN850
Seagate Firecuda 530
Corsair MP600 PRO LPX
Silicon Power XS70

Legolcsóbb megoldás a PM9A1 Hardverapróról (~70 ezer forint), és hozzá egy megfelelő hűtőborda.

<-ƘƘ->

(#123268) redXIII válasza F-ECT$ (#122339) üzenetére


redXIII
senior tag

Irónia próbált lenni, a tv alatti apple kegyhelyre utalva.

Krx21: Nem az lenne a lényege a freesyncnek és a gsyncnek (vagyis a vrr-nek) hogy ne keljen vsyncet használni? Vagy valamiről lemaradtam?

[ Szerkesztve ]

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#123269) Fesq


Fesq
tag

Tudtok ajánlani PS5 hoz való HDMI hang leválasztót. Optikával szeretném hangot erősítőre rakni. Olyan kelleme amin legalább 2K 120hz maradna és 4k 60hz elég. 2in 1out ilyen kimenet kellene.
Használ valaki ilyet? Tapasztalat?

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játsszon, amennyit bír "

(#123270) Bazsi747


Bazsi747
aktív tag

Sziasztok.Meg tudom nézni valahol hogy egy adott játékban hány órám van?köszi :R

(#123271) raziel01


raziel01
veterán

Járt már valaki úgy, hogy a kontrollerben tönkrement a jack csatlakozo? Eddig hebe hoba elment az egyik oldal de utana visszajott. Most pedig fixen csak a jobb oldal szól. Szerencsére van masik kontrollerem az jo.
Tavaly december elején vettem a konzolt meg a plusz kontrollert a konzolvilagnál. Konzolvilagot hagyjam ki es postázzam közvetlen a triwardennek?

(#123273) ρσгτσ válasza Bazsi747 (#123270) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én a TrueTrophies oldalon szoktam informálódni, bár elsősorban nem a játékidő miatt, de azt is jelzi.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#123274) KaitouP válasza Bazsi747 (#123270) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

PS menü ---> Profile (ikonra menj) ---> Games opció.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#123275) ρσгτσ válasza KaitouP (#123274) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ott csak kerekítve mutatja, nem? Nem nagyon szoktam nézni, ezért kérdezem hogy van -e valahol pontosabban a konzolon belül. Mert ahogy most nézem 5 óra és 59 perc is 5 órának számít ott. Mert órára kerekít, és nem érte el a játékidő a 6 -ot.

Bár nem tudom ennek mennyire van jelentősége, vagy mennyire fontos neki.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#123276) RangerFox válasza ρσгτσ (#123275) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Hát annyira nem mérvadó, tekintve hogy egyáltalán nem pontos az ott kiírt szám (nem percekkel, hanem órákkal kevesebbet ír sokszor).:DDD

(#123277) ρσгτσ válasza RangerFox (#123276) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Xbox -on sem az minden játéknál. Szóval ez valószínű fertőző betegség. :D

Egyébként pont emiatt TrueAchievements, és valószínű akkor TrueTrophies sem mindig pontos. A zöldeknél például a home is bekavarhat, meg ki tudja még mi.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#123278) krx21 válasza redXIII (#123268) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért nem pontos ez a megfogalmazás, mert VRR esetében is tökéletes szinkronban van a számolt fps és a monitor frissítés, hisz a monitor alkalmazkodik. Ez a VRR. Nem tudom mennyire érthető.
VRR nélkül a szinkron 60hz vagy 120hz-hez igazodik, míg ugyan ez a vsync VRR esetében 48-120hz között változhat apró lépésekben. Ezért sokkal kevesebb a kompromisszum…

(#123279) Atomgeszi válasza semetka (#123265) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Magyar felirat volt benne? Párom is szemez vele, vagy a Martha is dead... De az nincs fixen magyarul.

(#123280) undercover válasza RangerFox (#123221) üzenetére


undercover
senior tag

Hogy-hogy nem a Samsung OLED TV-t vetted?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#123281) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Sziasztok!
Ezt ezzel a hűtőbordával be tudom rakni PS5 be?
[link]

(#123282) KaitouP válasza ρσгτσ (#123275) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Kinek mit intézett a konzolgyártója, ez van, ezt kell szeretni. :DDD Ezért is úgy kellett siránkozni évekig, holott Steamen már a Krisztus előtti időkből van.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#123283) redXIII válasza krx21 (#123278) üzenetére


redXIII
senior tag

Nincs vsync vrr. Az meg hogy valamilyen okból a playstation csak 48hz-től tudja a vrr/freesyncet az megint más tészta. ( Xbox 30-tól) pc-n meg ha a megjelenitő tudja akár tv akár monitor 20 hz-töl. Azért van freesync/gsync/vrr hogy ne keljen vsyncet használni, ami nagyon erőforrás igényes, hogy ne legyen screen tearing. Ami nem egyenlő a mikrolaggal. De engedjük is el ezt a doglgot. További szép estét.ajánlom magamat.

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#123284) semetka válasza Atomgeszi (#123279) üzenetére


semetka
őstag

Nincs benne magyar felirat sajnos, de érthető az angolja, ha valamennyire megy az angol nektek.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#123285) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!

Biztos unalmas már a Gow téma, de egyszerűen nem tudom lerakni a Ragnarököt, olyan rohadt jó. És OLED-en valami pazar a látvány.
Remélem tényleg jó hosszú a sztori.
Van vmi hivatalos infó róla, hogy hány órára kell számítani?

(#123286) keIdor válasza cross56 (#123285) üzenetére


keIdor
titán

howlongtobeat.com :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#123287) cross56 válasza keIdor (#123286) üzenetére


cross56
senior tag

Köszi :) Ahogy látom maga a sztori kicsit hosszabb, de összességében rövidebb mint az előző rész.

(#123288) Ryoo válasza wolf13 (#123267) üzenetére


Ryoo
senior tag

Lesz ezen magyar felirat szerintetek?

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#123289) JanR válasza Ryoo (#123288) üzenetére


JanR
addikt

A steam szerint nem. Bár ahogy keresgéltem sehol nincs még róla hivatalos adat.

(#123290) undercover: Én pont az ellenkezőjét érzem. Nem vagyok egy ezeréves consol játékos, de azért évek óta játszom az ex címeket. Ez a Ragnarok szerintem túlzottan is könnyűre sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#123290) undercover válasza Ryoo (#123288) üzenetére


undercover
senior tag

Mivel nem belsős Sony cím ezért nem hiszem.

Amugy én lettem bénább, hogy mostanában nem ilyen címeket toltam, de nekem elég nehéz a God of War Ragnarok Ne adj kegyelmet nehézségi szintje. Főleg boss harcoknál, de nagyon nagyon kell figyelni és nagyon gyors a játék tehát nincs időd hibázni.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#123291) oliwire válasza undercover (#123290) üzenetére


oliwire
őstag

Nekem a kiegyensúlyzott (közepes) pont elég.
Nem túl könnyű, oda kell figyelni azért, de nem is túl nehéz, lelazít egy munkás nap után :K

(#123292) RangerFox válasza undercover (#123280) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Hasonló tudású, csak olcsóbb volt a C2.

(#123293) modflow


modflow
veterán

Ha már GoW Ragnarök.
A hangzás egy DENON AVC-X8500HA 13.2-es rendszeren valami eszméletlen. (kb. 5 db oled tv ára)

Gondoltam legyen már ilyen hsz is. 😂

[ Szerkesztve ]

(#123294) opr válasza modflow (#123293) üzenetére


opr
veterán

Szerintem szarjál sünt. :DDD
És gratulálok a cucchoz, brutál élmény lehet azon filmezni meg játszani is. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#123295) tboy93 válasza modflow (#123293) üzenetére


tboy93
nagyúr

En nem a rendszert irigylem. (Na jo azt is, szeretem az audiofil dolgokat). Hanem főképp a helyet es lehetőséget hogy tudsz ilyesmit hallgatni :D 2 gyerek mellett ehhez egy hangszigetelt szoba kéne.

(#123296) opr válasza tboy93 (#123295) üzenetére


opr
veterán

Na igen. Nekem "csak" egy sony str-dn1080 7.2 atmos erősítő van, megvettem, mondom fuckyeah, akkor jöhet valami jó kis helytakarékos Dali szett (szeretem a Dali hangfalak hangját), erre mire pont sikerült volna rávenni magam, hogy nyomjam meg a rendelés gombot, úgy alakult, hogy költözés, az új albivan meg ha megtohadok se találok helyet még egy 5.1-nem sem... :(

"Ideiglenes" megoldásnak, 3 éve simán 2.0-ként van használva. Így is szépen, tisztán szól, de azért nagyon nagyon nem ugyanaz a dolog...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#123297) lajosx válasza Kendek (#123266) üzenetére


lajosx
őstag

Nagyon szépen köszönöm :R

(#123298) tboy93 válasza opr (#123296) üzenetére


tboy93
nagyúr

Amig otthon laktam volt rendes 5.1, onkyo erősítő, minőségi cuccok voltak. Ott is az volt a probléma, hogy amikor lett volna ideje az embernek kihasználni, akkor a lakás mérete miatt nem tudtuk, mert zavarta a többieket. Konkrétan pincébe kell tenni az ilyet zárt ajtók mögé vagy kell egy 250nm-es ház aminek az egyik sarkában tudod nyugodtan hallgatni :DDD

Nagyon elnek egy 77" oled tv + rendes 5.1 hangzast ps5 mellé, eselyesen az elkövetkező 10 evben tuti nem lesz :(((

(#123299) opr válasza tboy93 (#123298) üzenetére


opr
veterán

Sajnos nálam is erősen valószínű, hogy ugyan ez a reális, bő 10 évig biztos nem lesz. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#123300) pr0bi válasza modflow (#123293) üzenetére


pr0bi
senior tag

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.