Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131001) elder troll válasza elder troll (#131000) üzenetére


elder troll
senior tag

Beállítottam, hogy 30 perc után kapcsolja ki a kontrollert, a gépet 1 óra után, és az usb beállítását is módosítottam.
Így már "alvó módban" is tölti a kontrollert és a 4-es elosztóról is, mindkét esetben villog töltés közben, ami előtte még bekapcsolt állapotban sem látszott. Köszi a tippeket :R

[ Szerkesztve ]

(#131002) Zeki válasza Zeki (#130994) üzenetére


Zeki
nagyúr

Aztarohadt!

Valamelyik gyerek átkapcsolhatta a kormányt PS3-ra, merthogy azon volt. Most P4-re állítva már mindent vesz.

(#131003) fisi


fisi
senior tag

Én anno pl ezért vettem ps 4prot. Azóta is nagy fan vagyok, csak már ps 5el. :))

(#131004) lo_jo válasza Zeki (#130994) üzenetére


lo_jo
senior tag

Nekem ugyanúgy működik, mint bármikor. Megynyomtad a PS gombot a G29-en?

Ja látom megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#131005) chris0000 válasza Kendek (#130986) üzenetére


chris0000
őstag

áhh van van szerencsére.. én hülye, utána jutott eszembe, h letöröltem, "hvajonmentettegyáltalánvhova..." eddig nem kellett... thx. üdv.

(#131006) Petreszku válasza Deck (#130941) üzenetére


Petreszku
senior tag

Dark Souls széria, ezen belül is az első és a második rész leginkább. De a harmadik rész is a nyomukban jár.
Plusz a Lords of the Fallen ami még több végigjátszásra csábított.

(#131007) kecsu10 válasza Deck (#130941) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Last of us, régi Resik, illetve remakek. A RE2 Remake és a Last of us 2 között nem tudnék dönteni. Mindkettő alapjaiban határozta meg a játékipart. Illetve még Silent Hill játékok is itt vannak nálam. Remélem a remake valóban minőségi lesz, mondjuk olyan mint a Resi 2. Lassan a végére érek a Dead Space-nek, úgy, hogy kimaradt anno. Nem véletlen nem lett ez akkora franchise mint a Resi. Jó játék nem azt mondom, de egyszerűen mindenben egy kicsit lejjebb van mint a Resi. Hozzáteszem azért, hogy ez szubjektív persze, mert ez a setting, nem annnyira az enyém, mint a Resi-é. De a gameplay sincs olyan jó, pedig látszik, hkg hogy az volt előttük, az alap mechanikák onnan jönnek. Arról nem is beszélve, hogy a Capcom engine-je reggelire eszi meg ezt, az mindenen jól fut, ez pedig még pc-n is sokszor droppol. De egyáltalán nem rossz, sőt kifejezetten jó játék lett.

(#131008) Farkassacred válasza Woodslave (#130977) üzenetére


Farkassacred
őstag

Én nemrég kezdtem bele a Breath of the Wild-ba, és hát.. Hű Ha, na ez a játék aztán már tényleg valami. Gyerekkorom óta nem élveztem ennyire még egy játékot se. Emberfeletti fejlesztői képességeket szimatolok a dologban. :DDD Tényleg elképesztő amit látok, a tökéletes open world. Egy ac hozzá képest szimpla lehúzás.. :(

(#131009) stemplar07 válasza Zeki (#130994) üzenetére


stemplar07
őstag

:D nézd meg a mikro kapcsolót a kormány belső ..tetején , lehet asszony ..áttörölgette.. pC állásba ?

[ Szerkesztve ]

(#131010) Zeki válasza stemplar07 (#131009) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, azt néztem meg és megjavult. :)
De feladtam a kormánnyal vezetést.
Sem nekem, sem a fiamnak nem jött be.
Sem a Crew2, sem valami Rally, sem a GT7 esetében. Maradunk a kontrollernél.
Pedig állítottam játékon belül amit lehetett, de nem. Elraktam a szekrénybe.

Jut is eszembe, a fiam szerint az XBOX kontrollere jobb, igen gyorsan felbacta magát a Fortnite közben a PS5-tel. Azt mondta, ezt csak Xboxon jó játszani. Pedig már ott is visszavettem az érzékenységből, de úgysem. Ő azzal szokta meg.

[ Szerkesztve ]

(#131011) hombre[EU] válasza Farkassacred (#131008) üzenetére


hombre[EU]
veterán

viszont az közös az AC-vel,hogy gusztustalanul nagy a játék :DDD pont az elōbb írtam a switch topikba [link]

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#131012) Sefneni válasza Farkassacred (#131008) üzenetére


Sefneni
őstag

Engem a BotW egyszerűen nem tudott megfogni. :(

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#131013) icemad válasza Sefneni (#131012) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Engem sem. De az egész switch konzol sem. Witcher 3-at is háromszor kezdtem el, az se volt hosszú életű nálam.

(#131014) ANOka


ANOka
őstag

Nem játszottam még "JRPG" (?) játékkal.
Mivel érdemes kezdeni, hogy kipróbáljam azt, hogy bejön-e nekem ez a műfaj?

SCARLET NEXUS Ultimate Edition (nálam) most 75%-os akciós! Ezzel vagy bőven van sokkal jobb?

(#131015) RangerFox válasza ANOka (#131014) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Persona 5 Royal

(#131016) KaitouP válasza RangerFox (#131015) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

+ P3P, P4G ha már most jelent meg a platformon. Régiek, de fantasztikusak. :D

Dragon Quest, Final Fantasy széria (de ott inkább a XV előtti részek szvsz) kezdésnek.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#131017) ANOka válasza KaitouP (#131016) üzenetére


ANOka
őstag

Kösz mindkettőtöknek! :R
Persona 5 Royal-t megveszem és ha (majd) bejön, akkor lépek tovább.

Szerk.:
A Dragon Quest-ből melyik??? :Y

[ Szerkesztve ]

(#131018) Callisto válasza ANOka (#131014) üzenetére


Callisto
őstag

+1 Persona 5 Royal

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#131019) F-ECT$ válasza Lackooo84 (#130976) üzenetére


F-ECT$
titán

A Moon nálam platina lett, de pénzt nem terveztem adni a Marsért, remélem gyorsan bekerül a Plusba.

Dive ever, work never.

(#131020) F-ECT$


F-ECT$
titán

Just Dance 2023: nem akarja megtalálni a telefont kontrollerként a játék. (Már 1.5 éve JD-zik a lányom, szóval nem valami kezdeti hibás beállításról van szó.)
A PS5 és a telefon is ugyanazon a Wifin van, internet mindkettőn elérhető, jól írom be a kódot, de egy kis idő után kiírja, hogy "wrong code". (3-an is megnéztük, jól van beírva a kód.) Mi lehet a gond?

szerk: most olvasom, hogy 1 hónapja van ez a bug, de az UBI nem tudja megoldani...

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#131021) icemad válasza F-ECT$ (#131020) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam akkor volt ez, amikor a wifi hálózaton a 2.4ghz és 5ghz neve ugyanaz volt. 2.4ghz-en ment normálisan. Esetleg nézzétek meg egy másik telefonnal is.

(#131022) RangerFox válasza KaitouP (#131016) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Régiek, sok játékmechanika nem jól öregedett, inkább elijesztené őt elsőnek. A P5R sokkal befogadhatóbb és kezdőbarát.

(#131023) F-ECT$ válasza icemad (#131021) üzenetére


F-ECT$
titán

Mindkettő 5 GHz-en van, nincs másik telefon, amivel ki lehetne próbálni :(

Dive ever, work never.

(#131024) Elderath válasza hombre[EU] (#130982) üzenetére


Elderath
őstag

Belenézegettem. Szerintem nagyon korrekt. Várom 7ét már

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#131025) Moby


Moby
addikt

Nagyon ügyesen belehúzták a népet a deluxe-ba, három nyavajás napért :DDD

(#131026) KaitouP válasza RangerFox (#131022) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Viszont végigjátszva őket remekül megállapítható, hogy hogyan fejlődött a széria amíg elért az 5. részig, nem utolsósorban pedig fantasztikus történettel rendelkeznek, így kötelező darabjai a zsánernek.

A mechanika öregedése alatt mondjuk nem tudom mire gondolsz, a P3P kvázi egy visal novel dungeon crawling részekkel, P4G meg ugyan ez, csak már nem VN formában. Turn based combat mindegyik, P5-ben ez csak látványosabb van megjelenítve (meg más tekintetben is). Mindkettőben van béka segge alatti könnyű fokozat, P4G még kapott online fícsőrt is.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#131027) Elderath válasza Moby (#131025) üzenetére


Elderath
őstag

kaptam 10% os kódot úgyhogy majdnem ott vagyok, mint normál ár :D Ez nem sokkal drágább mint alap verzió. Más játékoknál elkértek 100 eurót azokért

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#131028) KaitouP válasza ANOka (#131017) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

A 11. résszel nyugodtan kezdhetsz, ez a legutóbbi fő game, ezen kívül spin-off jellegű cuccok vannak - de Idave a DQ szaki itt, a szériából ő jobban ki tud okosítani, én jobban húzok az FF, Persona (és egyéb Atlus title-ök), meg egyebek felé. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#131029) Moby válasza Elderath (#131027) üzenetére


Moby
addikt

Értem én, de végül ugyanannyit fogtok várni az első pár patchre, amivel helyreteszik annyira, hogy érdemes legyen játszani :D Rohan mindenki bele a 3 napért, mintha bármi is ki tudna manapság úgy jönni, hogy akár érdemes legyen az első héten nekiesni :DDD

(#131030) RangerFox válasza KaitouP (#131026) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

A dungeonök felépítése a randomizált procedurális generálás miatt néha kellemetlen tud lenni, ráadásul a korábbi részekben a grind is pain in the ass a P5R-hez képest.

(#131031) Elderath válasza Moby (#131029) üzenetére


Elderath
őstag

Hát nem tudom én láttam eleget már belőle és így day 1 patch nélkül is teljesen rendben van a játék

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#131032) Moby válasza Elderath (#131031) üzenetére


Moby
addikt

Ezt a posztot majd linkelem :DDD

(#131033) Scholes9 válasza Moby (#131025) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Már akit :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#131034) Deniel84 válasza heihachi (#130979) üzenetére


Deniel84
csendes tag

Szintén.

(#131035) icemad válasza F-ECT$ (#131023) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáljátok 2.4ghz-en. Nekem úgy volt jó.

(#131036) Elderath válasza Moby (#131032) üzenetére


Elderath
őstag

Több órás gameplay van youtuben kint, vágatlan is. Semmi egetverő marhaság nincs benne. Day 1 patch meg 7én jön

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#131037) Sliderxy válasza F-ECT$ (#131020) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Az UBI elmehet a csába... A 22-vel is voltak ilyen gondok, de már egy ideje nem tapasztaltuk. A 23-ast még nem vettem meg neki, mert az ultimate 700-as katalógusával bőven eljátszik.
Az UNO is valami botrányos hogy mennyire bugos. Van hogy egy órás meccs után fagy le az egész van hogy 5 percenként, hagytam is pihenni rendesen kB. fél éve nem vettem elő, aztán nemrég ránéztem hátha... Hát ugyanolyan, behal az egész. Pedig még extra packot is vettem hozzá, de ahhoz meg szinte sosem talált lobbyt a játék.
Let's Sing-el volt hasonló mobilappos problémám. Vagy fél órán keresztül próbáltam beállítani, totál random hol működött hol nem. Ezekkel ahogy látom nem nagyon foglalkoznak, kitolják aztán egye meg aki akarja. Reklámozzák az újabb részt, a régit meg hanyagolják nagyjából.
Amit én hiányolok az egy normális kiegészítő.
Mindig attól tartok hogy repülni fog a telefon, pedig már vettem neki karra rögzíthető tokot is, de az meg túl laza, nem gyerekre van méretezve. Végülis meg lett oldva, de nem az igazi.
Ezekkel a kiegészítőkkel sem nagyon foglalkoznak ma már. Anno még Wii-n tök jól működött ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#131038) icemad válasza Sliderxy (#131037) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ott van hozzá a "fagyi". Teljesen jól működik. (Ps move kontroller)

(#131039) Farkassacred válasza hombre[EU] (#131011) üzenetére


Farkassacred
őstag

Gusztustalan" nagy biza mindkettő, de míg az egyik hozzátesz a műfajhoz és végül királya is lesz annak, plusz még Goty-t is nyer.. Addig a másik csak egy szimpla pénznyomda és az is marad örökké (ezzel a ubival). :K

(#131040) Maxtreme válasza hombre[EU] (#130982) üzenetére


Maxtreme
addikt

Hát hogy a fejlesztési költségek nagyrészét nem a grafikusok vitték el az is tuti. Persze ettől még lehet jó játék, de hogy (ez alapján) finoman szólva sem lett szép, az is biztos.

[ Szerkesztve ]

(#131041) markknight


markknight
veterán

Gondoltam pótolom hiányosságaimat Assassins Creed fronton. Nem akartam az első résszel kezdeni, inkább hátulról mennék visszafelé :DSzóval, felraktam azt az Odyssey nevű játékot. A grafika annyira nem vészes, bár egy 2018-as játéktól többet várna az ember, na mindegy. Ami poén, hogy mindenki akcentussal beszél.. angolul :D

Röviden összegezve az a két óra játékidő.
-Az animációk nem sokkal jobbak annál mint amit még általános iskolásként a Two Thrones-ban láttam
-Homályosak a textúrák. Ez lehet a konzolos verzió betegség.
-Tele van buggal a játék. Volt, hogy megdöglött a farkas és nem mertem közelebb menni hozzá, mert azt hittem él.. aha.. csak ülve maradt nyitott szemmel. Párszor meg a ló állt derékszögben a sziklán, lőttem is a screenshotot róla.

Még vacillálok hogy akarom-e folytatni.

(#131042) Farkassacred válasza Farkassacred (#131039) üzenetére


Farkassacred
őstag

Nem szeretni az open world műfajt és elfogadni a borzalmasan repetitív nyílt világot nem egy és ugyanaz a dolog.
Míg az egyik egy tök természetes tulajdonság, addig a másik csak szimplán lustaságot és pénzt (és minnél több pénzt, sőt..) sejetet játék fejlesztőinél.
Attól még persze lehet élvezni mindkét játékot, de utólag azért elgondolkodik az ember, hogy akkor most ezért a játékért fizettem ugyanannyi zsetont. :Y

(#131043) Moby válasza markknight (#131041) üzenetére


Moby
addikt

Az sem nagyon sikerült. Az utolsó rész a Valhalla volt, nem az Odyssey :DDD

/az akcentus én is említettem több helyen. Vállat kell rá vonni, ez ilyen wtf becsípődés, mint amikor a terminátor adatokat vetít magának az inputlátómezejére, amit aztán elolvas... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#131044) Wesder válasza Moby (#131029) üzenetére


Wesder
félisten

Én azért döntöttem a Deluxe mellett, mert csak ahoz jár a prevgen is. 10€ a különbség egyébként. Inkább, minthogy 2x kelljen megvenni. Nem miattam kell a prevgen, és tudom hogy az még 3 hónap.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#131045) markknight válasza Moby (#131043) üzenetére


markknight
veterán

Na, ennyi közöm van hozzá :D

(#131046) Moby válasza Wesder (#131044) üzenetére


Moby
addikt

Én csak egy újabb lehetséges tendenciát látok. A kommunikáció mindenesetre zseniális. A játék tizedikén jelenik meg, de a deluxe előbb kapja. Nem, nem a sima jön később, a deluxe jön előbb. Hiszen az több mindent tartalmaz, előbb elkészült.
Beheszarás.
Kedvet kapnak páran lesz itt még hetekkel eltolt sima megjelenés $70-ért, de majd százasért meg lehet majd venni előbb is. Sziauram, pultalól, mégfrissmeleg, senkinemláttamég, csakneked. :DDD

(#131047) Elderath válasza Moby (#131046) üzenetére


Elderath
őstag

Ez nem az első játék ami ezt csinálja. Már évek óta megy ez

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#131048) Moby válasza Elderath (#131047) üzenetére


Moby
addikt

Totál szingli játékokra ez még nem jellemző. De lassan ennek is vége.

(#131049) KaitouP válasza RangerFox (#131030) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Az igaz, de a P5 esetén is bőven voltak olyan kellemetlenségek, amiket a Royal könnyebbé tett. A grind pedig függ a választott nehézségtől is - beginner nehézségen nem lehet probléma a P3P sem.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#131050) Sefneni válasza markknight (#131041) üzenetére


Sefneni
őstag

Ha esetleg érdekel az egyiptomi hangulat, mitológia akkor lehet érdemes lenne egy esélyt adni az Originsnek. :)

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.