Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124551) RangerFox válasza Marcus88 (#124549) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Hajszárítóval fel kellett volna melegítened, és akkor egyben lejött volna, ragasztónyom nélkül. Körömlakklemosóval vagy ilyesmivel megpróbálhatod eltüntetni.

(#124552) Marcus88 válasza RangerFox (#124551) üzenetére


Marcus88
tag

Ennél még nem csináltam semmit,csak régen szívtam vele emlékszem.
És meddig kell melegíteni?
Ha a műanyag ha már folyik a padlón akkor már jó? XD!

[ Szerkesztve ]

(#124553) erahurka válasza Marcus88 (#124549) üzenetére


erahurka
félisten

Baltát a fejébe annak az idiótának aki kitalálta hogy közvetlen a tok elejére legyen ragasztva az a szar! Mikor jön már rá a Sony hogy ez egy felesleges baromság?

(#124554) RangerFox válasza Marcus88 (#124552) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Kiveszed a tokból a lemezt, és fél percig magas hőfokon fújod a levegőt rá, aztán szépen lehúzod róla nyom nélkül.

(#124555) Marcus88 válasza RangerFox (#124554) üzenetére


Marcus88
tag

Rendben köszönöm.

(#124556) Macccy válasza Marcus88 (#124549) üzenetére


Macccy
senior tag

Ezen én is mérgelődtem már, miért nem lehet a külső tépős fóliára ragasztani, valakik elég bután döntötték ezt el.

Én azt csinálom ezekkel, hogy megfordítom a tokot. Kinyitom, kiveszem a borító papírt, fordítok rajta 180 fokot és visszarakom. Így ugyan a lemez a másik oldalra kerül, de a matrica legalább hátul lesz, nem basz fel.
Másik megoldás lehet az izopropyl alkohol, de én meguntam a vakarászást, ez gyorsabb. :)

(#124557) Marcus88 válasza Macccy (#124556) üzenetére


Marcus88
tag

Én volt hogy átcseréltem egy másikra amelyiken nem volt,de már nézegettem,hogy lehet venni üres tokot is és nem drága.

(#124558) 3L1T3 válasza erahurka (#124553) üzenetére


3L1T3
addikt

Többszőr szóltunk már miatta nekik.-

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#124559) tothl válasza Marcus88 (#124549) üzenetére


tothl
addikt

Teljesen mindegy, úgyis be fogod darálni az egészet 2 órán belül. A tokot, a lemezzel együtt.

(#124560) Mike válasza Bad Pritt (#124550) üzenetére


Mike
veterán

az könnyen lehetséges. az elején voltak gondok, amikor az ügyfélszolgálatra is fél órát kellett várni, de aztán évente volt 1-2 leállás. messzemenőkig elégedett voltam velük. aztán a Voda megvette, és szétbaszta az egészet

[ Szerkesztve ]

(#124561) Mike válasza Marcus88 (#124549) üzenetére


Mike
veterán

mint ahogy a többiek is írták, hajszárító
a dekoros öcsém is azt használja

[ Szerkesztve ]

(#124562) plejik válasza rakkimcer (#124528) üzenetére


plejik
addikt

De van a store ban, csak a Miles Morales-es verzió ha megvan, akkor tudod megvenni. Én 6500 ért vettem a Remastered verziót, annyit simán megért, többet is. Mondjuk Én most leginkább a pókember játékok miatt vettem csak PS-t. :) Ha van PSN előfizetésed, akkor meg abba alpból benne van a Miles Morales-es verzió. :)

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#124563) rakkimcer válasza plejik (#124562) üzenetére


rakkimcer
tag

bementem a PS Store-ba
MIles Morales-nél ha kiválasztom az Ultimate verziót, akkor alatta ezt látom
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
Marvel's Spider-Man: Remastered
Ezek szerint ez lenne az a változat amiről kérdeztem?

(#124564) plejik válasza rakkimcer (#124563) üzenetére


plejik
addikt

Igen.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#124565) rakkimcer válasza plejik (#124564) üzenetére


rakkimcer
tag

milyen kis trükkösek
köszönöm
konzolvilágnál éppen van akció az ultimate-ra :)

(#124566) VTom


VTom
veterán

PS+ kérdés: ha nyomott áron veszek essentials feltöltőkártyát és store-ban upgradelem az akciós extra csomagra, akkor jól gondolom, hogy a legolcsóbb opciót használom ki?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#124567) F-ECT$ válasza VTom (#124566) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha 13500 Ft-nál olcsóbban veszed a kártyát, akkor igen.

Dive ever, work never.

(#124568) erahurka válasza 3L1T3 (#124558) üzenetére


erahurka
félisten

Szép hogy még a kereskedői visszajelzés se hatásos. :(

(#124569) VTom válasza F-ECT$ (#124567) üzenetére


VTom
veterán

Miért, ha 16000-ért veszem, akkor nem? Nem a store essentials árához képest kell upgrade-elni a 22500Ft-ra?

Szerk.: vagy én azért a 18000Ft-os árat látom az essentials-re a storeban, mert extrám van?

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#124570) erahurka


erahurka
félisten

A Mafia: Definitive Editionnek nem kéne benne lennie a Premium tierben? :F

(#124571) tboy93 válasza VTom (#124566) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha extra előfizetésed van akkor szerintem nem fogod tudni aktiválni az essentials kártyát. Legalábbis amíg él az extra előfizetés. Nincs olyan opció, hogy van éppen 3 hónap extrám, de hozzá csak 1 év essentialst.

[ Szerkesztve ]

(#124572) Macccy


Macccy
senior tag

PS Plus HU vásárlás vs. Paypal tanulság sztori, lehet nem csak engem lepett meg :

Vettem mégegy évet a meglévőhöz telefonról, PS appban. Az ára ugye 22.500. katt katt, mivel fizessen, Paypal, oké. Jön az értesítés, hogy "Külföldi pénznemben ...". Whaat?

Nézem a számlát, mindenhol 22.500 HUF szerepel, viszont egy ponton a Paypal zsíros árfolyammal átváltott EUR -ba, így fizettetett velem kb 24.400 pénzt. Ráírtam a Paypal supportra, az intéző bocsánatot kért, jelezte viszont, hogy valamiért a kártyám default EUR -ba volt állítva (én nem állítottam ilyesmit). Viszont annyira sebesen visszautalta a kiesett 1.900 Ft -ot, hogy 3.000 Ft -ot írt jóvá a számlámra. Soha rosszabb reklamációt.

Így lett hát véletlen 25% helyett 29% -os akciós PS Plus Extrám.

Na de hogy tanulság is legyen, aki olyan őskövület mint én is és még használ Paypal -t közvetítőként, az nézze meg az új beállításokat, mert nálam tényleg default EUR volt, tehát ő elvált euróba és azzal akar fizetni, nem nagyon baráti 8.5 %-os árfolyamnyereséggel.

(#124573) szasanyi


szasanyi
félisten

20 óra GoW Ragnarök után nyitottam meg a birodalom térképet amikor játék lefagyott - pontosabban az egész konzol. Csak áramtalanítás után tért magához addig semmire sem reagált. Sem előtte se utána ilyen hibával nem találkoztam.
Tapasztalt már vki ilyet? A játékhoz már kiadtak több javítást is, ennek ellenére annak hibája valószínű vagy a konzol rendetlenkedne?

(#124574) RangerFox válasza szasanyi (#124573) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Hibák előfordulnak, újraindítottad és működik minden, nem? Ha igen, akkor nincs mitől tartanod.

(#124575) szasanyi válasza RangerFox (#124574) üzenetére


szasanyi
félisten

Azóta nem volt hasonló. Csak ez nem jellemző a -PS-re - legalábbis én nem tapasztaltam semnPS3 sem PS4 használatakor -, hogy megfagy az egész gép / rendszer.
Remélem más gond nem is lesz, köszi!

(#124576) Kendek válasza Macccy (#124572) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Reméljük, hogy a Sony ebből semmit sem lát, mert ha tőlük ment vissza egy forint is, akkor bannolják az account-odat érte.

<-ƘƘ->

(#124577) tothl válasza Kendek (#124576) üzenetére


tothl
addikt

Szerintem nem gáz. Nekem volt olyasmi, hogy akciós volt éppen a ps plus ennek ellenére automatikusan teljes áron fizettették ki velem. Megreklamáltam simán visszakaptam a lóvét és megvehettem újra. Adminisztratív hülyeségekért tuti nem bannolnak max visszautalják a maradékot és lehet kezdeni elölről a tranzakciót.

(#124578) Kendek válasza tothl (#124577) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a Sony support-on keresztül intézed, akkor természetesen nem gáz. De ha bankon vagy PayPal-on keresztül vonatod vissza, akkor az automatikus bannolást von maga után.

<-ƘƘ->

(#124579) RangerFox válasza szasanyi (#124575) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

PS4-en azért volt rá példa. Leírás alapján sima memory leak, előfordulhat, függetlenül attól, hogy hány patch jött az adott játékhoz. Amíg nem jelentkezik folyamatosan hasonló jelenség, addig nem kell aggódni.

(#124580) Frod válasza Kendek (#124578) üzenetére


Frod
addikt

Ez továbbra is egy kifejezetten felhasználóbarát hozzáállás a Sony-tól...

Do you see the white shadow?

(#124581) Elderath válasza Macccy (#124572) üzenetére


Elderath
őstag

lol akkor azért vont le nekem hónapok óta többet wtf. Mindig euróba kaptam értesítést is. Na meglesem köszi :D

szerk : wow jól el volt dugva hogy rohadjanak meg. Nem tudom miért váltott át eurora hónapok óta. Hiába állítom át, visszaáll euróra

[ Szerkesztve ]

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#124582) -=Jam=- válasza Frod (#124580) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Te örülnél, ha a Te zsebedből úgy vennének ki pénzt, hogy nem tudsz róla :F Persze ebben a konkrét esetben szinte biztos, hogy nem a Sonytól lett levonva a különbözet, hanem a paypal a saját konverziós díját adta vissza.

(#124583) tboy93 válasza Elderath (#124581) üzenetére


tboy93
nagyúr

a paypal eleg sutyerak, mar evekkel ezelott volt ebbol problema, hogy hiaba allitottad at az accountodon hogy a sajat bankod valtson, idonkent visszaallitotta a nekik kedvezobb modra :U

(#124584) Elderath válasza tboy93 (#124583) üzenetére


Elderath
őstag

Most is visszaáll automatán eurora hiába állítom forintra

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#124585) Steady74


Steady74
addikt

Steelseries fejhallgatókhoz lehet itthon venni fülpárnát (vagy hogy hívják)?

(#124586) LÁZ válasza Steady74 (#124585) üzenetére


LÁZ
addikt

[hivatalos oldalukon akciós pár]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#124587) Lackooo84 válasza Macccy (#124572) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én is így jártam, mert az unokaöcsém pröfiljához nem tudtam az istenért hozzáadni a kártyám, eddig mindig 3 kattintás volt, aznap meg hibára ment mindig, kiírta h nem valid adatok, és le is tiltott 24 órára. Másnap megint nem ette a kártyát, maradt a PP. Aztán én is néztem h eur-ba vette le a zsét, de mivel kis tétel volt csak 3-400ft-ot buktam, nem szórakoztam vele. Akkor egyből átállítottam a PP-t meglátjuk majd úgy marad e. A poén az, hogy pár napja megint vettem neki ajándékba játékot, most megint 3 kattintással hozzáadta a visa kártyám, ki érti ezt....

The Truth is out there...

(#124588) Steady74 válasza LÁZ (#124586) üzenetére


Steady74
addikt

Ezt láttam, gondoltam bemegyek valahová, megveszem. Egyszerűbbnek tűnt, de egyik helyen sem árulnak kiegészítőt, ahol eddig érdeklődtem, csak fejhallgatót, billentyűzetet, meg egyebet.

(#124589) LÁZ válasza Steady74 (#124588) üzenetére


LÁZ
addikt

én ebayről rendeltem sztem a 7esemhez anno, vmi minimálért

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#124590) Macccy válasza Elderath (#124581) üzenetére


Macccy
senior tag

Nem ellenőriztem visszaáll e, de akkor mégegy ok, miért ne használjam a Paypal -t. Örülök, hogy segítettem a sztorival, figyelni kell, ez látszik.
UPDATE: Igen bakker, visszaáll EUR -ra mindig. Na akkor írok a supportnak emiatt is.

Kendek
Értelek, igen, vagyis nem a Sony supporton intéztem, a banknál, de a support ezt írta:

Tehát az átváltási zsebpénzükből adtak vissza, más kérdés, hogy rosszul. Kicsit megmondom őszintén aggasztó az is, hogy egy banknál ilyen randomnak tűnő kerek 3000 -et adtak vissza. Pedig csak kicsit kevesebb, mint 1900 -at húztak le. Lehet odaültettek egy gyakornokot, aki nyomkodja a refund gombot ? :N
Figyelembe véve, hogy Elderath -nál is lenyúltak sokat és még a currency átállítás se működik .... nos még azt is eltudom képzelni, hogy a Paypal most valami kurvanagy átverést művel sunyiba és akiknek ez feltűnik és szóvá teszik, azokat villámgyorsan kártalanítják, nehogy pénzügyi felügyelet legyen.
ConTheo ? :F

[ Szerkesztve ]

(#124591) ANOka válasza r6man123 (#124513) üzenetére


ANOka
őstag

A "zöld takony" ufós bolt árul Vention kábeleket. Nézz rá! (Vagy AliExpress.)
Én olyanokat használok 5 m-es hosszban (is).

Szerk. #124532:
Igen, jó. Olyat (is) használok!

[ Szerkesztve ]

(#124592) Farkassacred válasza Bad Pritt (#124537) üzenetére


Farkassacred
őstag

Nálam a torrent volt a ludas ilyenkor mindig..

(#124593) Elderath válasza Macccy (#124590) üzenetére


Elderath
őstag

írtam supportnak én is. Átállította és most érdekes úgy is maradt...

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#124594) Macccy válasza Elderath (#124593) üzenetére


Macccy
senior tag

Detto .... Ahogy mondod, érdekes ... :U

(#124595) KaitouP válasza -=Jam=- (#124582) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Annak semmiképpen, de jó lenne, ha a Sony rugalmasabban állna a visszafizetésekhez. Nem kell nagyon, csak legalább annyira, mint mondjuk a Steam.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#124596) F-ECT$ válasza Macccy (#124594) üzenetére


F-ECT$
titán

A paypal már évekkel ezelőtt is köcsög volt. Sunyin kiküldik az ászf változást, és mindig az ügyfél kárára állítanak át maguktól dolgokat.

Dive ever, work never.

(#124597) F-ECT$ válasza VTom (#124569) üzenetére


F-ECT$
titán

Ahogy írták is, ha már nagyobb csomagon vagy, akkor nem tudsz leváltani. A 25%-os akció mindenre jár, tehát szerintem a 16000 Ft-os Essential kártyával akkor se járnál jól ha működne.

Dive ever, work never.

(#124598) F-ECT$ válasza szasanyi (#124573) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem ugyanott fagyott ki 2x egymás után a Medium, kezdtem aggódni, de harmadszorra továbbjutott. Szerencsére még van a kiterjesztett gariból is, mert azért ha elkezdenek sokasodni a fagyások, az jelenthet hardver hibát is.

Dive ever, work never.

(#124599) madle


madle
őstag

Sziasztok,

olyan kérdésem lenne, hogy van előnye valakinek kompetitív játékban ha a PS5-höz kifejezetten natív 120Hz-es TV-n tolja? Nem értek hozzá annyira, egyelőre egy Hisense led tv-m van. Most vettem egy Hyper X fülest amit ajánlottatok

(#124600) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Mafia DE -t szerettem volna folytatni, de szembesültem vele, hogy kikerült az Extra kínálatából.

Utánanéztem, 15-én került ki.
Oké, de ez Sony oldalon hol volt közölve? Mert a novemberi újdonságok posztjában ez nem volt emítve.

TUDOM, van egy "Last chance to play" szekció a konzol PS+ menüjében, de mivel beteg voltam egy jó darabig, ezért nem volt lehetőségem ezt figyelni.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.