Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124451) Deck válasza Kendek (#124450) üzenetére


Deck
titán

Viszont így jobban merül a kontroller.

PS5

(#124452) LÁZ válasza Batyops (#124364) üzenetére


LÁZ
addikt

steelseries arctis 7et használok ps5+pc-hez, maximálisan meg vagyok fele elégedve, most a [steelseries] oldalán akciós is pár headset. :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#124453) .LnB válasza F-ECT$ (#124442) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az NFL játékokkal nem az a baj, hogy ne lehetne élvezhetőre csinálni őket. Hanem az, hogy kritikán aluli állapotokban jelennek meg. Elképesztő bugoktól volt hangos a megjelenése ennek is. Ezért érdemes vigyázni vele. Nem tudom, hogy mostanra mit javítottak.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#124454) ldave


ldave
félisten

Biztos volt már téma, de nem igazán találtam rá egyben választ.
A PS5 mellé megvan még a PS4 Pro gépem, amit most karácsonyra megkap majd unokatesóm. A kérdésem az lenne, ha én azon a gépen rajta hagyom a PS fiókomat az előfizetésemmel, hogy a Pókember és még pár játék rajta legyen neki, az nekem a PS5-ön okozhat bármi gondot?

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#124455) TrishtanAG válasza ldave (#124454) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Mondjuk ne használja a te profilodat, ha nem akarsz mentés keveredéseket.

www.adventuregames.hu

(#124456) rakkimcer


rakkimcer
tag

Death Stranding Director's Cut Extended megéri a magasabb árat?
Kozmetika nem érdekel, sztoriban több?

(#124457) Deck válasza ldave (#124454) üzenetére


Deck
titán

Hozzáadja a saját fiókját is és akkor csak akkor kell belépnie a tiedbe ha letölteni akar valamit, de játszhat a saját fiókja alól.

PS5

(#124458) tboy93 válasza rakkimcer (#124456) üzenetére


tboy93
nagyúr

- 60 fps
- cosmetic cuccok
- játékmechanikai könnyítések (bizonyos dolgok egyszerűsödtek így hamarabb letudhatóak repetetív dolgok)
- mélyebb hardcrendszer (turretek stb.)
- dualsense support

(#124459) RangerFox válasza rakkimcer (#124456) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Van a sima meg a Director's Cut edition, illetve ezeknek a deluxe kiadásai. Egyik se ad hozzá a sztorihoz, nyilván a PS5 nyújtotta bónuszokat, grafikai opciókat, meg a plusz melléktevékenységeket és eszközöket a Director's Cut natív PS5 változatával tudod elérni.

(#124460) rakkimcer válasza tboy93 (#124458) üzenetére


rakkimcer
tag

mindkettőtöknek köszönöm a válaszát
PS5-re lesz és a simát veszem

(#124461) Batyops


Batyops
aktív tag

Köszi mindenkinek az ajánlásokat fejhallgató ügyben. Ránézek mindegyikre.
Látom hogy steelseries füleseket sokan használnak itt ,úgyhogy nagy eséllyel ez lesz majd a befutó ,de azért még nézelődök.
Néztem most a steelseries akciókat is sajna a 7p-ből a fehérek már nincsenek készleten.
Esetleg van valakinek hosszabb távú tapasztalata a Razer kaira pro fülessel? Mert még ez is esélyes.

(#124462) TrishtanAG válasza rakkimcer (#124460) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Ritkán szokott érdekelni egy játék grafikája, de a Ps5-ös verzió úgy néz ki a szebb grafika módban, mintha Új-Zélandon kirándulnánk :D.

www.adventuregames.hu

(#124463) Frod válasza rakkimcer (#124456) üzenetére


Frod
addikt

PS5-re biztosan a Director's Cut-ot venném, sztori ugyanaz, de már a 60fps és a bitanggyors betöltés miatt is megéri.

Do you see the white shadow?

(#124464) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Valaki kérdezte múltkor van e valami videó a witcher next gen verzióból, elvileg ma 6tól lesz gameplay

(#124465) rakkimcer válasza Frod (#124463) üzenetére


rakkimcer
tag

a KonzolVilágnál ezt rendeltem: Death Stranding Director's Cut (PS5/Játékok)
lemezen most csak 7490 Ft, PS Storeban meg 6796 Ft (60%)

(#124466) heihachi válasza polonic (#124433) üzenetére


heihachi
addikt

Foschtalicska, legalábbis az ultimate team, aminek lenne értelme az mindenképpen. A szokásos Madden, pont ugyan olyan gagyiság, mint minden évben, csak más menüvel.

Ott indul, hogy ultra laggos a menü is már, rettenetesen kényelmetlen benne lépkedni, pláne az auction house, ami egyenesen használhatatlan így. Igaz egy hónapja nem indítottam el, de akkor még a menü is full bugos volt, gondolom azóta sem lett jobb (pl egyszer negyed képernyőnyi a menü, annyira van összezsugorítva, egyszer 4 képernyőnyire kinyújtva).
A solo pont ugyanaz, mint minden évben, végtelen hosszú sorban érdektelen, nevetségesen könnyű, emberetlenül unalmas feladatok nulla (vagy nulla értékű) jutalomért. De pl pénteken kiadnak 200 solo challenget, jövő pénteken jön mondjuk másik 70 utána megint vagy 150. Sosincs vége.
A multi meg a gliccseken kívül semmiről nem szól. 10-ből 9 meccsen egész meccsen az ellenfél nonstop gliccs blitzelni fog cover 0-ból. Jó esetben van 1mp passzolni. A user még mindig 2-3 routot tud elvenni ha ügyes, a labdának háttal állva a röppálya közepén felugorva lehúzni interceptionre, stb. Jah igen, van 2 emberes, kivédekezhetetlen blitz a játékban (igen, 5 falember nem tud 2 passrushert megállítani 1mp-nél tovább). Disconnect ezerrel.
Az egész játék nem szól másról, mint a pakkok nyitogatásáról, amik meg embertelenül drágák.
A field passok vagy minek hívják őket (kb mint egy season pass csak ingyen van, és több is van belőle, szintenként jutalmat kapsz), azok egyébként jók és sokat segítenek, amíg azok végére nem érsz, addig legalább vannak értelmes jutalmak.
Van, hogy egy elvégzett feladatért soha nem kapod meg a jutalmat, van, hogy pár napon belül megkapod, van, hogy azonnal, éppen milyen kedve van a szervereknek.
Rettenet unalmas kommentátorok, és gyakorlatilag nulla körítés a meccs körül (pl meccs előtt, félidőben, utána). Pl szerzel egy 103 yardos kickoff return touchdownt, a kispad észre sem veszi. Vagy pl ugyan azok az öröm animációk, mint 3 éve.
Nem adnék érte pénzt, de sajnos már megtettem.

UI:
Az egyetlen jó része az egész Maddennek a franchise mód lehetne, ha kapna az is szeretetet az EA-től, de nem kap. Azért lehetne, mert a gép nem használja a glitcheket, és így a gameplay egész normális is tud lenni, már-már emlékeztet pillanatokra az NFL-re is.

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#124467) xbrbiz


xbrbiz
tag

Sziasztok!

Az F1 22-ből melyik verziót kellene megvennem, hogy a gyerek PS4-en és PS5-ön is tudjon vele játszani?

Köszi!

(#124468) Frod válasza xbrbiz (#124467) üzenetére


Frod
addikt

Amennyire látom, ebből nem jelent meg crossgen bundle verzió, így ha mindkét konzolon akar vele játszani, akkor a PS4-es verzió kell neked.

Do you see the white shadow?

(#124469) Skynet258 válasza ANOka (#124419) üzenetére


Skynet258
veterán

Egyelőre nem vettem meg mert én sem tudom milyen lehet. :( Túl sok teszt nincs róla, ami fent van Youtubeon azt meg fenntartással kezelem az esetleges szponzoráció miatt. Kivárok még én is, majd az Amazon feedbackeket akarom átnézni, ott elég nagy a merítés.

https://geekpulse.hu

(#124470) RangerFox válasza Frod (#124468) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

A Champions Edition tartalmazza mindkét platformra a játékot.

(#124471) Frod válasza RangerFox (#124470) üzenetére


Frod
addikt

Valóban. 31.190-ért...
(Legutóbbi akcióban 15.600 volt)
Vélhetően a kérdező azért érdeklődik, mert az alapverziók kaptak kedvezményt. (12e és 13,5e.)

Do you see the white shadow?

(#124472) EmThor válasza xbrbiz (#124467) üzenetére


EmThor
addikt

Attól hogy crossgen meg van 2 platformon a játék, még nem biztos hogy tudja onnan folytatni a játékot, ahol a másikon abbahagyta. Tehát cross platform save (felhőben) nem biztos hogy támogatott ehhez a játékhoz.
Pl. a Horizon FW teljesen külön kezelei a ps4/ps5 változat mentését, de pl a Gran Turismo 7 ps4-es mentése a saját szerverükön van és lehet folytatni ps5-ön a versenyeket. Diablo 2nél pedig pl cross platform save is van mint pl az AC Valhallánál, tehát lehet folytatni az xboxos mentést ps-en (azonos blizzard/ubi accounttal bejelentkezve asszem)

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#124473) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Hát úgy tűnik a PS Plusbol csak az Essential osztható két profil között accountcsere esetén.

Havernak az Essential előfizetését (UK régiós) most én fizetem tovább és osztottam meg a PS4 konzolon (ide írom mert talán itt többen vagyunk) és aktiváltam is elsődlegesnek a gépen, így a saját profilommal tudom is használni az ő tartalmait.

A mostani BF akcióban ezt az előfizetést majdnem 25 fontért lehetne Extrára konvertálni, de nem voltam biztos benne hogy tényleg el is tudnám érni a tartalmakat belőle a saját profilommal - ami szintén UK régiós - (már előttem a 7 napos próbát korábban, de akkor el is felejtettem megnézni hogy más profilok hozzá tudnak-e férni a magasabb Tier szintekhez) de mivel van USA profilom is, így ott lőttem most el a 7 napos ingyenes próbaidőt.

Nos ezután leszedtem a Miles Moralest és a Strayt de csak az USA profil alól érhetőek el a többi gépen levő profil nem tud hozzájuk férni, le vannak lakatolva.

Ergo a PS Plus és Premium Tier nem osztható 7gy tűnik már ugyanazon konzolon sem más profilok számára, az Essential tartalmak viszont igen.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#124474) xbrbiz válasza EmThor (#124472) üzenetére


xbrbiz
tag

Köszönöm srácok! Valószínű akkor a PS4 verzió lesz, mert az van a szobájában, játszon ott. :) Aztán, ha meg megy a PS5-ön is akkor örülünk.

(#124475) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Lehetett rá számítani, hatalmas grat!

Érdekes, hogy első hetes időintervallumot írnak, de eddig az első 3 napot nézték mindig.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#124476) EmThor válasza xbrbiz (#124474) üzenetére


EmThor
addikt

EA play elofizuban lehet ingyen benne van a tavalyi, a 22es is bekerul fél éven belul.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#124477) Nayrobi válasza ImACeltic (#124475) üzenetére


Nayrobi
őstag

Várjál, mert mindjárt jönnek és kiszámolják hogy a 117+25 millió eladott géphez képest ez picsafüst :U

(#124478) oriic válasza Nayrobi (#124477) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Most hogy mondod... ;]

Live-Die-Respawn

(#124479) Frod válasza Nayrobi (#124477) üzenetére


Frod
addikt

Eddig bele se gondoltam, de most, hogy írod. 🤔
Esetleg egy bontásban még érdekes lehet, hogy mennyi volt ebből a Ps4 eladás.

Valamint egy "vs HFW" eladási hasonlat :D

Do you see the white shadow?

(#124480) Nayrobi válasza Frod (#124479) üzenetére


Nayrobi
őstag

UK-ból vannak számok, ott a 3/4-e ps5re ment el, és csak minden negyedik eladott példány volt ps4es

(#124481) raziel01 válasza ImACeltic (#124475) üzenetére


raziel01
veterán

Szerintem egy 15-20 millióra biztos fel fog menni.

(#124482) wolf13


wolf13
őstag

(#124483) fausto válasza ImACeltic (#124475) üzenetére


fausto
addikt

In a debut week - nem arra gondoltak, hogy a megjelenés hetében? Az tényleg csak 3 vagy 4 nap

(#124484) fausto válasza Bogyi007 (#124473) üzenetére


fausto
addikt

Szerintem ez inkább a trial korlátozása lesz. Amikor egy angol profillal előttem a trial-t, akkor másikra belépve lakat volt az extra, de még a havi játékokon is. Amikor az USA profilommal csináltam a trial-t, ugyanez. Most előfizettem az angolon az extrára és más profilokon minden gond nélkül indulnak a játékok.

(#124485) zozika84


zozika84
őstag

Mi lett végül a GoTY?

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#124486) -=Jam=- válasza zozika84 (#124485) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Még semmi, december 8-án lesz a game awards. Ez a mai golden joystick valami tréfa volt. :DDD

(#124487) -=Jam=- válasza fausto (#124483) üzenetére


-=Jam=-
őstag

De a megjelenés hetét jelenti, és ezzel a legjobban fogyó playstation exclusive játék lett, ami valaha megjelent.

[ Szerkesztve ]

(#124488) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Kicsit azé kiakadtam végigjátszás után, h nincs new game+...

The Truth is out there...

(#124489) FollowTheORI válasza -=Jam=- (#124487) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Helyes. Az szép bevétel is lesz, csinálja csak a Sony a jó single játékokat továbbrais, nehogy elapadjanak a pénzügyi sikertelenségben, mert akkor mindennek ("jóvilágnak") vége. :) :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#124490) -=Jam=- válasza Lackooo84 (#124488) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Ha jól emlékszem a 2018-as részhez is csak pár hónap múlva jött, ehhez is fog jönni tutira.

(#124491) Bencus88 válasza wolf13 (#124482) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Jaj, nagyon várom már, addigra végzek a gowwal. :C

(#124492) Mezcal válasza @rglaaf (#124436) üzenetére


Mezcal
addikt

Nekem nem működött.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#124494) Nayrobi válasza Mezcal (#124492) üzenetére


Nayrobi
őstag

El kell indítani a ps4 verziót, ott feltölteni a mentést a főmenüben, majd a ps5 verzió menüjében letölteni. Jó hülye megoldás, de így működik.

(#124495) KaitouP


KaitouP
Topikgazda

Lost Soul Aside – a Sony lesz a kiadója

Kínai Final Fantasy szerű h&s a Sony kiadásában - érdekes vállalás. 1 ember kezdte, ma már kb. 30-an dolgoznak rajta.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#124496) Mezcal válasza Nayrobi (#124494) üzenetére


Mezcal
addikt

Nálam már nem aktuális, bőven túl vagyok a PS4-es állásnál. De tényleg szar megoldás, GoT-ban sokkal egyszerűbben ment.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#124497) ldave válasza Nayrobi (#124494) üzenetére


ldave
félisten

FF7 Remake ugyanígy oldotta meg ezt...

A Slime draws near! Command?

(#124498) WhiteWalker válasza Lackooo84 (#124488) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem fért bele a ~18 giga day1 patchbe ;]

(#124499) Atomgeszi válasza WhiteWalker (#124498) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Magyar felirat miatt késik. ;]

(#124500) RangerFox válasza Lackooo84 (#124488) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

A photo mode-dal együtt később fog belekerülni.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.