Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) sp8787 válasza ProEvoFan (#74000) üzenetére


sp8787
addikt


20 a DLC 10 az upgrade.

(#74002) F-ECT$ válasza .LnB (#73990) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem meg iszonyat gyenge volt, mondjuk én évi 8-10 játékkal játszok, szóval tényleg csak a nagyobb címek tudnak megmozgatni.

Dive ever, work never.

(#74003) Drp81 válasza sp8787 (#73995) üzenetére


Drp81
aktív tag

Mondjuk érdemi bővítés vagy DLC nélkül nincs sok értelme kiadni PS5-re, elég jól nézett ki a játék PS4-en is. A PC-seknek ugye más a szitu, mert ők eddig kihagyták a game-et. Bár az elmúlt kb. 25 évben tudtommal egy Japan Studio-s játék sem jött ki a PS-en kívül más platformra, de mivel most megszűnt a JS, lehet itt az idő...

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#74004) Deck válasza Drp81 (#74003) üzenetére


Deck
titán

"elég jól nézett ki a játék PS4-en is"

Az. Jól nézett ki és jól is futott... :DDD

PS5

(#74005) .LnB válasza F-ECT$ (#74002) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nagyon alacsonyan voltak az elvárásaim. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#74006) VTom válasza ProEvoFan (#74000) üzenetére


VTom
veterán

Elolvastam márt, ezt összegeztem leginkább magamnak az előző hsz-ben. :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#74007) oriic válasza .LnB (#73990) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Feltéve ha Free 2 play lesz."

Jön egyből PS Plus-ba augusztus 3-tól.

Hunter's Arena launches into PlayStation Plus starting August 3, for PS4™ and PS5™.

Live-Die-Respawn

(#74008) .LnB válasza oriic (#74007) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tényleg, még mondták is. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#74009) 3L1T3 válasza oriic (#74007) üzenetére


3L1T3
addikt

Várom. :C

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#74010) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Fortnite Save the World, kérdés.
A power rangomat hogyan tudom fejleszteni?
Lvl 30 vagyok, de a power csak 5ös.
A fegyvereket nem lehet megjavítani hogy ne törjenek össze?

(#74011) Mike válasza ProEvoFan (#74000) üzenetére


Mike
veterán

egyszer a világ leszokhatna hogy 1 EUR = 1 USD

(#74012) Mike


Mike
veterán

Kinek mi keltette fel az érdeklődését a tegnapi state of playből?
nekem a Demon Slayer, de az is fenntartásokkal, és esetleg a DS ps5 up. A Deathloop nem az én világom. Sem a többi verekedős-lövöldözős

(#74013) oriic válasza Mike (#74012) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sifu érdekesnek tűnik még mindig.

Live-Die-Respawn

(#74014) Kanczy


Kanczy
veterán

No Man's Sky-jal játszik most innen valaki? Nagyon jókat olvasok róla a neten, és lehet ezt a 9k-t már beletenném, de akkora backlogom van, mint ide Lacháza, úgyhogy meg kéne válogatnom a vételeket ;]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#74015) Mike válasza Kanczy (#74014) üzenetére


Mike
veterán

nem rossz, de irdatlan hosszú játék, kb sosincs vége

(#74016) kzoli420 válasza Kanczy (#74014) üzenetére


kzoli420
tag

A jatek marha jo, nagyon sok ingyenes update jott mar ki hozza. A ps5 verzioban a toltesi ido a minimumra csokkent ami fast travelnel a regi 1-2 perc utan igazi feludules. Ha szereted az ilyen endless gameket mint ez, akkor nagyon sok idot bele lehet rakni. Mivel az egesz galaxis proceduralisan generalt ezert a mai napig talalnak benne nagyon erdekes dolgokat.
En meg PS4en beleraktam ugy 80 orat, illetve ps5on tovabbi 50et, de a mai napig elo-elo veszem egy egy update utan. Mindezt ugy, hogy a storynak sosem ertem a vegere mert a felfedezes/kalozkodas elvette az osszes idomet :D

The greatest conqueror only conquers himself. With that conquest completed, the conquest of anything external is the play of children. // PSN: Sir_Zoltan

(#74017) keIdor


keIdor
titán

Felfújható controller védő idegbeteg gamereknek [link] :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#74018) opr válasza Mike (#74011) üzenetére


opr
veterán

Nem fognak, mert az USD ar netto, az EUR ar meg brutto. Tehat 1 USD netto = 1 EUR brutto, En ebben nem latok semmi problemat.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#74019) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ki a francnak jut eszébe az a koncepció, hogy tegyünk a nyuszi hátára, egy robotkart?! :D Akkor már mé' nem rakétavetőt? Vagy railgunt? És ha már robotkar, akkor miért nem a karján van? Miért a hátán? Kicsit olyan érzésem van, hogy azért lett így, mert ilyen még nem volt. :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#74020) LÁZ válasza Kanczy (#74014) üzenetére


LÁZ
addikt

vedd meg lemezen, az max 5k boltban (ha lemezes a géped), és ingyenes a ps5 upgrade, nekem is itt van, de valóban egy időtemető :DDD (mondjuk az ilyenekkel nekem sosenem volt gondom, rdr-rdr2 250+óra). Ami tény, hogy mostanra már bőven megéri az árát :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#74021) opr válasza .LnB (#74019) üzenetére


opr
veterán

[link] ;] :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#74022) -=Jam=- válasza Mike (#74011) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Nem fognak leszokni, mert az USD nettó ár az EUR meg bruttó, úgyhogy nekünk európaiaknak teljesen mindegy, hogyan számolják a vége kb. ugyanaz lesz mindkét esetben. USD + VAT vagy EUR :)

Ja most nézem opr már leírta ugyanezt előttem :)

[ Szerkesztve ]

(#74023) Kendek válasza -=Jam=- (#74022) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért mégsem egészen, tekintve, hogy az USA egyes államaiban 0% adó jön erre rá. De ez már persze a mi problémánk, alapvetően a magyarázat az tényleg ez.

<-ƘƘ->

(#74024) opr válasza Kendek (#74023) üzenetére


opr
veterán

Az AFA mar csak ilyen, allamonkent/orszagonkent/termekenkent kulonbozo. Oruljunk neki, hogy Europa ilyen szempontbol ertelmesen oldotta meg a dolgot, es mindig annyit fizetsz a kasszanal, amennyit mond az arcedula, nem neked kell szamolgatni, vagy a kasszanal meglepodni. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#74025) Mike válasza opr (#74018) üzenetére


Mike
veterán

ezt azért ha végiggondolod, írtó nagy hülyeség, már bocs
semmi köze a VAT-nak a devizaárfolyamokhoz
más termékek esetén is előfordul, nem csak a szoftvereknél. arról nem beszélve, hogy sokszor Írországban van bejegyzeve az a cég, akitől te Európábanvásárolsz.

[ Szerkesztve ]

(#74026) opr válasza Mike (#74025) üzenetére


opr
veterán

Ha meg tovabb gondolod, mint siman vegig, akkor meg rajosz, hogy teljesen ertelmes a dolog. :DDD

Ha meg egyszer nem ugy lesz az EUR - USD (perpill 1.19) arfolyam, hogy az EUR kb pont egy afanyival tobb, mint az USD, akkor majd nem lesz 1:1 a feltuntetett USD - EUR ar, mint ahogy pl az USD - GBP ar mar altalaban nem 1:1.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#74027) Mike válasza opr (#74026) üzenetére


Mike
veterán

jó majd utánaolvasok ennek. mert ez kb az a szint, ha meg nem sértelek, amikor 10 évesek arról beszélgetnek, hogy születik a gyerek.

nagyon régóta 1:1 váltás, teljesen függetlenül az árfoyamtól. én inkább poltitkai okokat sejtek, de inkább utánaolvasok hogy és miért alakult ez ki.

[ Szerkesztve ]

(#74028) opr válasza Mike (#74027) üzenetére


opr
veterán

Most nem tehetek arrol, hogy elmondjuk itt tobben is a tenyeket, de szereny szemelyes velemenyed szerint mindenki hulye, csak Te vagy helikopter. Ezen a szinten a kommunikacio tenyleg 10 eves szint, viszont ha minden hulye szembe megy a forgalommal, lehet ideje vegiggondolni, hogy talan nem mindenki mas a hulye.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#74029) Mike válasza opr (#74028) üzenetére


Mike
veterán

van közgazdász diplomád? ha van, megtépem a ruhám és hamut szórok a fejemre. nem lehet tény az, ami olyan szinten ostobaság, mint a laposföld. ettől még lehet benne hinni :)

azért köszönöm az infót

(#74030) opr válasza Mike (#74029) üzenetére


opr
veterán

Nem sok burokrataval beszeltel eddig, ha ugy gondolod, hogy globalis gyakorlat nem lehet akkora baromsag, mint a laposfold... De, lehet. Lehet annal meg nagyobb is.

Mondjuk ez esetben pont nem ez a helyzet, teljesen logikus a dolog, de ha megnyugtatja a lelked, hasonlits ossze netto arakat es jobban fogod erezni magad.
Amugy nyilvan le van egyszerusitve a dolog, de a legfontosabb tenyleg az, hogy az egyik netto, a masik brutto ar. Emellett vannak meg egyeb okok is, mint pl egyszeruseg/atlathatosag (ennek koltsegcsokkento hatasa is van), vallalkozasok koltsegei altalanos jelleggel EU-ban picit magasabbak, mint az USA-ban, stb.

De tenyleg ennyi, nem kell moge beverzett szemmel orjongve gonosz extraprofitot latni, mert nincs.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#74031) Mike válasza opr (#74030) üzenetére


Mike
veterán

"De tenyleg ennyi, nem kell moge beverzett szemmel orjongve gonosz extraprofitot latni, mert nincs." :D látszik hogy nem ismersz. ha az extraprofit lenne mögötte, se zavarna

[ Szerkesztve ]

(#74032) #72042496 válasza Mike (#74029) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ahhoz nem kell közgazdász diploma (nekem épp van olyan is), hogy az ember tudja, hogy az ameriakai árak nettók. Az árazás a (regionális) marketing területe ha utána szeretnél nézni, de tessék egy példa, amikor nem 1:1-ben váltanak.

[ Szerkesztve ]

(#74033) balazs025 válasza #72042496 (#74032) üzenetére


balazs025
senior tag

Amúgy már a sony se 1:1-ben vált a ps5 exkluzív játékoknál (lehet örülni :N ).

(#74034) pulffy válasza ProEvoFan (#74010) üzenetére


pulffy
őstag

Szia. A survivor squadokat kell fejlesztened, az adja a powert. A fegyokat azokat javítani nem lehet, csak újracraftolni. Itt egy link, vannak fent hasznos videói : [link]

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#74035) jeni


jeni
félisten

Hello.
A korábbi Sony PS3 játékok melyek megmaradtak lemezen vagy az account alatt azok is mennek a PS5-n?

(#74036) tboy93 válasza jeni (#74035) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem kompatbilis a PS5 a PS3 játékokkal semmilyen formában.

Ps Now keretein belül tudsz játszani PS5-ön PS3 játékokkal, de az ugye egy streaming szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#74037) Drp81 válasza Deck (#74004) üzenetére


Drp81
aktív tag

300+ óra gameplay után egyetlenegy buggal sem találkoztam... Szerintem elég jól futott :)
FPS drop persze volt/van, de ez nem zavarta/zavarja nálam a játékélményt. Persze, nem mondanék nemet a 60 FPS-re, hülye azért nem vagyok :D

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#74038) ProEvoFan válasza pulffy (#74034) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Köszönöm .
Durván tartalmas a pve része. :K

(#74039) pulffy válasza ProEvoFan (#74038) üzenetére


pulffy
őstag

Hát nagyon az. Pár száz óra bele szaladt, eleinte gyerkőcel csinálgatuk, aztán magamra maradtam. Ha van coop társ akkor elég fun.

[ Szerkesztve ]

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#74040) F-ECT$


F-ECT$
titán

Végigjátszottam a Miles Moralest, de olyan nagyon azért nem tettem le tőle a hajam. Igaz az eredetivel kb a megjelenéskor játszottam, de a látványban olyan nagy különbséget 1-2 tükröződő felületen kívül nem láttam. Persze az idő lehet hogy megszépíti a dolgokat, illetve egymás mellett futtatva biztos kijönnének a látványbeli fejlődések, de érzésre azért ezt nem mondanám generációs ugrásnak. (Persze ma már nem is lehet akkora ugrást elvárni mint 20 évvel ezelőtt.)
Ami viszont nagyobb csalósás volt, az a harc. Ok, hogy ez is 90%-ban ugyanaz volt, mint a régiben, de valahogy ez a méreg vonal nem jött be, és a ruhák / modok se nagyon tudták ezt feldobni.
A sztori elég rövid volt, de a harcok egyhangúsága miatt nem is nagyon kellene hosszabb. Ha lesz folytatás, ott nagyon át kellene variálni a dolgokat, hogy érdekes tudjon maradni a játék egy hosszab sztori alatt is.

Dive ever, work never.

(#74041) #62435328


#62435328
törölt tag

Sziasztok!

Tudtok abban segíteni, hogy a Witcher 3-nak, van-e PS5 Upgrade-je? Ingyenes-e,? illetve milyen mértékű a változás PS4-hez képest?

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#74042) F-ECT$ válasza #62435328 (#74041) üzenetére


F-ECT$
titán

Majd lesz, elvileg még idén. Gondolom lesz benne RT, talán nem kell érte fizetni, ha megvan a sima, de ez utóbbi még kiderül.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#74043) 3L1T3 válasza F-ECT$ (#74040) üzenetére


3L1T3
addikt

Hát ő azért na

- Peter teljesen más harcrendszerrel bír és régebb óta Spider-Man mint Miles.

- Miles egy fiatalabb nyúlékonyabb srác, persze, hogy teljesen más a harcstílusa nem beszélve az eszközei mennyiségéről.

- Látványban még is mit kellett volna ennél jobban tupírozni úgy, hogy nyitó cím és 2 platformra jött?

Mellesleg, változatosabb mellékküldetések, átgondoltabb menürendszer, lendületesebb story telling jellemezte végig a játékot. Nem kell átvariálni a folytatásra se semmit, csak tovább finomítani az egészen.

Vegyél elő egy Amazing vagy azt megelőző ipari hulladékot és rájössz, hogy ennél többet, nehezen tudtak volna kihozni ebből.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#74044) 3L1T3 válasza #62435328 (#74041) üzenetére


3L1T3
addikt

Egyre kisebb az esélye, hogy idén kijön az Upgrade.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#74045) Deck válasza 3L1T3 (#74043) üzenetére


Deck
titán

+1

Amúgy én anno a Spider-Man 2-t szerettem, mikor megjelent. :)

PS5

(#74046) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

(#74047) saelin válasza ProEvoFan (#74046) üzenetére


saelin
veterán

Láttam róla még reggel egy videót. Nem néz ki rosszul, csak az a kérdéses hogy mennyire lesz szórakoztató hosszútávon.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#74048) 3L1T3 válasza ProEvoFan (#74046) üzenetére


3L1T3
addikt

meglessük

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#74049) .LnB válasza 3L1T3 (#74044) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azért a mai Witchercon-t megvárnám ezzel.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#74050) zkxdn válasza .LnB (#74049) üzenetére


zkxdn
őstag

Alapvetően igen, viszont ha ma (vagy holnap) nem lesz róla szó akkor baj van :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.