Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148001) markknight válasza 30z.Samu (#148000) üzenetére


markknight
veterán

Legalább a hangos pittyenés nem fogja felkelteni. Én is gondolkodtam rajta, hogy monitorra költöztetem a PS-t, mert már meguntam a TV bámulását a kanapéről, babzsákból.

(#148002) FollowTheORI válasza markknight (#148001) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Érdekes, nekem meg pont fordítva... meg igazából megunhatatlan a nagy TV + kanapé kombó, annyival kényelmesebb órákra elmélyedni valami játékban. :D

Épp nemrég a Starfieldnél volt, hogy PC-re lett meg a VGA miatt, és elkezdtem ott tolni székből rendesen "egyenesen" ülve asztalnál... hát kb fél óta után mondtam, hogy ez így nagyon nem jön be... még jó, hogy van régről egy steamlink-em, azonnal mentem is át a nappaliba a tévéhez és toltam tovább ott kontrollerrel kanapéból + linken stream-elve. :B

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#148003) 30z.Samu válasza markknight (#148001) üzenetére


30z.Samu
félisten

A pittyenést most már ki lehet kapcsolni. :))

Sic Parvis Magna

(#148004) Stauffenberg válasza 30z.Samu (#147995) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hát próbáld ki, hogy elég-e neked, aztán utána dönts. :D

Én 4K UHD 27" monitoron játszom, előtte egy 23" FHD volt, de azt csak PS4 Pro-val használtam (rövid ideig). Amelyik játék legalább 1440p-t értelmesen elő tud állítani, annál kijön az előnye, de a játékok azért a HUD-ot, szövegeket, térképeket, ilyesmiket rendszerint 4K-ban renderelik, azok sokkal élesebbek, akkor is ha maga a játékmotor éppen alacsonyabb felbontásról skáláz fel FSR-el.

Szerintem csak emiatt nem érdemes monitort cserélni, de ha egyébként szükséged van új monitorra, akkor egyenesen 4K-ra érdemes már váltani (oké, én fotós vagyok és vágok videót is rajta, nekem mások a preferenciák, de monitort az ember rendszerint nem 2 évre vásárol, hanem a következő 5-6-ra legalább).

(#148005) 30z.Samu válasza Stauffenberg (#148004) üzenetére


30z.Samu
félisten

Alapvetően egy tök jó monitorról beszélünk, szép a képe (legalábbis Nekem tetszik :D), fHD, 75Hz, 1ms. :D Csak kíváncsi voltam itt mik a tapasztalatok. De egyébként igen, ha nem fog tetszeni, ami látok akkor úgy is cserélem, de alapvetően nem szeretném lecserélni.

Sic Parvis Magna

(#148006) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#148005) üzenetére


30z.Samu
félisten

Rosszul emlékeztem, nem 1ms a válaszidő, hanem 5. Nem is tudom honnan jött az 1...:B :D

Sic Parvis Magna

(#148007) marinea2 válasza 30z.Samu (#148005) üzenetére


marinea2
addikt

Hat nem tudom, en a 27-es 144hz-s FHD utan , vagyodtam vissza a a 65colra :D

Gondolkodtam is rajta hogy a Pc-s magyar gow-ot is rateszem a tv-re, cska lusta voltam :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#148008) GEIL válasza marinea2 (#148007) üzenetére


GEIL
addikt

Controlleres játékhoz ( verekedős, autós) nekem jó (lehetne) a TV, de többet játszok Fortnite-ot szigorúan billenytűzettel és egérrel és PS5-ön is úgy nyomom....a TV méreteiből adódóan nekem zavaró az átlátandó felület, ha meg messzebb ülök, akkor már nem jól látom (sajnos így 43 évesen már nem gyenge a szemüvegem).
az input lag és a tv-k gyengus válaszideje miatt szintén nálam a monitor a jobb választás a game-re....még egy drágább tv is 15 ms körüli válaszidővel van.....még egy régebbi gamer monitor is minimum 4 ms és bizony ezt érezni. :R :K

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#148009) 30z.Samu válasza marinea2 (#148007) üzenetére


30z.Samu
félisten

A mérettel alapvetően nincs problémám, persze nyilván jobb megcsodálni a grafikát nagyobb képernyőn. De szeretek monitoron is játszani.

Sic Parvis Magna

(#148010) marinea2 válasza GEIL (#148008) üzenetére


marinea2
addikt

En mindent kontrollerrel jatszom, az online fortniteot is (Diamond 1-be vagyok igy is :D ). A TV-m meg szerencsere 6ms alatti.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#148011) Frod


Frod
addikt

Kevéssel 9 óra alatt lepörgött a Separate Ways stáblistája, mindenkinek javaslom aki kedvelte az alapjátékot, mert röviden összefoglalva ez csak még több RE4R!
Az árazása világi, azért is vettem meg premier héten, mert itt felesleges várni az akcióra, hiszen eleve egy pizza ára az egész. (vagy két kraftsör, kinek mi)

Do you see the white shadow?

(#148012) F-ECT$


F-ECT$
titán

Én is bedobok egy ajánlást, amit még nem láttam a topicban, és most még a Plusban is benne van: Unpacking. Velem egy csomószor előfordul, hogy egy húzós nap után este 10 körül beesve a PS elég már nincs kedvem semmilyen pörgősebb játékhoz, ez viszont totál ellazít. Nem ezzel leszel el hónapokig, mert kb 4-5 óra alatt vége is van, de nagy előnye, hogy akár 5-10 percre is elé lehet ülni. Bármennyire is furcsa, de van benne egy kis sztori is, amit persze a mai divatnak megfelelően magadnak kell kitalálni, de ez jól áll neki.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#148013) heihachi válasza vg (#147976) üzenetére


heihachi
addikt

Hat nem tudom, nekem az elden ring egy pillanatra nem okozott gondot (kiveve az utolso bosst), de a P-vel rohadtul szenvedek. Mar a negyedik bossnak is vagy 50-szer ugrottam neki, és a minibossok is rendre 10-20-szor kinyirnak. ER-ben meg esett-kelt mindenki korulottem mar attol is ha meglattak. Meg most a konnyites utan is joval nehezebbnek erzem a P-t, elsosorban a kevesbe kifinomult harc mechanika miatt, meg azert mert minden fegyver eszement lassu, meg a leggyorsabbak is (az ER-hez viszonyitva).

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#148014) Wesder válasza F-ECT$ (#148012) üzenetére


Wesder
félisten

Jó kis játék, èn ezreztem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#148015) Bad Pritt válasza heihachi (#148013) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hogy érted azt, hogy kevésbé kifinomult harc mechanika? A P-ben már az állomáson az első rendőr mini bossnál érezni lehetett, hogy sokkal pontosabban kell használni a dodge-ot meg a perfect guardot (parry).
Nem a saját fegyverek sebessége miatt nehéz, hanem mert a játék úgy fűzi össze az ellenfelek kombóit, hogy ha eltalálnak akkor egy sok hites, gyakran halállal végződő stun lockba kerülsz vagy ha le is tudod védeni akkor egyszerűen nincs opening, mert rögtön jön a következő kombólánc. Van három különböző karakterem, teljesen mindegy, milyen fegyverrel tolom, ha nincs meg a dodge vagy a perfect guard akkor padlóra vágnak, ez a Sekiro iskola.
A bullshit ott kezdődik, ha egy piros támadást elvétesz, földre kerülsz és utána pont akkor jön a következő attack, mikor Pinokkió felkel, de még irányítani nem tudod. Ez a Mad Clown Puppetnél pl. eléggé maxra volt tekerve.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#148016) Frod válasza Bad Pritt (#148015) üzenetére


Frod
addikt

Ahogy nézem a patch-ben sem csak szokásos dolgokat javítottak, hanem rendesen balanszolják a játékot, utólag. Nem is baj, hogy várok még vele.

Do you see the white shadow?

(#148017) vg válasza heihachi (#148013) üzenetére


vg
addikt

Melyik a negyedik? Én párt napja toltam le eldest black brotherhood boss-t, második próbálkozásra, azóta még nem volt erőm folytatni. Az addig minden volt, csak nehéz nem. ha dex build-al kezdesz kapsz egy stab fegyót, amivel gyk bárkin végig lehet menni megmozdulni se tud (sajna fejből nem tudom a kard nevét, de kb olyan mint amivel a kardvívók kardoznak az olimpián, ott van a dex válaszó képernyőn a kezében alapból is :DDD).

(#148018) TrishtanAG válasza Bencus88 (#147996) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Nekem az első órában nagyon nem jött be a harcrendszer, de aztán, amikor bezárnak a húsdarálós terembe egy halom, özönlő lénnyel, ott ráéreztem, milyen menő hozzádobálni őket a darálóhoz a kesztyűvel, a maradékot meg kitérés-ütés-györslövés kombóval aprítani. ;]
Pedig általában, ha ötévente játszom horror akciójátékkal.

www.adventuregames.hu

(#148019) Stauffenberg válasza marinea2 (#148007) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A nézési távolságot ne felejtsük ki a képletből, mert egy átlagos íróasztalos távolságból nézett 27" asztali monitor simán egyenértékű egy 2 méterről nézett 65" TV-vel és nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem az összes nappalimban ennél nagyobb volt a kanapé - TV távolság. Szóval hacsak nem ülsz be a TV elé közvetlenül, még pont lehet, hogy éppen kisebb is lesz. :)

(#148020) Bad Pritt válasza vg (#148017) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Most akkor majdnem a végére értél vagy az Eldest of the Black Rabbit Brotherhoodnál állsz jelenleg? Csak mert az a játék első harmadánál lehet nagyjából. :D
Amúgy a három kezdőfegyver nagyon jó, én el is felejtettem cserélni, annyira bevált mindhárom.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#148021) marinea2 válasza Stauffenberg (#148019) üzenetére


marinea2
addikt

Aha , ertem en a szamokat! :D De azert na.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#148022) vg válasza Bad Pritt (#148020) üzenetére


vg
addikt

Ja, azt hittem már vége felé van. Kellemes csalódás, h sok van még.

(#148023) Bad Pritt válasza vg (#148022) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

11 chapter összesen, a vége felé egyre hosszabbak (meg többször halsz :D), az meg talán az ötödikben van.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#148024) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Ha tetszik pár óra után a Callisto Protocol, megéri a most félárazott season pass?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#148025) Bad Pritt válasza Rigormortiis (#148024) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hááát... a sztori dlc pár órás, a maxra tekert nehézségű permadeath mód meg nem biztos, hogy mindenkinek fontos, a helyi wave alapú mercenaries játékmód meg ideig-óráig érdekes, más érdemi content nincs benne.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#148026) FollowTheORI válasza Rigormortiis (#148024) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

3-4 órás kampány DLC kb... szóval pár ezresért igen, afölött nemigen.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#148027) Omateee válasza Kendek (#147978) üzenetére


Omateee
tag

Köszi a választ, teszek egy próbát vele. Nagyrészt PS5-n lenne használva, néhány esetben jönne csak képbe a PS4.

Más: Tudtok ajánlani jól bevált Hdmi kábelt PS5-höz, ami minimum 3 méteres? A gyári maradna a TV-re kötve, viszont lenne alkalom, mikor monitorra kötném a PS-t ( igen, feleségem a kezdeményező fél :DDD ). Szerintem 2.0 Hdmi is elegendő lenne, sima 24” 1080p IPS monitorom van.

(#148028) heihachi válasza vg (#148017) üzenetére


heihachi
addikt

Jó, hát ez benne van, hogy én vagyok a béna ehhez a konkrét játékhoz :D Egyébként a negyedik az nálam a Fallen Archbishop volt, annak is a második fázisa. Az utolsó patch után meg másodikra csináltam meg, tehát eddig túl nehéz volt, most meg túl könnyű lett (vagy csak már annyira begyakoroltam, nem tudom).

@Bad Pritt A nem kifinomult alatt azt értem, hogy szerintem nem alkot a harcrendszer és az ellenfelek támadási mintái egy olyan egységes egészet, mint bármelyik From software játékban. Igen, szorosabbak az időzítések, de ez nem kifinomultság szerintem. Jó példa erre az utolsó patch, hogy próbálják belőni a nehézséget és vagy alá vagy felé lőnek, de el nem találják. Vagy a konkrét Archbishop fight második fázisában a kék területre ható támadás... Ha egyetlen tized másodpercet késlekedsz ott a meneküléssel, akkor halott vagy full hp-ról és kész, de a karakterem néha azonnal futni kezd, máskor meg még van egy frame az előző animációból és ezért csak sétálni kezd... Ez nálam nem kifinomultság :)

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#148029) Bad Pritt válasza heihachi (#148028) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én ezt nem érzem így, amint ráérez az ember a perfect guardra rögtön látni lehet, mitől jó ez a harcrendszer, addig nagyrészt vergődés van. A nehézséget minden soulslike-ban balanszolják utólag is, Elden Ring is temérdek balance patchet kapott.
Ezek a bullshitek ugyanúgy megvannak egy From vagy Team Ninja játékban is, Elden Ringben sincs pl. rendes animation cancel és besz*ptad, ha rossz ütemben mozogsz, a gagyibb játékokról meg ne is beszéljünk...

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#148030) Frod válasza Rigormortiis (#148024) üzenetére


Frod
addikt

Még úgy, hogy nekem tetszett a Callisto sem érdekes a Season Pass - leszámítva a sztori dlc-t. (ezek a különböző módok, így szupernehéz, úgy hullámokban jövő horda mód, teljesen érdektelenek)
Viszont mivel a sztori dlc és eközött van 89 Ft, így én is be fogom rá dobni.

(Hiába na, a gyengém amikor nem fejeződik be a sztori, és kiegészítőben zárják le, lásd PoP: Epilogue, Dead Space 3: Awakened, Doom Eternal: Ancient Gods, stb :U )

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#148031) miami


miami
csendes tag

Kint van a Cyberpunk 2.01 patch, ami javítja a PS5 save file corruption-t is. Két külön patch megy fel alap+DLC

(#148032) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Az valid, hogy nincsenek a trófeáim régebbi játékhoz? Ne mondjátok, hogy ahhoz is PS+ kell, hogy ezek ne vesszenek el egy esetleges gépcsere után

Xbox One: bandymnc

(#148033) miami válasza bandi0000 (#148032) üzenetére


miami
csendes tag

nem vesznek el azok, szinkronizáld le megint őket

(#148034) bandi0000 válasza miami (#148033) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Királyság, már majdnem elküldtem a fenébe a Sonyt :D

Xbox One: bandymnc

(#148035) Crucio


Crucio
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni 1TB-os SSD-t. Kettő között gondolkodom:
ADATA XPG GAMMIX S70 Blade 1TB
Kingston 1TB M.2 NVMe 2280 Fury Renegade

Melyiket érdemes megvenni szerintetek? Láttam hogy voltak ajánlva hűtőbordák. Érdemes rátenni a hűtőbordát ezekre? Mindkettőhöz van gyári hűtőborda és nem tudom, hogy a kettő között van-e érdemi különbség melegedésben.

(#148036) 3L1T3 válasza Crucio (#148035) üzenetére


3L1T3
addikt

ADATA XPG GAMMIX S70 Blade 1TB
Random olvasási sebesség: 740 000 IOPS
Random írási sebesség: 740 000 IOPS
Olvasási sebesség: 7 400 MB/s
Írási sebesség: 5 500 MB/s

Kingston 1TB M.2 NVMe 2280 Fury Renegade
Random olvasási sebesség: 900 000 IOPS
Random írási sebesség: 1 000 000 IOPS
Olvasási sebesség: 7 300 MB/s
Írási sebesség: 6 000 MB/s

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#148037) wolf13


wolf13
őstag

Horizon Forbidden West™: Burning Shores Megéri az 5300 HUF leárazást ? Hozzáad valamit az alapjátékhoz ?

(#148038) Crucio válasza 3L1T3 (#148036) üzenetére


Crucio
aktív tag

Tisztában vagyok a teljesítményükkel, a melegedésre vonatkozott a kérdésem, hogy érdemes-e hűtőbordát venni hozzájuk vagy jó-e a gyári.

(#148039) 3L1T3 válasza Crucio (#148038) üzenetére


3L1T3
addikt

"Melyiket érdemes megvenni szerintetek?" Ez volt a kérdésed, a számok meg magukért beszélnek.

Hűtőborda pedig egyértelműen nem árt, csak nyersz vele. :)

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#148040) icemad válasza Omateee (#148027) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szia. Én ilyet használok 3 méterest, de van hosszabb is. [link]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#148041) Kendek válasza Crucio (#148038) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Kingston hűtőbordás (Heatsink) változata az tökéletes lesz.

<-ƘƘ->

(#148042) Crucio válasza 3L1T3 (#148039) üzenetére


Crucio
aktív tag

Az SSD-k esetében nem csupán a nyers számok számítanak, a mai napig vannak jobban-rosszabbul melegedő szériák, problémás szériák (a Samsung 980 Prot is érintett egy ilyen).
A hozzászólásom nagyobbik része a melegedésről szólt.

És igen, nyilván nem árt, de szükséges-e? Melegszik-e annyira, hogy kelljen?

Mindegy, majd más válaszol, ne fáradj vele.

#148041 Kendek Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#148043) Wesder


Wesder
félisten

Sony Pictures Core, formerly Bravia Core, launches on PS5 and PS4 consoles; exclusive benefits including early access to select Sony Pictures films

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#148044) gyuromoj válasza wolf13 (#148037) üzenetére


gyuromoj
veterán

Szerintem igen.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#148045) wolf13 válasza gyuromoj (#148044) üzenetére


wolf13
őstag

Köszi.

(#148046) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Szerintetek van értelme megfuttatni egy kontit garin, ha az X gomb "kattod" igazából olyan , mintha veszített volna a feszességéből és ha gyorsabban engedem fel, akkor olyan mintha beakadva valami

Xbox One: bandymnc

(#148047) FollowTheORI válasza wolf13 (#148037) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Meg. :K

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#148048) Ronam válasza Wesder (#148043) üzenetére


Ronam
addikt

Gondolom a 23 országban nincs benne Magyarország?!

(#148049) Kendek válasza bandi0000 (#148046) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hogy hangja van, az normális (attól függ, hogy milyen). Viszont ha alá került pl. valami cukros folyadék, és emiatt kicsit ragadósan mozog, akkor azt ugyan ki lehet takarítani, viszont ez nem garanciális javítás.

<-ƘƘ->

(#148050) FollowTheORI válasza Wesder (#148043) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Kíváncsi leszek hozzánk is eljut e és mennyiért, ha igen. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.