Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124651) erahurka válasza Yonimenn (#124646) üzenetére


erahurka
félisten

30 fps-es cappel nyomom laptopon azokat a játékokat amik nagyon ingadoznak felette és nem érzékelek szaggatást. Beépített 60 Hz-es kijelző. :F

(#124652) erahurka válasza tboy93 (#124650) üzenetére


erahurka
félisten

Dinamikus felbontás már PC-n is létező dolog. Mondjuk Far Cry 5-nél ki kellett kapcsolnom mert annyi plusz VRAM-ot igényelt hogy akkor meg azért szaggatott.

(#124653) tboy93 válasza erahurka (#124652) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem követem a pc frontot annyira sorry :R

(#124654) opr válasza Yonimenn (#124646) üzenetére


opr
veterán

Ps-re PS network (PSN) fiok van. Steam konyvtar kulon van, nem atjarhato, hiaba vettel meg egy jatekot steamen, nem tudod athozni PS-re es vice versa.
FPS: Teljesen kizartnak tartom, hogy a teljes generacio alatt kitartson az, hogy ennyi jateknak van 60fps modja. Plane gen vege fele mar az lesz, hogy vert izzadnak a fejlesztok, hogy legalabb 30 fps legyen normalis grafikaval.

Kis vicces story: Haver dolgozott az egyik day1 jatekon... Meg hatra volt egy ev a PS5 megjeleneseig, a sracok mar egymast teptek azon, hogy ki kaphat mennyi cpu-idot es miert, verremeno csata volt. Nyilvan nem toxikus modon, de nagyon ment a lobbizas, hogy milyen otlet legyen hogy megvalositva, mar akkor centizni kellett. Eros a cpu, de az elvarasok meg erosebbek vele szemben. ~9 evvel ez utan kizart, hogy az akkori jatekoknal legyen annyi cpu ido, hogy konnyu legyen a 60fps. Tobb lesz, mint elozo genben, de boven nem lesz mindenben 60fps mod (sot).

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#124655) tboy93 válasza opr (#124654) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mondom, majd egy Pro lesz erre a megoldás :K Alap gép marad 30fps, Pro meg tudja majd a performance 60fps módot mindenben.

(#124656) Frod válasza F-ECT$ (#124642) üzenetére


Frod
addikt

Nem feltétlen, van akik a 3070-et cserélik le az új szériára, mert már "kevés" az előző.
(Mindeközben én, aki 2012 óta pörgetem ugyanazt a 660Ti-t: :U )

A pc gaming egy felső-1% hobbi lett az én megítélésem szerint.
Régen sem volt egy olcsó dolog nyilván, de elképesztő arányban csúszott el oda, hogy full luxus lett.

Do you see the white shadow?

(#124657) lo_jo válasza Yonimenn (#124634) üzenetére


lo_jo
senior tag

Ez azért erősen függ attól is, hogy PC-n mit játszol. Ha a AAA vonal érdekel, akkor nagyon jó alternatíva a PS5. De ha bizonyos rétegjátékokat (tipikusan szimulátorok, legyen az verseny, repülés vagy mondjuk tarkov és társai, és stratégiai játékok, modolható játékok, stb) játszol, akkor a PS5 egy nagyon jó kiegészítése a drágán fenntartott PC-nek.

Nálam egy PS5 megjelenéskori ára áll csak és kizárólag PC-hez használható flight sim perifériákban, több AAA játék ára modokban (repülők, repterek, stb) és a PS Plus árával vetekszik 1-2 előfizetés alapú szolgáltatás (Navigraph és hasonlók), de ettől jól megfér egymás mellett a kettő. Persze a gépre el lett locsolva egy valag pénz, de szerencsére nem a rezsi, kenyér és a jövő rovására, cserébe számomra olyat nyújt, amit szeretek. Amikor nincs 2-3 óra egybefüggő szabadidőm (kb 45 perc a tervezés+repülő “előkészítés” egy 1,5 órás útra), akkor teljesen jó egy AAA játék elé leülni akár 20-30 percre is.

(#124658) Yonimenn


Yonimenn
csendes újonc

Köszi. Az fpsre eddig sem figyeltem. Mikor cseréltem az ősgépemet egy használtra hogy fusson rajta a witcher 3 szaggatásmentesen(i5-6500, rx470 4 giga)
azt sem tudtam mi az az fps, mondjuk most sem nagyon feltűnő. Valószínűleg azért mert nem volt alkalmam kipróbálni milyen full hd ban 120 hertzen 100 fpsel játszani. Erre nincs is lehetőségem a 60 hertzes monitoromon. Akkor legfeljebb leveszem a felbontást fhdról hdra hogy nagyobb legyen az fps, nem?

(#124659) Jakesz válasza Frod (#124656) üzenetére


Jakesz
őstag

A pc 10-20 éve még pont, hogy a csórók játékplatformja volt. Nemhiába dominált akkoriban a pc gaming Magyarországon. Nem voltak ilyen magas árak és gépigények, átlag pc-je a legtöbb embernek volt, amin a legtöbb játék futott, illetve a játekokért sem kellett fizetni... Akkoriban a konzol itthon luxusnak számított, nagyon keveseknek is volt.

[ Szerkesztve ]

(#124660) opr válasza tboy93 (#124655) üzenetére


opr
veterán

Arra van realis sansz, igen, de az, hogy most egyszer megveszed es 7 evig 60fps-el (vagy a felett) jatszol, az nem egy realis forgatokonyv, ezert irom le mindig, amikor feljon ez a pc fejlesztes vs egyszer veszunk konzolt tema. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#124661) F-ECT$ válasza opr (#124660) üzenetére


F-ECT$
titán

Mondjuk a 185k-ért vett konzolt 5-6 évesen is eladod majd 80-100k között majd, szóval lehet, hogy a 60 fps nem lesz meg, de "fillérekből" megvan a konzol. (A PS4 Pro-n azt hiszem 25k-t "buktam" 2 év alatt.)

Dive ever, work never.

(#124662) F-ECT$ válasza Frod (#124656) üzenetére


F-ECT$
titán

Régebben tényleg az volt, hogy 1-2 évente szinte mindent le kellett cserélni, mert olyan nagy volt a fejlődés, hogy el se indultak a játékok egy 3 éves gépen. Mellette a top és a közepes vga között volt 2x-es szorzó összesen.
Most 4-5 évig is kitart egy jól összerakott gép, illetve a top cuccok ára 5x-ös egy közepes cucchoz képest.

Dive ever, work never.

(#124663) opr válasza Yonimenn (#124658) üzenetére


opr
veterán

Konzol nem igy mukodik. Bonyolult a tema, de az egyszeruseg kedveert mondhatjuk azt, hogy gyakorlatilag nincs beleszolasod arra, hogy egy jatek milyen fps mod(okon) tud futni. A fejleszto donti el. Ha a fejleszto 30fps-es lockos jatekot csinalt, dughatod Te akarmilyen alacsony felbontasu monitorra, akkor is 30 fps lesz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#124664) opr válasza F-ECT$ (#124661) üzenetére


opr
veterán

Mondjuk ez is igaz, hogy az arat sokkal jobban tartja, mint a PC.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#124665) tboy93 válasza opr (#124660) üzenetére


tboy93
nagyúr

Persze, de ezt nem is mondtam, sőt pont az ellenkezőjét írtam én is. Az elvitathatatlan, hogy ps fronton 7 évig garantált hogy fogsz tudni játszani minden megjelent játékkal, nem fogsz se driver probléma, se gyenge teljesítmény miatt kimaradni semmiből.

(#124666) opr válasza tboy93 (#124665) üzenetére


opr
veterán

Igen, abszolut. :R :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#124667) kecsu10 válasza Kendek (#124450) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Bocsánat az offért, de tudom, hogy te értesz a kábelekhez. A TDPA Devil in me azt írja, hogy a monitorom nem támogatja a HDR-t, miközben igen. Ps5 is azon van. Meglehet, hogy a kábel miatt? Egy régebbi HDMI van rákötve, próbáltam 4k-ban, 1440p-ben, és sehogyan sem jó. Display port 1.4-et kéne rákötnöm, hogy jobb legyen? Pc-ről beszélek egyébként. Nagyon köszönöm a segítséget!

(#124668) vm93hun válasza .LnB (#124626) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Köszi, nem élek a lehetőséggel, mert már egyébként megvan a Trilogy edition dobozosan.
A mentéssel nincs nagy kavarodás, csak a felhőből kell visszatölteni a konzol tárhelyére és már mehet tovább a játék.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#124669) Medocsabi válasza F-ECT$ (#124661) üzenetére


Medocsabi
addikt

Sőt. Jelen állás szerint a 3+ éves ps5-öt simán 5 perc alatt 200+-ért bármikor el lehet adni😀

(#124670) F-ECT$ válasza Medocsabi (#124669) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, de ez inkább kivétel, mint általános szabály. Ha helyreállnak az ellátási láncok, akkor nem lesz ekkora hiány. Arról meg ne is beszéljünk, hogy a mostani 200k kb a 3 évvel ezelőtti 150k-nak felel meg :U

Dive ever, work never.

(#124671) Frod válasza Medocsabi (#124669) üzenetére


Frod
addikt

A megjelenés 2 év 13 napja volt, de a felvetés okés.

Do you see the white shadow?

(#124672) Kendek válasza kecsu10 (#124667) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem a kábel, azt nem képes ilyen szinten beazonosítani és érzékelni. Ha a PS5-nél rendben működik a HDR, akkor gondolom valami beállítási hiba lehet. Egy PC-s topikban biztos tudnak benne segíteni.

<-ƘƘ->

(#124673) dokee78 válasza dokee78 (#124172) üzenetére


dokee78
félisten

Ahogy korábban írtam enyém lett a tesóm PS-4 konzolja.
Ő vásárolt egy PS-5 konzolt.
Csak 2 játékára lenne szükségem.
Fifa 22 és a Frantics.

Hogy tudja ezt a kettőt meg osztani?

Be kell lépnie a PS-4-emen az accounjával?
Ő legyen a PS-4-emen a másodlagos account?

Ha van időtök le írjátok?

PS-4 topik összefoglalóban van egy hosszú leírás,de számomra bonyolultnak tűnik.

(#124674) Big_Boss válasza dokee78 (#124673) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Tesód belép saját accountjával a PS4-en és beállítja home konzolnak majd elindítja a két játék letöltését. Ezután kiléphet az accounjából, te bejelentkezel a sajátoddal és játszhatsz a 2 játékkal.

(#124675) erahurka válasza F-ECT$ (#124670) üzenetére


erahurka
félisten

3 év jó vicc, év elejéhez képest inkább.

(#124676) dokee78 válasza Big_Boss (#124674) üzenetére


dokee78
félisten

Home konzol,azaz elsődleges?
Gondolom meg kell várni még le töltődik a 2 játék és utána lépjen ki. Utána lehet törölni az ő accjat az én PS-4-emről?

Az ő otthoni PS-5 gépének nem fog ez be kavarni?

(#124677) _drk válasza F-ECT$ (#124617) üzenetére


_drk
őstag

Én is mostanában fogom elkaszálni Valhalla-t
Returnal és Demon Souls mellé feltettem, hogy legyen valami könnyedebb szórakoztató mászkálás. Nem jött be! Nem könnyed és nem is szórakoztató.
Nagy nehezen Én még átverekedtem magam Angliába, addig elég feszes a sztori, történnek a dolog. De már ott kijött, hogy a sztori nagyon semmilyen, a karakterek abszolút hidegen hagynak. (kezdjük ott hogy az elején a nagy viking vezér megadja magát feleslegesen, mert megölik :( )
Egyet alá kell írni: A játék Quality módban nagyon szép.
Viszont annyira kell grind-olni, hogy fáj! Angila elején vagyok, jó lenne kicsit harcolgatni, hát nagyon nem egyszerű. De szerencsére alig kapok XP-t, de még loot sincs. Kinyitom a ládát és van benne egy számomra még teljesen felesleges dolog.
kb 5 óra után tényleg azt érzem, hogy ennél a játék menetnél azért többet várnék el.
Akkor egy quest bebugolt, ami valószínű fő quest: a Leap of Faith-es. A csávó akit követni kéne meg se mozdul. Vagy 3x újra kezdtem de semmi eredmény.
Na vissza sokkal előzőbb mentés és elmentem teljesen más merre. Röpke 3000 métert kellett lelovagolni, azt hittem sose érek oda...
Az út végére éreztem, hogy itt valami nagyon nem okés.

(#124678) erahurka válasza _drk (#124677) üzenetére


erahurka
félisten

December 22-ig gondoltam végigjátszom de aztán láttam hogy az alapsztori is vagy 60 óra :D

(#124679) tboy93 válasza erahurka (#124678) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igen, kb nekem is annyi volt.

(#124680) kecsu10 válasza Kendek (#124672) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Köszönöm!
Megnéztem, dx 11 alatt van hdr de nincs rtx, dx 12 alatt meg fordítva. :DDD Teljesen megértem amúgy azt, aki only konzolon játszik, ez benne van a pc gamingben. Nagy előnye van a konzoloknak az biztos, persze a pc-nek is.

(#124681) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Akartam tegnap irni , ha valakit érdekel, a resi 2-3 bundlebe 5 körül van, ennél olcsóbb sztem kb sosem lesz

(#124682) Wolfy33 válasza _drk (#124677) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Pedig van loot dögivel, Excalibur és hasonlók. Csak szét kell nézni a mellék küldetésekkel.
500-as szinten vagyok a történet végén,de még két másik világ csak félkész. A madaras pontokat és kikötők segítenek gyors utazásban.

(#124683) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

KV-t nem hívta még fel vki, hogy wasistlof*sz van a kontikkal? Már van ami azóta volt és megint nincs raktáron, de még mindig nem indult útnak a csomag...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#124684) Lackooo84 válasza Medocsabi (#124669) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát most már az euronicsba is szinte bármikor vannak polcon gépek, ezek is már mittom én mióta ott rohadnak... :DDD

The Truth is out there...

(#124685) tboy93 válasza Lackooo84 (#124684) üzenetére


tboy93
nagyúr

múltkor médiába voltam, ott is volt a polcon :K így megjelenés után 2 évvel :D

(#124686) Lackooo84 válasza tboy93 (#124685) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ott már elég régen mindig van.

The Truth is out there...

(#124688) erahurka válasza VirtualNoob (#124687) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem soha. Az a baj hogy minden régióhoz kötött volt régen, így PS3-as de szerintem még PS4-es játékok, trófeák, csomó szar elveszne váltáskor. Nem tudom miért nem lehet mondjuk konvertálni USA régiós akárminek a kódját magyarra vagy ilyesmi.

(#124689) tboy93 válasza VirtualNoob (#124687) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sosem tervezett ilyet a sony, szóval nincs róla infó.

(#124691) Macccy válasza VirtualNoob (#124690) üzenetére


Macccy
senior tag

jappánok. ennyi :D

(#124692) #62435328 válasza tboy93 (#124685) üzenetére


#62435328
törölt tag

Szolnoki konzolboltban is hegyekben áll hetek óta!

(#124693) cross56 válasza pr0bi (#124624) üzenetére


cross56
senior tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Láttam többen is válaszoltatok még.
Izgatja nagyon a fantáziám, de akkor inkább használtan csapok le rá. A sportot is nagyon szerettem, és amúgy is kivagyok éhezve valami autós játékra már :D

(#124694) Callme


Callme
tag

Végre valahára nálam is elkezdődik a Ragnarök. November 9 óta parkolt a polcon a játék, várva a hozzá méltó kontrollert. ( szeptember 27én rendeltem elő a kontit, és ma érkezett meg) Nehéz volt kibírni, hogy a lemezt fel se bontsam, no meg a most nálam futó Lego Batman 3 háttérbe szorul trófeázás szempontjából, de holnap reggel kávé és reggeli után (korán fogok kelni :D ) belevágok a nagy kalandba.
Így néz ki az én sajátos gyűjtői változatom:

[ Szerkesztve ]

PSN ID: CallmeEighty8

(#124695) Macccy válasza Callme (#124694) üzenetére


Macccy
senior tag

:R

Francba, az agyam tudja, hogy ez is csak egy hülye kontroller, van otthon kettő, nemkell. De a gamer & geek szívem már bontaná :DDD

(#124696) fausto válasza VirtualNoob (#124687) üzenetére


fausto
addikt

Totál indokolatlan. 2022-ben teljesen életidegen, hogy valaki egyik országból a másikba költözzön
:(((

(#124697) Callme válasza Macccy (#124695) üzenetére


Callme
tag

Igen, nekem is ez a harmadik kontrollerem :DDD A gyári fehéret elraktam tartalékba, jó lesz az még.

PSN ID: CallmeEighty8

(#124698) Bazsi747 válasza Callme (#124694) üzenetére


Bazsi747
aktív tag

Kellemes,mutatós kis csomag,gratula hozzá.

(#124699) erahurka válasza Macccy (#124691) üzenetére


erahurka
félisten

Ilyen megjegyzés után én majdnem ki lettem tiltva a PS4 topikból... Másnak úgy látszik ezt is szabad. :U

(#124700) Deck válasza erahurka (#124699) üzenetére


Deck
titán

Üldözési mánia lvl1000.

PS5

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.