Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124151) RangerFox válasza vm93hun (#124149) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Ja, de az új előfizetőknek szólt és nem volt halmozható. Én 9500-ért vettem éves előfizut tavaly Nioh bundle-ben, most ugyanez 15k. Ennél szerintem nem lesz olcsóbb, így érdemes rámozdulni. Nekem még augusztusig van Extrám, de nem tervezem meghosszabbítani, már egy jó ideje nem multizom, összesen 3 játék van, ami már megjelent, de még nem vásároltam meg, így a játékkatalógus se ér sokat számomra, feleslegesen meg nem fizetek elő, még ha olcsó is.

(#124152) Aszpik


Aszpik
tag

Amatőr kérdés következik :DDD
Ha veszek PSN feltöltő kártyát pl: 30.000 Ft-ért és abból aktiválom a az PS Extrát (22.500 Ft) akkor a fennmaradó 7.500 Ft-ot arányaiban fel tudom használni? Pl. 15.000 Ft-os valamit vennék és egy részére levonja a fennmaradó 7.500 Ft-ot a többit rendezem kártyával, vagy csak annyit tudok költeni a feltöltött egyenlegből amennyi éppen van? :D :DD

"Most is ugyan olyan jó az éden, Ugyanolyan sz@r, mint régen" ;)

(#124153) vm93hun válasza RangerFox (#124151) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Így már világos. :R

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#124154) fausto válasza Aszpik (#124152) üzenetére


fausto
addikt

Működhet így. 7500-öt levonja az egyenlegből, 7500-öt a kártyádról

(#124155) ImACeltic válasza Bazsi747 (#124150) üzenetére


ImACeltic
őstag

Jövő héten lesz róla stream valamelyik nap.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#124156) KKaresz45 válasza Jim74 (#124130) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Az igaz hogy olcsóbb nem lesz, de 2026 az még négy év, ki tudja hogy akkor fogok-e még Playstation-özni. Emiatt én csak 2025-ig stackeltem. :DDD

(#124157) WhiteWalker válasza raziel01 (#124131) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

:R , én innen vettem már többször is. Csekkold ;)

(#124158) duckload


duckload
tag

Hali!
Milyen fejhallgatót ajánlotok ps5 höz?
Max 35k!
Ha tudnátok ajánlani valamit megköszönném :R .

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#124159) kecsu10 válasza ImACeltic (#124136) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Persze, még nem láttunk mindent. Majd a Naughty Dog megmutatja a Last of us-szal, hogy mire képes a vas. De a másik két játék véleményem szerint nincs a Plague Tale szintjén grafikai szempontból. Nézd meg a tengert, a tüzet, a ködöt, a textúrákat, ilyeneket még eddig nem nagyon láttunk. S ráadásul a fov sem olyan kicsi mint a Ragnarökben például. Ha már itt tartunk: milyen exkluzívok várhatók még? Pókember gondolom, meg valami ahhoz hasonló. (Nagy kár, hogy ezeket nagyon nem szeretem, sajnos így nekem kiesnek). A Last of us majd a gen végén, mi készül még?

(#124160) RangerFox válasza kecsu10 (#124159) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

A Requiem nagyon fura állat, sok olyan része van, ami next gennek hat, de sok olyan is, ami inkább előző gent idéz.

(#124161) Farkassacred válasza kecsu10 (#124159) üzenetére


Farkassacred
őstag

Az boxon is ugyanolyan szép gondolom. Lehet, hogy inkább ott játszom ki.

(#124162) kecsu10 válasza RangerFox (#124160) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Igen, mert azért egy Indie játék végső soron. De ahogyan mesél, olyat a Last of us óta nem láttam, zseniális. Szerintem mindegy hány fps, próbáljátok ki, egy nagy élmény. Feleségem teljesen laikus, de amikor meglátta azt mondta, oké, akkor gépet fejlesztünk. Megérte. (Nyilván nemcsak emiatt, de amennyibe egy Oled tv kerülne, azt rákoltottuk a pc-re, és egy jó kis gép kijött belőle). Fontos még: A DF szerint a konzolos verzió nagyjából minden beállítást médiumon kezel, tehát a valódi szépsége gépen látszik meg. A Pókemberen és a másik hasonló szuperhős játékon túl nincs tervben semmi Sony exkluzív az elkövetkező években?

(#124163) Jim74 válasza KKaresz45 (#124156) üzenetére


Jim74
nagyúr

A fiam biztos fog :DDD.
És szerintem én is. Ha már ezt sem fogom csinálni, akkor lőjetek le :DDD.

[ Szerkesztve ]

(#124164) F-ECT$ válasza RangerFox (#124160) üzenetére


F-ECT$
titán

Még nem játszottam vele, de több helyről is hallottam, hogy állóképen tök jól néz ki, de amikor megmozdul, akkor sok helyen hirtelen nagyot veszít a varázsából.

Dive ever, work never.

(#124165) RangerFox válasza kecsu10 (#124162) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Szerintem sokat rontanak az összképen a gagyi animációk, gyenge gameplay és felemás látvány, meg ugye az optimalizálatlanság. És a sztoriban se láttam meg azt a szikrát, ami kiemelné a többi közül, vagy épp validálná a goty címre. Max annyit, hogy Hugot minden mondata után megütöttem volna, annyira idegesítő sokszor. Legnagyobb jóindulatommal adtam rá 7-et. Mert oké, a többi AA játékhoz képest kiemelkedő, de ha az AAA kategóriát nézzük, ott már nagyon kiütköznek a hiányosságai.

(#124166) RangerFox válasza F-ECT$ (#124164) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Igen. Motion blur meg kromatikus aberráció nagyon rossz benne, ezek kikapcsolásával egy fokkal jobb, de még úgyse az igazi...

(#124167) opr válasza Zoshi85 (#123931) üzenetére


opr
veterán

Kiprobaltuk tegnap, senkinek nem volt ilyen, tokeletesen mukodott. Marmint, CoD-hoz kepest tokeletesen, ertsd: 1,5 ora alatt csak ketszer volt crash, meg egyszer dobta szet a partyt mas-mas meccsekbe. De grafikai bug nem volt, pedig a masik oldalon splitscreenben nyomtak a sracok; MW2 tamogatja, igaz, ugy csak MW2 multit lehet nyomni, WZ2-t nem, de amugy minden ugyanaz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#124168) fenky válasza vm93hun (#124149) üzenetére


fenky
tag

A mostani 18-hoz képest 50%, de ha jól emlékszem tavaly alapból csak 15ezer forint volt az éves tagság.

(#124169) ImACeltic válasza kecsu10 (#124162) üzenetére


ImACeltic
őstag

Eddig az Insomniac elvileg tartja a 2023-as megjelenést a Spider-Man 2 kapcsán. Tőlük jön majd még a Wolverine, de a Micro által belengetett 2023-as megjelenés az szerintem ki van csukva. 2024 vége legkorábban.

A Sucker Punch több, mint valószínű, hogy Ghost of Tsushima folytatáson dolgozik, ami 2024 elején jöhet talán.

Naughty Dog-tól elvileg a The Last of Us multiplayer játék jön legkorábban, de arról csak annyi van, hogy jövőre fogunk róla hallani legkorábban, tehát a megjelenése simán lehet nem történik meg 2023-ban.

Santa Monica 2 éven belül nem hiszem, hogy kidobja Cory új játékát.

Bend Studio új IP-n dolgozik, de az sem fog 2-3 éven belül megjelenni szerintem. Days Gone-t is elvileg 6-7 évig fejlesztették.

Guerilla legelőször sanszosan a Forbidden West dlc-jét fogja kiadni, azt jó lenne 2023 első felében. Utána Zero Dawn remaster, aztán meg kitudja.

Van még pár kisebb PS stúdió, velük annyira nem vagyok képben.

Idén vártuk a Showcase-t, ami megmutatja mit kapunk a következő kb 2 évben, de ez még nem jött és elvileg ez a Call of Duty miatti huzavona miatt van. Ezt az is jelezheti, hogy az elmúlt kb 1 hónapban kijött 3-4 olyan kisebb event és nagyobb hír amit simán belehetett volna tolni a Showcase-re, de inkább kiadagolták őket külön. Talán a Game Awards-ra betolja a Sony a maradékot, amit betárazott az elhalasztott Showcase-re. Ha nem, akkor jövő év elején nagyon illene összerakni valami ütős műsort.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#124170) fenky válasza duckload (#124158) üzenetére


fenky
tag

Az Alzánál tegnap volt Pulse3D 36-ról 20-ra leárazva. Én azt vettem, bézz rá, hátha van még.
Vagy az emag-on a HyperX Cloud Stinger 20-22ért. Tesómnak az van, elégedett vele.

[ Szerkesztve ]

(#124171) kecsu10 válasza ImACeltic (#124169) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Értem nagyon köszönöm! Ez azt jelenti, hogy számomra amíg nem jön a Last of us ezek szinte mind érdektelenek. Ha csak nem jön valami jó meglepi cím. De azt magyarázza meg nekem valaki, hogy ez a COD hogy lehet ennyire népszerű? Mert a Fifat értem, a foci a legnépszerűbb sport, de ez az fps lövölde hogyan? Vagy lehet csak az én ízlésem teljesen más, de se ezt, se a Doomot egyszerűen nem tudom játszani.

(#124172) dokee78


dokee78
félisten

Hali.
Tesómtól átveszem a Playstation 4-et,mert ő vesz egy Playstation 5-öt.

Accountot le kell backupolni vagy mi a teendő neki,mint eladónak és nekem,mint vevőnek?

(#124173) TrishtanAG válasza dokee78 (#124172) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Wi-fin át tudja tölteni az új gépre (kb 2 óra játékmennyiségtől függően), utána pedig tegyen egy gyári visszaállítást a régi gépre.

www.adventuregames.hu

(#124174) Kendek válasza dokee78 (#124172) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Csinálhat mentést amiről szeretne (leginkább a játékállásokról érdemes), majd szinkronizálja a trófeáit és nyomasson egy gyors inicializálást. Neked kelleni fog egy saját account, szóval regisztrálj egyet, aztán azzal be tudsz jelentkezni a konzolon.
Hogy játszani tudj, kelleni fog játék is. Amit lehet venni lemezes formátumban, de érdemes regisztrálni egy fizetőeszközt (bankkártya vagy PayPal), és akkor a Store-ban is vásárolhatsz, ami kényelmesebb és gyorsabb.

<-ƘƘ->

(#124175) Sliderxy válasza fenky (#124168) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Decemberben biztos, hogy 18ezer volt, mert akkor volt az új belépőknek 50% kedvezmény. vm93hun jól emlékszik, akkor friss reggel 9ezerért lehetett 1 évre előfizetni a mostani Essential-nek megfelelő csomagra.

(#124176) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Akkor egy kis elméleti matek:
Ha veszek 2 év essentialt 12.500x2=25.000
Ezt updatelem extràra 30.000-18.000-25%=9.000x2=18.000
Akkor összesen 43.000 Ft 2 év extra tehát 21.500/év
(Ha egyből extràból veszek 2 évet akkor 22.500/év)
Plussz ha veszek 36e Ft os feltöltő kártyát 32e ért akkor még további 4e Ft ot sporolok így 19.500 Ft ra jön ki /év
Jól számolok? :D

(#124177) dokee78 válasza TrishtanAG (#124173) üzenetére


dokee78
félisten

Új gép még nincs meg.

Kendek #124174
Azt hittem automatikusan ment mindent felhőbe

(#124178) buda05 válasza EasyLife (#124176) üzenetére


buda05
csendes tag

Annyiban nem, hogy 13.500ft most az essentials, nem 12.500 :D

(#124179) LÁZ válasza dokee78 (#124177) üzenetére


LÁZ
addikt

ha van plus, akkor igen, de a játékokat újra le kell tölteni adott esetben, vagy pendrájvra is ki tudod másolni a profilt+mentéseket, és utána mehet a gyári visszaállítás a ps4re.

DE ha nem zavar egy másik profil a gépen, akkor meg mind1, mert a sajátodat beállítod elsődlegesnek, és arra fog bejelentkezni bekapcsoláskor, ami meg nem kell játék, letörlöd....

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#124180) EasyLife válasza buda05 (#124178) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Baszki tényleg :DDD akkor lényegében mind1, mehet egyből az extra 2 év. Nem tudom honnan vettem, hogy 12.500 :U

(#124181) Qbász


Qbász
aktív tag

Sziasztok!

Hosszú idő után updateltem a gamepadom 0307 firmaware van most rajta és azóta nem hajlandó töltődni. Már 2 órája töltöm de semmi. Előtte nap még hibátlan volt. Van erre valami megoldás?
Szerk.: kis lyukon keresztül reseteltem. Most már 2 csík ugrál a töltésjelnél. Remélem csak ennyi volt.

[ Szerkesztve ]

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#124182) mad1


mad1
veterán

Ha ps5 ön játszanék AC Valhallaval,de csak ps4 es verzió van meg akkor upgradeli,vagy külön meg kell vásárolnom a ps5 verziót is?
Vagy az upgrade -ra nincs esely 1 játéknál sem?

Ne szemetelj ! = Steam

(#124183) tboy93 válasza mad1 (#124182) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ingyenes ps5 upgrade van hozza. Berakod a ps4 lemezt es automatikusan letölti a storebol a ps5-os változatot.

(#124184) mad1 válasza tboy93 (#124183) üzenetére


mad1
veterán

De a Ragnaröknél is ez a helyzet?
Csak mert olcsóbb a ps4 es lemez.

Ne szemetelj ! = Steam

(#124185) TrishtanAG válasza mad1 (#124184) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Nem, az már fizetős. Forbidden West volt az utolsó free ápdétes játék.

www.adventuregames.hu

(#124186) tboy93 válasza mad1 (#124184) üzenetére


tboy93
nagyúr

Erdemes minden jateknal utana nezni, mert van ami fizetos, van ami ingyenes.

(#124187) zojjektum válasza Qbász (#124181) üzenetére


zojjektum
senior tag

Nálam is volt hasonló. Utána volt olyan, hogy nem töltött utána meg 2 napon keresztül villogott a töltésjelző, majd megint jó lett. Meguntam, kicseréltettem triwardennel.

(#124188) Atomgeszi válasza ImACeltic (#124169) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Zero Dawn remastert teljesen feleslegesnek tartom. Gyönyörű lett már PS5 updatel is.

TLOU 2 nagyon csábít 3,5k-ért.. de a TLOU -t is anno behúztam ennyiért, de aztán meg jött az új kiadás, így nem játszottam vele, de azt meg drágállom. :DDD Nem tudom, hogy van-e értelme behúzni a 2-es részt, hogy még az egyessel se játszottam, csak várok arra, hogy olcsóbb legyen az új verzió.
2-es rész magyar feliratos?

(#124189) EasyLife válasza Atomgeszi (#124188) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Igen magyar feliratos és az part 1 is az lett már.

(#124190) hombre[EU] válasza kecsu10 (#124162) üzenetére


hombre[EU]
veterán

neked valami speckó verziód lehet,mert az enyémben az a lipsync a skyrimes fapofákkal minden csak nem zseniális :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#124191) Atomgeszi válasza EasyLife (#124189) üzenetére


Atomgeszi
veterán

:R

(#124192) kecsu10 válasza hombre[EU] (#124190) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Tény, az nem a legjobb, de ez továbbra is Indie játék. Nézd meg a grafika többi részét, illetve a sztorit. Nekem személy szerint az év játéka volt, mondjuk a Ragnarök utolsó része még most jön majd. De ez egyéni preferenciák kérdése.

(#124193) Bad Pritt válasza hombre[EU] (#124190) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Lehet neked van akkor valami más verziód, mert a zseniálishoz közelebb van, mint a Skyrimhez. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#124194) F-ECT$ válasza fenky (#124168) üzenetére


F-ECT$
titán

Hosszú évek óta 18k az éves plus. Szinte mindig 25% kedvezmény volt rá leárazáskor, így került 13.5k-ba, ebből be is lehetett tárazni több évre. Az 50% kedvezmény 1x volt, új belépőknek (meglévő plus mellé nem lehetett venni), és még tárazni sem lehetett belőle.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#124195) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Ragnarök sztori kész. 49 óra lett, de nem sok melléktartalom maradt amit még meg kell csinálni a platináig. Mondjuk lehet kell még 10 óra, főleg, ha szopok majd a harcokkal. :D

Amúgy 10/10.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#124196) madkiller válasza kecsu10 (#124192) üzenetére


madkiller
őstag

PS5 csak 1440p az a grafikájával a legnagyobb baj egyébként nem rossz. Nyilván multicímként kell kezelni.

(#124197) fahrii


fahrii
őstag

Leadtam a géphez kapott kontrollert analóg kar hiba miatt múlt héten (triwarden). Teljesen új, csomagoltat adnak majd helyette? Mi a tapasztalat?

(#124198) kecsu10 válasza madkiller (#124196) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Tudom én, egy rossz szavam sincs rá. De áldom az eszem, hogy nem ültem fel anno a 120hz 2.1 tv-nek, a gene elején mennyire mondták, hogy az kell majd, aztán lassan jön vissza a 30 fps. Abból a pénzből fejlesztettem inkább pc-t. Egyik csoportban láttam, hogy a gyerek olyan ssd-t rakott a konzolba, ami drágább mint a konzol... Arra szavak sincsenek komolyan. Nekem eddig amúgy 24 óra van a Ragnarökben, és szerintem a vége következik majd most már, igaz egy darab mellék küldetést sem csináltam meg, mert a harcrendszert nem annyira szeretem, soha semmit nem platináztam még, de a sztori érdekel. Most már nagyon is.

(#124199) zojjektum válasza fahrii (#124197) üzenetére


zojjektum
senior tag

Eddig teljesen új, dobozosat adtak, annyira bontják ki, hogy a sorozatszámot a garanciajegyre felvigyék.

(#124200) erahurka válasza kecsu10 (#124198) üzenetére


erahurka
félisten

Mondjuk a Sony féle 40 fps-hez pont kell a 120 Hz-es tévé tudtommal. Mondjuk ha vrr támogatott akkor nem értem miért.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.